In B. en W. nog geen duidelijke mening over raadhuisplan Vrienden Wassenaar eisen openheid over toekomst rijksweg Stichting voor jeugdwerk komt van de grond Rayonwedstrijd EHBO-teams streeknieuws Opening openbare kleuterschool in Alkemade spoedig te verwachten Besloten overleg met eollege Avond over Vietnam in Hazers- woude OOK Wat u moet weten PAGINA 6 DONDERDAG 22 MAART 1973 LEIDSE COURANT Arbeids- enquête in Koudekerk KOUDEKERK - Het Centraal Bur. voor de Statistiek heeft In Koudekerk enkele adressen aan gewezen, waar de gemeentelijke enquêtrice, mevrouw Bouwman, enkele vragen zal komen stel len. De enquête is ingesteld statistische gegevens te verza melen over de werkgelegenheid en de werkloosheid. Zo zullen er gegevens gevraagd worden over het al of niet richten van beroepsarbeid, het zoeken naar werk of het veran deren van werkkring in het af gelopen jaar alsmede over het onderwijs dat gevolgd werd of wordt. Met deze enquête tracht het Bureau een inzicht te krij gen in de ontwikkeling van de werkgelegenheid in verschillen de bedrijfstakken, de werkloos heid en de positie van bepaalde groepen op de arbeidsmarkt, zoals oudere werknemers, jeug digen en gehuwde vrouwen. Gemeente van Koudekerk wil doorstroming bevorderen KOUDEKERK De gemeente heeft zich bereid verklaard een premie van maximaal 1750,- te verlenen voor het verlaten van een goede woning. Hiermee wil de gemeente de doorstroming in Koudekerk bevorderen. De premie wordt echter alleen verleend wanneer sprake is van vrijwillige verhuizing. Dit is niet het geval wanneer er een officiële opzegging van de huur aan de huurder plaats heeft. In formatie over de mogelijkheden van geldelijke steun worden op de gemeente-secretarie ver strekt. NOORDWIJK Ten behoeve van de accommodatie der gemeen telijke diensten stonden voor de raadsvergadering een drietal voorstellen op de agenda, met name het verstrekken van een krediet van 27.840,— voor de vernieuwing van de centrale verwarmingsinstallatie van het bureau van gemeentewerken, het plaatsen van een semi-per- manent kantoorgebouw voor de administratie van de gemeente bedrijven (kosten 53.820.—) en de centralisatie van de telefoon- installaties van de verschillende gemeentelijke diensten, waar voor een krediet van 134.000. werd gevraagd. Schelvis (PPR) vroeg zich af of het wel verantwoord was tot deze uitgave te besluiten, zon der dat er duidelijkheid was over de bouw van een nieuw raadhuis. Hij vond het beleid met betrekking tot de raadhuis- bouw vreemd en geheimzinnig. Het antwoord van burgemeester mr. Bonnike was duidelijk en klaar. Het college studeert nog op de raadhuisplannen. De zaak is echter niet eenvoudig en ook bij B. en W. zijn de meningen verdeeld. Dat raadhuisbouw op de tegen woordige plaats, zou gaan ge beuren een vraag van Bedijn (PvdA) achtte de burgemees ter zeer al mogelijk, doch er staat nog niets vast. Naar zijn mening konden er voor de zo mervakantie geen voorstellen met betrekking tot het raadhuis worden verwacht. De thans gevraagde kredieten wa ren noodzakelijk, omdat tus sentijds de gemeentediensten naar behoren dienen te functio neren. De raad was het daar mee eens, behalve de heren Schelvis (PPR), De Ridder (PPR) en Abcouwer (PvdA), die zich van stemming onthiel den. s mmm NOORDWIJK De riante villa „Kareol" aan de Oude Zeeweg, waarin vanaf 1954 het hoofdbu reau van politie Is gevestigd, wordt aan de achterzijde met een vleugel uitgebreid. Tot nog toe vond slechts een deel van het korps onderdak in de „politievilla", zoals het gebouw wel eens populair werd aange duid. De recherche was nog altijd gehuisvest in het oude bureau aan de Voorstraat en ook de daar aanwezige arrestantenver- blijven waren nog steeds in ge- Politie van Noordwijk in ruimere behuizing bruik. Binnen afzienbare tijd zal deze situatie tot het verle den behoren. Het pand aan de Voorstraat, dat uit een ver ver leden dateert en reeds diverse bestemmingen heeft gehad in de jaren na de eeste wereldoor log werd het politiebureau