Liverpool steviger in zadel door verlies van „rivalen" Jan van Dooyeweerd tevreden met derde plaats in Wenen Herrera deed het niet voor zes ton BERTUS RIEM IS TE EMOTIONEEL Fout bij' start werd Aiglon toch fataal Trainersduo naar Amerika MAANDAG 16 APRIL 1973 A3 Een prettige verpozing viel het afgelopen weekeinde te beleven in de in bloei staande bollenstreek bij Lisse. Driehonderd kanovaarders trokken erop uit in in het kader van de 25e internationale bollentocht, Ondanks het trieste weer droeg dit uitstapje toch een blijmoedig karakter. MILAAN Helenio Herrera heeft een aanbieding van In- ternazionale uit Milaan om voor een salaris van 100 mil joen lire (rond 600.000 gul den) in dienst te treden als coach van de Italiaanse eer- stedivisieclub afgeslagen. Herrero, begin deze week als trainer van AS Roma ontsla gen wilde het bedrag netto ontvangen. De club zou de belasting over zijn salaris moeten betalen. Voorts wilde de uit Argenti nië afkomstige trainer dat hij aan premies het dubbele zou krijgen uitgekeerd als zijn spelers. Ook stond een woning naar zijn keuze op het verlanglijstje van de man die eerder Inter in drie Europacupfinales bracht. To taal zou dit de Italiaanse club 150 milj. lire gaan kos ten. Zelfs dat bedrage was voor president Ivanoe Frai- zoli nog niet geheel onaan vaardbaar. Hij wilde ,,HH" wel tegemoet komen op voor waarde echter dat 't bedrag alleen zou worden uitgekeerd als Herrera voor successen zou zorgn. Die concesssie was voor de befaamde coach echter te veel. BUENOS AIRES Omar En- Helenio Herrera vond het fan tastische aanbod van Inter Milan nog niet genoeg en vroeg nog meer. rique Sivori de voormalige voetballer van Juventus en Napoli is volkomen onver wacht teruggetreden als coach van het nationale Ar gentijnse elftal. De thans 37-jarige Argentijn die bezig was Argentinië voor te bereiden op het toer nooi om het wereldkampioen schap kon zich niet langer verenigen met de gedragslijn van het bestuur van de Ar gentijnse voetbalbond. LUSAKA Honderden politie mannen en soldaten waren zondag in Lusaka op de been toen daar de voetbalwed strijd ZambiaEthiopië in het kader van de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap werd ge speeld. Zambia won het tweede treffen met 42. Bij de rust stonden de Ethiopiërs nog met 10 In Lusaka was het zondag op het speelterrein ging het ech ter hard toe. Vijf minuten voor het eindsignaal werd een speler van Zambia van het veld erg rustig. Op het speelterrein ging het ech- de wedstrijd waren twee spe lers van Ethiopië door de scheidsrechter opgeschreven. LONDEN Liverpool is za terdag een stapje dichter gekomen bij het kampioen schap van de League, dat in 1966 voor het laatst werd veroverd. Liverpool ver sloeg degradatiekandidaat West Bromwich Albion met 1—0 dankzij een straf schop, die Kevin Keegan na een kwartier inschoot. Arsenal en Leeds United verspeelden ieder een punt. Arsenal kwam in zijn laat ste thuiswedstrijd van dit seizoen niet verder dan 1 —1 tegen Tottenham Hot spur, Leeds United bereik te bij West Ham een zelfde score. Met nog vier wedstrijden te spe len heeft Liverpool twee punten voorsprong op Arsenal, Leeds ligt zes punten achter, maar heeft nog twee wedstrijden te goed. Liverpool speelt nog thuis tegen Leeds en Leicestr en tegen Leeds en Leicester en moet op bezoek bij Coventry en Newcastle. Arsenal heeft nog uitsluitend uit-wedstrijden, na melijk Everton, Southampton, West Ham en Leeds. Leeds Uni ted ontvangt nog Manchester United. Crystal Palace en Arse nal en moet naar Liverpool, Southampton en Birmingham en heeft uiteraard ook nog de Cu- final, tegen Sunderland op zijn programma. Norwich City bleef laatste on danks de overwinning van 10 op Chelsea. West Bromwich ver loor bij Liverpool en Crystal Palace hield Ipswich op 1—1. West Bromwich heeft nog d*ie wedstrijden te