Combinatie mag dozijn bedrij f spanden bouwen imwb Nieuwbouw nodig voor nieuwe taak van Zeehospitium ygag Flinke stijging in ledental van „In Up Go' rijn- en veenstreek GROEN: DUUR GESCHENK GS: Geen extra douceurtje voor Dienstencentrum OOK Wat u moet weten VRIJDAG 23 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT CAT WIJK Het bestuur van het Rotter- damsch Zeehospitium heeft een uniek be sluit genomen: Het gaat de minister vra gen zonder enige dwang van overheids- zijde haar status te veranderen van ziekenhuis in die van verpleegtehuis. Daarbij, vervat in het zelfde rapport, een aanvraag om voor twintig miljoen gulden nieuwbouw te plegen op het terrein van „het Hos". Alles wil het bestuur tegen de vlakte gooien en er een nieuw modern en bovenal praktisch gebouw voor neer te zetten. Het enige wat kan blijven staan is het gebouw waarin de twee pas gereedge- I komen paviljoens zijn ondergebracht. On Af Iwpp nieuwe intprnafen na moPl ,Op de twee nieuwe internaten na moet al- zet" les weg", zegt geneesheer-directeur E. B. M. Dillmann. „De huidige bebouwing is sterk verouderd, niet doelmatig en dus, vooral door de verspreidingssituering sterk arbeidspotentieel verspillend. Aan de opvang van langdurig gehandicapte patiënten worden eisen gesteld die niet overeenkomen met de huidige behuizing van het Hos. Twee dingen zijn mogelijk: voor veertienmiljoen aan de huidige ge bouwen vertimmeren, of voor twintig mil joen een nieuw efficiënt gebouw neerzet ten. Dat laatste sluit een enorme arbeids besparing in van krachten die beter voor het eigenlijke werk kunnen worden inge- LISSE Met een stampvolle zaal is donderdagmiddag het carnavals feest van de R.K. Bejaardenbond te Lisse gevierd. Voorzitter J. van Duijnhoven verwelkomde in het bijzonder de ere-voorzitter, de heer J. van de Lens. Aan het feest werd de gehele middag medewerking verleend door de Boerenkapel ,,De Bollenknakkers" van Canite Tuba en de conferencier Jan de Bruin. Door de dames van de eigen toneelgroep van de Bejaardenbond werden verschillende scetches opgevoerd. estuur en directie van het Rot- terdamsch Zeehospitium zijn ervan uitgegaan dat gezond heidszorg moet antwoorden aan een bepaalde behoefte. De ge zondheidszorg moet binnen de grenzen van doelmatigheid zo bereikbaar mogelijk zijn. In het bijzonder geldt dit voor klini sche en poliklinische aktivitei- ten. aaruit heeft het Zeehos. gecon cludeerd, dat het bepaalde akti- viteiten moet gaan afstoten. Het sanatorium heeft wegens het ontbreken van een patiëntenaan bod geen bestaansrecht meer. De poliklinische hartrevalidatie moet om reden van bereikbaar heid en wegens de aard van het werk worden overgebracht in de nabijheid van een zogeheten cardiocareafdeling, zodat het wenselijk is deze hartrevalidatie over te brengen van Katwijk naar Leiden. Is het Rotterdamsch. Zeehospi- tium in de toekomst verant woord doelmatig wil functione- zal het zich moeten richten op het verschaffen van long term care, op het verschaffen zorg op lange termijn. Ook het klinische deel van de long kliniek zal in de toekomst geen bestaansrecht meer hebben. Omdat in Leiden bedden vol doende beschikbaar zijn voor deze vorm van ziekenzorg is het beter deze kliniek ergens anders een ziekenhuis onder te bren gen. Vaar het Zeehos. zich op denkt te richtep is: Het langdurig revali deren van patiënten waarvoor een vijftigtal bedden denkt te bestemmen. Maximaal 125 bedden denkt men te kunnen benutten voor het langdurig ver plegen van ernstig lichamelijk gehandicapten. Zestien bèade- mingspatiënten zullen er komen. Een twaalftal te revalideren pa tiënten met gedragsmoeilijkhe den denkt men op te kunnen ne en een dertig veertig zo geheten carapatiënten. i ingediende aanvraag ls ge- n om een eigen plaats te krijgen in de regio Zuid-Hol land. Heel weinig personeelsleden wor den door de eventueel te nemen veranderingen met ontslag be dreigd. Vrijwel de enige die vrij zeker zal moeten afvloeien is geneesheer-directeur E. B. M. Dillmann