Treffer De Groot haalt ioodenburg uit impasse Lugdunum heeft weer kans UVS werkt achterstand op Unitas bijna weg ASC ZET ZUN OPMARS VOORT Lusteloos Teylingen kansloos tegen TOPSCORERS MAANDAG 26 MAART 1973 LI t 1- «aar /- rfctrlf'.i Reinier Verkuylen (Roodenburg) assisteert zijn verdediging bij één der aanvallen van Papendrecht. LEIDEN Roodenburg draaide het dit keer eens om. Nu was het voor de rust een agressieve en soms aantrekkelijk voetbal lende ploeg; in de tweede helft echter 1. oop de Leidse ploeg weer in de verdediging niet bewust, -'dus trainer Smits na afloop om de krappe 1-0 voorsprong die ze in de eerste helft tegen Papendrecht had op gebouwd te verdedigen. Van uit vallen kwam nauwelijks iets; tot vijf nv-'-'en voor tijd en toen was het meteen raak. De attent mee; ;or n Aad de Groot beslist.- meteen de strijd: 2-0. Roodenburg is tactisch gezien in de eerste klas B zonder twijfel de sterkste ploeg. Rinus Smits lijkt met name in de achterste LEIDEN Pas in het laatste kwartier kwam de scormgsma- chine van UVS op drift. Unitas leek met een 3—0 voorsprong op rozen te zitten. UVS bleek toch nog wat in petto te hebben. Eerst strafte Balkhoven een grandioze misser van doelman Stamkot af en toen de anders zo zekere doelman even later weer een fout maakte, was Désar er als de kippen bij om de stand op 32 te brengen. Unitas zou tenslotte gered worden door de klok. Waarom kon Unitas aanvankelijk zo makkelijk afstand nemen? UVS heeft de fout op de eerste plaats bij zichzelf te zoeken. Het bracht het eerste kwartier meer discussiërend met arbiter Mulder dan voetballend door. Dat koste aanvoerder Henk Rol een officiële waarschuwing. Bovendien was het begin weinig bemoedigend want al na twee minuten schoot Ben Poot de bal van dertig meter keihard langs de niet imponerende Sloos. De voorhoede van UVS, bestaande uit Hendrikse, Désar en Van Putten bleek te weinig inhoud te hebben om het Unitas wezenliik moeilijk te maken. Anderzijds bleef het veelal op het midden- HW—ASC 2—3 (3A) ASC heeft zijn opmars van de laatste weken ook tegen HVV voortgezet. Ondanks wat tegen slag in de eerste helft zagen de Oegstgeestenaren kans om juist in de tweede helft terug te ko men en zelfs om in tien minuten tijd een opgelopen achterstand in een 1-3 voorsprong te buigen. HW begon de eerste helft nog al furieus en trachtte met hard spel ASC te intimideren. Pas toen ASC wat losser en aanval lender begon te spelen moest Roedoe naar het net. Hij kreeg een hard schot niet klemvast, waarna Entrop inschoot. 1-0. Valk na rust liep het bijna hele maal fout toen de ASC-defensie bleef staan en weer Entrop doorging. Nu rolde de bal ech ter tegen de paal, zodat ASC goed wegkwam. Deze meevaller bleek een ruggesteun te zijn, want de Oegstgeestenaren ont wikkelden plotseling een snel en aanvallend spelletje. Binnen tien minuten was het danook drie maal raak. Eerst scoorde De Goey uit een voortreffelijke combinatie met Splinter; twee minuten later knalde Nieuwen- burg een vrije trap ineeens in en weer wat later was het Leen de Goey die goed doorzette. HW gaf ondanks dat de moed nog niet op en vocht verbeten terug. Een blunder van de ASC-achterhoede moest er ech ter aan te pas komen om Ville- neuve tegen te laten scoren en de spanning erin te houden. De beste kans was nog voor Nieu- wenburg, maar hij schoot kei hard in het zijnet. Vlak daarna was het tijd en de verdiende overwinning een feit. SC Lisse VCS M (3A) Lisse heeft voor een uitstekende prestatie gezorgd door het nog niet kansloze VCS een gevoelige nederlaag te bezorgen. Ondanks dezh prestatie was het geen beste wedstrijd. Lisse moest zich veel al beperken tot verdedigen en mistte bij het wegwerken Ge rard Verbeek duidelijk. Toch speelde de achterhoede een goe de wedstrijd vooral Hoogkamer was in vorm. Na een aantal angstige momenten voor het Lisser-doel toog de thuisclub dan toch ten aanval, hetgeen niet ongevaarlijk bleek. In de laatste minuut van de eerste helft kreeg Lisse