IJshockey duel verloor glans na vuistgebruik Hunting Zuidhollandse bokstitels gingen naar „de provincie" zwennes wandeh wagens? Arsenal kan in halve finale Engelse beker voor record zorgen ZI AN /Vitesse opnieuw twee records rijker Lattek komt terug DINSDAG 27 FEBRUARI 1973 Merckx nam leiding over in Sardinië SANTIANTIOCO - De Belg Roger de Vlaeminck heeft gisteren de derde etappe van de ronde van Sardinië gewonnen. Hij legde het 193 kilometer lange par koers van Macomer naar San- tiantioco af in vijf uur, drie mi nuten en 32 seconden. Tweede in deze etappe, die gere den werd onder subtropische temperaturen, werd zijn landge noot Herman van Springel. Op dc derde plaats eindigde Eddy Merckx, die leider in het alge meen klassement werd. Hij ver drong zijn landgenoot Van Lin den van de eerste plaats. Roger de Vlaeminck reed deze etappe met een gemiddelde van ruim 38 kilometer per uur. tUitslag derde etappe: 1. R. de Vlae- minck (Belg) 5.03.32, 2. Van Sprln- gel (Belg) z.t.; 3. Merckx (Belg) Alg. klassement 2. Van Springt (Ita) 10.35.39. Dc Nederlandse profwielerploeg Canada Dry-Gazelle is gister avond in Gandia derde gewor den in de proloog van de ronde van de Levant. De proloog, een ploegentijdrit over 10,4 kilome ter, werd gewonnen door de renners van Kas (Spanje) 14.19 minuten. Canada Dry-Ga zelle. bestaande uit Ben Koken, Cees Koeken, Jo Vrancken, Theo van der Leeuw, Matthieu Pustjens, Wim Prinsen, Mat- thijs de Koning en Wim Keile ners, liet 14,29 minuten noteren. LEIDSE COURANT Bureau stelt onderzoek in voor KNVB DEN HAAG —"Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft het bureau Socmar-Social and Marketing Research (een dochteronderneming van Unile ver) opdracht gegeven een vooronderzoek in te stellen naar het onderwerp dat velen bezig houdt: „Hoe trekken we meer publiek naar voetbalwedstrij den?" Verwacht wordt, dat reeds in de eerste helft van april een rap port wordt uitgebracht. Aan de hand van deze gegevens zal worden besloten of er een uitge breid landelijk onderzoek zal worden gehouden. •Oit onderzoek wordt gedaan op advies van de werkgroep ac commodatie en marketing van de sectie betaald voetbal van de KNVB, waarvan Eart Nijland voorzitter is. (ADVERTENTIE) IJSHOCKEY TEGEN BRUSSEL (CUP. INT.) woensdag 28 febr. a.s. 20.00 uur THIALF (COUPE NAT. NED.) maandag 5 maart as. 20.00 uur Eddy Treytel was gisteren weer terug bij Feyenoord, eindelijk her steld van een kaakoperatie. Na een afwezigheid van een maand maakte de Rotterdamse doelman voorzichtig zijn eerste trai. ning mee. OEN HAAG Het slowclap, zoals de toeschouwers dat bij cricket plegen te doen, al zijn dan de bedoelingen an ders, begeleidde de derde periode van het ijshockeyt re ff en tussen HIJS Ver onica en Smoke Eaters uit Geleen. Niets was er meer over van de twee bruisende periodes daarvoor toen het snelle spel op en neer golfde en slechts het bezit van een goede doelman HIJS een voordeel had gegeven. De stand na veertig minuten was 84 en er kon nog van alles gebeuren, want in het verleden hebben de Limburgers al meer laten zien dat ze in Den Haag uit kennelijk geslagen positie terug weten te komen. Maar gisteren was het an ders. Beide ploegen zouden in de matte derde periode nog tweemaal scoren, zo dat de uiteindelijk zege van 10—6 naar HIJS ging. In feite was na het eind van de tweede periode de wedstrijd al beslist. Steraanvaller van Smoke Eaters Mirik Vosatko aaide zijn stick langs het gezicht van Henri Hunting, wat deze niet nam. Hóewei klein van stuk had hij in geen tijd met zijn beide blote vuisten bezit ge nomen van het gezicht van Vosatko. De arme Tsjech kon zich tegen de kleine furie nauwe lijks beschermen en ook de toegeschoten scheidsrechter Piet Burger, tooh niet voor een kleintje vervaard, had moeite om Hunting te bezweren. Toen de rook was opgetrokken had Hunting een gekneusde duim en Vosatko een gescheurde en gezwollen lip die weer enigszins gefatsoe neerd werd door drie hechtingen. Scheidsrechter Piet