Bewoners Den Tollstraat na vervelende raadskomedie teleurgesteld naar huis Verdeelde meningen in Boskoop over uitbreiding van veiling rijn- en veenstreek Nieuwkoop wijst Plassengebied af Vechtpartij ontsiert schoolvoetbaltoernooi Nieuwe ambulande voor Hazerswoudd PAGINA WOENSDAG 18 APRIL 1973 LEIDSE COURANT KOUDEKERG AAN DEN RIJN Dat politiek een naar spel is bleek gisteravond weer eens overduidelijk in Koudekerk. De raJad vain die gemeente beeft sa men mei de burgemeester en wethouders voer een relatief groot gehoor een bij tijd en wij- leln zeurderige en eigenlijk door lopend bijzonder vervelende tra- gikmedle aan de toch al in zo'n ruime mate aanwezige politieke rotzooi, toegevoegd. In de poli tiek schijnt de ware aard van de mens naar voren te komen. Als dat werkelijk zo is, dan ko men de mojesbe bestuurderen vam de gemeente Koudekerk er menselijk gezien maar pover tjes af. Het is duidelijk, dat 't slecht be sturen is met een wethouder, die te pas en te onpas met schimpscheuten en ongezouten mopjes de lachers op zijn hand 'tracht te krijgen doch wiens ei gen lachgeluid doorgaans een zaam het vergaderverürek vult. Dat de man daarbij ook nog triomfantelijk in de richting van de publieke tribune oogt, maakt de vertoning nog slechter ver teerbaar. De gemeenteraad van 'Koudekerk bedrijft politiek van laag allooi (of misschien zelfs van hoog gehalte), het is maar hoe men het bekijkt), waarbij weinigen worden ontzien. „Maar", zo verklaarde raadslid Van der Vlugt tijdens de schor sing van de vergadering tot een toehoorder, „straks drinken we smen weer een borreltje hoor". Publieke tribunes bij raadsverga deringen zijn over het algemeen genomen goed gevuld als de ei De ondeugdelijke 'huizen aan de Den Tollstraat. genbelangen van een groep mensen op het spel staat. Dat bleek ook gisteren. Een aantal bewoners van de Den. Tollstraat was komen opdraven om te ho ren hoe het gemeentebestuur hun klachten zou behandelen. Een ding staat vast: ze zijn te leurgesteld naar hun ton-dure huizen teruggekeerd. De aannemersmaatschappij Delf- en Schieland heeft in Koudekerk zestien koopwoningen aan de Den Tollstraat gebouwd. Huizen van ongeveer honderd duizend gulden per stuk. De uitvoerder heeft bij de afwerking van de bouw het er echter grondig bij laten zitten. Het gevolg is. dat als 't regent teilen en emmers tevoorschijn moeten worden ge haald om overmatig water op te vangen. Daar werd na veel trammelant wat aan gedaan maar het blijft lekken. Daar naast hebben de bewoners nog een aantal klachten, onder meer over een zogenaamde ijzeren bint-constructie. Een ton is veel geld en daar wil len de bewoners dan. ook waar voor, deugdelijke waar. Brieven naar de aannemer, brieven maar de gemeente en een gloed nieuwe buurtvereniging in op richting waren het gevolg. De aannemer gaf niet veel sjoege maar de gemeente wilde wel eens over de klachten praten. Dat gebeurde. Het overleg mondde tenslotte uit in een be handeling in de raad, gister avond. Mevrouw Le Large was zelf gaan kijken bij de huizen en vond, dat de gemeente de aannemer moest manen om de boel zo snel mogelijk in orde te maken. Bovendien stelde zij voor, de betreffende aannemer geen projecten meer te gunnen. Raadslid Van der Vlugt, die niet was gaan kijken, had op merkelijk genoeg toch een me ning. Terwijl hij een etensrestje met zijn vinger van zdjn- tong Grollen van van de Pols niet passend bi] ellende medeburgers O had gepikt om het vervolgens naast zijn stoel op de grond te deponeren, wilde hij wel kwijt, dat hij het betoog van de vorige spreekster niet kon steunen. Ze ker niet wat betreft het op de zwarte lijst plaatsen van de aannemer. Wethouder ir. C. J. B. M. van de Pols was toen aan de beurt. Eerst een inleiding, doorspekt met „vrolijke" grollen en ver volgens een steek onder water in de richting van mevrouw Le Large. Deze laatste zou in een eerder gehouden commissiever gadering een ander geluid heb ben laten horen dun nu tijdens de raadsvergadering met een aantal potentiële stemmers op de tribune. In die trant werd het gebracht. „Is nu het verslag van die vergadering fout of is uw standpunt veranderd", wilde hij breed grijnzend weten. Raadslid