JOEP STEUR WIL ONTSLAG Fanatieke Hans Yultink uitte ontevredenheid over materiaal FC Den Haag zonder Ton Thie naar NAC „Scheidsrechter van het seizoen" verdient trofee Tucht- commissie KNVB strafte elf spelers Verrekte rugspier Speler gesehorst na kritiek op de scheidsrechter VRIJDAG 6 APRIL 1973 LEIDSE COURANT PAGINA 17 - - GENEVE „Wat worden we in Nederland toch verwend met het materiaal". Dit compliment aan de organisatoren en biljartmakers in ons land werd uitgesproken door Hans Vultink nadat hij in Geneve in de eerste ronde van het Europees Kampioenschap anker kader 47/2 de Hel- veet Andre Burgener in slechts itwee beurten 'had versla gen. Op zichzelf is het een prestatie van de eerste orde om de openingspartij met series van 185 en 215 meteen te beslissen, maar Vultink was toch niet helemaal tevreden. Vandaar die lovende woorden. Tonny Schraauwen is na twee vrij onverwacht verloren partijen al vrijwel kansloos voor de titel. „De tafels hier lopen erg onzui ver", aldus Vultink. „Het is dan ook moeilijk om zo'n serie hele maal op het lijntje te spelen". Waarom had de Nederlandse kampioen in beide reeksen zo bedachtzaam staan biljarten? „Ik heb helemaal geen haast. Als je hier niet oppast heb je zo een flink aamital beurten aan je broek. Kijk maar naar Jose Galvez (dertien beurten tegen de Zwitserse kampioen Robert Guyot) en Roland Dufetelle, die meteen al zestien beurten tegen Stenzei verspeelden. Met zoveel sterke deelnemers als hier is het veel te belangrijk om niet alleen te winnen, maar ook in zo weinig mogelijk beurten". Hans Vultink had nog een reden om tegen Burgener meteen zo flink uit te pakken. Vlak voor dat het toernooi in Geneve be gon was hij er pas van over tuigd geraakt dat zijn naam ontbreekt op de Europese record- lijst van de seris van 400. Daar op staan wel Piet van der Pol, Tini Wijnen, Jean Marty, Ray- Bekerfinale in de Kuip DEN HAAG De finale van het toernooi om de KNVB-beker tussen NEC en NAC zal donderdag 31 mei (hemelvaartsdag) plaatsvinden in het Feyenoordstadion te Rot terdam. Van de zijde van NEC was men aanvankelijk meer geporteerd voor een wat zuidelijker gelegen plaats, waarbij gedacht werd aan het stadion De Vliert te Den Bosch. NAC confir meerde zich echter aan de mening van de sectie betaald voetbal van de KNVB dat de finale het best kan worden gehou den in Rotterdam. NYY wenst KNVB geluk UTRECHT Het NVV spreekt zich in het blad „De Vakbeweging" posi tief uit over het voorstel van de sectie betaald voetbal van de KNVB te komen tot een sanering van de overgang van be roepsvoetballers van de ene naar de andere club en daarmee gepaard gaande bedragen en ge woonten. „Dat het mens onwaardige transfersy steem in de Nederlandse voetballerij nu zijn lang ste tijd schijnt te hebben gehad, is een gelukwens waard", aldus „De Vak beweging". „Het is te verwachten", al dus „De Vakbeweging" „dat ook economisch een sanering zal intreden. Het element van windhandel in spelers zal worden on derdrukt en een zekere nivellering zal het gevolg zijn. Maar het voornaam ste lijkt toch de humani sering van de positie van de beroepsvoetballer. Ein delijk wordt erkend dat ook hij een mens is van de twintigste eeuw, ar beidsrechtelijk gespro ken". AMSTERDAM Met ingang van de lopende competitie zal jaar lijks een „scheidsrechter be taald voetbal van het seizoen" worden aangewezen, die zal worden beloond met een wissel- prijs en een bedrag van 7.500 gulden, beide beschikbaar ge steld door de Willem II sigaren fabrieken. De verkiezing ge schiedt op basis van het be staande beoordelingssysteem van arbiters. De KNVB maakt m.l. reeds ten behoeve van plaatsing op de lijst van internationale