ANASTASI BIJ JUVENTUS GOUD WAARD Schalke '04 al in de eerste minuut gedesillusioneerd Hector bracht Derby County ronde verder REAL MADRID RIEP HERINNERINGEN OP Tan Wieren tekende bij Europa Cup 97JONDERDAG 22 MAART 1973 LEIDSE COURANT v PAGINA 19 25 (Van onze sportredactie) EDAPEST De weinige illusies, die Juventus in het iuei met Ujpest Dosza kon koesteren, leken na veertien minuten wreed verstoord. Op dat moment in Turijn igd de Italiaanse kampioen al een gelijkspel van 0—0 moeten toestaan had Ujpest Dosza al een comfortabele voorsprong van 2—0. Ferenc Bene, een van de zes inter nationals in het Hongaarse team, bewees al in de eerste minuut zijn scoringsdrift. ogenblik van onoplettendheid enige redmiddel. Terwijl de m voor Bene, die in de com- 30,000 toeschouwers in het sta- etltie doelpunten aan de lopen- dlon van Boedapest om meer band maakt, voldoende om riepen, veranderde Juventus. oelman Zoff te passeren: 1—0. oen Andres Toth dertien minu- later voor het tweede doel- zorgde, waande Ujpest oiza zich al met een been in halve finale. De woorden, die Tsjech Vycpalek, de coach an Juventus, voor de wedstrijd ad gesproken, hadden geen en- ele waarde meer. Hij had ge- :gd: ,,De Hongaren moeten en opening zoeken, wij nemen ,e»n risico's." Bene (midden achtergrondheeft uitgehaald. De reactie van doelman Dino Zoff is vergeefs. De bal ligt al in het net. rohalm iest had gezocht en gevonden, toekomst van Juventus leek opnloQs. Temeer, omdat de Eu- tipa Cup I de laatste strohalm as, waar de Italianen zich aan asfklampten. De rol In de com- illfle immers was vrijwel ult- :ipeeld. Met dat besef moest uventus gisteren wel risico's aan nemen, het; was nog het C. J. Quax (overleden Haag Oud ADO-doelman J. Quax is op 67-jarige leef- :d overleden. Deze bekende agenaar en oud-internationaal, letbalde in zijn glorie-tijd >lm. 1926) samen met Wim en er Trap, Jan de Jong en Henk reitner. De heer Quax is van- aag begraven. Resultaten Duindigt an onze paardesportmedewer- ker) SSENAAR Onder zeer ge- nge belangstelling waren er istermiddag draverijen en ren- op de Wassenaarse baan luindigt. heroptreden van derby-winna- s Karin met de Limburger ieng Hendriks is geen succes eworden in de Tulpenprijs. anaf de start kon de merrie de oede draf niet te pakken krij- werd terecht uit de trijd gnomen. Vad kwam niet an de start en Hardy Regina de favorietenrol ook niet pelen met Jan van Dooyeweerd werd wegens onregelmatig raven uit de strijd genomen. Ie overwinning ging nu naar k erano Du Pont met Klaas youdstra die winnend 27,40 racht voor elke gulden. eeuwklokjesprijs viel "ma Hollandia tweemaal voor e start. Met de veewagen werd merrie naar een dierenkli- iek gebracht. Volgens de die enarts heeft hij hersenletsel op- p7 elopen. De overwinning ging f aar Jodney B. leprijs 2000 jn.: 1. Kalros Six (M. Togt) 1.27.5. 2. Jeanne Bond II, Jenny S. n. 3,60 pl. 2.- 2,60 2,80 koppel 28,60 i0 401,80 lüjnprijs 2140 m.1. Lady (J. jndrlkx) 1.26.4, 2. King Belwln, 3. mely Star. n. 1,40 pl. 1,20 2.- koppel 4,50 bntprljs ca. 2000 m. ren: 1. Dizi IB) (A. Wilms), 2. Ronald, 3. Sir essel. 12.60 pl. 3,60 2,- 2,40 koppel trln 322.30 (J. n, 1,70. pl. 1,10 1.30 1.60 koppel 4,50 «Intlicnprijs 2000 m.1. Haja estlandia (R. Verbaan) 1.24.4, 2. iplter D, 3. Jos Westlandin. n. 24,50 pl. 8.