Belangrijke strijd voor De Algemene en Zuiderkwartier Basketbal club in Leiderdorp Philidor heeft zijn kans in eigen hand Bibliotheek gaat voorlopig naar gebouw „Welkom" KWV De Kaag introduceert Cadetzeilboot Bloemenprijzen goed op de HBG sport bollen- en duinstree Korfbal Inbraak in „Leerhoeve opgelost i PAGINA 4 DONDERDAG 12 APRIL 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN De Danaïden komt a.s. zondag in de hoofdstad uit tegen titelkandidaat Blauw Wit. De Zebra's hebben door het pun tenverlies van Ons Eibernest in de laatste twee wedstrijden de mogelijkheid geschapen om op de bovenste plaats te eindigen. De Danaïden is in het verle den wel eens meer als kampioe- nendoder opgetreden en nu de blauwhemden zich enigszins gedistantieerd hebben van de lagere clubs, kan een verras sing in de hoofdklasse zondag wel eens uit Amsterdam komen. Als de Leidse ploeg het niveau van de eerste helft van de afge lopen zondag gespeelde partij tegen Westerkwartier kan berei ken, dan kan Blauw Wit een lastige middag krijgen. Vicus Orientis heeft ondanks dat het zelf niet speelde de kansen op de titel vergroot, omdat lei der Fortuna tegen Ready in de fout ging. De zwart-witten moe ten komend weekeinde naar HKV., dat door de winst van Ready in ernstige moeilijkheden is gekomen. Vicus lijkt ons ech ter te sterk om tegen de matige Hagenaars een misstap te ma ken. al kan je in deze vreemde competitie de gekste uitslagen verwachten. Ook Pernix speelt buiten Leiden. De oranjekragen hebben zich na een zwakke her opening van het veldseizoen hersteld en moeten bewijzen te gen het teleurstellende Koog Zaandijk, dat de vorm er weer helemaal is. Verreweg belangrijkste wedstrij den dit weekeinde worden in de le klasse gespeeld. In 1B om precies te zijn, want hier staan voor de Leidse vertegenwoordi gers De Algemene en Zuider kwartier belangrijke thuiswed strijden op het programma. Koploper Zuiderkwartier krijgt het taaie Spangen op visite en dat kan voor de in de winning mood verkerende geelblauwen wel eens een vervelende middag worden. De Leidse ploeg zal alle moeite hebben om kampioe- nendoder Spangen van het lijf te houden. ZUIDERKWARTIER —SPANGEN, Montgomery- straat. 14.00 uur. De Algemene mag helemaal geen punt meer verliezen als het de kans op de bovenste plaats wil behouden. Sperwers, dat na de zaalcompetitie een straatlange voorsprong van 7 punten totaal verspeelde, kan door de op re vanche (de blauwwitten verlo ren destijds in Rotterdam erg schlemielig) beluste Leidenaars uitgeschakeld worden. Een uit slag is niet te voorspellen, maar dat het een boeiende strijd wordt, staat wel vast. DE AL GEMENE—SPERWERS, Zoe- terwoudse Singel, 14.00 uur. De overige wedstrijden zijn van weinig belang meer. KNS is in Rotterdam niet kansloos tegen Rozenburg en kan zich door ten minste één punt definitief in veiligheid brengen. Fluks en Ons Eiland kunnen hun zonden overdenken. In 2B gaat Cres cendo zaterdag reeds de compe titie besluiten met een zege op hekkesluiter DES. Een klinken de overwinning kan het enigs zins tegenvallende seizoen nog een goed slot geven. CRESCEN DODES, Boshuizerlaan, zater dag 16.00 uur. Kampioen Top gaat ook de voor laatste wedstrijd winnen en wel van Oranje Nassau. Fiks is in Oegstgeest beslist niet kansloos tegen Sagitta, dat ook weinig belang bij de uitslag heeft. Ve- locitas krijgt in 3D de kans zich definitief veilig te stellen als in Maasland hekkesluiter ODO ge klopt wordt. Fluks Noordwijk ontvangt aan de Goweg kampi oenskandidaat Vitesse en dat kan best een interessante ont moeting worden. In dezelfde af deling heeft het overigens