SIEM VAN RIJN NAM AFSCHEID VAN HET WATER Peuterspeelzaal in Buitenkaag geopend Zaterdag retour bollen- en duinstreel praktijkdiploma boekhouden Bescherm de hermen Een Plukakker in Noordwijk Wat u OOK moet weten Uw mening Van der Mey zit goed in het vlees Tijdelijk enkele reis plus een piek Vereniging 'Molenwijk' beeft eigen bestuur voordelig uit met NS PAGINA 6 DINSDAG 27 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT prabo burggravenlaan 2 leiden 9 op woensdag 28 februari begint de nieuwe cursus 9 Inlichtingen: W. DE GREEF TELEFOON 32532. NOORDWIJK De Vereniging voor Vogelbescherming Noor- „Uitermeer" voor driekwart al verhuurd LISSE De werkzaamheden voor de aanleg van de jachtha ven „Uitermeer" starten op 5 maart. Over ongeveer drie maanden hoopt men de met het werk klaar te zijn. ..Uitermeer" krijgt een capaciteit van 150 ligplaatsen in verschil lende afmetingen". Er komt een parkeerterrein bij voor 94 au to's. De oppervlakte is reeds voor driekwart verhuurd. Wie nog een plekje wil hebben, kan zich opgeven bij de pen ningmeester van het Jachtver- enigingsbestuur, de heer Klop per, Hyacinthenstraat te Lisse of bij de nieuwe secretaris, de heer L. Tisseur, Joh. Vermeer laan 21, Hillegom, tel. 02520- 17808 Dit werd gisteravond meegedeeld in het Hof van Lisse tijdens de vergadering van de Jachtvereni- ging. Het Ledental is gestegen van 49 naar maar liefst 109. De begroting voor 1973 werd met een bedrag van 16.500 gulden aangenomen. wijk heeft haar activiteiten uit gebreid. Zij gaat zich nu bezig houden met de natuurbescher ming in het algemeen. Een arti kel in haar blad „De Standlo per" was voor raadslid Bedljn aanleiding in de laatste raads vergadering een voorstel te doen voor het aanleggen van een „plukaker" op een braa kliggend stu land aan de Nieu we Zeeweg. Zo'n „plukakker" zou speciaal ijn voor mensen die een veldboeket willen sa menstellen, zonder dat ze door plukverboden gehinderd worden. Het college van b. en w. vond het idee van Bedijn wel origineel maar wilde eerst onderzoeken of de zaadbloemen op de „plu kakker" geen last kunnen ver oorzaken voor de kwekers op de omliggende landerijen. In het zelfde artikel wordt ook uitgebreid aandacht besteed aar het onderhoud van de bermen in het algemeen en van de Nieuwe Zeeweg en de Duinweg in het bijzonder. De berme- vervulen niet alleen steeds meer een soc'ale functie, maar zijn ook erg belangrijk voor de f'ora en fauna. De heer E. Aartse, heeft de berm- heg-oeiing an de Dv'nweg p" de Nieuwe Zeeweg pe7rvertr"-;- seerd. Hij kwan dsarbü 'ot ee- verscheidenheid van 185 ver schillende soorten planten aan de Duinweg en 136 in de erm van de Zeeweg. SASSENHEIM Zondag maart is er 's avonds om uur in „Ontmoeting" eei Open-Deur dienst uitgaand van de gezamenlijke kerkeil van Sassenheim. Ds. R. Has sefras van Muselkanaal za spreken over „Weten ei Doen". Solozang is er van d sopraan Aleida Verdoes ui Leiden, terwijl ook de pianis T. Leenhouts uit Leiden za meewerken. I VOORHOUT Op 5 en maart zullen de zieken vai Voorhout bezoek krijgen vai de carnavalsprins en -prin ses, de Raad van Elf en d< boerenblaaskapel. Wil mei dergelijk hoog bezoek ont vangen, dan kan men bellei naar nummer 13288. B VOORHOUT - Alle Voor houtse bejaarden worden oj 5 maart om half drie in he Parochiehuis verwacht voo een groot carnavalsfeest. Be jaarden die slecht ter beei zijn, Kunnen worden gehaali en gebracht. Bel even num mer 13288. B VOORHOUT Maandag i de dweilavond van de carna