- 2,90 8,90 koppel (K. Woudstra) 1.21.9, 2. Flli Janover, 3. Iduna J. Tm. 27,20 pl. 4,20 4,70 4,10 koppel ..jprijR 2000 m.: 1. Impereur P, Zandt) 1.24.1, 2. Kinley'B Speed, Iikander. a. 12,70 pl. 2,30 3,90 1,60 koppel D.70 trio 467.70 rcuspri.js ca. 1900 m. ren: 1. Royal limtcr (GB) (F. Vandeuren) 2.02.6, "irk Horse, 3. Llnota (GB). 4,80 pl. 1.60 1,30 1,80 koppel 7,80 cun'iilokjesprljs 2000 m 1 Jodney P I, (G. van Eykelenborg) 1. Hollandia, 3. Khan du Coq Jr. I. 11,40 pl. 4,70 2.20 6,90 koppel 6,- Cllsenprijs 2140 m.: 1. Jaspis du ols ij Langeberg) 1.25.7, 2. Jody Dlos, 3. Ingrld Roodnoot. 2,10 pl. 5,20 1,40 koppel (Van onze sportredactie) tn Haag Larry van Wieren, ten van de uitblinkers van het succesvolle Nederlandse ijshoc- keyteam heeft bij zijn club Raak een nieuwe overeenkomst voor de duur van een jaar gete kend. Met het inschakelen van het kunstlicht In de 25-ste minuut kwam de ommekeer. Pietro Anastasl, die destijds voor liefst 2,8 miljoen was aangekocht, bleek goud waard. De aanval ler, die om zijn bliksemsnelle reactie bij contra-attaques be kend staat, bracht de hoop weer terug bij Juventus. Na een half uur rondde hij een aanval van zijn ploeg af. Met een kopbal passeerde Anastasi doelman Szentimihaly: 2—1. Het was nog niet genoeg en Juventus kon blijven komen Tol Do Hongaarse tegenstander moest tol betalen voor het zeer hoge aanvangstempo, dat onmogelijk meer vol kon worden gehouden. Altaflnl en Anastasi kregen steeds meer vrijheid. Het tweede doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Er waren der tien minuten in de tweede helft gespeeld toen weer Anastasi op de juiste plaats opdook 2—2. De gelijkmaker was voor Juventus voldoende voor een plaats in de halve finale. De doelpunten in de uitwedstrijd gemaakt, tel den immers dubbel. Met die we tenschap was de Italiaanse kampioen tevreden en Ujpest Dosza, dat Celtic in de volgende ronde zo had vernederd, was niet meer bij machte terug te komen. Daarvoor was er in het begin al teveel van de conditie gevergd. De opstellingen: Ujpest: Szentimihaly, Kolar, Her- sany, Horwath, Juhasz, Duna, Toth, Fazekas, Bene, Nagy en Zambo. Juventus: Zoff, Salvadore, Spinos, Longobucco, Morini, Cuccirendi, Capello, Furino, Causio, Anasta si en Altafini. Veredediger Nish brengt redding bij een aanval van Spartak Trnava. De Engelse kampioen plaatste zich finale. DERBY Derby County is op weg naar de halve finale op meer tegenstand gestuit dan verwacht. De Britse kampioen, die in de (chauvinistische) ogen van de Britten in de finale de enige waardige tegenstan der van Ajax zal zijn, kwam een ronde verder, met het positieve saldo van slechts een doelpunt. Voor 36.472 toe schouwers versloeg Derby County thuis Spartak Trnava met 2—0, terwijl de eer ste ontmoeting in een zege van 1—0 voor de Tsjechen was geëindigd. Derby County werkte die achterstand van de eer ste wedstrijd pas na 39 minuten weg. Kevin Hec tor demonstreerde weer de vorm, die hij al het gehele seizoen bezit. Hij bezorgde zijn ploeg de zo belangrijke voorsprong. Hector werd trouwens toch de held van de wedstrijd. Toen elf minuten later zijn ploeggenoten zich bezig hielden met het appelleren voor een strafschop nadat een overtreding was begaan tegen Roger Davies was hij de enige die correct reageerde. In de verwarrende situatie bracht Kevin Hector het tweede doelpunt op zijn naam. Doelman Keketi had geen verweer: 2—0. Het was een verdiende