Zaterdag retour Gebouw ,,'t Spant" in Leimuiden gaat maand later open Zaterdag opening van binnenmanege in Koudekerk Leidse jeugd hield huis in het Langeveld streeknieuws Westeindseweg maximum 50 km W atertuincomplex grif van de hand Pinkeltje en Pinkelotje Snijbloemen laag in prijs op HBG enkele reis plus een piek voordek uit met NS DONDERDAG 8 MAART 1973 LEIDSE COURANT LEIMUIDEN Was het aanvan kelijk de bedoeling het fraaie recreatiegebouw ,,'t Spant" nog deze maand officieel in gebruik te nemen, door enkele kleine te genslagen in de levering van materialen heeft men dit niet kunnen halen en is de officiële opening verschoven naar de tiende mei. Inmiddels is als beheerder voor het gebouw door het stichtings bestuur aangesteld de heer A. Groenewegen uit Amstelveen, die thans reeds de gehele dag in het gebouw aanwezig is tenein de in de eerste plaats wat toe zicht te houden en voorts zich zoveel mogelijk vertrouwd te maken met het gehele complex. Men is zowel in als om het ge bouw met groot materieel bezig de zaak wat men noemt af te ronden en compleet te maken. Wat de grote zaal betreft is het wachten op de vloerenleggers, terwijl in de overige zalen men volop bezig is met het leggen van de vloerbedekkingen. Rond om het gebouw is men met graafmachine's bezig het ter rein te egaliseren en de toe gangsweg met het grote par keerterrein aan te leggen. Reeds nu wordt er zowel door de verenigingen als de scholen met verlangen uitgezien naar de in gebruikneming van dit bijzon dere gebouw, dat dienst zal kun nen gaan doe zowel voor licha melijke oefeningen voor de schoolgaande jeugd als voor gymnastiek, uitvoeringen, grote en kleine vergaderingen, enz. Er komt in het gebouw tevens een gezellig restaurant met gezellige zitjes. Nog wordt nagegaan in hoeverre ook de leden van de sportver eniging „De Kickers" van het gebouw, kleedkamers en dou che's voor en na afloop van training en wedstrijden gebruik zullen kunnen maken. „Dat is echter van latere zorg", aldus de heer Groenewegen, die zijn taak als gastheer voor 'de Lei- muidense bevolking met enthou siasme hoopt waar te maken. Het Leimuidense verenigingsleven kon wel eens een stevige duw in de rug krijgen met dit multi functionele gebouw. De stevige spanten van hout in beton het centrum zijn naam heeft ontleend. ZOETERWOUDE Gedeputeer de Staten hebben positief gerea geerd op het verzoek van het gemeentebestuur en toegestaan, dat voortaan voor een gedeelte van de Westeindseweg een maximum snelheid geldt van 50 k.m. per uur. Dit betreft het gedeelte tussen de Verlaatweg en de openbare ba sisschool en is in het bijzonder bedoeld om de leerlingen van deze school en de kinderen van de openbare kleuterschool welke hier is ondergebracht van meer veiligheid te verzekeren. Tevens hebben G. S. besloten de grens van de bebouwde kom te ■verleggen tot voorbij de toegang tot de school. Overigens leent het karakter van deze smalle weg zioh nauwelijks voor de nu verlaagde maximum snelheid. De situatie zou aanzienlijk verbe terd kunnen worden wanneer het gemeentebestuur haar pis nen zou kunnen realiseren een toegangsweg zou kunnen maken via de Eendraöhtsweg, Daarvoor zou zij dan eigenaar moeten worden van een perceel weiland dat gelegen is tussen het Emmauscomplex en school. Vele pogingen daartoe zijn vruchteloos gebleken zoda! nu een onteigeningsprocedure is ingezet. i WOUBRUGGE De tussen standen in de klasse C4 van het biljarten zijn: De sport 3: 20—12—8—107, ons Genoegen 3: 18—144105: Ons Genoegen 2: 19118— 104; Nieuwe