Raad eist te vergeefs meer woningen in bntwerpplan Endepoe W oningbouwv ereniging Gemeente Noordwijk komt tegemoet aan de „Teleurgestelden" had steun aan vrouwen- adviescommissie Samenwerking middenstand Lisse hechter herenigingen van bollenveilingen aan samenwerken dienstencentrum open L bollen- en duinstreek Wat u OOK moet weten Wassenaar verhoogt de leges IE De besturen van de lembollenveilingverenigin- n „West Friesland" uit Bo nkarspel en HBG uit Lisse zich buigen over samen- rkingsmogelijkheden. Op de anenkort te houden vergade- igen zullen de leden hierover der geïnformeerd worden, lige tijd verstaan de besturen directies zich over een aan tal problemen betreffende de ontwikkeling voor beide bedrij ven. Een nauwere samenwer king zou inhouden om uitbrei ding en verbreding van de we derzijdse activiteiten op het ge bied van de handel in bloemen, plant- en stekmateriaal en voor zover technisch en economisch verantwoord een harmonisatie te krijgen van de administratie. raagstuk van dancings is in studie RDWIJK Ook gisteravond llstond weer een debat in de lordwijkse raad over de situa- rond de bar-dancings in de dplaats. De aanleiding daar- was een brief van een aan- omwonenden, die zich aan- Bdigde als „De Groep Teleur- itelden" van het centrum te Ordwijk aan Zee. Teleurge- Id waren zij o.m. omdat de ad niet had voldaan aan een der gedaan verzoek om de litlngsuren voor de bar-dan- gs te vervroegen en om het li van dergelijke inrichtin- zoveel mogelijk te beper- bevatte de brief een aantal chten over wangedrag van dancingbezoekèrs en over de e fout-parkeerders in het itrum van de badplaats.- Op i der voornaamste punten uit requesten van de verontrus- met name de vervroeging i het sluitingsuur, ging de id niet in. De discussie spits- zich deze keer toe op het keerprobleem. Het ergste lawaai begint als de dancingbezoekers hun auto be reikt hebben, meende mevr. Van Nes (Gem- bel.). Evenals de heer De Wit (Prot. Chr.) voelde zij er voor om de par keerders naar de lege terreinen aan de Koningin Astrid Boule vard te dirigeren. Mevr. Van Nes klaagde over de vele fout- parkeerders in de omgeving van de bar-dancings. De Witt reali seerde zich de consequenties van het parkeren aan de boule vard niet te kunnen overzien. Zo zou een parkeerverbod in het centrum ook tot gevolg hebben dat de bewoners daar niet zou den kunnen parkeren. Hij ver zocht het college om eens met de bewoners rond de tafel te gaan zitten, een gedachte die ook Bedijn (PvdA) wel aan sprak. Zijn fractiegenoot Abcouwer ves tigde de aandacht op de talrijke parkeerders in de Binnenweg en dit was voor Alkemade (KvP) aanleiding het college te vra gen het gehele parkeerprobleem in de badplaats nog eens te be kijken. Het is een complexen-probleem, merkte burgemeester mr. Bomi- ke in zijn antwoord op. In het parkeren aan de Koningin Astrid Boulevard zag hij weinig heil. Op weg daarheen wordt dan volop kattekwaad uitge haald en dan zijn er weer ande ren die klagen. Namens het col lege zegde de voorzitter toe, dat er met de verontrusten en de exploitanten van de bar-dan cings een gesprek zal plaatsvin den. Benschop (prot. chr.) bepleitte be perking van het aantal bar-dan- cings door het opnemen van een limiet in het bestemmingsplan. Uit mededelingen van wethou der Van Duyn (Prot. Chr.) bleek, dat dit reeds een punt- van studie was. Het is niet on denkbaar, dat planologisch maatregelen kunnen worden ge troffen om regelend op te tre den. SBURG Staatssecertaris Vonhoff (links op de foto) heeft gis- h het dienstencentrum aan de Smidweg in Rijnsburg geopend. Het tuwe centrum, dat de naam De Bogaard kreeg, zal in de toekomst culturele- en ontspanningsfunctie gaan vervullen voor de be- i Rijnsburg en Valkenburg. Motorkwartet gaf geen LEIDEN —„Volgens de getuigen vervoerde u zelfs nog méér dan drie personen op uw motor. U handelde wel verschrikkelijk ge vaarlijk". Dete opmerking maakte de Leidse kantonrechter in de zaak, die diende tegen een 23-jarige drukker. De drukker verleende met zijn zware motor op het kruispunt Vrouwensteeg- Aalmarkt geen voorrang aan een van rechts komende auto. Dat had een fikse botsing tot gevolg. „Ik heb een zware motor en mag er drie personen op vervoeren. De vierde sprong onverwacht ook nog achterop en daar kon ik toch niets aan doen". De officier eiste twee geldboeten van 50,- subs. 10 dagen. „Daar ga ik tegen in hoger be roep", kondigde verdachte al vast aan. „Als u mijn vonnis hoort gaat u zeke» in hoger be roep". reageerde de rechter prompt. Zijn vonnis ging name lijk boven de eis uit en luidde: een totale geldboete van 100.