V erkeersvierkant gevaarlijkste punt in Noordwijk VOORLOPIG GEEN FAMILIEMARKT AAN HET HOORNESPLEIN Matige prijzen bolgewassen op de EMM streeknieuws Jubilaris bij firma Van Haaster Verhoging van contributie bij Sassenheimse zwemvereniging NRB-jeugd haalde brevetten OOK Wat u moet weten PAGINA 5 DINSDAG 6 MAART 1973 LEIDSE COURANT NOORDWIJK De Schlestraat, Gooweg en Herenweg zijn de drie gevaarlijkste wegen in Noordwijk. Dit blijkt uit een on langs door de Noordwijkse ver keerspolitie samengesteld rap port. 114 en zaterdagen 91 van het to- fout, daarop volgen voorrangs taai. Tussen 10.00 en 11.00 rijdt fouten en onvoorzichtig rijden, men het veiligst (7 ongevallen). De meeste ongevallen vonden Het meest onveilig zijn de uren 17.00—18.00 uur met in totaal 55 ongevallen en 's nachts met een totaal van 60 ongevallen. In totaal vonden in 1972 460 ver- In 388 gevallen werd het ongeval keersongelukken plaats, echter veroorzaakt door fouten van be- geen enkele met dodelijk ge- stuurders van motorvoertuigen volg. De statistiek vermeldt dat en in 41 gevallen als gevolg van in het weekeinde de meeste on- fouten van bromfietsers. On gevallen gebeuren. Op zondagen oplettendheid is de voornaamste plaats op de Schiestraat - Goo weg, Nieuwe Offemweg en op de Herenweg-Beeklaan (19). Tier- uit blijkt dat het verkeers- vierkant, dat gevormd wordt door de aan- en afvoerwegen naar en door de badplaats het gevaarlijkst is. Bij en op voet gangersoversteekplaatsen wer den in toaal vijf ongevallen ge teld. VOORHOUT Vele vaders Abraham waren gisteren te zien tijdens het carnavalsfeest voor de bejaarden In Voorhout. Bij de vrolijke tonen van de schlagers werden alle spieren weer soepel en werd er gehost alsof het dagelijke werk is. Gelukkig duurt het nog Ven jaar voor het weer vastenavond is. KATWIJK B. en W. van Kat wijk wil wat voorzichtiger wor de met de verkoop van terrei nen. Dit deelde de voorzitter van de gemeentelijke commissie voor middenstands- en marktza- DE Z1LK Burgemeeser J. Bos nia heeft de bronzen medaille in de orde van OLRANJE Nassau uitgereikt aan de heer L. van der Putten. Hij deed dit ter ge legenheid van het veertig Jarig jubileum van de heer Ban der Putten bij de firma S. van Haaster B.V. De laatste jaren zwaait de jubila ris de scepter als eerste man, in het bolenvak meer bekent als baasknacecht. Op 16-jarige leef tijd kwam hij in dienst bij de firma. Sinds die tijd heeft hij zich weten te ontplooien tot een bekwaam ziekzoeker. Op gemoedelijke en hartelijke wij ze werd de jubilaris toegespro ken door de heer S. Haaster, waarna hij een kweurentelevisie kreeg aangeboden Tijdens de daarna gehouden receptie kreeg de jubilaris wn zijn echtgenote vooral veel bloemstukjes. Noordwijkse huisvrouwen gaan glas actie houden NOORDWIJK De Nederlandse vereniging van Huisvrouwen gaat een glas-actie houden. De Noordwijkse huisvrouwen wor den daarom verzocht het glas voortaan te bewaren en te depo neren In containers, die door de gemeente op verschillende plaatsen in het dorp worden neergezet. Na papier is glas het belangrijk ste verpakkingsafval. De Noord wijkse bevolking produceert per jaar ongeveer 400.000 kg afval- glas. De gemeentereiniging komt de glasbakken van tijd tot tijd legen, waarna het glas wordt