BHW 'taboe' voor woningstichting Mej. Raaphorst wint Bart de Groot-beker 3p dinsdagmiddagen jnarkt in Oegstgeest Geelziek bron van zorg in de hyacintenteelt Maandag valt de beslissing: ASC of Docos er uit stad T-TF1 Promenade voorlopig met auto's OOK Wat u moet weten PAGINA 3 ZATERDAG 21 APRIL 1973 .LEIDSE COURANT —•(LEIDEN De Stichting tot Be heer en Exploitatie van Wonin gen in Leiden heeft zich, in een brief aan de bewoners van ge meentewoningen in het Mors- kwartier, nogal verbolgen uitge laten over het pamflet van de BHW (Bond van Huurders en Woningzoekenden)-. Het stich tingsbestuur maakt zich met name kwaad over wat zij noemt Pamflet van „opruiers" weersproken „De lelijke verdachtmaking" van de BHW omtrent het beste len van huurders. YOORHOUT De hyacinten- teelt kampt op dit moment met betrekkelijk veel geelziek door ent .zwartrandbestemming in het vo rige seizoen, aldus voorzitter L. H. Zonneveld van de afdeling "j. yoorhout van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur. ziekte is momenteel een bron van veel zorg, vooral voor de telers, die op de export werken. Reden waarom in de Vereniging ten sterkste werd aangedrongen om de nodige maatregelen te nemen. Zowel ter bescherming van de eigen arealen als van de collega's. De stand der bolgewassen is ver der over het algemeen goed, dank zij het zachte wintersei zoen. Hoewel het bloemverbruik toeneemt, stijgen de prijzen echter niet mee. Bij het oplopen van de produktiekosten is dat een ontwikkeling die in de gaten moet worden gehouden. De BHW stelde in het pamflet, dat de jaarlijkse huurverhogin gen en huurharmonisatie een schandaal zijn en deed een be roep aan de huurders om die huurverhoging niet te betalen. De Stichting brengt daar nu tegen in. dat die jaarlijkse huurverho ging onvermijdelijk is, omdat ze een gevolg is van het stijgen van de lonen van onderhoud en administratie. „U krijgt zelf loonsverhoging en het zou na tuurlijk onrechtvaardig zijn als de timmerman, die bij u een re paratie verricht, niet die loons verhoging zou krijgen", aldus de brief aan de bewoners. De stichting stelt verder in de brief dat: „Wijzelf ook niet zo gelukkig zijn met de huurhar monisatie van de minister, maar wij beseffen, dat die be rust op een wet, die door de meerderheid van het parlement is aanvaard". Dit zijn voor de stichting steekhoudende argu menten tégen het pamflet van de BHW. De Stichting handelt in de brief nog een aantal huis houdelijke zaken af, zoals „Wat te doen als u een geiser wilt" en „Kom toch, als u klachten heeft". Als laatste maakt de Stichting de bewoners van de Morsbuurt attent op het feit dat er een bewonerscommissie is, die door de Stichting erkend is en waar men terecht kan voor klachten. Marokkaan stond buiten valsemunters affaire EGSTGEEST - De in Oegstgeest woonachtige Marokkaan M.B., die verleden week door de poli tie werd gearresteerd in ver band met zijn rol van „uitkijk" in de beruchte valsemuntersaf faire, blijkt hiermee niets van doen te hebben gehad. De poli- [tie verklaarde, dat he* hier een (misverstand betrof en B. is in middels weer in vrijheid ge- LEIDEN - Volgende week i Leiden alleen op vrij- i dag grofvuil worden opge haald. Een wel in de buurten van Herenstraat en Lam- menschansweg (Professoren- wijk). Het nieuwe materiaal dat langs de boulevard staat. Noordwijk Op de Algemene le- danvergad'erng van d® Noord wijkse Reddingsbrigade vond de stemming plaats over de toe kenning van de „Bart de Groof'-wisselbeker aam het bri gadelid, dat zich