Van de Vlugt instem mend1 knikkend: „U hebt volko men gelijk meneer de wethou der". Burgemeester, de heer C. M. van der Linden zei om te be- "Brieven naar aannemers en gemeente hesbben tot nu toe niet geholpen". en ziet geen aanledng om de aannemer te manen doch om hem op de zwarte lijst te zetten. „Wat een sprekert is die man, tsjonge, tsjonge", klonk het vanaf de tribune na afloop van het eerste deel van deze - om moedeloos van te worden - raadsvergadering. Na de pauze waren de volgende twee opmer kingen nog te horen: „Ja, dat is eigenlijk ook zo'n controversiële zaak, hoewel eigenlijk is het geen controversiële zaak." En: „Dat is een belendend perceel, het is altijd verstandig belen dende percelen te kopen". De buitenlucht doet soms wonde- giimmen liever tevreden te hebben. „Dit soort zaken mag gen niet in de emotionele sfeer raken. We kunnen het beter rus tig bekijken". De burgemeester verklaarde voorts, dat de hele zaak de gemeenite maar gedeel telijk raakt. Later iets opgewond- den: ,NDe bewoners moeten zelf recht zoeken en niet trach ten de gemeente met deze zaak op te zadelen. Wij hebben ons best gedaan. Ik heb er ook de balCeen verstand van. Na advies van TNO kunnen we niet stel len, dat er sprake is van on deugdelijke constructies". En daarmee was de kous wel af. De gemeente Koudekerke zag Werkgroep in Nieuwkoop zet zich in voor hartstichting NIEUWKOOP Op uitnodiging van het gemeentebestuur werd in De Rank een bijeenkomst be legd voor bestuursleden van di verse verenigingen uit Nieuw koop. De heer H. Klooster mans-Van Wijck, promotor van de Nederlandse hartstichting hield een interessante lezing over het doel en streven van deze stichting. Tevens werd een werkgroep ge vormd, die allereerst een voor lichtingsavond gaat voorberei den. Het ligt in de bedoeling, dat dan een van de plaatselijke artsen een algemene inleiding houdt, waarna een film wordl vertoond, die de hartstichting beschikbaar stelt. In de werk groep zitten: mevrouw Vermeij, mevrouw Proosman, zuster Van de Waal, de heren Huurman, Van Hout en Van Dam. Stijging van ledental bij Wit-Gele Kruis ZEVENHOVEN - Hel ledental van het Wit-Gele kruis afdeling Zevenhoven Is het afgelopen jaar gestegen van 155 naai Dit werd bekend gemaakt op de gisteravond gehouden jaarver gadering van de afdeling. Voorts werden twee leden be noemd voor de kascontrole missie. Het zijn de heren A. Straathof en C. van Veen. De avond werd besloten met felle discussie over het uitlenen van attributen en de contributie. BOSKOOP De stichting R.K. Jeugd en Jongerenwerk houdt zondag 29 april in ht verenigingsgebouw aan de Rozenlaan een verkoop avond. Aanvang 20.00 uur. In het jeugdhuis aan de Julia- nastraat wordt 27 en 28 april een tentoonstelling gehouden van „Ons Jeugdwerk". BOSKOOP De hernieuwing en uitbreiding van de veiling is op de eerste plaats zeer doeltreffend vindt de tweede voorzitter van de Bond van Plantenhandclaren, de heer J. Tromp. Hijstelt, dat de exporteurs content kunnen zijn. „Speciaal de verkoop a contant is voor de kwekers, die daar hun produkten aanbieden zeker een pluspunt. Het is duidelijk, dat in het nieuwe project wel het een en ander geïnvesteerd moet worden", zegt de heer Tromp, die de plaats waar de nieuwe veiling gebouwd wordt niet zo ideaal vindt in verband met de huidige ligging van de toe gangswegen. Wél ideaal lijkt het de tweede voorzitter, dat de exporteurs straks weten, waar ze de zogenaamde „kleine getallen" (kleine bestellingen van gewassen, die soms schaars zijn) kunnen vinden. De mede-firmant van de export kwekerij Boot en Cox W. H. van Eek vindt de plannen van de Boskoopse veiling ambitieus en vooruitstrevend. „Het gaat", zegt hij, „in deze tijd steeds ge- stroom lijnder in de verkoop dus het is zaak, dat Boskoop niet Bodegraven Nu de heer v. Mullem als trainer Esto gaat verlaten is voor het nieuwe seizoen de heer A. J. Evergroen als trainer ange- steld. Deze nieuwe leider fungeert reeds meer dan 10 jaar als trainer. Voorheen was hij trainer bij o.a. Was senaar en laatstelijk bij het Haagse ADS. achter blijft. Hoe eerder het nieuwe bedrijf start, hoe beter". Lijnrecht tegenover deze me ning staat het oordeel