opgeslagen op de ge- meentewerf. De glasverwerken- de industrie haalt het later op en vervoert het naar de fabriek. De vereniging rekent op. de me dewerking van alle Noordwijkse huisvrouwen. ken, wethouder J. van Dijk i De wethouder zei dit naar aanlei ding van een verzoek van de firma Krijgsman om een waren huis te stichten aan de wetzijde van het Hoornseplein. Het wa renhuis zou een oppervlakte van 1350m2 nodig hebben. De heer van Dijk vond dat er al vol doende winkelactiviteit op het plein was. Een uitbreiding hier van zou wel eens te veel van het goede kunnen worden", al dus de wethouder. Het grootste deel van de leden was het daar eigenlijk wel mee eens. Besloten werd het gemeentebestuur te adviseren het terrein in reserve te houden. Over de indeling van de standplaatsen op de openba re markt werd ook uitvoerigge- sproken. Er zijn verschillende aanvragen binnengekomen om een standplaats vooral aan e zijde van de textielhandel. De commissie heeft een eerlijke verdeling toegezegd. ROEOFARENDSVEEN Aan de bloemenveiling „E.M.M.- Roeiofarendsveen" werden de afgelopen week 325000 bos tul pen en 65000 bos narcissen aan gevoerd waarvan veel tulpen uit de z.g. vollegrondskassen en narcissen uit de koude kas. In vergelijking met voorgaande weken zou men van enige stabi liteit In de aanvoer kunnen spreken. Dit is eveneens het geval met de prijzen, zij het dat deze nu wel aan de matige kant zijn. Be paald goedkoop zijn voor de tijd van het jaar de narcissen, waarvan vele partijen voor set zachte prijsje van 60 tot 90 cent voor de zwaardere kwaliteiten van 1.00 tot 1.30 ct. per bos van de hand gaan. Tijdelijk is hiervoor de concurrentie van de Engelse eilanden merkbaar. Het ziet er overigens naar uit dat de buitennarcissen van eigen bodem eveneens spoedig aan de markt zullen komen, wat even min zal meewerken tot een prijsstijging van dit produkt. Bij de tulpen is er sprake van een ruim gevarieerd aanbod, waar van echter het leeuwenaandeel in de aanvoer wordt ingenomen door soorten als Apeldoorn, Lus tige Witwe, Prominenee, Gassi- ni etc. Belangrijk ruimer in aanvoer zijn nu de leliebloemige tulpen zoals Aladdin, Maytime, Kariette, Queen of Sheba, West Point etc. welke altijd nog tot de best betaalde gerekend mo gen worden. Overigens heeft de tulpenprijs de afgelopen week wel een veer moeten laten en zijn de laatste dagen op een sta biel matige prijs gekomen. Lagere prijzen moesten ook geno teerd worden voor anjers en ro zen. Er zijn nu diverse partijen anjers die kwalitatief wel iets beter mochten zijn. Bij de rozen begint de aanvoer dagelijks weer toe te nemen, en zoals was te verwachten brengt dit weer een lagere prijs mee. Beter in prijs liggen de freesia's. Dit niettegenstaande een groter wordende aanvoer waarbij ui teraard de dubbele freesia's tot de hoogste noteringen kwamen. Ogenschijnlijk worden de Irissen, waarvan de aanvoer maar lang zaam toeneemt, redelijk be taald, al blijft het vanwege het percentage verkregen bloemen altijd moeilijk te beoordelen of het een lonende zaak is. Bij de diversen is de aanvoer van For sythia een aflopen zaak. Daar naast een toename van Anemo nen, Gerbara's, Strelitzia etc. ■■■-" L1SSE De bollenschuur van het vroegere bloembollenbedrijf G. van Parijs Zonen is met de