Veel hulde voor Real en hoon voor Twente Bengt sson Stellan werd uitgeschakeld „Altijd graag functie gewild aan hoofd van voetbalbedrijf Merckx gaf op FC Den Haag mikt op derde plaats Georg Kessler directeur bij PEC/Zwolle Dé Stoop op zoek naar lange doelverdedigers Buitenlandse persstemmen op Cupduels Straflijst van KNVB VRIJDAG 13 APRIL 1973 LEIDSE COURANT lil. Sensatie in tafeltennisstrijd SERAJEWO - Het hing hier gisteren van sensa ties aan elkaar. Wereldkampioen de Zweed Stel lan Bengtsson werd door de Rus Vladimir Go- motkoz in een vijfsetter al in de tweede ronde geëlimineerd. De setstanden waren 21—17 2123 17—21 25—23 en 9—21. In de eerste ronde had de Engelsman Neale de Japanner NObuhiko Hasegawa (wereldkampioen VAN 1967) in vijf sets verslagen. Het was overi gens voor Zweden en Japan een zwarte dag. In- gemar Wikström de tweede Zweed werd door de Duitsr Leiss in vijf sets opzijgezet en de Ja panner Takasjima (speler nummer één uit het land van de rijzende zon) kon wegens een rug blessure niet uitkomen tegen de Rus Gomozo- kow en verloor dus regelementair met 3—0. De Nederlander Bert van der Helm schakelde in de eerste ronde de Pool Woznica met 3—2 uit. Herman Hopman deed dat met de Indiër Saxena die met 30 de eer aan de Nederlander moest laten. In de tweede ronde moesten beide Nederlandse vertegenwoordigers het allebei met 3—0 afleg gen tegen respectievelijk de Joegoslaven Surbek en Cordas. Eddy Merckx tot gistermorgen nog favoriet voor de eindzege in de ronde van België stapte af i etappe. Hij moest voor het slechte weer capituleren. Genk Eddy Merckx, de Bel gische topwielrenner, heeft gis teren in de vierde etappe van de Ronde van België de strijd gestaakt. Merckx, de grote fa. voriet in deze vijfdaagse wed strijd, die vandag in Niveljcs (bij Brussel) is geëindigd, ver loor het contact met de kopgroep en stapte af. De vierde etappe, van Dinant naar Genk (225 km) was extra zwaar door deplora bele weersomstandigheden (veel wind en regen). De rit werd gewonnen door de de vierde Belg Ward Janssens. Zijn land genoot Herman van Springel fi nishte 2.10 minuten later als tweede en nam daardoor Je lei- derstruin over van Roger Swerts, die eveneens afstapte. Brussel - Uitslag van de vierde etap pe van de Ronde van België (Dl- nant-Genk: 223 km) ls; 1. Janssen* de 223 km In 6.36.38 uw (met bon 6.86.25); 2 Van Springel 6.38.44 (6.38.39); 3. Van Vllerberghe 6.39.21: 4. Bruyère s.t.: 5. Verbreek 7 t; fi. Mortensen (Den) t; 7. Hou- brechts 6.39.29 8. De Laere t; 9 Van Linden 6.39.57: 10. Planckaert 15 Bouloi ted) z t. (Frai s t; 16 Pljner Algemeen klassement: 1 Van Springel 20.18.53 2 Van Vller berghe op 30 sec. 3. Verbeeck op 42. 4. Mortensen z t. 5. Godefroot op 51: 6 Pijnen op 1.18 min. 7. Hou- brcchta op 3.44: 8. W. Planckaert op 3.49; 9. Roslcrs op 4.12: 10 De Witte op 6.01; 11 Bouloux z t. 13 Van Cloo*ter op 6.28; 13 Bruyère op 8 00; 14 Janssens op 9.01; 15 Van de op 15.4i Opgcs lertig. ondei Merck Swerts (Bel), Jimenez (Spa). Leman (Bel). Bracke (Bel). Van Impe (Bel) Vanneste (Bel). Holst (Ned), Schepers (Ned). Tabak (Ned), en Jan van Katwijk (Ned). Van onze sportredactie DEN HAAG In de eredivisie is de spanning toegenomen, maar niet om de eerste plaats. De landstitel kan Ajax nauwelijks ontgaan, zodat voornamelijk de strijd blijft voortduren voor de zo belangrijke derde plaats, goed voor deelname aan de UEFA-Cup. Momenteel wordt deze plaats bezet door Sparta, met een voorsprong van twee punten op FC Twente, dat echter een wedstrijd achterop is geraakt. FC Den Haag houdt eveneens een dikke vinger in de pap, mede omdat de achterstand op Sparta (drie punten) niet onoverkomelijk is. er (Zondag kruist FC Den 5 tussen de Haagse Rugby Club degens met het Velsense Tel- en het Engelse clubteam, New- star. dat in 't Zuiderpark op be- castle United-On-Tyne. zoek komt. De bezoekers huizen Het B-elftal van FC Den Haag kan stevig in de middenmoot en kunnen zodoende onbevangen het seizoen uitspelen. De equipe van Evert Teunissen moet echter blijven mikken op die begeerde derde plaats, zodat de Zuider- parkers nog niet aan een vakan- morgen het kampioenschap be halen van de eerste klasse. Ook hier treedt een Telstar-formatie aan, aanvang half drie. FC Den Haag heeft aan een puntendeling al voldoonde om 's avonds- aan het kampioctnsdmer te beglmien. ties temming toe zijn. Bij Tel- Het door Rinus Loof getrainde star wordt het doel verdedigd elftal verdient zeker een grote door de kleine spectaculaire belangstelling en hopelijk trek- Paul van der Meeren (28). De ken veel toeschouwers naar bonkige centrale verdediger het Zuiderpark-complex. 