Dragline water m Woubrugse raad wil toch ambtswoning Jacobswoude houden Afvalwater van industrie naar Nassaustraat stad en streeknieuws In beroep bij de Kroon „Plezier- ritje" liep mis Lisse viert 10-jarig bestaan veemarkt met koopfestijn MARKTEN Deze week in de Leidse bioscopen Welcome home, soldier boys Met de Franse slag Puppet on a chain Batig saldo van f 2800,- bij Rode Kruis Sassenheim PAGINA 6 VRIJDAG 6 APRIL 1973 LEIDSE COURANT WOUBRUGGE Op de extra- raadsvergadering gisteravond over de ambtswoning van de burgemeester bleken de gemoe deren over het afwijzende standpunt van GS over de kos ten van de verbouwing 125.000), zeer verdeeld en nog al in het emotionele vlak te lig gen. Het bestaande pand „Ja cobswoude" is een soort begrip geworden bij de burgerij. oplossing op korte termijn dient hier te prevaleren. We moeten nuchter blijven en de zaak niet in het emotionele vlak betrek ken door een schijnoplossing. Wat betreft de peiling van de publieke opinie, dit blijft het kij ken in koffiedik!" Nieuwbouw elders lijkt onvermijdelijk, re- *kan worden overgegaan tot ver koop van de bestaande woning. Uitdrukkelijk werd gesteld, dat dit besluit niet inhoudt, dat men inmiddels niet uitziet naar ge schikte grond voor eventuele nieuwbouw van een ambtswo ning en de tussentijdse wijziging het bestemmingsplan den waarom hij de raad advi- Vooraf vernam de raad nog, dat beroep te GS alsnog hun goedkeuring had den verleend aan de bouw van aan een zekere status van eer- In stemming gebracht bleek de 21 vrije sector- en 6 bejaarden woningen te Hoogmade. Op 13 april zullen de Dagelijkse Be sturen van de gemeenten uit het Plassengebied bijeen komen in het gemeentehuis van Ter Aar. ste burger is verbonden. Boven dien werd terecht door enkele raadsleden opgemerkt, dat de ligging van dit in Engelse stijl gebouwde landhuis uit de derti ger jaren aan de Woudwetering werkelijk uniek en onvervang baar is. Omdat de voorzitter rechtstreeks te veel bij deze aangelegenheid is betrokken, voerde wethouder Faber het woord namens het college over het uitvoerige prae-advies. Thans wordt de raad gesteld voor twee alterna tieven: Of zich neerleggen bij het afwijzend advies van GS dan wèl in beroep gaan bij de kroon. Hoewel dit in strijd is met de gumenten van het prae-advies is na ingewonnen informaties gebleken, dat in beroep gaan wordt ontraden. Dit zou inhou den verkoop van „Jacobswou- In afwachting (uitspraak wel alternatief zoeken uitslag over het voorstel i college om niet in beroep te gaan bij de Kroon verworpen te zijn met 5-6 stemmen. Een en ander houdt in, dat alsnog niet WASSENAAR. Reeds op de eerste dag van de Ikebanatentoonstelling in kasteel Duinrell te Wassenaar was de belangstelling bijzonder groot. Niet ten onrechte, want het werk van de leerlingen van mevrouw Diels staat op hoog niveau. Dat vond ook de Japanse ambassadeur, die de expositie gistermiddag opende. Van zijn belangstelling gaf ook blijk de heer K. Staab, burgemeester Wassenaar. De tentoonstelling is geopend tot en met zondag, steeds van één tot zes uur. Op de laatste dag zijn er twee theeceremonies, om half drie en half vier. Op de foto van links naar rechts: organisatrice mevrouw Diels en zoontje, burgemeester Staab en de Japanse ambassadeur R. Cunobe. de" en van de opbrengst nieuwe representatieve ambts* woning laten bouwen. Doch dit betekent weer het zoekén oen geschikte plaats in het be stemmingsplan. Als zodanig werden gesuggereerd een per- ceel langs de Bateweg, de Dok ter Lothlaan en achter Het Oude Raedthuys, alle in eigen dom van de gemeente. Boven dien betekent elke beroepspro cedure een tijdverlies van 6 8 maanden! Hierna gaven afgevaardigden van verschillende fracties hun me ning over deze moeilijke zaak weer. Als spreekbuis van de KVP- en CHU-fracties bracht Van der Wereld naar voren, dat elk te nemen besluit voor vele jaren zou gelden. Verkoop van de bestaande woning zal over het algemeen bij de burgerij slecht worden ontvangen. Bo vendien is het helemaal niet ze ker. dat de Kroon inzake deze' zaak afwijzend zal beschikken. Het