spelen, de andere twee clubs vier. Arsenal is de grote vorm kwijt. In de derby op Nighbury kwamen de Gunners met 0—1 achter door eea doelpunt van Spurs-in- ternational Martin Chivers. On middellijk na de aftrap werd het weer gelijk door Peter Sto rey. In het half uur dat nog volgde werd niet meer ges coord. Manchester United stelde zijn plaats in de Eerste Divisie vei lig door in Stoke gelijk te spelen met 2—1. Stoke heeft het gewe ten, supporters van de,.Mancu nians" gooiden winkelruiten in keerden auto's om en zorgden voor een ware slag met de poli tie. Duitsland De beker blijft het grote zorgen kind in het Duitse voetbal: slechts 57.000 voetbalfans woon den de vier wedstrijden in de halve finales bij. Een getal waar men in Engeland de schouders over op zal halen. De grote favorieten voor de ein dronden blijven na de eerste wedstrijden Bayem München, Borussia Miinchengladbach, FC Köln en Werder Bremen. Voor de gemakkelijkste opgave in de tweede wedstrijd staat FC Köln dat met 5—0 van Eintracht Braunschweig won. Sinds het bestaan van de Bundosliga heeft de Eintrachtverdediging voor ei gen publiek nog nooit vijf doel punten moeten toestaan. Bayern München dat ditmaal top schutter Gerd MUller (ook in de bekercompetitie met zes treffers bovenaan de lijst) aan banden zag gelegd door Schmidradner kwam twee minuten voor het eindsignaal naast Kickers Offen bach. Met een kopbal scoorde Georg Schwarzenbeck de gelijk maker en dat maakt de zaak voor Bayern er in de tweede wedstrijd, die in het Olympisch Stadion wordt gespeeld, iets ge makkelijker op. Het zal de kam pioen mogelijk enkele duizenden toeschouwers kosten, maar wie gelooft er aan een Kicker- $p3|ljC striomf in München? België De voorsprong van de nieuwe landskampioen FC Brugge is dit weekeinde in de Belgische eer ste divisie opnieuw groter ge worden. De Bruggenaren zege vierden zelf met 4—3 over St. Truiden, terwijl de .achtervol gers" Standaard Luik (1—2 te gen Berchem Sport) en Racing White (0—0 tegen Beringen) punten verspeelden. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft FC Brugge een voorsprong van niet minder dan acht punten op Standaard, Racing White en het geklommen Beerschot. Onderaan de ranglijst won FC Diest (voorlaatste) met 21 van het reeds gedegradeerde Crossing. Het verschil tussen Diest en Union St. Gillis, dat In de ongekend spannende Spaan se competitie moest Espanol door het gelijke spel tegen Bétis (22) zijn gedeelde ee?ste plaats opgeven. Barcelona, dat met 31 over GIjon zegevierde, en Atletico Madrid (2—1 tegen Las Palmas) delen nu de eerste plaats met ieder 10 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid won met 32 van Burgos en be zet nu met Espanol de gedeelde tweede plaats met 39 punten. Frankrijk Marseille, de koploper in de Fran se divisie, heeft ook goede uit zichten op de nationale beker. In de kwart-finales van dit toer nooi schakelde de mannen van Kurt Linder Lyon uit (1—0). St. Etienne verraste Nantes, dat samen met Marseille de gedeel- dee erste plaats op de ranglijst inneemt, en lijkt daardoor de geduchte mededinger van Mar seille naar de Fronse voetbalbe ker te worden. Alle clubs zullen elkaar nog een keer ontmoeten. Italië In de Italiaanse competitie ver speelde AC Milan een punt door gelijk te spelen tegen Cagllarl (1—1). Het Romeinse Lazio, de runner up van dit seizoen, liep een punt op de Milanezen in door met 10 baas te blijven over Sampdoria. Juventus, dat met een achterstand van 6 pun ten op AC Milan geenn auwe- lijks kanshebber meer is, had de schotvaardigheid van afgelo pen woensdag tegen Derby County blijkbaar nog in de be nen (4—1 tegen Palermo). Roma, de club van de scheiden de trainer Herrera, kon het ook tegen Atalanta niet bolwerken en moest een nederlaag van 1 —0 verduren. iEen (spel?)moment uit de zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd tussen Crystal Palace een tuimeling na een duel dat hij is aangegaan met Nick Mills van Ipswitch. Ipswitch: Tony Tailor van Crystal Palace maakt WENEN De eerste vijf drave rijen voor het Wereldkampioen schap der pikeurs eindigde zon dagmiddag op de piste van We nen voor Jan van Dooyeweerd met tevredenheid door de be haalde derde plaats. In de eer ste drie koersen moest hij paar den rijden die compleet kans loos waren. Maar verzamelde daarmee toch verrassend veel punten door steeds als vierde binnen te komen, fa de vierde draverij kwam hij aan de start met Gepard een compleet kansloos paard voor het 14.000 koppige publiek op de beijzelde koude drafspiste. In het totaal had Jan van Dooye weerd toen reeds vijftien wed strijden op zak. Voor het begin van de vierde draverij heeft Jan van Dooyeweerd lang met de trainer van Gepard gespro ken en de Oostenrijker gaf hem een goed recept mee. Steeds was de combinatie in zesde en zevende positie in het veld van acht paarden, totdat er nog vijf honderd meter te gaan was: Jan van Dooyeweerd dacht toen alles of niets. „Aan de buiten kant zette ik het paard in om een opmars in te zetten. Ik ^ASSENAAR De Nestor van de Nederlandse volbloedtrainers Bertus Riem, heeft zich op 70- jarige leeftijd afgelopen woens dag erg kwaad gemaakt. Zijn paard Hillegondc de volbloed van het jaar 1972 was slecht uit de koers gekomen, terwijl de merrie een duidelijke favoriete tol had. Trainer Riem moest voor deze slechte prestatie een verklaring geven aan het ren- comité. Deze vond de verkla ring niet aanvaardbaar en daar om kreeg Riem een boete van 100 gulden. °°r Riem was dit aanleiding om w*er eens ouderwets zijn mond open te trekken en de uitspraak k doen „Ik stop met de paar- desport". Gistermiddag op de Wassenaarse baan was hij oog steeds deze mening toege daan. Hij vindt dat hij door het tencomité ten onrechte gestraft is. Alleen als de Stichting Neder landse Draf en Rensport zijn straf zou vernietigen, wil Riem de sport nog blijven dienen. Bertus Riem is een goede trainer, maar de uitspraak die hij aan het rencomité heeft gedaan: als het niet gaat moet de jockey maar rustig aan doen om de merrie voor de Derby te sparen ie onaanvaardbaar. Inmiddels zijn zes paarden uit de stallen van trainer Riem verdwenen De eigenaren waren geschokt door de mededeling dat Riem zoa stoppen en gingen tot ver huizing van de paarden over Andere eigenaren vroegen Riem de paardesport trouw te blijven. Benus Riem heeft onenigheid met zijn schoonzoon Henk van der Kraats om deze uitspra ken. Insiders in rensportkringen verwacht niet dat Riem met de sport die hij zijn hele levenlang heeft gediend nu gaat stoppen. kwam naast de favoriet en Eu ropees kampioen 1973 Ulf Tho- resen die deze middag goede paarden had geloot. Hij ging aan de leiding met de grote fa voriet Ferdinand. In de laatste bocht dacht ik, daar moet je naast blijven zitten en dan maar kijken wat e«- van komt. Het werd tenslotte een enerve rende eindstrijd waarin Joe Marsch Jr. uit Amerika met het paard Felix ook nog een rol ging spelen. Drie paarden kwa men bijna gelijk door de finish en ik dacht dat ik gewonnen had maar de foto wees uit dat ik tweede was met Gepard en dat een van mijn beste vrienden hier Ulf de overwinning binnen wist te halen. De Amerikaan kwam op de derde plaats".. In de vijfde draverij had Jan van Dooyeweerd het een stuk moei lijker. Hij kreeg geen enkele mededeling van de trainer over de wijze hoe hij het moeilijke paard moest rijden. De trainer had voor de koers laten weten door een staljongen dat hij er wel een briefje bij zou doen. Maar ook het briefje bleef weg. En de tweede favoriet kon Jan niet als winnaar over de eind streep brengen. De oud-wereld kampioen Adolf Ublies was na tuurlijk wegens zijn slechte re sultaten op de Europese kam pioenschappen