- subs. 10 dagen en een voor waardelijke ontzegging der rij- bevoegheid voor de tijd van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. IGINA 5 WOENSDAG 21 MAART 1973 LEIDSE COURANT u VOORHOUT Woningbouwver eniging "Voorhout" kan de toe komst weer hoopvol en vol ver trouwen ingaan. Gesteund door een bouwteam en de vrouwe nadviescommissie lukt het de vereniging telkens efficiènt in gerichte huizen af te leveren. Vooral de vrouwencommissie is voor de vereniging in het afge lopen jaar een steun eweest. De waardevolle ideèn èbeètreffen de inrichting vzn o.a.. .k.eukens, douchecellen. plaatsing van schakelaars en het aanbrengen van speciale hulpmiddelen in bejaardeciwoningen zijn groten deels door de architecten over genomen. Voorts kwam op de jaarvergade ring vn de vereniging aan de orde het op handen zijnde 25-ja- rig bestaan. Suggesties over de viering worden in overweging genomen. Bij de bestuursverkiezing werd A. de Groot als voorzitter herko zen. Dit zelfde gold voor de he ren Standaert en Goddijn. De ontstane vacature door aftreden van mevrouw De Groot, werd gevuld door mevrouw Wijling. Tevens kon worden meegedeeld dat alle woningen van de ver eniging in redelijke stand an on derhoud verkeren. De leiding van het onderhoud is in handen van de heer W. van der Ploeg. rMOND In de Informele i gemeenteraadsvergadering het gisteravond hard tegen ird gegaan over het ontwerp jtemmingsplan Endepoel II. schitterend planologisch zei voorzitter Van der an de gezamenlijke frac- maar wel een plan waar aantal keiharde eisen n wilde stellen. Eisen waar in feite het voorliggende an van Stad en Landschap n de tafel werd geveegd, paamste eis van de fracties: Endepoel moeten niet 230, aar 310 woningen gebouwd orden. Alle woningen, die armond nog tot 1980 volgens ontwerp Streekplan Plassen- tbied mag bouwen, omdat de er Van der Kroft niet zag en anders in de gemeen- nog zou kunnen bouwen, e! voor de burgemeester, als voor wethouder Tulp ging deze eis /eel te ver. Tulp Dat de zaak zo hoog kon oplopen zwaaide zelfs "net zijn porte feuille, waarna de raad om zui ver politieke re lenen door de knieën ging en het college machtigde het ontwerpplan ver der uit te werken en waar mo gelijk de eisen van de raad in te bouwen in net plan. kwam voort uit het feit, dat B. en W. met de deskundigen van „Stad en Landschap" van me ning waren, dat andere plannen, dan het voorliggende ontwerp het niet zullen halen bij de Pro vinciaal Planologische Dienst en Ged. Staten. Naast de eis van Rechts de wijk Endepoel I waaraan Endepoel II, links moet aansluiten. meer woningen in Endepoel II eiste de raad nog: Een maximale huurprijs van 280,-. Niet eerder premiebouw, voor dat de bouw van woningwetwo ningen is veilig gesteld. Premie- en ww-woningen alleen voor Warmonders. Uit de verwaenfe winst van de zandwinning in Zwanenburg 475.000,-.) 5000,- per ww-wo- ning beschikbaar stellen. De te bouwen woningen moeten kwalitatief goed zijn. Burgemeester De Vreeze kon het met deze punten eens zijn, be halve met de eis tot wijziging van het plan waardoor er meer woningen gebouwd zouden kun nen worden. De bezwaren van hogerhand zullen zich dan rich ten op het feit, dat Endepoel II dan niet zou passen in het om ringend natuurgebied. LEIMUIDEN - De ver voerbedrijven Maarse en Kroon en de NBM hebben als gevolg van de nauwe sa menwerking besloten in de toerwagensector te gaan rij den onder de naam Central Holland Touring. Het wagen park zal bestaan uit ruim honderd eenheden. K. Koeleman - D. Oudshoorn V4—Vi. Joh. v.'t. Riet - R. v.d. Leeuwen 1—0. Th. Leli- veld - A. Rijneburger 1—0. H. J. v. Harten - J. v. Leeu wen 1—0. G. v. Leer - J. H. v.d. Velden Vt-Vi- D. Oos terman - W. Woittse 1—0. D. v.d. Laan - W. v.d. Linde af- gebr. G. v. Rijswijk - R. Martnls 1—0. A. Rodenburg - A. Grim ft. J. Haring - P. v.d. Heuvel Vi— RIJPWETERING - De kaartavond van de invaliden- bond in Zoeterwoude is een groot succes geworden. 