ADVIES OVER GROENOORDHAL „DESASTREUS" De Kaag werkt hard aan leefbaarheid Elk 'n eigen huis in Endepol II i Korfballers boos Ongevraagd advies over Marendorp-0 llet Beestin Oegstgeest Feest bij de KRB MARKTEN Drie grafische jubilarissen OOK Wat u moet weten PAGINA 3 ZATERDAG 24 MAART 1973 LEIDSE COURANT StSCl 611 StfGGkniSUWS LEIDEN Het bestuur van de afdeling Rijnland van de KNKB-CKB (de korfbal- bond) heeft ernstige bezwaren tegen het meerderheidsadvies van de werkgroep Groenoordhal. Uitvoering van dit advies zou als consequentie hebben, dat „de beoefening van de juist in Leiden zo po pulaire en nog steeds in omvang groeien de korfbalsport in ernstige mate wordt belemmerd. Dit is naar onze opvatting in strijd met elk verantwoord gemeentelijk sportbeleid', aldus het bestuur in een schrijven aan het college van b. en w. De korfbalbond heeft vooral be denkingen tegen de bevoegdheid die de directeur volgens het rapport zou moeten krijgen om in de weekeinden van het win terseizoen commerciële verhu ringen ten behoeve van evene menten te bevorderen, zonder dat hij daarbij rekening behoeft te houden met de competitie- sport. Gezien de programmati sche voorbereiding die daarvoor nodig is, zou dit er toe leiden, dat de sportbonden de hal slechts voorwaardelijk zullen in huren en dan nog alleen voor incidentele activiteiten. „Het is duidelijk", aldus het be stuur van de afdeling Rijndelf land, „dat de hal zijn functie als sporthal grotendeels zou verliezen. Voor de sportbeoefe ning in Leiden zou dit desas treus zijn. Slechts de bouw van compenserende indooraccommo- daties zou dit verlies kunnen goedmaken. Dat dit voor de ge meente Leiden aanmerkelijke fi nanciële lasten zal meebrengen, die verre uitgaan boven de hui dige tekorten van de Groenoord hal, behoeft geen betoog." Het tweede bezwaar van de bond geldt de verdwijning van eén deel van het sportterrein bij de Groenoordhal, dat door de korf balvereniging Noorderkwartier wordt gebruikt. Uit het feit dat een andere Leidse vereniging, Crescendo, al jaren om een an der veld zit te springen, zonder dat daar al enig uitzicht op is, concludeert de bond dat in Lei den kennelijk compensatiemoge lijkheden in dat opzicht ontbre ken. ,Wij dringen er daarom met de meeste klem bij uw college op aan geen oplossing van het run- derloods vraagstuk te aanvaar den, die vermindering van de totale korfbalveldenoppervlakte tot gevolg zal hebben." LEIDEN Het voltallige personeel van de Leidse Onderwijs Instellingen vertrok gistermorgen naar Lon den. Met dit snoepreisje (per vliegtuig) heeft het de vijftigste verjaardag van de LOI gevierd. Eén dag was daarvoor voldoende. Op de foto zwaaien de LOI-ers in alle vroegte af, om omstreeks het middernachtelijk uur weer op gewone Leiderdorp se bodem terug te komen, beladen met reis- en feest- indrukken. Het weekeinde is om bij te komen. LEIDEN De adviesraad voor de binnenstad heeft B. en W. van Leiden het ongevraagd ad vies gezonden, de aanleg van de speelplaats op het oude school terrein van de Van der Werff- straat zo spoedig mogelijk goed te keuren, de uitvoering ervan waar nodig met de ge meentelijke diensten bij te staan en met name de groen voorziening in samenwerking met buurt- en plantsoenendienst te laten verzorgen. Aangaande het verkeersplan be vat het ongevraagd advies enke le verbeteringen die na gesprek ken tussen de buurtvereniging en de werkgroep „Verkeer" van de Adviesraad zijn aangebracht. I n dat plan wordt de Maren- dorpsedwarsstraat een speel straat met een 3.50 m. breed overpad ten dienste van politie, brandweer, GGD