het meest ver- dianstelijk voor de NRB had ge maakt. Het werd een nek-aan- nek race tussen mej. Riet Raap horst en de heer Van Basten. Bij een herstemming kende de vergadering de trofee toe aan mej. Raaphorst, die reeds vele j-amen em op velerlei terrein voor de brigade actief was geweest. Uit de verslagen bleek, dat de Noordwijkse Reddingsbrigade thans over een piekfijne combi natie beschikt, namelijk een uit stekend geou'tilieerde landrover (jubileumgeschenk van de bur gerij), en een brandingsboot met trailer (geschenk van de Noordwijkse Bondsspaarbank). De Sikkems lak-fabniekem heb ben het geheel met een volko men nieuwe laksoort gratis in de brt'gadekleuren gespoten. Langzamertiand begint de brigade een soort bedrijf te worden. Door de handen van de pen ningmeester ging eem bedrag van zo'n 50.000. Het zwemmen ALPHEN In de stampvolle kerkzaal van de Bron werd gis terenavond het lekenspel ,.Ba- rabbss" opgevoerd. Het spel. dat door de Alpheuse Leken- groep werd gespeeld werd opge voerd tijdens een oecumenische kerkdienst. Op de foto: Barabbas (derde van rechts) legt in de gevangenis tegenover de Romei nen een verklaring af. in Wassenaar bleek in het cen trum van de belangstelling te Staan. In het afgelopen jaar werden daar ongeveer 270 diplo ma's gehaald. Het geheel is echter een kostbare geschiede nis. Alleen al aan vervoerskos ten werd eem bedrag van f 17.000 uitgegeven. Daarnaast is er een nijpend tekort aan ruimte. Voor de kleinste zwem- mertjes is er een wachtlijst van ca, vijftig kindertjes van wie er vemscheidene zijn, die op me disch advies moeten zwemmen.. Meer dan ooit wordt de behoefte gfevoeld van eem eigen zwem bad in Noordwijk. De s-tranid wacht telde, verdeeld over d'r'ie posten, in totaal wachtdagen. De vakantiedagen en zaterdagen, wanneer er willig wacht wordt gelopen, zijn in dit aantal niet inbegrepen. Niet minder dan 328 maal werd op het strand eerste hulp fleerd en 387 vondelingen, vonden op de posten een gastvrij ont haal tot zij door de ouders wer- tfan afgehaald. De jaarlijkse demonstratie wordt dit jaar op 15 juli a.s. gehouden. In de vergadering kwam de moodzakekjke uitbreiding he< materialengebouw ter spra ke. In het tegenwoordige ge bouw staan de wericere elkaar in de weg. EGSTGEEST De instelling van een we kelijkse warenmarkt en de reconstructie k,an de De Kempenaerstraat waren twee belangrijke besluiten, die de raad van Oegstgeest donderdagavond nam. Onder irzitterschap van burgemeester Van Eysinga werden de marktplannen nog eens kritisch doorsproken. Men gaat er van uit dat de markt „selfsupporting" moet zijn, kortom het mag de gemeente eens kritisch doorgesproken. Men gaat er (meeste raadsleden voelden er niet veel voor de markt gedu- doci «nde een halfjaarlijkse proef- leriode, te situeren op het plein Marvoor de Torenflat aan de Lijt- weg. Mevrouw Van Lookeren ■boekte een suksesje toen' haar voorstel, het parkeerter- de Lijtweg aan te wij- en, door de raad werd aange nomen met 8 tegen 7 stemmen. >e markt wordt gehouden op Unsdagen van 12 tot 18.00 uur. ,Nu weet ik zeker dat ik ruzie igdpr ïijg met het hoofd van de Flo- aschool" merkte wethouder Van Voet op. (Genoemde chool grenst namelijk aan het 'arkeerterrein en men vreest 'at de kinderen door het gewoel a veel afgeleid zullen worden), t\Op een vraag van Mevrouw 'Ouverneur-van Deene (KVP) de gi terd medegedeeld dat ook 'egstgeestenaren in aanmer ing komen voor een stand plaats. tweede besluit van minstens ceel inportantie maar van ge- iee| ander kaliber