'Fred Anidré (31) blaast ook nog Bovendien zijn Tor Fuglset en steeds een dapper partijtje mee, Joop Korevaar van de partij, alsmede de vleugelverdedigers alsmede aanvoerder Theo van Hans Driessen (26) en Frans der Burch, d'e "vader" van het van Essen (25). In de spits elftal, staat kopspecial'ist Cees van Kooten (24) en voorts de nieuwe Opstellingen. aanwinst Wilirci kortgeleden' uit Polen overge wipt. B'ij FC Den Haag is de herstelde Ton Thie terug, ter wijl Tor Fuglset op de wis selbank zal plaatsnemen. Om half een begint de reeds eer ier aangekondigde voorwedstrijd FC Den .Haag-A Doel: Thie (1) achter: Wijngaard© (3), de Zoe te (4), Mansveld (2), en de Ca- luwé (5) midden: Augustsson (8), Advocaat (6) en de Graaf (7); voor: Bres (9), Berg (10) en Van Eeden 11). Wisselspelers: Louwerens (1) Fuglset (12). Ouwehand (13) en Morgen ook bloemen voor aan- Van Vliet (14). voerder van FC Den Haag B FC Den Haag-B: Doel: Ardesch Theo van der Burch? (links). (1); achter: v. d. Burch (3). de Georg Kessler heeft bereikt wat hij altijd heeft gewild. Hij krijgt het helemaal alleen voor het zeggen. Jong (2), Ouwehand (4) en Jan- ser 5); midden v. d. Wulp (6) Kil a (7) en Korevaar (8); voor Pas (9), Fuglset (10) en Rood nat (11). Wisselspelers: Louwerens (1), Monnee (12), Lochtenbergh (13), Van Laar (14) en Willem- sen (15). (Van onze sportredactie) liefd object geworden voor Dé VOORBURG Doelverdedigers Stoop, voorzitter van FC Am- mits zij voldoen aan een be- sterdam. Niet dat Stoop voor hoorlijke lengte zijn een ge- zijn voetbalvereniging op een Koos van Elleswijk blijft in dienst van Cambuur. Voor topvolleyballer I voldeed hij niet aan de lengte die Dé Stoop als eis stelt. goede doelman zit te wachten hoewel niet bevestigde geruch ten beweren dat Jan Jongbloed op Amsterdam is uitgekeken, maar omdat Dé Stoop ook di recteur is van Starlift en ln die kwaliteit een flink bedrag i volleybalvereniging Blokkeer heeft gestoken wil hij „Starlift- Blokkeer-Voorburg" ook sportief nieuwe impulsen geven. „Het is namelijk zo" aldus de progressieve Amsterdammer ..Dat doelverdedigers de bal veelvuldig en hard het veld in moeten slaan, en als zo'n jon gen dan zijn lengte mee heeft dan ben ik ervan overtuigd dat je van een goede doelverdedigei binnen een jaar een topvolley baller moet kunnen maken". Een van de eerste doelverdedi gers die door Dé Stoop is ge polst, is Koos van Elleswijk de vroegere doelman van Holland Sport die nu voor Cambuur uit komt. Stoop: „Met van Elles wijk is contact geweest, maar hij voldoet niet aan de door mij verwachte lengte. Denk erom ik heb hem alleen benaderd voor „Starlift B.V.", het heeft niets te maken met FC Amsterdam". Dé Stoop is nog niet in zijn opzet geslaagd, maar hij gaat verder: „Ik blijf in de richting van lan ge en bekwame doelverdedigers zoeken". Tips koersen Zuiderpark-Prijs: Lantonl H. Lady Belle en Lido Buitenzorg. Outsiders: Leonardus en Junior Satan. Myra-Prijs: (eerste afdeling): Sans Culotte, Jewel, Lady Wiep- ke en outsiders: Bagheera en Pagannl. Overvoorde-Prijs: Lento H, Je i'Aime en Kephalus P en outsi ders: Jelly van Willy en Javillo Du Bols. Westduin-Prijs: Keep It Agian, Joris Six en Impereur. Prijs van Dulndigt: Heros, Snow- boy, Golden Peter en outsiders: Beemster en Forest Star. Oostduin-Prijs: Aiglon, Vad en Diamler, outsiders: Illya Kurya- kin en Henrietje Signal. ZWOLLE Georg Kessler keert terug naar Neder land. De