kan dan van de hand worden gedaan. De nieuwbouw aan het hoofdbu reau bevat in het benedenge deelte garage- en bergruimten en op de etage de cellengang, verhoorkamers. De kantoor ruimten voor de verkeerspolitie en de recherche, alsmede de vertrekken voor de afdeling sporenonderzoek en fotografie. WÊÊBBÊÊÊÊSt STOMPWIJK - Het initiatief van het gemeentebestuur van Leld- schendam, om een overkoepe lende raad van alle verenigin gen werkzaam op het gebied van jeugd en jongerenwerk te stichten, begint vaste vorm te krijgen. Oorspronkelijk gingen bij het ge meentebestuur de gedachten uit naar een stichtingsvorm, maar de leden van de verenigingen vonden dat veel te officieel en te strak. Besloten werd een Raad voor Jeugd en Jongeren werk op te richten. Hiervoor werden door 3 leden, onder lei ding van de ambtenaar voor jeugdzaken, de heer Witkamp nieuwe richtlijnen geschreven. Deze werden gisteravond behou dens enkele kleine aanmerkin gen goedgekeurd. Volgende week reeds, Op dinsdag 27 maart, komen de vertrouwens mensen van de verenigingen bijeen. Iedere vereniging of stichting mag namelijk een be stuurslid aanwijzen. Uit deze le den wordt het dagelijks bestuur gekozen, dat dus kan dienen als „praatpaal" van en tegen de gemeente. Ook de agenda werd alreeds vast gesteld voor dat nieuwe bestuur. LISSE De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond houdt a.s. woensdag een" ver gadering in Salvatori. Me vrouw Fabery bespreekt het boek „Danseres zonder be nen" van C. Asscher. Tevens zal er een bestuursverkiezing worden gehouden, waarin mevrouw De Kraker een me vrouw Segers aftredend zijn. Aanvang 20.00 uur. LEIDSCHENDAM De stichting Bejaardenwerk or ganiseert donderdag 29 maart een „avondsociëteit in „Duivenvoorde". Albert de Ree zal een conference hou den. Bovendien is er een mo gelijkheid tot sjoelen, biljar ten, kaarten of een rondlei ding door het gebouw. Aan vang 19.45 uur. HAZERSWOUDE Op uitnodiging van de EHBO-instructeur de heer Th. Vet heeft burgemeester Ten Heuvelhof gisteravond in de zaal van het gemeentehuis een aantal EHBO cursisten het door hen behaalde diploma met de EHBO verbandtrommel uit gereikt. De cursisten werden opgeleid door dr. J. C. A. Sprangen, de instructeur Th. Vet en de hulp instructeur G. A. W. Meijer. WASSENAAR Het bestuur van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar heeft in een open brief aan het college van burge meester en wethouders veront rusting uitgesproken over ge ruchten o.m. in de pers over plannen van Rijkswaterstaat tot reconstructie c.q. verbreding van de Rijksstraatweg door Wassenaar. Over deze plannen zou overleg met burgemeester en wethouders gaande zijn. Het bestuur wijst er op, dat elke z.g. verbetering van de Rijks straatweg in strijd 1s met de in Wassenaar algemeen aanvaarde gedachte, dat de Rijksstraatweg zo snel mogelijk ontlast moet worden van het doorgaande ver keer en het karakter moet krij gen van een plaatselijke weg. Verontrust toont het bestuur van de Vrienden van Wassenaar zich vooral ook over de sfeer van geheimzinnigheid, waarin Zoeterwoude Morgen, vrijdag avond, organiseert de plaatselij ke E.H.B.O.-vereniglng St. Lid- wlna de rayonwed9trijden in Ons Huis, aan zang 19.30 uur. Er zijn negen ploegen ingeschreven waarbij Leldea, Meerburg en Zoeterwoude ieder met twee teams deelnemen. De teams, die de eerste vier plaatsen zullen bezetten zijn ge rechtigd uit de komen op de kampioenschappen van het dis trict Zuid-Holland welke één week later in Roelofarendsveen zullen worden gehouden. Daar na volgen dan nog de wedstrij den om de nationale titel. Vorig jaar drong het eerste team van St. Lldwlna hiertoe door. Dit trio neemt in ongewijzigde sa menstelling, commandant C. Janmaat, mevrouw J. Overde- vest-Welp en mej. M. v. d. Salm, ook vrijdagavond weer deel. Het tweed team bestaat uit de dames De Boer-Berk, Kuijf-Jan- son en De Boer- de Jeu. De jury wordt geheel gevormd door kaderleden. De wedstrijden zijn vrij voor het publiek toeganke lijk waarbij