van de directeur van een oude handels kwekerij, die veel naar Enge land exporteert. Hij vindt het allemaal niet zo nodig. „Wij kunnen via onze relatie vaak ongezien per telefoon kopen en gaan er vanuit, dat Boskoop al tijd kwaliteit levert. Daarop is onze hele handel gebaseerd. Dan is daar de beurs, waar we kunnen lezen wie, wat, waar te koop heeft en daar kan men over aankopen onderhandelen". Nu het nieuwe project zeker van de grond komt vreest hij, dat bij een te verwachten groeiende kwantiteit de kwali teit in het gedrang zal komen. De eigenaar van een tuinwinkel, Jan den Hertog, blijft rustig on der de nieuwe ontwikkelingen. Hij zegt: „Ik heb zozeer geen bezwaar maar ik roep geen hoe ra. Ik heb begrepen dat de bui tenverkoop bij de veiling niet onder de markt door zal gaan. Het blijft echt een toeleverings bedrijf". Leen Nederhoff grin nikt wat als hem naar zijn oor deel wordt gevraagd. Met ple zier antwoord hij, dat hij al zes tien jaar niet anders doet dan grossieren in bomen en planten. „Nou ja mijn vader deed het al voor de oorlog. Ik lever in mijn eentje aan ongeveer vijftig zestig klanten door heel Neder land maar ik heb niets tegen de nieuwe veiling. Ik ben ervan overtuigd, dat de buitenverkoop de markt niet zal bederven door extreme concurrentie. Trouwens het groen is erg in en bovendien schaars. Voorlopig werk ik one rot om aan alle vraag te kun nen voldoen". De heer J. A. Boer, bloemist acht de veiling voor de bloemen- aanvoer niet zo erg belangrijk. De voorjaars-, herfst en kerst veilingen daarentegen wel. Hij vindt het initiatief van de Bos koopse Veiling toch erg goed. De heer Boer verklaart de toe komstige ligging aan de rand van de gemeente prima te vin den. „Een hetere plaats is niet te vinden". De secretaris van de stichting Beurshal, de heer S. C. van Wilgen, ziet in de nieuwe veiling-opzet enerzijds wel enige concurrentie. „Maar die is er nu eenmaal altijd". Anderzijds is hij van mening, dat Boskoop voordeel kan heb ben van een brede opzet en een groot assortiment. De secretaris van de Koninklijke Mij. voor Tuinbouw en Plantenkunde, G. W. van Gelderen, is ongeveer dezelfde mening toegedaan. Se cretaris J. de Kooten van de Boskoopse veiling, deelt nog mee, dat de toekomstige buiten verkoop uitsluitend is voor de toelevering aan bedrijven en niet voor de particuliere ver koop. Het veilingbestuur heeft contact opgenomen met de ge meente en deze heeft alle mede werking toegezegd. Verder zal men bij de provincie aandrin gen op spoedige realisatie van de tertiaire weg. die van Bos koop via de Middelburgse pol der naar Bodegraven zal lopen. NIEUWKOOP Het ontwerp- streekplan plassengebied is voor het college van B. en W. van Nieuwkoop onaanvaardbaar. Het zal ook de raad voorstellen het af te wijzen, aldus bure- meester Van Montfoort tijdens de openbare vergadering van raadscommissie 1, omdat met de bezwaren van de gemeenten zogenaamd geen rekening is ge houden en de bevolking bij het ontwerp te weinig betrokken is geweest. Nieuwkoop, aldus de heer Van Montfoort, kan zich tegenovei et streekplan niet anders opstell len dan op basis van het Groei] model 11, waar de raad al vooi heeft gekozen. Nieuwjoop, dat] zich al wil matigen met de uit breiding zou in het streekplan| geen nekele perspectief hebben. Met name de bewoner*] van Noorden zouden gedupeerd- worden. In de raadsvergadering va april zal op het ontwerp streek plan nog nader worden terug gekomen. 4 Een ordinaire vechtpartij heeft de tweede dag van het school voetbaltoernooi aardig ontsierd. De scheidsrechter en het com missielid De Ru'iter en de heer Tuinburg werden door supporters aangevallen toen zij een speler wilden verzorgen. De gewaar schuwde politie maakte spoedig hieraan een einde. Het team van het Ashram-college behaalde bij de adspiranten de R. en G.- beker. Bij de junioren werden de jongens van de LTS eerste na een gelijk opgaande strijd met het Ashram-college te hebben geleverd. Het treffen van de senioren werd een overwinning van de ploeg van het Ichthusschool. Evenals bij de junioren werd ook hier de strijd beslist via strafschoppen. Op de foto boven.