op nieuw niet spelende Tempo ook een kansje gekregen omdat een Samemverking met Bona Stars Aanvoerder Gerard Nap (rechts) treedt zondag in Amsterdam aan tegen Ons Eibernest, dat uitzicht heeft op de titel. Nochtans is de Leidse ploeg niet bij voorbaat kansloos. LEIDEDO P In'itiafiefne mers uit Leiderdorp hebben in overleg met de Leidse basket- balverentiging The Bona Starts het besluit genom*h om een nieuwe vereniging op te richten. Het doel van deze vereniging, genaamd „Liethorpe", i s de leeimte op te vullen in Leiden en omgeving, welke ontstaan Is tussen het bestaalnde erèdivisie- tleam en de distrietsteam. Door het uitblijven van ee lande lijke reservekl'asse beschikt Bona Stars over zeer stebke re serveteams. die in het huidige competitiebeste! gedwongen zijn om in de reserve eerste klasse van het district Den Haag uit te komen. Een gedeelte van deze reserem DISMTVETEAMS WIL NU DOO HET OPICHTEN VAN ..Liethorpe" komen tot een sterke, landelijke competitie spelende vereniging, waarbij in de toekomst duidelijk gemikt woidt op een vorm van samen werking, met „Liethorpe" als mogelijke springplank voor nog niet rijp talent. Minstens even belangrijk is echter het basket bal te verspreiden onder de Lei- derdorpse jeugd. De eerste stap hiertoe wordt gezet op woens dag 18 april: dan owrdt de op richtingsvergadering gehouden in het Dorpshuis aan de Kerk- laan; aanvang 20.00 uur. Om nadere kennismaking met bas ketball te bevortlenen wordt op donderdag 3 mei aanstaande om '19.00 uur in de sportzaal aan de Splinteriaan een basketbal-in stuif gehouden. Nadere informa tie over „Liethorpe" is te ver- krigen bij de heren A. 'Kleiss, Berkenkade 30 Paulides, Tuinstraat 6, beide Leiderdorp. Eredivisie: in de degradatie po moet op de laatste speeldag beslissing vallen, wie mét cing Agon moet degrades Haarlem Cardinals heeft slechtste papieren: het staa: punten achter op medekarr da at ASVU en moet proberen Groningen door middel van zege op Donar op gelike hoo met ASVU te komen. Tenm ste, als de Amsterdamse stud ten in Den Bosch van EB verliezen. District: Essor moet in Delft strid opnemen tegen het stei Archiles ecv zal wel het ond spit moeten delven. In de VTi horst in Voorschoten ontmoeti Blitz en TK elkaar: de tea; "lijken aan elkaar gewaagd, vorm van de dag zal wel besb send zijn. H —Tijden! p HAZERSWOUDE een damtoernooi voor school vijftallen uit het district Le^ AI den heeft de Hazerswouds! St. Michaelschool eenmaaj winst kunnen boeken, Jos et Richard Stolwijk, John vai Strien, Wim Kooter en Mar tien Out versloegen de Was senaarse Salvatorschool me 6-4. De Katwijkse Alexander school die eerste werd, ver sloeg de Hazerswoudse dam] formatie met 9-1. LEIDEN De watersportvereniging De Kaag organiseert tijdens haar traditionele wedstrijden ter opening van het zeilseizoen ook wedstrijden voor de nieuwe Cadetklasse. Cadet is een nieuwe, inter nationale wedstrijdzeilboot voor de jeugd van 9 tot en met 17 jaar. Hij is al 25 jaar geleden ontworpen door Jack Holt. Cadet is een tweemans bootje met spinnaker, dat zelfs in open water met ruw weer prim* te besturen is. Met het introduceren van deze boot in Nederland en het organiseren van wedstrijden ervoor komt De Kaag tegemoet aan de opvatting van Het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond, dat met het kweken van topzeilers op jeugdige leeftijd moet worden begonnen. Aan de wedstrijden zullen ook jeugdzeilers uit België en Engeland deelnemen. Tevens zullen er za terdagavond 28 april in de Kaagsociëteit films gedraaid worden van o.a. de wereldkampioenschappen in deze klasse die o.a. in