Woubrugge kampioen na nerveus duel bij GWS Avanti, Scylla 4 en Oegstgeest kampioen QUICK BOYS SPEELT ZICH VEILIG Noordwijk rekent af met Zwart Wit '28: 0-1 Afd. Leiden za. Tafeltennis Sjaak Bouwmeester uitstekend in vorm Zaterdagvoetbal AZC wint MAANDAG 26 MAART 1973 L3 LEIDEN In de eerste klas za terdag van de afdeling Leiden heeft Woubrugge in een recht streeks duel met „concurrent" GWS via een klinkende 0-3- overwinning bet kampioenschap behaald. De Woubruggenaren hebben daarmee hun verblijf in die eerste klas van korte duur gehouden en mogen het volgend onbelangrijke wedstrijden won seizoen weer eens proberen in Leiden nogal verrassend met de vierde klas. Van de degra- 13 van Hazerswoudse Boys en danten behaalde MVKV een mo- VWS met 1—0 van Sleutels, gelijk belangrijk punt, na een GWS—Woubrugge 0—3. forse wedsrrijd met Randstad Zoals voorspeld is dit geen beste Sport. VVSB moest alweer bei- wedstrijd geworden; daarvoor de punten prijs geven, ditmaal speelden de zenuwen een té be tegen Valken. In de categorie langrijke rol en de talrijk opge komen supporters hebben dan ook niet van mooi voetbal kun nen genieten. Ook GWS deelde in die malaise, hoewel de Sas- senheimers toch lang niet zo veel redenen voor nervositeit hadden. Vele kansen werden er gemist of simpelweg om zeep geholpen en pas laat in de eer ste helft wist Brunt Woubrugge een wat beter uitgangspunt te geven door met een fraaie lob te scoren, 0—1. Na rust bleef ei genlijk hetzelfde s; ->lbeeld over heersen; veel missers, slecht samenspel en eenvoortdurend weigeren te scoren. In de 35ste minuut maakte, wie anders dan Gerrit Wit een eind aan alle on zekerheid door met een ver schot 0—2 te laten aantekenen. In de allerlaatste minuut mocht dezelfde speler nog een penalty nemen van de goed leidende Sira, maar toen was de buit al binnen en het kampioenschap een feit. Het kampioensteam van Woubrugge, dat volgend seizoen weer in de KNVB zal uitkomen Valken door. Via Van Duin werd het 1—3, maar een laatste oplevering van VVSB zorgde nog voor een spannende eindfa se. Verder dan een doelpunt van Marneth kwam het niet. Hazerswoudse Boys—Leiden 1—3. Hazerswoudse Boys is bezig aan een opmerkelijke teruggang. Ook nu weer lieten de Zwart- Witten het duidelijk afweten, zó VVSB—Valken' zelfs dat zij door de tactisch WSB heeft zijn kans niet gegre- verdiend de twee punten in de wacht sleepten. MVKV—Randstad Sport 1—1. MVKV heeft kans gezien om het sterker geachte Randstad een gelijk spel af te dwingen. Het was een forse partij voetbal, VWS—Sleutels 1—0. waarin MVKV in de eerste helft Deze Leidse derby werd iets beter speelde. Voor rust werd er niet gescoord. Na de hervatting nam MVKV al snel de leiding, toen een Randstad speler een ingeschoten bal met de hand stopte. Langedoen be nutte de penalty. Een kwartier voor tijd maakte Kooy 1—1, wat gezien de veldverhouding wel op zijn plaats was. Zo bleef het tot het eind. 2—3. Brunt lobt Woubrugge naar een 0I voorsprong op GWS sterk spelende bezoekers geheel werden weggetikt. Ter- vooren opende de score met een afstandsschot, maar daarop had Kouwenhoven zijn antwoord nog wel klaar, 1—1. In de tweede helft wist de thuisclub echter geen antwoord op de betere combinaties van Leiden, dat via De Graaf en Joop Tervooren bij zonder matige aangelegenheid. Eigenlijk alleen scheidsrechter Van Duivenbode was in vorm; beide ploegen lieten het afwe ten. Na een half uur spelen bracht Bert Montagne de stand op 10, toen een corner door de Sleutelsachterhoede foutief werd weggewerkt. Ook de tweede helft veranderde er niet veel. Men volhardde in lusteloos spel en bleek er maar weinig zin in te hebben. Bij het