FONS JANSEN Argentijnse leger wil meebeslissen, ook na zege van Peron-aanhangers Altijd welkom bij Rijnland b.v. royaal met kwets-uren in Kwartetten Werkbezoek van mr. Vrolijk aan Sassenheim Psdosan Nu een komplete stereo-set voor 399.- 279.- 59.- 79r VROOM DREESMANN voordeel parade AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND B.V DONDERDAG 8 MAART 1973 LEIDSE COURANT „Zijn er nog mensen in de zaal die zich niet gekwetst voelen? Die kunnen naar de garderobe gaan en daar de kleren krijgen". Andermaal strooit Fons Jansen royaal met kwets-uren, nu hij tot 24 maart vijf avonden in de week in het Haagse Diligentia zijn Kwartetten Uitspeelt. En omdat hij er in zijn eenmansca- baret afgezien van de pianist met de moord-aanslag Frans Oudhoff helemaal alleen voorstaat, schakelt hij het gar- derobepersoneel erbij in. Hij heeft een schokkend program ma. Lachspieren en lever raken in stuipligging, hetzelfde gevoel als wanneer je bij het verlaten van het theater je mouw niet kunt vinden. Hij windt er geen doekjes om. Wisselt troeven af met een dorgestoken kaart. Dezer da gen staat hij de 350e voorstel ling van dit programma weg te geven; hij gaat door tot de 6000 vol zijn. Sleetse plekken zijn er nog steeds niet te ontwaren. Wel hoog glanzende, maar die hebben er van het begin af aan,, in gezeten. Toen er nog lang geen sprake was van de rage in ■Hollandse en Belgische moppen schudde Jansen er al een zak vol van leeg in zijn programma. Daar heeft hij al last mee ge had: Als u nog meer van die moppen tegen de Hollanders vertelt zal ik nooit meer een programma van u lenen. Daar om werkt Fons liever in België. Daar lachen de mensen veel meer. Een keer als je het ver telt, de tweede keer als je het uitlegt en de derde keer als ze het begrijpen. Fons:,,Ik hoef mijn programma niet te actualiseren. Natuurlijk moest ik er wel iets over Gijsen indoen en dat heeft intussen tot t NOORDWIJK - De Noordwwijkse Politiesport- vereniging organiseert op woensdag, 28 maart a.s. voor de negende maal haar jaar- lijkse veldloop. Het is de eer ste van de twee te houden korte veldlopen om het kam pioenschap van het district west van de Ned. Politie Sportbond. Het parcours ligt ten noorden van de bebouw de kom van Noordwijk en het vert de lopers zowel door het heuvelachtige duin gebied als over de vlakke, min of meer verharde land wegen tussen de landerijen. algemeen plezier plaats gehad. Maar verder hoef je je pro gramma niet te wijzigen, omdat de mensen en de tijden veran deren, waardoor er op je grap pen eigenlijk steeds een nieuw licht valt". Op het einde van deze maand staat Fons Jansen met zijn pro gramma in Antwerpen en in au gustus maakt hij een tournee langs de Belgische kust. De la chende kerk bracht hij 80 keer in Vlaanderen, Hoe meer zielen 40 en driemaal andermaal ook 40. Veel heeft hij daarvoor niet aan te passen. Een paar namen. Zo weet geen Belg wat de Hema is en daar maakt hij dan Au bon Marché van en een krant heet daar natuurlijk ga zet, Janssens teksten zijn geest rijk genoeg om actueel te blij ven. Alleen de euthanasie kan hij riet volgen: eerst moest de gemiddelde leeftijd omhoog en mocht je niet dood en nu moet je aood. Een paar grappen over de Israëlische-Arabische tegen stellingen heeft hij laten schie ten. Daar kon hij zelf ook niet meer om lachen sinds er in München en nu Khartoem zinlo ze moordpartijen plaats hadden. Fons: „Op de tv krijgen ze mij niet to zien. Ze vragen me wel eens voor een rol in het een of andere spel, maar voor die paar tientjes gooi ik mijn dagschema niet overhoop. Het is voor toch al veel reizen en 's nachts weer terug. Maar hoe moet je dat doen met je eigen publiek? De mensen nemen de moeite om naar je toe te komen. Ma ken zich vrij, bestellen een ba bysit en hebben kosten. Die moei je achteraf niet het gevoel geven, dat ze beter thuis de buis hadden kunnen blijven. Bovendien vindt het publiek je op de tv eerder slechter dan in de zaal. De VARA heeft wel een compleet optreden van mij op de ampex staan. Maar het komt niet op het