Raad Woubrugge boog zich over het Plassenplan Goede regeling vuilverwerking zal het nodige gaan kosten Gemeente Boskoop wil controle houden op bouwlust van veiling Bouwaan vragen voldoen vaak niet aan de voorschriften Gouden speld na gevecht met de pondjes rijn- en veenstreek Veteranen herdenken doden Nieuwkoop gaat verwarmd zwemmen PAGINA 5 VRIJDAG 27 APRIL 1973 WOUBRUGGE Ook de raads vergadering van gisteren stond voor een belangrijk deel in het teken van de bezwaren tegen het ontwerp-streekplan Piassen- gebied. Uiteraard ging men ac- coord met het op 13 april vast gestelde uniforme bezwaar schrift met als uitgangspunt het door Stad en Landschap opge stelde conceptbezwaarschrift. Doch naast de algemene bezwa ren uit het betrokken gebied wensten verschillende raadsle den afzonderlijk in een schrij ven hun misnoegen over enkele facetten kenbaar te maken. Het niet aanleggen van de nieuwe provinciale weg 6 veroorzaakt steeds grotere verkeersproble men binnen de gemeente. Ook wordt geen enkele waarborg ge garandeerd voor te verlenen compensatie aan landbouwers, die door mogelijke verhoging van het waterareaal ten zuid westen van de Wijde Aa, hun grond kwijtraken. Van over heidswege wordt de studie over het openlaten van het Hollandse Middengebied te veel gene geerd, waardoor de leefbaarheid van de plaatselijke bevolking achteruit gaat. Evenzo wordt te weinig aandacht besteed aan de sociaal-economische belangen van deze bevolking. Wat betreft de plannen voor Hoogmade ageerde mevrouw Sijses fel tegen de discriminatie van dit dorp, dat nauwelijks mag goeien en daardoor dreigt te vergrijzen. Waarom daar wel woningen voor de be woners van de woonschepen en niet voor de eigen bevolking? Nadat de burgemeester een en ander nader had toegelicht, werd besloten zich accoord te verklaren met alle ingediende bezwaren, die voor 2 mei dienen te worden ingediend bij GS, waarna in tweede fase het ge heel weer zal worden behan deld. Vooraf vond de beëdiging plaats van de heer J. van Hijkoop, op volger van raadslid Goutier (Gem. Belang). Bij de ingeko- menk stukken betuigde de raad zijn adhesie aan een bezwaar schrift van de gemeente Alke made tegen de verplaatsing van de Leidse veemarkt. Wegens de verhoging van de BTW zijn de totale kosten voor de re constructie van de Van Poel geestlaan met 6% gestegen tot 130.000. Besloten werd dit werk onderhands aan te beste den aan Fronik BV te Wilnis, welk bedrijf thans het terrein westelijk van de De Bruynlaan te Hoogmade bouwrijp maakt. Bij de rondvraag deed Scheelbeek de suggestie om van gemeente wege geen tabakswaren meer te verstrekken. Hijkoop wees op de clandestiene vuilnisstort op een parkeerterrein langs het Weteringpad. Van W ieringen wees er op, dat in Hoogmaae weer bezinksel in het drinkwa ter voorkwam, terwijl mevrouw Sijses de tip gaf, gemeentelijke publicaties op te hangen bij de plaatselijke winkeliers. Tenslot te vroeg Van Luiing de Plasdijk te sluiten voor ruiters. De voor zitter wees nog op de in de hal van het raadhuis opgehangen ideeënbus. Ambulance- „Rijndijk''' HAZERSWOUDE De gemeente raad stelde gisteravond -15.032,44 beschikbaar voor een ambulancewagen voor de EH- BO-vereniging „Hazerswoude- Rijndijk". Burgemeester J. ten Heuvelhof merkte wat betreft de regionale regeling van het ambulancever voer op: „Die is door ons nog niet getekend. Onze mening is, dat Hazerswoude-Rijndijk in de regeling wordt genoemd als vaste post van een ambulance