valsprins en zijn gevolg. Alli Voorhoutse etablissementei krijgen een beurt. B VOORHOUT Voor d Voorhoutse jeugd tot en me 9 jaar wordt op 6 maart vai 14 tot 18 uur in het Parochie huis een groot carnavalsfees georganiseerd. In de kantini van Foreholte is het fees voor de tieners. ZEVENHOVEN Mejuf frouw A. J. de Groot is maart 12y2 jaar onderwijze res aan de Dominicus Savio kleuterschool in Zevenhoven De kleintjes zullen dit fees niet ongemerkt voorbij latei gaan. 9 LEIDEN Wegrijdend mi beslagen ruiten vanuit de gj rage van het Motorhui ramde een 20-jarige autom bilist uit Leiden gistermo gen een autobus, die uit Binnenvestgraoht kwam. D jongeman werd licht gewon beide voertuigen liepen aa zienlijke beschadiging op. LEIDERDORP De ve» eniging „Nut en Vermaakt die 29 juni volgend jaar ha» 100-jarig bestaan hoopt s vieren zal zaterdagavond maart haar jaarlijkse carn» val weer in de Grote Burcj in Leiden vieren. Er zuil»- fraaie prijzen beschikba* gesteld worden en tevens jaarlijkse wisselbeker vo* de best geklede gekost» meerde. OEGSTGEEST Vrijdag avond 2 maart wordt er i| 1 de Kerkzaal vn het gemees j tecentrum aan de Lijtweg i I Oegstgeest een gebedsuif J gehouden. Het thema luid' „Waakzaam in onze tijdf Aanvang: 20.00 uur. OEGSTGEEST Mevroi Lindenhof-Hop uit Le vertoont voor de dames Katholiek Vrouwengilde denavond een serie dia's het eiland Sicilië. Een klankbeeld dat gehoui wordt in de Jozeflaan v* het parochiehuis aan kerklaan. Aanvang hede* avond te 20.00 uur. zwem- en poloclub Alkemadf haar algemene ledenvergad» ring in de Alkeburcht. E». belangrijk voorstel is om t» trachten tot een redelijk», contributieregeling te komen HAZERSWOUDE Zatej dag, de derde van de derdi staat Hazerswoude bij divei se verenigingen in het tekei van carnaval. De KPJ vieip het vanaf 20 uur in Boskooplj) Florida met collega's u dorpen uit de wijde omgï ving. Prins Kreukel en zijp Sussebellen zijn er van d partij, evenals popgroep Th» Spiders. The Bouquets luist» ren in het Michelshuis vanrf, 20.00 uur het carnavalsfees. voor gehuwden en verloofde, op. En de leden van de Hi zerswoudse Tennis Club vit ren vanaf 20.30 uur het zo tenfeest in het GroenendijM parochiehuis. KATWIJK - Wijkvererc. e;r.g Cieyn moet ba" per 1 maart zonder voorzit ter G. J. de Ridder stellen, wegens zijn benoeming t Hoogeveen. Hij werkte op di afdeling algemene zaken bij de gemeente en hielp di wijkvereniging opzetten. LEIMUIDEN Maandaj. ging de vlag in de top bij dj bouw van de R.K. school tt Leimuiden. Het hoogste pun was bereikt en wanneer di werkzaamheden in hetzelfd tempo doorgaan za school ongetwijfeld voor hei nieuwe schooljaar gereed ko LISSE Mej. G. Rietkerl uit Lisse, zendeling-arts uil Lisse spreekt donderdag avond voor de EO-tv (19.31 uur) over het onderwerf „Land in zicht". LISSE De toneelavom van ONI, die gepland waj aanstaande zaterdag, is doo omstandigheden uitgeste! tot zaterdag 31 maart. Men zal dan opvoeren „Goei reis, Kruimel, in gebouw Ra' hoboth. s WARMOND Niemand zal het Slem van Rijn kwalijk nemen dat hij geen druppel water meer kan zien. Drieëndertig jaar zat War- mondse Siem als postbode op en langs het water. Vijftien kilometer nat kolkte elke dag weer onder de boeg van zijn ranke PTT-boot door. Weer of geen weer: Siem moest en zou elke keer weer zijn postzak leeg krijgen. Op stappen in de Grote Sloot, dan naar de Zijl en de Zijp, vervolgens de oversteek op het Vennemeer, het Eweiland en tenslotte de Lee. Voor Siem Post, zoals