Songfestival in de geur van het circuszaagsel „Music all in„ van TROS naar Montreux Duitsers meten Trepper de rol van verrader aan TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND RADIO MORGEN TERUGBLIK Levenskunst hangt aan dunne draad LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 FEBRUARI 1973 NEDERLAND I VARA 17.00 De Stratemakeropzeeshow 17.20 Kinderen van de Zeekraai baai, jeugdserie NOS 18.55 Journaal 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Stichting Socutera 20.00 Journaal 20.21 Politieke uitzending. B.P. 20.31 Die Rote Kapelie, tv-film- serie 21.40 Nederlands Songfestival 22.40 Den Haag Vandaag 22.50 Studio Sport 23.35 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Dagje ouder 20.00 Journaal 20.21 Achter het nieuws 20.55 Mensen in musea 21.35 Monty Pythons vliegende circus KRO/RKK-IKOR 22.05 Kenmerk NOS 22.50 Journaal 22.55 Hoe word ik de computer de baas (Teleac) BELGIË NEDERLANDS 17.00 Jevanjong, jeugdprogram ma 18.40 De Fabeltjeskrant 18.45 Korte film 18.50 Milieubescherming 19.20 Politieke tribune 19.35 Zoeklicht 19.40 Mededelingen en weer bericht 19.45 Journaal 20.10 Maximiliaan van Mexico, spel 21.40 Konfrontatie 22.25 Horen en zien 23.00 Journaal 23.05 Schaatsen .02 Joost de Draayer Show. 19.00 Nieuws. 19.02 De Paul Meier Show. (20.00, 21.00, 22.00 en 23.00 Nieuws; £2.55 Mededeling?/». -24,20 Nieuws. 10.02 Metro's Midnlgnt MüSia tropole Orkest, licht lnstrumei Irio en solisten. 00.65-01.00 NIeuv Voor de vijfde aflevering van de VARA-serie Waaldrecht kreeg auteur Anton (Kuyfen) Qulntana een Visser-Neerlandiaprijs. Een terechte bekroning: het spel stak dramatisch goed in elkaar, de dialogen „bekten" goed, er was volop mogelijkheid tot le vendige handeling. Blij met Waaldrecht-5 dus .Wel met de kanttekening dat we de wijze waarop de behandelde stof verwerkt werd gelukkig vonden. Die stof: aardige kapelaan en aardige verpleegster die verliefd raken. Zaak die vandaag de dag reëel voorkomt en derhalve rus tig tot dramatische verwerking kan leiden. Ons bezwaar: die kapelaan is behalve aardig ook een enge man die, tussen het vrijen door, in de biechtstoel ongelooflijk star en verouderd met de kerke lijke canon zwaait. Typisch een spel van een man die de kerk de rug toekeerde, maar nog wat af te rekenen had. Man met veel dramatisch talent overigens. Zij het dan dat hij een homofiele jongen Incri- minerend ais super-neurotisch voorstelt. Wat de opvoering betreft woog de onmiskenbare kwaliteit van de tekst zwaar. Ook het feit dat regisseur Nick v.d. Boezem erg gelukkig was in de rolbezetting. Hoofd- en bij-figuren waren ge lijkelijk gelukkig getroffen. Natuurlijk moeten we een aante kening plaatsen bij het optre den van Johnny Kraaykamp. Hij maakte het helemaal! Niet ver wonderlijk wat Johnny's talent op dramatisch gebied betreft; dat is eerder bewezen. Maar op de buis moet hij zijn lol-broek- image overwinnen. Gisteren deed hij dat en dit vonden we een enorme prestatie. Bij de NCRV toonde top-actrice Elisabeth Andersen zich enorm enthousiast over het Gortycloona- theaterproject. Ze was, nemen wij aan, tolk van alle kijkers om het theaterwonder dat in dat kleine Ierse plaatsje wordt ge wrocht. Twee Nederlanders na men actief aan het wonder deel, mensen die in eigen land nooit voeten aan de grond kregen. Bob Löwenstein liet levendig zien dat de amateurs in het Ier se Bantry inderdaad theatraal- wereldnieuws zijn. VG Paul Meier-show bij songfestival HILVERSUM —De Paul Meier Show op de NOS-radio vanavond van 19.02 tot 24.00 uur via Hilver sum 3 komt rechtstreeks uit Car ré in Amsterdam, waar het song