laatste fluit signaal stond dan ook nog steeds die 10-stand op het sco rebord. pen, hoewel de Noordwijkerhou- ters al na 2 minuten met 1—0 voorstonden (Marneth). Na dat snelle openingsgoal kregen zij Stand; Woubrugge 18—32 (kam pioen); GWS 18—24 Hazers woudse Boys 18—24; Leiden 1921 Randstad Sport 1820 VWS 17—20 Valken 17—16; Sleutels 19—16 VVSB 18—9 MVKV 18—9 Kagia 18—7. nog vele kansen, doch lieten die onbenut. Al vlot in de tweede helft profiteerde Valken'68 van een misser in de WSB-defensie en toen de thuisclub duidelijk conditie tekort kwam drukte LEIDEN Zonder noemenswaar dige moeite zijn de teams van Avanti, Oegstgeest en Sano- cel/Scylla 4 in het afgelopen weekeinde kampioen geworden in de overgangsklasse. In de ereklasse heren leed Sano- cel/Scylla een 6-4 nederlaag te gen het jeugdige Iduna, dat daardoor de kansen tot handha ving zag stijgen. Voor het le team van Sano- cel/ScylIa stond er afgelopen zaterdag niets meer op het spel. De tegenstander van die avond, Iduna, heeft daar adequaat van geprofiteerd. Gerard Bakker en Anton-Wil v. Zoelen kwamen al leen tot winst tegen 3e man Blokdijk. Bert Onees was zich iets meer bewust van zijn marktwaarde en bleef naast Blokdijk ook Hans Lingen de baas. Het reserveteam van Sa- team 4 op Delta/Lloyd 3; Bert v. Schie, Hans de Roode en Fer dinand Thung verdienden daar mee voor hun vereniging een plaats in de promotiehoofdklas- berg/AMVJ5 werd het een 6-4 nederlaag. Wout Heemskerk was met 2 overwinningen de beste speler van Veense zijde, terwijl Jos v.d. Meer (lx) en Ton Hoogeboom (Ox) een te- nocel/Scylla kwam thuis uit te- In de hoofdklasse blijft de positie D^rreSlLTrde^iolt'sterk™; gen Never Despair. De spelers uit Den Bosch waren niet in staat om ook maar een tegen- punt te scoren. Theo Bakker c.s. hielden de tien partijen in Leiden. Sanocel/Scylla 3 behoef de niet tot op de bodem van zijn kunnen te gaan om met 8-2 te winnen van Swift uit Roer mond. Dick Springer en Hein Crispein maakten de uitslag niet al te deprimerend voor hun tegenstanders door elk 1 partij te verliezen. Vreugde in de Ca- tharijnstraat was er ongetwij feld vanwege de 9-1 zege van van het eerste herenteam De Treffers tot a.s. dinsdag on zeker, op die dag wordt de uit gestelde ontmoeting tussen Vic torie '55 en De Treffers ge speeld. Bij de Veners kwam wel het 2e team achter de tafel te gen het Goudse Ilac 2. Het werd een gemakkelijke 73 overwin ning voor De Treffers 2. Jos v.d. Veer bleef ongeslagen, ter wijl Koos v. Beek en Leo de Jong zich elk 1 enkelspel lieten afsnoepen. De Treffers 3 reisde met negatief resultaat naar Am sterdam. Tegen Valken- lijk vervangen door Hans Rood- enburg, werd het een 9-1 over winning door Docos. Invaller Hans Rodenburg liet de eerste partij schieten tegen Heerkens, maar Jacques v. Veen en Ton l'Ami bleven daarna evenals Hans zonder verlies. Docos was en is nog steeds voor eventueel kampioenschap was goed voor een hattrick, ter wijl Smits en de Ruiter ieder 2 x tot winst kwamen. Het dames team van Avanti herhaalde het eerder geboekte resultaat tegen Be Quick. Els Vreeburg (3 x) en Liesbet Smits (2x) en het dubbelspel tekenden voor een 6- 4 zege, waardoor de aansluiting bij de kopgroep behouden bleef. In de landelijke jeugdcompetitie stelde Avanti 1 het kampioen schap in de B-klasse een week uit. Tegen de meisjes van Delta Lloyd kwam het team niet ver der dan een 6-4 nederlaag. Wil- ma Kooter was de beste speel ster bij Avanti met 2 overwin- nlingen. de beslissende game. Het meisjesteam van het War- mondse Steeds Vooruit speelde in Zeeland tegen Middelburg- Zuid. Het werd een traditionele 6-4 nederlaag voor de toekomst van Warmond. In