Geringe winst OFK Beograd kostte Achterberg en Petkovic een knock out MKaessSÈSma k -re X **ji. 'j SriS- jt? Cii. -Mi s^isMs&gi Leeds indruk United maakte Europa Cup II in Motorraces in Tubbergen van de baan r ■y-'MH. kW; Beslissingen UEFA Cup moeten nog vallen Wullems gaat 3NAC trainen Sporttoto 33 DONDERDAG 8 MAART 1973 LEIDSE COURANT BELGRADO Zo geprikkeld raakt OFK Belgrado door het vrij staan en deze profiteerde uitblijven van de verwachte grote voorsprong, dat Ilya zeer beheerst van de onoplet- Petkovic zich een kwartier voor het einde vergat. De tendhe>d van de Joegoslavische trap, die de veelvoudige international FC Twente's inval- defensie (0—1). Ier Eddy Achterberg in het voorbijgaan toediende, werd i i onmiddellijk beantwoord met een rechtse directe. Petko- naerscnat vic ging neer en Achterberg volgde zijn voorbeeld. Omdat FC Twente was op dat moment Cees van Ierssel al kwijt ge raakt. Kort na het begin had de rechtervleugelverdediger last gekregen van een spierbles sure in de dij, die er al eerder was maar waarvan de ernst werd onderschat. Van Ierssel later: „Ik dacht dat het wel kon, maar al gauw bleek dat ik me had vergist. Het was erger dan het aanvankelijk leek". de Schotse scheidsrechter McKenzie pas omkeek toen bei de spelers „uitgeteld" op de grasmat lagen, bleven sanc ties uit. Er ontstond echter wel een hevig tumult en daar in ondervond achterberg, dat ook Petkovic een niet onver dienstelijk vuistvechter is. M 4- i i' V Dat incident, door OFK-coach Bo ris Marovic toegeschreven aan de nervositeit, was in feite de enige dissonant in een wed strijd, die de 20.000 toeschou wers voortdurend boeide. Er werd weliswaar niet altijd knap gevoetbald, maar de sensatione le gebeurtenissen volgden el kaar in razendsnel tempo op. Er vielen vijf doelpunten (eind- stand 3-2) en er weTdooV b I "C Twente ntoest als gevolg van de nloeeen met énorme inset Van Ierssels ultva"en z,Ln c°"" Reprise van schaatsnacht van Deventer DEVENTER Als afslui ting van het schaatsseizoen organiseert de Deventer IJsclub vrijdag voor de tweede maal de "Nacht van Deventer". Precies twaalf uur, 's nachts zal het startschot worden gelost voor een recreatieve schaats tocht op de Deventer kunstijs baan. Vorig jaar kwamen meer dan duizend deelnemers naar de ijsbaan. Dit jaar heeft de orga niserende DIJC, drie tochten, waarvoor tot vlak voor de start kan worden ingeschreven, op het programma staan. De re creatieve schaatsers kunnen in schrijven voor een toertocht van anderhalf uur of twee uur. Als voorprogramma zullen lange af stand schaatswedstrijden wor den gehouden voor scholieren. Als extra attractie is er een tien rondenwedstrijd voor sport journalisten en topsporters die, evenals in 'n wielerzesdaagse, aan eikaar zullen worden gekop peld. geknokt. FC Twente's spelers verlieten het veld met de armen omhoog. De nederlaag werd niet als een nederlaag opgevat en dat was begrijpelik, want dankzij de twee tegentreffers starten de Enschedeërs op 21 maart met nagenoeg gelijke kansen als OFK, dat zijn repu tatie van een uitsluitend op aanvallen ingestelde ploeg voortdurend benadrukte. FC Twente toonde echter even eens dat het, wanneer zich de mogelijkheid daartoe voordoet, bereid is in het offensief te gaan. En dat laatste was nog al eens het geval. Na zeven minu ten al kreeg Theo Pahlplatz een kansje, maar hij deponeerde de Willy bal in het zijnet. Vijf minuten later moest doelman Borota zich tot het uiterste inspannen om bij een contra-attaque via Pahlplatz een doelpunt te voor komen. cept enigszins wijzigen. De ophoudelijk oprukkende verde- diger Stepanovic raakte Willy fe van de Kerkhof als direct tegen- jfe stander kwijt invaller Benno Huve kwam voor hem in de plaats en Petkovic moest daarna optomen tegen de defen sieve helft van de Twentse tweeling. Het gevolg van die wijzigingen was pas merkbaar nadat OFK zich had hersteld van de klap van Van der Valls doelpunt en FC Twente vervol gens verzuimd had meer profijt te trekken van de verwarring in de Joegoslavische gelederen. I V.f i'nBw I* Geen Twente op de tv BELGRADO De televi sieploeg van de NOS, be staande uit commentator Theo Reitsma en tëchni- cus-regisseur, Henny Budy, heeft een vergeefse reis gemaakt naar Bel grado. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om een samen vatting uit te zenden, die van 18.00 uur tot 18.45 uur zou duren. Woensdag kreeg men echter van de Joegoslavische televisie te horen dat de uitzending niet door kon gaan. „Men- nam de wedstrijd in Joe- goslavieë zelf niet op", aldus Reitsma. „De vraagprijs was voorts drastisch verhoogd en de NOS kon niet tot overeen stemming komen. Dins dagavond was de NOS trouwens al te verstaan goslavië zelf niet op", een uitzending niet groot was". Onverrichterzake moest het duo gisteren dan ook de thuisreis aan vaarden. Opgewassen de Kerkhof toonde toen In de zeventiende minuut namen de Enschedeërs zowaar een voorsprong. René Notten zag Kick van der Vall volkomen wel opgewassen te zijn tegen de gevreesde Petkovic „Ik speelde met een blessure, die ondanks een pijnstillende injec tie hinderlijk was" maar Huve wist met Stepanovic niet altijd raad. En er dreigde dan ZEC scoorde eerst na een passje ook van links nogal eens gevaar van Turudya en vervolgens na- IIr^LepLnnn#>n voor Twente, dat tot een kwar- dat Drost de bal slecht had "DcKoLnoppen tier voor de rust de voorsprong weggekopt. Bij die treffer bleek FC Twente herstelde zich echter na volledig m elkaar dreigde te klappen. Twee doelpunten van ZEC in de 30ste en 44ste mi nuut voorspelden voor de tweede helft weinig goeds. niet vrijuit te gaan. Schrijvers echter: „De bal stuiterde eerst een paar keer heen en weer en werd toen van dichtbij Ingescho ten. Ik zag hem gewoon te FC Groningen staat er slecht voor Groningen B. en W. van Gro ningen hebben In overleg en in samenwerking met het bestuur van FC Groningen *n werkcom- missie ingesteld die tot taak heeft gekregen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid het betaalde voetbal In Gronin gen te behouden. Dat zal gebeuren op basis van het financieel rapport, dat is uitge bracht door de financiële com missie van de Raad van Advies van FC Groningen. De Gro ningse gemeenteraad moet voor het begin van het nieuwe voet balseizoen een uitspraak doen over de nog steeds oplopende schuldenlast van FC Groningen, die op dit ogenblik ongeveer vier ton bedraagt. De raad zal zich moeten uitspreken hoe hoog de prijs is die de stad Gro ningen wil betalen voor het voortbestaan van het betaalde voetbal. De werkcommissie Voortbestaan FC Groningen, waarin ritting hebben vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en vertegen woordigers van de vakbewe ging, FC Groningen en de ge meentelijke diensten, zal richt lijnen moeen opstellen omtrent de financiële bijdrage van ge meente en provinciale overheid en verder pogingen in het werk moeten stellen financiële steun van het bedrijfsleven en instel lingen te verkrijgen Het rapport hierover dient vóór 1 juni 1973 te worden aangeboden aan de verschillende colleges van be sturen. Op grond van dit rapport zal het college van B. en W. zijn standpunt ten aan zien van het voortbestaan van het betaalde voetbal in Gronin gen bepalen. wist te handhaven, maar daar- trouwens ook Plet Schrijvers wonderwel. OFK kwam in paniek ZEC kreeg de gehele kaart na een charche tegen Jeuring en zelfs Willy van de Kerkhof, die in de 41ste minuut een officiële waarschu