scheids rechters, een ranglijst op voor de FIFA. De hoogstngeplaatste op déze lijst wordt aangemerkt als „scheidsrechter van het sei zoen". Ook de nummers twee tot en met vijf krijgen geldprij zen uitgekeerd. De fabriek uit Valkenswaard beloont hen met respectievelijk 5000, 3000, 2000 >en 1000 gulden. De nummers één, itwee en drie van de z.g. B-categorie van het profvoetbal krijgen 2000, 1500 en 1000 gul den. De fabriek keert daarnaast een jaarlijkse donatie van 5000 gulden uit aan de centrale orga nisatie van voetbalscheidsrech ters en aan de belangenvereni ging scheidsrechters betaald voetbal. De firma heeft zich in Frans Derks is fel tegen de wat hij noemt scheidsrechterscompetitie. Op de foto is hij in discussie met directeur A. M. C. M. Maussen van Willem II. principe verbonden tenminste voor een periode van drie jaar deze bedragen besohikbaar te stellen. Voorts wordt vier maal per sei zoen i'n september, decern ber, februari en mei zowe voor de A-categorie als de B ca tegorie een presfatieprijs uitge loofd van 750 gulden. Deze prij zen komen toe aan de arbiters die een bijzondere verrichting hebben geleverd. Top-artbiter Frans Derks, die tot de genodigden behoorde van de bijeenkomst waarin het initatief openbaar werd gemaakt, vond de instelling een onjuiste zaak. Hij zag er een „aanscherping van de rivaliteit" in en zei: „scheidsrechters moeten niet naar geld dingen. Ik zal me dan ook ten aanzien hiervan alle rechten voorbehouden". Leo van der Kroft, bestuurslid van de belangenvereniging, merkte op dat deze uitspraak hem ver- baalde aangezien zijn organisatie het initiatief per circulaire had aangekondigd en gevraagd had om eventueel schriftelijk com mentaar. Van de heer Derks had hij daarop geen brief ont vangen. mond Ceulemans, Henk Scholte en Ludo Dielis. Vultink, die al enige jaren in Nederlandse kampioenschappen een dergelij ke serie had gemaakt, wil het verzuim goed maken. Nadat Burgener dan ook van Ac quit had gemist en een niet te lastiee aanvangsstoot had ach tergelaten, begon Vultink aan zijn eerste grote serie, die jam merlijk na 185 door een gemist eenbandertje afbrak. Nog geen evenaring van het record dus. Vultink, die in 1967 in Den Bosch in een spannende finale tegen Jan Marty juist in dit spel zijn eerste Europese titel veroverde, ging na 21 punten van de Zwitser bevrijd verder. Onstuitbaar stootte hij toen met 215 door naar zijn eerste zege. Belangrijk voor een eventueel nieuw kampioenschap van de Grollenaar was de nederlaag van de Belg Tonnie Schrauwen tegen de Westduitser Dieter Muller. De laatste maakte in de vijfde beurt met 374 de partij uit, waarna Schrauwen, die vol gende maand in Krefeld zijn 4 jaar oude wereldtitel in het 47/2 moet verdedigen in de nastoot na 167 op een masse'tje strand de. De Belg Kamde de tafels sterk af. „Ze wringen aan de kop. Dat heb je wel vaker met oude tafels van dit merk". Schrauwen wist waarover hij sprak: er wordt op Belgische biljarts gespeeld. Schrauwen verloor ook van Gal vez en was dus na de eerste dag al bijna kansloos geworden. De Spanjaard, die in zijn eerste beurt met 'n serie van 120 weg liep, voltooide zijn zege vijf beurten verder met een uitste kend gespeelde reeks van 200. De grootste concurrent van Vul tink, als deze zich tenminste kan handhaven, lijkt Muller te worden. De Westduitser, die de voorgaande kaderkampioen schappen van dit seizoen teleur stelde, verpletterde de Zwitserse kampioen Guyot met een serie Hans Vultink behoudt zijn kansen. Gisteren won hij beide partijen. van 161 en 179: 400-24 in vier Sehrauv beurten. Galvez Vultink won ook zijn tweede par- Guyo1 tij, maar had daarvoor vijf Dufcteli beurten