wagen. We willen zekerheid! We staan er dus op, dat Hazerswou de-Rijndijk als standplaats wordt genoemd". Hij attendeer de erop, dat ook de bewoners van Hazerswoude-dorp kunnen „terugvallen" op de ambulance wagen die aan de Rijndijk is gestationeerd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Vrijdagavond 4 mei wordt, voorafgaand aan de dodenherdenking een stille tocht gehouden vanaf het ge meentehuis naar de Algeme ne Begraafplaats. Verzame len bij het gemeentehuis half acht tot kwart voor acht. NIEUWKOOP In de kerk van Nieuwkoop hebben het „Mispage- koor" en het „NieuwkOops gemengd koor" een uitvoering gegeven. Onder leiding van Sander de Kleuver en Cees de Maa brachten zij o.a. „Wohl mir, dass ich Jesum habe" van Bach en King all glorious" van G. Vail. Tevens werden er enkele soli ten gehore ge bracht zoals het Adagiovan Mozart, dat voortreffelijk vertolkt werd door Mia den Selfer. Verdubbeling van rechten zit er in HAZERSWOUDE De gemeente Hazerswoude, die nog voor on geveer twee-en-een-half jaar het huisvuil kan storten in Alphen aan den Rijn, zal deelnemen aan de interregionale vuilver werking. Wethouder van open bare wenken L. Verweij sloot tijdens de discussie door de ge meenteraad hierover evenwel niet uit, dat aansluiting hierbij de burgerij niet ongemerkt zal voorbijgaan. „Verdubbeling van de reinigingsrechten zit er in. Ik denk dat zo'n maatregel bij voorbeeld in 1976 niet is uitge sloten". Hij meende, dat de huisvrouwen kunnen meewerken aan de „se lectie" van het huisvuil: papier zou aan een oud papier actie kunnen worden besteed, glas aan een aotie van dit materiaal (in Hazerswoude respectievelijk gevoerd door Avanti en De Spar). De interregionale vuil verbrandingsinstallatie moet er wat Hazerswoude betreft overi gens over twee- en een half jaar zijn (zie boven): Wanneer de in terregionale regering eenmaal tot uitvoer komt. wil de wethou der in principe het ophalen en/of afvoeren in „eigen" hand hou den, want wellicht kan deze ma nier van werken de kostprijs nog gaan drukken. Voor het verwerken van het grove vuil moet te zijner tijd misschien een aparte regeling worden getrof fen, aldus de wethouder. Hij stelde tevens de instelling van een provinciale puinstortplaats, binnen 2^ jaar. in het vooruit zicht. De wethouder verdedigde •met veel enthousiasme het «ni- lieyhygiënisch aspect van de wiize, waarop men het huisvuil wil gaan verbranden. rdA-er P. Oosterhoff bepleitte het gebruik van de warmte, die bij de vuilverbranding vrij komt (energietoepassing). En CHU-er E. van Elderen vond de plaats van de installatie belangrijk, mede met het oog op het ver- Zlde kosten die daaruit voor de gemeente voortspruiten (het bevolkingszwaartepunt van samenwerkende regio's ligt ter hoogte van Waddinx- veen/Reeuwijk, aldus wethou der L. Verweij.) WD-er K. Dekker (meende, dat alle deelne mende gemeenten hun totale kosten moeten begroten en aan de hand daarvan zou dan de plaats van de verbrandingsin stallatie (benevens opslagbun- kers) kunnen worden vastge steld. Ir. A. Kamphuis (ARP) wilde slechts: een oplossing over 2% jaar en een soepel op treden van b. en w. betreffende de toetreding tot de interregio nale vuilverwekingssamenwer- king. „Want het moet gauw ko men", vond KVP-er J. Wesse- lingh. 