Bouw van flats blijft taboe in Woubrugge Hillegom wil fusie bloem bollenbladen Gehandicapten halen diploma Voettocht voor jongeren op paaszaterdag stad en vlietstreek een noodzaak Yfoor Audi naar Karand Wat u OOK moet weten Meerderheid van docenten steunt ir. Van Elzakker Vijftig zwemmers kregen diploma Y erwezenlijking „tuindersweg" PAGINA 5 DONDERDAG 19 APRIL 1973 LEIDSE COURANT Alphen Ruim 200 jongens en meisjes hebben gisteren deelgenomen aan de Paasactiviteiten in de vakantie in de Rijnstreekhal zijn georganiseerd. In de grote zaal werden allerlei spor ten bedreven, terwijl in de kleine bijzalen enthousiast geknutseld werd. De resultaten waren bijzonder ver rassend. LISSERBROEK De tuinders Het bestuur gaat nadere stappen PIJPWETERING Met een druk bezochte kaartavond in café Bakker, heeft het bejaarden-co mité het kaartseizoen t.b.v. de uitgaansdag voor de bejaarden afgesloten. Geld voor de Uitgaansdag is bij elkaar plaats op dinsdag 22 mei Nadere bijzonderheden hierover volgen later. Het ging deze laatste keer om een groot aantal eieren in verband met de komende paasdagen. Met de eerste prijs van 50 eie ren, Werd mevr. Hoogenboom- Verduin winnares van deze kla- verjas-wedstrijd. Tijdens de avond werd, onder toezicht van de Rijkspolitie, ook de trekking Door de vele akties de verdere uitslag van de verlo ting, verwijzen we naar de ad vertentie in ons blad van mor- gehouden van de grote verlo ting. Hiervan ging de eerste prijs, een bromfiets, naar de heer J. Duivenvoorden, Ripse- laan 6, op lotnummer 339. Voor het be jaarden-comité en de spontane medewerking daaraan, is een fijne uitgaansdag voor de Rijpse bejaarden weer mogelijk ge haakt. Het uitstapje heeft van l.isserbroek willen zo sne) mogelijk - de nieuwe „tuinders- weg" gerealiseerd zien. Dit kwam naar voren op de onlangs gehouden vergadering van de Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur. "K.ijiv <trr deify fuix schrei leiden inl* umgev Or Ui.mroon. a> wrlptj iK/.jn 6«c«t*d in v„* ftuwn o.m dr H.,l 01710-69307(om te onthouden) Koronó ondernemen om in Hoofddorp het gemeentebestuur van de noodzaak van een dergelijke weg te doordringen. Voort» stond op het programma de mo- tie-Hillegom. In deze motie stel de de Hillegomse afdeling voor te komen tot één orgaan voor het gehele bollenvak door fusie van de nu verschijnende bladen. De voltallige vergadering be groette deze motie met enthou siasme. Bij de bestuursverkiezing werd afscheid genomen van secreta ris P. van Rijssel, die wordt op gevolgd door de heer Imanse. SASSENHEIM De Alge mene Bojaardensociëteit kmt niet op dinsdag 24 april bij een maar op dinsdag 4 mei h het Bruine Paard. SASSENHEIM Een 20-ja- rige bromfietser uit Lisse liep dinsdag schouderverwon- dingn.en inwendige pjn op. Hj kwam in botsing met een personenauto die rijdende op de Hoofdstraat linksaf wilde slaan om de Warmonerdam op te rijden. SASSENHEIM In „De Stormbal" wordt morgen weer een voorlichtingsavond belegd. Dit maal zal de heer Van Blitterswijk praten over 'het Wereld NatuurFonds. Aanvang 20.30 uur. ALPEN De poitie wijst bezoekers van ,JDe Bron en het winkelcentrum met klem op de aanwezigheid van ver keersborden aan de Trouba- doureg en de Ohopinsingel. Langparkeerders kunnen hun auto kwijt op de parkeer plaats onder het winkelcen trum. HAZERSWOUDE B. en W. stellen de raad voor een aanvllend bedrag van 3.986,76 beschikbaar te stel- len vor de restauratie van de Rietveldse olen. De gemeen te draagt al ƒ21.157,56 bij in de subsidie voor de molen. NIEUWKOOP De post duivenvereniging De Vooruit gang hield een wedvlucht uit Baarle Nassau met 355 dui ven. Zij werden om 8.30 ge lost terwijl er westenwind woei. De eerste duif arri veerde om 9.24.15 u. Derhal ve was de gemiddelde snel heid van het gevleugelde .diertje 1482,26 meter per mi nuut. De uitslag: A. Groe nendijk 1, 10. 