Ceidae 6oti/ta/n£ „NOOIT MEER" Z.-VIETNAM VALT CAMBODJA BINNEN 3 kinderen beestachtig omgebracht Ondernemingsraad niet degraderen tot spreekbuis bonden 197 A Neef wurgt nichtje na avond uit ongen dood nkele uren ia ongeval Roodenburg is kampsoen Prijzen 1 °/o hoger Marokkaan in pension gewurgd Nederland slaat melk en bier in 64e JAARGANG No. 119481 MAANDAG 16 APRIL 1973 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE Ned. I: 19.05 uur Toppop; 21.10 uur Boeket, de mens en zijn huisdier; 22.00 uur Televizier- magazine. Ned. II: 19.05 uur De familie Ash- ton; 20.21 uur De wereld druipt van olie, documentaire; 21.10 uur Hebzucht, film met Edward G. Robinson. ENKELE OPKLARINGEN ln de nacht en ochtend nog veel bewolking met plaatselijk wat regen of motregen, morgen overdag van het noorden uit op klaringen. Minimumtemperatu ren omstreeks 5 graden, maxi ma morgen rond 11 graden. Overwegend matige noordweste lijke wind. Morgen zon 05.40 tot 19.41, maan 20.10 tot 05.04, Scheveningen hoogwater 03.01 en 15.19, laag- water 10.55 en 23.13. Winnaars van Berend Boudewijnkwis: ZOETERMEER „Nooit meer", dat is de reactie van Anneke Verbeg (27) die zaterdagavond met haar man Wim de Berend-Boude- wijn-Kwis won. „Ik was zo ontzettend nerveus, dat ik zelfs vrijdag na afloop van de opnamen 's nachts niet heb kunnen slapen". De aantrekkelijke eenge zinswoning van de familie Verbeg aan het Zoetermeer- se Waterland 4 is dankzij de BB-kwis een stukje vol ler geworden met een tuina- meubkement, een elektri sche grasmaamachine, 50 eieren, vier fietsen en een bungalowtent met kampeer wagen. Maar om die prij zen ging het niet. volgens Verberg. „Mijn man had ingeschreven, zomaar voor de aardigheid. Toen we werden uitgenodigd voden we dat alle twee wel leuk, meer niet. Tijdens die opna men vrijdag echter waren we ontzettend nerveus. Nor maal ben ik een enorme flapuit, maar zelfs een paar glaasjes port van tevoren konden me niet helpen" Het ehtpaar Verberg ver kreeg tijdens het het laatste spelonderdeel ook een "koopje" van 29 gulden: een verzameling tuinfak- kels. Die werden zaterdag* avond om zeven uur ontsto ken in de tuin. tot grote verwondering van de buren. Dit begrepen pas een uurtje later dat hun buren tot de deelnemers behoorden. Voor de familie L. Dik Rijswijkseweg 624. in Den Haag dreigde de kwis al na de eerste ronde te eindigen, Het echtpaar Dik uit Den Haag: toch in de laatste ronde. Maar de heer Dik bleek bij het laten ploffen van een simpel balonnetje over precies één seconde sterke re ademstoot te beschikken, dan zijn naaste concurrent op de nul-score. Ze stapten beiden over naa de volgen de ronde en tenslotte zelfs haar de allerlaast kans. Met elf prijzen en nog Wat stevig handgeld eindigde deze Haagse familie als derde. Een Cambodjaanse soldate houdt bij het dorp Prek Cak Par de wacht. De afgelopen dagen hebben communistische tropen zware aanvallen gedaan op dit dorp, twintig kilometer ten zuiden van Phnom Penh. SAIGON (RTR) - Duizenden Zuidvietnamese militairen banen zich vechtend aan beide oevers van de Mekong een weg naar de Cambodjaanse grens om de be voorradingsroute over water naar de Cambodjaanse hoofd stad Phnom Penh weer open te maken. Het zijn in totaal 3000 man Rangers, een elitekorps, dat een gebied is binnengetrok ken waar tot voor kort de Noordvletnamezen en de Viet- cong de steden Hong Ngu en Tan Chau bezet hielden. Volgens sommige berichten zouden de Zuidvietnamezen Cambodja zijn binnengetrokken, maar in Sai gon ontkent men dit. Twee communistische regimen ten, die erin slaagden de toe- voerweg naar Phnom Penh te blokkeren, zijn naar Zuid-Viet- nam getrokken om de zware Amerikaanse luchtaanvallen te ontwijken. Een aantal schepen, waaronder drie tankers, slaagde er zondag in de blokkade te doorbreken en de Cambodjaanse h oofdstad te bereiken. In de afgelopen weken zijn verscheidene schepen door vijandelijk raketvuur tot zinken gebracht. Radio Hanoi heeft vanmorgen de mededeling van de Chinese premier Tsjoe En-Lai uitgezon den, dat China zal voortgaan de opstandige beweging in Cambod ja te steunen. WORCESTER, (AP) De politie in de Engelse stad Wor cester heeft een ma nin sstaat van beschuldiging gesteld in verband met de gruwelijke moord op drie jonge kinde ren, vrijdagavond gepleegd. De man wordt vandaag voor de rechter geleid. Zijn identiteit is niet bekend gemaakt. De 4-jarige Paul