Bouw serviceflats Zomerland gestart Erepenning van Wassenaar voor Sierk Schroder Goed spel in Een dak tekort streeknieuws Vrijdagavond uitspraak Eén Chr. Partij in Hazerswoude Meisjes van Haduard kampioen bij junioren Hopman Boekhorst nam afscheid Weer twee scholen in Alphen Wat u OOK moet weten PAGINA 4 MAANDAG 26 MAART 1973 LEIDSE COURANT PPR wil ook D'66 iii PAK Leidschendam Helft Pancras- veiling naar noodlijdende parochie SASSENHEIM Maandag 2 en dinsdag 3 april heeft de tradi- I tionele kerkveiling van de St. Pancratius-parochie plaats, I zoals gewoonlijk in het KSA-ge- bouw (thans Cees en Ineke). De resultaten van de kerkveilinger waren steeds letterlijk "voor ei- en parochie", waarbij gedacht wordt aan intervernieuwing. verwarming en het in aanbouw zijnde nieuwe orgel. Nu zijn er de laatste jaren stem men opgegaan om niet meer uitsluitend voor de eigen paro chie de zorgen te helpen ver lichten, maar de opbrengst on der het motto "Samen delen" gedeeltelijk ten goede te laten komen aan een parochie, die in groter nood dan Sassenheim verkeert. Dit idee werd de Bis schop voorgelegd, die hiervoor een parochie zal aanwijzen. Het ligt in in de bedoeling, dat 50^1 van de opbrengst van de kerk veiling aan deze noodlijdende parochie ten goede zal komen. De voorbezichtiging van de goede ren is maandag- en dinsdagmid dag 2 en 3 april 's middags van 5 tot 6. HAZERSWOUDE De leden van de AR-klesvcreniging te Hazers woude zullen zich vrijdagavond moeten uitspreken over grond slag en vormgeving van de sa menwerking met KVP en CHU. In een lokaal van de gerefor- HAZERSWOUDE Het meisjes team van de Hazerswoudse vol leybalvereniging Haduard is kampioen geworden van de ju niorenklas van de afdeling Lei den van de Nevobo. Haduard, dat voor de tweede maal aan de juniorencompetitie deelnam, be haalde de titel in de laatste wedstrijd. Tegenstander was „De Hazelaars", ook tilt Ha zerswoude. meerde kerk zal over dit onder werp een speciale vergadering worden gehouden, aanvang 20 De volgende vragen staan cen traal: Komt er een christelijke partij? Wat doen we met het woord christelijk? Is een fede ratie met behoud van een zekere eigenheid van elke partij een oplossing? Het bestuur van de AR kiesver eniging wil in een open gesprek tot een juist oordeel proberen te komen. De fracties van de AR, CHU en KVP werken in de gemeente raadsverkiezingen kwamen de nauw samen. Bij de laatste raadsverkiezingen Kwam de drie partijen echter nog wel met een afzonderlijke kandida tenlijst op de verkiezingsmarkt. Voor de vergadering kunnen de leden in Hazerswoud9 Rijndijk zich wenden tot de heer A. Ver heul. Jacob Catsstraat 1, tel. 01714-2455. om per auto vervoerd te worden. NIEUWKOOP H et jeugdwerk in Nieuwkoop moet het sinds gisteren zonder hopman Cor Boekhorst stellen. Vanwege zijn hoge leeftijd en zijn gezondheid heeft hij tijdens de jaarlijke ou deravond afscheid genomen. Ve len voelen dit als een groot ver lies voor het jeugdwerk. In 1936 begon Cor Boekhorst, op verzoek van pastoor Blom, met het jeugdwerk. In de oorlog lag het stil, maar daarna hervatte Boekhorst het weer met volle inzet. Hij richtte een verken- nersgroep op van 17 jongens. Onder zijn leiding groeide de ploeg gestaag. De belangstelling voor zijn af scheid in de parochiezaal was bijzonder groot. Onder de geno digden was een vertegenwoordi ging van het district Rijnland. Het eerste deel van de avond werd verzorgd door de welpen. „Bloed en Roem" van Egelie en een voordracht van Annie M. G. Schmidt vormden het program ma. Na de pauze brachten