en bedienend verkeer; Grevenstraat en Druc- kerstraat worden aan de kant van de Van der Werffstraat en Oude Vest voorzien van een op en afrijband met het verkeers bord „model 20RVV". Hoewel de speelstraat de beide straten in twee doodlopende stukken verdeelt, kunnen de bewoners er hun auto's parkeren: in de Grevestraat rechts en in de Druckerstraat links, gezien van uit de Van der Werffstraat. De werkgroepen „Leefbaarheid", „Stadsverfraaiing", „Monumen ten", „Verkeer en Vervoer". „Wonen" en „Structuur" van de Adviesraad stellen zich achter het initiatief van de buurtver eniging omdat zij de wijze waarop de vereniging tot stond is gekomen, tekenend acht voor het ontwakend besef onder de Leidenaren, voor de gevaren die de binnenstad bedreigen en een waarborg voor de ernst waar mee twee in het oog springende hierboven genoemde pro blemen zijn aangepakt. Tweede maal 'gevaarlijk snoepgoed' Roelofarendsveen Na de suc cesvolle uitvoering vorige week van de klucht „Gevaarlijk Snoepgoed" heeft de toneelver eniging St. Pancratius morgen avond vanaf 8 uur in De Alke burcht een herhaling van deze toneelavond. Een avond waarop ipen uitbundig kan lachen en genieten. Donateurs hebben vrij toegang. Er zijn aan de zaal tevens nog enkele toegangskaarten beschik- Dit jaar toch YEBO LEIDEN Ondanks de financiële moeilijkheden waarmee de VEBO verleden jaar te kampen had met het organiseren van de jaarlijkse Paasvee-tentoonstel- ling, is men er ingeslaagd dit evenement ook dit jaar door gang te laten vinden. Deze tentoonstelling van slachtvee moet gezienworden als een graadmeter van de kwaliteit van het vee en is een belangrij ke stimulans voor de veehoude rij in het westen des lands. De tentoonstelling wordt 3 april a.s. 's ochtends om 10.00 uur door de weledele heer Diepen veen, voorzitter van de Neder landse Bond van Vee- en Var kenshandelaren, in de directie kamer van de Groenoordhal, met een korte toespraak ge opend. CITROENJENEVER CITROENTJE MET SUIKER CITROENBRANDEWIJN puur natuur Vraag Uw Slijter de gratis Voordeelkaart voor het Verzilveren van de puntenzegelt, de extra attractie bij elk De Kuyper-artikel LISSE Gisteren werd een „Pasar Malam" in het Trefpunt in Lisse geopend. Deze Indische Jaarmarkt draait ook vandaag nog. Het is voor de Bollenstreek een unieke gebeurtenis, waaraan veel Indische landgenoten met plezier hebben deel genomen. Allerlei Indische en Chinese gerechten of ingrediënten daarvoor zijn op de Pasar Malam te koop. Verder is er een programma van diverse attracties. De markt duurt nog tot 12 uur vannacht. WARMOND Hoewel voor de hearing van de stichting Eigen Woningbezil l.o. zeer veel be langstelling bestond, zullen niet temin heel wat bezoekers teleur gesteld naar huis zijn gegaan, omdat de opzet van het bouw plan Endepoel II niet voldoende uit de verf was gekomen. Nadat de burgemeester 't plan had toe gelicht, sprak wethouder Tulp. Over het eigen woningbezit in Nederland zei hij dat in ons land van een laagterecord spra ke was vergeleken met de eigen woningen in andere landen, nl. 36 per. De stichting wil daartoe in het plan Endepoel II komen tot de bouw van premiewoningen. Ge sproken werd van de Panagro- meander en/of tuinwoningen van 5,40 mtr. breed. Deze typen zijn in 78 werkdagen voltooid. Alleen Warmonders en zij die economisch aan de gemeente zijn verbonden, komen voor zo'n huis in aanmerking. De stich ting zal alleen bemiddelen bij de ankoop van grond, bij de on derhandelingen met de aanne mer, de subsidieaanvragen en financiering. Geschat wordt, dat de bouwprijs van de huizen