Alsnog goedkeuring GS voor premie- bouw in Hoogmade OPKNAPBEURT Meer licht in de Hoofdstraat is gewenst Hogere premie bij verhuizing Schaatskampioenen gehuldigd streeknieuws Commissie Middenstand: Klein tussen leuningen Gnephoek veili r> Zonnebloem viert le lustrum PAGINA 7 VRIJDAG 23 MAART 1973 LEIDSE COURANT IPOUBRUGGE De samenstel ling van de raadscommissie ad hoe inzake uitbreiding gemeen tehuis was gisteren voor veie raadsleden een dusdanig strui kelblok, dat besloten werd dit agendapunt terug te nemen. Evenzo was men bet oneens over enkele voorgestelde ver keersmaatregelen in Woubrug- gc. Ie heer Van der Wereld, dat de verlichting van de Van Klaverweijdeweg nu beslist op korte termijn gerealiseerd zal worden. De voorzitter deelde mede. dat GS zich alsnog ac- coord had verklaard met de verkoop van de 16 kavels voor j de bouw van premiewoningen te Hoogmade; die voor de aldaar geprojecteerde vrije-sector- en bejaardenwoningen heeft nog geen goedkeuring verkregen. )e LTB had een bezwaarschrift ingediend tegen het besluit om de Spijkersloot te Hoogmade te dempen, dit als onderdeel van een kaderplan. Een en ander vormt de aanloop van een gro ter plan en betekent de verklei ning van het waterareaal. Op 11 april zal hierover een onder houd plaats vinden met het ge meentebestuur van Alkemade. Een drietal verkeersmaatregelen bleken niet zo maar voetstoots te worden aangenomen. Het voorstel om het Schoolpad (langs de openbare kleuter school) voortaan alleen tot voet pad te verklaren, werd uiteinde lijk met 7—3 stemmen aangeno men. Met algemene stemmen ging men accoord met het voor stel, voor de noordzijde van de Emmalaan tussen de Bateweg en de jachtwerf Hollandia een parkeerverbod in te stellen. Zeer verdeeld bleken de meningen over het voorsteil een parkeer verbod in te stellen aan beide zijden van de Bateweg tussen de H. de Boerstraat en de Van Woudeweg. Men liet het uitein delijk bij het oude. Ha onderhandelingen met de di rectie van Volkshuisvesting is de bouwprijs voor 22 woning wetwoningen te Hoogmade thans verlaagd tot 1.089.695; de raad verleende een krediet van dit bedrag, evenals een be drag van 4.580 voor de instal latie van een centraal antenne systeem voor deze huizen (excl. BTW). Bij de rondvraag vernam Van Lu- ding, dat nu de eigen vuilnis stortplaats vrijwel vol is, samen met de gemeenten Boskoop en Hazerswoude in Alphen a/d Rijn gestort kan worden. Het verwonderde Venhuizen, dat GS thans ineens wel bezwaren op peren tegen het storten van huisvuil in een sloot te Ofwegen vlak naast die waar tot op he den werd gestort. LISSE De lente is er, in volle glorie te zien op de Lissese Keukenhof. In de kassen pronken de bol- bloemen, binnen de perken komen de kleuren tussen het groen tevoorschijn. Het weer werkt aardig mee. Temperaturen van 10 tot 15 graden zijn deze week alom gemeten: voorboden van de zomer, uitlopers van een warme winter. VOORSCHOTEN De Voorschotense commissie van advies en over leg in middenstandsaangelegenheden was unaniem van mening, dat de uitbreiding van de verlichting in de Schoolstraat noodzakelijk is en direkt ter hand genomen moet worden. De commissie wilde niet wachten op een eventuele totale aanpak van het dorpscentrum, hoe wel dit ook om haast vraagt. De verhuur van het Cultureel Centrum voor commerciële doeleinden werd door de afgevaardigden van de middenstand anders bezien als door de afgevaardigden van de consumenten. De middenstand wil geen stuntverkoop van goederen in het Cultureel Centrum; de con sumentenafgevaardigden meenden, dat er blijkbaar behoefte