N, Katwijk in de ban van Amerikaanse orkesten Bos wachter ij Noord wijk vreest dennenscheerder BEZWAREN TEGEN BESTEMMINGSPLAN ANJELIERSTRAAT ZIJN ONGEGROND C*' ï1" I Nederland is Calimero in de intern, handel bollen- en duinstreek Rijnsburg: K. en G. topper in de buitenshow OOK Wat u moet weten Raad moet grond kopen in Endepoel BOM STARS VVV -wisselbeker mozaïekwedstrijd naar Groeneveld Klacht hollenhandel: WOENSDAG 25 APRIL 1973 LEIDSE COURANT Noordwijk Hoewel de recente storm in de Noordwijkse duinen nog niet zo erg heeft huisgehouden als bijvoor beeld op de Hoge Veluwe wordt momenteel toch met man en macht gewerkt om omgewaaide en halfgekraakte bo men (hoofdzakelijk dennen) op te ruimen. De storm is voor het gebied vanaf het radiostation tot de camping in de noordpunt op een wel erg ongelegen moment gekomen. Juist in het seizoen dat arbeiders van Staatsbosbeheer de gebruikelijke uitdunning (ongeveer 10 procent van het bo- menbestand) houden is ook de storm aan het uitdunnen geslagen. Deskundigen schatten dat onge veer 25 procent tegen de vlakte is gegaan wat dus 15 procent meer is dan gepland. "De slag is erg hard aangekomen" aldus toezichthouder Kaptein. "Onze grootste zorg is nu zo snel mo gelijk de ravage op te ruimen. Een aannemer, die het karwei in handen heeft genomen moet in mei het werk "hebben ge klaard. Zoals het er nu echter uitziet zal het nog wel even lan ger gaan duren". De Boswachterij Noordwijk wil zo snel mogelijk schoon schip ma ken omdat men bang is dat an ders de dennescheerder huis zal houden in de duinen. Als dit diertje (heeft het vooral voor zien op de zwakke, afgeknapte of gekraakte bomen) eenmaal de smaak van veel jong eloten te pakken krijgt ziet het er voor de komende jaren wat betreft de aangroei niet zo best uit. kan gaan duren eer de bebos sing in Noordwijk weer op peil zal zijn. De langzame groei van nieuwe aanplant is in de duinen vooral in de laatste jaren duide lijk merkbaar aangezien, door het onttrekken van water uit de duinen, de bodemgesteldheid sterk aan het afnemen is. KATWIJK Bij een zonovergo ten sporthal Cleynl Duin stond gistereea naast een speciaal op gezette Hollandse molen, een echte, door het ministerie voor landbouw ter beschikking ge steld, 'n draaiorgel zijn vrolijke klanken over het parkeerterrein uit te strooien. Binnen was het Na hun festival optredens zijn de ging Vuurbaak heeft voor vrij- meren de letters VVV. vishapjes ter beschikking Ook de heer Verplancke is bijzon*- gesteld, die door de firma Ou wehand eventueel nog zullen worden aangevuld. Oud-Katwijk zal ze in klederdracht vrijdag presenteren. der tevreden over de gang van zaken tot nu toe. Gisteravond werd op het marktterrein een groot buitenconcours gehouden. Een achttal, voornamelijk Ne derlandse bands deden eraan Piet Heinlaan. Dat viel de orga nisatoren niet tegen gezien de koude wind. De show stal het Leidse K en G, dat de finale verzorgde. Alles verliep exact volgens tijdschema. Steeds wan neer twee korpsen waren opge treden vertrokken die voor een RIJNSBURG Drie ingediende bezwaren tegen het bestemmingsplan „Anjelieren straat" in Rijnsburg vinden burgemees ter en wethouders van die gemeente onge grond. Zij zullen de raad morgen dan ook adviseren het plan voor de straat en om streken ongewijzigd vast te stellen. Het bestemmingsplan betreft niet alleen de Anjelierenstraat maar alle grond, die ligt