een vrije trap te nemen, waaruit Theo Boot in schoot; VCS keek onverwachts tegen een achterstand aan. Na rust speelden de Hagenaars al les of niets en de Lisser-achter- hoede meert alle zei'en bijzetten om de zaken te klaren. Echt doelrijpe kansen ontstonden er niet voor VCS, dat de meed al een kwartier voor tijd opgaf. Voor Lisse was de buit binnen. RFC Bodegraven 2-1 (3C) Door een frommel-doelpunt in de laatste minuut verloor Bodegra ven nogal ongelukkig van RFC. Niet alleen door dit doelpunt, want even daarvoor werd de Bodegravers een „geheide" pe nalty onthouden toen Van der Neut alleen was doorgebroken en door de keeper in het straf schopgebied werd gevloerd. Dit zag de scheidsrechter echter niet, maar betekende, zo bleek later het verlies voor de Bode gravers. In de eerste helft was Bodegraven de betere ploeg, maar wist geen raad met de kansen. Toch nam het in 30ste minuut de leiding, toen Potuit achter de toegekende pe nalty ging staan (hands). Nog voor rust wist Meyer tegen te scoren en de stand weer op ge lijke voet te brengen. De tweede helft gaf geen verschil in sterk te meer te zien en het spel speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Toen ieder een zich al had neergelegd bij een puntendeling braken de laatste vijf fatale minuten aan. veld opererende duo Poot—De Valk voortdurend de aandacht van de Leidenaars opeisen. Poot raakte eerst nog de lat, alvo rens De Valk uit een feiloze één-twee met hem Sloos op nieuw kansloos liet. UVS moest het in de eerste helft doen met een schot van Groenendijk, waarop Stamkot fraai reageer de. Toen De Valk kort na rust 30 liet aantekenen, dreigde een debacle voor UVS. Zo ver kwam het niet; twee treffers haalden nog veel van de glans van de zege van Unitas- Bonds coach Arie de Vroet, in Gorkum aanwezig, zal weinig lichtpunten in deze wedstrijd hebben ont dekt. Van Dijk (Foreholte) Weerdenburg (ESTO) S. Bolleboom (RKAW) Lumoindong (SJC) Van de Neut (Bodegraven) M. Zoet (Teylingen) Slingerland (SJZ) Den Os (Roodenburg) Donath (Blauw Zwart) B. Bolleboom (RKAW) Rossenberg (Altior) Van de Meer (Van Nispen) Van de Lippe (WSB) linie van zijn ploeg de Ideale sa menstelling te hebben gevonden. Laconieke Maarten van Koope ren heeft als' vrije verdediger een flair alsof hij al jarenlang in de top elf van Leiden-noord meedraait; Pennenburg en Klinkhamer zorgen voor het de gelijke vakwerk; Aad de Groot gaat zich vooral in aanvallend opzicht steeds meer ontplooien. Een nieuwe ontdekking heet ex- LDWS speler Cees de Roode, die vorige week De Musschens gevaarlijkste man Bauwens goeddeels uitschakelde en dit maal de bekende en ln sommi- ger ogen beruchte Arie van der Linden geen enkele ruimte gaf. Aanvallend gaat het Rooden burg nog steeds minder naar wens. Het combineerde in de eerste helft op het middenveld knap (Hennie de Klerk, Reinier Verkuylen; Hans Tisseur viel dit maal wat uit de boot), maar miste toch de ware spelverde ler, die de beslissende pass kan geven. Omdat ook Hans Han- naart de neiging heeft zich op het middenveld op te houden, loopt de ijverige Sam den Os toch te vaak op een eiland. Het kostte Roodenburg in de eerste helft dan ook veel moeite om tot scoren te komen. Er was een dekkingsfout voor nodig om het zover te laten komen. Sam den Os plaatste de bal uit een vrije trap naar Hanaart, die doorspeelde naar de geheel vrij staande Verkuylen en hij schoot beheerst raak. Papendrecht kwam voor rust nauwelijks aan de bal; één speler sprong er evenwel met stukken bo venuit: middenvelder Bergsma, die over een zeer gave techniek bleek te beschikken, maar wiens fraaie passes zonder ren dement bleven als gevolg van de straffe man- en rugdekking, die Roodenburg toepaste. En toch werd Roodenburg na rust teruggedrongen. Op zichzelf niet zo'n ramp, maar het kreeg nau welijks de kans om er uit te ko men. Papendrecht hield het middenveld volledig bezet, creëerde daardoor een klein speelveld. (Rinus Smits: „Wij werden er wat zenuwachtig van") en