12, 15 20; ge broeders Bos 2; J. C. van Donk 3,5; A. van Leeuwen 4,23; N. Enthoven 6; P. Spring in 't Veld 7,17, 25; V. Verduyn 8, 14. 16; C. Maar teveen 9, 21; N. v.d. Weyden II; S. F. Pietersen 13. 19; B. DE Geus 18, 24; gebroeders Vonk 22. LISSE - De speeltuinvereni ging „Kindervreugd" organi seert zaterdag a.s. een eier- -Zoek-wedstrijd voor kinderen tot 14 jaar. De kinderen tot zes jaar zoeken in en om de ^Zandbak naar houten eitjes „met de waarde van een cho- colade-ei; Kinderen van 7 tot 14 jaar moeten speuren naar I echte kippe-eieren. Inwoner van Noord wijkerliout verduisterde WOUBRUGGE In het Oude Raadhuys bestond gisteren grote belangstelling voor de hearing over het bestemmingsplan Woudwetering. Dit reeds in 1952 vastgestel de plan, hoofdzakelijk omvattende de Ook wordt thans de gelegenheid gegeven op inmiddels gewijzig de planologische inzichten met betrekking tot de industrievesti ging in dit plan tot uitdrukking te brengen. Voor 28 april dient dit plan te worden toegezonden aan Woudwetering met aangrenzende bebou wing, dient om begrijpelijke redenen te worden herzien en zal het mogelijk ma ken de voorschriften aan te passen aan de Wet op de Ruimtelijke Ordening. GS. Na een korte inleiding door bur gemeester Brouwer de Koning gaf de directeur-gemeentewer ken De Feij aan de hand van uitvoerige kaarten een uiteen zetting over de bestemmingen van de verschillende onderdelen. Het plan behelst voornamelijk vastlegging van de bestaande bebouwing en de mogelijkheden van uitbreiding hiervan. Eén en ander is ontworpen door het Voots bleek, dat de uitbreiding Stedelijk adviesbureau Kuiper en van het oude gemeentehuis is Co te Rotterdam. gepland in zuidelijk- en oostelij- laar aanleiding van deze teke- ke richting. De daar nog staande ning kwamen er vragen van panden zijn reeds in het bezit velerlei aard los. Voornamelijk van de gemeente, van grondeigenaren. Zo werd Op een desbetreffende vraag deel- gevraagd, of het wel eerlijk de de voorzitter mede, dat er was, dat men op het ene per- vooralsnog geen sprake is, dat ceel tot 80, en op het andere Woubruge met welke andere slechts 20 procent mocht uit- omliggende gemeente dan ook breiden. Zit hier wel een be- zal worden samengevoegd. paald systeem in? De bouw voorschriften bleken evenwel voor elk perceel niet gelijk te zijn en is ondermeer afhankelijk van de bestaande bebouwing. Eén der belangrijkste doelen van het hele plan is om in de toe- Uit vele vragen bleek duidelijk, zeer bevreesd was voor de steeds dichterbij komende Evenzo, dat hoogbouw in Wou brugge nergens zal worden ge realiseerd. De grondprijzen vooi de vrije-sectorbouw zijn inmid dels reeds gestegen tot over de 100,— de meter. komst slechts nieuwbouw toe te staan langs de Wetering of langs de daaraan parallel lopen de wegen. Ook de hoogte van de te bouwen woningen is aan ban den gelegd. Wel werd duidelijk, dat op grond van een voorberei dingsplan de bestaande bestem ming kan worden gewijzigd, ook al is het gehele plan reeds goed gekeurd. hoogbouw van RiddelVeld 2 te Aphen a.d. Rijn. Weliswaar is bij het intergemeentelijk overleg orgaan over deze Alphense be stemmingsplannen gesproken, doch een ding