festival plaatsvindt. In deze show zullen verder enkele impressies te horen zijn van het lustrumfeest van de carnavalsvereniging De Aanleggers in De Meerpaal in Dronten. NEDERLAND I NOS 10.45 Schooltelevisie 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 EO-kinderkrant 19.30 Land inzicht, quiz 20.00 Journaal 20.21 Nader bekeken 20.45 Geeft Hem ere, koorzang 21.20 Geboren om te leven, film 21.55 Ten slotte VPRO 22.00 Het gat van Nederland, gevarieerd 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Het schip van de zonne goden, documentaire 20.00 Journaal 20.21 Columbo, politieserie 21.55 Televizier-supplement 22.20 De Sissies zingen Brecht, amusement NOS 22.50 Den H 23.00 Journaal 23.05 Wereldkampioenschappen kunstrijden BELGIË NEDERLANDS 18.00 De Fabeltjeskrant 18.05 Calvin en de kolonel, teken film 18.30 Tienerklanken 19.10 Survival, documentaire 19.35 Zoeklicht 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.10 Wachtwoord, quiz 20.40 Maximiliaan van Mexico, documentaire 22.15 Première 22.55 Journaal 23.00 Schaatsen 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. Politieke Uitzendingen: 18.20 Uitzen ding van de Rooms Katholieke Partij Nederland. VARA: 18.30 (S) Dansor- kest en solisten. E.O.19.00 Klank bord: actualiteiten, Informatie en commentaar. 19.15 (S) Licht ensem ble. 19.35 WIJ hebben een woord voor de wereld: geestelijke liederen. 20.00 Studie en Informatie. 20.30 (S) Woensdagavond - Finale: gevarieerd programma. TROS: 21.30 (S) Spe cialiteiten a la carte: verzoekplaten- programma. 22.20 Aktua. 22.30 Nieuws. 22.40 Michael Strogoff. ver- volghoorspel (VIII). 23.10 (S> In Plm Jacobs' Notenbar: licht mu ziekprogramma, 23.56-24.00 Nieuws. In de zevende aflevering van de documentaire spionageserie Die rote Kapelie zien we hoe de Duit sers de moed opgeven om de ont snapte Trepper nog te pakken te krijgen. Trepper zwerft eenzaam door Frankrijk, niet In satat om contact te leggen met de commu nistische ondergrondse. Hou 't scherm in het oog Intussen spannen de Duitsers de gearresteerde Kent voor hun kar retje. Zij verschaffen een vrijge leide voor zijn joodse vriendin steekt met de dinj>en van de dag, Margarethe en laten door middel neemt nu speciaal de klassieken van Kent aan Moskou weten, dat °P de korrel. Trepper zich als verrader zou Ned. II, 21.35 uur. hebben ontpopt. Ned. I 20.21 uur. Dagje ouder Bangla Desj Momenteel worden verkiezingen gehouden in Bangla Desj. Een Zoals wij dezer dagen al schreven team van Kenmerk was ter plaat- gaat presentatrice Bertie Gaar- se om zich te verdiepen in de keuken ditmaal nader in op de be- achtergronden, grafenis. Heeft dit ritueel nog zin, Ned. II, 22.05 uur. verschaft het de achterblijvers troost? Dit onderwerp ligt in de gevoelige sfeer, reden waarom het door Bertie met enige omzich tigheid wordt behandeld. Ned. II, 19.05 uur. Mensen in musea Henk de By brengt een bezoek aan de tentoonstellingen AGAM, Varianten en Het nieuwe wereld beeld en gaat vandaar uit nader in op de vraag wat daar precies te zien is en hoe deze informatie de bezoekers bereikt. Mogelijk kan er op dit punt nog enige nut tige aanvulling worden gegeven. Ned. II, 20.55 uur. Neijman. de presentator Monty Python van Kenmerk, waarin vanavond de verkiezingen in Bangla Desj Het vaste BBC-team, dat in deze aan de erda Lamcq. humoristische rubriek de draak Van onze correspondent HILVERSUM De TROS tv zal ons land buiten mededinging ver tegenwoordigen in Montreux met het programma Music all In. De officiële inzending is een afleve ring van het VARA-tv-programma "Wij en de vrije tijd". Music all in is een