grond gelijk gemaakt. De laatste tijd was het de tijdelijke huisvesting van het Cash and Carrybedrijf van Mijnders. Het moet plaats maken voor een nieuw royaal opgezet verkoopcentrum van deze firma. Dit betekent een belangrijke verbe tering bij dit drukke kruispunt. Zodra de vergunning binnen is, gaat de eerste paal de grond in. Voor 1 augustus kan het nieuwe bedrijf in gebruik genomen worden. Het Cash and Carrybedrijf heeft een tijdelijk onderkomen gevonden in de veilinghal HBG aan de Greve- lingenslraat. Deze hal moet echter in verband met de grote van bloembollen beslist per 1 augustus ontruimd zijn. SASSENHEIM De Sassenheim se zwemvereniging heeft tijdens zijn openbare vergadering be sloten over te gaan tot een con tributie verhoging van 1,- per maand. Hiermee is de vereni ging met haar ruim 100,- dn- tributle, een van de duurste van het land. Er zal nog overlegd worden over de mogelijkheid de contributie per jeugdlid 5,— te houden. Het eon en ander houdt verband met een nadelig saldo van 1026,23 vqn het vorig jaar. Ook de begroting van 1973 wijst een tekort aan van 4000,--. Uit de aarverslagen van het vorige jaar bleek wel dat het ledental gestegen was van 96 tot 135. Het aantal donateurs daalde enigszins, maar is toch nog ruim 700. Sinds de gebruikneming van het nieuwe bad, daarvoor zwom men in Nieuw-Vennep, 1 juli is de training geïntensiveerd. Er werd mee gedaan aan een zo- mer-vijfkamp waarbij de ver eniging als vierde eindigde. Bij dc onderlinge wedstrijden tegen Nieuw-Vennep eindigden de Sas- senheimers glansrijk als eerste. De aftredende heer Vos werd her kozen. De heer Holsteyn trad definitief af. Het bestuur bestaat thans uit: W. Stut, T. Huyzer, M. van Dirven, C. Korevaar. ,Kontakt' aan de grote schoonmaak VOORHOUT Jongeren vereni ging „Kontakt" gaat de grote schoonmaak doen. Op donder dag H maart worden leden uit genodigd naar 't Hoek te komen met bezem, dweil en schrobber. De avond ervoor is er een speel- zelfavond. Op zaterdag 10 maart gaan de leden 's middags naar de gymnastiekzaal van de St. Agnes waar sport beoefend wordt, 's Avonds is er een dis co-avond voor iedereen boven de 16 jaar. Relaxen, kan men zich in 't Hok op zondag avond. Hier wordt dan de gelegenheid geboden, te schaken, dammen of kaarten. Op dinsdag 13 maart wordt er weer aandacht besteed aan de creativiteit. Op woensdag 14 maart wordt de film „Jos" ver toond. Het is een soort voorlich tingsfilm over drugs. HAZERSWOUDE Het ziet er naar uit, dat de jeugdclubs van de parochie H. Michael/H. Ber- nardus binnen afzienbare tijd het clubhuis in de Hazerswoud- se wijk Groenestein weer kun nen betrekken. In de zomer van het vorige jaar brandde een groot deel van dit jeugdhome uit, maar de schade is thans in zover hersteld dat het ge bouw omstreeks half maart of ficieel In gebruik genomen kan worden. De leiding hoopt dat er voortaan meer respect voor het clubhuis wordt getoond. NIEUWKOOP Een 12-tonner bestelwagen v®i VéGé uit Veenendaal kreeg gistermorgen rond negen uur een klapband op de Noordenseweg. Via de zachte berm en de brug kwam het gevaarte met een enorme plons in de Voorwetering terecht. Beide inzittenden konden met moeite de kant bereiken. Ze zaten van onder tot boven onder de zwarte bagger, maar hadden geen