BLAKES NEEMT U IN DE ENGELSE BROADS FEESTELIJK IN DE BOOT (Wie King-size Hovercraft stormt over Noordzee Camping-vliegreis naar Noorwegen LAPLAND NEEMT GRAAG EEN LOOPJE METU VOOR KOOPJE IN CAMPER DOOR CANADA EN AMERIKA doe eens schoon water bij uw vakantie wijn Fotografisch geheugen legt Hollands glorie muurvast JARIG ISRAèLTRACTEERT JEUGD OP GOEDKOPE VAKANTIEREIZEN ZATERDAG 21 APRIL 1973 Hoverlloyd ltd., die de snelste verbinding onderhoudt tussen het vasteland van Euro pa en Good Old England (in veertig minu ten stormt hij van het Franse Calais naar het Engelse Ramsgate) heeft 's werelds grootste hovercraft, óe SRN4 MK2 dn ge bruik genomen. Deze nieuwe gigant heeft een gewicht van 200 ton en kan 280 passa giers en 37 auto's vervoeren. De belang rijkste technische verbeteringen zijn 't sys teem, waarbij de opspattende waternevel zodanig wordt omgebogen, dat een vrij uit zicht wordt mogelijk gemaakt en de con structie van een langer „rokken"-systeem. dat ook bij ruw weer een rustige overtocht garandeert. Naast de grote nieuwe broer blijven de twee reeds in gebruik zijnde Ho vercrafts dit jaar in de vaart. Zij kunnen elk 254 passagiers en 30 auto's vervoeren. Ondanks het onloochebaar feit, dat de kampeerders in ons land het grootste le gioen vakantievierders vormen zijn zij bij de meeste reisbureaus de vergeten stief kinderen. Scandinavian Arctic Sunway heeft dit jaar aan deze discriminatie iets gedaan en biedt tussen 23 mei en 15 au gustus wekelijks een camping-vliegreis naar Geilo bij de Hardanger-hoogvlakte en Vagamo in het lieflijke Gudbrandsdal. De reizen duren 8 tot dagen en de goedkoopste kost 380 gulden per persoon. Wie een vakantie in een originele kam- peerhut prefereert komt ook aan zijn trekken op een reis, die regelrecht naar een hut voor vier personen voert. Kosten 395 gulden per persoon. Inlichtingen Saxen Weimanlaan 58 in Amsterdam, tele foon 020-719012. Zee van trips naar Polen en Rusland Een bootreis over de Oostzee naar Gdansk (het vroegere Danzig) in Polen en Leningrad in Rusland met daarop naar keuze een verzorgde exursiereis of een rondrit per eigen auto door Polen of Rusland, is in 1973 een aantrekkelijke pri meur, die D. Burger en Zoon BV, Wester straat 7—13 in Rotterdam, telefoon 010 111220. biedt. De reis begint in de Noord- duitse haven Travemünde en wordt ge maakt met de luxe "Gösta Berling" van de Duitse TT Linie. Tot eind mei betreft het 7-daagse mini-cruises; daarna heeft men keus te over uit een waaier van rei zen: vijf dagen Leningrad, 402 gulden, of een reis van drie dagen naar Gdansk, 200 gulden, of een 12-daagse rondreis met on der meer een busreis naar Moskou, 980 gulden. De bootreis duurt 20 uur naar Leningrad. Goed nieuws voor voetzoe kers: Bureau Zweden en Scandinavian Arctic Sunway in Amsterdam organiseren dit jaar exclusieve vakantie voettochten door Lapland. Het arrangement omvat drie tochten door het barre, fasci nerende Noorden, te begin nen met de veerbootpassage vanaf Amsterdam of Kiel en een treinreis vanaf Göteborg naar Kiruna of Murjekk in Lapland. Daar staat dan in middels al uw eigen goed in gebonden reisgids te wach ten, die een week lang met een groep van 10 15 avon turiers kris kras door het laatste brok ongerepte natuur van Europa dwaalt. De dagé tappes zijn doorgaans niet langer dan 15 k 20 kiliometer, waarvan dan nog vaak enke le kilometers per boot of bus worden afgelegd. De prijzen liggen rondom de 750 gulden per persoon bij vertrek van uit Amsterdam. Vanaf Kiel betaalt men 100 gulden min der. Voelt u ervoor om de beslissende