tussen de Vliet N.Z., de Dubbelebuurt, de Katwijkerweg, de Tulpenstraat en de Koestraat. De bezwaarschriften waren ge richt tegen het in het plan opgenomen parkeerterrein. B. en W. vinden echter, dat de parkeerplaats een essentieel onder deel vormt van het toekomstige uitgebrei de winkelcentrum. In de vergadering van de raad, morgen om 19.30 uur komt een voorstel aan de orde voor de verkoop van grond aan de Spi- nozalaan. Hier zullen 20 wonin gen en een aantal garages wor den gebouwd. Een ander voor stel handelt over de drinkwater voorziening in het gebied ten noorden van het Oegstgeester- kanaal. De druk op het leiding water is hier soms niet meer dan 1,2 atmosfeer, terwijl deze hoort te liggen tussen 2,2 en 2,8 atmosfeer. Het college van B. en W. stelt de raad voor een be drag van 125.000 gulden beschik baar te stellen voor het leggen van een nieuwe transportbuis en het plaatsen van een drukverho- gingspomp. Naar aanleiding van een brief van de wijkraad „Frederiks- oord" komt morgen ook de parkeersituatie en de stede- bouwkundige opzet in deze wijk aan de orde. In deze brief werd o.a. gewezen op onvoldoende parkeergelegenheid in het ge bied, dat wordt begrensd door de Eikenlaan, de Esdoornlaan, de Iepenlaan en de Nassaulaan. Voorts werd in het schrijven de aandacht gevraagd voor het feit. dat bij de realisering van de bebouwing tussen het Ber kenpad en het Acaciapad niet is gedacht aan een veilige speelge- legenheid. De wijkraad zou ook een andere 'regeling willen zien Het college het parkeren op de Nas saulaan. De in de wijkraad ver enigde mensen uit „Frederiks- oord" zien zelf als alternatief voor het parkeerprobleem, de aanleg van een parkeerplaats op het nog openliggende terrein tussen het Berkenpad en het Acaciapad. Naar de mening van B. en W. kan aan de behoefte aan meer parkeerruimte tegemoetgeko men worden door niet alleen parkeerhavens (haaks op de weg) aan te leggen aan de westzijde van de Iepenlaan maar ook aan de zuidzijde van ae Esdoornlaan. Voor het overi ge wijzen B. en W. erop, dat er al andere plannen zijn voor het door de wijkraad genoemde ter rein. Wat de speelgelegenheid aangaat wijst het college erop, dat alle eengezinswoningen voorzien zijn van tuinen. Verder staan de naburige binnenpleinen open voor de kinderen. en W. zullen de raad verder voorstellen de huizen Moleneind 15. 16 en 17 onbewoonbaar te verklaren. Uit een onderzoek is gebleken, dat de huizen 14 en 14a nog wel be woond kunnen worden. grotere muzikale werk gang. De grote compe4itiedag voor de deelnemende Ameri kaanse orkesten aan bet Tulip Time International Music Festi val. Een drietal orkesten en viertal koren deden een gooi naar één van de zilveren tulpen die als trofee ter beschikking zijn gesteld door het Nationaal Bureau voor Tourisme in Den Haag. "Er wordt technisch bijzonder knap gezongen", stelt technisch organisator W. Laros tevreden vast. "Echt apart". Een verge lijking met Nederlandse groe pen wilde hij niet maken. "Nee, zoiets hoor je in Nederland niet. Het is geweldig. Jurylid Van Lijnschoten (van de Kon. Mari nierskapel) denkt er al net zo over. De belangstelling voor deze dag viel de heer Laros niet tegen. Het is een werkdag, dus we moeten het een beetje van de kinderen hebben. Misschien als er wat meer publiciteit aan wordt gegeven, dat bejaarden en vakantiegangers ook in wat groter getale komen. Had iets dergelijks