is wel zeker, dat er te allen tijde een groen strook van minstens 700 meter zal blijven staan tussen de ge meentegrens en de in de Vier- ambachtspolder geprojecteerde laagbouw van het Ridderveld. Over het algemeen vond men deze strook veel te smal. bankcheques DEN HAAG NOORDWIJKER- HOUT Tegen een 21-jarige jongen uit Noordwljkerhout eis te de officier van justitie voor de Haagse rechtbank zes maan den gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De jongeman had zich enkele ma len schuldig gemaakt aan het stellen van bankcheques. Die haalde hij uit de brievenbus van zijn mede-kamerbewoners en liet ze vervolgens verzilveren. Bovendien bleek de verdachte illegaal in het bezit van een vuurwapen te zijn. De rechter zal op 8 mei uitspraak doen. BOSKOOP In Boskoop is gisternacht de tuinloods van de heer C. G. de Jong grotendeels door brand verwoest. Hoewel de Boskoopse brandweer snel ter plaatse was kon niet worden verhinderd dat een groot aantal kweekbakken met in totaal vijftienduizend coniferen, aan het vuur ten prooi viel. Oorzaak van de brand is de steekvlam uit een in de loods staande oliekachel. Stompwijkse feuilleton voortgezet STOMPWIJK Ter hoogte van smederij Luiten heeft naar eerst nu bekend werd de heer H. uit Leidschendam zater dag met auto en al een bad ge nomen. Daarmee heeft het plaatselijke feuilleton „In de Stompwijkse Vaart" weer een volgende aflevering gekregen. Want, na snel een garage op dracht gegeven te hebben om zijn vervoermiddel uit de vaart te halen, dook genoemde heer voor de rest van de nacht weer onder. De politie moest daar door wel erg lang wachten eer zij met haar verhoor kon begin nen. IILLEGOM De nieuwe direc teur van de onlangs geformeer de raad van Nederlandse bloembollen ondernemers gaat iets doen aan het bundelen van de verschillende vakbladen. Dit zegde hij toe op de jaarvergade ring van de Hillegomse afdeling ran de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencul tuur. tehalve de Lissese afdeling wa ren ook de eigen leden het eens met de motie, waarin men op een fusie van de vakbladen aan dringt. Vervolgens hield de heer Nederveen een beschouwing over eep tulpenbeleid op lange en korte termijn. Hierop volgde een discussie waarbij de spre ker de gelegenheid had om op verschillende aspecten nader in te gaan. LISSE Twee gehandicapten hebben deze week met goed gevolg het i zwemdiploma behaald n het zwembad van hotel Zeebad te Noord- wijk. Het waren Joke van der Slot uit Sassenheim (diploma A) en Kees Prins uit Hillegom (diploma B). Burgemeester De Vreeze uit 1 Warmond had het geniegen de diploma's te mogen uitreiken. Hij zei bewondering te hebben voor het doorzettingsvermogen van deze :J twee en alle andere gehandicapte mensen. Na de uitreiking voogde een warm applaus. Ook de instrice mevrouw Van Tilburg sprak haar waardering uit. Joke was aanvnkelijk doodsbang om te eren - zwemmen, maar ze heeft zichzelf overwonnen en kees heeft een 1 enorme prestatie geleverd om zo lang doo te zetten. De voorzitter van de afdeling Bollenstreek van de R.K. Invalidenond A. van der Ploeg, bracht dank aan de vervoerscolonne die elke week de gehdicapten naar Noordwijk brengen voor de zwemlessen. a Mevrouw Van Tilburg kreeg een os bloemen voor hem voor al haar LEIDSCHENDAM De meerder heid van de docenten van het Veurs college is voor de benoe ming van ir. van Elzakker tot rector, aldus drs. A. M. E. Co- nings. De heer Conings is een van de 43 docenten, die onlangs een brief stuurden aan alle ou ders van leerlingen