Kenneth en zijn zusje Dow® Maria (2) en Sa- imantha Jane (9 maaden) zijn vlak bij hun ouderlijk huis om het leven gebracht op een zo beestachtige manier dat gehar de politiemannen kapot waren bij het zien van de lijkjes, die dicht bi; het ouderlijk huis wer den gevonden. De ouders van de kinderen en een jonge onderhuurder zijn de hele nacht en dag door de politie on dervraagd. Daarbij is gebleken dat Clive Ralph (29) in de loop van de avond zijn vrouw Doro thy (24) ging afhalen van een café waar zij in het weekend achter de bar staat. De kostgan ger bleef toen achter. Toen de ouders rond middernacht thuis kwamen, waren de kinderen, verdwene nen was hun slaapka mertje in een chaos verMfcierd. De ondertuurder heelt ver klaard dat de kinderen in leven waren toen hij kort na Clive Ralph eveneens de woning ver liet. Premier Trudeau van Canada, een enthousiast popliefhebber, kon het gisteren niet nalaten achter een drum stel plaats te nemen toen tijdens een bijeenkomst van Canadese liberalen in Ottawa een band de stemming er in hield. VEENDAM (ANP) Een 15-jarig meisje uit Veendam is zaterdagavond door haar 21-jarige neef gewurgd nadat zij een avondje met hem uit geweest was. De neef bleek gemeenschap met zijn nichtje te hebben gehad alvorens haar om het leven te brengen. Het gedeeltelijk ontklede lichaam van het meisje werd zondagochtend om tien uur op een schoolplein gevonden door een onderwijzer die iets te regelen had. De neef werd zondag middag aangehouden. Hij bekende vlot toen hij aan de tand gevoeld werd. Hij heeft de po litie nog geen motief voor zijn daad opgege- rWIJK Een 21-jarige Kat- kse jongeman is zaterdag- lorgen overleden aan de gevol- en van een ongeval, dat hij 's achts had gehad op de Hoor- eslaan tegenover het wijkge- Duwtje. precies gebeurd is met de ngeman is de politie niet ge- 1 duidelijk. Reden waarom en getuigen oproept. Tussen 1 2 uur was de jongen, die met bromfiets reed, betrokken een ongeval. Hij werd ter aatse op de been geholpen •or een echtpaar, dat reed met n groene Morris mini of Aus- seven en werd vervolgens een vriend thuis gebracht, plitie hoopt ook,' dat het htpaar zich zal melden. .EIDEN —Voor het eerst ln zijn nu zevenjarig verblijf in de eerste klas B is Rooden burg erin geslaagd kampioen te worden. De Leidse ploeg won zelf dank zij een doel punt van Hennie de Klerk van 1-0 van RVC in Rijswijk, terwijl Hermes DVS bij Gou da een punt moest laten lig gen (11), ook al stonden de Schiedammers tien minuten voor tijd nog met 1-0 voor. vijf andere districtskampioe- n gaat Roodenburg nu uitma- a wie zich landskampioen ag noemen. Volgende maand 'arschijnlijk gaat deze na- impetitie van start. Rooden- lrg heeft zich in ieder geval ■I recht verworven om volgend izoen mee te doen aan de be- trcompetitie van het betaald 'otbal. Voor uitgebreide repor ts zie verder onze sportpagi- DEN Kikvorsenmannen ln de brandweer hebben van een in samenwerking met Leidse politie meer dan 1 lr gedregd in het water van Apothekercdijk. Zii zochten ®r een pistool, dat daar inge- 4 zou ziin door een ionge- J0. die onlangs, verdacht van «aak. werd aangehouden. het pistool zou hij de politie "reigd hebben. John Fortung (1) eigenaar van het 20-jaar oude paard Rebel troost zijn dier dat in een modder poel was weggezakt. Na drie uren bracht een helicopter uitkomst en kon het paard op vaste bodem worden neergezet. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De prijzen van de gezinsconsumptie zijn in de pe riode van medio februari tot medio maart met 1 procent ge stegen. Hieronder vallen de ge stegen prijzen voor o.m. kle ding, brood, vlees, margarine, eieren en ziekenhuistarieven. UTRECHT (ANP) Het zou een volkomen miskenning zijn van de mondigheid van de ondernemingsraad als hij werd gede gradeerd tot spreekbuis van de vakorga nisaties. Dat zei het kroonlid van de SER prof. mr. N. E. H. van Esveld zaterdag op een bijeenkomst in Utrecht naar aan leiding van suggesties van vakbondszijde, de ondernemingsraad om te zetten in een persor.eelsraad. Hij zei dat de achtergrond van het'verlangen van een voigens hem overigens maar kleine groep naar een personeelsraad is, dat sommige onder nemingsraden tijdens de metaalstakingen zo goed hun eigen rol kenden, dat ze niet alleen boos ke ken naar de ondernemer, maar ook raar de vak bonden. Men moet de ondernemingsraad zijn ei gen verantwoordelijkheid