bestaat aan zgn. stuntrverkoop van textiel en schoeisel. De commissie kwam tot het besluit dat geen vehhuur van het Cultureel Centrum zal plaats vinden voor stuntverkoop in de periode van zes weken voor een algemene uitverkoop, omdat de. winkelier dan ook niet wettelijk de prijzen omlaag mag doen. Een wijziging van de winkelftluLtlirïgsverordening is dringend nodig, maar het rit er niet in dat er spoedig verandering komt in de door de consument ondervonden Chaos van de halve dagsluitingen. In Voorschoten zijn zowel maandag-, dinsdag- en woensdagmiddag di verse winkels gesloten. Ook de sluiting tijdens het middaguur stuit op praktische bezwaren, waardoor deze ook wel gehandhaafd zal blij ven. Wethouder Pels deed de suggestie om te trachten te komen tot twee dagen, de maandag- en de woensdag waarop sluitingen moge lijk zijn. Het ligt in het voornemen om per 1 januari 1974 de vuilniszakken niet meer te voorzien van het keur gevormd door het wapen van Voor schoten. Tegen die tijd zullen alle plastic-zakken voorzien van een KOMO-keur door de reinigingsdienst aangenomen worden. NIEUWE WETERING Doordat hij in een slip raakte kwam een 28-jarige inwoner van Neder- weert gisteren met zijn vracht wagen met oplegger tegen een brugleuning terecht. De bestuur der kwam uit de richting van Nieuwe Wetering en wilde naar Huigsloterdijk. Het ongeval ge schiedde op de Oude Weteringse brug. Door de botsing ging de combinatie „scharen", zodat het achtergedeelte van de vracht wagen tegen de linker brugleu ning botste. Waarom de combi natie ging slippen is onbekend. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Middenstand betaalt voor jeugd reis OEGSTGEEST De afdeling van de jeugdnatuurwacht omvat thans 250 jongens en meisjes. Dank zij een groots gebaar van de Oegstgeester winkeliersver eniging „Oegstgeest-Actief" gaan op 18 april a.s. 200 leden naar het prachtige WaddeneL land Texel. Zii zullen, tezamen met een groot aantal begeleiders de tocht gaan maken met een vijftal bussen en de kosten daaraan verbonden worden geheel voor rekening genomen door genoem de middenstandsorganisatie. De jeugd wordt o.m. een rondrit over het eiland aangeboden langs markante punten. ^AZERSWOUDE Ongeacht doorstroming of krotontruiming, krijgen degenen die in Hazers- woude „vallen" onder de door stromingsverordening, de krot- opruimingsverordening of de verordening „tegemoetkoming bewoners" bij woningverbetering 1750. Dii lit zal van toepassing zijn, zodra de raad van de gemeente de voorstellen van b en w hierom trent vaststelt in de op donder dag 29 maart te houden openbare vergadering. Tot nu toe is een tweedeling van de toe te kennen bijdragen van toepassing: enerzijds een tege moetkoming In de verhuis- en inrichtingskosten (maximaal 1250), anderzijds een tege moetkoming in de eventueel ho gere huurprijs 1500). B en w zijn van die tweedeling afge stapt, omdat de kosten van ver huizen en inrichten van een an dere woning al dermate hoog zijn, dat de toekenning van en kele honderden guldens hun in ziens niet als werkelijke stimu lans om te gaan verhuizen kan worden beschouwd. Een bedrag van 1750 zou In dat opzicht, volgens het college, wel stimule rend kunnen werken. Jongeren van Voorhout praten over Oosterschelde VOORHOUT - Onder leiding van Bramha Vadini Chaltanya kun-' nen leden van jongerenvereni ging „Kontakt" zich vanavond weer werpen op de yogacursus. Voor de sportliefhebbers is er zaterdagmiddag weer van alles te doen. De wekelijkse disco-avond wordt zaterdag gehouden, 's Zondags kan men zich ontspannen met aangepaste muziek. Maandag