wing had gekregen na een over treding tegen Petkovic, kon zich met de aanval bemoeien; FC Twente dwong een aantal hoek schoppen af. wat voor de pauze alleen OFK had gedaan. Uit zo'n hoekschop ontstond na 58 minu ten, onmiddellijk na de vervan- jyjggp ruimte ideale uitgangspositie voor de 21ste maart. En het bleef in die waan omdat OFK ook deze tweede dreun nauwelijks bleek te kunnen verwerken. Coach Marovic wijzigde zijn ploeg op twee plaatsen eerst kwam Kresic voor Lukic en daarna Bozovic voor Mitrovlc maar de Enschedeërs behielden onder regie van uitblinker Theo Pahl platz, Kick van der Vall en René Notten het initiatief. Bro- ta verrichtte een geweldige red ding op een afstandsschot van Achterberg en even later strandde Jeuring in kansrijke positie op de Joegoslavische doelman. „In die fase", beken de Spitz Kohn later, „dacht ik dat we nog zouden gaan winnen ook. De kansen waren er". Piet Schrijvers die resoluut de bal wegstompt en de Joegoslavische c ta had een ziedend schot van René van de Kerkhof met een flitsende reactie verwerkt. Broer Willy plaatste de bal weer voor het doel, waar het hoofd van Willem de Vries het hoogst reikte. In de opeenhoping van spelers voor het doel van OFK bereikte René van de Kerkhof de bal vervolgens als eerste. Zijn schuiver werd door Borota onvoldoende verwerkt, waardoor de attente Jan Jeu ring zijn tiende doelpunt in dit UEFA-Cuptoernooi kon scoren: 2—2. FC Twente waande zich DEN HAAG —Het toernooi om de Europa Cup II telt geen Nederlandse verte genwoordiger meer. De meeste indruk in de kwart finales die gisteren werden gespeeld, maakte Leeds United dat met 5-0 geen spaan heel liet van het Roemeense Rapid Boeka rest. Met de rust leidden de Engelsen j al met 3-0 door doelpunten van Johnny Giles (14), Alan Clarke (26) en Peter Lorimer (32). Weer scoorde Lorimer na de rust met een afstandsschot en Joe Jordan bracht de eindstand op 5-0. Er was toen pas zes mi nuten in de tweede helft ge speeld. Rapid deed pogingen om tot de aanval te geraken maar eerst in de laatste minuten kreeg doelman David Harvey enig lastig werk te verrichten. Er waren 25.700 toeschouwers. DEN HAAG In de eerste reeks kwartfinalewedstrij den van het toernooi om de UEFA Cup zijn nog vrij- weel geen beslissingen ge vallen. Borussia Mönchengladbach was de enige, die dinsdag in een uit wedstrijd tot een overwinning kwam. De in Kaiserslautern op de „FC" van die naam behaal de zege zal naar alle waar schijnlijkheid wel voldoende zijn om nu reeds aanspraak te ma ken op een plaats in de halve fi nales. De twee Engelse clubs, Totten- ham Hotspur en Liverpool, kon den thuis ook nog geen beslis sing forceren. De Spurs behaal den op Vitoria Setubal de kleinst mogelijke overwinning (10), door een doelpunt van Evans, tien minuten voor tijd. Liverpool deed het tegen Dynamo Dresden iets beter: 2—0 (1—0). De eerste treffer viel vrij vroeg (25e minuut: Hall). Een kwar- Schalke '04 krijgt het over veer- i de rust makte Boersma tien dagen in Praag In Edinburgh versloeg Hibernian met 4-2 het Joegoslavische lujaj- duk Split, dat met de rust met 2-1 achter stond door doelpunten van Alan Gordon die in de ze- Liverpool vende en zesentwintigste minuut scoorde. Hlevnjak maakte het doelpunt voor Hajduk, dat in de tweede helft de achterstand zag oplopen tot 4-1. Duncan en we derom Gordon zorgden daar voor. Een kwartier voor tijd bracht Hajduk zich toch nog in een minder hopeloze positie doordat Hlevnjak de eindstand op 4-2 bracht. Er waren 28.000 toeschouwers. van Dynamo Dresden. Doelman Clemence sprong even stijl vol naar de bal als de Oostduitser Richter, die evenwel te laat de lucht in ging. (van Nederlandse afkomst) de situatie voor zijn elftal iets