Dcana sloeg aanval van Merckx af Titelkans Vultink na tweede verlies bijzonder klein lammers Bom en v. Eenennaam startten sterk IJSHOCKEYRS STELLEN WEER STERK TELEUR Bo Augustsson maakt rentree Trimmen DEJONGH TRAINER BIJ NEC fERDAG 31 MAART 1973 LbiDSE COURANT )RID Eddy Merckx eft op de laatste dag van etappekoers Catalaanse »ek een vergeefse poging daan de Spanjaard Luis jana van de eindzege af jhouden. c die op de vijfde dag van i koers verklaarde dat hij voor 70 a 75 procent joelde, was van start gegaan [t de vaste wil om te zegevie ren. Maar hij eindigde in het eerste deel, een tijdrit zijn spe cialiteit als tiweede, achter Oca na. Juist in deze rit vergrootte de Spaanse favoriet voor de Tour de France zijn voorsprong van 17 seconden tot 45 secon den. In het tweede deel, een rit over 151 kilometer, kon hij deze voorsprong vasthouden, ondanks het feit dat hij een lekke band kreeg. Merckx deed in deze rit tot tweemaal toe een poging te ontvluchten, maar beide malen werd hij achterhaald door het peloton. Hij eindigde tenslotte ontmoedigd in het peloton, dat in dezelfde tijd als winnaar Peelman werd geklasseerd. Eindklassement: 1. Ocana (Sp) 26.52.05 2. Merckx (Bel) 26.52.56 3. Van Sprlngel (Bel) 26.53.40 4. Lazca- ïze dammedewerker) HAAG In de eerste ronde de finale om het persoon damkampioenschap van Haag gingen Bom en Van 'ORTWERELD TORI A Joke van Beuse- n heeft in Pretoria (Z. Afri- de finale gemengd dubbel ge- nnen. Zij versloeg met de dafrikaan Du Toit Kerr/Tyg- (Z. Af.) et 15—10 7—15 15—6. HAAG Sparta B heeft teravond de ontmoeting tegen yenoord B met 21 gewon- HAAG De afgelaste wed- ijd Feyenoord-Telstar zal op ensdag 18 april worden ge- n Rotterdam om 20.30 LDOORN De vooruitge- eelde partij van de tweede ide van het nationale kam- lenschap dammen tussen n Visser is in remise Ëindigd. SSEL De interland tussen militaire hockeyteams van lgië en Nederland is in 0—0 ëindigd. De FIFA heeft de irwinning in het onlangs ge- akte duel tussen Ghana en ;eria aan eerstgenoemd land gekend. Het was een kwalifi- ieduel voor het wk. DEN Malcolm Allison, ooit n omstreden voetballer, is be emd tot manager van Crystal ilace dat vecht tegen degrada- Eenennaam met een overwin ning van start. De partij tussen Te Lindert en Tmga eindigde onbeslist. Jacobsen 'kwam tegen Bom met een klein theoretisch voordeel uit de opening doordat de tegen stander gelijktijdig het centrum en de rand van het bord bezet te. In zijn poging om hiervan volledig te profiteren verloor Jacobsen de voorzichtigheid wat uit het oog en werd verrast met een combinatie, die Bom de vol le winst opleverde. Vorselman wist niet goed raad met een „Roozenburgstelling" en liet wat steekjes vallen. Van Eenen naam maakte hiervan een dank baar gebruik en won verdiend. De beide Zuiderparkspelers Te Lindert en Tinga waren aan el kaar gewaagd zodat de punten verdeling niet onverwacht kwam. In de eerste klasse klopte Swani- persad zijn clubgenoot Koenen. Caffa brak zijn partij tegen Oosterling af met als vermoede lijke uitslag remise. Tot eenzelf de resultaat kwam Hoogland te gen 'Dhoen, die echter wel de winist uit handen gaf. Uitslagen: hoofdklasse: Jacobsen Bom 0—2; Van Eenennaani—Vorsel man 2—0; Te Lindert—Tlnga 1—1; le klasse: Caffa- Oosterling afgebro- .Swanlpersad 0—2; Hoog- Rljghard—De Vaal 0—2; Kokshor ■ven en De Vaal lelden jnten gevolgd door De 2 punten (7). Boete voor gooien met vuurwerk Van onze rechtbankverslag gever. DEN HAAG Een 19-jari- ge magazijnbediende is gisteren door de Haagse politierechter onder meer veroordeeld tot een boete van 200 gulden. Verdachte had tijdens de wedstrijd FC Den Haag-Ajax een ..rotje" in de richting van het veld geworpen, maar het stuk vuurwerk kwam terecht in de buurt van een jongen die door de von ken aan het oog werd ge troffen. Op dit moment kan nog niet worden vast gesteld of er van blijvend letsel sprake is. Rekening houdend met de leeftijd van de verdachte veroor deelde mr. Höweler de verdachte conform de eis tot een maand voorwaar delijk en een proeftijd van een jaar. HEEMSTEDE Wie zich fit wil trimmen, maar daarvoor bui tenshuis geen gelegenheid heeft, kan nu een grammofoonplaat kopen, waarop 18 eenvoudige trim-oefenlngen voor in de huis' kamer staan. Voor een tientje is de plaat, sa mengesteld door de Haarlemse sportleraar Gerard Kamp, in de handel gebracht. Op de voorzij de staan de trimoefeningen, de achterzijde is gevuld met gezel lige relax-muziek. Jan Maathuis is één van de ruiters die naar Nice zijn gezonden. De organisatoren van Barrage 73 zijn daarover nogal ontstemd. Barrage 73 boos op de eigen bond ur„» i-J....- uinnicpho Snorthond om vier De organisatoren Den Haag Het bestuur van de stichting ter bevordering van de paardensport in het 's Gravenhaagse agglome raat, dat van 5 tot en met 7 april het Internationale Con cours Hippique „Barrage '73" organiseert, is teleurge steld over de beslissing van de Stichting Nederlandse Hippische Sportbond om vier Nederlandse r.:iters toestem ming te geven tot deelne ming aan het CSIO in Nice, dat gelijk met het Haagse evenement wordt gehouden. Het gaat om de ruiters Wouter van den Oudenweyer, Mel- chior, Heins en Maathuis. De organisatoren van ..Barra ge "73" menen dat. gezien de verantwoordelijkheid die de NHS voelt ten aanzien van evenementen in Nederland de vier ruiters de toestem- mi-g om in Nice te starten, had moeten worden onthou- (Sp) 27.01.57 5. Koel ,_J 10. Hoban i Zoetemelk 27.22.03 22. Prinsen 27.27,41 36. Peersman 27.35.52 60. De Koning 27.45.11 72. Krekels 27.58.18.. Luis Ocana heeft de eerste rechtstreekse confrontatie met Eddy Merckx glansrijk gewonnen. De Franse Spanjaard bouwde in de laatste etappe tijdens de tijdrit zijn voorsprong nog uit, waardoor Merckx het verlies in het tweede gedeelte niet meer goed kon maken. Nijmegen Meg de Jongh (48) wordt de nieuwe trainer van NEC. De huidige oefen- meester van Heerenveen on dertekende een contract voor twee jaar, met ingang van het nieuwe seizoen. De Jongh is de opvolger van Wiel Coerver, die naar Feyenoord gaat. Met NEC krijgt Meg de Jongh voor het eerst een eredivisie club onder zijn hoede. In zijn loopbaan trainde hij tot dus ver onder meer RCH, ZFC en een club in Israël. Ook was hij bondsoefenmeester van de KNVB. Meg de Jongh zal in Nijmegen worden geassisteerd door Leen Looyen, die