Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken Nieuwbouw kan in september al van start Onwillige provincie dwingt Stompwijkers tot „een blokje om" noemen zich voortaan kortweg de bank voor iedereen Endepoelplan II gereed Gem. Noordwijk maaktbezwaar tegen plannen van provincie Raad Noordwijkerhout vindt Th. Boer geen echte agrariër PAGINA 8 LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 FEBRUARI 1973 abobank WARMOND De ontwerpen voor het woningbouwplan Endepoel II zijn gereedgekomen. Door de Provinciale Planologische Dienst zullen zij in kaart wor- College slaat ,ple-figuur' bij opknappen boerderij den gebracht en op 20 maart zal de gemeenteraad ze onder de loep nemen. De kosten van het plan zijn geschat op ruim 46 miljoen gulden. Voor dit bedrag worden 29 woningen van 5.40 bij 10.30 meter op één hectare (10.000 m2) gezet. Er zijn 6 kin derspeelplaatsen gepland en het geheel zal versierd worden met Victorie- parochie moet stuk tuin afstaan VOORDWIJKERHOUT Aan het kerkbestuur van de Sint Victor- parochie is om medewerking ge vraagd om een stuk tuin van de pastorie af te staan. Dit is no dig om een reconstructieplan te verwezenlijken. illeen dan kan het complex Sint Victorschool en het voormalige klooster worden aangekocht, af gebroken en van een nieuwe be stemming worden voorzien. Het kerkbestuur moet over de ge meentelijke vraag ruggespraak houden. )ver de bouw van een nieuwe 12- klassige lagere school, ter ver vanging van de Sint Victor school, wordt woensdagavond tussen het schoolbestuur en de gemeente gesproken. veel groen, waterloopjes, zit bankjes enz. Zowel tuinkamer- als neanderwoningen kunnen een plaats krijgen in het plan. Dit werd meegedeeld tijdens de raadsvergadering die gister avond gehouden werd. Het col lege van b. en w. zei erg en thousiast te zijn over de ont werpen. Men hoopt, reeds in september met de bouw te kun nen starten. In deze raadsvergadering kwam ook een structuurstudie van Ir. K. R. de Poel aan de orde. Ze is geschreven als commentaar op de nota „Het natuurlijk mi lieu in het Kagerzoomgebied", en bevat nogal wat, voor War mond belangrijke, uitspraken. Hoewel de raad er zich - door tijdstekort - gisteravond nog niet over kon uitspreken, zal de studie toch aangeboden worden aan de commissie Kagerzoom. Zo kan onmiddellijk met de in houd ervan worden rekening gehouden. In een latere verga dering, zullen de raadsleden als nog hun mening over de struc tuurstudie geven. De heer Heemskerk stelde tijdens ae rondvraag de boerderij van de familie van der Voort aan de orde. Deze is door de gemeente verhuurd, maar verkeert in een erbarmelijke staat. De heer Heemskerk meende, dat de ge meente als verhuurder toch wel een „ple-figuur" slaat, als het toilet nu nog steeds buiten de woning is. De voorzitter zei dat „een en an der in studie is" en dat, wan neer de kosten voor opknappen te hoog worden, bekeken zal worden hoe de nodige voorzie ningen dan toch op korte ter mijn getroffen kunnen worden. ROELOF ARENDSVEEN De bouw van de nieuwe telefoon centrale in Roelofsarendsveen verloopt omemnteel bijzonder vlot, wat wel uit bijgaande foto mag blijken. De centrale zal voor een beter telefooncommu nicatie moeten gaan zorgen van en naar Roelofarendsveen. Het gebouw aan het Pioenhof 1 wordt waarschijnlijk aan het eind van de volgende maand geopend. Tot dan zullen we het nog met een flinke kraak in de lijn moeten doen. NOORDWIJK Adjudant W. Renderin heeft gisteren na 35 jaar afscheid genomen van de Noordwijkse gemeenschap. Een grote verrassing was het, toen burgemeester Bonnike bekend maakte dat hij de gouden ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau kreeg. De scheidende politieman bleek in zijn Noordwijkse tijd een aanzienlijk aantal vrienden te hebben gekregen, want de raad zaal was te klein om hen alle maal een plaats te bieden. Namens de gemeente kreeg de heer Rendering de gebruikelijke gesloten enveloppe. Het corps bood een polshorloge met ins criptie aan en een corpsfoto, die hem als herinnering zal verge zellen naar zijn nieuwe woon plaats Emmen. Een lange rij van sprekers zwaaide de heer Rendering in bloemrijke taal de lof toe voor zijn daden als Noordwijks politieman. In een hoorzitting hebben wethou der C. van Duijn en de stede- bouwkundige prof. ir. J. van Tol ten overstaan van een commis sie uit Ged. Staten bezwaar ge maakt tegen een aantal wijzi gingen, die de provinciale pla nologische commissie wil aan brengen in het door de gemeen teraad van Noordwijk vastge stelde plan biutengebied. De wethouder pleitte voor hand having van de bestaande bebou wingsmogelijkheden van de bui tenplaatsen Offem en Klein Leeuwenhorst. Een ander bezwaar van het ge meentebestuur was gericht te gen een mogelijke uitbreiding van kassenbouw in het Vinken- veld ten oosten vtrn de zuiddui nen. De gemeenteraad achtte het noodzakelijk, dat de onge veer 20 hectare bollengrond vanwege het fraaie zicht op de duinvoet een open gebied zonder kassenbouw zou blijven. De werkgroep uit de provinciale planologische commissie had echter geadviseerd de bestem ming zodanig te wijzigen, dat de bestaande kas van 385 m2 oppervlakte tot 2 hectaren zou kunnen worden uitgebreid. De heer Van Duijn veronderstelde dat de werkgroep niet eens de moeite had genomen om één van de meest markante plekken in de provincie in ogenschouw te nemen. Voorts meende de wethouder te moeten concluderen, dat het ad- i vies van de commissie de moge- I Iijkheid opende, om méér aan Noordwijk grenzenüe gebieden met kassen vol te bouwen. Hij l verzocht om bescherming van dit gebied vanwege zijn entree- 1 functie. LISSE Op woensdag 4 en don derdag 5 april organiseert U.V.V. Lisse de voorjaarsbeurs voor kinderkleding in het Poel- poldercentrm aan de Ruishorn- laan te Lisse. Men wordt alvast aangeraden om na te gaan of het een of ander voor de kinderen te klein is ge worden en voor de kledingbeurs in aanmerking komt, terwijl aan dc andere zijde het niet on mogelijk is, dat de kindergarde robe aanvulling behoeft. Het gaat om kleding (ook sportartikelen, enz.) in de leeftijd van 1—15 UW organiseert kledingbeurs jaar. Binnenkort volgen nadere mededelingen, doch wie nu al informaties wil hebben kan daarvoor bellen naar tel. 13003, 15918 pf 14206, allen te Lisse (02521). OORDWIJKERHOUT De heer Th. C. Boer heeft b. en w. van Noordwijkerhout niet kun nen overtuigen een „echte agra riër" te zijn. Daarom kan hem geen vergunning worden gege ven op zijn grond een bedrijfs woning met kas te bouwen. it de verklaring die de heer De Boer heeft overlegd, blijkt dat hij zijn bedrijf in 1970 ophief en zich in september van 't vorige jaar weer liet inschrijven als „agrariër" met het kennelijke doel een bouwvergunning te krijgen- Eert eerder verzoek was al afgewezen. In december had de heer Boer ongeveer 3 are bollengrond. Na dien is er ruim 42'/> are bijge komen. Dit stuk land behoort echter aan zijn zoon. Volgens het college heeft de heer Boer er formeel voor ge zorgd op een agrariër te lijken, terwijl hij het daadwerkelijk niet meer is. Het college achtte het dan ook niet juist hem een bouwvergunning te geven. Overigens vonden twee van de drie échte boeren in de gemeen teraad de aanvrager een vol waardige