1 (he 9de i WASSENAAR Iedere woensdagmiddag van 14 tot 15 uur is er in het kantoor van de gemeentelijke genees kundige en gezondheids dienst. Prinsenweg 1, gele genheid tot kosteloze inen ting tegen pokken. Ouders of voogden zijn verplicht, voor dat een kind 1 jaar is gewor den, een verklaring over te leggen ter gemeentesecreta rie dat de inenting tegen pokken heeft plaats gehad of een verklaring waarom die inenting achterwege bleef. HAZERSWOUDE De Hazers- woudse afdeling van het Vetera- neulegioen organiseert vrijdag 4 mei een herdenkingsplechtigheid bij het monument aan het Fre- derik van Eedenplein. Om 18.45 uur vindt in het gemeen tebuis een ontvangst plaats voor genod:gden, die om 19.20 uur vertrekken naar het Hélène Swarthplantsoen. Om 19.30 uur vertrekt de stoet vanaf het p'antsoen en gaat via de Jacob Reviusstraat, Potgieterlaan ert Da Costasingel naar het monu ment. Iedereen kan aan deze stille tocht deelnemen. Bij aan komst speelt het Leidse muziek korps Werkmans Wilskracht ko- raahnuziek. Om 5 voor 8 vindt het vlaggeceremonieel plaats en wordt The Last Post gebla zen waarna de -kranslegging plaats vindt. Na twee minuten stilte speelt Werkmans Wils kracht het Wilhelmus en is bet défilé langs het monuiment. B WASSENAAR De suppor tersclub van Blauw Zwart bestaat in mei 25 jaar. Op 12 mei zal het bestuur een re ceptie houden. De suppor tersclub verzorgt 's avonds ook een feestavond voor de pupillen en welpen. LEIDEN in het Academisch Ziekenhuis te Leiden hebben de dames J. L. E. Frijling, M. M. B. van Melle en A. C. M. Lemmers het certificaat van de opleiding Coronary Careverpleging behaald. LEIDEN De afdeling „Meerburg" van de Bond van Plattelandsvrouwen gaat morgenavond bij de heer Rasser, bloemist, haar licht opsteken over het ver zorgen en schikken van bloe men in huis. De laatste bij eenkomst van de Bond in dit seizoen is gepland op 15 mei: op het programma van die avond staat het koken en bakken met aubergines, pa prika en champignons. BOSKOOP Met een Buggy waarop „No money, no phone, no bus!- r ness and no adress, mr. X" stond, reed het bruidspaar Klaas Bonte koe en Agaath Verkleij gisteren naar hotel Neuf. Hier werden zij opgewacht door de Jorisband, die met de gloednieuwe instrumenten enkele swingende nummers ten gehore bracht. Dit concert trók vele belangstellenden. De ochtend na de eerste huwelijksnacht stond het bruidspaar nog een verrassing te wachten: voor hun deur stonden twee auto's opgestapeld waar levensgroot hun namen op geschilderd I waren (foto). (ADVERTENTIE) BOSKOOP De aktivileiten van de Boskoopse veiling in de Mid delburgse polder komen onder controle van een zogenaamd voorbereidingsbesiuit, dat na uitgebreide discussie toch werd aangenomen. Met name de proL christ. fraktie In de gemeente raad was het niet met de gang zaken eens. De heer W. H. van van Eek vond, dat de plannen van de Boskoopse veiling in het gedrang zouden komen en wen ste het gehele eigendom van de veiling buiten het bestemmings plan tc houden. De burgemeester hield een gloed vol betoog, waarin hij de nood zaak van een voorbereidingsbe siuit uiteenzette. Hij zei: „Als eventueel later het veilingbe- stuur zich genoodzaakt ziet weer grond te verkopen dan moet de gemeente een vinger in de polderpap hebben teneinde de ontwikkeling en ontsluiting van dit gebied in de hand te houden. Met de aankoop van een boerderij en landerijen in deze polder beoogt het bestuur van de Bos koopse veiling een grote uitbrei ding. Het college wilde wel een uitzondering maken voor het ge bied waarin het veilingbestuur directe bouwplannen heeft. De verkoop van het tennispark aan de Mendelweg aan de