voorsprong, die niet meer werd uitgebouwd, hoewel de kansen volop aanwe zig waren. Want na die tweede treffer moest Spartak Trnava, dat zich tot dat moment alleen had bezig gehouden met het verdedigen van de voorsprong, wel aanvallen. Het resultaat was omgekeerd evenredig, de kansen waren voor Derby County. De Britse ploeg had al In de 54-ste minuut defini tief kunnnen toeslaan, als Roger Davies niet de show had willen stelen. Hij kon schieten, maar wilde eerste nog even langs Keketi dribbelen. De opstellingen: Derby County: Bolton, Webster, Nish, O'Share, Mc Farland, Todd, Mc Govern, Gemmili, Davies, Hector en Hinton. Spartak Trnava: Keketi, Dobias, Maernik, Hagara, Kuna, Hrusecky, Fandel, Marsna (Kovic) Ho- varth (Varadin) Adamec en Kabat. Scheidsrechter was de Italiaan Aurelio Angonese. MADRID Onbewust moeten de toeschouwers In het Bernabeu-stadion hebben teruggedacht aan de glorie van weleer. Het Real Madrid van giste ren leek op de ploeg, die in de vijftiger jaren een onvergetelijke reputatie opbouwde. Opeens was daar weer een voetbalshow, waar de 70.000 toe schouwers zich in konden uitleven. Het publiek voelde, dat Real Madrid in een bijzon dere vorm verkeerde. Met luid handgeklap op het ritme van de Flamenco en belgerinkel wissel de men de ovaties af. Het eens zo machtige Real Madrid, dat in de Spaanse competitie dreigt te worden overvleugeld door Barcelona en Espag- nol, greep de gelegenheid dankbaar aan voor verder internationaal contact in de strijd om de Europa Cup I. Het arme Dynamo Kiev werd het slachtoffer van de Spaanse eerzucht. Na het doel puntloze gelijkspel in Rusland volgde nu een ne derlaag van 30. Al na twee minuten kon het publiek massaal van de plaatsen opstaan, toen Real Madrid de score opende. Spits Carlos Alonso Santillana stond op de juiste plaats, toen rechtervleugelverdediger Amancio de bal van twintig meter in het Russi sche strafschopgebied plaatste. Doelman Evgeny Roedakov dook tevergeefs naar de kopbal van Santillana. Pas in de 35-ste minuut-intussen wa ren heel wat doelrijpe kansen op het laatste mo ment verijdeld werd de voorsprong vergroot. Aguilar was degene, die afmaakte. In het voorbe reidende werk een combinatie met Amancio en Aguillar had Santillana een belangrijk aan deel. Vanaf de penalty-stip voltooide Andaguiiar de Spaanse actie: 2—0. Het was genoeg voor een plaats in de halve finale, maar het publiek was nog niet tevreden. De Russen, die nog een doel punt wegens buitenspel zagen afgekeurd, moes ten dan ook een derde treffer toestaan. Tegen dit Real Madrid had Dynamo Kiev niets in te bren gen. Amancio bracht het krachtsverschil in de Amancio maakte het derde doelpunt van Real Madrid in het duel stand tot uitdrukking: 3—0. tegen Dynamo Kiev. De Madrilenen speelden als in hun beste dagen. Toto 35 en 31 DEN HAAG De cijfers vi to no. 35 d.d. 17 en 18 mui Deelnemers: 581.824 Bruto Inleg: ƒ1.376.198,- Prljzenbedrag539.831.75 die per kolom 47,80 P/134.957, van de 11 april uuivcuiKcu. 2e prijs 176 die per kolom ƒ766.80 "rijs: 282) .■■SBH wordt na het verstrljkei .