Bult Hoornbrug verdwijnt onderwijs is vijf jaar jong n Woningzoekende van i elders heeft geen t kans in Nieuwveen Vereniging van Protestants Carnavalsbal na thriller van Maskerade na vergadering Vrouwenbond De remmen los rijn- en veenstreek 'Sater' is een jaar tz N PAGINA 5 WOENSDAG 28 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT K5 HAZERSWOUDE De Vereniging voor Protestants-Christelijk Schoolonderwijs te Hazerswoude-dorp bestaat 1 maart vijf jaar. Dan gaat de vlag uit op de MAVO aan de Dirk Arie v.d. Bosch straat (90 leerlingen), de Joh. Postbasisschool aan de Dorpsstraat (400 leerlingen) en de kleuterscholen Het Hazebos bij de Gemene- weg en Prinses Margriet aan de Poelzoom (samen 150 leerlingen). Produktschap pronkt met „Voer voor Slankmakers" igu- Oegstgeest Sinds gisteravond bal- zijn enkele honderden dames te jen- Oegstgeest er van overtuigd, stel- dat niet alleen „groente" maar van ook „fruit" het 'm doet! En )iri- dat kwam allemaal dank zij ge- de georganiseerde kleinhandela- in ren in aardappelen, groenten en be- fruit en het Produktschap. De opkomst in de grote zaal van het gemeentecentrum aan de Lijtweg was enorm en het" gebo- 26- dene was „voer voor slankma kers". Verantwoord eten is ge- 1 zond eten. fy De heer A. L. van Adrichem van Cf het Produktscnap voor Groente iam en Fruit vertelde dat men jaar del lijks zo'n 430 voorlichtingsbij- loet eenkomsten houdt op huishoud- vol-l scholen, voor huisvrouwenver- ling enigingen en groentehandelaren. Vorig jaar telde men zo'n kleine 1 65000 bezoeksters na- ;fte)Mevrouw van Doesburg, lerares 3I1t- voedingsleer, duidde in een kor- ;fte te inleiding op bouwstoffen welke de groenten én fruit bezitten waar- ,y*s na twee films werden vertoond I jS Indrukwekkend werd de mecha- ge-1 nisatie in land- en tuinbouw tot ba- uiting gebracht. De film eindig de niet een groot „fruitfeest" en- dat de aanwezigen 'deed water- 53( tanden. Opzienbarend was de ran kostbare fruite'.alage welke de ;en j Oegstgeester handelaren hadden t.v. gemaakt in de zaal van het ge- ind meentecentrum. De Vereniging ontstond vijf jaar geleden na een samengaan van de Nederlandse Hervormde School met de School met de Bijbel. De statuten zijn geba seerd op de orthodoxe leer van de protestante kerken. Het be stuur van de Vereniging heett onlangs besloten een mededelin genblad uit te geven, waaraan de hoofden van scholen er oudercommissie bijdragen zul len leveren. Het blad zal telkens tussen twee ledenvergaderingen verschijnen. Voorzitter Kamphuis van de Ver eniging is optimistisch over de toekomst. Hij schat dat 80 tot 90 procent van de ouders van de leerlingen lid zal zijn van de Vereniging. Minder blij is men met de huis vesting van de scholen. De kleu terschool Het Hazebos moet worden uitgebreid en de MAVO eveneens. Daardoor is in stemmingsplan Oost een plaats je ingeruimd. Het peil van het onderwijs sluit aan op het voort gezet onderwijs. En dat meent de heer Kamphuis, mede gebaseerd op de goede commu nicatie met de schoolverenigin gen die zijn aangesloten bij het rayon Alphen. 