ten nisvereniging ging niet door. De heer J. Jonkers (Bosk 2000) had een beter idee dan het voorstel van het college. Dit wilde het tennisterrein aan de Mendelweg en de nog braaklig gende gronden daarachter (ei gendom van de gemeente) aan de tennisvereniging verkopen voor twintigduizend gulden, ter wijl de boekwaarde 69.000 be droeg. Het verschil in boek waarde en opbrengst zou dan afgeschreven worden van het HAZERSWOUDE De gemeente raad is akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. om de door A. J. Huisman aangevraag de vergunning voor de bouw van een garage annex opslag in Ha zerswoude-dorp aan te houden. De aanvraag is in strijd met het ontwerp bestemmingsplan dorpskern-oost, dat wellicht in de volgende vergadering van de raad der gemeente in mei aan de orde komt. CHU-er E. van Elderen bepleitte soepelheid bij bouwaanvragen en wilde zelfs dat bouw- en wo ningtoezicht de aanvrager mo- gelijkheden-hoe-het kan" aan de hand zou doen. De burgemees ter repliceerde dat de termijn van afdoening van bouwvergun- ringaanvragen „een doorlopen de zorg zijn om ze af te wer ken". Hij beweerde, dat er aan een aantal aanvragen nog wel eens een aantal dingen ontbreekt De „aanvragers moeten zich la ten informeren door deskundi gen", zei hij met nadruk. Wethouder L. Verweij meritte op, dat er van gemeentewege ook wel eens opdracht is gegeven bouwsels, die op illegale wijze tot stand werden gebracht, af te breken. Dit zei hij naar aanlei- din van een opmerking, waarin werd gesteld, dat er wel eens praktijken worden uitgeoefend, die naar de mening van vele burgers niet mochten „mogen". LEIDERDORP De gemeen teraad van Barneveld heeft de Noorlander-Van Rhijn- groep te Leiderdorp de op dracht verleend om 614 een gezinswoningen te bouwen in het plan Barneveld-zuid. Bij een snelheid van 2 woningen per dag zal de realisering van de opdracht ongeveer 2 jaar vergen. De totale bouwsom bedraagt ca. 42.000.000,-. Bouw van schuttingen aan de openbare weg bijvoorbeeld is bij veel bewoners niet geliefd. En evenmin de plaatsing van antennes, waarvan de hoogte dusdanig is dat in de wijk Zuid al wordt opgemerkt; „moeten die mensen TV China ontvan gen?" De burgemeester zei hiervan nog geen weet te heb- j ben, maar aandacht krijgt dit... fonds „Stads uitleg". De heer Jonkers stelde voor de terreinen te verkopen voor de boekwaarde en het geld rente loos aan de tennisvereniging te lenen. Hiervoor voelde de bur gemeester wel wat, temeer daar G.S. de tennisvereniging discri mineert volgens de voorzitter. Denkend dat G.S. wellicht eer der bovenbedoelde verkoop goed zal keuren nam het college het voorstel terug teneinde nog maals met de tennisvereniging te overleggen. Het bedroefde het college net zoals de raad dat het budget van de Boskoopse deelname aun de Floriade te Amsterdam is oveteohreden met 12.050,83. Burgemeester G. W. barsn wa Dedem: „Ik ben erg bij de Flo riade betrokken geweest en vind het voor mij min of meer een prestigekwestie. Ik zie hierin een stuk machteloosheid wat be treft do krediet-bewaking. We moeten Iets vinden dat betere controle mogelijk maakt". Naar aanleiding van deze woor den trok de heer Gelcynse de motie die hij van plan was in te dienen bij voorbaat weer terug. Hij zei: „Ik wil u zeker niet veroordelen, mede voor de gro te verdienste van u voor Bos koop op de Floriado. TER AAR/ALPHEN A/D RIJN - Deze 45-Jarige geboren Amster dammer er eigenaar van Café Op 1 mei a.s. zal het Nicuwkoopse