•lametermljn - woensdm i. - bij loting toegewezci De t 1973 zijn 'iruto ln 336,28.,- elk 84.070,-. Toto 36 DEN HAAG Bayorn Münehen—Ajax 3-1. Ujpest Down - Juventus 2-2. Derby County - Spartak Trnava 2- Ren! Madrid - D.vnnmo Kiev 3-0 Rapid Boekarest - Leeds United 1-3. VU Milaan - Spartak Moskou i-1. Borusslu MUnchengladbach - Kal- Dynamo Sparta - len - Liverpool O-l. Vheud Engles 1-0. Seprlji le prijs: L. 22728211. Ruhr te 1 'R. 0008619. Vun Devent L. 2274613. De uitslagen van de kwartfinales in de toernooien om de Europe se bekers zijn: Europa Cup I, Ujpest Dosza—Ju ventus 22 Juventus naar hal ve finales) Derby County—Spar tak Trnava 2—0 (Derby County) Real Madrid—Dynamo Kiev 3— 0 (Real Madrid) Bayern Mün ehen—Ajax 2—1 (Ajax). Europa Cup II: Rapid Boekarest -Leeds United 3—1 (Leeds Uni ted naar halve finale), Hajduk Split—Hibernian 3—0 (Hajduk Split). Sparta Praag—Schalke'04 3—0 (Sparta Praag), AC Milan —Spartak Moskou 1—1 (AC Mi lan). UEFA Cup: Borussia Münehen gladbach—FC Kaiserslautern 7— 1 (Borussia Münchengladbuch naar halve finales), FC Twente OFK Belgrado 2—0 (FC Twente), Vitoria SetubalTot tenham Hotspur 21 (Totten ham Hotspur), Dynamo Dres den—Liverpool 0—1 (Liverpool). v. Beusekom: op dreef LONDEN —Joke van Beusekom heeft de laatste zestien bereikt van het damesenkelspel van de All Englandkampiocnschappen. de officieuze wereldtitelstrijd. Zij versloeg achtereenvolgens de Deense Len Buchert. Hanke de Kort en de Britse Gardner. Marjan Luesken sneu velde in de eerste ronde tegen de Japanse Takenaka. Agues van der Meulen bereikte de tweede ronde, maar was daarin de mindere van Imre Nielsen- Rietveld. Rob Ridder verdween in de eerste ronde uit het toer nooi door een nederlaag tegen de Thailander Jaiyen. (Van onze sportredactie) PRAAG De Westduitse in menging in het Europa Cuptoernooi voor bekerwin naars is eveneens gister avond beëindigd. Naast Bayern Münehen in het toernooi voor titelhouders moest ook Schalke '04 in het tweede Europese be kertoernooi na verlies te gen Sparta Praag afhaken. Alleen in de strijd om de UEFA-Cup heeft West- Duitsland nog een club in de strijd: Borussia Mön- chen Gladbach, dat dins dag Kaiserslautern uit schakelde. Naast Sparta kwalificeerden zich voor de halve finales: Leeds Uni ted, Hajduk Split en AC Milan. De geringe marge van een doel punt is voor Schalke '04 niet voldoende gebleken. De West duitsers bereikten in hun thuis wedstrijd tegen Sparta Praag een overwinning met 21. De return beslisten de Tsjechen met 30 in hun voordeel. Al in de eerste minuut van de ont moeting trokken de Tsjechen het verschil recht. Nog voor de secondewijzer een hele rond gang had gemaakt, konden de 40.000 toeschouwers in het Le- ninstadion verheugd van hun plaatsen opveren doordat Sparta Praag de score had geopend. Jurkanin was degene die de eer ste de beste aanval van de Tsje chen na fraai voorbereidend werk van Barton gaaf afrondde. Doelman Nigbur was kansloos op de inzet van Jurkanin. Met deze fikse ruggesteun en aan gemoedigd door de volgepakte tribunes ging Sparta verder op jacht naar het fel begeerde doel: een plaats in de halve fi nale. In de massale aanvalsgol ven bleef Schalke echter knap overeind. De Westduitse verde- Terwijl linksbuiten Chiarugi na een tackle ter aarde stort komt Bigon aansnellen om de Milanese treffer te s diging sloot uitstekend en het aantal kansen dat Sparta Praag zich kon scheppen was miniem. Schalke was bij enkele uitvallen zelfs bijzonder gevaarlijk. De Duitsers vonden echter steeds de voortreffelijke doelman Bra- bec op hun weg. Tweemaal kwamen Emke en Scheer in kansrijke positie maar hun kop ballen werden een prooi voor Brabec. De