zijn contract met een jaar heeft verlengd. De Jongh is gekozen uit 15 sol licitanten. Met vier kandida ten is deze' week serieus on derhandeld. De andere drie waren Joop Castenmillcr (Excelsior). Piet de Visser (De Graafschap) en Ben Peeters (NAC). Van onze sportredactie). GRONINGEN Het nationale ju- nlorenijshockeyteam blijft te leurstellen. Gisteravond leden de Oranjespelers een nederlaag van 72 tegen Joegoslavië. De Nederlandse treffers waren van Klooster en Vosmeer. Nederland staat nu vast op de laatste plaats met een punt uit vier duels. Italië en Polen zijn favoriet voor de wereldtitel var. deze groep B. Italië heeft na vier ontmoetin gen zeven punten in poule A en Polen behaalde de volle winst van acht punten. met 84 te sterk voor Zwitser land. Oost-Duitsland leidt met twaalf punten uit zes duels. De VS en Joegoslavië hebben ne gen punten. -J. J Uitslagen poule A; vit' 2-7 (1- 2. 1- rljk—Itallt1 1—6 Poule B; Polen R( O—O 4-0); Denei 5. Nederland 4-1. Poule B: Polen 4—8: 2. Roemenië 4—6; 3, Denemar ken 4-2; 4 FrankruUk 4—3; 5. Bul garije 4-2. - Oost-Duitsland behaalde een monsterscore van 151 tegen Italië in de strijd om de wereld titel in groep B senioren in Graz. Joego-Slavië versloeg Ja pan met 4—3 en Oostenrijk was Zege HIJS DEN HAAG Hijs Veronica heeft gisteravond zijn lautste wedstrijd van het seizoen tegen CPL Luik gewonnen. Pas in do laatste periode deed Luik enigs zins van zich spreken, waardoor de Hagenaars nog op hun tellen moesten passen. Bij het ingaan van de derde pe riode had Hijs een voorsprong van 61. Liuk kwam tot 6—3 terug alvorens de Hagenaars orde op zaken stelden. Met Joop Ierschot als uitstekende vervan ger van Ben Roomer hield Hijs Luik in de laatste episode op 44, waardoor de eindstand op 10—5 werd bepaald. Do treffers waren van Hagendoorn (3), Tunstead en Dietz (beiden 2), Hunting, Bakker en Darcy. Er waren 1700 toeschouwers. De tussenstanden waren 3—0, 3—1, BERGEIJK Het lijkt on waarschijnlijk dat Hans Vultink zijn titel in het bandstoten, die hij vorig jaar in Utrecht voor de ze vende maal veroverde in Bergeijk zal kunnen pro longeren. Want gisteren leed Vultink na eerst in een grandioze partij van 16 beurten met Steures af ge rekend te hebben, tegen Piet Dekker zijn tweede nederlaag en was met een achterstand van 4 punten op Henk de Kleine praktisch kansloos geworden. Als ik maar met een behoorlijk gemiddelde eindig, waren de woorden waarmee Vultink zich troostte. Wat dat betreft behoeft hij zich voorlopig geen zorgen te maken. Hij had van Dekkker verloren met een gemiddelde 8.36 en stond na twèe dagen met een algemeen gemiddelde van 8.95 nog altijd op hoog in ternationaal niveau. Voor Henk de Kleine, die zelf van Dekker en Velthuis had gewon nen, stonden de zaken er na de partijen van gisteren wel zeer rooskleurig voor. Behalve Vul- fink nameijk had ook ean Be- sems (tegen Steures) een neder laag geleden en was daarmee drie punten achtergeraakt. De grootste concurrent voor De Kleine was nu nog de Europese jeugdkampioen Christ van der Sissen, wiens zekerheid bij het afstoteen duidt op 'n langdurige training. Van der Smissen be haalde een zeer fraaie zege op Ben