KOVACS: REAL MADRID MINDER BELANGRIJK DAN DE BLESSURES Schrik na fout loting maakte FC Twente plaats voor opluchting Competitie onveranderd PRI KON DE INDONESISCHE COALITIE NIET DOORBREKEN BORUSSIA GEWENSTE TEGENSTANDER De Grauw productief Hartono favoriet badmintontitel Noteer bij de radio LEIDSE COURANT %f v AMSTERDAM Ajax kende, gistermiddag nadat de loting voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup bekend was geworden, geen angst voor de tegenstander. De enige vrees bij de Ajacieden voor de halve finales gold de fitheid van de eigen spelers. Horst Blankenburg bijvoorbeeld, thuis met zijn knieblessure uitrustend, zei: „Wat zou ik er tegen die ploeg graag weer bij zijn. Op dit moment ben ik er echter nog lang niet zeker van over drie weken weer fit te zijn". Stefan Kovacs dacht ook meer aan zijn eigen eiftal dan aan de volgende tegenstander. „Onze eigen blessures zijn veel belang- rLeliikkio- rijker dan Real Madrid. Een ge- zond Ajax behoeft voor geen en- Piet Keizer, kele ploeg bang te zijn, nu valt er nog niets definitiefs te zeggen over het herstel van de gewonde spelers. Als Johan Cruyff al weer zou kunnen spe len op 11 april, dan zijn er nog altijd twijfels over Horst Blan kenburg en Gerrie Mühren. de spelers 1967 behoorde tot het elf tal dat toen niet verder kwam dan de eerste ronde: „Ik ben gelukkig. Ik geloof dat we er ook de meeste kans tegen heb ben. Ik zie teg^n Real veel min der op dan teg«u die wedstrij- dan met Bayern München. Real is een ploeg, die je laat voetbal len. Dat hebben we graag. We zullen een Real Madrid tref fen, dat zich uitsluitend op deze wedstrijd kan concentreren, ter- Johnny Rep, over wie steeds wijl voor ons ook nog competi- maar weer geruchten gaan dat tiebelang op het spel staat. Real hij volgend seleen de roodwitte nagenoeg kansloos kleuren van Feyenoord zal gaan verdedigen. „Ik vind deze loting wel gunstig. Het lijkt mij de minst moeilijke tegenstander. Zo denken alle jongens er over. Ik heb het idee, dat Real iets is afgezakt vergeleken bij vroeger. Die overwinning op de Russen zegt me niet ..oveel. Ik had het veel erger gevonden, als we derby hadden geloot". „Spion" Henk Groot, een vande mannen die !n 1967 als actief speler aantrad tegen het toen schier onverslaanbare geachte Real Madrid zei' „Wij zijn op revanche belus». Ik weet nog weinig van de kracht van de Spanjaarden, maar dat komt straks wel gaed Ik verwacht dat zij typisch Spaans spel spe len, luchtig, verfijnd, minder op kracht gebassvd. Dat was ook in mijn tijd al zo". „Of Real sterker is dan vijl jaar geleden kan ik niet zeggen. Wel weet ik, dat Ajax sterker is geworden. Wij hebben nu meer routine in de ploeg van toen. We laten ons nu niet meer intimideren. Dat ge beurde vijf jaar geleden wel. Alleen de naam Real maakte toen reeds indruk. Tenslotte zit ten er nog vijf man (Keizer, Cruyff, Swart, buurbier en Huls- hoff) in het elftal dat in 1967 in de eerste ronde van Real ver loor. Deze jongens willen ook revanche. We rijn er dan ook wel content mee. Tegen Derby County krijg j» van die harde gevechten, uie kosten meer kracht. Juvei^is speelt dat on genuanceerde Italiaanse spel. Nee, ik geloof wel dat we het niet slecht hebben getroffen". Zekerheid Johan Cruyff, p s.ermiddag weer op de behondelingstafel van Salo Muller, was tevreden. „Ik ben", zei Cruvtf, „echt blij. He lemaal tevreden zal ik pas zijn wanneer Ik de zekerheid heb er tegen Real Medrid weer bij te kunnen zijn". Voorzitter Jaap van Praag was donderdag uit München doorge reisd naar ZU"r!r.h om de loting bij te wonen. „Ik kan niet an ders dan tevreden zijn", vond hij. „Mijn sp<5 ers wilden Real het liefst