Buurlui willen af van voetgangersbrug voor hun woningen corduroy ideaal voor vrije tijd Bezwaarschrift naar raad Noordwijkerhout Sederavond' bij 25 jaar staat Israël MARKTEN vrlji^.u u ai ril 1973 courant pagina 6 NOORDWIJKERHOUT De heren Callaars en Fennes uit de Noordwijkerhoutse Vinkenstraat voelen zich zwaar ge nomen. En wel door de gemeente, in het bijzonder door de directeur van gemeentewerken. Oorzaak van alle nijd is een houten voetgangersbrug over de Guldemondesloot in de Vinkenstraat. Deze 20.000 gulden dure oeververbin ding, waaraan nog hard getimmerd wordt, moet als het aan de heren Callaars en Fennes ligt zo snel mogelijk weer afgebroken worden om elders buiten hun gezichts veld weer te verrijzen. De heer Callaars voelt zich nog het meest gedupeerd. De voetgangersbrug komt namelijk precies op zijn woning uit. Dit zal volgens hem tot gevolg hebben, dat het een drukte van jewelste wordt rond zijn huis, maar weer nog vreest hij de inkijk. De buurmannen Callaars en Fen nes hebben geen al te hoge dunk van de gemeentelijke pla nologische capaciteiten. Dat ste ken zij niet onder stoelen of banken. De heren, en met hen nog een aantal buurtbewoners, vragen zich hoogtens af of de brug in deze situatie nu echt wel noodzakelijk was. Temeer, daar ruim 100 meter verder eveneens een brug gebouwd wordt. Wel, de bezwaren zijn aan de burgemeester en zijn wethouders kenbaar gemaakt. Dat was aan het begin van deze maand toen men net met de bouw van het brugwerk was aan gevangen. B. en W. lieten duide lijk merken, dat zij de proteste rende dorpsgenoten maar mug- gezifters vonden. Hoe het ook zij, de beide heren achten hun kenbaar gemaakte bezwaren te gen de plaats van de brug enorm gebagatelliseerd". „Wij zijn slechts roependen In de woestijn van planologische fou ten", vinden Callaars en Fen nes. „Wordt een en ander met een waas van geheimzinnigheid of met de mantel der liefde be dekt", vragen zij. En (onver mijdelijk): „Men kan praten als brugman, de brug zal er ko men". Tenslotte nodigen zij de gemeenteraadsleden uit: „Kom over de brug dames en heren, het bewijs ligt er". Zonder meer ijzersterk allemaal, maar hoogstwaarschijnlijk lang niet sterk genoeg om de brug op te blazen. Het meest ellendige van alles vinden Callaars en Fennes het gebrek aan inspraak. Op een slechte morgen beginnen werkmannen plotseling het ga zon en de rozen langs het water voor hun huizen weg te halen en even later horen zij „klopklop- klop" en de eerste spijker zit. Als de bouw van de brug al in een flink gevorderd stadium is, leggen B. en W. de werklieden een bouwstop op. De brief van de buurlui is ontvangen en het college wil advies van de com missie ruimtelijke ordening en openbare werken. Hierin zitten over het algemeen raadsleden. Deze mensen bekijken de zaak eens en adviseren de burge meester om de brug maar snel af te bouwen. Callaars en Fen nes: „Mogelijk hebben ze ge dacht aan een romantisch brug getje van boomstammetjes enzo, mooi gevernist. Aan even tuele nadelige gevolgen voor de bewoners zijn ze echter voorbij gegaan. Nu al blijkt op welke wijze het rustieke beeld van een groot gedeelte van de Vinken straat teniet is gedaan". Zij zijn voorts van oordeel, dat de waarde van hun koophuizen door deze brug met duizenden guldens is gedaald. Het laatste woord is nu aan de gemeenteraadsleden van Noord