de verkenners het toneelspel „De Geitemelkfabriek" van Mossen- koff, een klucht die goed ont vangen werd door het publiek. Velen dankten de heer Boekhorst tot slot voor al het werk, dat hij in bijna 40 jaar heeft verricht. Hun dank ging vergezeld van fraaie cadeaus. Haduards eerste herenteam, dat de promotie naar de eerste klas net miste, speelt donderdag avond, om negen uur in de gymzaal aan de Tenkatestraat een vriendschappelijke wed strijd tegen een team van lera ren lichamelijke oefeningen. Ha duard 2 promoveerde naar de tweede klas van de Leidse afde ling, terwijl Haduard 3 het ko mende seizoen ook Weer als der deklasser zal aantreden. •ALPHEN In de Van Man- derslootstraat zijn drie jon- gens 'aangehouden. Z'ij wenden ervan verdacht bromfietsen in Ridderveld te hebben ge stolen. Nadat zij bekend had den werden zij op vrije voe ten gesteld. ALPHEN Gisteren ont dekte de politie op het ter rein aan de Bruinslotsingel een 42-jarige man, die een uitgeputte indruk maakte. Op het bureau bleek dat de man uit Amsterdam afkom stig was. Hij had vanaf maandag niets gegeten en uit de sloot gedronken. Fa milie van de man kwamen hem in de loop van de dag ophalen. Opname in het zie kenhuis was niet noodzake lijk. - NIEUWKOOP De heer Van der Gast, vorzitter van het bestuur van „Het Oude Rechthuys" heeft zaterdagmiddag een tentoonstel ling geopend van amateurwerk. De werkstukken, schilderijen, keramiek en wandkleden die het Oude Reghthuys jaarlijks orga niseert. De tentoonstelling die tot 2 april duurt is dagelijks geopend van 14.00-17.00 uur. Wassenaar Ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag op 6 april is aan de Wassenaar- se portretschilder Sierk C. Schroder de gemeentelijke ere penning toegekend. De gemeen teraad besloot daartoe onlangs in een besloten raadsvergade ring. Vrijdagavond heeft burgemeester mr. K. Staab het ereteken aan de kunstenaar uitgereikt bij de opening van een tentoonstelling in het Haagse gemeentemu seum. De gemeenteraad kende de onder scheiding toe op grond van ver diensten voor de Wassenaarse gemeenschap. De heer Schro der, die een zeer vooraanstaand portretschilder is, vervaardigde in de loop der jaren de portret ten van drie Wassenaarse bur gemeesters: J. J. M. Wiegman, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen en mr. W. J. Geert- sema. Van 1951 tot november 1969 had hij zitting in de Wasse naarse commissie Sociale Kunst opdraenten. Voorts heeft hij een belangrijk aandeel gehad in de organisatie van een drietal tentoonstellingen, die resp. in 1955 1963 en 1968 in het Wasse naars e raadhuis gehouden wer den. ALPHEN AAN DEN RIJN - De snelle uitbreiding van Ridder veld in Alphen aan den Rijn maakt het noodzakelijk, dat bin nen afzienbare tijd weer twee gecombineerde scholen, voor kleuter- en basisonderwijs, wor den gebouwd. Hiermee is een bedrag gemoeid van 3.600.000,- gulden. Waar de scholen precies zullen komen is nog niet duide lijk. In 1971 werd besloten, dat in Rid derveld drie gecombineerde scholen voor kleuter- en basis onderwijs zouden komen. De eerste hiervan, aan de Prelude- weg, is per begin dit jaar in ge bruik genomen; de tweede en derde combinatie bij het Erica- park en de Vlietstroom zijn nog in aanbouw en zullen per 1 au gustus worden betrokken. Sassenheim Behalve 12 andere jeugdkoren heeft het koor van de 6e klas van de St. Annaschool van de heer Vermeulen, gister meege daan aan het KRO-jeugd- songfestival in de Doelen te R'dam. Als verplicht num mer werd gezonogen „Hé Ri- nus, en als vrij nummer „De Schieresliep". Ze