van het Veurs college naar aanleiding van het gerezen verzet van een aantal ouders tegen ir. van El zakker. De docenten schrijven, dat zij met voldoening terug zien op het afgelopen jaar en dat zij er van overtuigd zijn, dat met de zelfde schoolleiding (ir. Van El zakker) een goede gang van za ken ook in de toekomst gega randeerd kan worden. De werksfeer met schoolleiders en een groot aantal docenten Was zo prettig geworden, dat ir. Van Elzakker voor de continuïteit In de schoolgemeenschap terug kwam op zijn aanvankelijke be sluit om niet te solliciteren, al dus drs. Conings. De anti-sfeer tegen de heer Van Elzakker wordt volgens drs. Co nings en de leraren, die het met hem eens zijn gevoed door i minderheid van ouders en leer lingen, die weinig begrip en geen indruk hebben van het vele werk, dat door de rector verricht moet worden ter ver vulling van vacatures en voer de nieuwbouw. Om aan de c kerheid een eind te maken en de katholieke schoolgemeen schap Veurs College te laten voortbestaan moeten nu de ou ders, die tot nu toe gezwegen hebben maar eens laten horen wat zij denken, aldus drs. Co nings. NOORDWIJK - Opnieuw is een aantal dames, heren, meisjes en jongens - opgeleid door instruc teurs van de Noordwijkse Red dingsbrigade - geslaagd voor de zwemdiploma's A en B van de K.N.Z.B. Voor het zwemdiploma A slaag den: J. J. ZOnneveld, A. J. Prins, Jos Versteege, Petra, Caspers, Anneke Warmenhoven, Hetty de Haas, Michel van der List, Wim Wijnands, mevr. C.' de Haas-Boekei, J. de Haas, Johhny van der Zwet, Jacky van der Zwet, M. Duivenvoor den, A. M. Alkemade, A. M. Duivenvoorden-Van Denzen, G. de Zwart, M. C. van Rijn- Heemskerk, J. H. Edelaar, C. J. Prins-Den Elzen, P. Th. Heems kerk, D. J. van Nobelen, H. J. van den Berg-Van den Berg en Cor van Duivenboden. Voor het zwemdiploma B zijn ge slaagd: J. C. van der Bent, Pe tra van den Nieuwendijk, Yvon ne Caspers, J. Semp, Th. de Jong, Th. J. M. de Jong, P. L. Haas, C. J. van der Hulst, A. V. Hogervorst-Blaauw, M. W. Dui venvoorde, Albert de Haas, A. H. Heemskerk, H. C. van der Put, Willeke van der Kooy, An neke Janson, Yvonne Leenderts, A. M. Prins-Van den Berg e; M. Edelaar. Voor het diploma jeugdinstruc- teur/lnstructrice zijn geslaagd: Leo van Bohemen, Clasine de Bruin, Attie de Haas, Dirk Klin kenberg, Astrid Schoordijk, Marja Schoordijk, en Anja de Wit. Een welkome aanvulling van het instructeurskorps van de Brigade. Zaterdag organiseert het Wasse- de tochtgenoten aansluiten In naarse jongerenpastoraat een Meijendell, terwijl belangstel voettocht voor jongeren. De lenden uiteraard ook 's avonds tocht begint 's middags 2 uur in 10 uur in Sion of om 11 uur in gebouw Slon aan de Violieren- de St. Jozefkerk welkom zijn. weg en eindigt daar ook De tocht gaat over ongeveer 18 avonds 10 uur. km door de duinen en langs een Er zal dan koffie beschikbaar gedeelte van het strand. Men zijn, terwijl er ook voor muziek kan zich aanmelden bij de vol- wordt gezorgd. Om 11 uur 's gende adressen: Marijke KniJ- avonds is er dan een speciale nenburg, Wassenaerstraat 9, tel. jongeren-paasviering in de na- 5063, Victor Moussault, Van Cal- bijgelegen St. Jozefkerk. De or- carlaan 29, tel. 9840 en Gé Gor- ganisatoren reiken bij de start dijn, Van Cranenburchlaan 165, materiaal met gespreksstof uit tel. 5602. voor onderweg. Er wordt van de deelnemers een V/ie zaterdag werken moet kan bijdrage gevraagd van 1,- per zich 's avonds 6 uur alsnog bij persoon.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5