Turncoach Eva Bartha blij met overwinning OVERWINNING EN EEN GELIJKSPEL HOCKEYFORMATIE V Heracles bracht Vitesse slag toe BARCELONA WERD WEER INGELOPEN Contract met Hongaarse weer jaar verlengd Diepeveen zijn eerste klassieker MAANDAG 26 MAART 1973 A3 BREDA De 23-jarige Evert Diepeveen behaalde in de veer tiende omloop van de baronie, met start en flnisch in Breda, zijn eerste zege in een klassie ker. De Utrechter versloeg in de spurt, die aangetrokken werd door de bijzonder ijverige stayer Gaby Minneboo, twaaf man. Jan Raas werd met een half wiel verschil naar de twee plaats In de lange purt, die omloop van de plaats verwezen. vallend dat de als rapper be kend staande Raas moest on derdoen voor Diepeveen. Brussel De Brabantse pijl, een wegwedstrijd over 170 km, is zondag gewonnen door de Belg Johan de Muynck. Hij versloeg in een lange eindsprint in Brus sel, Vic van Schil en Herman van Springel. De beste Neder lander was Hennie Kuiper: hij werd dertiende. Gerben Kar stens eindigde als 21e. EIBAR De Spanjaard Luis Ocana heeft zondag in Eibar een internationaal bergcriterium voor profwielrenners gewonnen. DEN HAAG Zondagavond is in Rotterdam op 53-jarige leeftijd overleden, de heer H. M. van Driel, secretaris-penningmeester en competitieleider van de Ko ninklijke Nederlandse Korfbal- bond. De heer Van Driel, die in 1946 in dienst trad van de K.N.K.B. als opvolger van de heer L D. Versluys, was reeds geruime tijd ziek. Voor zijn vele werk voor de korfbalsport werd j, hij onderscheiden "met de Wil- son-erebeker. (Van onze sportredactie) SCHAGEN De bondscoach van de Nederlandse dames keurturn- ploeg, de Hongaarse Eva Bartha, was na afooop van de interland NederlandEngeland dik tevreden. Dit ondanks het feit, dat de overwinning van de Nederlandse dames veel kleiner (liefst acht punten) was dan de winst op 28 en 29 juli 1972 in Londen. Het be trof toen een ontmoeting die was vastgesteld ter voorbereiding van de Olympische spelen te München. Toen was het verschil ruim 30 punten, met dien verstande, dat er toen een programma werd afge werkt dat tweemaal zo groot was als dat van zaterdag in de sport hal Groeneweg te Schagen. LONDEN Nederland is met de grootste puntenwinst uit het zaterdag en zondag op Lord's Cricket Ground te Londen gehouden hockeytoer- nooi gestapt: Met drie winstpunten door een overwinning met 10 op Engeland en een gelijk spel (2—2) tegen Schotland. De Belgen, die zondag 8 april in 'Amstelveen de tegenstanders van het oranje team zijn, wonnen zaterdag met 3—1 van Schotland, maar moesten In hun tweede wedstrijd met dezelfde cijfers de eer van de overwin ning aan Engeland laten. Nederland bleef dus als enige ploeg onge slagen. Toch echter was er geen reden tot uitbundige vreugde. Daarvoor kleefden er aan het spel teveel fouten en bleek het in verband met de nieuwe buitenspelregel uitgedachte tactische concept van 4-4-3 in de praktijk vele spelers nog weinig houvast te bieden. Och, het waren de eer ste wedstrijden na de Olympi sche Spelen en de ploeg staat aan het begin van de voorberei dingen van het wereldtoernooi eind augustus/begin september in Amstelveen, waardoor er niet zo zwaar aan mag worden ge tild, Ongetwijfeld zullen de spe lers elkaar in de komende maanden gemakkelijker weten te „vinden" en de strategie be ter onder de knie te krijgen, waardoor er geen reden tot wanhopen is. Immers, Engeland werd toch verslagen en Schot land met een ploeg met vijf de buterende internationals be dwongen. Het waren echter geen resultaten die met vlag en wimpel werden behaald. Enge- land werd verslagen door een doelpunt in de vijfde minuut van Frans Spits na een kapitale misser van de 26-jarige Engelse verdediger Ian Macginn, waar van Ties Kruize profiteerde door de vrijstaande Spits de bal op de stick te spelen, en door dat de Schotten slechts profijt trokken uit een van de drie hun toegewezen strafballen, kwam Nederland