betrof de re- :h vei xihstructie van het eerste ge- at hei éèlte van de De Kempenaer- omaa traat. Dit wordt een „halve ^menade" want de automobi- T'en zullen er met de auto nog doorheen kunnen als alles is ge realiseerd. Mevr. De Wael-Ma- lefijth (WD) vond het kennelijk vlees nog vis en stelde voor „Maak er een echte promenade van en wéér alle verkeer, be halve voor bevoorrading". Me vrouw Gouverneur-van Deene (KVP) „Laten wij dit plan eerst uitvoeren en dan verder zien". Een gedachtengang, die door al len uiteindelijk werd overgeno men. De heer Brouwer opperde nogal wat bezwaren tegen de fi- gai hn.3 KOUDEKERK -De burge meester zal op 26 april geen spreekuur houden voor woon- biimtezaken. f LEIDSCHENDAM - Dr. M. Hannig die meer dan jaar in Leidschen- dam dokter is geweest zal zijn praktijk met ingang van 1 mei beëindigen. Wie wil bijdragen aan een geschenk, dat hem voor het vele goede Wrk in de gemeente zal 'worden overhandigd, kan dit doen door te storten op giro '9975 t.n.v. Boerenleenbank leidschendam met vermel- „geschenk dr. Hannig". blasd al iet ec ag i actual beidei verkef. If heel begrip Vd. Int nanciering van het geheel. De winkeliers vereniging Oegst geest Actief neemt er mede aan deel. „Als deze winkeliersver eniging wensen heeft die verder gaan dan de plannen van de ge meente, zal men hiervoor een bedrag voteren. Dit houdt ech ter niet in dat de gemeente ver plichtingen op zich neemt" zo werd nog duidelijk gesteld. Voor de eerste maal gaat men in Oegstgeest een kindervakantie week organiseren waaraan Sport- en Jeugdraad al hard dokteren. De raad verleende een krediet van 3500 gulden maar alvorens het zover was had de heer Gmelich Meylingh (WD) er behoefte aan om en kele bedenkingen te spuiten. „Het is niet de taak van de ge meente om te zorgen voor een gesubsidieerde kinderopvang". Spreker betwijfelde of er alleen kinderen aan zullen deelnemen voor wie het werkelijk bedoeld is. Hij noemde ook kinderen van beter gesitueerden die er in feite geen behoefte aan zouden hebben en bezigde de uitdruk king „gewone kinderen", het geen bij Mevrouw van Belle (PvdA) kennelijk in het ver keerde keelgat schoot. Het voor stel werd echter aangenomen. Met de uitbreiding van de open bare bibliotheek (gevestigd in het Rijnlands Lyceum) is een bedrag gemoeid dat de gemeen te over het hoofd groeit. Het kostte de raad een beetje pijn om „neen" te zeggen, omdat men realisering van de plannen graag had gezien. Toen het door de gemeente aange kochte pand Wilhelminapark 21 geschikt moest worden gemaakt om er de afdeling C.R.M. in cn- der te brengen, is er een af spraak gemaakt dat het beslist niet meer dan 88.000 gulden mochf kosten. Nu kwam er een voorstel om nogmaals 7.000 gul den te voteren voor het beter geluiddicht maken van de spreekkamers. Kennelijk tegen het zere been van de VVD-frac- tie. De heer Cleton voelde zich in het ootje genomen maar wet houder Thorn deelde mede dat het een technische fout in de uitvoering was. De akoestiek in het gebouw was beter dan men had voorzien en ter wille van de privacy moeten genoemde maatregelen wel genomen wor den. Akkoord zei daarop de De heer Brouwer had nog wat moeite met artikel 54 in de ge meenschappelijke regeling Streekenergiebedrijf. Toch werd ook deze regeling zonder veel omhaal aanvaard. De oude brandweergarage aan de Wil lem de Zwijgerlaan. tenslotte, zal tegen de voorgestelde voor waarden verhuurd worden aan de firma Prins Van Delft ten behoeve van haar ambulanceau to's. 1 Water (ASC) in actie