laten, aldus prof. Van Esveld, zow&l binnen het bedrijf als tegenover organisaties erbuiten. De hoogleraar iis vóór be- drijvenwerk van de vakbonden in de ondernemin gen. Maar als dat bedrijvenwerk zich ontwikkelt tot het binnen de onderneming werken aan de versterking van de vakbondsgedachte, tast men naar zijn mening de vrijheid van de werknemers Hij pleitte voor een ruime interpretatie van de n euwe wet op de ondernemingsraden. Degenen die vinden dat deze wet 'onvoldoende mogelijkhe den biedt voor het mondig worden van de werk nemers, kennen volgens hem de wet niet of ze weten niet wat de wet kan betekenen. Dagen van sportvreugd en van leed Den Haag AHerwegc komen de beslissingen ln de voetbalcom petities naderbij. In Engeland reikt Liverpool naar de titel In Spanje gaat het hevig tweege vecht tussen Barcelona en Atle- tico Madrid voort. In Nederland behaalden de „toppers" belde punten maar kunnen zich, on verwacht overigens, nog vreem- competitie steeds nader, niet al leen aan de top maar eveneens in lagere regionen. Bij de ama teurs werden weer diverse kam pioenschappen gevierd en de gradaties betreurd. Feest was het ook voor de Belgen die ab solute heersers waren In de wie- Iertopper Parijs-Roubalx, met Merckx voorop en zeven landge noten achter hem. Feest was het ook voor pikeur Jan Dooyeweerd. die in het circuit voor profs ln Wenen een derde plaats behaalde in een veld van louter cracks. Deze, en vele an dere, feiten van een druk sport weekeinde, meldt onze Spörttri- Man poogde auto met agent op te blazen AMSTERDAM (ANP) Een 52- jarige marktkoopman, wiens auto door de politie in beslag was genomen, heeft tot twee maal toe geprobeerd de wagen, waarin een politieagent had plaatsgenomen, op te blazen door een braindende lucifer in de benzLnetank te gooien. De man is ingesloten op verdenking van poging tot brandstichting met gevaar voor goederen of personen. De heer en mevrouw Drost Atjeh- weg 8 te Noordwi'k aan Zee zij medisch sec esse, bi» medisch student verloor de strijd om de eerste plaats pas bij de allerlaatste vraag. Waar om wist hij dan ook niet een vraag eerder dat ,.Ora et Labo- ra" iets anders betekende, dan hij dacht ROTTERDAM (ANP) Een 23- jarige I legaal in ons land ver blijvende Marokkaan is zater dagavond op zijn kamer in een pension in Rotterdam gewurgd. De maaststedelijke recherche hield gisteren twee van zijn landgenoten uit Utrecht vast aan voor verhoor. Het tweetal was de bewuste avond op be zoek geweest bij het slachtoffer. Het njotief is mogelijk beslechting van een vete geweest. De re cherche acht roof uitgesloten, omdat het geld van het slachtof fer onaangeroerd was. De actrice en zangeres (,Je t'alme mais non plus' en ,1a Decadance') showde gisteren in Londen een ro de jersey toilet uit de herlstcol- lectie van Tsaritsar. Jan Birkin heeft onlangs de laatste opnamen gemaakt van de film „Als Don Juan een vrouw was" waarin zij optreedt met Brigitte Bardot. ALPHEN AAN DEN RIJN De 5-jarige Marinus de Graaf uit Alphen Noord is gistermiddag in de nabijheid van de ouderlij ke- woning verdronken. Het kind viel bij het spelen in een onge veer 1 meter diepe sloot. Voor men het kind op het droge had bleek het te zijn overleden. Den Haag Er wordt in Nederland op grote schaal gehamsterd in melkprodukten als koffiemelk en chocolademelk. In mindere mate wordt extra bier ingeslagen. Dit alles met het oog op een dreigende staking in de zuivel en enkele stakingen bij biertrouwerijen. Er zouden al zuivelfabrieken zijn, die de ontstane grote vraag niet meer kunnen bijbenen. Wervelstormen hebben gisteren grote delen van Texas geteis terd. Negen personen verloren het leven. Er vielen tientallen gewonden. De materiële schade loopt in de miljoenen dollars. Een inwoner van Plainview be kijkt zijn totaal verwoeste wo ning. Telefoon gids krijgt nieuw gezicht DEN HAAG Er komt een volle dig vernieuwde telefoongids. Naast een andere indeling zul len de gidsen ook typografisch een geheel nieuw gezicht krij gen. Met de verstrekking ervan ruim 3 miljoen exemplaren zal volgend jaar door de P.T.T. een begin worden ge maakt. Tweedeelode door pokken IGND^N (Rtr) - Fen 3i-jari"e man. Thomas Herlev, is zondag in een zie'; er'ui is in 1 onden aan pokken overleden. Hij was de echtgenoot van de 29-jarige vrouw die een week geleden aan deze ziekte bezweek.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1