NSF nog niet tevreden met verhoogde subsidie Twee equipes tekort in 23e Tulpenrally éC Voor FC Twente derde plaats op het spel in Het Zuiderpark STORK WERKT AAN OPBOUW; ADO VERTROUWT OP WERPERS Schorsing Rivera veroorzaakt tumult Haagse hoofdklassers voor start baseballcompetitie VRIJDAG 27 APRIL 1973 LEIDSE COURANT PAGINA 14 Gianni Rivera is door de schorsing uitgeschakeld voor de belangrijke slotfase van de competitie. MILAAN Gianni Rivera de gouden voetballer in Italië en topscorer van de AC Milan, is door de tuchtcommissie voor vier wedstrijddagen geschorst. Dit houdt in dat AC Milan dat samen met Lazio Rome aan de kop van de ranglijst gaat, zijn schutter in deze competitie zal moe ten missen. In de wedstrijd tegen Lazio, het toptreffen in de Italiaanse competitie van afgelopen zondag, keurde scheidsrechter Lobello een doelpunt van Milaan af wegens buitenspel. De stand was op dat moment 2—1 in het voordeel van Lazio. Volgens het rapport van Lobello zou Ri vera daarop beledigend uitdrukkingen aan zijn adres hebben gebe zigd. De woorden werden niet door Lobello gehoord, maar door een van de grensrechters die Lobello daarvan in kennis had gesteld. Onmiddellijk nadat het nieuws over de schorsing van Rivera bekend was geworden brak bijna een opstand uit >in Milaan onder de vele duizenden fans van de Italiaanse vedette. Het gebouw waarin de profliga is gehuisvest kwam onder politiegeleide te staan. Gelijk met Rivera is ook de coach van AC Milan, Rocco door de Ita liaanse bond geschorst. Deze schorsing loopt tot 26 juni. Vier spelers Real Madrid in selectie MADRID Ladislao Kubala, de trainer-coach van het Spaanse elftal, heeft na afloop van de wedstrijd Real MadridAjax, zijn selectie bekendgemaakt, waaruit hij het Spaanse elftal zal samenstellen, dat op 2 mei a.s. in Amsterdam tegen Neder land zal uitkomen. De ploeg bestaat uit zestien man, bij wie vier spelers van Real Madrid: Pirri, Benito, Aguilar en Garcia Remon. De anderen zijn: Reina (Barcelona), Macias (Malaga), Vipleta (Zaragoza), Sol, Claramunt en Valdez (Va lencia), Uria en Galan (Ovie- do), Irureta en Garate (Atletico Madrid), Planelles (Castelioo) en Churruca (Gyon). ENGELS PLAN Strafbank op voetbalveld LONDEN De afdeling betaald voetbal van de Engelse bond overweegt de mogelijkheid om spe lers voor korte perioden uit het veld te sturen. Se cretaris Alan Hardaker vertelde (in een artikel in het blad van de afdeling) dat vele besturen denken dat het spel erbij zal win nen als een voetballer on middellijk kan worden ge straft (bijvoorbeeld voor tien minuten). „Maar", voegde hij er aan toe, „de voors en tegens van een dergelijke spelregel wijziging zullen zorgvul dig moeten worden afge wogen. Het is zeker niet de bedoeling om zo'n strafsysteem al in de na bije toekomst in te voe ren". baar hadden gesteld werden bij enkele kandidaatsstelling be noemd de heren J. G. M. van Nass, A. van Doorn en A. F. Lathouwers. De heer Jutte hield zitting in het bestuur via de kwaliteitszetel van het NOC. In de toto verdelingscommissie werden gekozen de heren C. van Dijk en C. Lakens Douwes. De vraagstukken betreffende de sponsoring en reclame en het tuchtrecht in de sport zullen na der worden bestudeerd. Er zal 'n commissie ad hoe worden in gesteld om te onderzoeken of 'n nationale raad van de sponso ring en reclame wenselijk of noodzakelijk is. Het denkbeeld om te komen tot een hoge raad voor de sport is voorlopig losge laten. De juridisch adviseur van de NSF zal een modeltuchtrecht- reglement opstellen waaraan de bonden desgewenst hun re glementen zullen kunnen aan passen. Adri de Mos trainer van Wilhelmus VOORBURG Adri de Mos zal de heer Sleliakus komend seizoen opvolgen als trainer van Wilhelmus. Dit deelde voorzitter Jan Linders gister avond mee tijdens een pers conferentie. Adri de Mos heeft een contract gekregen voor twee jaar. Hij zal de volledige training van het elftal op zich nemen, hetgeen inhoudt dat hij niet langer