tegen SC Lisse. Zijn ploeg heeft 1 tegen Docos aan een gelijk spel genoeg. LEIDEN Maartdag valt de be slissing over welke Leidse club uit de derde klas moet degrade ren: ASC of Docos. De destijds ongeldig verklaarde wedstrijd tussen belde clubs (vanwege het meespelen bij Docos van ex- ZLC'er Bram Franken) wordt dan namelijk overgespeeld. ASC verkeert in de gunstigste po sitie. Het heeft één punt meer dan Docos en daarom is een ge lijk spel voor de Leids/Oegst- geestse ploeg genoeg. Aan de andere kant heeft Docos de laatste weken aangetoond in een voor deze omstandigheden goe de vorm te verkeren. Een favo riet is niet aan te wijzen: het is wel te hopen, dat de Paasge- dachte de spelers van onbezon nen daden zal afhouden. Scheidsrechter is in ieder geval Van Aken. De ontmoeting wordt gespeeld op het terrein van ASC, hoewel het feitelijk een thuiswedstrijd van Docos is. Ook in de tweede klas A gaan be slissingen vallen, towel zoven- aan als onderaan. Al heeft het er alle schijn van dot er nog ex tra wedstrijden nodig zullen zijn. De kampioen heet RKAVV, VUC of Wilhelmus spelen in Voorburg tegen elkaar, terwijl VUC het tegen degradatie vech tende TOGB ontmoet. Vermoede lijk komt debutant RKAVV volgend seizoen in de eerste klas B uit. Laakkwartier zal bij Lugdunum waarschijnlijk aan het langste eind trekken, zoals DHC ook favoriet is tegen Naaldwijk, zodat onderaan ze ker een beslissingswedstrijd no dig lijkt. LFC besluit de compe titie onbezorgd bij Texas cn Blauw Zwart thuis tegen DHL. Verdere wedstrijden: Overmaas —Bodegraven (3C). Esto—Lek- kerkerk (4E). SCR—Floreant (4E). NSV—Donk (4E), RVC- Nicolaas Boys (afdeling Gouda) en Schoonhoven—Nieuwkoop (af deling Gouda). SASSENHEIM Om de vernieti ging van de natuur binnen zeke re grenzen te houden is jaar lijks een bedrag nodig van 20 miljoen, maar een veelvoud daarvan is nodig voor een wer kelijk constructief natuurbeheer. Deze cijfers en uitspraken werden gisteravond in „De Stormbal" gedaan door de heer W. C. van Blitterswijk, secretaris van het comité Wereldnatuurfonds. Het werk 'van het Wereldnatuur fonds (het fonds ziet zich zelf als een nieuwe ark van Noach) richt zich middels aankoop en doelmatig beheer van gebieden op het behouden van diersoorten en planten. Overal ter wereld Groei van het mensdom oorzaak vernietiging van de natuur worden die bedreigd, omdat door de sterke gioei van het mensdom steeds grotere aansla gen worden gepleegd op de na tuur. DE ZILK Tijdens de algemene ledenvergadering van Van Nis pen heeft de heer Th. J. van Leeuwen voor zijn vele verdien sten voor de sport de P. van der Steen beker ontvangen uit handen van de heer D. Keijzer, lid van de commissie, die de sportman- of sportvrouw van het jaar kiest. De heer Van Leeuwen, die o.a. de oud-papieractie in leven heeft geroepen, heeft zolang de tenni- afdelin van Van Nispen be staat de voorzittershamer van deze tak gehanteerd. Hij was dc grote animator van een eigen kantine voor de tennissers. De goed bezochte vergadering verliep verder vlot. Voorzitter Beker voor Th. J. van Leeuwen J. Broekhof, die aftredend was. werd met algemene stemmen herkozen. Markten Katwijk a/a Rijn - Groente. 