0 ALKEMADE De ijsver- eniging Alkemade organi seerde voor haar leden de trainingsgroep schaats wedstrijden op de Amster damse Jaap Edenbaan. De uitslagen waren: heren-sen.: 1. J. Boere, 2. Sj. Rotteveel, 3. T. Oudshoorn, dames-sen.: 1. A. Klein, 2. PI. Rotteveel, 3. J. Akerboom. Adsp.: 1. M. Klerks, 2. J. Huigsloot, 3. R. Haak. Jongens A: 1. Gerry Huigsloot, 2. Kees Koek. Jon gens B: 1. Roland de Ko ning, 2. Robby Veltrop. Meis jes: 1. Jolanda v.d. Zwet, 2. Conny v.d. Zwet, 3. Toos v.d. Zwet. HAZERSWOUDE Het wegenbouwbedrijf van Heijermans uit Ros malen (Noord-Brabant) is dezer dagen gestart met werkzaamheden aan het wegdek van de Rijndijk nabij de gemeentegren tussen Ha- zerswoude en Alphen aan den Rijn. pe erste fase van de activitei ten, die over 25 weken zijn uitgespreid, betreft het verlengen van de opritten van de Hoornbrug, ter hoogte van de boerderij van M. Menken. Door dit verlengen zal de brug het karakter van een "heu vel" in het wegdek gaan verliezen. Het wegverkeer ondervindt ui teraard enig oponthoud door de werkzaamheden; verkeerslichten re gelen het drukke verkeer ter plaatse. Na het karwei bij de Hoornbrug zullen de werknemers /van Heijer- mans, die destijds ook al doende zijn geweest met de reconstructie van de Rijndijk in Groenendijk en Zoeterwoude, de Papembrug na bij Zwaantjeskerk "naar het verleden helpen". Een duiker zal de waterhuishouding ter plekke gaan regelen. De derde fase is het ver lengen van de opritten van de westelijk-er gelegen Oostvaartbrug, etr hoogte van de voormalige RK latere school 't Zwaantje. Ook hier zal het wegdek een meer vloeiend karakter krijgen. In Hazerswoude vraagt men zich nu reeds af, of daarna de recon structie van de Rijndijk tussen Bruggestraat en Gemeneweg aan de orde zal zijn. Het zware materiaal is nu toch bij de hand, redeneert men.... NIEUWVEEN Het besluit om over te gaan tot vaststelling van de gemeentebegroting 1973, alsmede van de begroting voor het woningbedrijf, heeft n de raad van Nieuwveen onder voorzitterschap van Burgemees ter H. L. Breen niet veel voeten in aarde gehad. De volgorde op de urgentielijst is reeds eerder beklonken, zodat de kapitaalsin vesteringen reeds een ronde zaak zijn. Primair staat het verwerven van grond in het bestemmingsplan Schoterveld (dekking uit op brengst grondverkopen le fase totaal 125.000,-), alsmede houwrijpmaken hiervan, het geen 500.000, zal vergen. G v. d. Hoorn (KVP): „Komen we van dit jaar nog aan het laatste toe?" Voorzitter: „Men selijkerwijs gesproken wel. We hebben hoop op spoedige goed keuring van G.S. en willen dan vlot aanvangen". H, Soede (Gez. Ohr.) wees op een bedrag van 3.000,- uitgetrok ken voor de algemene begraaf plaats en vroeg hier dan ook meer aandacht aan te besteden. Voor dit bedrag zal het er meer verzorgd uit kunnen zien". Echter blijkt hier de afgelopen tijd personeelsgebrek en ziekten een moeilijke roi te hebben ge speeld. Mevr. Th. Speet-Sikkens (Gem. Bel), merkte op, dat het woord „cultureel" zo weinig in de be groting voorkomt. „Kunnen hier van gemeentewege geen stap pen worden ondernomen om wat interesse te kweken?" Voorzit ter: „Inderdaad, zo f een toekomen op deze bladzijden wat subsidiebe dragen voor. Van gemeentewe ge kunnen wij b.v. medewer king verlenen voor cultureel jeugdpaspoort etc. maar het ac cent en de interesse in deze ge meente ligt vooral op sport, voetbal en gymnastiek". Na nog enige uitleg werd de begroting goedgekeurd en vastgesteld. De raad schaarde zich verder achter het voorstel en B. en W. om geen vergunning te verlenen tot het plaatsen van een zgn. flipper-automaat in een patat- friteszaak