Helenio H err era laat desperaat Roma achter Borussia vreest sancties Spelers Twente steken hand in eigen boezem ZALAI OP STAANDE VOET ONTSLAGEN Italië opent grenzen voor buitenlandse trainers niet Jennings de beste KNVB strafte Zand voort meeuwen ZATERDAG 14 APRIL 1973 LEIDSE COURANT ENSCHEDE Minder dan 24 uur na de veld slag te Mönchengladbach bleken de spelers van FC Twente heel wat reëler te denken over de oorzaken van de ongeregeldheden. Tijdens een langdurig gesprek met trainer Spitz Kohn werd de schuld niet meer in de eerste plaats bij de Bulgaarse scheidsrechter Nikolov of de aan vankelijk als een provocateur afgeschilderde GUnter Netzer gezocht, maar werd de hand in eigen boezem gestoken. De algemene tendens was dat FC Twente na het derde doelpunt inderdaad het hoofd verloor. Af gesproken werd, dat over veertien dagen zal worden getracht met uitsluitend sportieve mid delen revandhe te nemen. FC TwenteHbestuurslid Henk Qlijve: ,,De zaak is nu goed doorgepraat. Wij hebben er daarom maar een streep onder gezet en beschouwen de uitwedstrijd tegen Borusia is afgesloten. Het is jammer, dat dit allemaal is gebeurd, maar we moeten er nvet te lang bij blijven stilstaan. Er 'komen nu drie zware competitiewedstrijden en dan zou het onverstandig zijn te lang aan woensdag terug te denken." Wegens reorganisatie bij PEC/Zwolle ZWOLLE Het bestuur van PEC/Zwolle heeft zijn trainer Laslo Zalai opgedragen met on middellijke ingang zijn werk- Laszlo Zalai, die donderdag onder zaamheden voor de Zwolse eer ste divisieclub te beëindigen. Het lijkt ons ongewenst, aldus het bestuur van PEC/Zwolle in een brief aan de ex-Hongaar, dat u naast onze algemeen directeur Georg Kessler de training zult verzorgen. Wij zullen onze fi nanciële verplichtingen volledig nakomen en als wij naar de eredivisie zouden mogen ^promo veren, dan is dat mede 'te dan ken aan uw medewerking. Dit j besluit moet gezien worden als een gevolg van onze re-organisa tie en is niet veroorzaakt voor een mindere waardering voor laatst de training heeft mogen verzorgen: Dit is een schandali ge behandeling van het bestuur, dat e-an ander de oogst laat bin- nenhhalen waarvoor ik een sei zoen lang heb gezaaid. 1 Verrassingen in Nootdorp Van onze sportredactie NOOTDORP Verrassingen wa ren er weer genoeg gisteravond tijdens de tien draverijen op de kleine baan van Nootdorp. Het begon al in de eerste draverij om de Maasbree-Prijs. Ondanks het feit dat Lelie Bloemlust slecht aan de start weg was, kon de merrie in handen van Aad Suykerbuyk uit Beverwijk makkelijk de overwinning grij pen, voor favoriet Lady Belle met Jan Wagenaar en grote outsider Kiefer Du Bois. li de Maasbracht-Prijs kwam Lo- wina K voor het eerst in haar leven in een echte draverij uit en liep gelijk naar de overwin ning in de tijd van 1.32 secon den. Lester Kandia voor de tweede keer in zijn leven in een koers, werd tweede voor de ruin Lee Guterberg, die ook zijn eer ste optreden voor de wedders maakte. Een verrassing was de koppel uitbetaling van 69.20 voor elke gulden. In de Maas dam-Prijs raakten de favorieten betrokken bij een aanrijding en ging de overwinning met veel geluk naar een combinatie, die na de start een grote fout ach ter de rug had, Katja met Ed win Schwarz. De tweede plaats was hier voor Jachthoorn B, voor Joan Thar. De uitslagen zijn: '*ta«*l>reeprljs. 2000 meter, met auto- start: 1. Lelie Bloemlust (A. Suyker buyk) 1.28.-, 2. Lady Belle. 3. Klcfer du Bols. Rlnn: 10.80 pl 1.90 1,60 4.40, kopp 15.20. trio 424.50. Mamsbrarhtprijs de afd) 2000 meter. met autostart: 1 Lowina K (W Duivenvoorden) 1.32-, 2. Lester .Kandia. 3. Lee Cutenbcrg. IWlnn 4.80 pl 3,20 4.60 kopp 69.20. laasdamprijs, 2000 m, met autostart: 1. Katja (E. Schwarz) 1.28,6, 2. Jachthoorn B. 3. Jolan Thar. Winn 7,70 pl 2,60 5,40 4,40 kopp 19,90 1 —o 1152,90. Abrachtprijs (2e Ofd) 2000 m. met lostart: 1. Korlna (A. Heskes) 1.4 3.02.8. 2. Kris H. 3. Kloslvlcr _..l 2.70 pl 2,20 2.80 kopp 13.60. Xaaiftlulsprijs 2400 meter: 1. Hertog Cavaljos (W. Veils) 1.29.4. 