als tegenstander, het lot heeft hun wens verhoord. Het is niet zo Belangrijk dat we eerst thuis moe'en spelen. Ajax mag toch sterk genoeg geacht worden dit theoretisch kleine nadeel te overwinnen, indien er al sprake zou "ijn van een na deel bij de eerste thuiswed strijd. Bayern heeft toch wel be wezen dat wij **nk in de volgor de eerst thuis dan uit wat waard zijn". Antonio Calderon, de secretaris generaal van Real Madrid was minder opgetogen dan Jaap van Praag: „Het heeft ons niet mee gezeten met de loting. Ik hoop, dat wij geluk hebben in de wed strijd. Een ding kan een gewel dige steun /om Real Madrid zijn, namelijk de wetenschap dat wij de Nederlanders vijf jaar geleden hebben uitgescha- Horst Blankenburg: keld.". Nog lang niet zeker. ÏNSCHEDE De eerste - foutieve - radiomededeling, dat FC Twente in de halve finales van het toernooi om de UEFA-Cup zou moeten uitkomen tegen Liverpool, heeft in het Enschedese kamp even een schrikreac tie teweeg gebracht... En nog eerst thuis ook. Geluk kig bleek al meteen dat het een vergissing was" aldus trainer Spitz Kohn, „want Liverpool stond nu niet di rect boven aan ons ver langlijstje". FC Twente's oefenmeester kreeg dus zijn zin. jVoensdag, na afloop van de suc- tef cesvol afgesloten ontmoeting lUI' met OFK Belgrado, had hij al laten weten Borussia Mön- e'E chengladbaoh te prefereren. 5„En als ik de trainer van de Duitsers. Hennes Weisweiler mag geloven, was die voorkeur Wederzijds. Toch dienen we niet uit het oog te verliezen, dat Bo russia een bijzonder sterke te genstander is, die, afgezien de wedstrijd tegen Bayern Mün chen. de laatste weken ver schrikkelijk productief is". Kohn acht het een groot voor deel, dat FC Twente, zoals op een enkele uitzondering na (Las Palmas) steeds het geval is ge weest weer eerst uit mag spe len. ,,Ook fijn voor onze suppor ters, dat Mönchengladbach zo dicht bij ligt. Je bent er vlugger dan in Rotterdam. Van die uit wedstrijd hangt natuurlijk veel af, dan zullen we op de been, moeten blijven". lij de spelers was de voorkeurba lans ongeveer in evenwicht, waarbij Borussia en Tottenham Hotspur het meest genoemd werden. Aanvoerder Epie Drost zou liever tegen de Spurs ge speeld hebben. „Liverpool is op het ogenblik de sterkste club in Engeland, gezien de positie op de ranglijst, en Tottenham heeft de laatste jaren toch niet zulke opzienbarende prestaties gele verd. Bovendien ben ik van me ning, dat het Engelse voetbal ons wel ligt". L v.d. Kerkhof was het daar niet mee eens. Twente's snelvoetige rechtsbuiten, nog altijd onder de indruk van het spel van zijn directe tegenstander in het duel met OFK Belgrado. Stepanovic - „de beste die ik in al onze Eu ropa Cupwedstrijden, tegenover me had", - zei: „ik had op Bo russia gehoopt en dat is geluk kig gebeurd. Tegen Engelse clubs hebben we in vriendschap pelijke wedstrijden altijd goede resultaten behaald. Maar als er werkelijk iets op het spel staat, komen de zaken echt wel an ders te liggen". Theo Pahlplatz tenslotte had ook liever Totten- ham Hotspur als volgende oppo nent gezien. „Borussia is bezig weer in topvorm te komen. Ze maken daar verschrikkelijk veel doelpunten en spelen grandioos voetbal". Met Eddy Achterberg zag hij evenwel mogelijkheden de dubbelfinale - tegen in elk geval een Engelse club - te be reiken. Achterberg: „Maar dan moeten we Wimmer en Netzer kunnen uitschakelen". Nu komen we in de finale", was «V -.TM"TgURJR Borussia Mönchengladbach, de tegenstander van FC Twente. Van links naar rechts staand: Zoppke, Fuhrmann, Malkorn, Surau, Mischalik, Klinkhammer, Kullik, Heynkes, Jensen, Wittkamp, Danner, Witt- man en trainer Weisweiler. Zittend: Vogt, Sieloff, Rosenthal, Schrage, Quasten, Kleff, Rupp, Bonnhof, 'Wimmer en Netzer. het eerste commentaar van Jupp Heynckes, toen hij resul taat van de loting van de UE FA-Cup vernam. Dr. Artemlo Franchl, de pas gekozen presi dent van de UEFA, had in hotel St. Gotthard voor de Duitsers de meest gewenste tegenstander getrokken: FC Twente. Bij de vertegenwoordigers van de Duitse oud-kampioen zag men slechts tevreden gezichten. Bert Vogts had liever tegen Liver pool of bekerhouder Tottenham Hotspur gespeeld: „De Neder landers zijn gevaarlijk. Ik heb ze reeds dikwijls op het TV- scherm kunnen bekijken". Trai ner Weisweiler straalde en was vol vertrouwen: „Ook al spelen we eerst thuis, dit moeten we kunnen halen". Als „spion" in Enschede bij de zege van 2-0 van FC Twente op OFK loofde Weisweiler de strijdlust van de Nederlanders. Sceptisch was sterspeler GUnter Netzer: „Wie de laatste vier van een Europa Cuptoernooi bereikt, mag men in geen geval onderschatten". Netzer wees daarbij op de ne derlaag van 3-1 die FC Twente in de Kuip nog wel aan Feyen- oord toebracht. Maar hij voegde eraan toe: „Bert Vogts kan zijn Engelsen nog krijgen... In de fi nale wel te verstaan". Borussia Münchengladbach vroeg FC Twente kort na de loting de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de UEFA-Cup reeds op 10 april en niet op 11 april te spelen. De Duitse clubleiding verzocht dat aan Mr. Erik Mulder, die voor de FC Twente in Züridh was. De Twentse club heeft echter nog geen beslissing genomen. Men zal het Duitse voorstel vandaag in Enschede bespreken. (Van onze sportredactie) Den Haag Dankzij (vooral) de enorme productiviteit van inter national Corkie de Grauw heeft HIJS Veronica gisteravond voor slechts 400 toeschouwers een zege van 172 op The Warriors behaald. De eerste lijn met Peter Darcy, Jérry Schüffer en De Graauw nam nagenoeg alle doelpunten voor zijn rekening. Maar Corkie de Grauw, die zes keer scoorde en even zoveel assists verzorg de, was de onbetwiste uitblin ker. Het krachtsverschil blijkt uit het aantal schoten, dat Wil liams de derde doelman van het Amerikaanse legerteam, kreeg te verwerken: 55 terwijl het Haag se doel 33 maal werd bestookt. The Warriors kon de aanvallen maar twee keer afronden, in de eerste en de laatste periode. Ki- towski was de schutter. Tussen standen: 41, 50 en 81. TILBURG Een gunstig huur contract voor het sportpark moet sportclub Tilburg (Willem II) uit de financiële moeilijkhe den helpen. Voortaan behoeft de sportclub voor het hoofdveld van het gemeentelijk sportpark, de bestuurskamer en de opslag ruimten maar 8.000 per jaar aan huur te betalen. LONDEN De Engelse speelsters Marga ret Beck en Gilian Gilks zullen in de finale damesenkelspel mogen uitmaken wie zich de nieuwe all-Englandkampioene badmin ton mag noemen. Margaret Beck had gis teren in Londen slechts zeventien minuten nodig om de 19-jarlge Deense Lene Koppen in de halve finale uit te schakelen: 11—2 11—5. De Deense, die donderdag nog ver rassend van de Europese kampioene Eva Twedberg had gewonnen, vond geen ant woord op de verraderlijke dropshots van de 21-jarige Beek. Gilian Gi'liks zorgde er even later voor dat de eindstrijd voor het eerst in 35 jaar een ge heel Engelse aangelegenheid wordt. De 21- j'arige Japanse studente Iroe Ykui werd telkens uit positie gespeeld en kon het niet verder brengen dan 411, 511. Wel had de Japanse in beide sets de leiding geno men, respectievelijk met 32 en met 43. Maar daarna begon de kampioene van 1969 steeds fouten te maken, die onmiddellijk door de 22-jarige Engelse werden afge straft. Buigen Ook bij de heren komen twee landgenoten te genover elkaar te