zwembad haar poorten weer openen en zullen de inwoners van Nieuwkoop een bchagelijke duik kunnen nemen in ver warmd water. Voorlopig blijft het nog bij dc „oude" poort aan de Noordcnse- weg omdat do bouw van de nieuwe overdekte kleedcabines cn de accommodaties voor het personeel nog niet geheel ge reed zijn. Na realisering van deze bouw, welke reeds in een ver gevorderd stadium ver keert, zal de ingang van het zwembad worden verlegd naar de Julianalaan. Dat er weer volop gebruik zal worden gemaakt van het Nieuw- koopse zwembad staat nu al vast, omdat de vooryerkoop van abonnementen en leskaartcn nog dagelijks doorgaat en hier van groot gebruik wordt ge maakt. ROELOF ARENDSVEEN Vandaag zijn de bruidsdagen ingegaan voor het gouden bruidspaar Leen Bakker (71) en C. Hoogenboom (70). Dat is ze echter nog niet aan te zien. De bruidegom ziet men nog dagelijks met snelle pedaalslag door het dorp fietsen. De bruid laat met trots zien dat ze slechts enkele grijze haren heeft. Leen Bakker is tot enkele jaren geleden nog werkzaam geweest in het benzinestatioen van één van zijn zonen (hij kreeg er 14). Ruim een jaar woont het bruidspaar nu in één van de bejaardenflats aan de Kerkweg. Het grote feest wordt gevierd op 16 mei. In café Heems kerk komt dan de hele familie (12 zoons, drie dochters, 38 klein kinderen en drie achterkleinkinderenbijeen. Tussen vijf en zes is daar gelegenheid tote feliciteren. „Maak je weer slank", zou de B-kant van een bekende plaat on misschien het clublied voor de slankblijvers kunnen zijn. Wanneer mevrouw CofUnMa Da- men-Elia vol trots en enthou siasme mij een van haatr „lijn"-dlensten laat bijwonen maak ik kennis met 2 van haar succesvolle clubleden. Bij dezo gelegenheid werd door haar het goudon clubinsigne uitgereikt aan de heer J. C. Boxman uit Tea- Aar en mevrouw T. Kap- teyn-Heyns uit Alphen a.d. Rijn. Het bijzondere van dit alles is, dat het dc eerste man is, die Zijn gewicht van ru;m 102 kg naar om pree es te z jn 84 kg en 3 ons (streefgewicht) heeft we ten terug te brengen. Vooral dit laatste (3 ons) geldt als een soort „heri'geboortegewicht. 't Centrum in Ter Aar heeft dit in 10 weken tijd (met plussen en minnen) weten te bereiken dankzij de vervolgcursus van morvrouw Gratia S. van Oye, waarvan mevrouw Damen en haar asstistente mevrouw van Leeuwen-Sohouten dc begelei ding verzongen. Deze alternatio- ve eetwijze, die bestaat uit met zorg samengestelde, smakelijke „uitgebalanceerde" recepten heeft reeds voor ruim 98% zijn vruchten afgeworpen. Opvallend ia. dat de ervaring van de cur sisten is, die elkaar in lief en leed bijstaan in het gevecht om de „pondjes", zidh door deza zelfoverw.«ning gewoon gelukki ger zijn gaan voelen. Mevrouw Kapteyn, die de weegschaal ook in 9 weken met 11 kg „te kort" deed was erg voldaan over het resultaat Openb. school Rhynenburch kan er nu snel komen HAZERSWOUDE Het ziet er naar uit, dut binnen zeer afzien bare tijd dc goedkeuring afkomt van GS betreffende de aankoop vun gronden in dc Hazerswoudse wijk Rhynenburch-oost. DU be* tekent, dat de ontbinding van d4 pacht van de grond waarop d* openbare zesklassigo openbaH basisschool zal verrijzen, zal kunnen plaatsvinden. Daarna kan zeer snel een aan vang worden gemaakt met htl bouwrijp maken van de grond cn met de bouw van dezj school. Burgemeester J. tei Heuvelhof deelde dit mee tij dens de gisteravond gehoudej raadsvergadering.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5