Australië en Engeland werden gehouden. «Hf Cadet, een internationale boot voor de jeugd LEIDEN Nu de competitie van de Leidse Schaakbond beëindigd is, is het vele schakers niet ont gaan dat van de Philidor-tien- tallen alle oneven genummerd gepromoveerd en alle even ge- nummerden gedegradeerd zijn. Een niet alledaags verschijnsel. Indien we echter de stand van zaken in de KNSB-kompetitle bekijken, zien we dat het daar veel gunstiger verloopt voor Philidor. Het 2e tiental, dat in klasse 2C opereert, gaat zeer zeker niet degraderen: met 8 matchpunten bezet het een gedeelde derde plaats. Een kampioenschap zit er evenwel voor dit team niet meer in. Philidor 1 daarentegen heeft nog alle kans op de lands titel. Tien matchpunten uit 7 ronden hebben de Leidse hoofd klassers weten te vergaren en zitten koploper Charlois, die zij Schaken in de allerlaatste ronde tegen over zich krijgen, met één punt verschil op de hfelen. Philidor 1 heeft dus alles In eigen hand. Maar dan mogen er tegen de ge vaarlijke runner-up Eindhoven, die zij zaterdag a.s. in de Adler- kantine op bezoek krijgen, geen LISSE De gemeenteraad heeft gisteren ingestemd met de aan koop van een aantal panden, die men noodzakelijk moest verwer ven voor de ontwikkeling van Lisse. Het gaat hier om het gas tenhuis "Welkom" 200.000) en een bollenschuur met twee woonhuizen van de fa. Gerrit Segers 260.000). Met de laatste aankoop ging de raad zonder veel opmerkingen accoord, maar met betrekking tot "Welkom", waarin voorlopig de openbare bibliotheek wordt ondergebracht, moest er wel het nodige afgepraat worden. Snik (VVD) was tegenstander. Hij had de indruk, dat B en W de aandacht wat van Blokhuis (waar een definitieve oplossing voor de bibliotheek gedacht is) hadden afgetrokken. Bovendien vond hij het voorstel niet zake lijk. Burgemeester Berends zei voor geen goud Blokhuis voor de bibliotheek zou willen loslaten. De aankoop van "Welkom" vond hij ook zakelijk verant woord. Als we nu niet handelen, zouden we er later spijt van kunnen hebben", aldus de voor zitter. Met betrekking tot de verwerving van de panden van Segers toonde de raad zich zeer ingenomen voor de vlotte wijze van handelen. Voor het Cash and Carry-bedrijf ontstaat nu ook een goede gelegenheid voor laden en lossen bij de bevoorra ding van het grote pand dat daar gaat verrijzen, waardoor de Kapelstraat niet belast wordt met vrachtwagens voor dit be drijf. Salman drong op spoed aan, op dat vóór de winter de nieuwe verlichting een feit zal zijn. Bij de post van 275.000 voor we gen en plantsoenwerk in plan- Berkhout zei de voorzitter, dat dit plantsoen wel rustig gehou den wordt, maar er komen geen borden met "alleen voor bejaar den". Geenszins. Het is open terrein voor iedereen die daar wandelen wil. Belangrijk is voorts, dat de sport velden een goede verlichting gaan krijgen voor een bedrag van 130.000, waarmede wat Het oude postkantoor gaat direct kabels betreft een optimale tegen de vlakte, zodra de brief voorziening mogelijk is. De heer van Domeinen binnen is. Het gebouwencomplex van Segers in de Kapelstraat, waar een parkeerterrein zal komen LISSE Ook deze week zijn de prijzen van alle soorten snij bloemen op de Vrije Bloemen veiling H.B.G. te Lisse goed ge weest. Ook de narcissen van buiten brengen na de storm goed geld op. De verwachtingen voor de Pasen zijn gunstig daar de grote aanvoer van snijbloe men niet toeneemt, doch iets krimpt, mede in verband met het feit, dat de Paasdagen te vroeg zijn om tulpen van koude grond te trekken. Andere soorten snijbloemen zoals chrysanten, anjers, trosanjers en rozen brengen goede