dertig minuten durend programma over allerlei soorten muziek. Van een dame die een wastafel bespeelt tot de Franse zangeres Marie Laforet. Produktie en regie waren in han den van Ralph Inbar. Vrijdag 2 maart wordt deze gooi naar de gouden roos om 21.35 uur via Ned. 1 aan het kijkerspubliek ge toond- Music all in kan volgens Ralph Inbar gezien worden als een extra aflevering van het mu zikale onderdeel uit het TROS-tv- programma "Drie maal een is een". In het programma dat in slechts drie weken gerealiseerd werd, tre den op Marie Laforet, Labi Siffre. Toby Rix, Linda Grant, Jacques Ary, Marie Oster, de Sissies, de- nis Palmer, en Jean-Luc Pontiy. Het geheel wordt aan elkaar ge praat door Pim Jacobs, die te vens enkele artiesten op de piano begeleidt. Het tv-orkest o.l.v. Ro gier van Otterloo zorgt voor de muzikale begeleiding. Ralph Inbar geeft deze produktie in Montreux wel een kans: „Niet omdat het zo goed gemaakt is", vertelt hij. „Ik geloof dat de for mule er uit zal springen. Men heeft zo langzamerhand schoon genoeg van al die lol en van al die technische grappen op de buis. We moeten weer terug naar den beginne. TV recht voor zijn raap". De TROS is van plan Music all in als 'n zelfstandig programma ongeveer vijftig minuten in het komende winterseizoen op het scherm te brengen. altijd zoveel veelbesproken arties ten exclusief in zijn programma stopt, nochtans nimmer grotere levenskunstenaars op het scherm zal brengen dan juist tijdens het songfestival. Kunstenaars die spotten met het eigen leven en Toni Boltini achter de hand hou den om het er met deze kunsten levend af te brengen. Het festival-orkest van Harry van Hoof blaast deze hele zaak intus sen leven in. Harry van Hoof: „Het is geen normaal circus. Met Spaanse rit men als de paso double kom je niet weg. omdat alle artiesten te wankel ter been zijn. Je moet echt een beetje swing en sweet la ten strijken om de spanning bui- Eeen maand als een kluizenaar geleefd, nu in wankel evenwicht. ten de deur te houden en niet op van dit soort circuskunsten. Uit- de zenuwen van de mensen te gezonderd de enige echte Pipo werken. Als een act geslaagd is (Cor Witschge) dan, die zegt zijn kun je er altijd nog wat koper praatgrappen voor de kinderen te uitknalien." zullen ombuigen tot doe-grappen voor de grote mensen. Hij mikt De spanning zal vanavond te snij- op zoveel lach, dat we hopen dat den zijn. omdat het begonnen is de kijkers het zullen overleven, om de kunst van het overleven TON OL1EMULLER voorstelling begint zal hij voor driekwart gevorderd zijn. Rita verleende vaardig medewerking aan dit omvangrijke karwei. Zij bleef er vrolijk onder en neuriede onder het zagen met een brede glimlach haar lijflied van het lek kere bakkie koffie, dat voor haar alvast in de kleedkamer gereed zal worden gezet. Zo zorgt BB voor de geur van het circuszaag- sel. De opbrengst van deze voorstel ling valt toe aan de Ned. Hart stichting. Dat ligt voor de hand, want je houdt je hart vast als je al die geïmproviseerde circus-ar tiesten bezig ziet. Conny Vink, die een stukje hogeschool in de piste zou zetten, liet het op gezag van Toni Boltini afweten. Hij zag het niet erg hogeschool zitten met de eenheid tussen mens en dier en vond dat het niet allemaal van de kant van Conny kon komen. Hij zette het paard in het kleine hoek je, waar het ongeluk zit dat hij wil voorkomen. Het leven hangt aan een dunne f draad. Cabaretier Jaap Stobbe kan precies zeggen hoe dun, want hij gaat vanavond op tien meter i hoogte over die draad lopen in het f Amsterdamse Carré ter verhoging van de spanning rond het natio naal songfestival