Velthuis, die vlok voor het eind met een serie van 28 op 191 kwam. Toen bewees Van der Smissen inderdaad over ijzersterke zenuwen te beschik ken. Want onaangedaan kwam hij aan de tafel en scoorde be heerst de hem ontbrekende 19 punten. Menig routinier zou on der dergelijke omstandigheden tenonder zijn gegaan. Biljarten Hans Vultink zag zijn kansen op titelprolongatie beduidend kleiner worden door zijn tweede nederlaag. Ditmaal werd de kampioen afgetroefd door Dekker. DEN HAAG - Trainer Evert Teu- De Zweed, die wekenlang ge- nissen heeft Bo Augustsson te- noegen moest nemen met een rug|;ehaald in de ploeg van FC positie in het B-team, maakt Den Haag voor het duel van zijn rentree op het middenveld, morgen tegen FC Groningen. De leiding van FC Den Haag in eijfe Derde ronde: Velthuis Van der Smissen Dekker De Kleine Besscms Llgthart Steures VulUnk 191 32 31 5.96 200 32 41 6.25 149 36 40 4.13 200 36 23 5.53 200 32 20 6.25 97 32 10 3.03 145 1 9.06 200 16 47 12 50 200 22 49 9.09 184 22 47 8.36 163 24 37 6.79 200 24 22 S.33 200 34 35 5.88 6. Dekker I 7. Velthuis 8. Llgthart heeft het nog niet aangedurfd de andere Scandinavlër, Tor Fuglset, in de hoofdmacht op te stellen. Na zijn gunstig verlopen rentree begin deze week in het duel tegen RVC wil men alle ri sico's met de Noor vermijden. De recrutering van Augustsson heeft tot gevolg dat Harald Berg naar de spits verhuist. Hans Rres neemt de positie van rechtervleugclspeler in. Joop Ko- revaar is afgelopen dinsdag voor zichtig met de training begon nen, Hij h"opt over enige weken zijn heroptreden te maken. FC Groningen heeft in Piet Fran sen en Martin Koeman twee routiniers. De 36-jarlge Fransen is nog steeds een uiterst gewaar deerde kracht op het midden veld voor de Groningers, terwijl Koeman (34) als laatste verdedi ger zijn waarde nog vele koren heeft bewezen. FC Groningen hoeft zich geen zorgen meer te maken om degradatie en kan vrijuit spelen. OPSTELLINGEN FC Den Haag: Thie; Wijngaardc, Dc Zoete, Mansveld, De Caluwe, Augusts son, Advocaat, De Grnaf; Bres, Berg. Van Eeden. Wisselspe lers: Louwerens, Kila, Bercken- kamp, Pas. Halve finale voor Hordijk van onze sportredactie. MENTON Jan Hordijk leverde gisteren de beste prestatie in zijn reeks wedstrijden lijdens het Riviorcircuit door de halve llnulc to bereiken van „Menton". Dc Nederlandse kampioen, die tot dusver nog weinig opzienbarende resultaten had behaald, versloeg dc Span jaard Salvador Cabezu met 7-5 64). Lock Sanders sneuvelde tegen de Pool Nowicki met als setstanden 'J-7 6-2. Tine Zwaan werd eveneens halve finaliste. Zij versloeg de Franqaise Florence Guedy met 6-8 6-4 6-1. Elly Appel dolf het on derspit tegen Odile de Roubin (Era) met 7-5 6-0. Uitslagen dubbel spel: achtste finales: Hemmes/Sanders-Vitak/Rybarczyk (Pol) 16 2-6; Hordijk/Fleury-Zsoknyr./Szocslk (Hon) 7-5 3-6 1-6. Tom Okker, winnaar van de vorige editie van zijn groep, werd in de tweede ronde van „Vancouver" geëlimineerd door Ken Rosewall: 6-3 6-0. Laura Rossouw uit Zuid Afrika heeft Margaret Court op een onplezierige wijze verrast in Tucson. Court verloor met 2-6 7-6 6-4.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11