'Eenmaal in mijn leven iemand doorzagen' Zege Rijnlands Lyceum op Delftse scholieren D'66 bepleit verlaging van tarieven HTM Bert Hou weling jeugdkampioen Van Osnabrugge, Selier en De Boer finalisten sport en streeknieuws Schaken Grootste wens van „professor" Willy: Winst voor de Avanti- heren PAGINA 4 DINSDAG 6 MAART 1973 LEIDSE COURANT SASSENHEIM In de raadsvergadering van Sassenheim vanavond wordt onder andere voorgesteld een bedrag van 6000 gulden beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een buitenmuur aan het pand Oude Poststraat 10 in Sassenheim. Eind 1970 werd door de gemeente de verbouwing van het aangrenzende pand nummer 11 stilgelegd omdat er geen vergunning was. Bij nader onderzoek bleek, dat de verbouwing economisch ook niet haalbaar was. De bewoner kreeg van de gemeente dan ook een andere woning. De eigenaresse van het huis droeg het vervolgens gratis over aan de gemeente. Dat hield in, dat de gemeente het huis moest slopen en ervoor moest zorgen, dat er een voorziening kwam aan de aangrenzende woning. Dit gebeurde allemaal, alleen werd een tijde lijke voorziening aangebracht aan het pand nummer 10 met het oog op het feit, dat dit huis op de nominatie stond onbewoonbaar ver klaard te worden. Dat onbewoonbaar verklaren gaat nu echter niet door, waardoor de voorziening permanent" dient te worden. LEIDEN Daar de tegen stander, het Christelijk Ly ceum uit Delft, reeds de vo rige ronde Amsterdam met 4-2 verslagen had, moest het Rijnlands wel winnen om de kans op een finaleplaats ge heel ln eigen hand te houden. Aan het eerste bord trad Ko- nings aan tegen v. d. Wees. In een Konings—Indiër in de voorhand kwam Konings door een stuk tegen 3 pion nen te offeren stellig gewon- ene te staan. Een vinger- foutje keerde de rollen echter om en toen Konings in tijd nood vergeten was de klok ln Het was opmerkelijk dat alle witspelers van Delft zich op dezelfde opening hadden voorbereid. Baart werd er aan bord 2 mee geconfron teerd; door een klein ope ningsvoordeel wist hij een pion buit te maken. In grote tijdnood wist Baart in remi sestelling de tegenstander te overspelen en een waardevol punt voor het Rijnlands te scoren. De Delftenaar aan het derde bord voelde zich helemaal niet prettig toen hij Dobbelaar 11 zetten theorie op het bord zag brengen; een remiseaanbod mocht niet baten. Met een sterk loper- paar veroverde Dobbelaar de kwaliteit. Na een sterke aan val afgeslagen te hebben zag de opponent van verder ver weer af. Een scherpe aanval op de koningsstelling van Friek leverde Schweizer een pion op. Een vernuftig ge speeld toreneindsoel was goed voor de volle winst. Luyendijk ging op de Spaan se toer en kreeg iets beter spel wat niet genoeg was voor winst. De remisehaven kon dan ook niet omzeild worden. Het enige verlles- punt kwam op naam van Potter van Loon. Na een pion verloren te hebben kreeg hij ook nog een vernie tigende aanval op zijn dak. Op 17 maart treedt het Rijnlands Lyceum voor de laatste ronde aan tegen het onderaanstaande Amster dam. Gedetailleerd: Christ. Lyceum Delft—Rijnlands Ly ceum: A. v. d. WeesL. Ko nings: 1-0; P. v. d. Horst—J. Baart: 0-1; H. HelfrischR. Dobbelaar: 0-1; H. Friek—D. Schweizer: 0-1; J. Vreugden- hil—G. Luyendijk V2Vs; E. Thijsse—B. Potter van Loon: 1-0. Stand in de poule: 1/2. Rijnlands en Christ. Lyceum Alkmaar: 2 gespeeld 3 matchpunten en 6'/t bordp.; 3. Delft: 2-2-6%; 4. Amster dam: 2-0 -4Vï. KATWIJK Nog nooit smaakte Willy Alberto, de mi ni-goochelaar uit Katwijk, het genoegen van gejuich en handgeklap in grote theaters. Nimmer nog was voor hem een plaats weggelegd tussen de grote ma- nipulisten die met hun geraffineerde acts duizenden monden deden openvallen. Maar nu, aan de voor avond van zijn 40-jarig jubileum, denkt bij er toch hard over, eindelijk eens een act op de planken te gaan brengen zoals men van Willy Alberto nog nooit heeft gezien. |7" •II Eén vurige wens zou hij gaar- ne in vervulling zien gaan. i.jn.