2. Inalco Leron. 3. Janneke Prinses, jwinn 39.60 pl 6,80 1,30 2,50 kopp 9,40 Hanover (P. Koppejun) 1.29.-, 2. Idle Way. 3. Isidore. ■flat Winn 7,50 pl. 2,- 5.50 kopp 10,-. 1. Feny !746 Maasdrielprljs, Holandla (A. Knljnenburg) 1.25.-. Flevo. 3. Ex aequo Gravin Rita W on Gletellng S. Winn 5.10 pl 1.30 1,60 1,20 1,30 kopp 8,60 trio (7-1-4) 217,50 en (7-1-5) 405.20. Marcratcnprijs. 2000 meter, met au tostart. voor amateurrijders: 1. Hn- roldine (J. Adrlehem) 1.28,0. 2. Jo- 2.10" 1,40. kopp 9,40. P. trichtprijs. 16S0 meter, met au- Hadie. 3. Kathleen i 144.444 gulden. Wereldrecord Oostduitse 00ST-BERLIJN Somalia Ender van Oost-Duitsland heeft een nieuw wereldrecord gezwommen op de 200 meter wisselslag met een tijd van 2.23.01. 2ij bleef daarmee 0.06 seconden onder het record dat op naam stond van de Australische Shane Gould. Kornelia Ender reali seerde deze tijd in de landen- wedstri jd Oost-Duitsland—Sow- jet-Unie. Een uitstekende ver richting kwam op naam van de Russische sprinter Wiadimir Boere, die de 100 m vrije slag aflegde in 52,1 seconde. Roland - Matthes nam de 100 meter vlin- I derslag voor zijn rekening in 56,3 seconden. Rome - Begin deze week viel in Rome de opzienbarende beslissing: de AC Roma ontsloeg haar fameuze Ar gentijnse trainer Herrera die ook met Roma, maar zeker met Inter in de jaren daarvoor, tot grote succes sen kwam. Voor Herrera komt het ontslag uiteraard niet helemaal onverwacht. De opgewonden suppor ters-schare van Roma zeurde al weken om betere resultaten, en als die mochten uitblijven, om het vertrek van Herrera Ze hebben nu hun zin gekregen maar wel het laatste want betere resultaten zijn voor alsnog uitgebleven. Herre ra is bezig zijn koffers te pakken. Hij gaat Rome verlaten, misschien naar Fiorentina of Napels, mis schien zelfs naar Juventus, het Spaanse Bilbao of te rug naar „zijn" Milanese Inter- Er zijn al diverse aanbiedingen, want Herrera is niet de eerste de beste. Zijn naam heeft in voetbalkringen nog steeds een magische klank, ook al kon hij dan in Rome geen wonderen meer doen. Maar dat heeft mis schien ook wel aan het elftal ge legen. Het is voor een trainer nooit leuk om lopende het sei zoen de laan te worden uitge stuurd, maar beklagenswaardi ger dan Herrera is misschien de AC Roma zelf wel, want wat nu? Vorige zondag speelden ze thuis te gen Ternana, een onbetekenende club die onderaan de ranglijst staat en zich al verzoend heeft met degradatie Het moest voor Roma de sleutelwedstrijd wor- De koffers van Helenio Herrera zijn g ming moet er nog worden opgeplakt. den. Een grote overwining waar. cp ledereen rekende en alles zou weer goed komen: Herrera zou mogen blijven, het bestuur zou hem weer steunen, de sup porters zouden zich koesthouden enmet de twee overwinnings- punten zou Roma dichter naar de veilige middenmoot zeilen. Zondag leek ook alles goed te ko- Het label met de bestem men. Er stond een frisse bries in het zonovergoten witte Olym pische stadion. De duizenden supporters hadden zich, op een paar na, tot op het lijf in geel rode Roma-kleuren gestoken. De spelers werden op handen van hun supporters 't veld op gedragen en daar bleef het bij, want anderhalf uur later lieten die tierende supporters het hele elftal, reserves en Herrera in cluis vallen. Ternana voetbalde beter en Roma kwam met 0—0 eigenlijk nog goed weg. Het vertoonde spel was bedroevend slecht. Er is geen schim meer over van de club, die enkele jarn gele den nog een rol in het Europese voetbal speelde. Zo gelukkig het toen was (Roma schakelde PSV nog uit), zo ongelukkig sukkelt dat Roma nu. De uitslag van 0—0 was uiteraard niet genoeg. De politiebescher ming die al eerder was inge steld om de opgewonden suppor ters uit de buurt van trainer en spelers te houden, werd zondag middag prompt verdubbeld. Overal in het stadion werd de kreet „Weg met H. H." gekalkt, het bestuur kwam in spoedzit ting bijeen en na urenlange dis cussies viel de beslissing: Hele nio Herrera ging eruit. Achteraf vindt iedereen