als speler voor Excelsior zal uitkomen. De heer Linders: „Wij hebben het werk van de heer Sieliakus zeer op prijs gesteld, ook hebben wij hem echter altijd gezien ais een overgangstrainer". De heer Linders deelde verder mee dat Gabri Winkels naar aanleiding van de onlangs ontstane moeilijkheden heeft bedankt als lid van Wilhel- Gosens naar Eindhoven DEN HAAG De trainer SVV Rinus Gosens (54) zal met Mgang van het nieuwe seizoen optreden als trainer van de eer ste divisieclub Eindhoven. Go sens heeft een contract voor twee jaar getekend. Gosens wordt daarmee opvolger Hans Alleman, die een contract heeft getekend bij de FC Dor drecht. Sportwereld EDINBURGH In Edinburgh is gisteren een begin gemaakt met het toernooi ora het Europees kampioenschap squash. In de eerste wedstrijd verloor Neder land met 50 van Schotland. DEURNE In het toernooi om de Europese titel pentathlon heeft Raymond Ceulemans in het algemeen klassement de lei ding van zijn landgenoot Ludo Dielis overgenomen. Bij het bandstoten versloeg Ceulemans onze landgenoot Jean Bessems. AMSTERDAM Voor de 23e Tul penrally, die van woensdag 2 tot en met zaterdag 5 mei wordt gehouden, hebben 56 equipes uit zeven landen Ingeschreven. Kwantitatief beheersen de Ne derlanders de sterrit volkomen. Veertig combinaties komen uit Nederland, acht uit Polen, drie uif Groot-Brittannië, twee uit Zweden, een uit Denemarken, uit de Verenigde Staten en uit West-Dultsland. Gezien gedane toezeggingen hopen de organisatoren van de rally, die zich voor het eerst groten deels in Polen zal afspelen, dat 't deelnemersaantal nog zal stij gen tot even bnven de zestig. Formeel voldoet het evenement nog niet aan do eisen die wor den gesteld om te gelden voor het Europese rallykampioen schap. Tijdens een persconferentie op Schiphol, waar zaterdag 5 mei de finish is van de ruim 3000 ki lometer lango rit, kondigde or ganisator Maarten van Wame- len trots aan dat. dit aantal juist was bereikt. Bij nadere telling bleef men echter op 38 steken. Woensdag 2 mei starten de rijders in het grote stadion van War schau volgens de organisato ren bezetten dan 110.000 toe schouwers de tribunes voor de rit die voert door Polen, Oost- en West-Duitóland en Ne derland. Er staan zestien klassementsproe ven met een totale lengte van 175 kilometer en zes speciale etappes, die met een hoger ge middelde moeten worden gere den en tezamen 137 kilometer lang zijn, op het programma. In één daarvan is een gemiddelde van maar liefst 108 kilometer per uur voorgeschreven. De laatste twee klassementsproe ven zijn in Nederland. In de nacht van vrijdag op zaterdag wacht de rijders een bergklim van 8500 meter op de Holter- berg en een proef op het circuit van Assen over 7640 meter. A Eddy Merckx: Nu alweer in leiderstrui Eddy Merckx won proloog CALPE Eddy Merckx, de Bel- individuele tijdrit over zes kilo- gische wielerkeizer, heeft giste- meter: 7.25.2 minuten, ren de proloog van de ronde "'fafi. Hncfai(Bels.) 6 tal van Spanje gewonnen. In Calpe was hij de snelste in. een s sportredactie) DEN HAAG De competitie in het betaalde voetbal is vrijwel voor bij. In de eredivisie resteren nog slechts vier wedstrijden en ook ditmaal zal het magistrale Ajax beslist weer het landskampioen schap behalen. Rivaal Feyenoord, verleden zondag „weggehoond" tegen AZ'67, zal de achterstand (3 punten) niet meer kunnen weg werken. Sparta en FC Twente staan op de belangrijke derde plaats gelijk. Een van de twee komt in aanmerking om aan het UEFA Cuptoernooi deel te nemen, maar niet FC Den Haag dat heeft moeten afhaken. Onderaan huist FC Den Bosch met dertien punten en heeft derhal ve weinig kans om zich nog in veiligheid te brengen. De papieren i van Excelsior stijgen met de dag in waarde, mede door de „verrijze nis" van Sjaak Roggeveen. Op NAC staat Excelsior nog slechts twee punten achter. Zondag speelt FC Den Haag zijn voorlaatste thuiswedstrijd tegen FC Twente, om 14.00 uur in het Zuiderpark. De