letsel opgelopen. Nadat een kraanwagen de auto op de kant had gehesen, is men uren bezig geweest met het lossen van de in elkaar geschoven lading. Deze bestond uit een groot aantal kratten bier, die wonderwel grotendeels in tact waren gebleven. Bijna de hele dag was de Noordendseweg voor verkeer afgesloten. Zaalvoetbal toernooi in Rijnstreekhal HAZERSWOUDE De KPJ-afde- lingcn Bodegraven en Hazers- woude organiseren a.s. zondag een zaal voetbaltoernooi Hercn- (eams uit Hazerswoude, Alphen, Aarlanderveen en Bodegraven zullen elkaar vanaf 11.00 uur ontmoeten In de Rijnstreekhal. De Hazerswoude afdeling heeft voor dit sportgebeuren nog een spelavond op het programma staan op 9 maart in de Neder lands Hervormde verenigingsge bouw. KPJ-ers uit Bodegraven, NOORDWIJK Een schare jon- gens en meisjes uit Noordwijk en Noordwijkerhout heeft exa men gedaan vor de jeugdbrevet- ten van de Noordwijkse Red dingsbrigade. Bijna allemaal zijn geslaagd en dat is tevens een compliment voor de dames en heren van DE NRB die hen hebben opgeleid. De geslaagden zijn: voor Jeordhrr i Oen Bosch, Ka rin van der Burg, Mttrlii Broekhof. Trees van den Berg. Cornells van der Burg, Connie van der Burg. René van der Burg, IJneke Chrls- tlnanse. Llceboth Caspers, Wllly Don. Annle Duivenvoorden, Leo v.d. Drift. Teler Edelaar, C.lanzlna Edelanr, Clazlna Edelnar. SJnantlc Groenewoud, Johanna van GljUwIJk, All van Grieken. Maria Heemskerk. Wilhelmus Heemskerk. Adrlana de Huan. Marijke Hooseboom. Idrlana lmmericel, Cornelia Kap- teln. Lucia Looyeeteln. Johannes G Loyeiteln. Johanna N. Uxiyesteyn. Maria LeenderU. Marieke Mulder, Cornelia Nulkcs. r.lohnnnes Prins, Jan Krank Rublnuh. Paul Rublngh, Stein, Cor Slot. Elsje Adrian* van der Slot. John Turk. Hanneke Turk. Cornells Tu- renhout. Frank Vogels. Qulrlnus Wormenhoven. Marjon de Winter. Erwln v.d. Werken. Carolina War merdam, Margarcth Weycrï. Lln WIJnnnds. Marc Duivenvoorden. Agatha n. Catharlna van Eeden. Joze- ui Eeden. Yvonne Gccrllngs. rink, Irene Nederstlgt. Jacobus Turk. Petronella i Geslnn Print. n. Anja Wllhrl- n Weeg- i. SJauk ALPHEN AAN DEN RIJN Er z'.jn van die mensen die niet van ophouden weten, zoals de Cascarvieten In Alphen. Deze carnaval- vierders gaan door tot het bittere einde, terwijl de rest van het westen, na een dol weekeind weer noest aan dc arbeid is. In Avi fauna werd gisteravond de grote slotavond gehouden. den Berg. Cornelia P.akker, Jnhannu van Dam. Adrl van Dulvenboden. Mnrgaretha van Eeden, Maria Fles, Anna de Haas. Glzella van Houten. Simon Kloos, Fred Laaaooy. Lucy de Mooy. Plug. Theo Slobbe, r het diploma Binnenv nier A vnj Kon Ned Bond tot hei reddn l gelaagd: Gla i Attle de Haaa. ALPHEN Over „Open kerk. waarom en hoe?" houdt dr. R. Cornelissen vrij dagavond in de Sint Joseph- zaal aan de Paradijslaan in Alphen een inleiding, aan vang 20 uur. De bijeenkomst is de eerste regionale en, plaatselijke ontmoeting van sympathisanten van Open Kerk. TER AAR Gisterochtend rond half elf schoot dc heer Menken, vleeswarengrossier, plotseling van de weg af. doordat een hond voor zijn wielen liep. Het gebeurde op de Oostkanaalweg in Ter Aar. De bestuurder kwam met de rechtervoorkant te gen een wilg tot stand. LEIDEN Tussen half acht en vier uur zondagnacht heb ben inbrekers voor een waarde van 5.000,- aan gouden sieraden en een be drag van 300,- geroofd uit een huis aan de De Korte- naerstraat in Leiden. De da ders doorzochten het hele huis en gooiden de laden uit de kasten leeg op de grond. LEIDEN Een suède mantel ter waarde van 200.