op zo'n 74.000 gulden gaat komen. ROELOFARENDSVEEN Leerlingen van de Streekmuziekschool „Rijnakkoord" hebben gisteravond in de Alkeburcht in Roelofarends veen een concert gegeven. Hiermee gaven de jonge muzikanten uiting aan hetgeen zij op de lessen geleerd hebben. Allerlei instru menten kwamen aan bod in het veelzijdige en interessante pro gramma. De leerlingen bewezen met dit concert dat de Streefemu- ziekschool niet voor niets in het leven is geroepen. Op de foto spelen Marinus Kreuze, Marja Mol, Angela van der Plas en Tanja van Dam een mars en Selbdritttwee klarinetwetken van W. Schneider. DE KAAG Dat men in De Kaag zeer ac tief is bleek wel op de vrijdagavond in de Jeugdherberg gehouden jaarvergadering van de Dorpsvereniging Jeugdherberg op het Kaageiland, 't Was pas de tweede al gemene jaarvergadering, maar het be stuur kon al met plannen komen voor de stichting van een gebouw dat als Dorps huis gebruikt kan worden en tevens voor het schoolgymnastiekonderwijs; een han dige combinatie om de plannen in een aannemelijke vorm te presenteren bij de gemeentebesturen van Haarlemmermeer en Alkemade. drln- De keer K. van de Rest, die op den voor hetgeen De voortvarende en zakelijke wijze gend nodig heeft: aan de hele Kaag-gemeenschap a. een gymnastiek/sportlokaal leiding geeft op dit gebied en ie- voor het onderwijs in de licha- dereen weet te stimuleren, kon melijke opvoeding; de aanwezigen mededelen, dat b. een Gemeenschapshuis, accom- juist heden aan beide gemeente- modatie biedende aan vele ver- besturen een plan is aangebo- enigings- en andere activiteiten ro van de dorpsgemeenschap. Bo vendien zal het een functie moe ten kunnen vervullen in de zo mermaanden voor een toene mend aantal (jeugdige) water recreanten. Voor de stichting hiervan is een begroting opgemaakt tot een be drag van rond 350.000,-. Dat de dorpsgemeenschap van De Kaag zich óók van haar beste zijde zal laten zien spreekt van zelf. Voorts kwam als belangrij ke zaak aan de orde de medi sche verzorging. Dr. Smit uit Sassenheim wil in De Kaag als arts zitting komen houden. De vraag was echter „wie kan een geschikte gelegenheid bieden?", 't Was even stil maar ds. van 't Hof kon tenslotte mededelen, dat de Kerkvoogdij aan de arts geschikte ruimte zal bieden in een zaal bij de kerk, welke me dedeling met vreugde ontvangen werd. Ook de milieubeheersing zal krachtig aangepakt worden. OEGSTGEEST „In onze tijd waarin overal in de wereld beestachtige daden door mensen worden gepleegd, ware het te wensen dat de mens zich meer zou spiegelen aan het beest tot veredeling van de geest". Met deze gedachte opende burgemeester Van Eijsinga gis termiddag de tentoonstelling „Het Beest in Oegstgeest", die tot en met 1 april gehouden wordt in het Raadhuis. De expositie laat wer ken zien uit verschillende musea en bezittingen, die alle het dier als onderwerp hebben. KATWIJK De Katwijkse Red dingsbrigade herdacht gisteren haar 50-jarig bestaan tijdens een samenkomst bij de n riaalloods van de brigade In de Noord-duinen. Burgemeester Vermeulen sprak over de rela tie en de geschiedenis met Kat wijk. In hotel Savoy volgde een recep tie. Namens het bondsbestuur bood de voorzitter van de Kon. Maatschappij tot redding drenkelingen het bestuur een kompas aan. KRB-bestuurslid Parlevliet kreeg de bondspen- ning uitgereikt. De KRB-jeugd had door een pennenaktie een buitenboordmotor verdiend, die het bestuur kreeg aangeboden Aangekondigd werd een aktie voor een tweede strandreddings- boot ter waarde van vijf mille Boerendansje van de leerlingen van de nieuwe