hun enkelspe len kwamen de meisjes ieder lx tot winst, terwijl ook het dub belspel op hun rekening kwam. geroutineerde André Klein met Theo v.d. Ploeg won slechts Biesen. Het dubbelspel was eveneens voor de mensen uit Noordwijk. Bij. de stand 4-5 was het Goof v.d. Hoorn, die zijn team in evenwicht moest bren gen. Tegen Biesen slaagde hij erin met 18-21, 20-22. afhankelijk van de verrichtin- Het eerste herenteam van Avanti Het team van Oegstgeest behaal de naaste concurrent NOAD 2. De overwinning van dit team afgelopen zaterdag op quick doet echter de kansen van Docos met nog 1 wedstrijd te gen Vriendenschaar 2. Was het spelen tot bijna 0 reduceren, resultaat in de vorige ontmoe- Tegen Amroba kwam TOV uit ting een gelijkspel, de Leidena- Noordwijk in een uitwedstrijd ren namen deze keer duidelijk niet verder dan een gelijkspel, revanch. Ondanks het niet mee- Ruud v. Alkemade betoonde spelen van Gerard v.d. Klaauw, zich wederom de kopman; hij hij werd meer dan verdienste- won 2x, maar verloor van de bereikte het kampioenschap de overgangsklasse door een 1-9 overwinning op Big Smash in Biggerkerke. Leo Straathof was wellicht wat onder de indruk van het behaalde kampioen schap, hij verloor tenminste de laatste partij in deze wedstrijd. Het reserve team van de Ha zerswoudse vereniging behaalde een 8-2 overwinning op Xerxes 2. Invaller Wim Steenbergen de afgelopen vrijdag de 2e pro motie in hun eerste bestaans jaar. Tegen het Beverwijkse Rapidity 2 kwam het team van Otto Verkerk tot een 7-3 zege. Jaap Polak was enigszins aan geslagen, hij kwam geen enkele maal tot winst in het enkelspel. Niettemin was de 7-3 winst meer dan voldoende voor de promotie naar de promotie hoofdklasse. LEIDEN Juist voor Sjaak Bouwmeester was het triest dat DHL in blessuretijd toch nog naast LFC kwam. Hoes passeer de hem onhoudbaar (11). En dat terwijl Bouwmeester lange tijd onverslaanbaar was geble ken en zijn ploeg naar de over winning leek te voeren. Want LFC had in de eerste helft, toen het nog het beste van het spel had, de leiding genomen door een doelpunt van Piet Gubler. Even later was Hoek dicht bij 0—2 maar nu redde doelman Storm schitterend. Tegenover het haastige voetbal van stelde LFC in deze fase mee bekeken spel. Dat veranderd na rust. LFC, dat het zonder d zieke Leo de Jong moest doei werd meer en meer in de vei drukking gedrongen. Voor; Herbercihs werd keer op ket gevaarlijk, maar Bouwmeeste pakte alles en naast hem on popte ook Holswilder zich een rots in de branding. Sne was het dat Bouwmeester toe nog gepasseerd werd; verdien was die gelijkmaker voor DH LEIDEN Noordwijk heeft zaterdag met één concurrent vast afg verslagen. SHO bleef op één punt volgen door een zege op het reec rekend: het Rotterdamse Zwart-Wit '28 werd in eigen huis met 0- verslagen. SHO bleef op één punt volgen door een zege op het reef gedegradeerde Doto, maar Kozakken Boys liet tegen De Zwerv verrassend een punt liggen. Quick Boys belandde door een duidi lijke zege op Jodan Boys definitief in veilige haven, hetgeen ni gezegd kan worden van Ter Leede. De 5—1 nederlaag bij Heerjans dam liegt er in dat verband niet om. In 3B van west I slaagde RC er in het verre Ermelo niet in de titel al te behalen. Daarvoor wa een overwinning op concurrent DVS '33 nodig; het werd et. 0—0 gelijk spel. Rijnsburgse Boys krijgt het in 2B erg moeilijk n de nederlaag (1—2) tegen AS WH.. rend van een foutieve teru; speelbal bracht de stand op 1- Zwart Wit '28—Noordwijk 0—1 (IA). Een topper, die geen topper was. Het was teleurstellend wat OegstgeestSV '35 01 (4B). Zwart Wit '28 en Noordwijk da Kampioen SV '35 heeft de Oegs toeschouwers voorschotelden. geestse