behaalden hiermee een vijfde plaats met 120 punten. Het hoogste aantal punten dat werd be haald was 141 en het laagste 109. Al met al een mooi re sultaat voor de 35 Sassen- heimse meisjes. ROELOFARENDSVEEN - De bridgeclub DWB sloot de onderlinge competitie af in de Woelige Baren. Er was in twee ploegen gespeeld. Uit slag ploeg Groen: 1. Koek- Keulemans (853); 2. Klink (789); 3. Rivière (785). Ploeg Blauw: 1. Van der Meer- Bakker 2. Seekles-De Jong; 3. Van der Meer-Klein. BODEGRAVEN A. Weer denburg is gekozen als voor zitter van BZ PC. Me vrouw Domburg kwam in plaats van mevrouw Stap pers als penningmeesteresse. De beker voor het meest verdienstelijke lid ging naar de heer Pak. Het nieuwe clubhuis zal door leden en deskundigen in elkaar wor den gezet. WARMOND - Dinsdag start in de Jongerensociëteit „Ut Sloepie"' in Warmond 'n reeks gesprektavonden. Op deze eerste bijeenkomst, iadereen is welkom, zullen de onder werpen worden uitgezocht, die de komende tijd worden besproken. Adx-es: Kerkdam 3, aanvang 20 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense carnavalsver eniging "De Cascarvieten" krijgt waarschijnlijk de be schikking over 'n schuur aan de Prins Hendrikstraat. De vereniging was al geruime tijd op zoek naar een berg ruimte c.q. werkplaats. HAZERSWOUDE - PPR- Tweede Kamerlid Michel van Huiten komt op dinsdag avond om 20.00 uur, in het voormalige raadhuis te Ha- zerswoude-dorp praten over het PPR-standpunt inzake de kabinetsformatie en de daar mee samenhangende kwes ties. Van Huiten komt naai Hazerswoude op uitnodiging van het plaatselijke actie centrum van de PPR. 1 HAZERSWOUDE - De vw». breding van de Kastanjelaan in Hazerswoude-Dorp zal 21.000 kosten. B. en W. zul len de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Bij de werkzaamheden worden ook enkele parkeerhavens aange legd. HAZERSWOUDE - De Stichting R.K. Scholen heeft de gemeente om medewer king gevraagd bij het laten bouwen van een lokaliteit aan de OLV van Banneux- school. De gemeente wil de medewerking wel geven, maar men vraagt zich af of het ministerie accoord zal gaan. Het schoolbestuur heeft ook al een urgentiever klaring voor een 12-klashige school. LEIDEN Vogende week wordt het bevolkingsonder zoek tuberculose voortgezet in Leiden Noord. Het vindt plaats in de Petrakerk aan de Surinamestraat op: maandag 2 april van 14.00 16.30 en 17.30—20.00 uur; dinsdag van 9.0012.00 en 14.0016.30 uur; woensdag van 14.00—16.30 en 17.30 20.00 uur; donderdag van 9.00—12.00 en 14.00—16.30 uur en vrijdag van 14.0016.30 en 17.30 tot 20.00 uur. WASSENAAR De Stichting „Zomerland", die onlangs het terrein naast het Dierenpark Wassenaar kocht en plannen ontwikkelde voor de bouw van een service-flat voor bejaarden heeft zaterdag, de zeventigste verjaardag van voorzitter A. C. H. Graafland aangegrepen om een officiële start te maken met de bouwwerkzaamheden. In tegenwoordigheid van vele ge nodigden, onder meer burge meester Mr. K. Staab en andere leden van het gemeentebestuur, onthulde de heer Graafland een groot bord, waarop de bouw van de flat staat aangekondigd. Burgemeester Staab sprak bij die gelegenheid een kort woord, waarbij hij, ten teken dat niets de bouw meer in de weg staat, de officiële bouwvergunning aan de heer Graafland overhandig de. In het restaurant van de Louise- hal had daarna een samen komst plaats, waar o.m. het woord werd gevoerd door mr. G. C. van Dijk, Wassenaars wethouder voor sociale zaken. De heer Van Dijk herinnerde er aan. dat de Wassenaarse ge meenteraad, toen de stichting een