basisschool. NIEUWVEEN De openbare ba sisschool De Tamboerijn is gis termiddag officieel geopend door de heer J.W. Fonhof, in specteur van het lager onder wijs te Alphen. De vele genodig den, onder wie burgemeester en mevrouw Breen en de heer M. Mahnic, kunstschilder en teken leraar aan de Osnovasola In het Joegoslavische Sekovlje (met welke school al jaren een uit wisseling van tekeningen be staat), werden in gebouw Kwiek ontvangen. Nieuwveen blij met De Tamboerijn In een toespraak zei de heer Fon hof, dat door de inzet van onder wijzend personeel en ouders te- zamen getoond wordt, hoe in Nieuwveen een kleine school ui terst benut kan worden: „de bouw is dit ideaal ten volle waard". Bij de school aan het Conradpark stond de jeugd al uitgedost te wachten. De heer Fonhof sloeg een opening in een grote dichtgeplakte papieren tamboerijn, hiermee zijn officië le daad stellende. De verdere middag stond geheel in het teken van het kind, met veel liedjes en sketches, bege leid door trekharmonica en elektronisch orgel. Ook werden geschenken uitgereikt, o.a. door de heer Mahnic. ardnppelen 28. nndljvlo 1.18—1.20, snijbonen 6.10-0.70. kroten gekookt 80, ■prulion A 1.07-1,76, B 80-1.40, prei 1.01-1.17, tomaten A 29.70-20.90. C 28.80-26.00, CC 23.40, witlof 1.21-1.67, komkommer* AA 92, A 76-80, B 62-66, C 48-,'.4, D 43-44, K 36-37, sin A 14-19, peterselie 27-29. rudljR 40-60, selderij 6-8 ALPHEN A.D. RIJN Tijdens de algemene jaarvergadering van de afd. Alphen van de Ned. Kath. Grafische Bond zijn drie jubilarissen gehuldigd. Het wa ren de heren W. van Schaik (25 j. lid), P. J. v.d. Zwet (25) en A. F. Ruijssenaars (60). Ze wer den toegesproken door hoofdbe stuurder A. Meijer. Vooral de heer Ruijssenaars werd In het zonnetje gezet. Het drietal ont ving het nieuwe insigne van de bond. Nadat het woord was gevoerd door afdelingsvoorzitter A. W. G. van Leeuwen, die de jubila rissen een passende herinnering meegaf, sprak de heer Ruijsse naars, mede namens zijn twee jubilerende medeleden een dank woord. Vooraf was een huishoudelijke vergadering gehouden, geleid door de heer Van Leeuwen, die in een toespraak zei het bedroe vend te achten, dat de jeugd zo weinig belangstelling voor de organisatie had. De afdeling telt De heer Van Leeuwen wil over nu 85 leden, een stijgend aantal. twee jaar ais voorzitter bedan- Wegens het bedanken van be- ken (hij is dan 65); nu reeds stuurslid Vriesekoop werd de beval hij de heer Dongelmans heer J. Dongelmans gekozen. als zijn opvolger aan. LEIDEN De dijkgraaf en het hoogheemraadschap van Rijnland hebben, na overleg met de gemeenten Katwijk, Noordwijk en Wassenaar, de heer mr, dr. Van Gunsteren benoemd tot hoofdingeland van die gemeenten. Leiden Zondag verleent de jongerengroep THE LORD'S FOLKS zijn mede werking aan een eucharistie viering in de kerk van de paters Montfortanen aan het Haagse Schouw Celebrant bij pastoor F. Knibbeler. Aan vang 11.30 uur, thema „On der Invloed". Aarlanderveen De mu ziekvereniging DSS, geeft za terdag 24 maart a.s. in het „Dorpshuis" een muziek avond, waaraan ook het drumband met majoretten aan medewerken, na afloop is er dansen op de muziek van het duo Veen9wljk. LISSE De expositie „At- temis" is een weckend lan ger geopend. Zaterdag 24 en zondag 25 maart kan men het „jong talent" in de jeugdsociëteit bekijken. Ge opend van 15.00 tot 19.00 uur. LISSE De heer Veek uit Lisse slaagde voor zijn bre vet Molenaar wat afgenomen werd door het Gilde van Vrijwillige Molenaars van de Vereniging Hollandse Molen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3