rooskleuriger. Toeschouwers in Liverpol 33.000, in Londen 30.500. de rust kon Schalke door E'hmke (41 min.) en RUssmann (44). een voorsprong nemen (2- lijk. Voor slechts 12.000 toe- Schalke was niet erg op dreef. Al- schouwers - een gevolg van de leen vrije-verdediger Fichtel, televisieuitzending van Ajax— aanvoerder Helmut Kremers, Bayern - kwamen de „konings- die de gevaarlijke Vesely aan blauwen" thuis in Gelsenkirchen banden legde, en aanvaller Er in hun eerste kwartfinalewed strijd tegen Spartak Praag niet verder dan een magere zege van 2-1 (2-1). v een spannende, maar geenszins op hoog peil staande wedstrijd nam Spartak na 23 minuten door Barton de leiding. Pas kort Met traditioneel „diepvriesvoet- bal" heeft AC Milan zich te gen Spartak Moskou een mooi opstapje gebouwd finales. In het Kremers haalden een ruime ten weigerden zij zelfs om de voldoende. Bij Sparta, dat alleen in de eerste helft indruk kon maken, onderscheidden zich Ausputzer Choramec en midden velder Jurkanin. ge Sotsji, een badplaats aan de Zwarte Zee, deden de Milanezen vrijwel niet anders dan verdedi gen met heel af en toe een counter. De eerste twaalf minu- middenlijn te overschrijden. Spartak Moskou mocht dus naar hartelust aanvallen, maar kwam niet verder dan een handvol gemiste kansen. Lang zaam maar zeker verloren de technisch begaafde Moskovieten hun zelfvertrouwen en lieten AC Milan het tempo dicteren, de halve In de 63e minuut boekte AC Mi lan succes met het „catenac- cio", toen Remeo Benefcti na een snélle uitval doelman Pro- korov verraste: 0-1. De Italia nen hadden weinig moeite deze voorsprong vast te houden, iets te veel van het goede wilde, kregen de technisch vaardige Joegoslaven in de slotfase nog meer ruimte dan ze daarvoor hadden gehad. Als kijkspel bleef de wedstrijd daardoor aantrek kelijk. Negentien minuten voor het einde sloeg de vlam in de pan toen een voorzet van Turudya door Willy van de Kerkhof net zoveel van richting werd veranderd, dat de bal voor De Vries onbe reikbaar werd. Zee kreeg daar door een kans, die hij bijzonder knap benutte: 3—2. Het was het derde doelpunt van de Joegosla vische spits. OFK realiseerde zich Ineens, dat er misschien nog meer in zat. Het zette een jacht in naar nog meer doelpunten en toen Stepa novic een blessure opliep bij een poging op links door te bre ken. lokte Petkovic het Incident uit, waaraan de matige scheids rechter Mc-Kenzie slechts met moeite een einde kon maken. De eerste actie na de onderbre king van vier minuten bracht de gevreesde, maar door De Vries vrijwel volledig lamgeleg de topscorer/Cantrac in uiterst kansrijke positie. Schrijvers corrigeerde het foutje van Drost, die zich door Santrac van de bal had laten zetten, echter door tijdig uit te lopen. De uitslag 3—2 biedt FC Twente ongetwijfeld perspectieven. In eigen omgeving bewezen de En schedeërs al vaker tegen elke tegenstander opgewassen te zijn en omdat het technisch vaardi ge OFK defensief niet bepaald sterk in elkaar zit, lijkt de ach- •erstand niet onoverbrugbaar. Desondanks is een al te groot optimisme niet gerechtvaardigd. In de eerste plaats omdat Twen te hoe dan ook moet winnen en dus risico's dient te nemen en ten tweede omdat OFK dit sei zoen al vaker heeft bewezen in uitwedstrijden zeer sterk voor de dag te kunnen komen. Oppassen De uitgangspositie is daarom niet dezelfde als die na de ontmoe ting met Dynamo in Tiflis was, hoewel Twente toen met eenzelf de score naar Enschede kon te rugkeren. OFK is kwalitatief ze ker de beste tegenstander, waarmee de ploeg van Spitz Kohn dit seizoen in het UEFA- Cup toernooi werd geconfron teerd. Daarom blijft het ook over veertien dagen in Ensche de oppassen geblazen. TON VAN DALEN Scoreverloop: 17. v.d. Vall 