Archipel was gelukkigst en nam titel van Eibers over Regazzoni ontsnapt aan dood KAMPIOENEN VRIJ EN VAN ECK HADDEN HET NIET EENVOUDIG IN VOORRONDE BOKSEN Nepela nu prof MAANDAG 5 MAART 1973 A5 UTRECHT Nees van Eekelen huilde na de wedstrijd en deed dit terecht want voor de eerste maal had Archipel het Nederlands kampioenschap Microkorfbal binnenge haald; hetgeen hij als speler altijd zo graag gewild had maar niet had kunnen bereiken heeft hij dan als eerste jaars trainer-coach dan wél voor elkaar gekregen. De vreugde bij de Amsterdammers as bijzonder groot, de campagneflessen werden ontkurkt en het nog steeds on miskenbare idool Tommy van Rhee deed zich tegoed aan deze edelste der edelste dranken. Het heeft er echter voor de Archi- pelploeg bij stukken na niet in gezeten dat zij het einddoel zou den halen want de Ons Eiber- nestploeg was bepaald niet de mindere en we mogen zonder meer stellen dat de gelukkigste heeft gewonnen. Het idee om een dubbelwedstrijr voor de fi nale vast te stellen gaat ook bij officials hoe langer hoe meer post vatten en eerlijkheidshalve zou dit voor deze belangrijke ti tel de ideale oplossing zijn. In de derde minuut nam Ons Ei bernest de leiding door een af standstreffer van Rudy Emme rik maar Drikus Klouwen had onmiddellijk zijn antwoord klaar. 1—1, Het was duidelijk dat het publiek een enorme wedstrijd zou worden geoffreerd want beide ploegen speelden een hoog tempo met staaltjes van hogeschoolkorfbal hetgeen de gehele wedstrijd zou worden volgesouden. Archipel nam aan vankelijke het heft in handen en middels Tom van Rhee en Hen- n Bakker werd na 10 minuten de stand 13 bereikt, Hans Pouw knabbelde in dezelfde mi nuut nog its van de achterstand af maar koningsschutter Drikus Klouwen schoot vanaf de mid denlijn de Archipelers naar 2— 4. Met Ton Regeer en John Toms voor de Eibers in de aanval mocht worden verwacht dat de score snel genivilleerd zou wor den en het bleek alras dat deze veronderstelling bewarheid zou worden, John Tims schoot als een haas langs Drikus Klouwen en maakte een doelpunt wat zonder meer de schoonheid sprijs zou mogen verdienen,; een minuut later knalde de ra- zendnelle Ron Regeer van af stand de bal door de korf. De strijd was weer volkomen open en de Eibers kregen een klein overwicht hetgeen door Rud Emmerik en Maika van Duiven- oorden in cijfers werd uitge drukt (64). In de 23ste minuut maakte een der Eiberseren een overtreding waarin scheidsrechter Schreu- der een strafworp zag en dé specialist op dit gebied Janne Engelbert nam plaats op de stip hetgeen 6—5 betekende. E was in deze wedstrijd geen sprake van lange ralles want de ver dedigingen onderbraken steeds op doeltreffende wijze de aan vallen van hun opponenten waardoor door beide ploegen snel geschoten oest worden het geen de accuraatheid niet ten goede kwam, Ron egeer kon zich in de 28ste minuut toch weer vrij maken van zijn tegen stander en met een afstandschot kon hij 75 aantekenen. Nog geen minuut later was weer de geweldig op dreef zijnde Drikus KLOUWEN DIE VOO DE USTSTAND VAN 7—6 kon zor gen. Na de hervatting zag het er naar uit dat Ons Eibernest de strijd zou gaan winnen want in een tijdbestek van drie minuten lie pen zij uit naar een stand van 9—6 door doelpunten van udy Emmerik en on egeer. Ar chipel kwam echter hardwer kend terug en door doelpunten van Janne Engerlbert (straf worp en tweemaal Dikus Klou wen was de stand weer gelijk (99). in deze fase van de strijd kreeg scheidsrechter Jaap Schreuder een kleine