de War- monders hem joviaal noc men, zit het grote karwei er nu op. Dit jaar is hij vijfen zestig geworden. De boeren in het Lage Land waar Siem kind aan huis is geworden, zullen de goedgemutste wa terpostbode erg missen en ook de vele vakantiegangers waar Siem in de zomer maanden langszij voer, zul len Siem niet meer zien. „Economisch is het niet meer verantwoord om er voor zo'n groepje mensen een aparte postbode op na te houden" luidt de officiële verklaring. De boeren Van Schie en Heemskerk zullen het voort aan moeten doen met een onpersoonlijke postbus. Voor de bewoners van het Lage Land een klap in het gezicht want voor hen is Siem altijd meer geweest dan alleen de postbezorger. Hij kocht soms kleren voor ze in het dorp. ging naar de apotheek als er iemand ziek was, haalde de AOW op en als het moest bracht hij ook nog je schoenen naar de schoenmaker. En niet alleen als het weer goed was want storm, hagel en sneeuw heb ben op Siem van Rijn nooit vat gehad. „Dikwijls" zegt Siem „golfde achter me het water de boot in. Niet omkij ken Siem zei ik dan. Blijven roeien. „Zelfs toen vorig jaar een vliegende storm Ne derland in zijn greep hield wist Siem van Rijn niet van thuisblijven. Van zijn baas hoefde hij niet de wilde plas op maar voor Siem kan PTT-service nooit te ver gaan. Diep weggedo ken in de kraag van zijn jas, de riemen vastgeklemd in zijn knoestige handen en de postzak paraat vastgesnoerd om zijn rillende lichaam trok Siem er weer op uit. Zijn vrouw maakte zich ern stig zorgen. Siem niet. Die dacht alleen maar aan de service. Zo is dat gegaan in al die jaren. Dit weekeinde was er een afscheidsfeest in de boerderij van Chris van Schie. Er waren er wel der tig komen opdraven. Al zijn vrienden waren gekomen. Ook de burgemeester en zijn vrouw stapten in een van de wankele bootjes die de gas ten vanaf de Kaagsociëteit naar de knusse huiskamer Siem van Rijn op zijn laatste route. van boerderij Van Schie moesten brengen. Siem en zijn vrouw kwamen als laat- sten binnen. Ditmaal stond de Warmonder met lege han den. Geen aangetekend schrijven, niet „even een bakkie leut" halen, nee een keurig pak en een wat onze kere blik in de ogen, zo kwam Siem nu over de drempel. Laten we even meeluisteren naar de toespraak van Arie van Schie: „Beste Siem. Nu je weggaat is het niet alleen de service die we zullen mis sen maar hiermee gaat voor ons ook een groot geestelijk goed verloren. Ruim dertig jaar heb jij ons de post be zorgd op een manier die wij Lage Landers nooit zullen vergeten. Je kwam niet al leen met mooi weer. Wan neer het grondijs liep of met een sneeuwstorm dan zeiden we weieens „Siem zal wel niet komen". Maar je kwam wel al moest je er uren voor ploeteren. Meer dan eens hebben we je met een borrel tje moeten ontdooien. Ook je vrouw zijn we ontzettend dankbaar. Als je weieens te laat thuis kwam omdat je voor ons nog een boodschap in het dorp moest doen, werd ze nooit kwaad. Ook haar komt de hoogste eer toe". Het is niet verwonderlijk dat tijdens deze toespraak hier en daar tussen de rook van dikke sigaren een traantje werd weggepinkt. Zelfs enke le potige Lage Landers moesten snel naar de koffie grijpen om het brok in de keel te kunnen wegspoelen. Siem en zijn vrouw kregen veel cadeaus. Een enveloppe met inhoud, veel sigaren en van de burgemeester een paar fraaie gebakken tegels met afbeeldingen van het dorp Warmond. Toen kwam de borrel op tafel en brak pardoes het ijs dat al aardig dik begon te wor den. De