Eis van f 100,- boete voor MOB bezetters Buys bleek niet thuis stad en streeknieuws vrwmvst Operatie ..Walmuur": Deel Rapenburg jaar gesloten Wim Kan met pantoffels in plaats van puntschoenen n Boom meer of minder Valk-school gaat dicht OOK Wat u moet weten PAGINA 3 ZATERDAG 14 APRIL 1973 LEIDSE COURANT Leiden/Den Haag De advo caat-generaal van het Haagse Gerechtshof mr. F.J.G. baron Van Voorst tot Voorst, heeft gis- termiddag tegen een groep van 14 voornamelijk medische stu denten uit Leiden en omgeving een straf geëist van 100,- per persoon, wegens het plegen van lokaalvredebreuk. De verdachten hadden op 29 fe bruari van het vorig jaar het bureau van de regionale inspee- voordat de optocht werd gefor- geestelijke volksge- meerd, kwam het hele „solidari- 'Mensenplaag' milieu probleem LISSE Ir. H. J. de Graaff heeft voor de afdeling Lise van de Kon. Ned. Mij voor Tuttbouw en Plantkunde een inleiding ge houden over het onderwerp „Mensenplaag", één van de achtergronden van de steeds Nijpender wordende milieupro blematiek. Spreker legde vooral verband tussen de explosieve populatiegroei bi sommige dier soorten (plagen) en de halver wege de vorige eeuw begonnen voorlopige onstuitbare groei van de wereldbevolking. Als grote boosdoener zag hij de medische wetenschap, die een, einde maakte aan het bevol- kimgsregulerende effect van in fectieziekten, waardoor vroeger alleen de sterksten overbleven. Nieuws van de Leidse universiteit 'De Le'idse Universiteitsraad komt op maandag 16 april weer b'ijeen voor zijn achten- derüigslte vergadering. Op de agenda voo»- deze openbare bijeenkomst staan onder imeer de numerus fixus en het bestuursreglement. Van de numerus fixus moet be sloten worden, voor welke studierichtingen een vioorlopi- I ge aanvraag daartoe gehand- I haafd blijft. De heer Citteur uit Leider dorp is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen, op een proefschrift getiteld „Critical behaviour of ising systems on extremely lattices". Eveneens tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen is gepromoveerd, de heer De Munk uit Lisse. Hij is wetenschappelijk me dewerker van het laborato rium voor bloembollenofider- zoek en promoveerde op een proefschrift getiteld „Some disorders in tulips due to sto^ rage conditions and ethy- lens". Hij toonde hierin aan, dat wanneer bij het opslaan of vervoeren van bollen, te weinig ve'rse lucht wordt aangevoerd, ethyleen (gas) zich gaat ophopen en daar door rotting en verdroging van de knop kan ontstaan. Opstelling Leids Elftal LEIDEN De opstelling van het Leids Elftal dat donderdag 20.00 uur een wedstrijd tegen Noordwijk (op het terrein van LFC speelt, ziet er als volgt uit: Doel: Bouwmeester (LFC); ach- ter: De Groot (Roodenburg), Koos Hantnaarfc (UVS), Pennen- 1 burg (Roodenburg), Schiphorst (ASC); midden Verkuilen (Roodenburg), Lagendijk (UVS) en Van der Linden (LFC); voor; Hans Hannaart (Rooden burg). Den Os (Roodenburg), De Klerk (Roodenbur/g). Wis selspeilers: Dubbeldeman (Lug- dunUm). Rol (UVS), Leen de Goey (ASC en Hoek (LFC) zonldheid te Leiden bezet aandacht te vestigen op de dra matische gevolgen die het stop pen van het rijkssubsidie en het ontslag aan dr. Sjef Teuns had voor de behandeling van circa 80 patiëntjes van diens Medisch Opvoedkundig Bureau. In eerste instantie was een boe te van 60,- geëist door de Offi cier van Justitie. Toen de Poli tierechter daarop de groep vrij sprak had de officier hoger be roep aangetekend. Nadat hij de voorzitter van de in middels opgerichte stichting die