Wetering 4: 19 136103, Roelofarends- veen 4: 18—15—3—102, RBV 2: 19—9—10—90 RBV 3: 19— 9—10—83, Nieuwe Wetering 3: 1971274, Jacobsiwou- de 3; 18—8—10—72, Recht- huys 1961268, De Kroon 2: 19—6—13—07, Nieu we Wetering 5: 193—1642. „La Biarritz" eerste boetiek van Boskoop BOSKOOP Onder grote belang stelling is de eerste boetiek in Boskoop „La Biarritz" met champagne geopend. Na weken van hard werken kon de firma Bas van Wijngaarden iets bij zonders laten zien. De kleine winkel met een disco en „drankjesbar (koffie, thee, en limonade is bijzonder artistiek ingericht. Men kan er terecht voor hippe kleertjes, posters, tassen en snuisterijen. De beide zoons Van Wijngaarden Ton (18) en William (16) zullen in de toekomst de boetiek run nen. Voor Boskoop is „La Biar ritz" een fijne aanwinst die de dorpskern weer beduidens gezel» liger zal maken. De ruiters in de manege. Links de heer Dorrepaal, de erde van rechts zijn vrouw. KOUDEKERK Burgemeester van der Linden zal a.s. zaterdag de binnenmanege van Gert en Geert Dorrepaal in gebruik stel len. De nieuwe manege ligt aan de Hoogewaard en draagt de zelfde naam. Hiermee zal de groctste wens van het echtpaar Dorrepaal in ver vulling gaan. Anderhalf jaar ge leden begon het met een buiten manege. De belangstelling van de Koudekerkrs was echter zo groot dat er ook in de winter maanden geoefend moest wor den. De manege heeft reds meer dan honderd leerlingen In de stal staan negen eigen paarden, vier pony's en drie v< ulens. Boven dien zijn er nog drie pension- paarden. Het ligt in de bedoe ling naast de manege ook nog 12 boxen te bouwen voor nog meer pensionp mvden. achter de Woning ligt 20 hbunder wei- en bouwland zodat er nog voldoen de uitbreidingsmogelijkheden aanwezig zijn. Ook wordt er in de komende zomer een zoge naamde springkuil ger waardoor er de r.odige aandacht aan springen kan worden be steed met lesgeven Bij de bouw van deze binnenma nege is ook gedacht aan ee zellige bar waar sportief Koude kerk zich kan verpozen. Gert en Geert zullen in dc komende tijd nog als instructeurs optreden. jNOORDWIJK Een groepje Leidse jongens in de leeftijd van 9 tot 15 jaar heeft gisteren de crocus-vakantie gebruikt om In de duinen van het Langeveld op ergerlijke wijze huis te hou den. De knapen, zeven in totaal, waren op fietsen en een brommer naar Noordwijk gekomen en toen zij hun brood en geld hadden opge maakt, beraamden zij het plan om andere jongens, die over het rijwielpad door de duinen fiet sten te gaan beroven. Daartoe voorzagen zij zich van knuppels en vervolgens dwon gen zij hun jeugdige slachtof fers, afkomstig uit IJmuiden, Hillegom en andere plaatsen uit de bollenstreek, tot stoppen, on der meer door stokken in het wiel van de fiets te steken. Daarna werden deze kinderen van geld, etenswaren, snoep en •andere goederen beroofd. Een Hillegomse knaap, die weigerde zijn bezittingen af te geven, werd door de bende zodanig af geranseld en geschopt, dat zij meenden hem te hebben dood geslagen. Voor de jonge bandie ten was dit aanleiding om in al lerijl de vlucht te nemen. De inmiddels gewaarschuwde re cherche stelde een onderzoek in en trof de jongelui nabij café „De Duinpoort" aan. Zij werden ingerekend en naar het politie bureau overgebracht. Bij hun verhoor bleek, dat een van de jongens bovendien te Leiden een bromfiets had gestolen. Leidscliendam helpt Vietnam LEIDSCHENDAM Het comité „Leidschendam voor Vietnam", waarin zitting hebben de PvdA, KVP, ARP, PPR, CPN, D'66 en PSP als mede de Wereldwinkel en de Jongerengroep „Sater" organiseren a.s. weekend, van vrijdag 9 tot en met zondag 11 maart een grote hulpactie voor Vietnam. •In het Ontmoetingscentrum „Sa ter" aan de Koningin Juliana- weg zullen vrijdag van 20 tot 23 uur, zaterdag van 14 tot 23 uur en zondag eveneens van 14 tot 23 uur verschillende aktiviteiten als muziek, films en voorlich ting plaats hebben. Zaterdag en zondag is er boven dien gelegenheid deel te nemen aan een gezamenlijke brood- en rijstmaaltijd. Vertegenwoordigers van het comi té zullen deze drie dagen een fi nanciële bijdrage vragen voor de grote noden van Vietnam, door steun aan het Medisch Co mité Nederland-Vietnam of de aktie „Heel Vietnam". PvdA, PPR, D'66, CPN, PSP, We reldwinkel en Satergroep spreken hun voorkeur uit voor de aktie van het Medisch Comité, KVP en AR bepleiten vooral steun aan de aktie „Heel Vietnam", roemen. WARMOND/OUDE ADE Het complex „tweede-woningen" in War mond vlak tegen de dorpsgrens van Oud Ade is zo goed als gereed. Op enkele huisjes na is alles aan de man en dat tekent toch wel de grote welvaart in dit land. De 68 „zomerhuisjes" in Warmond heb ben namelijk per stuk zo'n kleine ton op moeten brengen wat be paald niet niks is. NOORDWIJKERHOUT Woensdagmiddag hebben burgemeester H. J. M. Bosma en mevr. Bosma-Stoop de peuterspeelzalen Pinkeltje en Pinkelotje min of meer officieel geopend. De speelzalen, in De Mast en in Open House, draaien al geruime tijd. maar het bestuur ontbeerde dit startpunt. De voorzitter, mevr. A. W. Vermeul-Van Mullem had veel belangstellenden te verwelkomen. Mede bestuursleden, leden van oudercomité, kleuterleidsters, het bestuur van de St. Bavo-crèche en als tegenwicht vertegenwoordigers van bejaardenbonden. Natuurlijk waren er ook ouders van peuters aanwezig. De opening vond plaats in „De Mast" en derhalve waren de pastorale werkers van de St. tr(ctorparochie bijna thuiszijnde gasten. De Russische dirigent Dmitri Ki- tajenko maakt zijn debuut in Nederland op vrijdag 9 maart met een concert door het Am sterdams Philharmonisch Or kest in het Concertgebouw. Op 13 maart treedt hij andermaal met dit orkest op. Kitajenko is 33 jaar. Hij won in Russisch dirigent debuteert in Amsterdam 1969 de tweede prijs van het Von Karajan-concours in West- Eerlijn. Hij is chef-dirigent van het Stanislawski-Muziekthcater in Moskou. Onder zijn leiding worden ;n ons land werken uit gevoerd van: Tsjaikowski, Lalo, Sjostakowitsj, Prokowjew, Brahms en Mozart. De nieuwe eigenaren hebben voor hun geld geen permanent te be- „Vademecum" Hazerswoude bijgewerkt HAZERSWOUDE De vierde druk van het vademecum van de gemeente Hazerswoude is verschenen. Het boekwerkje, dat veertig pagina's telt, werd uitgegeven onder supervisie van het gemeentebestuur in een sa menwerking met ACCA drukke rijen B.V. te Heerhugowaard. De samenstelling van deze vierde druk (de derde kwam vijf jaar geleden op de markt) berustte bij P. de Bruin, ambtenaar van de gemeentesecretarie; Will Dijkman uit Alphen aan den Rijn maakte de foto's. In dit vademecum, waarvan de fi nanciering mede rond kon ko men door advertenties (twaalf pagina's), treft men gegevens aan betreffende het gemeente bestuur en zijn diensten, andere overheidsinstanties, rijkspolitie, PTT en commissies (alleen de woonruimteadviescommissie ont breekt). Informatie over onder wijs, volksgezondheid, maat schappelijke zorg, (sport) ver enigmgen, polders, kerkgenoot schappen, politieke groeperin gen, enzovoort treft men even eens in dit vademecum, dat er goed verzorgd uitziet, aan. wonen