nodig. In de tweede Twwsdo r beurt was hij aardig op weg om Sehrmiv Stenzei mat te zetten: na 295 Galvez caramboles kwam er toen ech- Guyot ter een eind aan de serie. Om- Muller dat Dufetelle ook weer won, wa- ^"ïtink ren er na de eerste dag nog vier kanshebbers voor de titel: Vultink, Muller, Galvez en Du fetelle, terwijl de anderen prak tisch gesproken kansloos waren geworden. rste t. Vultink 2. Muller 3. Gal 1 Dut 5. Schrau 21 10.50 215 200.00 37-1 80.00 8! Stenzcl DuMelIo Schrauwen 114.28 88.88 42.10 20.02 DEN HAAG De tuchtcommls- sie betaald voetbal vain do KNVB heeft deze weck elf spo Iers gestraft met een schorsing en/of een boete. De straffen gaan In op 5 april. De elf spelers zijn: (Haarlem): P. A. Wetzel, voor een bindende wedstrijd voorwaardelijk uitge sloten, zulks met een proeftijd van een jaar, alsmede een geld boete opgelegd van 150,-. (Sparta): H. P. v.d. Velde uit gesloten voor een bindende wed strijd, alsmede voor een binden de wedstrijd voorwaardelijk uit gesloten zulks met een proeftijd van een jaar. (Foruna VI.: F. F. Fiers, een berisping gegeven terwijl bovendien besloten werd een nog lopende voorwaardelij ke straf van een bindende wed strijd, 'hem 22 februari 1973 op gelegd, in stand te doen houden'. (Eindhoven): L. A. Mennen, een eerste boeking gegeven, als mede ingaande 5 april 1973 uit gesloten voor een bindende wed strijd en een geldboete opgelegd van 100,—. NAC: A Bakker voor 'n bindende wedstrijd voor waardelijk uitgesloten zulks snet een proeftijd van een Jaar alsmede een geldboete opgelegd VM 150,-. (Helmond Sport): P. Maturbongs uitgesloten voor vier achtereenvolgende binden de wedstrijden, alsmede een geldboete opgelegd van 100,-. (SC Cambuur): H. v.d. Vlag, uitgesloten voor een' bindende wedstrijd alsmede een geldboete opgeleed van f 100,-. (Roda JC): H. Th. Offermans, voor een bindende wedstrijd voor waardelijk ult-esloten, zulks met een proeftijd van een jaar. alsmede een geldboete opgelegd van 100,-. (Veendam: J. BliJ- ham. De tuchtcommfssie besloot op 5 april 1973 een lopende voorwaard el ike uitsluiting van een bindende wdstrijd hem 6 augustus 1972 opgelegd, om te zetten in een onvoorwaardelijke. Dit Impliceert, dat betrokkene in aansluiting op de uitsluiting, hem 29 maart 1973 opgelegd, is uitgesloten voor een bindende wedstrijd. (Heerenveen) R. H. Alberda, uitgesloten voor een bindende wedstrijd, alsmede een geldboete opgelegd van 125,-. Harm Kuipers op de fiets GRONINGEN Schaatser Harm Kuipers wil zich deze zomer gaan toeleggen op de wieler sport. De student in de medicijnen uit Norg heeft zich dezer dagen aangemeld als lid van de „Wie lerclub Stormvogels" VOLENDAM Joep Steur, de trainer van de gelijknamige Volendamse eerste divisie vereniging, heeft het bestuur geheel onverwacht zijn ontslag aangeboden. Men heeit niets liever dan dat Joep Steur blijft. De onderhandelingen over verlenging van het contract waren al bezig toen Joep teur, die nu twee jaar bij de Volendammers werkzaam is, vrij plotseling om enkele dagen bedenktijd vroeg. Gisteren liet hij het bestuur weten dat het beter zou zijn als zij naar een andere trainer uit zouden kijken. Als reden van zijn ontslag gaf h^op dat hij de vrij slechte resultaten van de vereniging niet langer geeste lijk kon verwerken. Zowel het bestuur als alle spelers hebben een beroep op Jop teur gedaan om van zijn plan af te stappen. Het bestuur heeft zelfs al verklaard dat men bereid zou zijn de sym pathieke trainer een contract te geven tot het eind van zijn leven. AMSTERDAM Real Madrid zet reeds zondag voet op Neder landse bodem. De Spanjaarden arriveren om drie uur in de middag op Schiphol. (Van onze