aan de Dorpsstraat, gezien de bestaande wet op de kansspelen. De voorzitter kon nog op destijds gestelde vragen bij behandeling van het rioleringsplan langs de oude Nieuwveenseweg meede len, dat de aanleg van de perce len op de riolering in het werk is inbegrepen en dat de bewo ners in de kosten daarvan geen bijdrage zullen hoeven te beta len. Vocrts zullen van de lijst van huurwoning-zoekenden worden afgevoerd de namen van hen die buiten de gemeente wonen hier ook niet werkzaam zijn. Bij belanghebbenden zou dit alleen maar valse hoop wekken, daar de eigen inwoners eerst voor een woning in aanmerking ko men. Op 'n vraag vn J. Spek man (KVP) blijken er mor teel reeds 36 ingeschreven voor woningwetwoningen, 15 voor be jaardenwoningen, 10 voor pre miewoningen, plus nog een tal saeringsgevallen te zijn. Wil men van buitenaf een woning kopen, dan zal dit in de vrije sektorbouw moeten, waarvan de prijzen aanmerkelijk hoger lig gen, of misschien nog een enke le premiewoning. De officiële opening van de open bare basisschool „De Tamboe rijn" aan het Conradpark zal plaatsvinden op 23 maart Ter bevestiging van de sinds ja ren bestaande contacten tussen de openbare basisschool en de Osnova-school te Seca in Yoe- goslavië werd besloten tot het aangaan van een tweeling-ver band met deze school en tot het aanvaarden als geschenk een schilderij, vervaardigd door een kunstschilder-tekenaar aan genoemde school. G. Treur (Gez. Chr.) vroeg nog om aandacht voor de verkeers opstoppingen, welke zich regel matig voordoen halverwege de Kerkstraat, veroorzaakt door brommers op het trottoir, zodat moeders met kinderwagens de rijweg moeten gebruiken. Wel licht kunnen deze voertuigen ge parkeerd worden terzijde van het betreffende restaurant, al daar. Voorzitter H. L. Breen zegde toe, speciale aandacht van de politie hiervoor te vra gen. Ï-EIDSCHENDAM Aanstaand I weekeinde zal het ontmoetings centrum „Sater" het eenjarig bestaan vieren. Vrijdagavond treedt de groep „Lava" op met in de pauze disco. Zaterdag Is er een kaas- en wijnfeest. ?ondag is „Sater" als bijgewone J soosmiddag van twee uur tot half zes open. Daarna is er van- af 18 uur een diner, dat wordt opgeluisterd door gitaarspel van ,or Michael Kowski. ïrs ipt Tot besluit van de festiviteiten 11e wordt 's avonds de film „Mur- 26. phy" gedraaid, aanvang kwart iw voor neger. Het is een oorlogs- im film met Peter O'Toole in de 1 hoofdrol. LE1MUIDEN De nieuwe 6-klassige basisschool het zelfde tempo kan doorgaan, zal de school vo tan de Kastanjelaan heeft haar hoogste punt bereikt. De school gaat die uit Rijnsaterwoude vervangen. Wanneer het werk i het begin van het nieuwe school jaar gereed zijn. ROELOFARENDSVEEN Als afsluiting van de z.g. „vastenavond" en carnavals- tijd is er op de plaatselijk genoemde „laatste dinsdag" 6 maart 's middags te 3 uur in café De Vier Heemskinde ren gelegenheid tot deelname aan het prijskaarten n.l. kla verjassen met maat. Tevens kan men deelnemen aan brugbiljarten. Deze middag wordt georganiseerd door dc biljartver. „D.V.H.". Dc I ten zijn in zijn geheel be stemd voor de bejaardenkas. RIJPWETERING Deze week wordt het prljsjassen t.b.v. de bejaardenkas ge houden a.s. vrijdagavond café Bakker; aanvang 8 uu Waardgraclit toch spoedig gedempt LEIDEN De Wnardgrachf wordt toch gedempt. Het minis terie van