Twentenaars hebben geen cupzorgen meer, daarvoor zorgde Borussia Mönchengladbach. Thans moet Twente alles op alles zetten Sparta alsnog de derde plaats te ontfutselen en dat impliceert dat het duel in het Zuiderpark nog steeds uitermate belangrijk is. FC Den Haag zal er stellig, alles aan doen om de gasten te verslaan, mede omdat de te verdienen winstpremie niet te versmaden valt. Moesten Eddie Achterberg en René van de Kerkhof tegen Borussia Mönchengladbach verstek laten gaan wegens schorsing, in Den Haag zijn zij weer present. Hoogstwaarschijnlijk zal alleen Willy van de Kerkhof ontbreken wegens een opgelopen blessure. Theo Pahlplatz (26), Epi Drost (27), Jan Jeuring (25), René vai Kerkhof (21) en doelman Piet Schrijvers (26) zijn voor het publiek de „trekpleisters" die aantreden. Bij FC Den Haag heeft Leen de Graaf een plaatsje toebedeeld gekregen op de wisselbank. Ditmaal speelt Harald Berg weer op het middenveld en keert Tor Fuglset terug in de spits. Hans van Eeden sukkelt nog steeds met een hiel- blessure. Voor het duel spelen twee jeugdelftallen een voorwedstrijd! FC Den Haag verschijnt als volgt: Doel: Thie (1); achter: Wijngaar- de (3), de Zoete (4), Mansveld (2) en de Caluwè (5); midden: Au- gustsson (8), Advocaat (6) en Berg (7); voor: Bregman (9), Fugl set (10) en Bres (11). Wisselspelers: Louwerens (1). Kila (12), Ou wehand (13), Van Vliet (14) en de Graaff (15). Scheidsrechter is de Heer Theo Boosten uit Hoensbroek. AMSTERDAM De Nederlandse sportwereld had gisteren tijdens de algemene ledenvergadering van de Nederlandse Sport Federatie in Amsterdam reden om Iets te vieren. Voorzitter Jonkheer Mr. Anton Feith memoreerde in zijn openingswoord de wijziging op de wet van de kansspelen met de verruimde toto en de invoering van een lotto plus de verhoging van de regeringssubsidie ten behoeve van de sport met 3,6 miljoen gulden. De heer Van Zijll, secretaris van de NSF, achtte daarmee de doelstellingen voor de komende jaren nog niet bereikt. Zijn wen sen: 1. integrale uitvoering door de re gering van de in 1968 overeen gekomen rijkssubsidieregeling (in dat geval zou de sport in 1973 geen 5,4 maar 10.5 miljoen gulden hebben gekregen). 2. een officiële reactie van rege ringszijde op de sportnota 70. 3. dat de in de nieuwe regering voor de sport verantwoordelijke beleidsfiguur de kans, de tijd en vooral het instrumentarium krijgt om zich goed te oriënte ren op het brede terrein van de sportbeoefening. Stemverhouding De vergadering besloot zonder hoofdelijke stemming tot wijzi ging van de stemverhouding en nam de stichting maatschappe lijke begeleiding op als onderaf deling van de NSF. Bij het eerste punt werd het amandement van de Nederland se rugbybond om het aantal stemmen van de koepelorgani saties NOC, NCS en NS terug te brengen van 6 tot 2 verwor- Jonkheer Feith vond reden om iets te vieren. pen met 48 tegen 71 stemmen. Van de aftredende bestuursle den werd de heer Valk herko zen. In de plaats van de heren MCM Vliegenthart, S de Wit en F. Jutte, die zich niet herkies- *2- gis - Van onze honkbalmedewerker DEN HAAG Met de start van de honkbalcompetitie morgen wordt de jacht op punten weer geopend. Storks en ADO zijn de twee Haagse vertegenwoordigers in de hoofdklasse, waar evenals vorig jaar een dubbel wedstrijdprogramma zal worden afgewerkt. De af gelopen maanden is veel gepraat over een wijziging van het compe- titiebestel, maar geen enkel plan heeft voldoende aanhangers kun nen krijgen. In de hoogste afdeling valt niet zo moeilijk te voorspel len, dat Raak Nicols en het Rotterdamse Sparta wel weer tot de „grootmachten" gerekend zullen moeten worden. Als gevaarlijke outsider moet echter Feyenoord beschouwd wonden. Dit team was verleden jaer al flink in opmars en zou nu beöt eens definitief naar de Hop kunnen doorstoten. De Rot terdammers kregen versterking van werper Fred Beckers, die stadgenoot Sparta kwam. en ohn anisen. Rudy Dom kan dan nog in moeilijke ogenblik