- de ploeg van het R.K.Ashram-college; foto onder: De LTS uit Alphen. NOORDWIJK - De gemeenteraad van Noordwijk heeft gister avond met miniem verschil be sloten de kop van de Hoofd straat te sluten in de periode van 16 juni tot en met 15aug. Negen raadsleden volgden de meerderheid van het college (voor sluiting) en 8 waren te gen, terwijl 2 raadsleden afwe zig waren. Hoofdstraat in badmaanden toch dicht De tegenstanders onder aanvoe ring van de KVP-er Alkemade spraken over "broodroof op de middenstand". Men nam het burgemeester Bonnike ook kwa lijk, dat hij niet meer met de middenstand wil praten, "omdat bij elke bespreking de mensen steeds bozer worden". Sluiting van de kop van de Hoofd straat in de zomermaanden vin den vericeersdeskundigen nodig ter bescherming van de voet gangers. In de parochie "Maria Presenta tie" zijn de plechtigheden voor Goede Week en Pasen als volgt: Witte Donderdag om 11 uur v.m. Avondmaalviering met de schoolkinderen; 's avonds te half acht avondmaalviering voor de gehele parochiegemeen schap waarbij het dames- en herenkoor de muzikale omlij sting verzorgt. Goede Vrijdag te 3 uur n.m. Kruisweg en s' avonds te half acht Kruis-vie- ring met muzikale omlijsting Paasvieringen in Maria Presentatie van het dekenale jongerenkoor. Paaszaterdag te 19.00 uur Paas wake en doopviering.Op eerste Paasdag is de Hoogmis te 9.30 uur waarin door het gemengd koor gezongen wordt de nieuwe mis van organist Hein van ber- kel n.l. "Maria Presentatie". ALPHEN Op 26 april wordt een reünie gehouden var de gouden kruisdragers. De reünisten zullen zich ver zamelen in hotel „Too" waarna z een rondvaart in de saloboot „Avifauna" zul len maken. HAZERSWOUDE De (tweede hands) ambulancewagen, die de EHBO-vereniglng —Rijndijk" sedert april 1971 In gebruik heeft, voldoet niet meer aan de eisen, die aan uitrusting en kwaliteit worden gesteld. Daarom heeft het bestuur zich tot het gemeentebestuur gericht en gevraagd om een nieuwe ambulancewagen aan te schaf fen. In de eerstkomende raadsverga dering, op donderdag 26 april, zullen B. en W. de raad voor stellen 45.032,44 voor de aan schaf van een nieuwe auto be schikbaar te stellen. Volgens het college is uit de prak tijk gebleken, dat een ambulan cewagen in Hazerswoude niet kan worden gemist. B. en W verwijzen wat dat betreft naar de vele ongelukken, die zich op de Rijndijk voordoen. Zij me nen, dat Hazerswoude zonder meer een ambulanceauto nodig heeft, die aan de meest recent^ eisen voldoet, wil zij, eventueel Plassentocht op 2e paasdag Ter Aar De Ter Aarse IJsclub organiseert op Tweede Paasdag, 23 april a.s. een fietsprestatie- tocht. Deze tocht van ca. 45 km voert langs de Zuid-Hollandse plassen en toeristische wegen. Een volledige routebeschrijving ontvangt iedere deelnemer bij de start op de ijsbaan van Ter Aar. Starten tussen 10.00 uur en 14.00 uur. Alle deelnemers, die de tocht geheel uitrijden, ontvan gen hiervoor een herinnerings medaille. Het organiserend co mité tipt dit evenement als een goede training voor de naderen de „Laura" en verschaft nadere inlichtingen onder tel. 01722 2519. ook in regionaal verband, goede rol in het ambulancever voer spelen. De afschrijving zal plaats vinde in tien jaar. Jubilarissen bij NKV-bond AVG Hoogmade HOOGMADE Viif leden van 4 NR V-bond AVG (agrarische, voedings- en genotmiddelen), af deling Hoogmade zijn gisterei onderschelden wegens langdurij lidrviatschap en hun werk ge durende vele jaren voor de! I bond. Een gouden onderscheiding kre gen voorzitter N. M. Lieverss, secretaris C. d. Ploeg en P J. van der Ei terw'jl penning meester H. J. Hoogenboom ii en C. van der Eng de zilverei bondsspeld kregen. De vijf jubilarissen werden gehul digd tijdens een bijeenkomst ii café v. d. Eng. waarbij o.m. ge sproken werd door districtsbe stuurder P. Lodiers. J. A. Detmers 12^ jaar burgemeester Zoeterwoude ZOETERWOUDE Op 1 mei n het 12'2 jaar geleden zijn, dl burgemeester Detmers werd be noemd in Zoeterwoude. In ver band hiermede zal er een recep tie worden gehouden op ma« dag 30 april van 17-18.30 uur het gemeentehuls. Voorafgaand* hiervan vindt er een bulteng* wone raadsvergadering pla»f welke om 16 uur aanvangt.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6