De Lindehoeve is klaar om de jeugd te ontvangen RIDDERHOF VOORZIET IN WENSEN VAN NIEUW G STADSDEEL Vragen in raad over verkeers beleid college 3 Bromcrossclub ^Gyversto wacht J op vergunning MM r Middelbare tuinbouwschool definitief in Alphen Dura blijft 'n sprookje DONDERDAG 12 APRIL 1973 LEIDSE COURANT IB1BQI hoo Burgemeester mr. R. M. Gallas klaar voor de knal ALPHEN AAN DEN RIJN Na een lange voorbereidingsperiode ij is de katholieke middelbare tuinbouwschool nu definitief in Alphen aan den Rijn gevestigd. r De school gaat uit van de on- J derwijsvereniging van de katho lieke Land- en Tuinbouw Bond r (L.T.B.) en was voordien vele r jaren gevestigd in Voorhout. De i belangrijkste reden voor de ver huizing was gelegen in het feit, dat Alphen aan den Rijn meer centraal is gelegen ten opzichte van de woonplaatsen van de leerlingen. Het is de bedoeling, dat de school in de toekomst nog eens offi cieel wordt geopend. Dat zal waarschijnlijk met de presenta tie van de nieuwbouwplannen ge beuren. Men is nu voorlopig ge start in een van de complexen van de nieuwe scholen aan de Paradijslaan 11. Directeur is de heer ir. P. Buck. De nieuwe school in Alphen heeft een drie delig doel, te weten opleiding bouw te maken hebben en het tot agrarisch ondernemer of be- geven van doorstromingsmoge- drijfsleider, opleiding tot beroe- lijkheden naar hoger agrarisch pen, die indirect met de land- onderwijs. VOORSCHOTEN Het „Plan Dura" zal, gezien de grondprij zen in Voorschoten, geen enkele oplossing kimmen bieden voor de wftiihgnood. Dat laten b en w het raadslid drs. J. Meimema weten in antwoord op diens vra gen van 27 maart j.l. Dura Woningbouw had per folder 'laten weten „goedkope koopwo ningen voor minder dan 200 per maand en met maar 5% ei gen gelid" te kunmen bouwen. Maar b en w rekenen de heer Mennema voor: de prijs, die de raad op 15 december j.l. vast stelde voor de bouwgrond, drie de Christelrijke Woningbouwver eniging wilde kopen, bedraagt 20.000 inclusief BTW per ka vel. Dat betekent bij het huidige BTW-tarief van 16% dat de prijs 2.350 bedraagt. Uitgaande van d'it bedrag zouden de stich- tingskosten van de Dura-wonan- gen volgens de folder zeker 77.000 belopen. Waarbij men dan nog in overweging moet ne men dat de grondprijzen in plan „Bijdorp", naar verwacht wordt, hoger zul'en uitvallen dan die in Noord-Hofland. ALPHEN AAN DEN RIJN - De ruim 12000 nieuwe inwoners van Alphen aan den Rijn in Ridder- veld hebben sinds gisteren in de eigen nieuwe wijk het royale en ruim voorziene winkelcentrum waarnaar zij zo lang al hebben uitgezien. Het centrum, dat snel Is tot stand gekomen in de nieuwe stad aan de Oude Rijn doet alle medewerkenden alle eer aan. Iedereen is voldaan. De nieuwe winkelier en de restauranthou der en het winkelend publiek. Niet in het minst ook het ge meentebestuur, de financierings instelling MBO en de plaatselij ke stichting winkelcentrum „Ridderhof". Het was een bij zondere dag, zo zei burgemees ter mr. R. M. Gallas, die het centrum ook op een bijzondere manier opende. Met een oorver dovend kanonschot op het cen trale plein schoot hij een para chute de lucht in, die vervol gens met de naam „Ridderhof" naar beneden kwam zakken. Begeleid door het Rijnsburgse tamboerkorps „Wilhelmina" maakte het gezelschap vervol gens een wandeling door het centrum waarin talloze vlaggen wapperden. In alle winkels stap te men ook even binnen om kennis te maken met de nieuwe Alphense ondernemers. In het centrum De Bron waar aansluitend nog een dronk werd uitgebracht voelde Koudekerks burgemeester Van der Linden zich nog even gedrongen terug te komen op de naamaffaire. Enige tijd terug was immers £)aar gaat de parachute Dit kranige muziekgezelschap uit Rijnsburg zorgde voor muzikale opluistering conflict tussen de twee buurgemeenten, omdat men in Koudekerk voornemens was om het vrijetijdscentrum ook „De Ridderhof" te noemen. De heer Van der T mden ste'de huree- meester Galas voor het dossier nu maar te sluiten. „Koudekerk wilde destijds publiciteit voor zijn centrum en protesteerde