in de tweede wed strijd met het gelijke spel van 2—2 door twee doelpunten van de debuterende Kees van Geel (Mep-Boxtel) nog goed weg. ANP Nederland speelde tegen Schotland ongeorganiseerd, met weinig overleg bovendien om tot een grotere produktiviteit te ko men. Ofschoon Ties Kruize, al mist hij nog zuiverheid in zijn schoten, zich langzaam schijnt te herstellen van de inzinking die hij de laatste maanden had, Frans Spits was niet alleen bij zonder ijverig, maar hij legde ook knappe patronen op de grasmat. Doyer kon echter Sik- king niet doen vergeten. Zijn optreden was daarvoor te onze ker. Steens en Pirick speelden en onopvallende rol in een even eens onopvallende wedstrijd, die snel in de vergetelheid zal rus ten. Opstelling tegen Engeland: Sik- king, Tijs Kaanders, André Bol huis, Nico Spits en Coen Kra- nenberg, Wouter Leefers, Pieter Weemers en Joeroen Zweerts, Frans Spits, Paul Litjens en Ties Kruize. Tegen Schotland: Derek Doyer, Tijs Kaanders, Nico Spits, Ge rard Paats en Ron Steens, Ton Pirick, Pieter Weemers en Kees van Geel, Frans Spits, Ties Kruize en Paul Litjens. Het puntenVerschil moet dus wor den gehalveerd. Eva Bartha: „Ten eerste hadden we Ans Smulders-Van Gerwen, veruit de beste turnster, die we heb ben, niet tot onze beschikking, omdat ze met haar man in Zuid-Afrika zit. Ten tweede was dit de eerste wedstrijd van Lin da Toorop, onze nummer twee, sinds haar enkelbandblessure. Linda is daardoor een half jaar niet in de gelegenheid gweest om te trainen. Verder hadden we vandaag niet de beschikking over Ikina Morsch, die vrijdag een ongeluk met haar brommer heeft gehad. Trouwens, Ikina heeft om studieredenen ook minder tijd om te trainen. En Nel van der Voort, die in de laatste wedstrijd tegen de En'- gelsen vierde werd in de per soonlijke rangschikking is nu getrouwd en is niet meer be schikbaar voor de turnploeg". Eva Bartha moest daardoor een beroep doen op de jeugd. Meis jes als Renny Meester, Ineke Willemsen, Joke Kos en' Astrid Ranzijn, die gisteren als reser ve fungeerden, hebben hun kans gekregen. En juist over deze jeugd was Eva Bartha dik te vreden. Blij Het was terecht dat Eva Bartha blij was met de resultaten van haar pupillen. Er werd zaterdag zeer redelijk geturnd in Scha gen. Vooral de Heiloose Ans Dekker, evenals Joke Kos, Ikina Mors en Astrid Ranzijn, deed het zeer goed. Zij haalden dan ook op drie van de vier onderde len meer dan negen punten. Al leen haar paardsprong was ma tig, omdat ze bij de afsprong veel te veel moest corrigeren. De verrassend sterke 17-jarige Joke Kos werd tweede. Zij turn de erg constant, met als uit schieter haar brugoefening. Op de evenwichtsbalk presteerde zij het voor het eerst in haar carrière, om de losse overslag te maken. Renny Meester, de 17-jarige Friese kampioene uit Huizen was eigenlijk de verras sing van het toernooi. Zij werd derde in de eindrangschikking. Vooral haar paardsprong was erg goed. Zij noteerde het hoog ste aantal punten met 8.70. Ook niemand van de Engelsen reikte zo hoog. Vierde werd Margo Ve- lema van PSV uit Eindhoven, die al lid was van de „ploeg van München". Haar vrije oefe ning was zeer redelijk, maar zij faalde min of meer op de brug. waar zij met 7.55 punten de alle andere Nederleandsen voor zich moest laten. Op de vijfde plaats eindigde de eerste Engelse, Avril Lennox, die ook deelneem ster was aan de Olympische Spelen. Ineke Willemsen van Donar uit Dert Haag eindigde samen met de Engelse Anne Parkinson op de zesde plaats. Vooral haar paardsprong vol deed goed, terwijl ze met haar andere oefeningen steeds net boven de acht punten bleef. Toch een ruime overwinning <".js, ondanks de afwezigheid van Ans van Gerwen en Ikina Mors en de blessure van Linda Toorop. De KNGV mag blij zijn dat de grandioze bondscoach Eva Bar tha van de Hongaarse autoritei ten toestemming heeft gekregen' Joke Kos, de tweede turnster, staat op de laagste legger e de hoogste legger. vervolgt haar oefening met een kiepstand aan 33.30 6. Ineke Willemsen 8.50 8.30 8.10 8.20 33.10, Ann Parkinson (GB) 8.35 7.90 8.25 8.60 33.10 8. Llna Toorop S.20 7.80 7.80 8.55 32." 