Burger goede leiding had gedreigd met een match penalty als beide kemphanen niet direct met vidstvechten zou den ophouden. Het hielp. In de derde periode was voorzichtigheid de moeder van de porse- De agressiviteit is terug diende, betekende de Eaters. leinkast en de snee uit de wedstrijd. Hunting is dus weer terug, do agressiviteit die hem in de eerste fase van het ijshockeysei- zoen tekende, maar door enkele blessures te loor ging, is weer in volle mate aanwezig. In herent hieraan is zijn wervelend schaatsen, het als een schicht langs zijn tegenstanders vliegen. Zo ook gisteravond weer. En als hij nu eens een snel draaiende Tunstead en een niet zo stuntelig spelende Hagendoorn naast aich zou treffen, zou de eerste lijn van HIJS zeker meer hebben gescoord dan de drie treffers van Hunting. Dan zou die snelheid ook de tegentreffers eens kunnen voorkomen, want van de zes doelpunten die Geleen maak te, werden er toch drie tegen deze eerste lijn gemaakt. De produktie moest ditmaal van de tweede aan val komen (vijf stuks) die ook opende met en magnifieke treffer van Schliffer na een vloeiende combinatie met De Graauw. Geleen zat inmiddels ook niet stil en via de snelle center Anton en zijn even snelle vleugel adjudant Vosatko werd HIJS menigmaal in eigen vak teruggedrongen. Die druk van de tegenpartij wordt Roomer steeds te veel. Net zoals in voorgaande wedstrijden maakte hij nu weer enkele kardinale fouten waarvan er drie werden afgestraft. Het was omdat John Dave Fisher weer voortreffelijk speelde hij kreeg in totaal 51 schoten, tegen zijn Lim burgse collega 40 anders zou Geleen zeker niet met een nederlaag naar huis zijn gegaan. Na de stand van 72 werd doelman Rozenhart vervangen door Weyers, die bij het eerste 't beste schot van Darcy al moest capitule ren. Van de resterende zeventien schoten moest hij er slechts twee laten gaan. Verheugend verschijnsel was ook, dat de derde aanval van HIJS steeds beter gaat draaien en dat vooral Theo Dietz zich ontpopte als een po tentiële aanvaller voor een hogere plaats. Al met al was het een aantrekkelijk ijshookey- treffen, dat echter na het duel tussen Hunting en Vosatko wat van zijn glans had verloren. BART HOOGDUIN. Rotterdam Er is een tijd geweest dat de Rotterdam se boksvereniging „Huize naar" de dienst uitmaakte in het district Zuid-Hol- land. Er kwamen in andere steden ook boksclubs en de situatie is zodanig veran derd dat de Zuidhollandse titels, waarvoor gister avond in de goed bezette Rivièrahal in Rotterdam in de A-klasse werd gebokst, naar „de provincie" gaan. Bouwlust SC uit Dordrecht greep vier kampioenschap pen, Bouhuizen uit Middel- harnis een en Huizenaar en Van 't Hof, beiden Rotter dam, moesten het met een titel doen. l Die titel voor „Huizenaar" werd uitgerekend veroverd op de eni ge Haagse finalist, Jan Ooster veen (Hoogenband) die in Eric Walsott een opponent trof, die hem toch weer verleidde tot de risicovol boksen. In de eerste ronde bleef Oosterveen weg waar het moest en bleef hij in de clinch „plakken" om Wal- cott, fysiek sterker, niet de kans te geven om na te komen bij het wegstappen. De Rotterdam mer verwerkte in de furieuze tweede ronde een daverende rechtse counter van Oosterveen, die zelf een linkse hoek moest incasseren. Het leek dat Ooster veen in het voordeel geraakte toen Walcott zijn tandbescher- mer uitspuwde, teken van moei lijkheden met de ademhaling. Maar Walcott greep resoluut de derde ronde en hoewel zijn sco re van 50 aan de hoge kant was, viel er niets af te dingen aan zijn weltertitel. lat was evenmin het geval met de gebroeders Krijgsman van Bouwlust SC, van wie bantam- gewicht Dolf In een levendige frisdranken (ADVERTENTIE) Als u zegt datw^ een wandelwagen van Zwennes echt niet^ beter wandelt als die van" iemand anders heeft u hele maal gelijk. Maar dat Zwen nes de grootste kollektie van Den Haag heeft wist u misschien nog niet. Met wa gens vanaf 29,75 en keuze uit meer dan 50 modellen, j En.u krijgt de bekende Zwennes