Duitsers waren in de aanval gehandicapt door de absentie van Klaus Fischer. In de laatste fase voor de rust nam Sparta Praag het initiatief weer volkomen in handen, maar ook ditmaal wist de Duitse ver dediging van geen wijken. Na de hervatting zochten de Duit sers energiek de aanval, maar alle offensieve acties liepen dood op de verdedigingslinie van de Tsjechen. In de zeven tiende minuut viel de beslissing. Een minder secuur optreden in de Duitse achterhoede stelde Kara in staat, nadat RUsman had geaarzeld met wegwerken, doel man Nigbur voor de tweede keer te passeren. Schalke gaf zijn illusies nog niet op. De Duitsers ondernamen enkele veelbelovende tegenstoten, maar afte acties strandden op doel man Brabec. De Tsjechische doelman maakte kopballen van Rüsmann en Ltttkebohmert op knappe wijze onschadelijk. Acht minuten voor het einde viel de finitief het doel voor Schalke. Barton zette het stadion op zijn kop door de drie op het score bord te brengen. Leeds United heeft tegen Rapid Boekarest er niet de minste twijfel over laten bestaan wie het meeste recht had de halve finales te bereiken. Na de afge tekende overwinning van 5—0 op eigen veld kon de Engelsen niets meer gebeuren. Leeds be hoefde zelfs niet deze marge te consolideren, want al na twee minuten was het verschil met Rapid Boekarest gegroeid tot zes doelpunten. Bates bezorgde de 20.000 bezoe kers in het stadion van Boeka rest een onplezierige verrassing door al in het prille beginsta dium van het duel doelman Ra- ducanu voor een voldongen feit te plaatsen. Hiermee was het laatste restje optimisme voor de Roemenen verdwenen. Leeds drukte zijn stempel op de wed strijd en had na twintig minuten opnieuw succes. Ditmaal was Jones de schutter. Even daar voor liet Rapid een uitnemende kans op de gelijkmaker liggen toen Dlmitru vanaf de elfmeter stip afstand niet kon scoren. Na twintig minuten in de tweede helft was het wel deze speler die voor 2—1 zorgde. De ople ving van de Roemeense beker houder was van korte duur, want Jordan haalde opnieuw doeltreffend uit, waardoor Leeds met een comfortabele to taalscore van 8—1 de halve fi nale bereikte. Hajdu Split mag de Schot Black- 1» dankbaar zijn. Deze speler v i Hibernians was de meest beklagenswaardige van zijn team, want door zijn inzet in ei gen doel bezegelde hij het lot van Hibernians. De 25.000 toe schouwers hadden eerder Haj duk Split door treffers van Sur- jak en Hlevnak op 2—0 zien ko men. De Schotten, die de eerste wedstrijd met 4—2 hadden ge wonnen, kwamen na deze tegen slag niet meer tot opzienbaren de doden, waardoor de Joego- slaven zonder al (e veel moeite de halve finales bereikten. AC Milan, dat geruggesteund door de kleine doch belangrijke uitze ge van 1—0 op Spartak Moskou optimistisch was begonnen aan het tweede duel, heeft in eigen huis slechts een gelijk spel (1— 1) behaald tegen de Russische bekerhouder. Al in de eerste tien minuten vielen de twee treffers die de eindstand bepaal den. In het slechts met 40.000 toeschouwers gevulde San Slro- stadion scoorde Bigon de ope ningstreffer, waarna vier minu ten later Piscarev de score ge lijk trok. Na deze produktieve beginfase verwachten de toe schouwers een doelpuntrijk ver volg, maar Prati, Rivera en Ro- sato kwamen niet meer aan sco ren toe. Het was voor AC Milan voldoende.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 19