31.50: 12. Loralne Kirk (GB) 6.75 7.80 7.75 8.15 30.45. Bulten mededinging: Astrid Ri 8.60 8.15 7.30 8.40 32.45; Be\ Watts (GB) 8.10 7.35 7.75 8.10 De organiserende vereniging Nereus heeft de Heineken roeivierkamp, een tijdrace voor achten over 4 ongebruikelijke afstanden gewonnen. De Amsterdammers wonnen drie van de vier afstanden, want zij moesten de eer op de 250 meter laten aan de elite acht van Laga. 1. Nereus 1 (elite acht183.163 pnt.; 2. Laga I (elite acht183.253 pnt.; 3. Nereus 11 (senioren acht) 188.724 pnt. De elite acht van Nereus/Orka was de enige damesploeg, die deelnam. De ploeg behaalde 223.613 pnt. Op de foto: de Nereusploeg, waarban slagman J. Westendorp een zonnepet heeft opgezet. Er was een redelijke publieke belangstelling voor deze vierkamp. Een noviteit in de roeiwereld, gezien de ongebruikelijke afstanden van 250, 750, 1200 en 5000 meter, waarbij het eindklassement werd opge maakt via een puntenberekening, naar het voorbeeld van de schaatssport. Het ziet er wel naar uit dat dit experiment is gelukt en gecontinueerd zal worden. DEN HAAG De verrassing in de Eerste Divisie kwam uit Almelo, waar het laag genoteerde Heracles kampioenskandidaat en overtui gend leider, Vitesse, met 2-0 versloeg. Roda JC, dat zelf met 4-0 over de Ferreira 2-0. Scheidsrechter: FC Dordrecht heenwandclde, Draaisma. Toeschouwers: 3000. zag de achterstand op de Arn- Roda JC-FC Dordrecht 4-0 (2-0). hemmers gereduceerd tot twee 3. Plettcrs 1-0. 20. Meuser 2-0. punten, evenals PEC/Zwolle dat 48. Coolen 3-0. 65. De Wit 4-0. Willem II met 2-0 de baas bleef. Scheidsrechter: Jonker. Toe- Desondanks blijft de positie van schouwers: 3700. Vitesse met nog acht ontmoetin- FC VVV-Fortuna 2-1 (1-0). 44. gen voor de boeg florissant. Heynen 1-0. 75. Hermans 2-0. 84. PEC/Zwolle-WillemlI 2-0. (0-0). Benen 2-1. Scheidsrechter: Pij- 53. Hoogendoorn 1-0. 86. Hoogen- per. Toeschouwers: 3500. doorn 2-0. Scheidsrechter: Ram. Fortuna (Vl.).-Heerenveen 0-2 (0- Toeschouwers: 4700. j). 20. Toonstra 0-1. 67. Teun De Volcwljckers-Veendam 1-1 (1- Kist 0-2. Scheidsrechter: Gans. 0). 15. Waayenberg 1-0. 80. Pas- Toeschouwers: 2500. Gele kaart: cal 1-1. Scheidsrechter: Van Weide (Heerenveen). Gastel. Toeschouwers 1000. sc Cambuur-Helmond Sport 1-1 Gele kaart Blijham (Veen- dam). Volendam-SVV 2-0 (1-0). 17. v.d. Korput (eigen doel). 1-0. 81. (0-1). 10. v.d. Kerkhof 0-1. 70. Spindelaar 1-1. Scheidsrechter: Vermey. Toeschouwers: 4500. Gele kaart Ooft (Cambuur). Heracles-Vitesse 2-0 (0-0). 52. Vnn Duiven 1-0, 85. Feyer 2-0. Scheidsrechter: Keizer. Toe schouwers: 3000. De Graafschap-HVC 1-1 (0-0). 51. Van Londen 1-0, 72. Van Maurik 1-1. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 5000. Wageningen-Eindhoven 2-1 (0-1). 25. Senders 0-1. 65. Hazelhekke 1-1. 66. Meurs 2-1. Scheidsrech ter: Hoppenbrouwer. Toeschou wers: 2000. De Braziliaan Jose Altafini scoort het 398e doelpunt na zijn start als voetballer in Italië. Het was een belangrijk doelpunt, want zijn club Juventus won erdoor van Cagliari. De FC Barcelona moet sedert zondag weer stadgenoot El Espanol naast zich dulden aan de leiding van de Spaanse voetbalcompetitie. De volgelingen van Rinus Michels verloren tegen iedere verwachting in de uitwedstrijd tegen Malaga met 2—1. De klap kwam des te harder aan omdat aartsrivaal Atletico Madrid in het duel met Celta twee pun ten rijker werd, waardoor de Madrile- nen een directe bedreiging voor Barce lona zijn geworden. Het is dit seizoen al voor de derde maal dat Barcelona een voorsprong van twee punten uit handen geeft. Met 36 punten uit 26 wedstrijden gaan Espanol en Barcelona nu (weer) gezamenlijk op kop. Atletice Madrid komt met 34 punten uit eveneens 26 