Liefde en gein alom in de regio Heksenketel in Avifauna streeknieuws PAGINA 4 MAANDAG 5 MAART 1973 LEIDSE COURANT van Een fraai stukje handenarbeid iu de Noordwijkse optocht. De prijswinnaars in Langeraqr met de serieuze narren-jury. Kleutercarnaval in Sassenheim. De slaven bevrijdden zich in Alphen met een lied en een lach. Ook in Hazerswoude waren de zuigelingen niet van humor gespeend. Onbegrensde gulheid van Deylknofsen bij bejaarden WASSENAAR „De Deylknot- sen' hebben er in Wassenaar een tweede sinterklaasfeest van gemaakt. Burgemeester Staab kreeg een busreis voor honderd 65-plussers aangeboden en de directrice van het kindertehuis „De Sonnenburgh' een pony voor haar kroost. Aan de ere gast van de avond, de heer W. Drees sr. had Prins Kees II al eerder een tv-toestel en een me daille uitgereikt. De bejaarden werden vermaakt door Harry Touw (conferancier) en Cor van Leeuwen, terwijl WIK, Acces Onit, Het Zeugje en de Carcelli's voor de muziek zorgden. LEIDSCHENDAM Honderden verklede kinderen trokken za terdag door Leidschendam op wagens, fietsen, steps of benen wagen. Zij werden begeleid door Prins Paul, de jeugdprins, die geheel in de stijl van de „Zwabbers" vroeg geen rommel op straat achter te laten. Voor de ouderen ging de leut pas 's avonds beginnen in het TIP- Top-ontmoetingscentrum. En datte we toffe jongens zijn .Lisser leut OEGSTGEEST In wolken confetti en serpentines moest de jury in Oegstgeest zijn werk doen. Met honderden tegelijk bestormde de jeugd het patro naatsgebouw in de meest onge looflijke kledij. De prijzen gin gen deze keer naar Caroline Bos (geisha), Stelle Kooloos en Johan Blankenstein (holbewo ners), Desirée van der Voort (indiaan), Ria, Nico, Erna en Gertjan van Rijn (Russische dansers), Petra en Bea Klop pers (heks en waarzegster) en Ton Walter (natuurvorser). Op per kindercarnavalsversierder C. van Velzen werd ten slotte nog onderscheiden met de „Gouden medaille in de orde van de Korenbloem", een voor au tochtone Oegstgeestenaren zeer hoge waardering voor „plezier en leut'. Ppppenkast bij Sassems kleuter carnaval SASSENHEIM 320 verklede kleuters vierden afgelopen weekeinde uitbundig carnaval bij „Cees en Ineke". Onder het genot van vele versnaperingen werden zij onthaald op poppen kastvoorstellingen, goochelen en buikspreken. In de loop van de middag makten de Raad van Elf, prins Janneke en de „Bok ken" hun opwachting, waarna de prins de prijzen uitreikte aan de tien leukst verklede kleuters (zie foto middenonder). LEIDEN Gein was het af gelopen weekeinde troef in de gehele regio. Mensen met grote neuzen, feest- mutsen en de meest opval lende kledij trokken naar de respectievelijke lokali teiten waar prins carnaval en zijn raad van elf de scepter zwaaiden. Het werd dolle pret. Onder het genot van vele glaasjes bier werd er gehost tot men er bij neer viel. Na tuurlijk werden ook nu weer verschillenden prij zen uitgereikt voor de ori gineelste kleding. In de Zevensprong dn Leiden Noord werd afgelopen woensdag a' met de carnavalsactiviteïten begonnen. Ruim 200 volwasse nen en bejaarden, vierden een feest dat de stukken er van f- vlogen. Bdj de swingende mu ziek van „The Fellows" en „Het Zeugje" vermaakten voor al de bejaarden zich opperbest. De jeugd vanaf 11 jaar kwam 2 maart ruimschoots aan haar trekken. Bijna 350 jongeren gin gen er eens