was daardoor vaak aan de bal, maar werd zelden gevaarlijk. Eén keer uitgezon derd, toen aanvoerder Ooyen plotseling vrij voor doelman Boom opdook, maar tegen hem opschoot. Waarmee wel het ris-, kante van Roodenburgs spelwij-D® ze bij deze stand was bena-^P drukt. Het was dan maar goedSe ook, dat even later, vijf minuten*" voor tijd, het tweede doelpunt^8 geboren werd. En dat was weeihe het gevolg van het verre opdrinf® gen van Papendrecht. Sam deipi Os brak op rechts door en nifl» gingen wel drie Roodenburgers mee. Den Os bereikte Hannaartjrt die de bal op zijn beurt naar D&; Groot, die er nog beter voorM stond, transporteerde. De opgero drongen rechtsback hij speelpr de ondanks een liesblessurg-e scoorde beheerst: 2Ove De genadeklap voor Papentn drecht, dat zich overigens niefc£ had laten hinderen door het feil dat het overgrote deel van dy tweede helft met tien mal moest spelen. De onzeker lei i dende scheidsrechter Volge stuurde namelijk Terlouw diens zoveelste overtreding ui het veld. En dat terwijl traine Berry Janse hem net wilde t selen... Misschien bleef hii daai om na afloop zo eenvoudig ii zijn commentaar: „Geen tijd' JOHN KROOh Blauw Zwart niet op dreef WASSENAAR Laakkwartier- Blauw Zwart (0—0) werd voor de toeschouwers een grote te leurstelling. Het spel was in een woord slecht, al werd het na rust iets beter. Voor Blauw Zwart was de lol er na twintig minuten eigenlijk wel af. Bij een botsing raakte Pim Westgeest geblesseerd, dat de brancard en zelfs een ziekenau to het veld op moesten. Dat le verde een kwartier oponthoud op. De (lies)blessure van West geest bleek uiteindelijk nog mee te vallen. Kamphues verhuisde bij Blauw Zwart nu naar de achterste vier en Van der Drift kwam het team completeren. De wedstrijd kreeg nu een feller karakter. Blauw Zwart kwam een maal goed weg toen de bal via Van der Drift tegen de lat kwam. Na rust stichtten Siem v.d- Ham en Donath regelmatig gevaar voor het doel van Laak kwartier. Doelman De Jong red de goed bij schoten van Tolido en Van der Drift, terwijl Pieter- se aan de andere kan ook een paar maal goed ingreep. Het bleef 0—0 en dat kwam het bes te overeen met het vertoonde spel. LEIDEN Na een kwartier ln de tweede helft van het duel tege Lugdunum sloeg het noodlot voor Wilhelmus toe. Bij een van d sporadische aanvallen van Lugdunum zette Bregting de bal hoo voor. Geen enkel probleem, zeker als altijd sprong doelman Marti van Domburgh op en had de bal klemvast. Terwijl de spelers weer terugliepen, maakte Van Domburgh aanstalten om de bi weer in te gooien. Het bleef bij een plan, want tot grote ontstelten van hee' Wilhelmus lag de bal Ineens in het net. En daarna was het eigenlijk snel bekeken met Wilhelmus. Lugdunum raakte c "fketend en Wilhelmus uit zijn spel. Toen Van Egmond eel kwartier later de stand op 2—0 bracht, had Lugdunum gewonner Het was alleen voor de statistiek belangrijk dat Pijnacker drie minjj ten voor ,'jd de overwinning van de Leidenaars nog meer gestalr gaf: 3—0. j Ton ruim uitgevallen zege voor Lugdunum, dat plotseling weer volo; meetelt in de strijd om de titel in 2B. Hoe Van Domburgh zo ka falen? „Lk kan niet zeggen hoe het kwam. Ik had een vodledia black-out Daarna was het zelfvertrouwen weg. Misschien heef meegespeeld, dat ik twee weken niet getraind heb door ed schou'deiblessure'was zijn veridaring. In het veld was WilhelnuJ bepaalo niet veel zwakker dan Lugdunum. De Voorburgers gingej echter mank -aan een frappant gebrek aan schotkracht. DoelmaJ Dubbeldeman werd nauwelijks op de proef gesteld. Duidelijk was dt Wilhelmus aanvaller Meïbi Raboen, die an conflict ligt met trains SieliaiKis en het bestuur, maar node kan missen. Plassenloop Ter Aarse IJsvereniging Ter Aar De Ter Aarse IJsver eniging organiseert op zondag 1 april een Prestatie Plassenloop rond de Langeraarse Plassen. De start zal geschieden om 12.15 uur op de Ter Aarse Ijs baan. De afstanden, die gelopej worden zijn 5 en 8 km. De inschrijvingen voor deze wel strijden beginnen vanaf ll.j uur. Inschrijfgelden voor juni) ren t/m 14 jaar 2.