garantie vroeg ter grootte van 11,1 miljoen, even geaar zeld heeft omdat over de stich ting betrekkelijk weinig bekend was. Nadat echter nadere infor maties waren ingewonnen, heeft de raad zijn medewerking gaar ne verleend en is de stichting met grote voortvarendheid aan de uitwerking van de plannen begonnen. De heer P. J. Fraanje, directeur van het aannemingsbedrijf, da* de bouw in 20 maanden hoopt te voltooien en de heer Fiolet van het architectenbureau te Rotter dam boden hun gelukwensen aan bij de verjaardag van de voorzitter. Op zijn beurt sprak de heer Graafland woorden van dank tot allen, die de vlotte start van het project mogelijk hebben helpen maken, in het bijzonder de he ren Mr. R. M. J. E. Breukers en mr. A. van Vuure, die na mens de Wassenaarse gemeen teraad zitting hebben gekregen in het stichtingsbestuur. Het initiatief tot de bouw van de serviceflat kwam voort uit de kring van oud-leerlingen van de Koning Willem I1I-HBS in Bata via. Begin mei 1971 werd de Stichting Zomerland in het stichtingsregister ingeschreven. De serviceflat in Wassenaar is het eerste project, dat van de grond gaat komen. Het flatgebouw zal 123 flats be vatten. waarvan 5 driekamer en 118 tweekamerflats. In elke wo ning zal een keuken aanwezig zijn met koelkast, elektrische kookplaat en oventje. Elke wo ning zal voorzien worden van een alarminstallatie. De warme maaltijden zullen vanwege het huis worden verstrekt. Voor de broodmaaltijden en het zetten van koffie e.d. zal door de be woners zelf worden gezorgd. De stichting streeft ernaar de prij zen voor de kosten van woning, verwarming, verlichting, water, warme maaltijden voor twee personen en alle overige vor men van dienstverlening te be perken tot 1000 per maand voor een tweekamerflat voor twee personen. Het secretariaat van de stichting is gevestigd bij mevrouw Volten, Mozartlaan 35. Den Haag, tel. 25.22.72. Er hebben zich tot nu toe ruim 90 gegadigden gemeld, nog voordat een prospectus verschenen is. Wassenaarse bejaarden zullen de voorkeur genieten bij het verdelen van de flats. De PPR wil. voordat de werk groep uit de verschillende par tijen het gemeenteprogramma voor de verkiezingen van 1974 gaat opstellen, eerst kontakt op nemen met de Leidschendamse afdeling van D'66. Het PSK-raadslid Nooverers zei dat er geen programmatische verschillen tussen PAK en D'66 in de gemeenteraad waren, „we hebben samen de algemene be schouwingen bij de gemeentebe groting ingediend". Een aanwe zig bestuurslid van de PvdA weer er op dat er natuurlijk „dingen zijn zoals erfpacht en eigendom" waaruver in PvdA en D'66 verschillend wordt ge dacht. De besprekingen met D'66-Leid- schendam zouden nog deze week moeten worden gevoerd. De leden kozen de heer A. Meii- ers als (voorlopig) voorzitter in de vacature mevrouw Draais- ma-van der Stap, die echter wel bestuurslid blijft. In het bestuur werden verder nog de heren C. i van Erp en P. D. Veira geko- ZEVENHOVEN „Een dak te kort" is een blijspel, waarom men van het begin tot het einde kan lachen. De spelers en speel sters van de Zevenhovense to neelvereniging „Sint Jan" heb ben dat met hun voorstelling za terdagavond wel bewezen. Voor een helaas niet zo volle zaal gaven zij een uitstekende vertol king van het stuk. dat zeker voor herhaling vatbaar is. Voor al „Oma de W;t" en haar pape gaai hadden de lachers op hun hand. De verwikke'ingen in dit blijspel stape en zich op, ais een kamer aan twee families blijkt verhuurd te zijn. Om een oplos sing voor dit woonprobleem te vinden, moet er maar een hu welijk