f Philidor 3 kampioen LSB Dertig groepen in Leidschendamse carnavalsoptocht Josti-band speelt voor inwoners van Nieuwveen Onverzekerde wrakrijder half jaar rijbewijs kwijt |BC Leiden kampioen sport en streeknieuws Persoonlijk kampioenschap Leidse schaakbond De Spartaan brengt Olympia zware nederlaag toe Schaken k PAGINA 4 DINSDAG 27 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT F a I LEIDSCHENDAM Alle Leid schendamse kinderen mogen za terdag gekostumeerd, eventueel met versierde flets of step, meedoen aan de carnavalsop tocht, die de carnavalsvereni ging „De Damzwabbers" door de gemeente organiseert en die met een tractatie op het grote plein van het winkelcentrum „Leidsenhage' eindigt. De «toet zal bestaan uit dertig groepen. Prins Borrlquillo met zijn Raad van Elf vormt daar van natuurlijk het vrolijke mid delpunt, maar er zullen ook praalwagens, onder meer uit het Leidschendamse bedrijfsle ven, aan deelnemen. Voor de muzikale begeleiding zor gen niet minder dan drie mu ziekkorpsen: het harmonie- en majorettenkorps „Sint Caeci- lia", het fanfarekorps „Juliana" uit Stompwijk en het tambour- trompetter- en majorettenkorps „Fortissimo" uit Den Haag. De deelnemende kinderen moeten zich om ongeveer half elf mel den op de hoek van de Zaagmo lenstraat en de Rijnlandstraat, kosten zijn er niet aan verbon den. De hoofdzaak is een origi nele kostumering en een goed humeur. Opstelling van de stoet vindt in de 'Rijnlandstraat plaats. Vertrek om elf uur. Bij het meer zal de stoet worden ontbonden. Prins, de Raad van Elf en de muziekkorpsen trekken daarna door de straten van het winkel- centrum, de kinderen ontvangen op het plein een versnapering. Prins Borriquillo zal daar uit han den van de voorzitter van de winkeliersvereniging van „Leid senhage" de sleutel van het winkelcentrum ontvangen. In de 4stoet gaat ook een „jeugdprins" Wmee. „We hopen dat het een traditie wordt, dat de Leid schendamse jeugd ieder jaar zijn eigen prins heeft", zegt Prins Borriquillo. laterdagavond wordt voor leden en introducees van „De Dam zwabbers" in het Tip-Top-Ont- moetingscentrum aan de Dam- laan het grote carnavalsfeest gehouden, waarbij de Bredase Boerenkapel „De Vreugdepeu ken" de Leidschendamse carna valskraker ,,We gaan 't hele maal maken" zal laten horen. Medewerking verleent verder het Como-sextet. De Prins zal die avond aan een aantel Lei- schendammers ,,uit het sociale leven" onderscheidingen verle nen. Zondagmiddag hebben de kinde ren van de leden hun eigen car navalsmiddag in het Tip-Top- Ontmoetingscentrum. In tegen woordigheid van de Prins, De Opperzwabber, de Dweiler, de Langste en de Jongste, de Kaal ste en de Magerste, kortom, de Raad van Elf. Liturgie voor wereld gebedsdag Leidschendam uit Nieuw Zeeland LEIDSCHENDAM Vrijdag aan staande worden vanaf 20.15 uur gebeds9ameinkomstein gehouden in de Hervormde Dorpskerk, de RK-k«rk Sint Joseph en in de zaal van Duivenvoorde. Deze bijeenkomsten zijn in het kader van de Wereldgebedsdag. De li turgie, met als thema „Waak zaam in onze tijd", is samenge steld door vrouwen uit Nieuw- Zeeland. Formulieren van de diensten zijn, behalve bij de aanvang van de bijeenkomsten, ook van tevoren verkrijgbaar bij mevrouw Van den Broek, Prin ses Beatrixlaan 15 en bij de pas torieën. Voor inlichtingen over jeugd- en joogerendiensten kan men zich wenden tot mevrouw R. Bos man, Spechtlaan 209. HAZERSWOUDE De toestand van het wegdek van het Pad van Harkes en het Pad van Meurs verslechtert met de dag. Dit wordt veroorzaakt doordat de gebruikers van het pad dage lijks de snelheidlimiet van 10 km overschrijden. Hierdoor wordt tevens schade toegebracht aan de langs de paden liggende gewassen omdat het opstuivend kalkrijk materiaal hier terecht NIEUWVEEN De Josti-Band vriendelijke groet over en weer. geeft vrijdagavond vanaf kwart Het concert is dan ook in de eer- over acht een concert voor de burgerij