ken ate relief-pitcher de heuvel worden opgestuurd. Ron Remooij zal voorlopig de aanval niet kunnen leiden. Hij laat zijn stu die M.O. Nederlands prevale ren. Storks begint de competitie tegen Feyenoord. Stortts en ADO lullen lich Promovendus ADO heeft zich on- waarschijnlijk dit jaar nog ndet in de strijd om het kampioen schap kunnen mengen. Derdeklasser The Arrows kreeg versterking van Simon Arindell, die overkwam van Storks. Ervaring Coch Wim van Sorge van Ho- tam/Storks is voorzichtig in zijn prognose: „Sterks heeft een jong team met weing routine. Door het opbouwen van de er varing gaan we proberen lang zaam omhoog te komen." Storks bezit een talentvolle wer persstaf: Wirmeke Remmers waal (die veel geleerd heeft tij diens zijn stage in honkbalmek- ka Amerika), Frank de Groot der leiding van oud-lid Hans v.d. Lande grondig op het nieu we seizoen geprepareerd. Van der Lande ziet handhaven als hoofddoel. „We zijn gestart met een grote selectiegroep, die in middels is teruggebracht tot zestien spelers. Dat aantal heb INieuWC gCZlClltCn je voor dubbelwedstrijden wel nodig. Ik geloof dat een plaatsje in de middenmoot haalbaar moet zijn. We vertrouwen volle dig op onze werpersstaf. We be schikken over zowel fast-ball als slow-ball pitchers." ADO moest zijn eerste dubbel spelen tegen Luveks Giants, de club ontstaan uit de fusie tussen de Amster- Dit jaar verschijnen twee nieuwe gezichten in de eerste klasse. Celerilas en Wassenaar kwamen uit do tweed® 3e omhoog en zijn nu h' otVanr 'ngedeeld in de eerste k'asse B. Zoals het betaam» heerst er in Deide kampen gematigd optimis me. Bij Wassenaar keerden Hans Remmerswaal en on Buitelaar terug. Coach Bob Soudijn gaat de ploeg voor het derde jaar leiden. Als weipers zijn beschikbaar Aad Bisot, lohn van Echten en Ton Buijte- laar. Celeriias speelt opnieuw onder oude rot Joop Meevers Scholte. De Leywegbtwoners hebben ge durende de paasdagen een vijf daagse trainingskamp in Papen dal gehouden, waar de puntjes op de i zijn gezet. Helaas zal eerste werper Fred Rietdijk de eerste maanden noodgedwongen buitenspel staan. Een menis cus-operatie is hiervan de oor zaak. VUC heeft afgelopen weekeinde de beslissingswedstrijden tegen PSV met als inzet één plaats in de eerste klasse niet kunnen winnen. Aan het Kleine Loo is men door deze teleurstelling geenszins gedeprimeerd. Team leider Ferry Peers: „De stem ming beeft er niet onder gele den en wij zijn vastbesloten er alles aan te doen om het terrein »e heroveren. We hebben veel jonge spelers in de ploeg en zijn ■daardoor dus nog in de op bouw." Laakkwartier, vorig jaar reeds uit de tweede klasse gedegra deerd na nederlagen tegen het Limburgse Tomsons, mag ko mend seizoen toch weer in deze klasse uitkomen, omdat hetzelf de Tomsons zich inmiddels uit de competitie heeft teruggetrok ken. Versterking In de derde klasse spelen een viertal verenigingen uit de Haagse agglomeratie. In Voor burg opereert het hoofdzakelijk uit Antilliaanse spelers bestaan de The Arrows. Deze vereniging kreeg versterking van Simon Arindell, afkomstig van hoofd klasser Storks. Het Delftse Kinesis Birds heeft zich in enkele jaren tot een bloeiende vereniging ontwikkeld. Dit jaar is men vast besloten hoge ogen te gooien. Over ABF, de club die uitsluitend Amerika nen in zijn teams doet, valt wie- nig te voorspellen. Meestal wordt de competitie sterk inge zet, maar in de vakantietijd vertrekken «le meesten naar de USA en daardoor gaan elk jaar de kampioenskansen de mist in. Te Werve is de nieuweling. De •Sheilmensen hebben de grote sprong vanuit het rayon Den Haag gemaakt. Westerkwartier, vorig jaar geheel onnodig naar het rayon gedegradeerd, krijgt a.s. zondag alsnog kans het der- deklasseschap te verdienen. Wel zut'en dan een aantal beslis singswedstrijden gewonnen moe- Coach Wim van Sorge is voorzichtig als hij een blik vooruit werpt wat de kansen ten worden. betreft.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14