het werk van Teuns' MOB zo veel mogelijk wil voortzetten had gehoord benevens een aan tal van de verdachten toonde de advocaat-generaal zijn waar dering voor de activiteiten van de verdachten. Maar hun daad bleef wederrechtelijk en door hun optreden zouden andere be langen. aan het bureau van de inspectie verbonden, zijn ge schaad. De verdediger, mr. A.A.M. Hesse- ling uit Amsterdam, bestreed dit standpunt en concludeerde opnieuw tot vrijspraak. Arrest volgt op 27 april. Leiden Sympathisanten van Sjef Teuns en zijn M.O.B, kwa men gistermorgen uit het hele land en zelfs uit Hamburg en Zürich naar Leiden. Ze gingen mee in de stoet, die op de regio nale inspectie voor de geestelij ke volksgezondheid in het Ter- weepark een. open brief wilde overhandigen aan dokter Buys. Toeterend ging het door de Leidse straten. En in het rusti ge Terweepark schreeuwde en zong men leuzen, sommeerde, verzocht en eiste dat het schrij ven zou worden aangenomen. Maar de deur bleef dicht. Pas na dat de stoet zich naar het Ge rechtshof in Den Haag had be geven, kwamen enkele achter blijvers erachter, waarom de deur gesloten bleef: dokter Buys 'werkt niet meer in Leiden. teitscomité M.O.B." in De Burcht bijeen. Sjef Teuns zette nogmaals het doel van de actie uiteen: begrip zoeken voor het lot van de patiënten; bezorgd heid tonen voor het lot van de bezetters van het inspectiege bouw; protest aantekenen tegen het feit dat de ambulante ge zondheidszorg zo lichtvaardig de das wordt omgedaan door „de bestaande orde"; en ten slotte een Nederlands sprekende Duit se, namens Duitse en Zwitserse sympathisanten, mee dat zij via Amnesty International zouden pogen, iets te doen voor de pa tiënten die het slachtoffer gewor den zijn van het opheffen van Teuns M.O.B. De bezetters aan het woord HAZERSWOUDE Jan de Groot mag zich klaverjaskampioen van het seizoen 1972/1973 van de Ha- zerswoudse voetbalvereniging St. Bernardus noemen. Jan de Groot mocht vrijdagavond in de kan tine de hoofdprijs in ontvangst nemen van St. Bernardus' schat bewaarder Henk Engels. Rob Wesselingh en Cor Wortman werden repectievelijk tweede en derde in het eindklassement, waarop de namen voorkomen van zo'n 80 personen, die de af gelopen maanden aan de 13 kla ver jasronden deelnamen. Wordt Foreholte kampioen of weet Rijpwetering Foreholte te bedwingen Kom a.s. zondag 14.30 uur naar Rijpwetering! LEIDEN De restauratie van walmuren en het leggen van riolering wordt met grote voort varendheid voortgezet. Maandag begint de n.v. Gebr. Schouls de voorbereidingen voor de restau ratie van een stuk walmuur van het Rapgmburg van Universi- LEIDEN Het „Terug naar Oegstgoest" van Jan Wolkers word gisteravond In he Rijn lands Lyceum door Wim Kan rechtstreeks op zichzelf betrok ken. In hoeverre dit waarheid of fictie is werd, zoals altijd wan. neer Kan in de ik-vorm vertelt, niet helemaal duidelijk. Weé De ontwikkeling in zowel het kun- bleek weer zonneklaar zijn stenaarschap als de program- overgrote meesterschap in htt betrekken van de meest actuele zaken bij zijn cokifereces. Enkele jaren geleden wist hij in de Schouwburg op een weerga loze wijze de bouwvallige staat van dit oude theatertje uit te buiten, gisteren moesten het Rijnlands Lyceum en het perso neel van de Leidse Schouwburg het ontgelden. ia-opbouw van Kan lijkt nu de finitief een andere weg ingesla gen te hebben. Wat hij nu pre senteert is een volledige one- man show zonder de assistentie va nandere artiesten tijdens het gedeelte voor de pauze. Het op treden van Corry Vonk en