^1. Ik droom ervan 00it nog eens Iemand door te zagen. A 1 Dat moet toch zolets 8ewe'~ digs zijn. Ik zie het al voor me. Willy Alberto, de goo- •u 1 chelaar die tot nu toe op het T toneel slechts met wat kaar- "Uvrv/i.A'O.H» terli ballen en sigaretten stoei- de, zaagt nu opeens iemnad A door. Maar ja, of het zal luk- laul ken ls natuurlijk de vraag, j Het kost nogal wat om zo'n truc te kopen. Willy Alberto is in de streek in die veertig jaar een bekendheid gewo-den. Vooral bij de kinderen want die zijn het waar Wil ly al die tijd voor heeft opgetreden. In ziekenhuizen en jeugdge vangenissen op kindermiddagen; waar kinderen waren was ook meestal Willy Alberto. De 67-jarige Katwljker bleef altijd eenvoudig, ook met zijn truc.1?. Kaarten laten verdwijnen, balletjes wisselen of sigaret ten opeten, wat bij ook deed het succes kwam vanzelf. Professor Willy bezig met een truc. Is hij nooit jaloers geweest op de groten in zijn vak zoals Bou- dini en Kaps? „Och dat valt wel mee", zegt Willy terwijl hij wat melancholiek vanonder zijn grijze haardos voor zich uit- staart. „Ik heb wel eens wat grotere trucs geprobeerd maar da/ liep niet altijd goed. Eens heb ik het geprobeerd met een duif. e bedoeling was dat ik het diertje uit een smal doosje zou toveren. Maar dat dier kwam er steeds weer verfomfaaid uit. Een paar keer heb ik volgehouden maar toen vind ik het toch te sneu voor het beest. Per slot van rekening ben ik nog een dierenvriend.". Tooh heeft ook Willy Alberto enkele hoogtepunten gekend. Dat was in de periode dat op de aanplakbiljetten nog gesproken werd van het optreden van "professor Willy". Hij heeft onder meed opgetreden in het circus van Toni Boltini. Tussen de leeu wen schudde hij toen tien minuten lang de kaarten uit zijn mouw en maakte bij nog meer hoogstandjes. De leeuwen stonden versteld en ook het publiek bracht keer op keer de handen op elkaar. Willy heeft zelfs eenmaal opgetreden onder het toeziend oog van prins Bermhard. „Helaas heb ik de prins de hand niet kunnen drukken", zegt Willy, maar later hoorde ik wel dat Zijne Hoogheid had genoten". Willy Alberto viert op 10 maart zijn goocheljubileum. „Ik heb nog niets in mijn agenda staan voor die dag", zegt hij. „Wie me dan wil hebben kan me kosteloos bestellen". De jubilaris woont in Katwijk aan den Rijn, Rijnstraat 86. LEIDSCHENDAM De LeM- schertdamse afdeling van D'66 heeft de gemeenteraad ge vraagd de HTM-tarteven op lijn 6 te wijzigen. De afdeling vindt dat het tarief op het traject LeidschendamDen Haag niet verhoogd had hoeven worden omdat hieraan geen aangetoon de kostenstijgingen bij de HTM ten grondslag liggen. D'6( Geslaagde modeshow voor bejaarden Gistermorgen organiseerden de dames van de U.V.V. te Voor- schoten in de zaal De Werf een modeshow speciaal voor bejaar den. In samenwerking met Mo dehuls Vosmeer, dat een heel mooie collectie kleding, vooral in grote maten, voor deze gele genheid beschikbaar stelde, werd een zeer gevarieerde show gehouden, die ook wat de prij zen betrof, met