collega. Na een korte discussie werd d' aanvraag afgestemd met vijf stemmen tegen en acht onthou dingen. Geen bouwvergunning krijgt de heer Van Noort, die nog nim mer een agrarisch bedrijf run- STOMPWIJK Zoals in veel plaatsen op het platteland loos den ook de bewoners van de Dr. v.Noortstraat te Stompwijk hun riool via een beerput in een pol dersloot. In deze tijd, waarin het milieu toch al ernstig wordt vervuild een onaanvaardbare zaak- Dat vond ook de gemeen te. Men besloot dus een riool aan te leggen vanaf de Hoge Brug tot aan de Kerk. Ook kwam men op de gelukkige gedachte om vanaf de Meerlaan tot aan de kerk boven dit riool een recrea tiepad aan te leggen. Dit is voornamelijk gedaan om het voor de voetgangers uit de nieuwbouwbuurt, speciaal de kinderen, mogelijk te maken de gevaarlijke Dr- v. Noortstraat te mijden. Met vrijwillige mede werking van de bewoners en on der deskundige leiding van ge meentewerken is dit zoals men op de foto kan zien, een fraai pad geworden, een plezier om erover te lopen. Lopen nu de schoolkinderen ook over dit veilige pad in plaats van over de drukke Dr. v. Noort straat? Helaas niet. Dit is geen kwestie van onwil of wat dan ook. Nee, dit wordt be reikt door een ergerlijk stukje overhoidsbetutteling. De Meer laan is namelijk een Provinciale weg en de „Provincieheren" - vinden het niet nodig dat er een 'l zebra komt voor de vele kinde- - - ren uit de nieuwbouwbuurt. De W. R. Verbeek 50 jaar bij Verdegaal SASSENHEIIM Een „trouwe medewerker" van het bloembol- lenbedrijf H. Verdegaal Zn, de heer W. R. Verbeek, vierde gisteren zijn gouden jubileum. Het feest werd in de familie kring thuis gevierd, waar 's ochtends de heer H. Verde gaal en zijn echtgenote kwamen feliciteren. Als blijk van waardering voor dit lange dienstverband (50 jaar) overhandigde de heer Verdegaal een „enveloppe met inhoud". Mevrouw Verbeek had al eerder een mooi boeket gekregen van het bedrijf. 's Middags kwam van het kantoor e menbak brengen was het de beurt en schuurpersoneel. De heer Verbeek (70 jaar) is on langs ziek geweest, maar hoopt gauw weer aan het werk te kun nen. Hij is voorman in de kwe kerij. Tien jaar geleden kreeg hij de ere-medaile in brons in de Orde van Oranje Nassau. i deputatie fraaie bloe- 1 i 's avonds het land gemeente. die de noodzaak wel inzag, heeft in arrenmoede wel een zebra aangelegd, precies op de kruising Meerlaan—-Dr- v. Noortstraat, haar eigen grond- Recreatiepad ligt er ongebruikt bij gebied. Een zeer ongelukkige plaats vindt ook de gemeente zelf, maar 's morgens en 's middags heeft men enkele huis moeders bereid gevonden als „Klaur-over" op te treden. Dat moet geschieden op de zebra, hoe ongelukkig ook gelegen. Ge volg de kinderen steken daar over en niet halverwege de Meerlaan, waar ze nota bene uit hun straat recht tegenover het recreatiepad staan. Ze blijven dus lopen over de Dr v. Noort straat met alle risico's van dien. Erg spijtig is het, dat een goed willende overheidsinstantie (de gemeente) zo stuk loopt op een andere onwillige dienaar van de belangen der burgers (de Pro vincie). Maar..het pad is mooi, dat wel en stil, dat ookl KOUDEKERK Het beeldje van Aleida van Poelgeest, vervaardigd door de Haagse kunstenaar Pe- j ter van der Meer is vorige i definitief geplaats in de tuin van het gemeentehuis. Het beeldje is aan het gemeentebestuur aan- j geboden door Spanbeton b.v. ter gelegenheid van de openning van het nieuwe kantoor, verle- den jaar. Saartjedie voor Aleida plaats most maken zal nu een plekje krijgen in de tuin van het bejaardencentrum „Rhijndael".

Leidse Courant | 1973 | | pagina 8