wedstrijden erg dichtbij. België Het v as zondag voor Club Brugge een prettige dag. De volgelingen van Leo Ca.njels vergrootten hun voorsprong aan de kop van de ranglijst in de Belgische eerste divisie tot vijf punten. De club won zelf de lastige uitwedstrijd tegen Club Luik met 10, terwijl Standard genoegen moest nemen met een gelijk spel van 22 tegen het welhaast tot de graderen gedoemde Diest. Anderlecht liet het helemaal afweten: een neder laag van 0—1 tegen FC Mechelen. De overwinning van Club Brugge is met geluk tot stand gekomen. Na zestien minuten in de tweede helft plaatste Ruud Geels een indirecte vrije trap rechtstreeks op het doel van Luik, waar de doelman de bal in een ongeluk kige reflex beroerde. De scheidsrechter moest de treffer toen goedkeuren. Helemaal ongelukkig was Anderlecht. de geroutineerde international Georges Heylens kopte in de 54e minuut de bal achter zijn eigen doelman Ruiter. Met nog vijf wedstrijden te spelen heeft Brugge 38 punten. Standard 33 en Ra cing White, dat van Berchem Sport ver loor (1—2), 31. Anderlecht, Beerschot en Mechelen delen de vierde plaats met 30 punten. Engeland Het gat tussen de twee leidende ploegen In de eerste divisie van de Engelse Lea gue, Liverpool en Arsenal, en de „ach tervolgers" is zaterdag groter gewor den. De koplopers zegevierden terwijl Leeds United, dat derde staat, een punt verspeelde aan Wolverhampton Wande rers (00 op eigen veld) en het als vierde geklasseerde Ipswich Town thuis met 10 verloor van Everton. Liverpool is nog steeds eerste met 52 pun ten uit 35 wedstrijden. Arsenal bezit twee punten minder. In de onderste re gionen speeld& West Bromwich Albion, dat laatste is, gelijk tegen Southampton (1—1). Daardoor kwam deze club een punt dichterbij Crystal Palace en Nor wich City, die beide verloren. Er is ech ter nog altijd een „kloof" van twee punten. Duitsland De strijd om het Westdultse clubkam pioenschap is praktisch beslist. Het res tant van de competitie dreigt bijzonder oninteressant te worden. Want na de overwinning van 51 tegen VFB Stutt gart, de hoogste uitslag van zaterdag, heeft Bayern München uit de acht nog volgende wedstrijden slechts negen pun ten nodig om zich weer titelhouder te mogen noemen. Het was de dertiende achtereenvolgende thuisoverwinning van Bayem in de huidige competitie. Verder zijn ook FC Köln en Wuppertaler SV op eigen terrein nog niet verslagen. Italië AC M I;.n hardde in een thuiswedstrijd te gen het dit seizoen door pech achter volgde AS Roma de volle winst (31). Juventus, halve-finalist in het toernooi om de Europa-Cup, Het zich in de moei lijke uitwedstrijd tegen Cagliari niet verrassen en won met 1—0. De grootste sensatie van dit seizoen viel Internazio- nale te beurt: in de uitwedstrijd tegen Torino kregen de eens zo geroemde Mi- lanezen slaag met maar liefst 40. Het Romeinse Lazlo handhaafde haar posi tie op de tweede plaats van de ranglijst door Atalanta met 2—1 baas te blijven. Met 36 punten uit 23 wedstrijden heeft AC Milan 3 punten voorsprong op Ju ventus en Lazio die beiden evenveel wedstrijden hebben gespeeld. Interaa- zionale is derde met 27 punten en moet zich als uitgeschakeld beschouwen voor de Italiaanse titel. Frankrijk In Frankrijk moest Nice de tweede ach tereenvolgende nederlaag incasseren. Tegen Straatsburg kwamen de kam pioenskandidaten niet verder dar een nederlaag van 1—0. Nantes kon niet beter profiteren van de misstep van Nice: tegen St. F.ticnne zegevie-den de kandidaten met 21. Marseille be' zijn annsl-iting bij de top door et ?--1 baas te blijven over Sochaux. Op kop gaat Nantes met 38 punten. Tweede is Nice met 36 punten (een wedstrijd meer gespeeld). Marseille is derde met 34 punten. Rini Wagtmans kopman van Canada Dry-Gazelle, moet stoppen met wielrennen. Een hartafwijking zou het leveren van grote inspanningen niet meer toelaten-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15