in het weekend plaatsgevonden dan was de sporthalzaal zeker uitverkocht geweest." Gister morgen zaten zo'n tweehonderd hoofdzakelijk jeugdige toeschouwers bij het festival. Ze waren -er waren aardig wat lagereschoolleerlin- gen onder - opmerkelijk rustig, 's Middags waren er ruim drie honderd man binnen. Miss Martin, die voor de Ameri kaanse -organisatie Concerts Abroad in Europa aan de orga nisatie van concerten meewerkt is ook bijzonder tevreden tot nu toe. "Ze zijn bijzonder blij met de families waar ze zijn onder gebracht. Zelf zit ik ook bij een Katwijkse familie. Erg leuk. Technisch verloopt het festival vlekkeloos. De Amerikanen zijn L erg tevreden. VW-directeur Chr. Verplancke werkt deze week net als in de seizoensdrukke weekends onder hoogspanning. "Redersvereni- K. Amerikaanse koren en orkesten verdeeld over een aantal instel lingen in Katwijk waar zij nog hebben gemusiceerd. "De Ame rikanen vroegen of ze niet nog ergens zouden kunnen optreden om wat meer met de bevolking in contact te kunnen treden. Toen hebben we gezegd: Laten ze naar het gasthuis en naar Salem gaan, en niet te vergeten naar De Wilbert in Katwijk- Rijn. Ze zijn laaiend enthousiast ontvangen. Vooral in De Wil bert. Daar is de 71 man grote Eastchester Highschool Band naar toe gegaan". In De Wil bert heeft men voor alle festi valgangers speldjes vervaardigd met het symbool van het Tulip Time International Music Festi- mee. Ook dat werd gejureerd door de internationale jury die aan het festival meewerkt. De uitslag van het gebeuren, zowel overdag in de sporthal als 's avonds op het marktterrein, zal eerst vrijdag worden bekendge maakt. val. Het zijn drie tulpen. De bo- Ruim drieduizend toeschouwers venranden van die tulpen for- trok het buitengebeuren aan de muzikale rondgang door een dorpsdeel. De eerst vertrekken de groep had de langste route, de laatste ging rechtstreeks naar het gezamenlijk eindpunt aan de Boulevard. Daar werd voor de Amerikaanse gasten en voor enkele duizenden toeschou- stoken. i een groots 1 i G. tijdens het fenomenale optreden in de Burcht WARMOND In de verga dering van de gemeenteraad van Warmond morgenavond om 20.00 uur zal onder ande re ahet ontwerp streekplan voor het Plassengebied aan de orde komen. B. en W. stellen voor. het gemeen schappelijk bezwaar dat de verschillende gemeenten heb ben gefabriceerd te steunen. Een ander voorstel, dat aan de orde komt, is de aankoop van percelen grond voor de bouw van huizen in „Ende poel 2". SASSENHEIM De plaat selijke werkgroep van „Am nesty International" zal tij dens het bloemencorso a.s. zaterdag een stand inrichten. Hier kan men informatie krijgen over het werk dat deze wereldhulporganisatie verrichlt. LEIDEN - Op het voorter rein van de Burcht te Leiden is zaterdagmiddag een Duit ser gevallen. Het was een 34-jarige jurist uit Kiel, die omstreeks twee uur over het hek klom. Bij zijn val liep de man een diepe snijwond op aan de arm, waarmee hij had moeten betalen. Hij werd ter behandeling naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. WARMOND De gemeenteraad van Warmond zal morgen grote bedragen moeten uittrekken voor het woningbouwplan Ende- poe4 II. Om enige percelen te kunnen ver werven is een bedrag nodig van 210.350,— daarbij zal nog een bedrag van ƒ.481.017 op tagel moeten komen om pachtrechten te kunnen ontbinden. )e raad zal zich morgen even eens moeten uitspreken over het voorstel van B. en W. om aan de sportvereniging Warmunda toe te staan haar kantine te vergro ten. (ADVERTENTIE) BASKETBALL 5MEIHAL met Am.