- en voor si nioren tot 80 jaar 3. Iedere deelnemer, die de einl streep haalt, ontvangta ls herii nering aan deze plassenloop ei medaille en voor de eerst bil nenkomenden zijn er exti mooie prijzen beschikbaar. Voi verdere inlichtngen kan mi zich wenden tot de heer L. 1 Sassen, tel. 01722-2519. LEIDEN —Teylingen heeft na tuurlijk niets meer te verliezen; de spelers van het eerste waren tot diep In de nacht bezig ge weest met een fancy-fair en toch ondanks deze excu ses blijft de 4—0 nederlaag te gen Docos een beschamende af gang voor de Sassenheimers. Zoals zij speelden, lusteloos, on- geenteresseerd en onsamenhan gend vroegen ze gewoon om een afstraffing, die dan ook niet uit bleef. Docos, dat de punten wel hard no dig heeft had zich voorbereid op een gevecht tot de laatste mi nuut en durfde eigenlijk alleen maar te hopen op een gelijk spel, hetgeen tegen een ploeg als Teylingen normaliter een goede prestatie is. Tot verba zing van de Docos-spelers bleef datzelfde Teylingen nu ver on der de maat en liet in de twee de helft, toen Docos durfde door te zetten, gewoon met zich spe len. Toen het 2—0 stond, was pas goed te zien hoe Teylingen deze wedstrijd opnam. Achte loos maakt-n de Sassenheimers nog twee blunders en stonden s .;iha!end nog wat te la chen toen Docos er nog twee bijschool. Docos vond dat alles overigens best; het wilde wel eens fors uithalen en laten zien dat er gecombineerd en gedoel punt kan worden. Vanaf de eer ste minuut begonnen de Leide naars weer te knokken en keken er van op dat alles zo gemakke lijk ging. Na een wat aarzelend begin, nam Docos het initiatief en drong ver op. Met lange trappen wist Teylingen het nog wel te klaren, maar zelfs dat wegtrappen scheen moeite te kosten. Docos bouwde rustig op. wachtend op een misser of kansje. Die kwam voorlopig niet en dus ging Dubbeldeman het maar proberen. Aanvankelijk met weinig succes, maar in de 30ste minu it was het toch raak. Eerst knalde Dubbeldeman kei hard vanuit een vriie trap op de kruising, terwijl vlak daarna Van den Bosch op de paal kop te. Het zou een tragische mi nuut geworden zijn, ware het niet dat de, onmiddellijk door Ruud van der Meel, weer voor gezette bal door Jan van Pola- nen met het hoofd verzilverd werd. Sensationele toestanden en het begin van de afgang voor Teylingen. Toch leek het erop, dat na rust aMes cm ge heel andere wending zou gaan krügen toen roorrn orst me! een lob scoorde. Hennie Zoet, die even later gevaarl 'k nr. naast schoot, stond echter off-si- de en dus ging het feest niet door. Toen hadden de bezoekers hun kruit alweer verschoten en vervielen weer in hun matte, slappe spelletje. Docos trok weer ten strijde en rukte nu, met duidelijk meer „brains", de achterhoede van Teylingen uit elkaar. Een handig genomen vrije trap van Van der Meel be landde weer op het „gouden" hoofd van Van Polanen en ver volgens in de uiterste hoek. Met een uitstekende reactie dook Hoogervorst de bal eruit, maar liet het leder los. Van den Bosch reageerde attent en tikte de bal voor de voeten van de aanstormende Polanen; die had geen cent moeite, 20. Tien mi nuten later was het weer raak. Docos was voortdurend in de aanval en bij één van die aan vallen trapte Boeckel de bal keihard weg, doch het projectiel kwam met net zo'n vaart terug. Van Vliet liet de bal stuiteren en rustig ever zich n gaan j Dubbeldeman was echter veel eerder bij de bal dan de door..! Van Vliet veronderstelde keeper - en dat betekende loeihard 3—0. In de vijfendertigste minuut' kreeg Docos zo'n zelfde presen- j! tje aangeboden en wederom™ maakte Dubbeldeman attent ge- br k van de situate. Hij mocht nu zelfs twee keer schieten voordat het 40 werd. De af- 1 gang voor Teylingen was com pleet. AD VAN KAAM Met een felle kopstoot brengt Jan van Polanen Docos op 1—0 in de wedstrijd tegen Teylingen. (Foto Henk van den Ende).

Leidse Courant | 1973 | | pagina 8