scherm. Ik heb het goeri gevonden, omdat de VARA mij vroeg om een band voor hun historisch archief". Een goed deel van Fons vaste pu bliek woont in het zuiden. Daar vertoeft hij dan ook regelmatig. In de carnavalstijd komt hij daar echter niet. Die wijsheid bezit Fons al jaren. Henk van Ulsen deed die dezer dagen pas op. Hij moest in Deurne een voorstelling geven van zijn Dag boek van een gek, maar kwam een uur voor de voorstelling te recht in een zaal behangen met guirlandes en lampionnen. Een gek is niets te gek, maar was te gek en daarom heeft Henk eerst al die ballonnen weg laten halen. Een historische wijsheid van Fons bevat de harde waarheid, dat elke cabaretier driekwart Kan nodig heeft. Toch heeft Jansen het aangedurfd om in de afgelo pen winter bij wijze van proef in het Amsterdamse de la Mar- theater de week met Wim Kan te delen. In het begin van de week stond Fons er, in de twee de helft Kan. Men vreesde dat het publiek bij -t reserveren fou' ten zou maken en bij Fons Kan terecht zou komen in plaats bij Wim Jansen. Wim zelf maakte een einde aan die verwarring dotr zijn publiek voor te hou den: De eerste helft van de week is voor Fons-patienten; de tweede helft voor wie het beta len kan. Fons kaatste de kritiek op zijn programma met de vol treffer: Hebt u niet per ongeluk bij Kan gezeten? Bij mij lachen alle mensen zich een ongeluk. Intussen bouwt Fons Jansen aan zijn vijfde voorstelling. Net als Max Tailleur houdt hij er een Witzen-stalling op na, een ver gaarbak van invallende grappen. Een titel? Die plakt hij er pas op het laatste moment op. Maar eerst moeten we met zijn Kwar tetten nog door een lange reeks kwets-uren heen. TOM OLIEMULLER SASSENHEIM Maandag 12 maart zal de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. I M. Vrolijk een werkbezoek aan -•■ .Sassenheim brengen. De Com missaris zal hierbij vergezeld zijn van z'n echtgenote. Na ont vangst op het Raadhuis door burgemeester en mevrouw van Knobelsdorff, is er van 2 tot 3 uur een bijzonJere vergadering van burgemeester en wethou ders met de commissaris. Mevrouw Vrolijk en mevrouw van .Knobelsdorff zullen ondertussen van 2 tot 3.20 u. een bezoek brengen aan het Jeugdhuis in de Julianalaan, waar een ont moeting plaats heeft met de be sturen van de plaatselijke afde lingen van de Ned. Chr. Vrou wenbond, de Ned. Vereniging van Huisvrouwen en de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Van 3.25 tot 1.10 wordt door bei de dames een bezoek gebracht aan Kunstaardewerkfabriek „Velsen" aan de Kerklaan. Door de commissaris en de bur gemeester zullen om 3.10 tot 4.15 u. een bezoek gebracht wor den aan Sikkens Lakfabrieken en van 4.15 tot 4.35 u. aan Me- canorma Polyvroom. Om kwart voor 5 zal het zwembad worden bezocht en om 5 u. het politie bureau aan de Menneweg. Het laatste bezoek om even over half 6 geldt de pas gerestau- half 6 geldt de pas gerestau reerde Hervormde Kerk. 's Avonds om 8 uur is er een bij zondere raadsvergadering waar o.a. door de verschillende frac tie-leden het woord zal worden gevoerd. Vermiste Velasques na 70 jaar gevonden BOLOGNA (Italië) (RTR) Een lange tijd vermist portret een Spaanse infante (prins), ge schilderd door de 17-eeuwse Spaanse meester Diego Velas quez, is aangetroffen in de wo ning van een oude vrouw in Bo logna, zo heeft de politie van die stad dinsdag meegedeeld. Het doek van drie bij twee meter stelt de infante Don Carlos Ba: thazar voor en is gevonden ii de flatwoning van de 78-jarige Maria Ronchi, die verklaard heeft dat het stuk aan het einde van de 19e eeuw aan haar fami lie is geschonken door een kunsthandelaar als gedeeltelijke delging van een schuld die hij aan de familie had. Het schilderij, dat zeer kostbaar moet zijn, kwam aan het licht toen Maria Ronchi onlangs na een val naar een ziekenhuis ge bracht moest worden. Buren waarschuwden de politie toen een aantal lieden uit de woning van de vrouw verscheidene gro te schilderijen haalden en in een vrachtauto laden. De poli tie stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat de mannen van Maria Ronchi opdracht hadden gekregen in haar afwe zigheid de schilderijen onder hun hoede te nemen. Een van deze doeken is de „verloren" Velasques, die de familie van Maria Ronchi ruim 70 jaar aan het oog van het publiek onttrok ken heeft gehouden. Maak er snel en etfektief een eind aan. U zult merken dat de Pedosan pleister de oplossing is, waarop u zo lang hebt gewacht. UNICURA BV. AMSTERDAM BUENOS AIRES (UPI) Wie zondag ook gekozen wordt tot president van Argentinië, hij zal „grote broer" de strijdkrachten die het land bijna zeven jaar geregeerd hebben, over zijn schouder zien meekijken. De re gerende militaire junta besloot op 11 maart verkiezingen te la ten houden teneinde weer een burgerbewind te vestigen, maar de strijdkrachten zijn nief van plan zich geheel terug te trek ken. President Alejandro Lanusse, de opperbevelhebber van het leger die aan het hoofd staat van de junta, verklaarde herhaaldelijk dat verkiezingen - alléén niet het antwoord zijn, dat de vol gende regering een overgangs bewind moet zijn en dat men een soort sprong in het duister kan doen. Toen de lange weg naar een con stitutionele regering in 1971 be gon, sprak Lanusse daarover als over een „grote nationale overeenkomst" tussen de poli tieke partijen en de strijdkrach ten. Hoe dichter de verkiezingen echter naderden, hoe minder overeenstemming kon er wor den gevonden. Na een bijeenkomst van de junta met de opperbevelhebbers maakte Lanusse op 24 januari bekend dat de strijdkrachten hadden besloten de democratie „te verzekeren" en de verant woordelijkheden met het spoe- dig te kiezen bewind te „delen". Hij zei dat militaire deelneming binnen de constitutionele gren zen zou liggen en begon met het zouden worden vervangen, opstellen van grondwetswijzigin gen teneinde de militairen rui- Intussen besloot de junta de staat me bevoegdheden te geven op van beleg te handhaven de in het gebied van de „binnenland- 1969 werd afgekondigd en die de en buitenlandse veiligheid" bevoegdheid gaf zonder meer te waarborgen dat door de arrestaties te verrichten, junta benoemde rechters niet Eerder was beloofd dat de staat van beleg te handhaven die in zou worden opgeheven, maar de moorden op een admiraal en een vakbondsleider in januari brachten daarin wijziging. In november 1972 bracht oud-pre sident Peron na 17 jaar balling schap een bezoek aan Argenti nië. Beschuldigingen aan zijn adres van het aanzetten tot ge weld maken echter duidelijk dat de militairen niet van plan zijn Peron naar zijn land te laten te rugkeren. Het bezoek van Peron werd door de regering toege staan teneinde te pogen een nor male politieke toestand te her stellen. Sedert de omverwerping van het bewind van Peron in 1955 waren de peronisten recht streeks van de verkiezingen uit gesloten. Als gevolg daarvan waren de gekozen regeringen verzwakt en werd de mythe van de macht van Peron vergroot. De door Peron aangewezen kandi daat, Hector Campora, kan naar verwachting circa veertig procent van de stemmen op 11 maart op zijn naam verenigen, zo menen politieke waarnemers. Campora zal onmogelijk meer stemmen verwerven, maar vol gens het door de junta ingevoer de kiesstelsel naar Frans model zal hij in eerste instantie een absolute meerderheid moeten behalen. Bereikt hij deze niet, dan zal hij het vermoedelijk moeten opnemen tegen Ricardo Balbin van de radicale partij, op wie het anti-peronistische blok zich dan zou concentreren. Campora kan vermoedelijk re kenen op steun van de commu nisten en de links-gerichte stadsguerilla. Körting-Transmarc hifi sterco-ontvnngcr/vcrstorkcr Ontvangt lange-, midden- en kortegolf, plus stcreo-FM, via twee ingebouwde antennes. Uilgiingsvcrmogen 2 x 10 watt. Aansluitingen voor recorder en platenspelers mot kfislul- of magnotodynamisch clement. Aparte regelaars voor hoge en lage tonen plus schuifregclaur voor balans. Nu van 399.