dat nu spijtig. Het bestuur heeft het besluit met moeite genomen, zegt het, Herrera hoopt echt het beste voor Roma er zijn toch weer bedankjes en bloemen ge stuurd door supporters en alle collega-trainers in het land vin den het jammer voor Herrera, maar wel logisch, gezien de be roerde resultaten van de club. Alleen Inter lijkt de zaken vrolij ker te zien. Het grijpt dit jaar weliswaar naast de titel, het speelt evenmid een grote rol, maar het zint op wraak en Her rera kan en mag misschien als nieuwe trainer dat zaakje kla ren. Voor de Romeinen is er een troost. Lazio, de andere Ro meinse club, volgt kampioens kandidaat Milaan nog als enige op de voet. Misschien dat de ro meinen dan toch nog hun won der beleven: het kampioenschap van Lazio. Pat Jenning, Britse no. 1 Londen - Pat Jennings, de doel man van Tottenham Hotspur die de bij een auto-ongeluk ern stig geblesseerde Gorden Banks opvdgde als keeper van het na tionale Engelse elftal, is uitge roepen tot Brits voetballer van het jaar. Jennings, die 41 maal voor Noord Ierland speelde, kreeg tweemaal zoveel stemmen op zich verenigd als nummer twee, verdediger Paul Madeley van Leeds United. Gorden Banks werd vorig jaar tot de beste voetballer gekozen. Jen nings, die 27 jaar is, wordt alge meen beschouwd als de beste keeper van het Britse eiland. Rijkje Wolleswinkel, alt en Wim Thijsse, orgel, geven een con cert in de Remonstrantse kapel West te Den Haag op donderdag 26 opril. Zij zullen composities van Van Beethoven, Josquin des Prés en Frescobaldi ten gehore brengen. MÖNCHENGLADBACH Het bestuur van Borussia Mön chengladbach vreest maatregelen van de zijde der UEFA naar aanleiding van het gooien met flessen en bierblikken tijdens het woensdagavond gespeelde europacupduel te gen FC Twente. zei manager Helmut Grashoff donderdag, „want de UEFA heeft nu eenmaal voorgeschre ven. dat de toeschouwers niet de kans mogen hebben voorwer pen op het speelveld te gooien". Of er inderdaad konsekwenties voor Borussia vastzitten aan de onverkwikkelijke gebeurtenissen van woensdagavond is twijfel achtig. Omdat bewezen kan worden, dat de flessen en blik ken van Nederlandse makelij ziin en omdat twee door de poli tie gearresteerde Enschedese toeschouwers hebben bekend met bierblikjes te hebben ge gooid, ligt veel meer voor de Milaan - De Italiaanse voet balverenigingen hebben gisteren een voorstel ver worpen tot opheffing van het 10 jaar oude verbod te gen het in dienst nemen van buitenlandse spelers en oefenmeesters. Alle voorzitters van de vereni ging uit de eerste en tweede afdeling stemden erover in het hoofdkwartier van de Italiaanse voetbal bond te Milaan. Het me rendeel was tegen. Erge grote clubs zoals Juventus, Milaan, Internationale en Napa- ii waren voor het 'openen der grenzen' zeggend dat buiten landse prominenten konden hel pen bij het verhogen van de technische kwaliteit van het Ita liaanse voetbal. Maar zij waren in de minderheid en de toestand blijft onveranderd. De voorzitter van de Italiaanse bond, Artemio Franchi, zei na afloop dat het niet-foelaten van buitenlanders in de elftallen een positieve maatregel was die de r'ubs sterker deed worden, en kansen verschafte aan veelbelo vende jongeren. Als men geheel vrij buitenlands ta- let zou mogen aantrekken dan zou dit wegens de hoge kosten ook leiden tot 'verarming' van een aantal verenigingen van wie nu al enkele flinke verliezen lij den", aldus Franchi. hand, dat FC Twente zich voor het gedrag van zijn supporters zal dienen te verantwoorden. Dat de Enschedese club door de Europese yoetbalunie tenminste zal wordén berispt is dan ook niet onwaarschijnlijk. Borussia Mönchengladbach werd In 1971 al eens door de UEFA zwaar gestraft nadat tijdens de thu'swedstrijd tegen Internazio- nale Milaan de Italiaan Bonln- segna het deed voorkomen alsof hij door een bierblikje was ge troffen. Borussia mocht destijds twee Europacupwedstrijden niet voor eigen publiek spelen en bo vendien werd de overwinning van 7—1 op Inter ongeldig ver klaard. Van