en dinsdag zijn weer gereser veerd voor de' toneel- handen- arbeidscursisten. De werkgroep Oosterschelde zendt woensdag enkele vertegenwoordigers naar Voorhout om te discussiëren over het al of niet sluiten van de Oosterschelde. ADVERTENTIE maak meer gebruik van onze uitgebreide service (ADVERTENTIE) „Arti"' verhoogt contributies TER AAR Op de jaarvergade ring van de R.K. Muziekvereni ging „Arti et Rellgloni" van Ter Aar werden de heren W. H. Pieterse, C. J. Hoogervorst en P. A. Keyzer herkozen. De fi nanciële positie van de vereni ging zal een extra steuntje krij gen als de contributlegelden, waarover de vergadering heeft besloten, per 1 april zullen wor den verhoogd. Het Huishoudelijk Reglement werd eveneens goedgekeurd. De vergadering werd m kennis ge steld van de goedkeuring der Statuten, dat bij K.B. van 8 sep tember 1972 had plaats gevon den, hierdoor zal men op offi ciële wijze subsidie kunnen ver- krijgen. De voorzitter G. van Lammeren had een moeilijk jaar achter de rug, maar wist desondanks de band binnen het bestuur te be waren. In het programma van optreden voOr het nieuwe ver enigingsjaar staan er diverse activiteiten te wachten o.a. tij dens de feestelijkheden rond het 25-jarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana op 5 sep tember. Rljpweterlng - Onder goedkeuring van liet Rijk en met medewerking van de Nationale Woningraad te Amsterdam, is de woningbouwver. „Alkemade" bezig haar uit 1939 daterende hulzen aan de noordzij de van de Oud-Adoselaan geheel te restaureren. Er worden op uit gebreide schaal verbeteringen en voorzieningen aangebracht, die voldoen aan de eisen van de tijd, waardoor zij tegelijk zijn aange past aan de nieuwe verhoogde huren. Voor deze algehele metamorfose moeten de huizon van binnen prac tised gidheel worden gesloopt. De scheidingsmuur tussen woon- en slaapkamer wordt verwijderd, waardoor 66n grote woonkamer ont staat; de slaapkamer vehhuist naar boven. Vernieuwd wordt voorts het plafond, de schoorstenen- en schoorsteenmantels, het Uchtlei- dingsnet, alle ramen en de voordeur, De keuken wordt helemaal ge moderniseerd en van een nieuwe aanrecht voorzien. Boven komt er een complete douche-gelegeriheid, terwijl voor en achter een flinke dakkapel wordt aangebracht. De werkzaamheden gebeuren blok voor blok en gedurende deze tijd (ongeveer 5 6 maanden) worden de bewoners met heel hun heb- gen en houwen ondergebracht in pas gereedgekomen nieuwe wonin gen te Roelofarendsrveen. Op het stuoadoor- en schilderwerk na, is het eerste blok van twee wo ningen nu gereed gekomen, zodat de bewoners hiervan binnen korte tijd hun vernieuwde woning weer kunnen betrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het winkelcentrum Ridder hof in Alphen aan den Rijn wordt op woensdag 11 april officieel geopend. Om half tien worden de genodigden ontvangen in ,,De Bron". Om tien uur zal de burge meester. mr. R.M. Gallas de openingshandeling verrich ten. LANGERAAR Gisteravond vond in Café 't Veer te Papenveer in aanwezigheid van Burgemeester Mr. H. J. van de Poel en zijn echt genote de huldiging plaats van 4 provinciale kampioenen en een wereldkampioen. Het betrof Jos Valentijn (21), kampioen Nederland (sprint) en 2e wereldkampioen (sprint), Pt<4 Kok (17) kampioen Zuid-Holland junior B lange baan, Ans van den Hoorn (17) kampioene Z.H. junior B lange baan (dochter elfstedentocht-winnaar '47), Lyda Egberts (19) kampioene Z.H. junior A lange baan en Gerda Rljne- veld (20) kampioene Z.H. senioren lange baan. Uit handen van de voorzitter ontvingen zij allen een