service (sinds 1904) i totumop \Trinsegracht 54A telefoon: 64.58.2fL/ Bert Bergsma legde de basis voor de twee estafetterecords van ZIAN/Vitesse. DEN HAAG Zian/Vitesse heeft gisteravond een geslaagde aanval gedaan op het nationale record op de 10 x 100 meter vrije slag estafette heren. In zwembad Overbosch werd ook het record op de 4 x 100 meter vrije slag verbeterd. Bert Bergsma zorgde als eerste zwemmer voor een evenaring van het nationale record op de 100 meter vrije slag, dat met 53.1 op zijn naam staat. Henk Mulder (54.1), Ruud Beele (54.4) en Hans Elzerman (55.3) stelden met hem de toptijd op de 4 x 100 op 3.36.9 (was 3.38.3). De 10 x 100 (totaaltijd ging van 9.29-naar 9.20.8) werd volge- maakt door: Eddie de Wit (56.2); David Schaddenhorst (56.4); Cor Schouten (57.8); Ron Verroen (57.1); Erwin Metz (58.5) en Henk Elzerman 57.9. partij tegen de rechtstreeks uit de C-klasse doorgelopen Dries- sen (Bouhuizen) meer indruk maakte door zijn „druk doen" dan door zijn boksen, dat aan de povere kant bleef. Driessen kwam steeds door met een link se op de maag maar had daar bij te weinig andere stoten tot zijn beschikking zodat Dolf Krijgsman een, als regerend Ne derlands kampioen, Schamele ti tel veroverde Kanslozen Broer Tom bokste in hét vederge wicht tegen Peter Wullums (Huizenaar) veel gevarieerder, ook minder opgewonden en liet de Rotterdammer totaal kans loos. Tot de categorie van de kanslozen behoorde ook lichtge wicht Los (Huizenaar) die ook al uit de C-klasse wrs doorgelo pen omdat hij zowel in C- als B-klasse kampioen was gewor den. Tegen Westerbeek (Bouw lust) had hij niets in te brengen in een bar slechte finale. En dan waren er nog de mannen met de glazen kin. Halfzwaarge- wicht Luc van Schalk (Huize naar) is er een van. Troost (Bouhuizen) joeg Van Schalk omlaag toen de gong pan het eind van de eerste ronde girg. Troost kan Incasseren en af wachten, Van Schaik niet. Daar om moest scheidsrechter Krom terecht in de derdo ronde de strijd staken toen Van Schalk weerloos was geworden. Dat was ook lichtwelter Gallicola (Huizenaar) in zijn finale tegen Briedé (Van 't Hof) die voor de pauze door technisch k.o. (twee maal neer) van Bruijstens (Gouda) had gewonnen. Gallico la begon goed maar Briedé trok zich van de zware treffers niets aan. Toen Gallicola in de twee de ronde een openbare waar schuwing kreeg wegens „hak ken" gaf dat Briedé de stimu lans om steviger aan te pakken. Moeiteloos Vooral in de clinch scoorde - Briedé veel meer en de derde ror.de waggelde Gallicola uit. Technisch een uitstekende bok ser maar geen incasseringsver- Middergewicht v.d. Berg (Le No ble Sport, R'dam) imponeerde in voorgaande weken met zijn zwaaistoten maar d'e kon hij te gen Van Reek (Bouwlust) niet plaatsen omdat deze rechtsvoor stond, het initiatief nam en (vooral) uit v.d. Bergs handen bleef. De overmacht van de technisch veel betere Van Reek werd zo groot dat hij in de dor de ronde met v.d. Berg kon doen wat hij wilde en moeite loos de mlddengewichttitel in palmde. Zaterdag (14 en 20 uur) beginnen in de Haagse sporthal Over bosch de voorronden van de Ne derlandse kampioenschappen. HERMAN VAN BERGEM INDONESIë VROEG OM NOG DRIE BOKSERS DEN HAAG Generaal Soeman- trl, één van de organisatoren van het gevecht tussen Cassius Clay en Rudl Lubbers, dat in mei in Djakarta wordt gehou den, heeft Kesik Ruhifr.g, 4c manager van Lubbers, laten weten, dat hij in maart nog graag een programma wil orga niseren met enkclo Nederlandse boksers. Generaal Soemantrl heeft daarbij zijn keus Inten vollen op Jan Lubbers, die tegen de Ameri kaanse zwaargewicht James Heiwig zou moeten uitkomen, Iwan Roesli (Amsterdam) en Ben Zwezerijnen (Utrecht). Het is de bedoeling, dnt de Neder landse profs, wellicht mot enke len, in mei weer naar Indonesië gaan. Zij zullen dan In het voor programma van de partij Clay —Lubbers uitkomen. „Generaal Soemantrl wil met dat program ma van maart reeds de aan- Ook Jan dacht vestigen op de partij Clay —Lubbers", nidus Ruhilng. DEVENTER Op de Deventer kunstijsbaan is gisteren het in ternationaal schaatstoernooi geëindigd. De Rus Alexander Vladimira werd winnaar van de kleine meerkamp, bestaande uit tweemaal 500 en 1500 meter, 3000 meter en 5000 meter. LONDEN De topwedstrijd van de kwartfinales voor de FA-Cup, waarvoor giste ren de loting werd ver richt, is het duel tussen Derby County, de Engelse kampioen, en Leeds Uni ted, dat vorig jaar beslag legde op de beker. Derby County heeft een niet te on derschatten voordeel, door dat het de wedstrijd op ei gen terrein speelt. In En geland wordt het treffen tussen de twee „giganten" beschouwt als een wed strijd, die de finale had moeten worden. Arsenal, dat vorig jaar in dê fina le verloor, kan dit jaar voor een record gaan zorgen, wanneer het voor de derde achtereenvol gende keer de eindstrijd haalt. De „Gunners" spelen weliswaar een uitwedstrijd, maar blijveh toch in Londen voor het duel met de oude rivaal Chelsea. De wedstrijd tussen Manchester City en Sunderland wordt van daag gespeeld. Wanneer Sunder land dit duel wint, heeft de tweede divisie in elk geval een vertegenwoordiger in de halve eindstrijd. De vierde wedstrijd in de kwartfinales voor de En gelse beker gaat tussen Wolver hampton wanders en Coventry City. Onmiddellijk na het bekend wor den van de loting noteerde een Londense bookmaker Leeds Uni ted en Arsenal met 4 tegen 1 als finalisten. Manchester City en Derby County werden res pectievelijk met 9—2 en 5—1 als finalisten genoteerd. Derby County en Leeds United zullen elkaar in een tijdsbestek van veertien dagen tweemaal ont moeten. Zaterdag spelen de twee clubs in derby voor de League tegen elkaar. Het eerste duel, dat in oktober werd ge speeld, leverde een overwinning van 5—0 op voor Leeds United. In 1968 ontmoetten Derby Coun ty en Leeds United elkaar in de derde ronde van het Cup-toer nooi. Leeds zegevierde toen met 2-0. Chelsea en Arsenal ontmoeten el kaar voor het eerst sedert 1952 weer in het Engelse Bekertoer nooi. In 1952 speelden zij in de halve finales twee maal tegen elkaar. Arsenal won het tweede duel destijds met 3—0, maar Verloor in de finale met 1—0 van Newcastle. Een voordeel voor arsenal kan do wetenschap zijn, dat het de laatste twee Leaguewedstrijden op Chelsea's Stamford Bridge heeft gewon nen. De loting voor de kwartfinales van de Schotse Beker, die ook op 17 maart worden gespeeld, zijn: CelticAberdeen/Falkirk, Montrose/Hamilton Academicals —Dundee, Glasgow Rangers/Hi bernianAirdrieonians, Dum barton/Patrick Thistle—Ayr United. BRAZZAVILLE Het Neder lands militair voetbalelftal zal in de voorronde van het toer nooi om het wereldkampioen schap uitkomen tegen Frankrijk en Irak. Zowel de voor- als de eindronde wordt gespeeld In Congo (Brazzaville) van 20 tot 30 juni. INDIANAPOLIS Billie Jean King (VS) heeft een einde ge maakt aan de successenreeks van de Australische tennister Margaret Court. De Amerikaan se versloeg haar tegenstandster, die twaalf toernooien achter el kaar heeft gewonnen, in de hal ve finales van een toernooi in Irtdianapolis. De cijfers waren 6-7 7-6 6-3. Udo Lattek, die zondag Ajax reeds vanaf de tribunes volgde komt zaterdag terug. MUNCHEN Udo Lattek, de trainer van Bayern Mllnchen, zal zater dagavond aanwezig zijn bij Ajax—Feyenoord. Lattek denkt dat hij dan heel wat wijzer zal worden over de kracht van Ajax, volgende week woensdaR de tegenstander van zijn tcchi in het Europa Cup toernooi, dan afgelopen zondag bij NEC—Ajax (04). Bayern MUnchen treft geen bijzondere voorbereidingen voor het Euro pa-Cupduel. „Na de vriendschappelijke wedstrijd met FC NUrnberg tegen Santos, trainen we normaal, idat wil zeggen eenmaal per dag. Zaterdag na de bekerwedstrijd tegen Rotweiss Obcrhausen, gaat het team terug naar MUnchen", aldus Lattek. Hijzelf zal overigens het eindsignaal van de wedstrijd in Obefllausen niet meemaken. Hij is dan al op weg naar Ajax—Feyenoord.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15