enthousiasme werd bekeken. Vijf Voorschotense dames die niet meer bij de jeugdigen gerekend kunnen worden showden de mo dellen en deden dat op een hart- veroverende manier. Menigmaal kregen Mary—Bep—Coby— Truus en Janny (de laatste is moeder van zeven kinderen) een spontaan applaus en liepen onvermoeid heen en weer. Lady-speaker mevrouw Van Ga len was verheugd over de komst van vele bejaarde da mes. Met een vlot commentaar begeleidde zij de show en voeg de er aan toe, dat een dergelij ke modeshow een speciale be doeling heeft; „Het is immers winkelen zonder vermoeid te worden. En tevens is het prettig op deze wijze te zien wat er door eigen leeftijdgenoten ge dragen wordt. Corpulente da mes zijn zo gauw geneigd te zeggen voor mijn figuur is er toch niets te koop. Door mode shows voor bejaarden te houden kan deze gedachte geheel uit de wereld geholpen worden. Gezien de grote opkomst heeft de U.V.V. plannen twee maal per j jaar een show voor bejaarden te houden.- dat het er eerder van weg heeft dat het Leidschendamse publiek op alle mogelijke manieren wordt „gesneden". De verho ging van de tarieven vindt zijn oorsprong in een afspraak tus sen de NZH en de HTM. Hierin zijn de belde ondernemingen overeen gekomen dat zij de zelf de prijzen zouden hanteren dat Leidschendam in het con cessie-gebied van de NZH ligt. Ook het ontbreken van retourta rieven voor het traject naar en van Den Haag is iets wat veel Leidschendammers dwars zit. Van aanpassing tussen NZH en HTM is hier geen sprake omdat de HTM geen retours kent. De afdeling geeft de gemeenteraad een voorbeeld over het traject SchakenboschBurg. Banning- laan. Met de NZH kost dit cent. Het evenlange traject per HTM Dillenburgsingel—Maria- hoeve is voor de passagiers twee maal 60 cent. De HTM, al dus D'66 mag de NZH geen con currentie aandoen, maar mag wel duurder zijn D'66 Discussie in raad Leidschendam onmogelijk LEIDSCHENDAM De afde ling van D'66 zegt ln het adres aan de raad over de HTM-tarieven dat rij de kwestie graag aan de eigen fractie ln de gemeenteraad had overgelaten maar tot haar spijt bestaat er bij de vergaderingen van de raad geen rondvraag, waardoor niet op de agenda staande zaken rechtstreeks kunnen worden aangesneden. Schriftelijke vragen zijn na tuurlijk wel mogelijk „doch dit leidt, zulks is ons uit een jarenlang „volgen" van uw vergaderingen wel gebleken, zelden of nooit tot discussie in uw kring" aldus D'66. De afdeling acht de zaak der mate belangrijk dat zij zich wat het democratische spel betreft op deze „ongebruike lijke" wijze rechtstreeks tot de raad wendt. Algemeen winnares Diana Vurens. LEIDEN Onverwachts wist Bert Houwellng nog jeugd kampioen van de Leidse Schaakbond te worden. In de laatste ronde ontmoette hij Folkert Geertsma. Daar Ko nings een punt voorstond trachtte Houwellng, Geerts ma het volle punt afhandig te malken. In een Iets betere stand voor de nieuwe Leidse Jeugd Schaakkampioen werd de partij afgebroken. Geertsma wist zich knap ver dedigend nog juist de remi se haven in de tweede zitting binnen te loodsen. Lèon Ko nings speelde tegen Henk van Osnabrugge de Pirc-ope- ning. Henk kreeg het initia tief en wist alle tactische grappen van Léon knap te omzeilen. Ook deze partij werd niet in de eerste zitting beslist; bij het hervatten bleek dat Van Osnabrugge de enige juist zet had afge geven. Léon Konings kon het dan ook niet bolwerken en bleef op 5 punten staan. Naast Houweling en Konings kwam ook Johan Baart op 5 punten. Johan