de begeleiding van de werkelijk on misbare Ru van Veen doen hier niets aan af. Zij horen er bij en zijn in de loop der jaren met Kan vergroeid tot een soort drieëenheid. Ook de teksten zijn anders, mil der dan vroeger. Waar hij trap pen uitdeelt gaat dat nu eerder met pantoffels dan puntige lak schoenen. Werkelijk venijnig is hij alleen nog over zaken die hem persoonlijk diep raken. Het is te begrijpen. Of het bezoek van keizer Hirohito nu echt aan leiding moest zijn voor een ca baretnummer blijft voor mij discutabel, maar misschien is dit voor Wim Kan de enige ma nier om te trachten afstand te nemen wan een minder prettige periode in het verleden. Paul Korenhof LEIDEN Het voetbalseizoen is praktisch afgelopen, maar de ,,transfer"-periode daarentegen weer aangebroken. Ook een aantal spelers uit de regio Lel den heeft bij de KNVB over schrijving aangevraagd, zodat vele ciubs volgend jaar hetzij versterkt, hettzij veTzwakt gaan beginnen aan de nieuwe compe titie. Wij hebben alvast de eerste na men voor u genoteerd. RKAVV moet het volgend jaar zonder Frederikz en Pi'.ouw doen. zij gaan respectievelijk naar VUC en ASC. Van Leeuwen (Blauw Frederikz naar VUC Zwart) gaat Oegstgeest verster ken. terwijl Hollander van Lis- ser Boys naar Koudekerk gaat. Een aantal spelers blijven, in tegenstelling tot Van Geene (MVKV) d:e naar DWS gaat, dichter bij huis: Offerbeek (Tey- lingen) gaat naar Ter Leedé; Van Es (Weteringse Boys) gaat naar Rijpwetering en Keiler gaat van SIZO naar Hillegom. Zaïigdeinonslratie 1 1 Deze groepen hebben onder 111 Geiefoi 111. kerk Peter Bontie het laatste iaar HAZERSWOUDE De ieugd van Zang en Vriendschap heeft onder leiding van Peter Bontje in de gereformeerde kerk een zangdemonstratie gegeven. Hieraan werd deel genomen door vier jeugd groepen: het kleuterkoor DO-RE-MI, de Zangrakkertjes, Peter Bontje het laatste jaar een fikse groei meegemaakt. Bij de uitvoering werd ook het experiment niet ge schuwd (Hebreeuwse canon en liedjes uit Zuid- en Noord- Amerika). De avond werd bijgewoond o.m. door burge meester J. ten Heuvelhof en wethouder P. Th. v.d. Werf met hun echtgenotes. WOUBRUGGE - Op zater dag 21 april recipiëren in de kantine aan de Batcweg het bestuur en de spelers van het. pas naar de 4de klas KNVB gepromoveerde Wou- brugge van 17—18.30 uur. Ook donateurs supporters en andere belangstellenden zijn van harte welkom. LEIDEN Een stad, die zo haar eigen seizoen-luchtjes heeft. Dat is Leiden. Zoals de geur van hutspot de maand oktober inluidt, zo is de vettige ..parfum" van poffertjes onverbrekelijk verbonden met het voorjaar. De poffertjeskraam heeft zijn eerste klanten inmiddels al ontvangen. Nu mag ook de lente komen. ••LEIDEN De kunstenaar Renso Boekhoudt zal deze maand exposeren in Galerie ..De Ruif" aan de Jan Vos- sensteeg. Vanaf zondag zijn daar zijn werkstukken te be zichtigen. SASSENHE1M Bij de bloem schiktentoonstelling in „Ont moeting" gisteravond streden artisticiteit met elkaar Anjers en iri boventoon, n cinthen, roz i creativiteit i de voorrang, en voerden de ir tulpen, hya- en gerbera's waren ook volop gebruikt. Het podium was evenals de zijkanten van de zaal ook 'n lust voor het oog met bloem stukken van het arrangeurs team „Schik-in". Deze stuk ken werden aan het eind van de avond verloot. De op brengst was voor het comité Bejaarden Autotocht. Uitslag bloemschikwedstrijd: Ere prijs met lof: mevr. Warmer dam, 1. mevr. Boersma en mevr. Witte. Bij de begin ners werden mej. Korsuize, mevr. Ponstein en de heer Kooy de eerste