de gediplomeerden er op wordt gewezen dat het be zoek aan deze geldt als één van de oefenavond in welke verplicht zijn voorgeschreven om voor verlenging van het diploma in aanmerking te komen. LEIMU1DEN In de zaal van café Keijzer hebben de leden van de R.K. bejaardensoos gisteren het feit herdacht, dat dank zij het initiatief van de heDe feestdag werd gisteren begonnen met een door densociëteit werd opgericht er C. J. Möllers ook in Leimuiden een R.K. bejaar- kapelaan Van Alkemade geleidde Eucharistieviering in de zaal van cpfé Keijzer, daarna werd gezellige broodmaaltijd aangeboden en vervolgens werd de middag doorgebracht met het leggen een kaartje. Deze fijne feestdag werd besloten met een uitstekend verzorgd diner, dat alle eer werd lLKEMADE Het Is waarschijnlijk, dat binnen afzienba re tijd een openbare kleuterschool in Alkemade komt. Dat zal zijn op het terrein gelegen aan de Middenweg hoek Molentocht. Als de raad van de gemeente Alkemade akkoord gaat met een voorstel van B. en W. komt op die plaats een semi-permanent gebouw, waarin de eenklassl- ge school gevestigd gaat worden. Het is de bedoeling, dat de school al het nieuwe schooljaar in gebruik wordt geno men. 'e gemeente heeft een onderzoek ingesteld bij de ouders van een aantal kleuters en hieruit is ge bleken, dat voor het komende schooljaar op minstens zestien kleuters kan worden gerekend. Verwacht wordt, dat dit aantal nog flink zal oplopen mede met t oog op de in aanbouw zijnde c9- nog te bouwen woningen in 't Plan „De Gogh". Er is dan ook reden om aan te nemen, dat de komende jaren het aantal tot rond de dertig zal stijgen, het geen noodzakelijk is, wil de school bestaansrecht hebben. De stichting zal ongeveer 233 dui zend gulden gaan kosten. In de raadsvergadering van de ge meente Alkemade zal aanstaan de maandag aandacht worden geschonken aan deze zaak. Voor de restauratie van de preek stoel, drie panelen en vier beel den in de kerk van de parochie St. Petrus Banden wil de ge- Het bouwrijpe terrein, waarop de openbare kleuterschool gezet wordt. meente een bedrag van 1500 gulden beschikbaar stellen. Een ander voorstel, dat aan de raad wordt voorgelegd is de aanschaf van automaten voor het zwem bad „Alkebad" Het gaat hier om drie apparaten, welke het zend gulden gemoeid, publiek vier verschillende fris- Het lichtelijk omstreden achter dranken, drie soorten ijs en pad aan de Anemonenstraat veertien soorten versnaperingen komt maandag tevens ter dis- kunnen bieden. Met de aanschaf cussie in de raad. Aanvankelijk is een bedrag van zeventien dui- zou dit pad 2V£ meter breed worden doch door omstandighe den is dit geslonken tot een me ter vijfentwintig. Om dit alles tot een oplossing te brengen is een bedrag van zevenduizend gulden nodis. het overleg over de plannen blijkbaar wordt gevoerd. De veronderstelling ligt voor de hand, aldus de brief, dat aan deze geheimzinnigheid grondslag ligt een zekere vrees van Rijkswaterstaat voor een herhaling van da acties, die vanuit de burgerij van Wasse naar zijn gevoerd tegen de plannen voor het r.g. stervia- dukt. Elke beslissing over do Rijks straatweg heeft echter directe invloed op het leefklimaat van de burgerij van deze gemeente. Die burgerij heeft er dan ook recht op, in een zo vroeg moge lijk stadium over de plannen te worden ingelicht. Het bestuur verzoekt het college van burge meester en wethouders haar in vloed aan te wenden om te be reiken, dat de directe belang hebbenden bij reconstructie werkzaamheden, l.c. de burgers van Wassenaar zo spoedig mo gelijk in de gelegenheid worden gesteld van de plannen kennis te nemen en te voorkomen dat de inwoners wat de Rijksstraat weg betreft, voor faita accom- plis worden gesteld. HAZERSWOUDE - De vredes- werkgroep Hazeiswoude gaat a.s. maandag praten over de noden van Vietnam. Tot dit be sluit Is de werkgroep gekomen na een weigering van b. en w. om te collecteren voor het Me disch Comité Nedcrland-Vlet- Do werkgroep heeft alsnog «en aanvraag lopen voor een ver