zelf, de man die het hardst aan de veranderingen werkt. ,,En hooguit nog enkele stafleden" zegt hij. NOORDWIJK - BIJ de laat ste ledenvergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond wer- deji de dames Van der Wiel —Bouwmeester en Marijnis Noppe in het bestuur ge kozen. Zij kwamen in de plaats van de dames Van den Berg—Van Duyn en Duyndam, die zich niet her kiesbaar meer konden stel len. ALKEMADE Voor de jaarver gadering van de Volleybalvereni ging „In Up Go" mocht voorzit ter N. Deen een goede belang stelling verwelkomen. De be langrijkste punten uit het jaar verslag van secr. L. de Groot waren wel, dat het ledental was gestegen van 74 naar 96 en het aantal donateurs was gedaald van 98 naar 76. Voorts werd vermeld, dat de ver eniging was toegetreden tot de Stichting Jeugd Alkemade. Pen- ningm. H. Broesterhuizen moest zijn financieel verslag besluiten met een nadelig saldo, wat naar hij hoopte door meer subsidie er. meer steun van donateurs genivelleerd zou kunnen wor den. Besloten werd over te gaan tot een wervingsactie voor do nateurs, opdat de vorig jaar reeds drastisch verhoogde con tributie niet verder verhoogd behoeft te worden. Wel werd be sloten om van een ieder die competitie gaat spelen een waarborgsom te vragen van 5,--. Dit om te voorkomen dat halverwege de competitie men zich gaat terugtrekken, alsmede voor het voorkomen van opleg gen van boete's etc. Tevens heeft de vereniging een W.A.-verzekering afgesloten te gen kosten van 35 cent per lid. Tijdens de vergadering werd het ere-lid Leo van Heiningen, die nog steeds scheidsrechter is voor de vereniging, met een dankwoord en de aanbieding van een kleine attentie gehul digd. Tijdens de rondvraag bracht Edwin Koek dank voor de ondervonden belangstelling na het door hem overkomen on geluk. Het pand aan de Vliet Zuid, waarover de raad gisteren heeft gesproken. B. en VV. hadden voorgesteld het pand kenburg te kopen. De raad verklaarde zich hiermee akkoord. t de gebroeders van Star- RIJNSBURG De gemeenteraad De discussie richtte zich vooral boomstraat gaf de meerderheid Tenslotte werd besloten 2500 be- heeft gisteravond met acht stemmen van de 13 besloten aan de aannemerscombinatie Den Haan—Van Iterson—Van Egmond een perceel grond In het Bedrijfsterrein te verkopen voor de prijs van 800.000; dat is 100 m2. De combinatie wil op de grond bedrijfswoningen gaan bouwen 12 en als het goed loopt met de verkoop nog eens 12. op de opzet van de bedrijfspan den. Pas toen het hoofd van ge meentewerken had toegelicht dat de panden ongeveer zo zul len worden als aan de Burg. Heramsstraat en de Burg. Meij- LEIDERDORP - Wie de bur gemeester iets aanbiedt voor de gemeente, krijgt niet al leen een royale handdruk. De wetgever wil, dat de ge meente de milde gever ook formeel bedankt: de raad moet een bewijs van ont vangst geven in de vorm van een besluit, waarin de gift wordt aanvaard. Ter gelegenheid van het berei ken van het hoogste punt van de eerste kleuter- en ba sisschool in „Binnenhof" heeft de directie van Noor- lander Bouw BV de gemeen te Leiderdorp vertegen woordigd door de burgemees ter een cheque van 1.000 overhandigd, welk bedrag zal worden bijgeschreven op de rekening die Leiderdorp heeft bij de Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten te 's Gravenhage. B. en W. stellen de raad nu voor, „het be- het meer „geoogd" hebben. drag te verantwoorden op de kapitaalsdienst met de be stemming: het aanbrengen van beplanting bij de nieuwe scholen in Binnenhof", welke bestemming er door de schenker aan werd gegeven. Zonder twijfel heeft de wetge ver de eerlijkheid noch de vergeetachtigheid van de burgemeester in het alge meen niet op de proef willen stellen. Maar inmiddels is het óók weer betaaldag ge weest voor alle ambtenaren die het raadsbesluit hebben moeten voorbereiden en af wikkelen alsook voor het bankpersoneel in Den Haag. Hun salarissen zijn wel niet hoog maar van de rente van duizend gulden over een paar maanden kunnen ze