prijs. teitsbibliotlieek tot aan dc Nieuwsteegbrug. Een week na dit karwei dat ongeveer een jaar zal duren begint dc aan leg van een straatriolering in het Steenschuur tussen Nieuw- steeg en Langebrug. Het totaal van werkzaamheden kost een bedrag van 558.000. In verband met deze werken wordt maandag a.s. het Rapen- Nieuwsteeg voor alle verkeer afgesloten: een week later gaat ook het Steenschuur voor alle verkeer dioht van Nieuwsteeg tot Langebrug. Enkele tijdelijke maatregelen moeten voorkomen dat het verkeer de komende maanden zijn weg door de Pie- terskerkwijk gaat zoeken. Daar om wordt de Nieuwsteeg tussen Nieuwsteegbrug en Zonneveld! 6traat voor autoverkeer in dt richting van het Pieterskerkhof afgesloten. De Raamsteeg tussen Doezastraat en Garen- markt wordt gesloten voor alle verkeer in de richting de Doezastraat. Bovendien geldt in de Raamsteeg een stopver bod aan de zijde van de woon- h ïizen. LEIDEN Vragen in de gemeenteraad van Lei den over de toekomst van het opgaande groen rond het pand Haagweg hebben niet kunnen voorkomen dat dezer dagen de eerste van de mooie beuken op de meest oneervolle manier zijn i neergehaald. I Er staan er nog enkele overeind maar ook hun lot is beschoren. Want het huis d at zo lang te koop heeft gestaan wordt afgebroken om plaats te maken voor een flatgebouw. En zelfs als ze dp houwers en hun machines niet in de weg zouden staan, dan zouden ze door de bronbemaling wel in de vernieling raken. Maar wat geeft het ook. een boompje meer of minder. Er zijn er juist de afgelopen weken een paar miljoen omgewaaid... LEIDEN De VaIk-scho0| aan de Rijnsburgersingel zal met in gang van I augustus opgeheven worden. Dit besluit, dat de ge meenteraad van Leiden zal ne men, vloeit voort uit zijn bepa ling, dat dc instandhouding van genoemde school niet vereist is krachtens de Lager-Onderwiis- wet-19.»0. Het standpunt, dat de gemeenteraad van Leiden op 8 januari j.l. Innani, kreeg op 14 maart de goedkeuring van G.S. Aangezien er «èen ge bruik is gemaakt van het recht dat de genieentcraud en ieder van zijn leden heeft om binnen 30 dagen van de goedkeuring door G.S. bij de Kroon in be roep (e komen, kan de school nu definitief opgeheven worden. Sluiting van dc school houdt in, dat het aantal openbare scholen voor gewoon openbaar lager on derwijs met één school vermin dert. Vermindering van het aan tal scholen is krachtens de LO- wet 1920 aan goedkeuring van G.S. onderworpen. B. en W, stellen de raad voor, tot het af voeren van de Valk-schoo|. NOORDWIJK - Volgend- week dinsdag wordt Huis ter Duin heropend. Gedurende de afgelopen maanden is het hotel grondig gerenoveerd. Dinsdag vanaf 15 uur is Huis ter Duin open huis voor alle belangstellenden. VOORHOUT Gisteravond is door de voorzitter van de Voorhoutse Middenstandsver eniging, de heer M. A. Hoek. de nieuwe showroom van dc heer J. Jansen geopend. In zijn uitnodiging had de heer Jansen gezocht naar een al ternatief voor dc bij een ope ning gcbruiktlFke bloemen en ande-e cadeaus. H;; meende, dat het bic,-voor te besteden geld beter uitgege ven kon worden voor aan koop van cassettes voor het blindenonderwijs. LEIMUIDEN - Dc collecte van de Nederlandse Hart stichting in de gemeente Lei- muiden heeft 1.412,99 opge bracht. Dat is ongeveer 400 gulden meer dan het in het vorige jaar. LEIMUIDEN - Aanstaande dinsdag wordt het Spant offi cieus geopend. De officiële opening heeft plaats op twee dagen, en wel op donderdag 17 april en zaterdag 19 mei. De beide scholen in Leimui- den en de scholen van