daarom. Wat zijn gemeente be- weet nu. dat zowel Alphen sis treft was het geen serieuze Koudekerk een „Ridderho<" zaak", zo onthulde hij. Iedereen hebben". Voorschoten Voorschotens meest besproken 17e e®uwse boerderij „De Lindehoeve" op het voormalige Marine Opkomst Centrum is gerestaureerd en ge reed om de Voorsschotense onge bonden jeugd op te vangen. Voor ongeveer 100.000 Is in een paar maanden tijd van een bouwval weer een historisch verantwoorde boerderij ge maakt. Dat dit degelijk gebeurd 1 is, kan ondermeer bewezen wor den door het ontbreken van stormschade. Deze week is na de bouwonderne ming odk de man van de cen tra e verwarming gereed geko men en met uitzondering van Stichting wacht nog op voorzieningen een verfje, is de boerderij met de grote stal een gaaf geheel Toch zal het nog wel enige maanden duren voordat de boerderij zijn bestemming (jeugdhuis) krijgt. De Stichting „De Lindehoeve" is nog steeds in oprichting en zal niet opge richt worden voordat deze stich- gemeenteraad: „Geef ze een zak spijkers en wat planken en ze knappen de boerderij op." Dat ging niet zo eenvoudig. Het resuiteerde in een officiële aan pak met restauratie welke histo risch verantwoord zou zijn. Het eerst gegeven krediet van ƒ20.000 werd met 80.000 uitge breid en enige ouderen vormden en Stichting „De Lindehoeve. De meningen in de gemeente raad bleven verdeeld maar de meerderheid besloot tot restau ratie over te gaan. De jeugd ging zelf geld inzamelen en was hevig teleurgesteld toen de boerderij eind vorig jaar niet gereed was. VOORSCHOTEN De jeugdbibliotheek te Voorschoten wordt verplaatst naar de Oranje-School aan de Wijngaardenlaan. Thans worden enige voorzieningen getroffen, waardoor de twee beschikbare lokalen in deze christelijke lagere school een bibliotheek-ruin.te jaan vormen. De verplaatsing zal waarschijn lijk volgende man geschieden. De jeugdbibliotheek is thangevestigd aan de Veurseweg in de voorma lige r.-k. kleuterschool. Deze school is verkocht aan een cash- en carrybedrijf als centraal magazijn. Et vindt thans druk overleg p'aats tussen de stichting van de wethouder van onderwijs met zijn ambtelijke staf. ind.en alles naar wens gaat dan zal de gemeenteraad eind mei 'n voor stel kunnen verwachten tot het verlenen van een extra krediet en enige aanpassingen in de boerderij. De Stichting in op richting meent namelijk dat de boerderij, hoewel gaaf, thans nog weinig bruikbaar is als ont moetingsruimte voor de jeugd. Alleen indien de boerderij als nog enige voorzieningen krijgt, is het stichtingsbestuur bereid Thans is de boerderij wel gereed, tot werkelijke oprichting maar blijkt niet helemaal te over te gaan. Eind 1971 is het nieuwe leven van de oude boerderij begonnen. Volgens het bestemmingsplan moet deze boerderij te zijnr tijd afgebroken worden. Drs. Mennema (PvdA) begaan met het lot van de jeugd, di geen onderdak had, adviseerde in de voldoen aan de eisen welk ge steld worden aan een jeugdhuis, Volgende week komt de com missie Jeugdzaken bijéén, daar na de commissie van financiën en openbare werken en eind mei dan tenslotte de gemeente raad. Voorlopig staat de boer derij leeg. HAZERSWOUDE - In de onderlinge competitie van de Hazerswoudse damvereni ging Samen Sterk waren de uitslagen: Dorsman—Karts 2—0; Huisman—Pannebak ker 2—0; Fase—Pannebak ker 0—2; Karst—Hulsman 0—2; Fase—De Groot 2—0; FrankrijkerStolwijk 20; De Hertog—Straathof 2—0. Het lid van do Wassonaarse ge meenteraad, Ir. K. W. Nleuw- zaag heeft aar burgemeester en wethouders schriftelijke vra gen gesteld over hef verkeers beleid van het college. De vra gensteller verwijst naar perspu- blikaties over de verkeersmaat regelen, die b. en w. voor de Schouwweg en voor enkele an dere wegen in de gemeente ge troffen hebben. Deze maatregelen blijken ver schillende bevolkingsgroepen in Wassenaar rviet welgezind te zijn. De heer Nleuwzaag vraagt of niet tevoren een beter over leg met de bevolking inodig ware geweest. Ter vermijding van (ht soort ongewenste situa ties zou het dienstig zijn om in gevolge de mogelijkheden, die