prijzen. Tulpen: Apeldoorn 125-175 G. 120-145 Prominence 135-165 Bel- Apel. -n 150-195 B.o. Apel- lona 120-165 Atilla 140-195 Thule doorn 5-175 Lustige Witwe 135-175 Paris 115-150 Lucky Stri ke 140-175 Cordell Huil 175-225 Dreaming Maid 185-215 Montgo mery 140-185 Mirjoran 135-155 Jimmy 135-165 Oxford 140-165 London 135-150 Parade 130-155 All Round 120-140. Narcissen met blad: Carlton 135- 185 Fl. Record 80-110 div. 60-125. Narcissen van buiten: 220-600 p. 100 st. Anjers 17-29 Freesia 135-295 tros anjers 225-345, Leliekelk 18-25 Enchantement 50-75 Rozen kl. bl. 18-32 Spiders 195-315 Snij- groen 55-215. Perkplnten: Afri- canen 12-17 Allisum 6-12 Vlij tig Liesje 18-25 Lobelia 8-13 Ge ranium 80-125 Begonia 19-24. Duitse PTT-er zon op overval in Noordwijk Noordwijk Bij een controle in een Noordwijks restaurant ar resteerde de recherche een 22- jarige PTT-ambtenaar uit Ko blenz in Duitsland, die bij zijn verhoor bekende ten nadele van de Deutsche Bundespost een be drag van ruim 9000 te hebben verduisterd. De voortvluchtige jongeman bleek reeds een maand in de bad plaats te vertoeven en sprong zo royaal met het oneerlijk ver worven bezit om, dat hij inmid dels weer platzak was geraakt. Daarom liep hij met plannen rond in Holland een overval te plegen om zich van geld te voorzien. Voor dit doel had hij getracht een pistool te kopen. Het risico van een arrestatie nam de jeugdige dader op de koop toe. omdat overvallen naar zijn mening In ons land toch maar licht werden gestraft. De postambtenaar is over de grens geleid en aan de Duitse Kriml- nalpolizei overgegeven. bokken geschoten worden. al als het er echt om gaat len. Van dit zelfde Eindhov len. Van dit zelfde Einhdhov werd in het vorig seizoen n 6'/2—3'/2 verloren: de revancl gedachte is bij Philidor dus ker aanwezig. Op de stai zoals die nu Is, kunnen moeilijk afgaan: beide teas staan nagenoeg gelijk. We ha den de Leidse schakers voor voriet. Het Leidsch Schaakgenootscha in de volksmond LSG, dra ook niet onverdienstelijk: vorige ronde rekende het kn met onbetwiste koplop Utrecht 1 af met 6V43 Utrecht heeft nu nog een voc sprong van twee matchpunt op het LSG, dat Europotf naast zich moet dulden. Dt voorsprong evenwel kan d verkleind worden tot een pu aangezien LSG geprotestee' heeft tegen de uitslag 5—5 teg het Haagse DD 2. Op dit ment was nog niet bekend het protest al dan niet toegey zen was. De uitwedstrijd teg de Breda/Max Euwe Comb. een harde dobber worden en houden het op een gelijk sp* neigend naar een kleine nedt laag. Voorschoten won, in de) klasse B, van Kijk Uit en hef nu 6 matchpunten. Het zullen deze 8ste ronde wel 6 blijvi want het ontvangt koploper VH 2. Handhaving 'in de KN~ moet evenwel mogelijk zijn. Hj wordt eentonig, maar ook PM dor 2 moet tegen een op de er ste plaats staand tiental aan» den en wel de Utrechtse Stud^ ten (Utstud). De Leidenart echter kunnen degraderen ntf promoveren en zullen vrij* I spelen. Alles kan in zo'n ge* y mogelijk zijn. WARMOND/SASSENHEIM - inbraak in de Warmondse bar school „De Leerhoeve" is opf t lost met de arrestatie door Leidse politie van drie jongeh^ Het drietal dat dinsdagnacht een inbraak in Leiden werd t trapt heeft behalve de inbrv in de Leerhoeve inbraken f 0 pleegd in Leiderdorp en Haztf j, woude. 0 De twee radio's en twee caself I recorders, die in de nacht d zaterdag op zondag uit i f school werden gestolen kon# f nog achterhaald worden. Aan# houden werden de 19-jarige' ir S. de 18-jarige F. P. enj eveneens 18-jarige H. B. vierde jongeman de Leiden# H. K. is nog voortvluchtig.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4