aanvallers met de bu Noordwijk was lange tijd iets tenspelval aardig aan bandt beter en het mocht daarvoor de weten te leggen. Aan de ander beloning incasseren in de vorm kant klapte hij eenmaal te lai KATWIJK In het zonovergoten sportpark Nieuw Zuid is het Quick Boys voor veel publiek gelukt de felbegeerde en belang rijke punten in eigen huis to houden. Tegenstander Jodan Boys is geheel niet gevaarlijk geweest voor de Katwijkers en de 30 nederlaag die de Gou wenaars leden, is geheel in overeenstemming met het krachtsverschil. Bij Quick Boys ontbrak de ge schorste Leo Pluimgraaff die vorige week als invaller goed was voor een hattrick; Jodan Boys was nagenoeg compleet. Gelijk na de aftrap bleek de overmacht van de Katwijkers De blauw-wit gestreepten stre den met een flinke wind en een te doen maar de voorhoede mis te eenvoudig do nodige kracht en kwaliteit. Toen na 5 minuten Arie Haasnoot wederom met succes zijn hoofd onder het leer zij voor het Katwijkse doei te het doel van Jodan Boys met gezet had was er voor de Gou- komen maar het schot ging ver harde schoten bestoken maar wenaars weinig lol meer aan. naast. Ook de-gastheren geloof- het fanatieke was eruit. Pas in de 22ste minuut wisten den het wel; zij bleven evenwel ARNOLD HENDRIKSEN felle zon in de rug. Jodan Boys had er duidelijk last van en de wind zorgde ervoor dat de uit trappen van doelman Roden burg niet ver kwamen. Toch wist Quick Boys dit voordeeltje niet al te vaak uit te buiten: de passes waren meestal veel te hard en de spelers hadden de grootste moeite de bal onder controle te krijgen. Keeper Schaap schoot soms zo hard uit dat de bal het veld overvloog zonder een enkele speler te be reiken. Al met al oefenden de Katwijkers een grote drux uit op het doel van de gasten. Dit resulteerde in enkele hoekschop pen en een paar harde schoten op Rodenburg. De corners moesten meestal op rechts, de kant waarover de meeste aan vallen liepen, genomen wordin en deze taak lag bij de hard werkende Jan van der Plas, die de bal dan op een keurige wijze voor het doel liet caramboleren. De aanvallers echter timeden vaak verkeerd en Jodan Boys kwam er dan met een doelschop af. In de 20ste minuut werd de score geopend. Jan van der Plas wist de bal met een snelle sprint na een voorzet van Aad Remmelswaal fraai op zijn hoofd te krijgen en onder groot gejuich van de Katwijkse sup porters zag hij het leer hangen. Jodan Boys probeerde hierna de nog feller aandringende Katwij kers met kort spel en balbezit uit hun ritme te halen, hetgeen niet al te veel opleverde. In de 35ste minuut ontstond uit een hoekschop een geweldig gerom mel voor het Goudse doel en de bal moet op gegeven moment door een kopstootvan Arie Haasnoot het doel van de ach terkant bekeken hebben want de Katwijkers staken juichend de armen omhoog en scheidsrech ter 't Hart kende het doelpunt toe. Dit onder he"ige protesten van de gedupeerden maar het baatte niet: Quick Boys leidde met 2—0. Jodan Boys had nog geen enkele keer zijn tanden la ten zien maar dè kans om iets terug te doen kreeg het vlak voor rust maar v.d. lol miste op niet al te grote afstand. Na de rust misten de Jodan Boys het voordeeltje van de wind want die had door dwars over het veld te gaan waaien een neutrale positie ingenomen. Jo dan Boys probeerde iets terug Floor van Duin (Quick Boys) maakt het doelman Rodenburg danig lastig. De Goudse doelman werd driemaal gepasseerd. dicht en dat leverde SV '35 pri cies het enige doelpunt Daarvoor had Oegstgeest al i geluk mogen spreken toen ee SV '35 bij een penalty tegen d lat schoot. Het inzetten van d snelle Peter Anes en Hans Sm leverde Oegstgeest wel met