wijkerhout. Vanavond wordt na melijk in de vergadering van de raad een bezwaarschrift van de heren Callaars en Eennes op ta fel gebracht. Een geschrift, waarin zij erop aandringen de werkzaamheden aan de brug zo snel mogelojk te staken. Dat het bezwaar zo laat komt ligt vol gens de indieners in het feit, dat in het bestemmingsplan voor de wijk geen brug was gepland op de plaats waar nu gewerkt wordt. Callaars en Fen nes achten het „de politieke plicht" van de raaasleden deze „Dat bent u in alle openbaar zaak grondig uit te pluizen, heid en oprecntheid verplicht te genover uw ingezetenen, moge lijk uw kiezers Een aischrift van het bezwaarschrift hebben de heren verzonden naar G.S. en naar provinciale waterstaat. Buiten maken we een foto van de brug. De bouwers nemen even de tijd om een sjekkie te rollen. Eén schudt zijn hoofd en zegt: „Je begrijpt niet wat ze altijd weer te o.h. en hebben. Ik kan daar niet bij hoor. Zo'n mooie straat en toch helemaal niet le lijke brug. Wat is daar nu weer fout aan. Ze moeten eens komen kijken waar wij wonen, dan zouden ze hun mond wel dicht houden". LEIDEN Ter viering van het 23-jarig bestaan van de staat Israel organiseert het Genoot schap Nederland Israel af deling Leiden op woensdag 2 mei een „Seder-avond' in De Burcht. Tijdens deze bijeenkomst zal een gedeelte van het ritueel van de Seder-avond, zoals deze in Jood se kringen gehouden wordt, onder leiding van de voorzitter, dr. J. Cohen, worden uitgevoerd en uitgelegd. Ook een kleine maaltijd van Paasbrood zal hieraan niet ontbreken. De heren Callaars en Fennes bij de gewraakte brug in de Noordwijkerhoutse Vinkenstraat LEIDEN - Woensdag 2 mei is er in het Dienstencen trum De Kooi (Driftstraat 49a) een tentoonstelling van kreatief werk van 14 tot 17 en van 19.30 tot 21 uur. Het werk is door bezoekers van hpt centrum gemaakt. Wie zelf ook kreatief wil zijn, Krijgt hiervoor ruimschoots de gelegenheid. I.EIDEN Dinsdag 8 mei is er in de zaal van speel tuinvereniging Oosterkwar tier een feestavond voor alle •ouderen boven de 65 jaar. Het programma vermeldt een film en zang door dien stencentrumkoor en jeugd koor. Commissie Milieu hygiëne bespreekt wijk-zaken HAZERSWOUDE Dinsdag 1 mei zal de Commissie Milieu hygiëne Hazerswoude aandacht besteden aan onderwerpen die onlangs tijdens wijkavondcn ter sprake zijn gekomen. In tegenstelling tot de voorgaande keren kan de burgerij niet voor de vergadering met de commis sieleden van gedachten wisse len. Voor de genoemde bijeen komst heeft er namelijk een be spreking plaats tussen commis sieleden en leerkrachten van scholen. toelofarendsveen, Bloemen, 26 april Anjers 28-17, Rozen Garnette, Ca rol, Donchka, Marimba, Zorlna 17- 27. Esther Olarlm, Belinda. Carina, Motrea 25-35. Prominent, Précllla 35-41, Ylona 58-71. Sonla 37-56. An- thuriumbloemen 1,55-1.75, Strelltzla 2.50,, Lelies 36-60. Alstromeria 50. 1.00, Gerbera's 33-40. p.st. Trosnn- Jers 2.15-2,30. Colvlllels 2,70-7,00. Chrysanten-Jaarrond 2,45-3,00, Irissen 1,55-2,85, Anemonen 70-1,00, Lathyrus 90-3,40, Freesla's 1,10-3,15, Ixla 80-90. Duizendschoon 1,45-1,80, Kasttulpen 1,25-1,95. Idem AladdLn 2.703,20, Idem buitentulpen 50-1,40 per bos. BI 13,40-17.00. B II 3.80-10.40. CI S,90-11.S0, prei I 105, II 49. andij vie 60-61, krulpeterselie 42-43, rabar-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6