van Nieuwveen. De band, gevormd door een aantal bewoners van de Johannes- Stichting, Huize „Ursula" en het gezinsvervangend tehuis „De Hoeve", heeft al in vele plaatsen uitvoeringen gegeven, waarbij als hoogtepunten ste plaats bedoeld als een kale ontmoeting en nader con tact tussen deze beiden. Van daar ook, dat dank zij de mede werking van gemeente en „Crescendo" de gelegenheid wordt geboden om voor deze uitvoering de grote zaal van „Kwiek" te kunnen gebruiken. laatste maanden waren: het op- Qnder de drie op elkaar afgestem- treden in „Markantie" Roothaenhuis" te Amsterdam, en in het Wibauthuis voor de Bond van Invaliden, welke werd besloten met een gezamenlijk feestdiner. Maar dit zal de eerste maal zijn, dat dit orkest van in totaal bij na honderd leden speciaal zal optreden voor de inwoners van Nieuwveen zelf, die ze al zovele jaren in hun dorpsgemeenschap hebben opgenomen of die ze kennen door een praatje of een de en gezamenlijk in aktie zijn de dirigenten mevr. C. Stouten- Pietersen en de heren W. Brus- se en B. Rietveld zullen o.a. worden gebracht de stukjes, die voorkomen op de kortgeleden gereedgekomen Bovéma-gram- mofoonplaat, waarvan er reeds drieduizend zijn verkocht. Aan de receptie van de Johannes- Stichting A. H. Kooistrastraat zijn voor iedereen gratis toe gangskaarten verkrijgbaar, zo lang er nog voorradig zijn. LEIDEN Op vrijdag 9 maart 1973 bij wedstrijdleider W. de zal de eerste ronde in het toer- Haas, Maresingel 71a te Leiden, nooi om het persoonlijk schaak- Voor de prijzenpot zijn de volgen kampioenschap van de Leidse Schaakbond gespeeld worden. Bij voldoende belangstelling zul len er dit jaar 3 groepen van ongeveer 20 man gevormd wor den, die 7 ronden volgens het traditionele Zwitserse systeem afwerken. Groep 1 is bedoeld voor KNSB- spelers, groep 2 voor eerste klasse LSB-spelers en groep 3 voor tweede en derde klas LSB'ers. Het gevaar bestaat overigens dat door een te conse quente classificering dit toer nooi niet aantrekkelijk zal zijn voor sterkere spelers uit die tientallen die in de onderbond spelen. De vrijdagavonden waarop ge speeld zal worden zijn: 9, 16, 30 maart, 6, 13 en 20 april, en 11 mei. Speellokaal is in de Rijnlandflat in de Bachstraat, Inschrijfgeld 5, te voldoen op de eerste speelavond. Aanmel ding schriftelijk voor 6 maart bedragen uitgetrokken: groep 1: 100, 60, 40 en 20 gul- i den, groep 2: 50, 30, 20 en 10; groep 3: 25, 15 en 10 en 5 gul den. De wedstrijden beginnen om 19.45 uur precies en het speeltempo is 40 zetten in 2 uur per speler. De huidige Leidse kampioen is de heer A. M. J. v.d. Berg, spelende in het eerste tiental van Philidor. Ouders nemen taak over van brigadiertjes ZOETERWOUDE - Er wordt naar gestreefd om het werk van de verkeersbrigadiertjes te la ten overnemen, door ouderen. De begeleiding bij het overste ken (er worden gemiddeld 300 kinderen per dag „overgezet") geschiedt al een aantal jaren door de zesdeklassers van de basisscholen. Van verschillende ouders van hen is het verzoek binnengekomen dit niet meer te laten doen door de kinderen, daar deze op de onoverzichtelijke oversteekplaat sen aan de Dorpsstraat en Dr. Bouwdijkstraat, te veel risico lopen. Het schoolteam, alsmede het ou dercomité hebben nu besloten een oproep aan de ouders te doen uitgaan om mee te hel pen de kinderen veilig naar de school te laten gaan. Men mikt op een 30-tal vrijwilligers die ongeveer om de drie maan den één weekje aan de beurt zullen zijn. Zowel dames als he ren kunnen zich aanmelden. PIT '54 houdt L clubkampioen-" schappen twee f, maanden r eerder nisvereniging PIT'54 (sinds kort1 Prestatie Impliceert Training) heeft besloten de jaarlijkse clubkampioenschappen te ver- IJ vroegen. Als datum is nu geko-i zen 11 maart. De laatste jaren is gebleken dat>rd bij een vaststelling op een dag |r{ in de tweede helft van mei de rgi animo bij velen zoek is. Er kan worden ingeschreven