stootkracht, maar geen doelpui ten. Een zeer slecht en bikkelhai duel, waarin Monster pas los kwam toen Martin Vonk ARD' op 0—1 had gezet. De Alphem ren gingen verder volgens he principe ogen dicht en hai knallen te werk. Monster dee het wat dat betreft iets beter de doelpunten van Van Tried en Vooys leidden dan ook to een verdiende 2—1 zege. Lisst Boys behaalde in dezelfde kla een 2—0 zege op TAVV. van een doelpunt van Albert Spaanderman. Pas in de slotfa se van de strijd sloeg het lont in het kruitvat. Zwart Wit ont ketende een stevig offensief, maar de Noordwijkse achter hoede gaf geen krimp. Heerjansdam—Ter Leede 5—X GA). Ten tweede male verloor Ter Lee- An~ de dit seizoen met 5-1 van M—tets-ARC 2-1 (4B). Heerjansdam. En terecht; er was maar één ploeg die voetbal liet zien. Na zes minuten was het 1—0 door Blom. Ter Leede had hierna pech toen een om haal van Sjoerd Boot tegen de onderkant lat van het op dat moment lege doel belandde- Daarmee hadden de Sassenhei- mers huh kruit verschoten. Vlasblom zorgde voor een 20 ruststand. Heerjansdam ging na rust door. Ter Leede werd fi naal overspeeld. Hartingsveld scoorde twee maal, alvorens Slu/mer de „eer" redde. Van Zijderveld bepaalde de eind- stapd op 5—1. Wieringermeer—Sizo 1—0 (3A west I). Een onraangename verrassing voor koploper Sizo, dat reeds in de eerste minuut met een ach terstand werd geconfronteerd. De HiUegommers ontketenden hierna een reusachtig offensief, dat echter door nerveus optre den zonder doelpunten bleef. In valler-junior Jos de Ruiter was in dat opzicht een gunstige uit zondering. KoudekerkLoosduinen 12 (3A, west II). l.oosduinen heeft een verdiende zege behaald op het andermaal ongeïnteresseerd spelende Kou dekerk, dat al snel met een ach terstand werd geconfronteerd en de lange spits van Loosduinen niet kon houden. Pas enkele mi nuten voor tijd redde Kees Dee moed uit een strafschop de eer: 1—2. DSVP—SVOW 1—1 (4A). Het gelijke spel is een juiste af spiegeling van het matige duel tussen DSVP en SVOW. Koplo per DSVP probeerde van meet af aan de ploeg uit Oude Wete ring onder druk te zetten, maar dat is maar ten dele gelukt. SVOW verhoogde zijn tempo toen het door een verdedigings- fout op 1—0 achterstand werd gezet. Dat bleef niet zonder ren dement. Ed Langerijs, profite- tienkamp ALPHEN AZC organiseerd zondag in zwembad De Dille een zwemtienkamp. De Alphe naren eindigden in de totaa stand op de eerste plaats. Anj van Harskamp leverde op 100 m schoolslag een uitstekei de prestatie door met 1.22.8 nieuw kringrecord te zwemme voor meisjes onder 14 jr., 16 j en dames. De eindstand was: AZC, 2. DWR, 3. HZC/de Rot ben, 4. AZPC, 5. Mosa Regio Het IJ. 7. Zeemacht. 8. VZC V 9. Surae, 10. De Rijn. De belangrijkste verrichtingen AZC-ers waren: 100 m rugslng mei jes 0/10 Jr.Marie Louise Sohalck. 1.27.4. Yvonne van 1.33.7. 100 m vrije slag meisjes 0/ Jr.: Helma van Brakel. 1.14.2; m schoolslag Jongens 0/10 Ewout van Wlnsum. 1.39.6. I meisjes 0/14 Jr.: Marly van sum. 1.25.8; 100 m vrlje slag i rnes: Marijke Dulveman, 1.09' Idem Heren: Peter Boot. 58.9. ni rugslag Jongens 0/14 jr. Rem Vlerbergen 1.17.0. Addle Houtm* 1.17.4. Idem meisjes 0/12 Jr.: Hete van Brakel. 1.23.7. 100 m scho Jongens 0/14 jr.: Ronald 1.25.1. Arjan de Bruin, 1.27.8. 200 schoolslag meisjes 0/14 Jr. van Harskamp, 2.57.2 Iden gens: Alex van Belkum, Idem 0/12 Jr.: Stan van Belkun 2.43.4. 100 m vlinderslag Jong" 0/16 jr.: Paul Belt. 1.17.0; 4 x wisselslag estafette dames: ZIJL/LGB, 5.10.2. Idem heren: ZIJL/LGB. 4.35.6. 5 x 50 m vrljcsl» meisjes 0/16 Jr.: de ZIJL/LG! 2.42.3. Idem Jongens: de ZIJL/LGi 2.31.4.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 10