fraai herinneringsgeschenk. Het speet de heer A. Hijdra wel dat Jos Valentijn prof was geworden. Ook de trainers werden niet vergeten. De heren Kees van den Hoorn en Ben Hoek werden door de voorzitter voor hun vele wgrk hierbij verzet geprezen. Dat een ijsverenlging ook 's zomers niet stil zit werd duidelijk toen de heer L. H. Sassen vertelde over de komende Prestatie Plassenloop op 1 april en een fietstocht op 2e paasdag aankondigde. HAZERSWOUDE De afdeling Hazorswoude/Koudckerk aan Rijn van de LTB-standsorgani- satle zal naar 'n nieuwe secreta ris moeten uitzien, nu A. M. Menken deze functie hoeft neer gelegd. Menken, die op 9 oktober 1945 In het bestuur werd opgenomen en de laatste zestien jaar het se cretariaat voor zijn rekening nam, achtte de tijd gekomen zijn plaats af te staan aan een van de jongeren. Voorzitter A. Jacobs Het A. M. („Bert") Menken overigens niet met stille trom vertrekken, want hij stak de loftrompet be treffende alles wat Menken die twee jaar geleden van het hoofdbestuur eon oorkonde kreeg vanwege zijp „zilveren" bestuursfunctie, voor de afde ling deed. Ook overhandigde de Bert .Meuken secretaris af bij de LTB voorzitter hem een radio. In de bestuursvacature werd voorzien door de verkiezing van P. A, van Schie. n restaurant „Groenendijk", waar een groot gedeelte van het ledentotaal (78) present was, werd ook aandacht besteed aan de vervuiling van het polderwa ter. Voorzitter Jacobs deed een beroep op de leden, om alles zo schoon mogelijk zien te houden. Notaris J. G. Bergsma uit Aar- landerveen hield een inleiding over erfpacht, maatschap en B.V. DVO-dames gepromoveerd LEIDERDORP Het eerste da mesteam van DVO is gepromo veerd naar de eerste klas door een overwinning op Haduard. De overwinning was het laatste wat DVO na de sterke competi tie nog nodig had en kwam vrij gemakkelijk tot stand. Na twee royale setzeges (4—15 en 2—15) werd het in de derde set wel even spannend. Maar op het be slissende moment drukten de Leiderdorpsen even door en voorkwamen daarmee een vier de set (13—15). De heren van DVO kwam ook met een overwinning thuis uit Alphen. Met fel aanvallend spel versloegen zij DAC in 3 sets (11—15, 12—15 en 8—15) Op 5 april speelt DVO nu tegen WW, dat koploper is. ALPHEN AAN DEN RIJN Hel egmeentebestuur van Alphen is van plan maatregelen te nemen voor veiliger verkeer in en nabij de Gnephoek in de gemeente. Mede door de uitbreiding van het industriegebied in Koudekerk wordt het verkeer hier met de tijd drukker. Momenteel geldt nog een onbeperkte snelheid voor deze 1100 meter lange Gnephoek. De gemeente wil egn maximum snelheid van 50 kilo meter per uur vaststellen In bei de richtingen. Voor wat betreft de in dit weggedeelte gelegen bocht over een afstand van on- geveer 200 meter dient zelfs een maximum snelheid van dertig kilometer te worden ingevoerd. Daarbij moet tegelijkertijd een inhaalverbod gaan gelden. Om het verkeer nog veiliger te ma ken overweegt de gemeente een aantal bomen te vellen LISSE In Rehoboth wordt mor gen het eerste lustrum gevierd van de „Zonnebloem-actie" In Llsse. Voor de 39 ziekenbezoe kers en een aantal genodigden, zal operette-gezelschap K.E.V. de operette „Viktorla und ihr Husar" opvoeren. Voorts wordt In de pauze een verloting gehou den. De „Zonnebloem-actie" werd vijf jaar geleden opgezet op initia tief van zuster Ernesta. De ac tie groeide tot een van de groot ste verenigingen van Lisse en heeft nu rond de 900 leden. De vereniging heeft 200 zieken, die regelmatig bezocht worden. I

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7