Bussen bevoorrecht boven vrachtauto's ANWB- wensen zelf inpassen in streekplan Boomaktie goed voor veertig heipalen Volle kerk voor concert vanVoorhout streeknieuws Wat u moet weten MARKTEN Leidse agenda bioscopen PAGINA 4 MAANDAG 16 APRIL 1973 LEIDSE COURANT - KATWIJK De Katwijkse vrachtwagenchauffeurs zijn opnieuw enorm boos. Wat is er gebeurd? Een aantal maanden geleden is onder hevig protest van de vrachtwagenchauffeurs een parkeerexcessenverorde- ning aangenomen die het vrachtrijders verbiedt hun voertuig daar te parkeren waar zij dat willen. Een aantal terreinen is aangewe zen waar de auto's mogen staan. Protesten zelfs demon stratieve optochten, hadden dit resultaat, dat de chauffeurs zelf een geschikte plek voor hun au to's mochten uitzueken en daar voor ontheffing van de verorde ning konden aanvragen. 57 ont- heffingsaanvragen werden inge diend. 16 daarvan werden geho noreerd met een ontheffing. Dit tot grote teleurstelling van de chauffeurs. Maar. men zou er zich bij neerleggen. De afgelopen week is echter be- -- kend geworden, dat in de ver- keerscommissie een groot aan tal plaatsen zijn aangewezen als parkeerplaats voor de toeristen- Chauffeurs vrachtwagens denken weer aan acties bussen die 's zomers naar Kat wijk komen. Onder de toegewe zen plaatsen waren er zeker 25 waarvoor een ontheffingsver- zoek van de vrachtwagenchauf feurs is afgewezen. De chauffeurs vinden het geen werk, dat toeristenbussen wei mogen parkeren op plaatsen waar ingezetenen niet hun vrachtwagen mogen neerzetten. De afgelopen week werd zelfs al gesproken over een nieuwe pro testrit. Niet zoals die tot nu toe is gehouden maar volgens het systeem dat de collega's uit Dordrecht hebben toege past. Niet allen in één optocht, maar ieder op eigen gelegen heid kris-kras door de plaats rijden. Dat schijnt een veel gro ter verkeerschaos te veroorza ken. Maar zover zal het in Katwijk nog niet komen. Zaterdag kwa men de chauffeurs bijeen voor een protestvergadering in sport hal Cleyn Duin. Alle fractielei ders van de Katwijkse gemeen- i teraad hadden ze uitgenodigd. I Ruim zeventig man was geko men. Tot groot ongenoegen van de chauffeurs ontbraken de CCP-, SGP- en PvdA-vertegen- woordigingen. Opvallend was het grote aantal CHU-vertegen- woordigers. Deze laatste groe pering toonde zich in het bijzon der teleurgesteld in de massale afwijzingen van ontheffingen. Zij gaven de chauffeurs het ad vies een beroep te doen op de gemeenteraad. Dat is een laat ste mogelijkheid voor de heren chauffeurs. Besloten is te wachten met akties tot na de eerstvolgende ge meenteraadszitting. CHU-men- sen hebben toegezegd het onder werp in de eerstkomende ver gadering aan de orde te stellen. Ook zullen de chauffeurs aan B. en W. verzoeken voorlopig nog geen bekeuringen te doen uitde len aan chauffeurs, die de ver ordening overtreden. Jan de Leeuw nieuwe trainer Hazersw. Bovs voetbalvereniging zerswoudse Boys heeft Jan Leeuw gecontracteerd als oefeJ meester van de seniorenselectW groep voor het komend voetbalj seizoen. De Leeuw, die thans de zaterdag club De Valken uit Valkenburj en de zondagclub Voorburg oi] der zijn hoede heeft,is in Ha zerswoude geen onbekende want enkele jaren geleden waj hij ook een seizoen aan St. Berj nardus verbonden. Ook het koopse Floreant kende de Leid! naar als trainer. De Leeui ambtenaar huisvestingzaken Leiden, is