in negen verschillende klassen. Alle dubbels zullen worden ge formeerd. De strijd zal plaats vinden in het Centrum aan debr Schenkelweg, waarbij het aan-iljl vangsuur voorlopig bepaald is op 10 uur. De wedstrijdleiding wordt gevormd door voorzitter^ Leijnse en de heer J. v.d. Helm. De inschrijving sluit woensdag (morgen). Opgave is mogelijk, bij Marian van der Helm, F Schenkelweg 107. - LEIMUIDEN De s.v. Kickers hield 1 een kaverja- sontmoeting in de kantine te gen HSV uit Den Hoef. Er werd gespeeld door 30 kaar ters uit De Hoef en 30 van de Kickers". Na een span nende wedstrijd werd Kic kers winnaar met een totaal van 144.331 tegen 143.108 punten. Op 9 maart wordt in De Hoef de return gespeeld. LEIDEN Landskampioen LKV „De Spartaan" heeft in de uit wedstrijd tegen het Utrechtse Olympia de kampioenskansen verstevigd. De Utrechtse ploeg werd met een verpletterende ne derlaag tot een derderangs team gedevalueerd. En dat on danks het feit dat „De Spar taan" niet op volle sterkte was. Al onmiddellijk bij het eerste on derdeel, het tweehandig trekken, namen de Leidenaars zo'n grote voorsprong (322 tegen 230 kilo), dat het pleit beslecht was. Drie van de vijf Spartanen verbe terden met het tweehandig trek ken hun persoonlijke prestaties. De uitslagen waren: Olympia 543 kilo, De Spartaan 773 kilo. Fred Marljt 80-107,5:Arie Swagers 80-110: Harrie Paalvast 80-110: Willem Turnhout 80-120: Mat Anneeze 87,5-125: Sam Holswil- der 95-130: Herman Filippo 100-135. LEIDEN Precies om half acht gingen de klokken aan in de match van het jaar in de eer ste klasse vair de Leidse Schaakbond. Tegenover elkaar de koplopers en eeuwige riva len: Philidor 3 ontving LSG 2 om uit te gaan maken wie naar de KNSB mocht promoveren en wi« zich kampioen mocht noe men. De opstellingen waren angstvallig geheim gehouden. Na de nodige formaliteiten bleek dat beide teams hun gele deren enigszins gewijzigd had den. Het schaakigeweld kon be ginnen. De spanning stond de spelers om de kaken. Aan het 10de bord viel de eerste uitslag. In een Franse partij stond Mui der iets beter. Roose hield de stelling echter dicht en remise werd op het papier genoteerd. Aan het eerste bord zag Van der Bult zich in een slechtere stel ling gemanoeuvreerd. Serdijn. die normaal aan een lager bord speelt, gaf echter een belangrij ke pion v/eg en kon spoedig op geven (V/2—2). Invaller Hendrik- sen stond de gehele part'j slecht. Van der Drift verkreeg een winnende aanval, maar ver waarloosde zijn verdediging. Het torenoffer dat hij op zijn dak kreeg was een fatale nek slag (2y2-y2). Barendse speelde erg passief en liet zijn tegen stander het centrum. Langzaam maar zeker werd hij opgerold. (2y2—iy2). Selier zag zich tegen Mieremet geconfronteerd met het Noteboom-systeem in het damegambiet. Selier kwam een LEIDEN Voor de tweede-hands auto, waarmee een 22-jarige koopman uit Zoeterwoude rond reed bezat hij geen W.A.-verze- kering noch geldig kentekenbe wijs. Bovendien bevond de stuur inrichting zich in ondeugdelij ke staat en was het chassis op vele plaatsen doorgeroest. Dit werd ontdekt door een Leidse politieman, die de koopman op een vrijdagavond op de Turf markt aanhield. Waarom hij onverzekerd reed? „Ik had die auto 's middags pas gekocht en zag geen kans vóór maandag naar een verzeke ringsman toe te gaan", ver klaarde de koopman de reden van deze overtreding. Vandaar dat ook het kentekenbewijs nog niet op zijn naam was overge schreven. In zün requisitoir laakte de offi cier verdachtes gebrek aan ver antwoordelijkheidsgevoel en eis te ter correctie hiervan een to tale geldboete van 330 subs. 33 dagen 200 voor de ontbreken de verzekering en een onvoor waardelijke ontzegging der rij bevoegdheid voor de tijd van zes maanden. „Ik kan m'n rijbewijs niet mis sen", reageerde verdachte op vrij „hoge toon". „Waarom niet", wilde de officier graag weten. „Omdat ik met m'n auto m'n brood moet