voormalige trai ner van het Nederlands elf tal en Sparta, die in 1971 in dienst trad bij Anderlecht, is met ingang van gisteren benoemd tot algemeen di recteur van de stichting betaald voetbal PEC/Zwol le. Kessler (40) vertrok in de be ginfase van het lopende seizoen bij Anderlecht na moeilijkheden met het be stuur. Zijn functie bij PEC/Zwolle is van voet bal-technische en organisa torische aard. Trainer van PEC/Zwolle, dat momen teel op de derde plaats staat in de eerste divisie en onlangs het kampioen schap van de derde periode op zijn naam bracht, is Bas Paauwe Jr. "Wij prijzen ons bijzonder geluk kig met de komst van Georg Kessler", zei voorzitter J. W. van der Wal van de stichting betaald voetbal PEC/Zwolle gis teren. De heer Kessler is bij ons met onmiddellijke ingang benoemd tot algemeen directeur en als zodanig heeft hij niet al leen technische maar ook orga nisatorische taken te vervul len". Waarmee de Georg Kess ler ("Ik voel het helemaal niet als een teruggang om voortaan bij een club als PEC te moeten werken") zich duidelijk content toonde. Kessler; „Ik heb altijd al graag een functie gewild aan het hoofd van een voetbalbe drijf. En of dat nou een topclub is of een - overigens goedgeleide - vereniging als PEC/Zwolle. dat maakt mij niets uit". Vorige week donderdag zijn de eerste contacten tussen de Zwol se eerste divisieclub en de voor malige bondscoach gelegd. Kessler: "Uiteraard keek ik enigszins verbaasd op, dat er plotseling twee heren uit Zwolle bij mij voor de deur stonden. Maar na kennis te hebben geno men van de plannen van deze ambitieuze club, ging ik er toch meer voor voelen naar Overijs sel te vertrekken. Gedurende een week heb ik met mijn gezin overleg gepleegd en vorlopig blijven wij in Schleiden (een plaatsje in de Duitse Eiffel - red.) wonen. In juni zullen wij ons nader beraden. Zowel voor PEC als voor mij is het een voordeel om te kijken hoe in juni de ervaringen zijn. Pas dan zal worden beslist of het in principe overeengekomen contract (tot eind juni 1974) zal worden nagevolgd". Na functies bij de Westduitse voetbalbond en de KNVB te hebben vervuld, was de nu 40- jarige Georg Kessler achtereen volgens trainer van Sparta en Anderlecht, met welke laatste club hij het kampioenschap van België behaalde en bovendien de beker in dat land won. "Een ongekende triomf was jt berei ken van de „dubbel" aldus Kessler, „Maar succes kan gauw vergeten zijn, want enkele maanden later rezen er onover komelijke moeilijkheden met de andere leidinggevende personen bij die club, waaruit lk de con clusie heb getrokken dat ik be ter kon vertrekken. Bij PEC zal ik zoiets minder gauw meemaken, omdat ik hier alleen de dagelijkse leiding heb en zoals gezegd, heb ik dat al tijd graag gewild. Daarom ben ik. gezien die omstandigheden, liever voor een eerste-divisie- club dan voor een topclub, waar ik alleen maar oefenmeester zal kunnen zijn. Ik had goede con tacten met enkele Bundesliga- clubs in Duitsland, maar ook daar had ik niet meer kunnen bereiken dan een functie als trainer en ik wilde graag meer. Georg Kessler is gistermiddag tij dens de training voorgesteld aan de spelers van PEC, die en thousiast reageerden op zijn be noeming. De moeilijkheden, ge rezen na het ontslag van de in middels bij Herenveen benoem de Laslo Zalai bleken op slag te zijn verdwenen. De spelersraad was reeds gister ochtend ingelicht en toonde zich meteen content met de komst; van Kessler, in wie men eerv- groot vertrouwen stelt. "Uiter aard hoop ik met PEC nog dit seizoen te promoveren naar de eredivisie. Zo niet, dan zal men mij niet kwalijk nemen dat we in deze fase de promotie niet hebben gehaald. In samenwer-_ king met mijn medewerkers zal ik trachten een goed geleid^ voetbalorganisatie op te bou wen. die - mits de resultaten goed zijn - uit de (grote) regio rond Zwolle publiek zal gaan trekken". Het was gisteren nog niet bekend of Zalai voor het einde van dit seizoen zijn functie bij PEC zal (moeten) neerleggen. Voorzitter Van der Wal: "Daarover zijn we ons