overigens niet allee op de voetbalmarkt thuis, ook in de zwem- en gymnastiel wereld. In hett nieuwe zal hij zich wat voetbal betre alleen bezighouden met Hazei woudse Boys, waar hij de opv< ger is van Waddinxvener van der Flier. Jeugdtrai Nohlen verlaat, zoals bekem Hazerswoudse Boys en treedt i dienst bij de vereniging Alphii ALPEN AAN DEN RIJN De jaarlijkse Roode Kruismars die zaterdag in Alphen aan den Rijn voor de vijfde maal is i vandeld door 580 deelnemers. Dat is heel wat minder dan het vorige jaar, toen maar liefst 1200 mensen aan de tocht i milva's en andere militairen en veel jongeren vertrokken vanaf het plein voor de R.K. kerk aan de Paradijslaan. Gallas en zijn echtgenote wandelden de vijf kilometer mee. Zij die^alle vijf de keren hebben deelgenomen, ontvingen vergulde uitvoering. De algemene leiding berustte bij de heer Koolbergen te Alphen. LEIMUIDEN - Morgen avond wordt de jaarvergade ring van de school met de bijbel en de christelijke kleu terschool gehouden in Lei- muiden. G.S. tot statenlid Bakker HAZERSWOUDE - De Hazers woudse tafeltennisvereniging Avanti kan zo'n veertig heipalen financieren voor de bouw van het clubhuis door de opbrengst van de verkoop van bomen. Af gelopen zaterdag en zondag toonde de bevolking van Hazers- woude en omgeving een behoor lijke belangstelling voor deze verkoop in de loods van Hans de Ruyter B.V. aan de Voor weg. Avanti's erelid Wim van Beek. voorzitter Aartjan van der Poel, bestuurslid Aartjan Pannebak ker en andere Avanti-leden. die thuis zijn in het sierteeltkwe- kersgebied, brachten met verve hun produkten aan de man. Voorzitter Aartjan van der Poel: ,.We konden deze verkoop organiseren dank zij de kwekers uit Hazerswoude. Zij waren het die ons in groten getale planten en bomen voor deze actie hebben geschonken! „De opbrengst van de actie wal zaterdagavond ruim tweeduj zend gulden, maar het zag en naar uit dat die zou oplopen toj vijfduizend, nu de A v anti-ba vel Voorhout - Leden van de Hervorm de Zangvereniging „Voorhout" gaven in de hervormde Kerk een zaguitvoering, onder leiding van de dirigent de heer T. Kra nenburg van Lisse en met solis tische medewerking van me vrouw Caroline de Jong—van Heiningen van Sassenheim, en de organisten T. Kranenburg en Van der Jagt. De kleine kerk was geheel bezet met belang stellenden. Het kleine gemengde koor heeft met een grote persoonlijke inzet en een geweldige bezieling ge zongen en hierin heeft de diri gent een groot aandeel gehad. De liederen, welke gekozen wa ren rond het Paasgebeuren. werden op sublieme en correcte wijze gebracht. Deze bestonden, afwisselend door koor en soliste uit liederen van J. S. Bach „Dir dir, Jehova will ich singen" (koor) als opening, gevolgd door „Bist Du bei mir", ook van Bach door soliste, en „de Heem'len roemen" van G. Fau- re. Voorts zong het koor „Gods Lof in de natuur" van L. van Beethoven, het „Herders zon dagslied" van Kreutzer, waarop Caroline de Jong-van Heiningen vervolgde met „Panis Angeli- cus" van C. Frank en drie lie deren van Catharine van Ren- nes „Gij bad op enen berg al leen", „Als de ziele luistert" en „Heer, zijn hart is boos en schuldig". Besloten werd door het koor met „Hem zij de Glorie" van Th. A. Arne. Een lang en dankbaar ap plaus was het bewijs, dat deze zangavond als zeer geslaagd mag worden geacht. LISSE Woensdag wordt in Lisse grof huisvuil