- voor Bijpassende luidsprekerboxen per set Vcndomatic stereo-platenspeler Voorzien van armlift. Kompleet met element cn stofkap. Bij aankoop van do komplete set oxlrn voordelig; Ou9i" Ontvanger/versterker, boxon en platenspeler zijn uiteraard ook apart verkrijgbaar. Tegen geringe meerprijs ook in wit leverbaar. U bent te allen tijde welkom In onze showroom, waar u een non-stop-show van nieuwe Ford modellen vindt. Het hele jaar door. Daar zijn wij Ford Dealer voor. Nu kunt u in onze showroom de meest verrassende ontdekkingen van het jaar doen. En zelf constateren, dat Ford u naast ongekend rijgenot (dat standaard ingebouwd is), u tevens keuze biedt uit tientallen bijzonderheden: coupé-uitvoeringen, automatische transmissies, schuif- daken en nog veel meer. Tevens kunt u profiteren van de gunstige financieringsregeling, welke wij u, naast een gunstige inruilprljs, te bieden hebben. LAMMENSCHANSPLEIN 8 LEIDEN TEL. 42451 V.D. VALK BOUMANWEG 71 LEIDERDORP TEL. 44741 VIJF MEILAAN 7 LEIDEN TEL. 24647 nog steeds enkele automobielen voor de oude prijs telefoontjes! 01710-22244: slechts 2 x betalen slechts 3 x betfïïên 5 regel-telefoont|ea Diversen „Da Zon", voor uw atomarl), voor Ie klas afwerking. Fa. H. J. Oiobon. Zoe- terwoudseslngol 23. Tol. 21639. Nu ook Co bol sir. 81. WU VERZORGEN AL UW DRUKWERK legon zeer scherp concurrerende prij- vingskaartcn. huwelijksaankondigin gen en uw zakendrukwork enz Prima afwerking. vlotte bediening. Drukwerk-service Halpa, Haarlemmer- str. 64. Tel. 24185. Trouwplannen? Reeds vs. 30.- per auio verzorgt het getpec. trouwauto- bedri|f uw trouwstoet met moderno 9-pers. Chryslers en chaulfeurs in 'raai beige livrei. Ook voor omliggen de gemeentee uw adres. Let opt Int. u'UL Zeemsntaen 12e. Lelden. Tel. 23055 Dir. J. J. de Jong. «Int Joeephiaal, Alphen s d. Rijn. Bi|eenkomst op vrt|dag 9 mrt. des avonds Ie 6 uur van sympathisanten en belangstellenden van OPEN KERK. In de Dekenaten Alphen en Gouda. Spreker: Or R. J. F. Cornelissen. onderwerp. Open Kerk: Waarom en hoe Batontegals In divarsa malan. o"l-- rood- on gewassan gnnttegeis Uit eventueel be/orgd. Tegen scherp concurrerende prijzen. Tuincentrum Elma. Th. A. Hijdra. Langoraar. Tol. 01722-2134. „Do Zon" voor uw huishoudwas. Fa H. J Dieben. Tel. 21839. Nu ook Cobetetr. 61 „Oe Zon" lakenpakketservke. Fa. H. J. Dieben. Zoolerwoudsesingel 23. Tel. 21639. Nu ook Cobetstr. 81. Te koop aangeboden Ontvelling»- tn vermageringsthee. 2 2.9S Drogisterii Bonrh've. Haar- Bezoek Wasautomatlek „De Eon- dreeht". Zoelnrwoudsosmgel 14B (In gang de poort). Uw was schoon on droog gowaasen In 35 minuten. Droogkast nn stgommangel aanwe zig. Goopond van vm 7.30 tot 6 00 nm Zatordag tot 1200 v.m. Che misch wassen, 4 kg 7.50. Kunstgebitten-reparatie, klaar tfrwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9 - 11 30 en 2-4 uur Maand, en dond. avond van 19 19 30 Fa. v. Berge, Honogouwen Schelpenkade 47. Lol- Te koop aangeb. compl. gatlntlall. voor auto. met 80 1 -tank 325,-. 7 g a n 260,-, Moderno 2-xilsbank en lautoull, paars-lfla bekt. wil houl 375.- Jongensbur. J 45,-. Tel. 01720-94468. Voor schoorsteenvegen, timmerwerk Fa. Van Dam. Oosterstraat 96, Leiden Tel. 01710-42057, Nieuwkoop 01725- SERVICOMB. 60-dollg latei <n thee en intbijleerviee voor 12 r Div. modollon van ƒ350.- -r 190... Oudshoorn, HaarlemmuiiO. 95 bi| dn Vrouwensteeg. Reparatios wordon alleen aan de zaak aangeno men. Tol. 23458. T.k ,i wandelwegen en ledlkanl|e en tilelftool. Van Emmerik, Modusastr. 5a. Leider,. Tn koop aangeboden 'vu'dcjurk maat 38. Sotaweg 38 Roelolarenü-.veen. Folo v. Bemmelen, Kerklaan 2, Zoe- terwoudo. lel. 01715-1353. voor een goed venorgdo huwelijksreportage Tevens hel adres voor kindorloto s (ook bij u thuis). KOOKSET BK ROYALLUX ROOD, 5 pannen en stoolpon en fluitketel, 7- delig van 229,- voor ƒ129.-. Ouds- hocirn, Haarlemmerstraat 160. Hang-, legkasten torianng. Ultra modern! Niet jr O» Kaslenspeciali-.l. Hvogland- lijk la leggen Ti)deli|k itanley me» endeau (.'I .Ii'.k'.vp v.m nvn 70 to-, gels Smits Woninginrichting. Mar* 06. Vrouwensieeg 9. Tal 23013. Da Sltlarlaan 76. Tol. 01710-32916. vr. Utrecht» Jaagpad 57,

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13