0—1; 30. Zee 1—1; 44. Zee 2—1; 58. Jeuring 22; 69. Zee 32. Scheidsrechter McKenzie (Schotland); toeschouwers: 20.000. OFK: Borota; Jokic, Stepanovic, Popadic, Mitrovic (Bozovic), Stojanovic, Turudlja, Zee; San trac. Lukic (Kresic), Petkovic. FC Twente: Schrijvers; Van Iers sel (Huve/Achterberg), Drost De Vries, Oranen; W. van de Kerkhof, Notten, Van der Vall; R. van de Kerkhof, Jeuring en Pahlplatz. (Van onze sportredactie) Tegelijkertijd kreeg men van de ZWOLLE De internationa le motorraces in Tubber gen zijn tenminste voor een aantal jaren, zo niet voor altijd, van de baan. Gedeputeerde Staten üet vorig jaar de organisato ren weten, dat niet langer provinciale wegen, die deel uitmaken van het circuit, op Tweede Pinksterdag zul len worden afgesloten. binnenhof BREDA Als opvolger van Ben Peeters, die aan het eind van het seizoen ver trekt, heeft de Bredase eredivisieclub NAC ais trainer aangetrokken Henk Wullems, momenteel werk zaam bij de eerste divisie- club Willem II. Wullems was ook kandidaat voor het trainerschap bij MW maar heeft de voorkeur gegeven aan NAC vanwege de z.i. betere constellatie bij de Bredase club. De thans 37-jarige Wullems heeft een contract voor twee jaar gekregen. rijkspolitie de boodschap, dat er geen ordediensten meer kunnen worden verricht en dat men zelf daar voor moet zorgen. In de Provinciale Staten van Overijs sel is gisteren, naar aanleiding van een brief van een actieco mité, geprobeerd de races voor 1973 nog te redden. Het lukte niet. Het lid van D'6G, Schuij- ver, diende een voorstel in om dit jaar op Tweede Pinksterdag de races nog te laten doorgaan. Gedeputeerde Meulink voelde er niets voor. Hij zei, dat de Twee de Pinksterdag de drukste re creatiedag van het jaar is. „Het is onverantwoord om de drukte nog te vergroten door het orga niseren van motorraces. Het provinciaal bestuur wil best nog eens met de organisatoren pra ten", zo zei hij. Drie eisen van de provincie blijven daarbij vol ledig overeind staan; niet meer op Tweede Pinksterdag, een ei gen ordedienst en grotere veilig heid voor het publiek. Sportwereld Barcelona In Barcelona won Spartak Leningrad gisteravond de basketbalwelstrijd tegen Ju- ventad Badalona met 5754 en plaatste zich hiermee voor de fi nale van het Europa Cuptoer nooi. De Russen nonnen de eer ste wedstrijd met 9564. Londen Voor de eerste divisie van de Engelse league werd gisteravond geipteld Norwich City—Coventry City 1—1. DEN HAAG De uitstlagen van de mid-wcekse voetbaltoto nummer 33 zijn: 1 2 3 Ajax—Bayern München 4—0 X JuventusUjpest Dosza 00 X Spartak Trnava—Derby County 1—0 X Dynamo KievReal Madrid 00 X Leeds UnitedRapid Boekarest 50 X Hibernians—Hajduk Split 4—2 X Schalke '04Sparta Praag 2—1 X Spartak Moskou—AC Milan 0—1 X KaiserslauternBorussia MG 12 X OFK Belgrado—FC Twente 3—2 X Spurs—Vitoria Setubal 1—0 X Liverpool—Dynamo Dresden 2—0 X Helmond Sport—Roda JC 0—1 X De trekking voor de premie in sporttoto no. 29 had tot resul taat, dat deze ten deel viel aan de houder van formulier num mer r. 6024884. Hij ontvangt aan prijs en premie in totaal bruto 152.339.65 gulden. Sporttoto no. 32 dd. 3/4 maart 1973: Anntatl deelnemers 593.106, inleg f 1.317.609; prijzenbedrag 557.348.61; le prijs, 1 winnaar, die hruto 139.337,15 ontvangt; 2c prijs, 185 winnaars, die elk 753,10 ontvangen, 3e prijs, 2.686 winnaars, die elk 51,80 ontvangen. Indien voor 28 maart b.s. geen reclames worden ontvangen, valt de prem e ten bodrage van 139.337,15 ten deel aan de wiinnaar van de le prijs. Sporttoto no. 33 dd. 3 tot on met 8 maart 1973: Aantal deelne mers 408.413. Inleg 771.035, prljzenbedrag 328.147, le, 2e, 3e prijs en premie elk 81.537.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11