volkshuisvesting dal het bestemmingsplan voor hef gebied tussen Herengracht en Zijlsingel moet subsidiëren, is van mening dat het beschikbare terrein niet optimaal wordt be nut, wanneer de watergang open blijft. Daarmee is het behoud van de gracht planologisch onhoudbaar. De demping zal zelfs vrij spoe dig beginnen, afhankelijk van het moment, waarop de nieuw bouw van het Oudeliedenhuis begint. Voor de bouw-plannen van het Oudeliedenhuis is de „verkla ring van geen bezwaar" binnen. De gemeente kan dus een bouw vergunning afgeven Dc enige hindernis is nog, dat de betref fende grond nog niet is overge dragen en dat er over de voor waarden waarop dat kan ge schieden nog geen uitspraak is gedaan door de gemeenteraad. In verband met de bouw van het Oudeliedenhuis zouden alleen de eerste tachtig mete-* van de Waardgracht gedempt behoeven te worden. Het Hoogheemraad schap van Rijnland, belast met de zorg voor de waterkwaliteit, wil echter voorkomen, dat er voor langere tijd een stuk stil staand water ontstaat. Daarom heeft het de eis gesteld, dat do hele gracht binnen drie Jaar ge dempt zal zijn. Koudekerk en Hazerswoude duelleren op voetbalveld Hazerswoude Op koninginne dag, 30 april, zullen de voetbal teams van Koudekerk (derde klas KNVB, zaterdngcompetitle) cn het Hnzcrswoudsc St. Bar nardus (eerste klas afdeling Leiden, zondagcompetltic) weer een derby „uitvechten". Daarmee wordt, mag men aanne men, de traditie weer opgevat, dat beide clubs elkaar op deze dag ontmoeten, nadat Koude kerk vorig jaar een andere te genstander had aangetrokken, om gelden te vergaren voor da kas, die de reis van de bejaar den uit Koudekerk aan de Rijn en Hazerswoude-Rijndijk moet spekken. Aangenomen mag worden, dat de andere voetbalderby tussen Ha ters woLdse Boys er St. Pernas- dus, za! worden gespeeld op za terdag 26 mei. Op die datum wil dc dan 30 jaar oud zijnde ver eniging Hazerswoudse Boys een clubontmoeting van de Boys en St Bernardus (waarschijnlijk de senioren) organiseren. Bezuiniging einde „Surf" Hazerswoude De Hazerswoudse Tennis Club is met haar 288 se niorleden 87 juniorleden cn 5 Jeugdleden een vun de grootste sportverenigingen in Hazerswou de. Op vrijdag 9 maart, om 20.30 uur, houdt HTC haar Jaar vergadering vanaf 20.30 uur In het Grocnendijks parochiehuis. Aan de orde koirit dan onder meer het voorstel van hot be stuur om de contributie te ver hogen een zaak waarmee een grote meerderheid van de op de vergadering van 24 november 1972 aanwezige leden reeds in principe akkoord ging. De leden hebben dezer dagen overigens de laatste Jaargang, laatste nummer" van het clubblad „Surf" ontvangen. „Wij hopen dat wij door eenvoudiger (zeker niet mindere) berichtgeving, die minder zwaar op ons budget zal drukken, tonnissend Hazerswou de alleen maar een dienst heb ben bewezen", aldus het be stuur in de laatste „Surf", dat qua tekst en qua opmaak alles zins de moeite waard was. Op de vergadering van 24 novem ber 1972 waren de leden al ak koord gegaan met het voorstel om „Surf" te doen verdwijnen. KVP Zoelerwoude kiest nieuwe voorzitter Zoeterwoude Drukke werk zaamheden nopen VVDvoorzit ter A. v.d. Wildenberg zjn func tie neer te leggen. De plaatselij ke afdeling gaat op do Jaarver gadering, welke morgenavond In Don Bosco -wordt gehouden, zijn opvolger kiezen. De kandi daat van het bestuur Is de heer