staan. De Deen Svend Pri wist de Indonesische coalitie niet te doorbreken en moest na felle strijd bulgen voor Christian Handinata: 7—15, 156 13 —15. Pri, die in 1970 en vorig jaar in de fi nale verloor,scheen niet in zijn beste vorm te zijn. Misschien was hij wat uit zijn gewone doen door eer. verkeersopstopping, die hem twintig minuten te laat deed arriveren. In de tweede set leek de 26-jarige meubelma ker uit Kopenhagen zich te hebben her steld. Maar Handinata had daar andere gedachten over en nam in de derde set meteen met 7—1 de leiding. Pri kon nog terugkomen tot 77, maar daarna liep de Indonesiër weer uit tot 14—10. Pri deed nog van alles om een nederlaag te voorkomen, maar een smash buiten de lijen was voor hem het einde: 1315. Favoriet Rudy Hartono, die het kampioen schap al vijf jaar in zijn bezit heeft, had geen moeite met zijn landgenoot Tjun Tjun. Deze 20-jarige spelerr was in 23 mi nuten reeds met een nederlaag geconfron teerd 7—15 1—15. Hartono is tijdens dit toernooi steeds beter gaan speln en zijn kansen in de finale tegen Handinata moe ten dan ook zeer hoog worden aangesla gen. iet is langzaam maar zeker een gewoonte geworden, dat aan belangrijke sportevenementen een officiële ontvangst in de .plaats van handeling" vooraf gaat. Zo ook bij de zweminterland Nederland—Oosl-Duits- land in Rijswijk. De trappen van het stadhuis waren de enige geschikte plaats voor een groepsfoto Zittend rechts: wethouder Korting. DEN HAAG De competitie In de eredivisie van het betaald voetbal zal het volgend seizoen volgens de huidige opzet worden afgewerkt. De realisatie van het „plan—Huybregts", dat vorige week tijdes een opinie-peiling tot heftige discussies aanleiding gaf, is voorlopig een jaar uitge steld. Dit heeft het sectiebe- stuur betaald voetbal In een speciale vergadering besloten. Het bestuur betaald voetbal houdt overigens onverminderd vast aan de gedachte, dat het ver meerderen van het spannings element in de competitie positie ve invloed op 't bezoekersaantal tal kan hebben. SPORTTOTO DEN HAAG De cijfers van midweekse toto no 36, waarop de Europa Cup wedstrijden. zijn: aantal deelnemers 420.186; inleg 795.000,—; Prijzenbedrag 336.285,—; Eerste prijs, 35 winnaars, die elk bruto 2.402,— ontvangen Tweede prijs, 703 winnaars, die elk fl 119,50 ontvangen Derde prijs, 8.255 winnaars, die elk fl 10,10 ontvangen Het Invoeren van het „plan-Huy- brechts" voor het komende sei zoen stuit op praktische bezwa ren. Er zou bij amendement een nacompetitie met uit- en thuis wedstrijden moeten worden ge speeld. Het sectiebestuur neemt aan, dat het Nederlands elftal zich voor het wereldkampioen schap in Duitsland zal plaatsen. Zonder twijfel worden die spe lers geselecteerd, wie de clubs in deze na-competitie zullen uit komen. Dit zou een overbelas ting betekenen voor deze selec- tiegroep. Bovendien is het sectiebestuur van mening, dat de verhitte dis cussies en de uitslag van de opi niepeiling met aarzelende voor- en tegenstemmers nu niet be paald een reële basis is, om zondermeer dit plan door te voeren. Het bestuur Betaald Voetbal zal overigens niet nala ten met nieuwe voorstellen te komen, indien uit het markton derzoek dat thans wordt gehou den, zou blijken dat door een verandering in de traditionele competitie-opzet meer toeschou wers naar de velden zouden ko men. e premie ten bedrage van 84.071,- wordt na 't verstrijken ken van de reclametermijn op woensdag 10 april bij loting toe gewezen aan een der winnaars van de eerste prijs. Heren, enkelspel, halve finales: Hartono (In donesië) Tiun (Indonesië) 15—7. 15—1 Handinata (Indonesië) - Pri (Denemarken) 15—7. 6—15. 