met vier liedjes i van Ben Cramer. De circus-ver- j pakking van dit festijn (Ned. I 21.40 uur) behelst aanzienlijk meer dan een peuleschil. Sylvia de Leur gaat met verachting voor i eigen leven een stelletje ongelikte i ijsberen haar wil opleggen en Be rend Boudewijn zaagt een wees- meisje door. Nou ja, weesmeisje, het is Rita Corita en Berend is de NOS op- recht dankbaar, dat hij gisteren en vandaag alvast mocht repete ren. Hij vreesde ernstige uitloop van het programma als hij dit var- kentje in een eenmalig optreden zou moeten wassen en heeft er daarom op voorhand alvast stevig de zaag ingezet. Tegen dat de Intussen kunnen we bepaald niet stellen, dat de beide Kezen Schil- peroort en de Lange onbaatzuch tig pep pompen in dit circuspro gramma. Zij storten zich geza menlijk op een komische act met een ezel volgens het klassieke wenspatroon van ezeltje-strek-je, tafeltje-dek-je. Tijdens de repeti ties wilde het de heren niet geluk ken, maar wat niet is kan van avond nog komen. Volgens onze waarnemingen in Carré zwengel de Kees (voor die ene, maar die andere toch ook) zo stevig aan de staart, dat hij het geld al moet hebben horen rinkelen. Als het er van komt, zal hij wel zo royaal zijn om dit beschikbaar te stellen voor het goede doel. Hoog boven hun hoofden wiegelde Jaap Stobbe, van de tv bekend door de strip Lach maar raak, op de dunne draad. Terwijl regisseur Nico Hiltrop, producer Fred Oster en algeheel toezichthouder Toni Boltini recht omhoog stonden te betogen, dat hij het geheel voor eigen risico deed en dat zijn leven en welzijn door de juridische af deling van de NOS tot het graf verzekerd zijn, riposteerde Jaap, voetje voor voetje de draad tus sen de tenen klemmend: „Nu of nooit. Als ik nu niet over de draad ga, doe ik het morgen avond ook niet." Na vijf passen zag Jaap er geen been meer in en danste hij koord als een circuskind, dat op de be gane grond worstelt met het heimwee naar omhoog. Toni Boltini: „Jaap heeft het in de benen, maar hij heeft er ook dagelijks voor geoeiend. Wij laten hem niet zonder beveiliging om hoog. Het overleven is belangrij ker dan het halen. Daarom hou den wij hem aan de lange, de le venslijn of de oefenlijn, die elke artiest tijdens de training ge bruikt. Het blijft toch gevaarlijk genoeg, ook wat de anderen doen. Wat had u van een paard ge dacht, dat achteruit schopt? An- dré van Duin met zijn komische paardendressuur en Thérèse Steinmetz met springende paar den werken voor eigen risico. Net als Sylvia de Leur in de kooi van de ijsberen. Het dompteuse-paar Polludinac houden wij daarom ook in de kooi. Zij weten hoe te handelen in geval van gevaar". De glitter van het circus schitter de in de zweetdruppels op het voorhoofd van Jaap Stobbe, toen hij even later naar beneden kwam. Zij hart sloeg 125 felle sla gen per minuut als we in de gau wigheid goed geteld hebben. Jaap Stobbe: „Als kind al was ik gek op het circus. In Den Haag ben ik nog spreekstalmeester ge weest bij Hagenbeek. Ik heb grote bewondering voor de artiesten, die nooit drinken en roken en voortdurend in training zijn om hun werk goed te kunnen doen. Ik heb een maand lang hun voor beeld gevolgd; ofschoon ik hem soms goed kan raken heb ik al die tijd niet gedronken, niet ge rookt en dagelijks uren geoefend een halve meter boven de grond. Maar als je eenmaal tien meter hoog staat beginnen je benen te trillen en van de weeromstuit gaat de draad mee zwiepen. Je hebt er geen houvast op." Jaap Stobbe zoekt het hogerop Rita Corita, nu nog het hoogste lied, vanavond wordt zij doorgezaagd.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 2