stap te nemen en in te haken, bestel dan de bro chure „Vakantie in Zweden 1973". Alle ANVR-reisbu- reaux hebben ze in voorraad, eveneens de ANWB. U kunt hem ook rechtstreeks bestel len bij Bureau Zwed°n. Vij zelgracht 17 in Amsterdam, telefoon 020—237341. Als u de aanbiedingen hebt gtraad- pleegd, zit bet er dik in, dat u alsnog een autootje in Lap land huurt. Dat wandelen kan altijd nog wachten. Canadese luchtvaartmaat- chappij CP Air organiseert it jaar in samenwerking net de automobielclub van Brits Columbia in West-Cana- a gekombineerde vliegcam- tt-reizen naar Amerika en toada. Vanaf 1145 gulden nor 14 dagen en 1222 gulden tor drie weken krijgt men retourvlucht vanuit Am- lam naar Vancouver en comfortabel rijdend huis, k' afhankelijk van de diver- afmetingen riante akkom- odatie biedt aan 3 tot 6 fneo. Niet inbegrepen de kosten van levenson derhoud (die even hoog of laag zo u wilt liggen als in Nederland) en de kosten per kilometer (voor een klein model camper 23 cent) brandstof (43 cent per liter) en sta-gelden voor de kam peerterreinen, die variëren van 2 tot 2,5 dollar. In Van couver of Montreal neemt de deelnemer zijn volledig inge richte camper in ontvangst (in deze kampeerwagen geen caravan dus bevin den zich onder meer een 80- liter koelkast, een gasfornuis met bakoven en en roestvrije aanrecht. Ook is er een radio aan boord. Men is geheel vrij in het kiezen van de route door Canada en Amerika, maar voor de liefhebbers zijn er ook interessante ontdek kingstochten uitgestippeld. Dokumentatie, kaarten en dergelijke worden bij boeking gratis verstrekt. Om alvast een paar suggesties te doen: de westkust van Canada, het ruige Alaska, zonnig Califor nia en het wereldberoemde natuurreservaat van Ameri ka. Overal langs de routes vindt men uitstekend geoutil leerde camping-terreinen. In lichtingen over deze razend interessante auto-suggestie kan men krijgen bij CP Air, Leidsestraat 67 in Amster dam, telefoon 020-235062. Boven: In de Norfolk Broads vindt de waterlief hebber alles, waar hij hardop van gedroomd heeft. Onder: Schipper naast God is iedereen, die zich door Blakes in de boot laat nemen. De Hollands Glorie-route voert langs bloeiende bollen velden, door pittoreske West- friese steden als Hoorn, Enk huizen en Medemblik en door de aan de zee ontwrongen Wieringermeerpolder". Zo begint de folder „Fotoroute Hollands Glorie", die u gratis kunt aanvragen bij de VW Dredhterland, Kerkweg 89 in Verhuizen (N.H.). Deze route is ongeveer 100 kilometer lang. In de folder (als altijd voortreffelijk uitgegeven) vindt men een routekaart, adressen en telefoonnummers van VW's, rekreatiemoge- lijkheden en foto-tips. Voor Drente, dat door de te- legenieke Bartje weer danig in de belangstelling is geko men, is ook een nieuwe fol der gemaakt. Ook hierin rou- Als u dit jaar feestelijk In de boot wenst te worden geno men, dan zorgt Blakes er per kerende post voor, dit u bin nenkort voldoende buiswater vóór de boeg van uw luxe jacht heeft. Blakes die de grootste boten-verhuur-organi- satie van Europa is heeft ze voor het uitkiezen: 1200 volle dig uitgeruste motorkruisers, jachten of woonboten met 2 tot 10 slaapplaatsen. En Blakes kent toevallig ook de beste stekken voor een klaar- vaar-vakantie. Kenners kunnen het beamen, dat de Norfolk Broads beslist het fijnste ge bied van Europa is voor een zorgeloze reis over gods wate ren. Daar kunt u bijna 400 ki lometer vaarwater, rivieren, kreken en zandmeren zonder één enkele sluis en zonder be- roeps-scheepvaarverkeer op uw dooie eentje en uw eigen