gunning voor de huis-aan-huis- collecte. Op deze Victnamavond, waarvoor ook b. en w. en enke le raadsleden ziin uitgenodigd, hoopt de werkgroep toch toe stemming te krijgen. Tijdens de avond zal de film „Kerken en Vietnam" worden vertoond. Deze film werd ver vaardigd door een team van „Kenmerk". Vervolgens kunnen de aanwezigen kijken naar een filmpje over de gezondheidszorg bij hot Vietnamese bevrijdings front. De Hagenaar Ton van der Valk vertelt tenslotte het een en ander over Vietnam en de actie daarvoor. Voor het jeugd en jongerenwerk in Leidschendam is het te ho pen, dat de Raad spoedig ge stalte en persoonlijkheid krijgt. Er is ongetwijfeld veel werk te verrichten. Denken we alleen maar aan het hete hangijzer, de subsidies. Daarvoor is zelfs een aparte raadscommissie inge steld, Het zou toch wel prettig zijn, ais ook de betrokkenen, de verenigingen, kunnen meepra ten. r LANGERAAR „Artl et Rellgioni" houdt vanavond haar jaarvergadering ii parochiehuis. Op de agenda staat de behandeling goedkeuring van het huishou delijk reglement. Aanvang 20.00 uur. NOORDWIJK Harmonie kapel „Crescendo" geeft morgenavond een concert in het Lido-theater. Daarna zul len de drumband en de joretten een uitvoering ge ven. Aanvang 20.00 uur. VALKENBURG - De drie bij het CNV aangesloten vak organisaties houden morgen een gecombineerde Jaarver gadering in de zaal van de Hervormde kerk. De heer Schotman zal spreken. Aan vang 19.45 uur. WARMOND - De uitslagen van de loterij van „Steeds Vooruit": 1. G. van Kesteren 2. C. van Noord. Verdere prijzen vielen op lotnummers 28 (fles wijn), 96 (syphon), 920 (kappersset), 1540 (doos sigaren), 1857 (krulset), 1372 (koektrommel), 1271 (after shave), 535 (kaarsendover), 1793 (kaarsenstandaard) 484 (kersenbonbons). HAZERSWOUDE Chris van Gulyk, voorzitter van de CHJO, houdt op donderdag 22 maart op uitnodiging van de plaatselijke CHU4<leaver- entging, een spreekbeurt in Hazerswoudes voormalige raadhuis. Tijdens deze bij eenkomst, die om 20.00 uur begint, zal hij de actuele po litiek onder de loep nemen. LISSE Foto-Engel houdt in Rehoboth zijn dia-avond over Indonesië a.s. vrijdag. Aanvang 20.00 uur. WOUBRUGGE - De collecte voor hel Rheumafonds bracht in Woubrugge Hoogmade 1020.- op. Voor de plaatsen afzonderlijk was dit 878,16 (Woubrugge) 141,84 (Hoogmade). NIEUWVEEN - Het ouder comité organiseert morgen avond in restaurant Leley- veld een dansavond voor ge huwden. „De Bouquets" zul len hun medewerking verle nen. In de loop van de avond zal een verloting worden ge houden ten bate van het ou dercomité. Aanvang 20.00 uur. NIEUWVEEN - Als lid van het Nicolaas parochiebe stuur l« de heer N. van der Klein benoemd. ALKEMADE Morgen houdt de gymvereniging „Excelsior Aikemade" in restaurant „De Woelige Ba ren" haar jaarvergadering. Aanvang te 20,30 uur. Gere kend wordt op een grote op komst van de leden. VOORHOUT - Ondanks een complete voetbal-t.v.- avond was er voor de door Florina-Mode verzorgde show een enorme belangstel ling. De amateur-manne quins deden geweldig hun best om de getoonde model len zo goed mogelijk te sho wen. Wat er te zien was wa ren hoofdzakelijk tiener- en grotere maten. De Vrouwen beweging kan zeer zeker te rugzien op een geslaagde avond. RIJPWETERING De ge zellige avond, die de invali- denborxj „Alkemade en Om streken" morgen organiseert in het Dorpshuls is toeganke lijk voor leden en donateurs, die ook een introducé mogen meebrengen. Tijdens deze uvond is er een optreden van het cabaret- en revuegezel schap „De Narcis" uit Sas- senheim. STOMPWIJK Vrijdags middags van 2 tot 6 uur kun nen de Stompwijkers nog te recht in het Wit Gele Kruis- gebouw om de tandarts te bezoeken. Omdat de tandarts echter een adcrbloeding aan het been heeft, kan hij niet meer al te lang achtereen blijven staan. Daarom is het spreekuur beperkt tot 6 uur precies. Daarna worden geen patiënten meer behandeld. Dus, neem wat vroeger vrij, dan wordt u zeker geholpen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7