verhalen over toen stapelden zich in een gezelli ge. sfeer op. „Weet je nog wel dat je de majem inging Siem". Hij wist het nog pre cies. Balancerend op de rand van zijn eigen PTT-boot pro beerde hij over te springen op een baggerschuit. Jam mer voor Siem dat de rand van de baggerschuit glad vyas geworden door wat overgelopen modder. Siem verdween in de diepte en met hem zijn poststukken. Pruttelend, met bagger in oren en neusgaten, kwam Siem weer boven. Die dag was er geen post. Nog een voorval dat de Lage Landers hun leven lang zul len herinneren. Siem moest post bezorgen op een boot waarin enkele nudisten woonden. Vader, moeder en een knappe dochter van 18 lentes. Het raampje van de schuit ging open en er werd gevraagd of de postbode soms trek had in een kop koffie. „Altijd" zei Siem zon der dat zijn wangen kleurden en hij stapte naar binnen. Naast de vrouw des huizes dronk Siem zijn koffie die morgen. Normaal dronk hij altijd één kop mee. Die dag dronk Siem er drie. HERMAN VAN AMSTERDAM PMT Katwijk viert derde lustrum Mevrouw Smolders onthult het naambordje. BUITENKAAG Met het onhul- len van het naambordje heeft mevrouw Smolders Nieuwer- kerk gisteren de peuterspeelzaal in 't Piraatje in Buitenkaag ge opend. De speelzaal zal bezocht worden door kinderen uit Bin nen- en Buitenkaag. Na enige maanden van voorberei ding zijn bewoners van Binnen- en Buitenkaag, die tot verschil lende gemeenten, nl respectie velijk Alkemade en Haarlem mermeer behoren, erin ge slaagd te komen tot een stich ting. Het hoofddoel van de stich ting is „het bevorderen van de ontwikkeling van jonge kinderen door hen in groepsverband sa men te brengen onder deskundi ge leiding" (aldus de statuten) Bij de officiële opening waren B. en W. en enkele gemeenteraads leden van beide gemeenten aan wezig. Ook vele ouders gaven van. hun belangstelling blijk Op de receptie, die vanwege de opening in de speelzaal werd gehouden, werd aan de vele bezoekers mevrouw G. Verbaas Schuilenburg voor gesteld. Onder haar leiding zul len de „Piraatjes" vanaf van daag in de speelzaal komen. KATWIJK Het Protestants Mi litair Tehuis in Katwijk a.d. Rijn gaat zijn derde lustrum vieren. Officieel bestond het in december al 15 jaar, maar door ziekte van verschillende be stuursleden heeft het feest niet eerder kunnen plaats hebben, vanavond is er en contact avond in het PMT an de Tulp straat voor leden en donateurs van de Koninklijke Militaire Bond "Pro Rege", aanvang 20 uur. Na het huishoudelijke gedeelte zal er een quiz zijn en zullen dia's worden vertoond. Het PMT is niet meer weg te den ken uit Katwijk. Behalve als op- vangstcentrum voor militairen dient het ook als vergaderruim te voor verenigingen. De afde ling Katwijk is ingedeeld bij het district Leiden. Het bestuur be staat uit de heren F. van Duijn (voorzitter), J. van Dongen, P. van Zuilen, A. Hoog, mevrouw Van Bladeren en dominee R. Steenstra (vlootpredikant). De laatste is tijdelijk vervangen door dominee C. ter Haar Ro- meney. ROELOFARENDSVEEN Op donderdag 1 maart 8 uur, houdt de industriebond NKV afd. Roelofarendsveen en omstreken in de Alkenburcht de jaarvergadering. Na de gebruikelijke agendapunten zal er voldoende gelegenheid zijn om van gedachte te wis selen over de vele problemen die in het afgelopen jaar zijn gerezen. (ADVERTENTIE) 't Ging anders! Naar aanleiding van uw bericht in de krant van 21 februari j.l. delen wij U mede, dat mevrouw Van Diemen zeer beslist niet in de Meerburg is