houtje ontdekken. Dommelende dorpen, stokoude kerken, mees terlijke pubs viodt u te kust en te keur in dit gebied, waar het water u voortdurend in de mond loopt. De eigenlijke Broads zijn ook nog totaal verschillend van ka rakter: de Barton Broad, waar Nelson leerde varen, de Over vloedig met riet omzoomde Hickling Broad, de lieflijke Salhouse Broad, waar u tot op het 'Strand kunt varen, Wrox- haim B»oad, Oulton Broad en Horsey Mere. U vaart van plaats naar plaats en vindt elke dag een andere haven om af te. imeren. Blakes heeft er 40 voor het uitzoeken met alle denkbare service. Een smakelijk pluspunt: in het men niet ouder Is dan 3 jaar. Een woestljntocht, die beslist niet geschikt is voor melkmuilen en moederskinde ren komt voor drie weken op 1090 gulden. Men host voor dat bedrag in landrovers door de barre zandbak, maakt wonderlijke wandelin gen door pseudomaanland- schappen en neemt in het voorbijgaan een duik in Dode en Rode Zee. Jongeren, die een kampeervakantie prefe ren kunnen terecht op 16 campings. Men kan volstaan met het meenemen van bad pak en tandenborstel, want de rest is ter plaatse te huur. Prijs per nacht 2,50. Een "Campigk-arrangement voor twee weken (inclusief de vliegtocht en een busabonne ment voor heel Israël) heeft men al vanuf 830. Het Is raëlisch Nationaal Verkeers bureau, Herengracht 422 in Amsterdam, telefoon 020— 249642 weet alles van deze al ternatieve avonturen. ciale VW Drente, Markt 20 in Assen. Ook de ANWB-kan- toren hebben hem voor u klaar liggen. Duizenden Nederlandse Jon geren hebben in de afgelopen jaren een werkvakantie door gebracht in een Israëlische Kiboets. Daar echter in de zomermaanden de meeste ki- boetsiem stampvol zitten met jeugd uit alle windstreken, zijn voor dit jaar enkele al ternatieve programma's ont worpen voor jonge toeristen, die niet dik in hun siappe was zitten. Ze kunnen bij voorbeeld meedoen aan ar cheologische opgravingen, aan woestijntochten door de Negev en de Sinal of kam peer en/of jeugdherbergrei- zen maken. Twee weken op graven (de oudheid glijdt door je vingers onder lei ding van een ervaren archeo loog, logeren in een jeugdher berg met drie maaltijden per dag en daarna nog twee we ken vrij-af om het land te be kijken kost inclusief de vlieg tocht v.v. Amsterdam-Tel Aviv nog geen 900 gulden. Enige voorwaarde is, dat te-beschrijving, 16 foto-tips in I telegramstijl en rekratie-mo- gelijkheden. U kunt hem gra tis aanvragen bij de Provin- hele gebied van de Norfolk Broads vindt men voortreffelij ke restaurants, waar naar Ne derlandse maatstaven gere kend voor spotprijzen culinaire happen van klasse worden ge serveerd. Ean dat te beden ken, dat dit unieke, nog door weinig Nederlanders ontdekte gebied op nauwelijks een uur vliegen van Nederland ligt. Wat de vissers betreft: die kunnen in de Broads ook hun latijn ophalen. Snoek, 'baars, voorn, brasem en zeelt vecht om zich door u aan de haak te laten slaan. Blakes wil u dit jaar ook laten profiteren van de watersport-vakantie en heeft als vooruitgeschoven post gekozen U.T.T.S. Wetering schans 122 in Amserdam, tele foon 020 255444.D aar kunt u ook de Blakes-kleurencatalogus krijgen met alle aanbiedingen. Een paar voorbeelden: prijzen per jacht per wedt van 425 gulden tot 1055 (maar voor dat laatste bedrag heeft u dan wel een Onassis-jacht). Blakes tipt zelf als de beste tijden voor een rieleks-reis de lente en de herfst. De Broads zijn dan op hun best en de huur prijzen liggen beduidend lager" dan in het hoogseizoen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 19