Rijn- saterwoude gaan gebruik maken van het Spant. LEIMUIDEN - De gemeen te-ambtenaren van Leimui- den hebben van hun colle ga's uit Warmond verloren met 1—6 tijdens een voetbal wedstrijd op het terrein van de s.v. Kickers '69. Bij War mond speelde onder andere mee burgemeester De Vrce- ze. oud-secretaris van de ge meente Leimuiden en oud speler van de Kickers. BODEGRAVEN Morgen houdt de muziekvereniging 'Triomf' uit Bodegraven een receptie ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. In de oude Franse school achter he' voormalige gemeentehuis houdt het zilveren gezelschap open huis. In beide vertrek ken was een beeld gegeven van dc geschiedenis van Triomf door foto's, affiches, kostuums e.d. BODEGRAVEN - Rta van Rijn heeft de hoofdprijs ge wonnen van een loterij die in het kader van de jubileu mactiviteiten van Triomf was georganiseerd Behalve een Peugeot-brommer kreeg zij een serenade. BODEGRAVEN - Op de ur- gentielijst 1973 van het nisterie van Onderwijs komt de bouw van een zesklassige basisschool voor de Stichting Katholiek Onderwijs, Bode graven. VOORHOUT - De vrouwen beweging Voorhout heeft een smuiavond gehouden in het parochiehuis. Ze zagen, maak ten en proefden heel wat sau zen. WOUBRUGGE - De collec te ten bate van de Neder landse Hartstichting bracht in Woubrugge en Hoogmade resp. 709,91 en 218,70 op. WOUBRUGGE - Maandag wr/rdt vanaf 19 uur ii Christ. Nat. School de drie maandelijkse kijkavond ge houden. WASSENAAR in de ge meenteraadsvergadering var aanstaande maandag zal on dermecr een commissie wor den benoemd die de jaarre keningen over 1971 zal ondei zoeken. De gewone dienst geeft over dat juar een te kort aan van bijna 2 miljoen op een uitgaventotaul •10 miljoen. Het electriciteits- bedrijf boekte een winst 151 gulden, het gasbedrijf van 278 gulden. Het waterbedrijf had een verlies van 1400 gul den. LISSE - De heer M.C.Delen, tot heden kandidaat-notaris bij het kantoor Hogervorst, is thans officieel benoemd tot notaris te Lisse. Het no tariskantoor is gevestigd Heereweg 278. LISSE Zondag wordt ir het trefpunt te Lisse de Jaar vergadering gehouden vat de NKIB, afdeling Bollen streek, aanvang 14 uur. afloop gezellig samenzijn. LISSE - Maandag wordt in Welkom te Lisse een evangc lisatiedeinst gehouden door de Actie Kruistochten Bollen streek. Ds. Gravendeel uit Lisse zal spreken, aanvang 20 uur. LISSF, Op de gehouden wedstrijd bloemschikken vari de Flora te Rijnsburg heeft mevr. M. van Lecuwen-Kor- tekaas, Tulponstraat Lisse, de eerste prijs behaald tegen 150 deelnemenden. ZOETERWOUDE Zondag- morgen vanaf 10 uur is er een gezinsmis in dc Christus Dieriaarkerk. Gidsen, welpen' en Kabouters zullen daaraun meewerken met hun Palm pasen. Tijdens dc Hoogmis van 9 uur in de Sint Jan zul len Puimpasen worden inge bracht door de kinderen van nt kleuterschool "Zonnegaar- de". LEIDERDORP Burge meester Van der Have houdt maandag geen spreekuur. OUDE WETERING - Met in gang van maandag wordt in het bedrijf van de hr. A. A. Felix aan de Veerestraat 28 Oude Wetering een post agentschap gevestigd. Het oude kantoor aan de Kerk straat wordt gesloten. Ope ningstijden van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. 6 LEIDSCHENDAM - De 1 commissie voor openbare J werken en ruimtelijke orde-1 n ns komt maandag in open- bare vergadering bijeen j' voer overdracht zuiverings- tauk en installatie aan het Hoogheemraadschap van Rijnland en aan koop van i grond en opstallen aan de Vcnestraat, aanvang 20 uur

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3