motief van de financiering zal zeker daar niet doorslagge vend zijn. Doch al wordt beslo ten tot het gaan in beroep sluit dat niet uit dat inmiddels word uitgezien naar een passende be stemming voor een nieuwe wo ning. We moeten nu eenmaal deze mogelijkheid bij voorbaat niet uitsluiten. i Bij Gemeentebelang bleken de meningen enigszins verdeeld te zijn, gezien de uitspraken van mevrouw Sijses. Zij vroeg zich af, wat er over deze zaak des tijds mondeling was afgespro ken. „In beroep gaan kan c dig tijdsverlies betekenen den lande zijn kwesties rond ambtswoningen de laatste tijd nog al netelig geworden. Van daar dat mijn fractie uiteinde lijk adviseert om niet in beroep te gaan." >e heer Venhuizen (ARP-SGP) wees op de unieke ligging van „Jacobswoude". „Zoiets krijgen we in de gemeente nooit weer". Gezien de door GS aangevoerde argumenten heeft dit college moreel al bij voorbaat verloren, ioutier betreurde het. dat GS op de stoel is gaan zitten van de raad, al heeft dit college op be paalde punten gelijk. Vooral fi nancieel gezien. Doch welke no den kunnen wij binnen de ge meente voorzien met de voorge stelde 125.000 voor de verbou- wing? fethouder Faber beantwoordde de verschillende sprekers. „Een KATWIJK /DEN HAAG Twee Katwijkers stonden gisteren voor de Haagse politierechter wegens het plegen van auto diefstallen. De auto's werden bovendien voorzien van gestolen benzine uit andere auto's. Tijdens een van htm „plezierrit- jes" werden de 29-jarige los- werkman en de 20-jarige verhui zer door de politie gesignaleerd. De rechter veroordeelde hen, in verband met een blanco straf blad respectievelijk tot 100 boete en twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf en 150- boete plus een voorwaardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar. STOMPWIJK Vroeger had pas- Vaart". Iedere maand is er toch toor Koning in het kerkblad een zeker een badgast te melden! vaste rubriek „Van langs de Gistermorgen was het weer zover. Stompwijkse Vaart". Met een Bij een wegopbreking tussen de kleine variatie is deze rubriek Drie Molens en het viaduct, nog steeds aktueel. Het moet nu reed een vrachtwagen met zijn „Van in de Stompwijkse daarachter een wat bredere aanhanger met een dragline erop. De vrachtwagen passeer de de hindernis, maar zijn ach terban wipte over de schoeiing met een machtige plons in het water. Zo'n gewicht van tussen de 8 ft 9 ton zorgt er wei voor. dat ook de laatste slapende kik kertjes luidkeels kwakend ont waakten. Doordat de verbin- dingsstang brak, kwam de schauffeur met de schrik vrij. Het bergingsbedrijf v. Marwijk had weer voor 2 kranen werk. Zoeterwoude De N.V. Zwam- merdam heeft een begin ge maakt met de aanleg van riole ringswerken in een gedeelte van het Industrieterrein „Grote Pol der". Nu de bouw van diverse vestigin gen op gang begint te komen is dit noodzakelijk geworden. De afvoer van het rioolwater vormt nog een probleem. Dit zal tezijnertijd naar de zuive ringsinstallatie in Leiden Zuid west worden gevoerd. Met de aanleg van de persleiding via Zoeterwoude-dorp waarvan van het water in diverse vaar ten. De gemeente is ook al conflict gekomen met het be stuur van de Grote Westeindse- polder. Ir. H. Je Groot op de jongste vergadering van Rijnland heeft gezegd, dat het werk voor de persleiding nu bestekklaar wordt gemaakt. In afwachting hiervan wordt het rioolwater van het industriegebied Grote Polder, voorlopig slechts een beperkte hoeveelheid, afgevoerd naar de zuiveringsinstallatie de Nassaustraat. Feestdag voor schooljeugd op Koninginnedag lOMPWIJK Met Koninginne- dag is het de goede gewoonte, dat de plaatselijke verenigingen 'hutje bij mutje leggen en toch voor de kinderen van 6 tot 12 jaar een feestdag organiseren. Tot nu toe was het resultaat al- tijd zeer goed. bandag 9 april wordt het hoe en wat van het aanstaande feest besproken in het Dorpshuis, Jaanvang 7.30 uur. Tevens kan —•men zich als leider(ster) opge ven. jaren sprake is moet echter nog Als de afvoer van alle rioolwater een begin worden gemaakt. naar Leiden een feit zal zijn