71 deelnemers waren in het ..Don Boscohuis" aanwezig. Op 6 april wordt wederom een dergelijke avond gehou den in het Don Boscohuis. Lamboo mag plastic kas nog even laten staan NOORDWIJK Kweker Lamboo mag zijn plastic kas bij gratie van de gemeenteraad tot 1 juni laten staan. De Noordwijkse raad aangevoerd door agrarisch deskundigen als Faase (KVP) en BenscArop (Prot. Chr.) bleek het niet eens met de zienswijze van B en W, dat verwijdering nu van de plastic kas geen schade zou toe brengen aan de irissen, die er op het ogenblik onder getrokken worden. De heer Lamboo, die tegen de voorschriften omtrent de bebou wing van het middengebied de kas heeft neergezet kreeg eer der van B en W uitstel tot 1 april om de kas te verwijderen. RIJPWETERING De In- validenbond organiseert a.s. vrijdag een gezellige avond In het dorpshuis. Het caba ret-revuegezelschap „De Narcis" zal een uitvoering geven. Tevens wordt er op deze avond een verloting ge houden. Aanvang 20.00 uur. RIJPWETERING In „De Vergulden Vos" wordt vrij dagavond weer geklaverjast. De opbrengst is voor do be- jaardenkas. Aanvang 20.00 uur. ALKEMADE Bij de schaakclub „Utile Dulci" werd voor de onderlinge competitie de 24ste ronde ge speeld. De uitslagen waren als volgt: Van Rijn - Olie rook Yi—1/^; Van Berkel - P. Olijerhoek 1—0 S;chrama Ton Olijerhoek 1—0; A. v.d. Aart - Bert Volwater 0—1; N. Jong - Van Leur 0—1; Fred Hoogenboom - Aker boom 0-1; Ton Bakker - Van Bostelen 0—1; Jan v.d. Meer - Ganzevles 1—0; Th. Olijer hoek - Oomen 1—0 Ni;euw- wmt - Olierook 0—1; Koppe laar - Van Leur 1—0. NOORDWIJK/ RHOUT - B en W van Noordwijkerhout wil niet zwaar tillen aan de wijzigingen, die de gemeen teraad van Leiden meende te moeten aanbrengen in het statuut voor het Energiebe drijf Rijnland. Daarom stel len zij de raad voor tax overeenkomstig de Leidse raad te besluiten. WOUBRUGGE - De Platte landsvrouwen komen morgen in Het Oude Raedthuys bij een om te praten over huwe lijks- en erfrecht voor vrou wen. Aanvang 19.45 uur. WASSENAAR De gemeente raad heeft maandagavond een verhoging van de leges-tarieven goedgekeurd. In hun voorstel hadden burgemeester ei wet houders aangetoond, dat de hui dige tarieven ruim 30 zijn achtergebleven bij de kostenstij gingen van de laatste jaren. Een aantal tarieven is echter om dat met "ronde bedragen" wordt gewerkt, met 50 ver hoogd. De huwelijkstarieven zijn, na de verhoging, als volgt: Bij het gebruik van de grote trouw zaal: op maandag tot en met vrijdag 275,- op zaterdagen f 325,-. Bij het gebruik van de kleine trouwzaal: op maandag 65.- op dinsdag en donderdag 100,- op woensdag 110,- on donderdag 175 en od zaterdag 275,-. Deze bedragen worden verdub beld, als niet de ouders van een van de a.s. huwenden in de ge meente Wassenaar wonen. Het uitleggen van de loper bij koste loze huwelijken gaat 25.- kos ten in plaats van f 20.- het trouwboekje bij kosteloze huwe lijken 6.50 in plaats van f 5,-. LISSE De Lisser middenstand heeft een ..Ahrerha-nleuwe stijl" op. gezet. DU houdt ln dat nu ook verschillende comité's in het bestuur van de middenstandsorganisatie zitting zullen hebben- Het was het bestuur de laatste jaren gebleken dat binnen de organi satie nogal wat naijver heerste onder de wmkeliers. Zo trachtte ie der comité voor zijn eigen hachie te spreken. Het bestuur hoopt door deze nieuwe samenstelling van bestuur in ieder geval i buiten zo eensgezind mogelijk op te treden. De ?nde heren werden in het bestuur gekozen: de heer Breugel (K ..jlstraatcomité), de heer De Bruin (Vierkantcomité) en de heer Caspers (Heereweg-comité) De heren Hoogteiling. De Wolf en De Vries stelden ziob niet meer herkiesbaar. Secretaris Breetvelt werd herbenoemd. Noordwijk In de nieuwe woonwijk Boerenburg doet het ge meentebestuur heel wat voor de vestiging en inrichting van speelterreintjes. Aan de reeds gecreëerde speelgelegenheden aan het Gruenepad en de Stegerhoek, worden thans drie ter- reintjes ingericht aan de Pieter Coermanstraat, de Abr. Ra- demakerstraat en Johanna van Hoornstraat. Er wordt een krediet van bijna f 20.000 gevraagd voor speeltoestellen, zand bakken, rubber tegels en een beplanting. Aan de Zeger de Moorstraat n de Jozef de Veerstraat zijn verder nog speel plaatsen gerealiseerd voor jonge kinderen. Aan de Stegerhoek bevindt zich een geasfalteerde rolschaatsbaan, terwijl aan het Gruenepad een speelhoek een trapveld en een basketbalveld en volleybalveld komen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5