opge haald in de dinsdag- en vrij- dagwijk en de flats Meer en Duin. LISSE Op vrijdag 20 april (Goede Vrijdag) wordt geen huisvuil opgehaald maar wel een dag eerder, donderdag. Op de maandagen 23 april (2e Paasdag) en 30 arpil (Koninginnedag) wordt ook geen huisvuil opgehaald. Dit zal op de dinsdag daarna gebeuren. LISSE Lisse heeft een Motorclub die evenementen gaat organiseren, races bij wonen e.d. De leiding is in harden van de heren R. Hoogkamer, Patrijsstraat 3 en L. Elfering, Van der Veldstraat 60 te Lisse. ALPHEN Woensdag slaat wethouder J. J. Goedhart de eerste paal voor het bow lingscentrum in Alphen. Dat gebeurt om half drie op de hoek van de Kennedylaan en sportlaan. LISSE De badmintonver eniging te Lisse organiseert in nauwe samenwerking met de commissie voor sport en recreatie morgen, overmor gen en donderdag een open toernooi voor scholieren van af 10 jaar. Bijna 200 mensen zullen aan dit toernooi deel nemen. De tribune is voor iedereen toegankelijk. Goed gemengd kerkeoneert in Nieuwveen NIEUWVEEN In de NicoIcaP kerk brachten het Nleuwk(»vs gemengd koor o.l.v. Sander öt Kleuver en het Mispage-koe o.l.v. Cees de Maa, een goe programma naar voren. Het gehele repertoire stond het teken van de Paastijd. He nog jonge Mispage-koor be schikt over zeer goede kwalite ten en biedt voldoende vocaa materiaal en spirit voor uitvoe ringen op gedifferentieerd n veau in de toekomst, med vooral door het volkomen con tact met dirigent Cees de Mai Soli van hoboïste Mia den Selfe en organist Jan de Koning zorgden voor een aangenam afwisseling. Het Nieuwkoops gemengd koo bracht kerkelijke liederen te gehore van o.a. Mozart e Bach, terwijl de avond werd bf sloten met een gezamenlij „King all glorious". Op donde: dag 26 april zal dit kerkconcefl worden uitgevoerd in de kerk te Nieuwkoop. Hearing over Woudweterim WOUBRUGGE - Het in 19a door de raad vastgestelde breidingsplan omvattende Woudwetering met aangrenzen de bebouwing dient om verschi lende redenen te worden her zien. AM Alvorens het concept-plan, dat ir middels in de raadscommissie inzake Ruimtelijke Ordening i behandeld, ter vaststelling aa aan te bieden, willen 1 en W iedere belangstellende in gezetene de gelegenheid geve van het ontwerp kennis 1 nemen en van zijn mening ove het plan dan wel over de detailf* ervan uitdrukking te geven. Hiertoe stelt het gemeentebestuu P1 iedereen in de gelegenheid o woensdag 18 april om 8 i de bovenzaal van Het Oud Raedthuys. Ook de directeur ge meentewerken De Feij zal mogelijk trachten op binnengf1 komen vragen antwoord te ven dan wel nota te nemen va. J mogelijke bezwaren en opmer kingen. si( Automobiliste HAZERSWOUDE De penningmeester van de voetbalvereniging Sint Bernardus te Hazerswoude. de heer B. Suringa. is zaterdag in het zonnetje gezet. Hij vervulde zijn bestuurstaak al 40 jaar en dat is wel een htddiging waard. Burgemeester mr. dr. J. J. Croles dankte de jubilaris voor zijn werk en overhandigde hem en zijn vrouw een fraai bord waarop het gemeentewapen (foto). Namens de KNVB reikte districtsbesuurder Been de heer Suringa de gouden bondsspeld uit. "amera: ..The dlily Dozen" 1 Dat;. 