-gaetspelere TEGEN Indusstro-Nontazo JOEGOSLAVIË MORGEN DONDERDAG 26 APRIL Kaartverkoop vanaf 7 00 uur Kassa's 5 Mei-Hal. Boehuizer- laan. Lelden. Toeg.prije 3.-t/m14j, 2 50. Adv Sportpromotlon - Lelden. USSE De VVV wisselbeker voor de mozaiekwedstrijd is dit jaar gegaan naar de familie Groeneveld. Het winnen de mozaiek met als onderwerp „Schilderij" en ligt aan de Joz. Israëlstraat. De tweede prijs ging naar de familie Peters, die een mozaiek van „Calimero" hebben ge maakt. e overige prijzen waren voor: familie Kortekaas (Mickey Mou se Gladiolenstraat, familie Duij- venbode Joz Israëlstraat, Fami lie van Berkel, Ooievaarstraat, familie Tromp Oranjelaan, fami lie van der Berg Oranjelaan, fa milie de Nuy Joh. Vermeerstr., familie Langeveld. Vierkant, fa milie Kortekaas, Catherijnelaan, de prijs voor gevelversieringen ging naar de familie Broxter- man. Vuursteeglaan. Bij de o: namenten kregen de famili Timmers, van Bonnihghausen- laan mevrouw Teeuwen, Hee- renweg en familie Verschuuren, Kievitstraat respectievelijk d- eerste. tweede en derde prijs Dit jaar had de jury het bijzon- der moeilijk. Niet alleen was de I belangstelling erg groot, ook I VOORHOUT Bij Pieret Heemskerk a< was de kwaliteit van de mozaie- Heemskerk is enkele jaren geleden al ken van hoog gehalte. allemaal aardig bij kan houden, slaat i de 's-Gravendamseweg heeft i i het nieuws geweest met een v e toch de hulp van de zoon vat len voor de tweede keer een geit. die vier jongen wierp. De heer in zijn geiten, die vier jongen tegelijk wierp. Hoewel moedergeit het Heemskerk niet af. (Foto). HILLEGOM Zeventig tot tach tig procent van de partijen nar cissen die uit Engeland worden Ingevoerd blijkt aaltjesziek tv zijn. In de vergadering van de Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur, die gisteren werd gehouden is de besmetting van de Engelse invoer ernstig gehekeld. „Als in Holland mond- en klauw- /.der heerst gaan overal de grenzen dicht, maar als elders iets aan de hand is kunnen wij niets ondernemen Men sprak in dit verband van een Calimero- si'uatie: „Jij is groot en ik is klein en dat is niet eerlijk Men zal er het nodige aan pro beren te doen door een ver scherpt toezicht van de Planten- ziektekundige L»ienst in Enge land. De vergadering nam geen besluit over de vakbladen-kwestie. In verschillende afdelingen is aan gedrongen op de bundeling van de verschillende vakbladen, om dat men vindt, dat er geld en krachten verspild worden. Er komt een soort rondetafelconfe* rentle var. de verschillende re- dactles en de Instanties, waar voor zij schrijven. De HoBaHo w'l met namen niet graag af stand doen van naar eigen blad. In zijn openingsrede had drs. A. Coenen zijn vertrouwen uitge sproken, dat met de benoeming van mr. Nederveen tot direc teur-secretaris van de Raad van N-d. Bloembollen ondernemers een goede start verzekerd is Vit het structuuronderzoek. De .oorzitter van de afdeling Lis- se, Harry Vreeburg, hekelde het tegenwoordige aanzien van de gtmeente I.tsse. Er ls weinig ol r.iets da' doet vermoeden, daf Lisse een bloemendorp is waai neg wel de Keukenhof is geves tigd. Uit welke richting men ook komt, er is weinig van te mer ken.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5