sportredactie) Weimar, Laaye en Thie, DEN HAAG De bekerwedstrijden zijn weer achter de Morgen east de strijd verder bij rug, zodat alle aandacht weer gericht kan worden op de competitie. In de eredivisie houdt Feyenoord nog steeds een (dunne) vinger in de pap, want momenteel staan de Rotterdammers vier punten achter op rivaal Ajax, dat echter een wedstrijd voorsprong heeft. Morgen speelt Ajax een thuiswedstrijd tegen FC Twente en een dag la ter (zondag) komt Feyenoord in de Kuip uit tegen stadge noot Sparta, dat ontgoocheld uit de bekerstrijd tegen NA te voorschijn kwam. Tegen dit Bredase NAC moet FC Den Haag in een uitwedstrijd opnemen. Voor FC Den Haag een moeilijk voor zijn rekening te nemen. rugblessure op de bekende bank plaats karwei om NAC in eigen huis een nederlaag toe te brengen. De Bredanaars bewezen tegen Sparta heel wat mans te zijn en ook hun nieuwe aanwinst de Poolse linkerspits Musialek onderstreepte zijn niet geringe kwaliteiten. Ad Brouwers, in de spits van de aanval opgesteld, bleek ook op die plaats goed waard voor de Brabanders, wapt deze Schoolmeester gaf zijn ploeg tegen Sparta een hoopgevende voorsprong van 1- 0. Ook Frans Bouwmeester jr. was in het n'euws door Sparta voor een voldongen feil t° stel len, door het winnende doelpunt Aangenomen mag worden dat NAC's scheidende oefenmeester, Ben Peeters, zijn equipe bijtijds zal opvijzelen na het duel Sparta en ook het thuispubliek iets goeds wil bieden. Een en ander impliceert dat de zuider- parkers alle registers zullen kc'iM moeten opentrekken om een Lauweren gunstig resultaat te bereiken, midden Evert Teunissen heeft de Haag- de Grat se ploeg niet gewijzigd en laat forcken het team dat met 3-0 van FC te wijze Groningen won aantreden. Al- leen Ton Thie rugspier ver rekt moest vervangen wor den door Woody Louwerens. Op elftallen. FC Den Haag staat momenteel gelijk met j0Cp steur heeft ontslag genomen, maar zowel het bestuur van Ajax, doch de Amsterdammers i speelden een wedstrijd meer. Het door Rinus Loof getrainde B-elftal heeft nog drie wedstrij- j den (met morgen mee) voor de boeg. De Ajacieden slechts een duel minder. FC Den Haag speelt morgen (aanvang 14.30 uur) in het Zuiderpark tegen FC Twente, dat reeds tot degrada tie gedoemd was. Dit laatste vindt echter geen doorgang om dat de B-elftallen zullen ver dwijnen, ofschoon C-teams er voor in de plaats komen. In de Haagse B-ploeg verschijnen ditmaal de weer herstelde Joop Korevaar en Tor Fuglset, als mede de thans fitte Paul Rood nat. OPSTELLINGEN lit tegen NAC: Doel: er: Wljngaarde, d<- Volendam als de spelers willen hem niet graag kwijt. GRONINGEN Een opmerking dit een belediging aan het adres op het wedstrljdformulier van van de Zwolse scheidsrechter. de ontmoeting in dc eerste klas- Het bestuur van de Friese eerste i het B-elfinl. 2-B)Doel: Ardei de KNZ.B-zaterdag com- I petitie tussen ACV en Harkema- I se Boys heeft de aanvoerder van Harkemase Boys Roelof Hoekman een schorsing opgele verd van drie maanden. Hij schreef op het formulier: „De leiding van de heer Karei bete kende onze zoveelste nare erva ring met deze arbiter wiens on- orevaar, Van ring met deze arbiter wiens on- "v d'WuipU£ï I Partijdigheid wij ernstig in twij fel trekken". De KNVB achtte klasser bekrachtigde brief aan de KNVB de medede ling van zijn aanvoerder op het formulier en bevestigde tevens dat men zich achter hem opstel de. De KNVB heeft daarop geantwoord met een ernstige re primande aan het adres van Harkemase Boys en heeft de vereniging bovendien veroor deeld tot de kosten van het on derzoek, die ongeveer driehon derd gulden hebben bedragen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 17