ontweek tegen Guus van Dijk de Siciliaan en kwam in een soort Alje- chin terecht. Baart wist in het eindspel complicaties te brengen en overtroefde van Dijk. De in dit toernooi wat tegenvallende Rudi Dobbe laar wist de laatste ronde tot een goed einde te brengen. Tegen Peter Jansen kreeg hij kansen in een Engelse opening en wist een dubieus staand toreneindspel tot winst te voeren. In de Cam bridge Springs variant van het Damegambiet wist Schweizer een wat vreemde voortzetting van Ar ie Los goed af te straffen. Loè of ferde nog een pion voor eni ge aanvalskansen. In de tweede zitting bewees David Schweizer dat het offer niet correct was en won de par tij. Toen Harm Frielink te gen Kees Rentas een stuk met schaak zag verdwijnen was de strijd snel gestreden. Frielink gaf op en eindigde op de laatste plaats. De nieu we kampioen Bert Houweling zal de Leidse Schaakbond in het Nederlands Kampioen schap vertegenwoordigen, als Leiden nog een tweede afge vaardigde mag sturen zal Lécn Konings als eerste in aanmerking komen. Eindstand: 1. Bert Houweling 7 gespeeld 5 wedstrijdpunten en 28/2 weerstandspunten; 2. Léon Konings: 7-5-28; 3. Jo han Baart: 7-5-27; 4. Henk van Osnabrugge 7-41/*; 5. Folkert Geertsma: 7-4; 6/7 Rudi Dobbelaar en Kees Rentes: 7-3%; 8/9/10: Arie Los, Guus van Dijk en David Schweitzer: 7-3; 11. Peter Jansen: 7-1V»; 12. Herm. Veel publiek bij onderlinge wedstrijden ,Gyversto' STOMP WIJK Gymnastiekver eniging Gyversto hield onderlin ge wedstrijden, die door zeer veel, vooral jeugdig, publiek werden bezocht. De jeugdige gymnasten hebben zeer hard gestreden om de ereplaatsen. De organisatie was voorbeeldig, waarvoor het bestuur van Gy versto en haar hoofdtrainers mej. Baartmans en de heer Vreyenhoek alle hulde. De groe pen waren ln prestatie-graden onderverdeeld, waardoor elk kind zoveel mogelijk gelijke kansen kreeg. Hehn, 2. J. de Groot; 2e groep: 1 J. Suyten, 2. S. de Bruin. Meisjes 9-10 jr. Ie groep: 1. Th. Bolleboom, 2. J. Verhagen, 3. R. Luk; 2e groep: 1. M. Oliehoek, 2 (gedeeld) L. de Groot en J. Schrader; 3e groep: 1. K. v. Dolder, 2. R. Steeneveld, 3. E. Wensveen. Meisjes 11-12 jr. Ie groep: 1. N. Sweere, 2. C. Boog- mans, 3. (ged) L. Jansen en M. Pijnacher; 2e groep: 1. M. Groeneweg, 2. S. Janson, 3. L. de Bruin; 3e groep: 1. D. Vu rens, 2. M. Hodes, 3. (ged) T. v. Santen en M. Janson. Meisjes Ij-15 jr. Ie groep 1. (ged) J. Steeneveld en B. Scholtes, 2. M. Scholtes; 2e groep: 1. C. v. Bo- hemen, 2. A. Vermey, 3. L. Jan sen. Jongens 6-10 jr. 1. J. Janson, 2. C. v. d. Put, 3. M. v. d. Bosch, 4. (ged) M. Opdam en D. de Bruin. Jongens 10-15 jr. Ie groep: 1. J. v. Dolder, 2. (ged) J. v. Bemmelen en H. Suyten, 3. G. Sweere; 2e groep: 1. A. de Groot, 2. (ged) F. v.d. Ham en J. Boogmans, 3. J. de Groot. Algemeen winnares werd Diana Vurens met niet minder dan 27,5 punten over drie onder de- LEIDEN - De dit jaar door de KNSB voor het eerst uitge schreven kampioenschappen t/m 12 jaar noodzaakte de Leidse Schaak Bond wed strijden te houden om een Leidse jeugdspeler af te vaardigen in de komende paasvakantie. In de gezellige jeugdzolder aan de Marsweg (waar iedere week op zater dagmiddag geschaakt wordt) begonnen 44 jeugdschaker- tjes aan het grote karwei. Reeds na enkele minuten vie len de eerste uitslagen te no teren. Richard Lakomy beet de spits af door de tegen stander mat voor te schote len. De uitslagen vielen als rijpe appelen van de boom Kanshebbers als Rudi Grim, Ytsen van Osnabrugge en Jeroen Selier