20 april: Wuspeer p kim: A I 6 60-S.M). A II 2.60-7 B I 12.50-14 80.BII 4 40-9.60. f LEIDEN - Het bevolkings onderzoek tuberculose wordt volgende week voortgezet in het Hooglandse Huys. Mo- riaansteeg 7. Op dinsdag I mei van 9.00—12.00 en van 1-1.00—16.30 uur; woensdag 2 mei van 14.00—16.30 en van 17.30—20.00 uur; donderdag 3 mei van 9.00—12.00 en van 15.00—16.30 uur en vrijdag 4 mei van 9.00-12.00 en van 14.00—16.30 uur. LEIDEN - Zondag -eerste paasdag - is er 's morgens om 11 uur een eucharistie viering in de Jozefkerk aan de Herensingel met mede werking van de jongeren groep The Lords Folks, Pa ter Fischer en kapelaan Ver laan celebreren samen deze viering, die als thema heeft „Wordt wakker". LEIDEN - Paaszondag zingt het grootkoor van de Petrus- kerk. in samenwerking met het Haags Koperensemble de Missa Benedicamus Do mino tijdens de paasviering die om half elf begint. Mede werking wordt verder ver leend door de sopraan Ans Zwaan en de tenor P. Maas. Het geheel staat onder lei ding van dirigent Thijs Kra mer. LEIMUIDEN - De op brengst van de Simavi-col- lecte in Leimuiden en Rijn- saterwoude bedraagt 1360,71 gulden. KOUDEKERK - De aan dacht wordt erop gevestigd dat op 24 april wordt aange vangen met werkzaamheden voor het leggen van een nieuwe elektriciteitskabel in de Lagewaard. Als gevolg hiervan kunnen stremmingen voorkomen. De werkzaamheden zullen naar verwachting 3 S 4 we ken in beslag nemen. Eerste trip naar Limburg van bejaarden DE ZILK De eerste vijftig be jaarden zijn reeds met vakantie geweest en wel naar Schin op Geul. Het overkoepelend orgaan heeft een vakantie planning ge maakt van telkens 5 dagen. Nog steeds komen er aanmeldingen bij het bestuur. Zo zullen er steeds een groep van 50 bejaar den gaan naar de mooiste streek van Zuid-Limburg. Het Hotel Salden is het ontvangst- centrum. De ontvangst in dit hotel is fantastisch. De bejaar den betitelen het als een groot familiefeest. Het bestuur van het Overkoepelend Orgaan is dan ook dankbaar gestemd met dit overweldigend succes en zal zeker op deze ingeslagen weg doorgaan met het organiseren van deze vakantietrips. Tempo in het gelijk gesteld LEIDEN In het komend paas weekeinde staan twee korfbal- wedstrijden op het programma, die allebei vandaag worden ge speeld. Daarvan is SamosPcr- nix voor de Leidse ploeg niet meer belangrijk. Interessanter is het duel tussen het Alphcnse Tempo en het Goudse Jodan Boys. De Alphenaren kunnen zich name lijk in de strijd om de bovenste plaats aan mengen, omdat het protest dat zij hadden ingediend naar aanleiding van het door hen ongelukkig verloren duel te- gen de huidige koploper Vitesse, is toegewezen. Mocht deze ont moeting nog van belang zijn voor de bovenste plaats, dun wordt ze overgespeeld en krijgt Vitesse twee punten minder. Voor Tempo is het dus zaak de resterende wedstrijden te win nen. Om te beginnen zullen Wij nand Kindt c.s. Jodan Boys moeten verslaan en dat is geen gemakkelijke opgave. Niettemin is het in de winning-mood ver kerende Tempo favoriet. Bromvermedaille voor Amerikaan prof. Robinson Leiden - Tijdens het Mathema tisch Congres, dat op 26 cn 27 april zal plaatsvinden In het Gorlaes Laboratorium van de rijksuniversiteit, zal aan prof. Robinson de L.E.J. Brouwermc- daille worden uitgereikt. Prof. Robinson, die hoogleraar Is aan de Yale University, krijgt de hoge onderscheiding van het Wiskundig Genootschap, vanwe ge zijn grote verdiensten op het gebied van het wiskundig grond slagenonderzoek. Vóór de uitrei king zal prof. Robinson een rede houden, welke is getiteld ..Standard and non-standard sy stems". De Brouwer medaille is in 1968 ingesteld om de nagedachtenis tc eren van prof. Brouwer, één van de grootste Nederlandse wiskundigen van deze eeuw. Vo rig jaar ontving de Fransman prof. Thom de medaille.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3