verdienen". De kantonrechter kende echter geen pardon. Na de totale geld boete tot 300 subs. 30 dagen te hebben teruggebracht, von niste hij inzake do ontzegging conform. eveneens in het bezit van een auto, waarop geen verzekering liep. Dit kwam aan 't licht toen de jongeman (17 jaar), aan wie hij de auto had uitgeleend een aanrijding veroorzaakte. „Dat iemand zo lichtvaardig kan handelen, is toch diep treurig" merkte de officier in zijn requi sitoir op. De kantonrechter was het geheel met hem eens. Van daar ook, dat de bouwvakker conform de eis bij verstek werd veroordeeld tot een geldboete van 200 subs. 20 dagen en (ter waarschuwing) een voorwaarde lijke ontzegging der rijbevoegd heid voor de tijd van zes maan den met een proeftijd van twee jaar. „Ik zag haar te laat doordat er op de hoek enige auto's gepar keerd stonden. Bovendien reed zij waarschijnlijk zonder licht". Aldus verklaarde een 74-jarige automobilist uit Oegstgeest de reden waarom hij op een no vemberavond in zijn woon plaats geen voorrang aan een bromfietsbereidster had ver leend. „U bent nu 74 jaar. Wordt het nu langzamerhand geen tijd voor u het autorijden te staken", stelde hij verdachte dan ook voor. „Ik voel mij nog bekwaam en vitaal genoeg er een poosje mee door te gaan", reageerde deze op vrij verontwaardigde toon. De officier liet het bij een eis van ƒ50 subs. 5 dagen. Na verdachte te hebben medegedeeld, dat ook hij ditmaal nog niet aan diens rijbevoegdheid zou tornen, von niste de kantonrechter conform. pion achter maar vlocht een scherpe combinatie waartegen 1 Mieremet geen doeltreffende ver dediging had (3/2V/2). Philidor's sterkste speler Van Reek had het niet gemakkelijk tegen Wiebes. Beide spelers kwamen in tijdnood en toen bleek Van Reek de sterkere (4y2-l'/2). Bij het verstrijken van de speeltijd bleek dat Ger ritsen glad gewonnen stond en l ei Noordijk gaf dan ook op. Pols bereikte op het nippertje remise door eeuwig schaak. Stand 6-2 in het voordeel van Philidor 3. De beslissing was gevallen. Phi lidor 3 heeft Vrouwe Fortuna op zijn hand gehad. Waarschijnlijk heeft ook de grotere routine een ro! gespeeld. Ketting staat tegen Bakker verloren terwijl van Duist van Koniogs wint. Gedetailleerde uitslagen: C. v. d. BultJ. Serdijn 1—0; J. van Reek—W. Wiebes 1—0; P. Se lierR. Mieremet 10; L. Pols)ui J. Oosten y2—L. Barendse— A- Münninghoff 01; A. Hen- jj driksen—A. v. d. Drift 1—0; H. Gerritsen—E. Noordijk 1—0; A. K Mulder—J. Roose y2—Totaal- stand 62 (73). eerder in de kampioenscompeti tie gewonnen hadden van DKC 6 en gelijk gespeeld tegen Eri- dos 1. Rotterdam had de eerste twee wedstrijden gewonnen, zo dat BNC Leiden per se moest winnen. De Leidenaren versloegen in de Wateringse VELO-hal Rotter- De punten aan Leidse zijde wer- Foto: het kampioensteam van dam 2 met 5—3, nadat zij al den vergaard door E. Spadon Leiden v.l.n.r.: D. Krayz- LEIDEN Het tweede team van de badmintonclub Leiden is za terdag districtskampioen eerste klas Zuid-Holland B geworden en gepromoveerd naar de lande lijke competitie. (heren—enkel), J. Heemskerk (dames—enkel), E. Spadon en J. Heemskerk (gemengd dub bel), E. Spadon en D. Krays- ky theren—dubbel) en de Rooy en J. Heemskerk (dames dubbel). Frederiklaan |rig krijgt mini- d"aJ 5 ha promenade de LEIDSCHENDAM - Openbare »gno Werken zal deze week beginnen r®* met de aanleg van de mini-pro- z menade aan de Prins Frederik-)r z laan. f°ne (ente De straat zal voor doorgaand ver-fs. I keer worden afgesloten, aan er beide zijden komen parkeer-lan plaatsen, het trottoir wordt aan-igsg< zienlijk verbreed en .aange-M is kleed" met banken, groen enjetie: een speelplaats. |6n 1 Het gemeentebestuur heeft reke-nta] ning gehouden met de opmer-jt kingen die tijdens de hoorzitting 0am door bewoners zijn gemaakt. jben Het werk zal ongeveer zes we-y00r ken in beslag nemen. |vjaj.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4