op het ogenblik aan het beraden". Moment uit de ijshockeywedstrljd tussen Zwe den bijna zilver geen enkel probleem opleverde. West-Duitsland die voor de Zweden Madrid Alle Madrileense kran ten hebben gisteren veel lof toe gezwaaid aan Real Madrid in weerwil van de kleine nederlaag tegen Ajax. Julian Garcia Candau schreef in ,,Ya": ,,Ajax was niet in staat Real Madrid te vernietigen. De zware Nederlandse Artillerie moest het afleggen tegen de Spaanse Infanterie. Real kon het stadion verlaten met een waardevolle en hoopvolle uit slag. Maar als de Nederlanders hun tegenstanders deze maal niet hadden kunnen inmaken dan zouden zij er bij het tweede treffen in kunnen slagen in het stadion van Real. Want ze zijn in staat te bereiken wat hen woensdagavond slechts ten dele was gelukt". Het sportblad „As" schrijft: ,,Het resultaat van 2-1 betekent bijna Voetbal wordt steeds sneller en daaraan zullen i scheidsrechters zich moeten aanpassen. Vandaar een scherpere conditietest waar gisteren een be gin mee werd gemaakt. Van links naar rechts I worden Frans Vermeij, Jan Keizer en Wim van Ooijen aan de tand gevoeld door lachende collega Kees de Bruin, die even later ook in touw zou moeten komen. een triomf voor de Spanjaarden. Het is een zeer bemoedigende prestatie". „Marca", een ander sportblad, prijst Real om zijn uitgekiende spel. Met name Benito krijgt een compliment wegens zijn uit schakeling van Cruijff. Nog enkele koppen uit de Spaanse Kranten: „Real weerstaat ge weldig Ajax" (Abc) en „Goede prestatie van Real", aldus „Ari- ba". Dusseldorp Tevredenheid over de goede prestatie van Borussia Monchengladbach en bitterheid wegens het ruwe spel van FC Twente. Dat Is de Tendens van de Duitse perscommentaren op de wedstrijd tussen belde ploe gen In de halve finale van het toernooi om de UEFA-cup. De „Westdeutsche Zeitung" (Mon chengladbach) schrijft: „De Ne derlanders maakten amok op de Boekelberg, maar zij hebben er niets mee bereikt. Toch moet Borussia niet denken dat de eindstrijd reeds Is bereikt, want over veertien dagen in Ensche de kan het er nog heet aan toe bijzonder slechte verliezers", al dus de „Rheinische Post" (Mon chengladbach). „Gelukkig hield de Bulgaarse scheidsrechter Ni- kolov het hoofd koel en bestraf te hij elke overtreding. Borussia mag blij zijn met de drie doel punten, want ondanks alles be wees Twente veel ln zijn mars te hebben. e „Westdeutsche Allgemeine Zeitung" is van mening dat de spelers van Twente de sfeer hebben vergiftigd. „Eerst ging het vredig toe als op een Hol landse kaasmarkt, maar hij 2-0 sloeg de vlam In de pan. De Ne derlanders verloren hun zelfbe heersing en de return kan niet meer zijn dan een formaliteit". „Het Europacupvoetbal heeft zich bij de wedstrijd Borussia Mon chengladbach - FC Twente vad zijn slechtste zijde laten ken* nen". Dat Is de reactie van de „Hamburger Morgenpost". „Op de tribunes gingen Duitse en Nederlandse supporters elkaar te. lijf, op het veld ontstonden handtastelijkheden tussen de po. litie en de spelers van FC Twente, terwijl de lnatstcn zich niet ontzagen voortdurend naar de henen van Borussla-spelers te trappen. De Nederlnnders hebben het vuur voortdurend aangewakkerd. Bijna elke aan val van Borussia werd met een overtreding onderbroken. Vooral Gunter Netzer moest het weer eens ontgelden". Den Haag De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft deza week onder meer de volgend^ straffen opgelegd: P. Goud (FC Dordrecht): een wedstrijd voorwaardelijk ge schorst, met een proeftijd van een Jaar. Voorts een boete van 100 gulden, B. Hofs (Vitesse): een wedstrijd voorwaardelijk geschorst met een proeftijd van een Jaar. Voorts een boete van 200 gul den. A. Brekclman (Willem II): een wedstrijd geschorst en een voor waardelijk, met een proeftijd van een jaar. Voorts een boett van 125 gulden. P. van Dijk (NAC): een boet| van 100 gulden. P. de Vries (Veendam(: een wed strijd voorwaardelijk geschorst, met een proeftijd van een Jaar

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15