de gemeentewet biedt, een ver- koe rscom missie te benoemen, waarin benalve raadsleden ook vertegenwoordigers van de bur gerij met een zekere inbreng op verkeersgebied opgeno men worden. Met deze commissie zouden bur gemeester en wethouders even tueel te nemen verkeersmaatre gelen tevoren moeten bespro ken. De heer Nieuwzwaag voegt daaraan nog toe, dat het eerste punt, dat voor overleg met deze commissie In aanrmerkiog zou komen een a'gem ene beleidsvi sie inzake het verkeer in en om Wassenaar Is. Burgemeester en wethouders zullen deze vragen rin de raadsvergadering van maandagavond 16 april beant woorden. Vastenbrief besproken in parochieraad Oegstgeest Oegstgeest - De vastenbrief van de Nederlandse bisschoppen be heerste een groot gedeelte van de discussies tijdens dc gister avond fe Oegstgeest gehouden parochleraadsvergadering. Pun ten als geluk, versobering, wel vaart en Inkomensverdeling werden nadrukkelijk uitgediept. Het was een levendige gedach- tenvvisseling waaraan iedereen het zijne bijdroeg. Ook vanaf de publieke tribune werd nu en dan luid meegedacht. Het viel echter te betreuren dat dc be langstelling voor deze bijeen komsten van de zijde der paro chianen nog steeds niot is wat het zijn moet. Tot nieuw lid van de parochie raad werd benoemd prof. mr. F. J. M. Feldbrugge wonende aan de Rijnburgerweg te Lei den. De voorzitter, de heer Oltheten, bracht een schrijven van de Hervormde gemeente onder de aandacht waarin deze ontstem ming uitspreekt over hot feit dai de Interkerkelijke Stichting Maatschappelijk werk en dito gezinszorg zich willen aanslui ten bij de stichtingen in de Bol- 'eristreek. Schaalvergroting door aansluiting bij Leiden ucht men wenselijk. Mevrouw Beckers bracht verslag uit van een bijeenkomst van de Raad van Kerken: De statuten «an Jeugd en Jongerenwerk te Oegstgeest zijn goedgekeurd, zo deelde zij mede. Ook werd ge- spraken over het feit dat de Stu dentenparochie veel kerkleden onttrekt aan het plaatselijke pa rochieleven. De Raad van Ker ken zal zich over dit gegeven beraden. Kapelaan Poelma sprak voorts over het onder werp „Intercelebratie". Over het begrip van „vermenging" blijken in deze nog verscnillen van opvatting te bestaan. De gezamenlijke vieringen in de Groene Kerk blijken echter suk- sesvol. De kerk is tijdens de viering tot de laatste plaats be- „Lindehoeve" is er wel, de Stichting nog niet Phv C Stomp wijk - De Jaarvergadering van de gmïiastiekverenlging Gijversto had een levendig ver loop. Voorzitter Jansen was ver heugd over de stijging van het spelpeil van de afd. volleybal, J doordat men een goede trainer wist aan te trekken. Nu heeft men ook verschillende junioren- 5 °Pf teams, gy f afdeling gymnastiek vergaat het goed en minder goed. De j trainers werken er nu op aan, dat de zeer grote jeugdafdeling ook eens aan wedstrijden van het K.N.V.G. kan meedoen. De oudere leden, die deze prestatie- t jacht niet zo zien zitten, vallen daardoor af. Vooral de afdeling gehuwde dames krijgt de klap- cieel heeft de vereniging J goed jaar doorgemaakt. Dit i temt echteT uitsluitend door ak- t bviteiten die buiten de vereni- Png omgaan. Ophalen oud pa- Pier, uitgave van een Stomp- wijlcse kalender, voetballen te gen de schaatskernploeg, enz. Dit bracht ruim 5 mille op. Het batig 9aldo bedroeg slechts dui zend gulden. Zodra de provincie vergunning geeft, gaat de vereniging over tot het vormen van een brom- fietscrossclub, waaraan duide lijk behoefte bestaat, want reeds ruim 40 jongens hebben zich opgegeven. Voorts werd be sloten op 5 september een puzz- lerit voor zowel auto's, als bi-omfietsen, als fietsen te orga niseren. Op Koninginnedag is Gyversto ook volop in de slag op het voetbalveld. Het laatste punt wat ter tafel kwam, was de vie ring van het 10-jarig bestaan- Besloten werd deze viering zo veel mogelijk op de officiële da tum 21 november te houden. Dit in regens tel'ing tot het bestuurs voorstel om het te combineren met de onderlinge wedstrijder in maart volgend jaar.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5