inzinking en begon zijn eigen spelregels te verzinnen. Juist datgene wat hij moest zien zag hij overhet hoofd en floot voor de meest on benullige dingen, gelukkig voor hem kreeghij assistentie van een van zijn grensrechters en kon hij de gemaakte fouten her stellen. Archipel was helemaal in en met nog een kwartier speeltijd liepen zij uit naar 9— 11 door doelpunten van Tom van hee en Janne Engelbert. Ons Eibdernest haalde van alles uit. de kast en hadden hadden succes ud Emmerik en Hans Pouw zagen kans door twee goedgerchte afstandchoten deEi- bers weer langszij te brengen. Met nog vier minuten te spelen kreeg on eeger een straf worp te nemen en deze was raak, het leek erop of de titel geprolongeerd waas maar Arh- cipel sloeg hard terug en het drama ontrlde zich voor Ons Ei bernest, Tom van hee bracht de stand op 1212 door een gave afstand treffer en met nog ttwee minuten te spelen werd ons Eibernest gee succrd, het tweede verloor met 8—6. In deze wedstrijd was Theo van Zee de grote uitblinker. Een aanval van Archipel op de korf van Ons Eibernest, Niloc-ploeg verloor van Spartak Kiev Kiev De Nederlandse zaalhand balkampioen bij de dames, Ni- loc uit Amsterdam, heeft in Kiev in de halve finales van het toernooi om de Europacup met j 12-25 verloren van de Russische ploeg Spartak. Het was de eerste wedstrijd tus- sen beide clubs. De tweede J wordt op 26 maart in Amster- f dam gespeeld. Zinaida Toertsjina maakte de meeste doelpunten voor Spar- tak: 10. Bij Niloc was Carry Piller het best op schot: Zij nam vijf treffers voor haar re kening. IJszeiltitel voor Rus WARSCHAU De Rus Endel Vooremaa heeft zondag in G'izy- cko de wedstrijden om het Eu ropees kampioenschap ijszeilen in de dn klasse gewonnen. Hij kwam uit op minus drie punten. Tweede werd zijn landgenoot Helmut Leppik met minus 42 punten, eenzelfde totaal als de Rus Vello Joerjo. De Nederlan der Wim van Acker eindigde met minus 58,4 punten als tien de. Clay Regazzoni zit nog in de brandende bolide. Mike Hailwood, met wie hij zojuist uit de vlammenzee te redden. i botsing kwam, komt aanrennen om zijn collega-rijder Johannesburg Jackie Stewart heeft duidelijk gemaakt dat zijn poging om het wereldkampioenschap der formule 1-coureurs te heroveren op de Braziliaan Emerson Fitti- paldi serieus dient te worden genomen. De Schot boekte een onbedreigde overwinning in de grote prijs van Zuid Afrika op het circuit van Kyalami (bij Johannesburg) en heeft nu op Fittipaldi een achterstand van slechts drie punten in de rangschikking om het wereldkampioen schap: 19-22. De zege van Stewart ds even ln gevaar geweest: Onmiddellijk na de race diende de ploegleider van het Mclaren/Ford-Team, de Nieuw- Zeelander Denis Hulme een protest in, omdat Stewart na een onge luk in de derde ronde, waarbij Ickx, Hailwood en Regazzoni waren betrokken, een inhaalverbod zou hebben genegeerd. De wedstrijdlei ding volstond met een reprimande aan het adres van Stewart, die zijn overtreding niet, maar een eventuele opzet wel ontkende. De botsing in de beginfase heeft het resultaat ongetwijfeld beïnvloed. Zowel Iokx, Hailwood als Regazzoni moesten uitvallen, nadat hun wagen in de derde ronde van de 79 een soort kettingbotsing hadden gemaakt als gevolg van een verkeerde manoeuvre van de Zuid-Afri kaan Charlton. De wagen van Regazzoni vloog in brand. Het was aanvankelijk niet duidelijk of en hoeveel gewonden er waren, maar Terwijl de rookwolken duidelijk aangaven waar de plaats des onheils is, gaat de race gewoon door. De