ie noodzakelijkheid hiervan zal de bestaande installatie wordt duidelijk aangetoond door aan de Nassaustraat worden op- steeds verdere verslechtering geheven. LISSE De weekmarkt in Lisse bestaat in april 10 jaar. De marktcommissie heeft naar aanleiding hiervan een feestelijk tintje aan de markt willen -ge- beschikbaar worden gesteld. De kassa is daartoe om 14.00, 15.00, 16.00 en 17.00 uur op 9 april ge opend. Per uur zullen dan 1000 bonnen worden verkocht. ven. Deze bonnen kunnen uitsluitend Zo zullen kopers op 9 april In tijdens de feestmarkt, die op 16 staat woiden gesteld f 1 waar- april gehouden wordt, worden debonnen te kopen die op de ingeleverd. De feestmarkt zal feestmarkt 1,50 waard zijn. opgeluisterd worden met muziek Totaal zullen er 4000 bonnen en speciale aanbiedingen. Twee weken gevangenis voor „dood" door „schuld" RIJNSBURG Een 27-Jarige vrachtautochauffeur kreeg twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf en zes maanden intrek king van het rijbewijs. De vrachtwagnchauffeur week enige tijd geleden niet ver ge noeg uit toen hij op de Laan van Nieuw Oost Indië een brom fietser wilde passeren. De bromfietser werd hierdoor zoda nig gewond dat hij de volgende dag overleed. Mr. M. Vrolijk bespreekt profiel voor burgemeester BODEGRAVEN Als op maan dag 16 april de commissaris van de koningin, mr. Vrolijk, naar Bodegraven komt, zal ook het punt van de nieuwe burgemeester ter sprake ko- Hij zal 's avonds terugkeren om een speciale raadsvergadering bij te wonen, waar het profiel van de nieuwe burgemeester wordt ontvouwd. De fracties zullen zich dan beraden hebben over de opvolger van mr. Cro- les, die nog 7 maanden zijijn func tie zal behouden. LISSE Vanavond opent mevrouw Berends de handenarbeidtentoon- stelling in de HBG-hallen. Deze tentoonstelling, die vrijdagavond en zaterdag de hele dag geopend is. Enkele bijzondere stands willen we alvast noemen: de Bruiloftstafel van de Christelijke Mavo en de inzending van de Gereformeerde j School, die laat zien wat men zoal met boombladeren kan doen.1 Een grote hoek is open gehouden voor de padvindersgroep Kanine- Cro»by. falen, die daar een tentenkamp heeft neergezet, waar men ook pan- R,*n'1* nekoeken en koffie kan nuttigen. Ook de Saskia-kleuterschool ont breekt niet op de tentoonstelling. Zij heeft een stand met een vlieg veld. Behhlve werkstukken van de deelnemende scholen en jeugdgroepen zijn er vrije inzendingen te zien. Zelfs bejaarden van 60 tot 79 heb ben hun bijdrage aan deze handenarbeidtentocnstelling geleverd. ROELOFAR ENDSVEEN 5 april, bloemen Anjer* 22—33. Rozei Gametic. Carol. Ro*wlthn. Znrini 1827. Belinda, E«ther Otarim 32— 43. Promlnet 43—47. Super Star. Yiona, Sonla 40—64. Ronciandl*. Ca rina. EvcrKold 37—34. Alstroemerla 65—1.25. Gerbera 26—31 p at Chry- «anUn-innrmnd 2.45—2.S5. Irttten 1.fin--1.70. Lnthynii 1.80-3.50. Ane monen 80—90. Freeila» 1.10-2.80. Natxl»*en-gla« 95—1.65. Idem bulten- narclucn 28—60. Tulpen Apeldoorn. PmniliK'nce, Lurtlce Wltwe. Oop- ilden Eddy. Red Shlne. LEIDEN Deze week twee prolongaties in de Leidse biosco pen. „De Godfather" blijft na zijn overweldigende succes van enkele maanden geleden nog een week in Leiden en wel in CAMERA. Maar ook „Turks Fruit" blijft publiek naar L1DO trekken. De film is een succesvolle produktle naar het gelijk namige boek van Jan Wolkers. Voorts biedt het bioscoopprogramma van deze week voor leder wat. Zo is het lachen gieren brullen in het TRIANON-theater met d# Chariots in „Met de Franse slag". Sex is te zien in LUXOR. Hier worden enkele suggesties voor spelletjes voor getrouwde echtparen aan de hand gedaan. Voor liefhebbers van thrillers heeft Rex „Puppet on a chain". STUDIO tenslot te draalt „Welcome home, soldier boys" een film met kritiek op de Vietnamese oorlog. De nachtvoorstellingen zijn „Who's afraid for Virginia Woolf" in Camera en „Intimiteiten" in Rex. Voor de jeugd tenslotte heeft Camera „Sjors en Sjimmie" in petto. Agressie contra gezapigheid STUDIO Tergend langzaam gaat de film „Welcome home, soldier boys" aan het oog van de