in zijn eigen We nen niet van de partij. In een gewone koers maakte hij voor de wereldtop een slechte beurt door van zijn paard af te val len. De stand na vijf draverijen voor de wereldkampioenschap pen is nu: 1. Ulf Thoresen die van de vijf koersen er twee won hij heeft 41 punten. Op de twee de plaats staat Joe Marsch Jr uit Amerika met 35 punten, hij won ook tweemaal. Op de derde plaats Jan van Dooyeweerd uit Hoofddorp Nederland met 31 punten. Op de vierde plaats de Nieuw-Zeelander John Smolens- ki met 27 punten. Daarachter- volgde Herve Filion met 25 pun ten, de wereldkampioen 1972 uit Italië Giuseppe Guzzinatie met 21 punten, De Belg Gilbert Mar tens met 13 punten en op de laatste plaats de Australiër Henry Schrader met 10 punten. Donderdagavond staat de zesde draverij op de Parijse baan Vincennes op het programma. DEVENTER Schaatstrainer Jan Vloedgraven zal met Eg- bert van het Oever van 15 tot 23 juni naar Amerika vertrekken. Dit duo zal op de universiteit van Madison een zomerkamp voor de Amerikaanse schaats ploeg organiseren. LILLE De Nederlandse jongens turnploeg (tot 16 jaar) heeft za terdag in Lille een zware neder laag geleden tegen Frankrijk: 216,90192,65 punten. De finish van de tweede manche om het wereldkampioenschap der beroepspikeurs in Wenen, naar rechts: De Nieuwzeelander Smolenski, die gaat winnen met achter hem de Noorse en ampioen (Van onze sportredactie) WASSENAAR —Aiglon de Franse import van trainer-pikeur-el- genaar Sjeng Hendrikx had op papier gistermiddag In de Oostduin-Prijs een „wandeling". De hengst hoefde niet te strijden met de geduchte combinatie Eland Jan van Dooye weerd. Eland bleef op stal omdat zijn pikeur betrokken is bij de wereldkampioenschappen voor pikeurs. In feite had Aiglon niemand te vrezen. Maar aan de start maakte hij een grote fout en moest 10 meter achter de kop aan een opmars beginnen. Met een enor me sprint kwam hij toch nog bij het peleton. Dat kostte echter enorm veel kracht. Aiglon had daardoor geen goede eind sprint meer over en de overwinning ging naar de outsider combinatie Bertus Leeuwenkamp met Florissant. De tweede plaats voor Aiglon, daar achter volgde nog Daimler, Illya Ku- ryakin en Dumas. Stal Geran het eigendom van de superslager Ger de Kroes uit Wassenaar boekte een mooi succes in de grote ren gistermid dag om de Prijs van Duindigt. Golden Peter in handen van de leerling/jockey John Smith had genoeg lucht over om een imponerende eindsprint te maken en daarmee de eerste prijs van drieduizend gulden te verdienen voor zijn baas. Op de tweede plaats kwam Forest Star die buiten weddenschappen aan de start verscheen voor Sweet Memory en Snowboy. In de eerste afdeling van de Myra-Prijs viel het uistekende lo pen op van de merrie Baghera in handen van John Dodd. De merrie sinds kort in training bij Cees van der Harst staat erom bekend alleen op lange afstanden een woordje mee te kunnen spreken. Nu, echter bewees de merrie ook over 2100 meter zijn klasse en gaf daardoor de schimmelhengst Jewel met de daarvoor uit Engeland overgekomen jockey Marschall handenvol werk. Jewel, builen weddenschappen, kwam op de eerste plaats, dachter Baghera en Sans Culotte. Hilversum Dinsdagavond staan er op de Hilversumsc baan tien draverijen op het programma. We tippen: Gitaar-Prijs: Kameraad, Kimberly Kid J en Lely Rodney. Outsider: Lone ly Star. Gamelan-Prijs I: Karonja, Leon Cavallo, en Karma Kandia Hobe-Priis: i.cn Wiiüams, Kenau en Jumilla. Toe- komsibeker 1: Isr. thrr, Hentcnce en idle way. Voorjaars- Prijs: Jacob R, Jacco i^ritenzorg en Jello. Luit-Prijs: Jose phine Baker, Karina Trickson en Jane Mac. Maurits-Prijs 2: Inalco Leron, Idool Vredenhof en Hanover D. Krontjong- Prijs: Judy, Ida Belwin en Judge Olivier. Gamelan-Prijs: Ka- nona, Lissy en Kairos II.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15