lekker tegenaan. Her feitelijke carnaval was echter voor de kinderen. Zaterdag kwamen ze: de vele pipo's, cali- Op het KPJ. ■mero's en zeerovers en het ging «r allemaal zeer vrolijk aan toe. In een lange stoet liepen zij door Leiden Noord. Zij werden hierbij begeleid door de boeren- kapel ,,'t Zeugje" en twee majo- retten-corpsen. Zo werd het in „De Zevensrpong een dag vol ouderwetse gezelligheid in plaats van gezeur over allerlei wantoestanden. Boskoop kraaiden de baby's van plezier. De carnavalsvereniging „Nut en Vermaak" uit Leiderdorp kon afgelopen zaterdag bogen op een uitverkocht huis. Aar „Hartedief en „Hawaimeis- jes" kende de jury de eerste en tweede prijs voor originaliteit toe. Bij de heren werden dat „Milieu en Zorro", De origineel ste paren werden de vreemde vogel en de carnavalsverkopers. Van de groepen werden de Spaanse zigeuners en vader Abraham de origineelste gevon den. Een eervolle vermelding was er voor „De versierders". RIJPWETERING Ook voor de leden van de jeugd- en sportver eniging „De Rippers" vierde de leut hoogtij. Voor de pauze werd onder leiding van Wim van Jeanette van der Berg sket ches en zangnummertjes uitge voerd. Na de pauze werd er flink op los gehost met polonai ses en gezang onder muzikale begeleiding van accordeonist Van Wijngaarden. Pastoor Die pen reikte de prijzen uit voor de origineelste kleding aan Jozan Zoetemelk (bruid) Myra Oleijer- hoek (fee) en Marcel Turk (Zorro). ALPHEN De Cascarvieten heb ben er een heksenketel van ge maakt. Onder muzikale begelei ding van het Hitchkock trio. de Bierkauwers en de Melody Mixers werd in parkrestaurant Avifauna een Boerenbal gege ven. Als speciale attractie voer de de Raad van ELf een paro die op het slavenkoor uit. Voor de kinderen traden 's middags het kindercircus „Capriole" op. LANGERAAR „De piasdui kers" hielden het niet droog vrijdagavond. Ruim 230 jonge ren waren te gast in het paro chiehuis, waar „De Gebarsten Ketel" de ene „kraker" na de andere de lucht inblies. Als miss Carnaval werd Greet Ver meulen (16 jr.) gekozen. De vol gende avond was het parochie huis weer plaats van handeling voor het carnaval. Nu kwamen de gehuwde paren aan de beurt. Vader Abraham alias Piet Ba der ging met de eerste prijs strijken. De echtparen Aardman en Teuns kregen de hoogste eer bij de groepen. HAZERSWOUDE Prins Benno maakte zondagavond zijn op wachting in de jeugdsociëteit. Voorts hebben de Blauwkousen zich bijzonder rustig gehouden. In het Groenendijkse parochie huis vermaakten de tennissers van HTC zich opperbest met de openingskolderrede van Prins HTC Carnaval. Daarna ging tot aller bevrediging de beentjes van de vloer. Dit gebeurde ook in het Michelshuis, waar de Bouquets de gehuwde en ver loofde paren bezighielden. Wat een plaatje, deze kijkende kleintjes. Gekkedolle dwaze streek On*. 22.00 uur begon het grote fes tijn in de Burcht van Leiden. Na een uur gingen de makkers af en reikte jurylid Boon de prijzen uit. De eerste prijs bij de dames werd uitgereikt aan een „Zigeunerin", de tweede prijs ging naar een dame met een fraai versierd badpak. Bij de heren sleepten een piraat en een indiaan respectievelijk de eerste en tweede prijs in de wacht. De groep Megatuwo be haalde behalve de eerste prijs voor de groepen ook nog de wis- :i selbeker.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4