toeschouwers voorbij. Toch Is de betekenis daarvan Inte ressant. De hoofdrolspelers vier Vletnam-veteranen verve len zich grenzeloos nadat zij In Amerika zijn teruggekeerd. Met de nodige Amerikaanse zelfkritiek schetst Richard Camp- ton het verdere verloop van het leven van de veteranen, die in wezen doodgoeie jongens zijn. Haarfijn geeft hij de gevol gen die een oorlog heeft voor de strijdkrachten op het witte doek weer. Nadat zij met de nodige eerbewijzen zijn overladen, vatten de veteranen het plan op om naar Callfornië te gaan om mals te verbouwen. De agressieve manier die zij zich in de oorlog hebben aangewend, wordt daar echter niet genomen. De film bereikt zijn tragische hoogtepunt wanneer een hele leger macht tegen de „beestmensen" optreedt. TRIANON - „Met de Franse Slag" heet de film die Clau de Zidi maakte van de Fran se Bcatgroep „De Chariot". Bij het bekijken van de film valt het op de Zldl niet zulke flitsende ideeën heeft, als zijn Engelse collega Lester (de segisseur van de Beat les-films) maar de pet is er niet minder om. De Chariots raken plotseling verzeild op een internationaal sportfestijn. Eerst ziet men ze alleen in het Olympisch Dorp. daarna zelfs op het sportterrein zelf. Tenslotte doen ze met alle sportnummers mee met wisselend succes. Voor liefheb bers van een lachfilm een mogelijkheid weer eens aan hun trekken te komen. De Chariots zorgen voor onvervalst amusement Flitsende achter volging per speedboot REX Weliswaar een reprise maar toch de moeite van het bekijken waard Is „Puppet on a chain". De film Is ge maakt naar het gelijknamige boek van Alisalr MacLean en speelt zich af In ons eigen kikkerlandje. Merkwaardig zoals Amerikanen altijd weer gegrepen worden door Amsterdam in het algemeen en zijn grachten in het bij zonder. Dit komt tot uiting in enkele fraaie opnamen van onze hoofdstad en vooral in een achtervolging per speedboot door de Amsterdamse grachten. De film handelt over een herolne-smokke], die door enkele Amerikaanse politiemensen wordt ontdekt. De smokkelaars gaan bepaald niet zachtzinnig te werk: Wie maar iets ontdekt wordt als een „poppetje aan een touwtje" opgehangen. Zo sneuvelen er verschillende mensen alvorens de Amerikanen aan de weet komen hoe de waren gesmokkeld worden en wie er achter zit. Inxlr rdei Bin Cbarles, Belloni Piccadilly 1.30-1.40. Bonan za. Gold-n Ar-!dorn 1.40-1.75. Ad- dln. May Time. We«t-Polnt 2.15— 3 00. Cbir.n Pink. PecrleM Pink. Queen of Bartlgen 1.70—1.96, Dubbe le Tulpen 96—1.36 per bot. KATWIJK A/D RIJN 6 april groen ten Waspoen p. kUt. A I 7.20— MUI A II 2W-6 <0. B I 10 60-13.30. Bil 3 20—6.70. Cl 9.20-10.40. C II 7.00-9.40 IMen p. kUt: 13.7014.10, wlUnt 96l.4é, aanvoer waspeen. 300.000 kg. LISSE Het Nederlandse Rode In de vacature van Velthaak werd Krul» heeft afgelopen ji saldo van 2X00 overgehouden. Dit batig saldo kamt gedeelte lijk voort uk de Jaarlijkse Inza meling en voor een deel van in komsten uit het weltare-*erk. Ook het afgelopen jaar zijn de vrijwilligsters weer actief ge- de patiënten en twee in ver weest. Tweehëndertig tfiuialiggen- pleeghuizen werden regelmatig bezocht. Dankzij de collecte die ƒ4.857.03 opbracht, ruim ƒ600 meer dan die van 1971, konden vier patiënten met vakantie In de rondvraag werden vrijwilll- naar Wezep en twee naar Huize gers opgeroepen om de patiën- ..De Valkenburg" in de Steeg. ten naarr de vakantiehuizen te Tevens namen vier patiënten rijden. Zij kunnen zich melden dee! aan een tocht met het hos- bij mevr. Btmjes, Saksenhorst pitaalschip .Henri Dunant". 17a, tel. 10535. op deze vergadering, die onder voorzitterschap van baron van Knobelsdorff gehouden werd in het gemeentehuls, dr. R. Oele gekozen als penningmeester. De aftredende voorzitten en de heer Ooeterlijk werden herkozen. Het laatste bestuurslid kreeg door de voorzitter ©en medaille opge speld in verband met zijn 10-ja- rige bestuurslidmaatschap. Me vrouw Kapteyn-Arenuhorst speldde vervolgens baron Van Knobelsdorff, die al meer dan tien jaar lid is, een medaille op.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7