plaatsten zich moeiteloos voor de halve fi nale. De halve finale bestond uit 3 vierkampen waarvan de winnaars naar de finale overgaan aangevuld met een vierde speler die uit de beste 2e spelers geselecteerd werd. In groep 1 verloor Hans de Boer verrassend van R. Za- nen maar Hans wist door een overwinning op Freek v. Capellen toch nog met laatst genoemde gedeelde eerste te worden. In groep 2 liet Je roen Seller zich in goede stelling pardoes mat zetten door Peter Verboom. Geheel niet ontmoedigd wist Jeroen de belde overige partijen op zijn slofjes te winnen en be zette wiet Andrles Teugeier' en Peter Verboon de gedeel de eerste plaats. Ytsen van Osnabrugge liet in groep 3 er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. In het vierpaardenspel wist hij Rudi Grim een stuk afhandig te maken en won na 25 zet ten; de 2 overige partijen le verden geen moeilijkheden op. Jeroen Selier won d.m.v. 2 beslissingspartijen gemak kelijk van Peter Verboon en stelde zo zijn finaleplaats veilig. Hans de Boer werd na Ytsen van Osnabrugge en Jeroen Selier de derde fina list. Hij wist dit door een 1 të"% zege °P Sjoerd van Leyden te bereiken. De vier de finalist is nog niet be kend; Rudi Grim en Andries Teugeier speler a.s. raterdag hun afgebroken partij uit. De finale wordt op dezelfde dag gespeeld. Tevens moeten de 13 t/m 15 jarigen uit ge,an maken wie de sterkste is. HAZERSWOUDE - Het eerste herenteam van „Avanti" heeft ook Steeds Hoger TSB 3 mot 7 —3 verslagen. Jan van Wetten kwam ongeslagen uit de enkel- spelstrijd. Hiermee was hij de enige uit rijn team. Avanti 2 bedwong NOAD 3 (5—5. Dit was te danken aan Gerjan de Ruiter, die drie enkelspelze ges behaalde en Aarjan Panne bakker, die meehielp aan de dubbelspelwinst. Ook Avanti 3 kwam tot een 55 stand, door dat Ron Fase die keer won en Aartjan van der Poel tweemaal. Avanti 4 verloor van LPSV 1 met 3—7. Avanti 5 versloeg TOV 6 met 7—3. Avanti 6 moest het afleggen tegen Refles met 3—7. Bij de dames verloor Avanti 2 met 82 tegen RTC 1. Ineke de Ruiter maakte de enige twee te- genpunten. Avanti 3 wist Tabeh 1 met 6—1 te verslaan. Joke Zoonderop en Alice Kooter won nen elk twee keer. Avanti 4 won met 3—7 bij MVO 4. Alice Koo ter en Alie Harkes bleven onge slagen, Betty Harkes zegevierde een keer. Avanti'w eerste meisjes team won met 0—10 bij Be Fair 1. Ook het eerste jongensteam haalde een zege binnen tegen de reserves van eigen Nieuw spreekuur voor bewoners Hoge Rijndijk ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude zal voortaan spreek uur houden in het bijkantoor van de Raiffeiscnbank aan de Hoge Rijndijk. Bewoners uit het gemeentedeel Rijndijk, kunnen hier dan iedere donderdag van 16.00-17.00 uur terecht voor het aanvragen van bijvoorbeeld paspoorten. Aanvankelijk hield de ambtenaar van sociale zaken een spreekuur aan de Hoge Rijndijk. In het af gelopen halfjaar is echter geble ken dat daarvoor nauwelijks be langstelling bestond. Verder is besloten dat de kassier van de gemeente hier in het vervolg ie dere laatste donderdag van de maand zitting zal houden van 16.00—17.00 uur. LEIDEN Goudse- en Edam merkazen tot een waarde van 115,- werden in de nacht van vrijdag op zater dag weggehaald uit een wltv kei aan de Haarlemmer straat. Uit een auto, die voor het Legermuseum gepar keerd stond, werd in dezelf de nacht een cassetterecor der met enkele bandjes weg gehaald. De waarde van het. apparaat: Zevenhonderd gul den.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4