J. v. d. Ploeg (Hoge Rijndijk). De heer v. d. Wildenburg blijft wel deel uitmaken van het be stuur. Doordat mej. Th. v. Die- men en de heer R. Hogcnelst in het afgelopen jaar afscheid na men rijn er nog een tweetal va- katures in het bestuur. De re glementen van de KVP bevatten een open kandidaatstelling. Hierdoor hoopt men, dat er met name onder degenen die zich in de afgelopen tijd in de gemeen te hebben gevestigd, mensen be reid zijn de opengevallen plaat sen te bezetten. In het tweede deel van de bijeenkomst zal er gediscussieerd worden over de resultaten van de fractie in dc gemeenteraad. Uitgangspunt daarbij zal zijn het rapport Broekhuls. RIJPWETERING „Gevaarlijk snoepgoed" is een geheel in de carnavalssfeer passende dolko mische klucht in drie bedrijven. Auteur Max Andrea verwerkte in dit spel niet alleen de zotste en bijzonder lachwekkende verwik kelingen, maar lag er ook nog een thrillerachtige spanning in. Want wie was uiteindelijk de ontvoerder van de miljonairs- dochter Lorna Boranl? Het is allemaal te zien en te ho ren zaterdagavond in het Dorps huis waar de toneelvereniging Maskerade deze klucht voor het voetlicht brengt. Het wordt dan een vrolijke boel, want na af loop is er nog een carnavalsbal ook. Een paar muzikanten zor gen hierbij voor de juiste sfeer. De toneeluitvoering begint precies om 8 uur, zodat er nog genoeg tijd overschiet om te dansen. Ook aan toneelbewerking en de cors is weer zorgvuldig aan dacht besteed; het geheel is dus de moeite waard om te gaan zien. Zaterdag 3 maart is de toegang alleen voor personen boven 16 jaar en in verband met het carnavalsbal na be draagt de entree dan 3.50 p.p. Voor de heropvoering op zater dag 10 maart kost de entree weer normaal 2.50 Deze avond hebben de bejaarden gratis toe gang. Voor beide avonden zijn kaarten in voorverkoop ver krijgbaar op Binnenweg 4 en voor zover voorradig 's avonds aan de zaal. HAZERSWOUDE Wandkleden en sieraden fleurden het Neder lands Hervormd Verenigingsge bouw van Hazerswoude-dorp op, toen daar gisteravond de leden van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen (in totaal 67 da mes sterk) hun jaarvergadering hielden. Dertien van hen deden in het af gelopen winterseizoen mee aan de wandikledencursus en 17 aan de sieraden-makerij. De resulta ten waren ernaar. Mevrouw H. v. d. Male-Goedegebuure, de se cretaresse: „.Fantastisch werk is er geleverd. Menigeen heeft er spijt van niet aan een van beide cursussen te hebben meegedaan". Op 6 maart start voor de leden de cursus „handig huishouden". Ook werd de leden tijdens de door mevrouw R. Oosterhoff- Terpstra geleide bijeenkomst ge wezen op de binnenkort te star ten cursus „Milieuzorg". Voor dat 'dat zo ver is, "vulden" de Plattelandsvrouwen hun bijeen komst gisteravond nog met zang en spel en voerden enkelen van hen de eenakter "De rem men los" op. Foto: De dames in actie in de eenakter. LEIMUIDEN Al jaren kampt men In Leimuiden met verkeersproblemen, die tijdens de spitsuren op de Leimuidense brug over de Ringvaart het hevigst zijn. Deze brug vormt de verbinding tussen Am sterdam en Rotterdam over Alphen. De gemeente heeft inmiddels al plannen gemaakt voor een recon structie van de brug. De financiële middelen ontbreken echter nog om deze op korte termijn te ver wezenlijken.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5