woning want i et koop- cotract tasnnhat met dikke lett dat bewoning slechts een deel van het jaar toegestaan is. Die genen, die geda :ht hebben dat daar wel een mou aan te passen zou zijn, komen hoogstwaar schijnlijk bedrogen uit. De ge meente WarmoiJ is van plan een waterdicht cc ntrolesysteem toe te passen. Overtreding zal dan ook flink beboet worden. Het „Watertuincomplex" oogt bij zonder aardig. Verantwoordelijk daarviir is de architect L. Bos man uit Zoeterwonde. Buiten de smaakvol uitgevierde huizen is ook de omgevin gin stijl gehou den onder andere door het aan brengen van „antieke" lan taarnpalen. Momenteel is men bezig met groeibeplantin. Elke eigenaar van een woning is ge lijk ook verzeker! van een aan legplaats aan het aangrenzende Vennemeer. De meeste kopers zijn afkomstig uit Amsterdam en Den Haag. LEIDEN In de burger zaal van het stadhuis zullen de leden van wij'kcomités en wijkverenigingen voongesie'd worden aan de leden van de gemeenteraad. Deze ontmoe- tingsavond, die morgen ge houden wordt, is bedoe'd om tot een beter wijkover'eg te komen. Aanvang 20.00 uur. RIJNSBURG In chr. k eu e:school „De Vijverhof" houden de ohr. k'euterscho- len een jaarvergadering op dinsdag 13 maart. Aanvang 19.45 uur. LISSE Mede in verband met de grote aanvoer op de Vrijo bloemenveiling H.B.G in Lisse, blijven de prijzen van de snij bloemen aan de lange kant. Narcissen hebben moeite met 100 per bos en Apeldoorn komt moeizaam aan de 1.60. Irissen en anjers liggen ook aan de matige kant. Als oorzaak voor deze lage prij zen wordt de carnavalsweek ge noemd. De verwachting is dan ook dat de prijzen van alle snij bloemen volgende week iets ho ger zullen liggen. De prijzen waren als volgt: Tulpen: Apeldoorn 135155, Ox ford 125145, G. Apeldoorn 145—175, Y. Dover 115—145, B. 165 Karei Doorman 135175, Bellona 140165, Danton 115- 135, Cassini 115—135. Narcissen: Carlton 85115, G. Harvest 100140 D. Master 100—135, Fl. Record 55—70, For-: tuna 65—90. Anjers 18—26, Trosanjers 195— 295, irissen Ideal 185—215, Wedg wood 135150,Spiders 180— 300 Freesia geel 135275. Ge mengd 185—215, Wit 140—195, Snijgroen 50235, Forsythia 21—53, Hyacinten p. st. 21—33 p. bos 90—125 Primula 35—50, Grone planten gem. 60—95' potchrys. 50—62. VALKENBURG - Oranjevereni ging „Wilhelmina" is 1972 door gekomen met een batig saldo van 702,79. De penningmeester kon op de onlangs gehouden ver gadering melden dat dit te wei nig was om op verantwoorde wijze feest te vieren. Tevens werd een praktisch nieuw bestuur gekozen. Door het ver trek van de heer Revet waren er drie bestuursplaatsen vrijge komen. Na een stemming bleken de heren D. van den Berg, G. Marchnand en A. Brauckman bereid de opengevallen plaatsen Het laatste wat de heer Revet deed als secretaris was het voorlezen van het jaarverslag. Hieruit bleek dat de activiteiten van het vorig jaar zeer ge slaagd zijn geweest. Hij memo- Batig saldo voor oranje vereniging Valkenburg reerde de kinderoptocht, de: volksspelen in september, die: veel belangstelling kregen. Voorts sprak men op deze jaar vergadering langdurig over de| te organiseren activiteiten mel: de herdenking van het 25-jarigi jubileum van koningin Juliana.;' Vervolgens vertoonde de heer P. van Duijn films van de fees telijkheden van 1971 en 1972. (ADVERTENTIE) Tijdelijk Iets nieuws van NSreen zaterdagretour! Een retourtje voor de enkele-reisprijs plus een gulden. Een tijdelijk aanbod op de zaterdagen in maart en april. Profiteer ervan.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4