bolide, die komt aanrijden, zal de wedstrijd gewoon voortzetten. toen de kruitdamp was opgetrokken, bleek slechts Regazzoni er ern stig aan toe: Hij was door Mike Hailwood (later voor zijn actie be loond met de Jo Siffert-prijs) uit zijn brandende Bolide gesleurd. Re- gazzoni's toestand viel mee. De Zwitser heeft brandwonden op ar men en benen en aan het hoofd. Hailwood, die nog lang overdekt met een laag schuim rondliep, was zeer licht gewond. Ickx was on gedeerd. Kort na het ongeluk nam Stewart de leiding over, om deze niet meer af te staan. De enthousiaste Schot: ,,Dit was nu eens een wedstrijd waarin alles naar wens liep. Hulde aan mijn mecaniciens". Clay Regazzoni hoeft niet lang in het ziekenhuis te blijven. De behan delende geneesheer van de Brenthurst-kliniek, waar Regazzoni wordt verpleegd, heeft verklaard dat de coureur wellicht reeds dins dag kan worden ontslagen. De arts omschreef Regazzoni's brand wonden als „niet zeer diepgaand" en voegde eraan toe dat Regazzo ni van het ongeluk vermoedelijk geen blijvende hinder zou onder vinden. U kent C&A: U vindt er niet alleen scherpe prijzen maar ook een enorme keuze. Daar is C&A uniek in. Gaat u zelf maar kijken. Cavalry twill regenjas met blinde sluiting van Trevira met wol. Alleen nu voor de bijzondere prijs van C&bl Li tbcA ifooide£ioex! of niet soms...? DEN HAAG Voor de Italiaan Antonio Gallicola is de eerste kennismaking met de Neder landse bokskampioenschappen op een daverende desillusie uit gelopen. De pupil van Theo Hui zenaar, die overigens al een jaar of acht in ons land woont, maakte anderhalf jaar geleden indruk bij zijn debuut. Hij bleek al onmiddellijk veel te sterk voor de C-klasse en maakte daarna ook in de hoogste ama teurafdeling indruk door zijn fraaie techniek. De kleine Italiaanse lichtwelter bezit echter niet het voor een bokser essentiële incasserings vermogen. Dat bleek al in de fi nale van de Zuidhollandse titel strijd toen hij tegen de conditio neel „beresterke" Peter Briedé het onderipit moest delven. Het trad ook weer pijnlijk aan het licht op de eerste voorronde avond van de nationale kam pioenschappen, waarvoor zater dagavond slechts weinig- publiek naar sporthal Overbosch was gekomen. Callicola trof in de Limburger Jeurissen een oppo nent die de zaak eerst even goed in ogenschouw neemt en vervolgens keihard toeslaat. In de eerste ronde kon Gallicola daardoor een licht overwicht op bouwen, hoewel Jeurissen in die fase al eenmaal aantoonde dat hij een behoorlijke stoot in huis heeft. Die kon Gallicola evenwel in de eerste drie minuten nog wel ont duiken. De Italiaan, een hoofd kleiner dan zijn tegenstander, slipte steeds goed weg, bleef daardoor buiten bereik van de vuisten van Jeurissen en scoor de zelf. De eerste ronde kon hij dan ook met een puntenvoor- James Vrij (op archieffoto) had meer moeite dan verwacht om tot de volgende ronde door te dringen. De Amsterdammer liep kort na het begin van de tweede ronde een bloedneus op die hem behoorlijk hinderde. Van Eek, vorig jaar geweigerd voor München en vervolgens ge ruime tijd geschorst, vond in de "Groninger Hoppentocht een te genstander die zich aanvanklijk gewillig naar de slachtbank leek te laten leiden. De Groninger maakte een angstige indruk, maar naarmate het gevecht vorderde wierp hij alle schroom van zich af. Van Eek, die ver van zijn beste vorm verwijderd bleef, kreeg het daardoor na een gemakkelijke openingsron de, nog tamelijk moeilijk. Des alniettemin moest Hoppentocht in de tweede