20. Ou Klndcrmullnee middag ..Asterlx en Cleopatra" z> 14.CO uur en 16.15 uur. Nochtvoo stelling ..De Maagden' .Turks Fruit" IS j! Daarmee willen G.S. niet zeggen, dat de brochure van de ANWB zo maar zonder meer ter zijde kan worden gelegd. De statenle- den moeten volgens het college i zelf uitzoeken in hoeverre de in de brochure naar voren ge brachte zaken nog in het streek plan zouden moeten worden in gepast. De A.N.W.B, en het Ko ninklijk Nederlands Watersport Verbond hebben een aantal be zwaren ingediend tegen het ter visie liggende ontwerp streek plan voor het Plassengebied. j Deze bezwaren zullen volgens G.S. ruimsohoots voor de verga- j dering, waarin het streekplan j aan de orde wordt gesteld, ook aan Provinciale Staten worden voorgelegd. C. van Schagen—Droog, memo reerde. dat door een ruimere subsidie de aideling wat meer „speelruimte" had gekregen. In de vacature van de heer T. Bar- tels werd mevrouw E. Lange- slag- Van der Ploeg benoemd. Tijdens de vergadering werd te vens een commissie in het leven geroepen, die een bescheiden viering van het 40-jarig jubi leum gaat voorbereiden. Loven de woorden, bloemen en een zil- verer vaasje waren bestemd voor de presidente, mevrouw N. Heer.k Bergshoeff. lid vanaf de oprichting en dit jaar 25 jaar presidente. Zij werd getypeerd als „dc altijd aanwezige bezie lende leidster, die elke oefe ning met veel zorg voorbereidt" Ook de heer W. du Pau deelde in de hulde. Hij is 'n kwart eeuw bestuurslid. ROELOFARENDSVEEN/NIEUWKOOP Het ontwerp streekplan voor het Plassengebied is nu ook op provin ciaal niveau aan enige discussie onderhevig. De heer P. G. J. Bakker uit Voorschoten, lid van Provinciale Staten, heeft namelijk antwoord gekregen van Gedeputeerde Staten op zijn vragen over het streekplan in betrekking tot de ANWB-brochure „Hollands-Utrechts Plassengebied". S. antwoorden onder andere, dat ieder statenlid de moge lijkheid heeft om na te gaan welke wensen uit de ANWB- brochure kunnen of moeten worden opgenomen in het Zelfs de bestuursleden streekplan. De heer Bakker had Gedeputeer de Staten een viertal vragen voorgelegd, waarin hij de bro chure van de ANWB aan de orde bracht. Het statenlid wilde weten in hoeverre de brochure in de algemeene behandeling van het streekplan een rol zal gaan spelen. Gedeputeerde Staten antwoorden, dat het streekplan voor het Plassengebied eigenlijk niet rechtstreeks te vergelijken is met het werk van de ANWB. Het eerste is volgens G.S. na melijk een plan van ruimtelijke ordening, waarin verschillende belangen tegenover elkaar zi.jn afgewogen. De brochure van de ANWB is volgens Gedeputeerde Staten meer een wensenpakket. Het streekplan is bovendien een ontwikkelingsprogramma. werd voor trein geduwd UTRECHT (ANP) D« «-jarig, mevrouw G. K. Slim uit Meede (Gr.) Is zondagmiddag op een overweg in de stad Groningen ter nauwemood aan de dood ontsnapt. Leimuidense EHBO- afdeling herdacht be auto van mevrouw Slim. die voor de gesloten overweg stond te wachten, werd dwars door de ovenwegboora heen op de rails geduwd door een achteropko- I mende personenauto, waarvan de bestuurder niet in de gaten had dat het licht op rood stond. Mevrouw Slim wist juist voor een aanstormende goederentrein haar wagen te veriaten. Haar auto werd geheel vermeld. Dirk Kroon LEIMUIDEN - Tijdens de jaarver gadering van de EHBO-Leimui- den en Rijnsaterwoude werd het overleden bestuurslid Dirk Kroon herdacht. Hij was pen- ningmeestet en heeft bij velen goede herinneringen achtergela ten. ivallend secretaresse, mevrouw

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4