15—13. Dubbelspel, halve finales: Handinata/Cran- dra (Indonesië) Stuart Talbot (Ene).) 154 18—13 Tlun/Wahiudi/Indon)—Guna- wanySudiana (Indon.) 15—2 17—15. Dames, halve finales: Gilian Gilks (Ene) Hiroe (Japan) 114. 115 Margaret Beck (Ene.) Lene Koppen (Den.) 11—2. 11-5. Dubbelspel, kwartfinales: Kaaeaard/Ulla strand (Den.)Aenes van der Meulen/ Marje Ridder (Ned.) 1159 1517 1815. Halve finales: Aizawa/Takenaka (Japan) Nielsen/Hashman (Enel.) 9—15 15—13 15-7 Beck/Gilks (Ene.)-Kaaeaard/Strand (Den.) 15_2 15—4. Voor de eerste maal zal er een officieuze- wedstrijd plaatsvinden tussen de badmin ton ploegen van Nederland en Indonesië. Morgen zal in de sporthal Bancras te Am stelveen de ontmoeting worden gehouden. Door bemiddeling van de heer Hadisantoso, een lid van de Indonesische ambassade is men erin geslaagd de Indonesische ploeg naar ons land te krijgen. De Indonesische ploeg ziet er als volgt uit: Dames: Utani Dewi. Taty Soemirah, Intan Regina Masly, Nara Sudiana, Indra Ku- nawan en Poppy. Heren: Rudi Hartono, de huidige wereldkam pioen, Kristian, Jali Teng, Ade Chandra, Tjun Tjun, Amrik Nurman en Handinata. Tips Alkmaar (Van onze paardesportmedewer- ker) Den Haag - De gezellige dravers- baan in het Noordhollandse Alk maar begint morgenmiddag om half twee aan hit nieuwe draf seizoen. Het programma bestaat uit tien goedbezette draverijen. De tips: SINGEL-PRIJS: Lollo Bloemlust, Kris Spencer en Korlnff l). OPKNINGS-PRIJS: Lu Damsel. Los- tovll en IJasy. DEN HOUT-PftlJS - met trio - Lento H, Krone Buitenzorg en Ineke. ALKMAARDERM10 ER-PRIJS: H. Bond. Heros en Gcnerlque Belwln. HE1LÖO-PRIJS: - mol trio - Kwik Honovor, Judy on Harold Slgnnl. SPORTPARK-PRIJS) Impnlu, Hlspano ld» 5" OPKNINGS-PRIJS II: Kror Buitenzorg en Kashmir. ALKMAAR-PRIJS - met trio - Ingo vnn Bonnl, Jolfer «n Janncke Prln- HERENTALS Tijdens het toer nooi om de Europese jeugdtitels libre en anker kader 47/2 heeft de Nederlandse biljarter Chris van der Smissen gisteren In He rentals zijn librepartij tegen de Fransman Bury in een beurt uitgemaakt. Ook in het kader 47/2 had Bury geen enkele kans tegen van der Smissen. In de derde ronde maakte v.d. Smis sen zijn libre-partij tegen een andere Fransman, Gouespel, ook in een beurt uit. Ook voor zijn partij in het kader 47/2 had de Brabander slechts vier beurten nodig. Sportwereld LONDEN Hoewel Gordon Banks het gezichtsvermogen in het rechteroog slechts zeer ge deeltelijk terug heeft, is hij toch geselecteerd door sir Alf Ram sey om deel uit te maken van de Britse ploeg, die een trln naar Gibraltar maakt. AMERSFOORT De Amers- foortse eerste divisieclub HVC heeft de 28-jarige Nico van Mil tenburg gecontracteerd als trai ner. Hij volgt Bas i'auwe Sr. op, die aan het einde van het seizoen gaat vertrekken. DEN HAAG De jeugdige turn sters Ineke Wiliemse (Donar Den Haag) en Jeanette van Ra- venstein (PSV Eindhoven) zui len deelnemen aan de persoon lijke wedstrijden, die op 8 april in Riga worden gehouden. PARIJS Voor de eerste divisie van de Franse competitie zijn gisteravond de volgende wed strijden gespeeld: Strasbourg - Nice 0-1; Bordeaux - Nimes 0-1; St. Etienne - Nantes 1-2; FC Paris - Red Star 3-2. EREDIVISIE FC Utrecht Haarlem FC Amsterdam AZ '67 Go Ahead Eagles MVV PSV Sparta NEC Excelsior Feyenoord FC Den Haag FC Groningen FC Den Bosch NAC FC Twente Telstar Ajax EERSTE DIVISIE PEC Zwolle Willem II Volewijckers Veendam Fortuna VI. Heerenveen Heracles Vitesse Roda JC FC Dordrecht De Graafschap HVC Wageningen Eindhoven SC Cambuur Helmond Sport Volendam SVV FC VVV Fortuna SC De wedstrijden aangeduid met een komen voor op het totoformulier.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9