georganiseerd worden. De papegaai is het daar echter niet helemaal mee eens en voor dat het stuk tot een uiteraard goed eind komt, passeert er heel wat de revue. De regie was in handen van de heer P. Mes man uit Nieuwkoop, de muziek werd verzorgd door de heer Jansma. Beiden en de acteurs» en actrices werden na afloop van de avond met groot app'aus in de schijnwerpers en de bloe men gezet. B j de voorstelling was de loco- burgemsester en zijn echtgenote aanwezig. Door voorzitter F. Beekman werd toegezegd dat „Sint Jan" dit b':jspel ook in te huizen en instellingen zal bren gen. Onder leiding van de heer P. Straathof gaf de drumband een wer velende show, die met langdurig applaus eindigde. De muziekver eniging bracht een uitgebreid programma onder leiding van de heer H. Bakker. Voor de pauze werden stukken gespeeld van Oscar Tschuor, Jack Harvey en Gerard Boedijn. Na de pauze had de muziek een Spaans karakter, afgewisseld met ondermeer een se lectie uit de musical „Hair". Tot slot bracht men de mars van de Grote Ballade ten gehore. Het duo Veenswijk zorgde voor een stem mingmakende afsluiting van de avond. HAZERSWOUDE De 27-jarige heer A. J. van Nierop uit Leiden is gisteren met een hersenschud ding en snijwonden naar 't Leid se Academisch Ziekenhuis ver voerd na een ongeval op de Ha zerswoudse Rijndijk ter hoogte van het bedrijf van Fasson Ne derland NV. De man, die op weg naar zijn werk was op genoemd bedrijf, stond op de Rijndijk voor gesorteerd om zijn auto te gaan parkeren. Een chauffeur van een achter hem rijdende wagen heeft hem niet gezien en kon een bot sing niet voorkomen. Gevolg was dat de auto van de heer Van Nie rop naar het linkerweggedeelte doorschoot en weer in botsing kwam met een andere wagen. De drie auto's werden zwaar be- schadigd. gesprek met hopman Ponsioen uit Oud Ade en Rijpwetering samen: NKV West- Alkemade OUD ADE De afdeling NKV te Oud Ade en die te Rijpwetering zullen in het vervolg gezamen lijk optreden. Dit is beslofen tijdens een slecht bezochte ver gadering in café 't Lage Land". De terugloop van het aantal le den van de Oud Adese afdeling is hiervan de voornaamste reden. De naam van de nieuwe afde ling is NKV-centrale West-Alke made. In een geheel nieuw bestuur heb ben zitting: L. van Leeuwen (voorzitter), Fr. Verhaar (se cretaris), B. Bouwmeester (pen ningmeester) en J. van Leeu wen, C. Dongelmans, B. Geer- lings en E. van der Weide (le den). Afgetreden voorzitter Van der Ing zal het nieuwe team het ko mende jaar van advies dienen. Na de installatie werd de aan dacht gevestigd op het streek plan Plassengebied, een onder werp dat binnenkort binnen de NKV-centrale West Alkemade aan de orde zal komen. HAZERSWOUDE Leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen gaan komende week collecte ren voor een reisje voor de bejaarden. 65-plussers uit Hazerswoude en Koudekerk kunnen zich bij de collectan ten aanmelden voor het reis je, dat op 16 mei gemaakt zal worden. LEIDSCHENDAM Op de open bare vergadering van de Poli tieke Partij Radicalen is gepleit voor deelname van D'66 in PAK, de samenwerking in de gemeenteraad van PvdA, PPR en PSP. AARLANDERVEEN Onder grote belangstelling gaf de muziekvere niging DSS in het Dorpshuis een uitvoering. Medewerking verleende het majorettenkorps. Voorzitter C. Aartman deelde mee, dat voor de 70 leden een nieuw uniform aangeschaft zal worden. De kosten ervan zijn ongeveer 17.000 gulden. Over een subsidie is de vereniging in onderhandelingen met de gemeente.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4