- een bedrag van 200,- uit de kassa en enkele potjes ver dwenen door inbraak uit een kledingmagazijn aan de Hoogstraat. Uit een bij het magazijn behorende boetiek verdwenen leren en suède jasjes voor een bedrag van vijfhonderd gulden. LEIDEN Uit een woning aan de Willem de Zwijger laan hebben inbrekers een bedrag van 500,- aan zil vergeld, 400,- aan spaar geld. een gouden dames-pols- horloge en een gouden ket ting weggehaald. LEIDEN Viscollege HSV viste de laatste onderlinge wedstrijd van dit seizoen in de Heimans-Weteriog. De vangst was matig. Uitslag eerste drie: 1. Laterveer sr. (2775 gram. 25 stuks); 2. K. Laterveer (1915 gram. 19 stuks); J. Leuring (1550 gram, 16 stuks). LEIDERDORP De com missie finandtfn en belastin gen vergadertt donderdag in het gemeentehuis, aanvang 20 uur. Aan de orde komen ondermeer: periodieke taxa tie eigendommen grondbe drijf; krediet voor stallings ruimten op de gemeentewerf. LEIDEN Door het verwijde ren van een lichtkoepel zijn inbrekers binnengedrongen bij een opticien aan de Bree- straat. Ze forceerden enkele bureauladen en verdwenen met een bedrag van f 180. LISSE —Donderdag zal de Hervormde Vrouwendienst Lisse een bijeenkomst hou den in Het Baken. Ds. Van Malssen, ziekenhulspredikanl te Leiden, zal spreken over het bezoek aan ernstige zie ken. Aanvang 20 uur. Ieder een is welkom. NIEUWVEEN Op 8 maart a.s. biedt de FLOS, de personeelsvereniging van Huize Ursula, een toneel avond aan. Opgevoerd zal worden: „Een beeld van 'n man", blijspel in drie bedrij ven door .T. Hemmink-Kamp, aanvang 20.00 uur. De leden van da 2 bej «ardenverenigin gen van Nleuwveen rijn hier- STOMPW1JK Vanavond organiseert Gyversto in het Dorpshuis een carnavals avond, die wordt opge luisterd door de boerenkapel en de Roetetoeters. Leden hebben vrij entree. Om half twaalf wordt de zaal ont ruimd. D.S.C.-Band in Ter Aar TER AAR Op uitnodiging van de Kulturele Vereniging van Ter Aar treedt donder dag 15 maart a.s. de D.S.C.- Band op in het Dorpshuis van Ter Aar. Deze, in 1945 eens als hulsorkest van de Haagse jazzclub opgerichte band, staat aan het begin van haar tournee door West- Europa. Het is niet de eerste keer. dat zij in deze plaats te gast is. Aangezien dit vorig optreden zo bij het publiek in de smaak was gevallen, vond het bestuur van de vereni ging dit een reden te meer om te herhalen. Deze kennis making of dit weerzien zal voor de jazz-liefhebbers eèn unieke gelegenheid zijn om zoiets in werkelijkheid te er varen en het zal ongetwijfeld weer een veelbelovende avond worden. Het optreden is toegankelijk voor leden en niet-leden en begint om 20.30 uur. Voorverkoop toegangskaarten op dinsdag 13 maart a.s. tus sen 20.00 en 21.00 uur bij do navolgende adressen: Lan- geraar: Mevr. De Korte, Dosinstraat 8; Zevenhoven: Mevr. v.d. Ven. F. M. Baud- straat 11; Ter Aar: Mevr. Hugenholtz, Alb. Schweitzer- straat 31; Nieuwveen: Mevr. v.d. Horn, Oude Nieuwveeiv- seweg 84.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5