gefietst. Zij kwam met Natalie (de in het water gevallen kleuter) haar andere dochtertje ophalen uit school. Boven op de brug naar school toe stapte mevr. Van Diemen af en zette Natalie cp de grond. Het kind is toen in een onbewaakt ogenblik tussen de brugleuning doorgeschoten. De moeder bedacht zich geen ogenblik maar sprorg onmiddel lijk te water om het kind te redden. Zij werd in haar poging ernstig belemmerd door haar dikke winterjas. Van alle kan ten kwam er hulp opdagen. Met vereende krachten zijn moeder en kind op het droge gebracht. Wij vonden het optreden van mevrouw Van Diemen zeer kor daat. Als U voortaan een bericht plaatst, wilt U zich dm wei overtuigen van de juiste toe dracht: deze foutieye weergave in de krant van woer-dcg heef: voor de slachtoffers zeer p'jr'i'- ke gevolgen gehad. Mevrouw A. Zwaan en M-vrouw M. van Beek (k'euter'eidsters kleuterschool de „Krakepit"). SASSENHEIM Dat de bedrijvigheid in Sassenheim nog niet afneemt, werd dezer dagen weer bewe zen met de uitbreiding en modernisering van de Vleeswarenfabriek J. G. van der Mey BV. aan Hoofdstraat. ROELOFARENDSVEEN Iedere 65-plusser wo~dt don derdag 1 maart met zijn of haar echtgenoot(ote) of e.v. huisgenote om 2 uur ver wacht in café De Vier Heemskinderen. De plaatse lijke middenstand biedt hun hier een feestelijke kaart- middag aan, welke zal wor den besloten met een koffie maaltijd. Zo'n vijftien jaar geleden begon men in de Hyacinthenstraat in Lisse met de verkoop van schouder hammen. Al gauw kwamen daar allerlei vlees-, w rst- en leerprodukten bij. De groei ging zo hard, dat Van der Mey na zeven jaar Lisse moest verlaten en verhuisde naar de Teylingerlaan op de grens van Sassenheim en Voorhout. Het eenmansbedrijf was een grote verkooporganisatie geworden, die in heel het land opereerde. Nu, na 8 jaar Teylingerlaan, heeft het bedrijf zijn intree genomen in het pand waar voorheen Anton Hu- nink was gevestigd. Naast een ruim voorraadmagazijn en expeditieruimte zijn er een eigen reparatiewerkplaats voor het r-ren m 'vne kantoren en een kantine voor het personeel. Parkeerproblemen heeft Van der Mey nu ook niet meer. Iets nieuws van NS: een zaterdagretour! Een retourtje voor de enkele-reisprijs plus een gulden. Een tijdelijk aanbod op de zaterdagen in maarten april. Profiteer ervan. WARMOND Tijdens de raads vergadering van vanavond in j Warmond zal de naamgeving van verschillende eilanden en wateren in het plan Zwanburg ter tafel komen. De gemeente heeft in verband hiermee aan het "Historisch Genootschap Warmelda" suggesties gevraagd en ook gekregen. Voorgesteld zal worden, de nieuwe wateren en eilanden de oude namen van j sloten en landerijen, die binnen het bewuste gebied met name door de bevolking van Warmond zelf werden gebruikt, te geven. Deze zijn: 't Joppe, Het Zomer- gat. De Bak, Het Boterhuisgat. De Tonneduiker, Koudenhoorn, De Strengen en Tengnagel. KATWIJK Wijkvereniging „Molenwijk' heeft sinds gisteren De vereniging werd opgericht april 1972. Door het voorlopig bestuur is veel voorbereidend werk verricht. Voor de kinderen werden ondermeer Sinterklaas- en Kerstfeesten georganiseerd. Hoewel er nog geen ledenwerf-ac tie is ondernomen, telt de 1 eniging toch al 300 leden. Tot nu toe kon worden vergaderd in school aan de Narcisstraat, maar in de toekomst hoopt men een eigen wijkgebouw te bezit ten, waarin ook de jeugd een onderkomen kan vinden voor verschillende activiteiten.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6