de rapporten van UEFA- waarnemer McMullan uit Enge land en van de Bulgaarse scheidsrechter Nikolov zal mede afhangen of er ook nu weer sancties tegen Borussia zullen worden genomen. McMullan liet gisteren bij zijn vertrek uit Mönchenglzadbach doorschemeren, dat hij in zijn verslag zal vermelden, dat de wedstrijd in leder geval een „normaal einde" had. Welke kanttekeningen hij zal plaatsen bij de moeilijkheden liet de Brit in het midden. Wel verklaarde hij gistermorgen nog telefonisch contact te heb ben opgenomen met UEFA-se cretaris Hans Bangerter. „Ik heb", aldus McMullan, „gezegd, dat het wenselijk zou zijn op 25 april naar Enschede meer dan een waarnemer af te vaardigen. Het is voor één man ondoenlijk èn de scheidsrechter te contro leren èn op andere zaken te let- leren en op andere zaken te let ten". Scheidsrechter Peter Nikolov liet er donderdag nauwelijks twijfel over bestaan, dat FC Twente van hem niet op een gunstig rap port behoeft te rekenen. Toen hem op het vliegveld van Dus- seldorp door journalisten werd gevraagd wat hij dacht van Bo russia zei hij alleen maar: „Bo russia very good". En toen hem naar FC Twente werd gevraagd, reageerde hij met een overbekend gebaar naar het voorhoofd. De politie van Mönchengladbach maakte donderdag bekend, dat woensdagavond in totaal acht arrestaties werden verricht. Ze ven mannen uit Nederland, van wie er een woonachtig is in het dultse Neuss, en een Duitser werden na verhoor weer vrijge laten. Twee mannen uit Ensche de legden, zoals gezegd, een bekentenis over het gooien met bierblikken, af. Of er verdere maatregelen tegen hen zullen worden genomen ligt ter beoordeling van de officier van justitie van het „Landesge- rlcht" te Mönchengladbach. Wanneer de strafcommlssle van de UEFA zich met de gebeurte nissen zal bezighouden stond gistermorgen nog niet vast. .Mijne heren, ik deel u meae dat de grenzen voor buitenland»? trai ners blijven gesloten", aldus voorzitter van de Italiaanse :oeibal- bond Artemio Franchi. ZANDVOORT De strafcommis- van de kosten van het onderzoek sie van de KNVE heeft de twee- in deze strafzaken moeten beta- de klasse amateur Nunsing len. Zandvoortmeeuwen voorwaarde lijk veroordeeld tot het spelen Oorzaak was een minutenlange van twee wedstrijden zonder pu- vechtpartij tijdens de wedstrijd bliek met een proeftijd van Zandvoort-Meeuwen—Edo, op 4 I7.ae jaar. Voorts heeft de ver- maart gespeeld voor de tweede jnljir.s 50 gulden boete gekre- klasse a van district West 1. gen en ral de club ook de helft Scheidsrechter Kroon stuurde toen 28 minuten voor het einde bij de stand 1—1 de Zandvoort- se speler Gerard Nijkamp, die een grove overtreding had be geer, van het veld. Spelers en later ook het publiek bedreigden de scheidsrechter die de strijd staakte. De resterende 28 minuten zullen op 18 aoril worden uitgespeeld oo het terrein van zandvoort meeuwen ond?r leiding van de Amsterdamse sch-'dsrechter Verhagen. De thuisclub moet dan met tien spelers aantreden. Gerard Nijkamp werd in ver band met het incident voor zes weken geschorst. België voor Mortensen Brussel - Leif Mortensen heeft de ronde van België gewo-iner. Do Deense prof in Franse d'cnst won gistermiddag de individuele tijdrit over 22,3 km In Nljvcl voor René Pijnen, die in het eindklassement als derde ein digde. Mortensen had voor de afsluiten de tijdrit in het algemeen klas sement een achterstand van 42 seconden op Herman van Sprin- Mortensen eerste in België gel In de tijdrit gebruikte van Springe! echter 1 minuut en 1 seconde meer dan Mortensen. liet Hndklaticmcnt van de Ronde van li.-lgie l«: 1 Mortensen (Den) 24 uur 29 minuten en 58 seconden, op 19 srronden: 2. Van 8prlngel (Bcli, op 42 second'n: 3. Pijnen (Ncd), 6. Go dcfroot (Bel). 0. Verbreek (Bel.). 7 Huubrechts (Bel), 8, Walter Plom- knort (Bel). 9. Rosier* (Bel). 10. Vnn Cl oost er (Bel). 11. Bouloux (Fra). 12. De Witte (Bel). 13. Bruvere (Bel). 14 Jansscna (Bel), 16. Van de Vijver!Bel).

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11