ronde staande acht tellen rust nemen. Van Eek kon het gevecht niet voortijdig beëindigen. De Amsterdammer zat vast en daardoor kon Hop pentocht iets terugdoen. De zui verheid in de stoten van de Gro ninger was echter ver te zoe ken, zodat Van Eek aan zijn puntenvoorsprong voldoende had voor de overwinning. „Ik heb al een hele tijd last van mijn lin kerarm", vertelde Van Eek la ter. „Er zit iets verkeerd met de pezen. Om het helemaal te laten genezen zou ik een hele tijd niet moeten boksen. Maar na die schorsing wilde ik wel weer in de ring. Vooral bij deze nationale kampioenschappen". Paradepaardjes James Vrij, één van de weinige paradepaardjes van de boks- sprong afsluiten. Dat voordeel bleek echter al na twintig se conden in de tweede ronde vol strekt nutteloos. Jeurissen, die inmiddels het „terrein" voldoen de had verkend, besloot in het offensief te gaan en dat bete kende het einde van Gallicola Na een serie links-rechts ging de Italiaan dreunend neer om voor de volle tien tellen te wor den uitgeteld. Hierna bleef Gal licola nog minutenlang op het canvas liggen alvorens hij zwaaiend op de benen de uit spraak van de jury kon aanho- Niet eenvoudig Op de openingsavond van de Ne derlandse titelstrijd kwamen twee regerende kampioenen in de ring. Maar noch James Vrij (zwaarwelter), noch Ton van BRATISLAVA De Tsjechische kunstrijder Ondrej Nepe la is in zijn woonplaats Bratislava voor de derde achter eenvolgende keer wereldkampioen geworden. Nepela (22), die enkele weken geleden tijdens de Europese kampioen schappen in Keulen bij het vrije rijden twee keer ten val kwam, maar toch de titel greep, reed nu een uitstekende kuer. Hij werd slechts overtroffen door de Rus Sergej Tsjetveroekin, die hogere cij fers kreeg, maar te ver achterstond om Nepela in totaal nog in te halen. Ei waren 12000 toeschouwers in Bratislava. Het is Nepela's laatste wereldtitel: Hij wordt prof. De uitslag van het wereldkam pioenschap kunstrijden voor heren is: 1. Ondrej Nepela (Tsjech) plaatscljfer ry (GB) 39 338.43 5. Toller Cran io, 365.66 punten; 2. Sergej Tsjetve- ston (Can) 16 336.60; 6. Joerl Ovls- - jinnlkov (SU) 5-1 331.01. 0.65; 4. John Cur- bond, kreeg tegen de Bossche naar Jan Doorenbosch niet veel gelegenheid om doeltreffend uit te halen. Doorenbosch toonde geen spoortje ontzag voor zijn gerenommeerde opponent en „nam" goed de ring om buiten het bereik van Vrij te blijven. Kort na het begin van de tweede ronde kreeg Vrij last van een bloedende neus, hetgeen zijn ademhaling aanzienlijk bemoei lijkte. Hoewel Vrij het gevecht bleef dicteren kon Doorenbosch zich goed staande houden. In de slotronde was de Brabander zichtbaar vermoeid en met han gen en afklemmen haalde hij het eind van de partij, maar niet de overwinning. De overige partijen brachten schrijnend aan het licht dat het met de kwaliteit van de Neder landse amateurboksers schamel is gesteld. De dit seizoen van de C-klasse tot dit nationale kam pioenschap doorgedrongen Van de Reek vormde een uitzonde ring. Hij gaf de „erkende rom melaar" Mandemakers geen ge legenheid om in de clinch te scoren en won zijn partij met een score van 5—0. FRANK WERKMAN Uitslagen: lichtwelter: Van Eek (NH) w.o.p.v. Hoppentocht (Noord); Jeu rissen (Zuid) wint door k.o. 2e ron de van Gallicola (ZII)Ten Brink Kraayenbrlnk (NH)Vrij (NH) w.o.p.v. Doorenbosch (Zuid)Raay- makers (ZH) w.o.p.v. Schmidt (Zuid); V. d. Reek (ZH) w.o.p.v. Rlnla (Zuid): zwaar: Marcus (NH) w.o.p.v. De Wagt (Zuid).

Leidse Courant | 1973 | | pagina 16