ook niet leven. Had Noorlander niet beter meteen een vrachtwagen vol groen uit Boskoop kunnen laten ko men? Ook als cadeau zou VJR geeft carnavalsfeest ROELOFARENDSVEEN De Vrije Jeugd Recreatie organi seert volgende week vrijdag een groot carnavalsfeest in „De Al keburcht". Jongens en meisjes tussen 11 en 16 jaar kunnen a.s. zondag kaarten kopen in de be nedenzaal van het dorpshuis. Tevens kan er dan kennis ge maakt worden met de leiders van de VJR, die zondags toe zicht houden, wanneer jongens tussen tien en zestien jaar ko men biljarten autoracen, voet ballen, sjoelen en kaarten. Op het carnavalsfeest verleent de boerenkapel Liefde voor Harmo nie zijn muzikale medewerking van half acht tot elf uur. Het is de bedoeling dat ieder gecostu- meerd in het dorpshuis ver schijnt. van de raad zich gewonnen al bleven er nog veel vragen, die men graag beantwoord had wil len zien. Zoals de grootte van de bedrijven en vooral de aard in verband met mogelijke hinder voor omwonenden". Wethouder de Mooij merkte in de discussie nog op, dat met dit plan en de ervaringen van de combinatie een goed antwoord gekregen kan worden op de vraag of er in Rijnsburg werkelijk bedrijfs ruimte te kort is. De raad besloot voorts met enige tegenzin de panden Valkenburg- se weg 61 en 63 aan te kopen voor 674.426,30. Tegenzin omdat de verkopende firma na de behan deling door de commissie nog weer een jaar verlenging van de ontruimingstermijn had ge vraagd. „Het onderste uit de kan halen" werd bitter opge merkt. Over 14 dagen het kon niet eer der zal het college een pre advies uitbrengen over een brief van de kerkeraad, de ARP en GPV-fractie aan de commissie. Deze instanties hebben ge vraagd de vergunning van de heer L. van Duyn tot exploita tie van een barcentrum aan de Rijnsburgerweg in te trekken. schikbaar te stellen om 2 of 3 maal per jaar een gemeentelijk informatieblad zit te geven. B. en w. hebben zich overigens nog niet over vorm en opzet informatieblad uit te geven. NOORDWIJKERHOUT Op de zien. Aanbevolen wordt de heer agenda voor de dinsdagavond te P. v. d. Hulst, voorzitter van houden raadsvergadering staat GlOS. nog niet de behandeling voor de De raad wordt verder nog voorge- door mevr. Kouwenhoven en stcld het buffet van het Sportge- Mr. J. P. van den Bosch inge- bouw in De Zilk te verpachten diende „communicatie"-nota. aan de heer H. P. Nederstlgt. Wel zuilen de raadsleden, die de De voor 1973 redelijke pacht- gemeente of de raad in de ver- pr'js is berekend op 4.500,--. schillende instellingen en orga- In oktober 1972 is aan do Stich- nisaties vertegenwoordigen, ting Bejaardenhuisvesting dc over hun bevindingen in het 2e grond voor de 119 flats en het dienstencentrum verkocht. Om de exploitatie wat te verlichten besloot de raad, dat de Stichting over de te betalen koopsom van 610.000,-- eerst vanaf 1 januari 1974 rente verschuldigd zou zijn. De agenda telt verder weinig ver meldenswaardige punten. De aad zal hebben te zorgen de financiering van de onderwijs- Gedeputeerde Staten vonden het uitgaven in 1973 op het punt van de exploitatie. Ook de ver dere agendapunten zijn min of meer routine-kwesties. Het pachtcontract van een perceel grond langs de 's-Gravendamse- weg moet worden verlengd en in de vacature in de commissie van beheer voor de Gem. Dienst Sportakkommodaties door het neerleggen van het lid maatschap door de heer S. A. Passenier moet worden voor niet juist goedkope woningen met een lage huur te realiseren door het renteverlies tijdens de bouw voor rekening van de ge meente te nemen. In overleg met. het bestuur der Stichting wordt nu de valuta-datum op 1 januari 1973 gesteld. Tegelijker tijd zal de minister gevraagd weiden om, in verband met de gestegen kosten, de premierege ling 1973 i.p.v. de regeling 1972 toe te passen. LEIDEN- In de maand ja nuari zijn de volgende voor werpen gevonden: Autoreser vewiel, dameszonnebril, da mespolshorloge, sleutels, he renpolshorloge, sportschoen, damesportemonnee, heren- bril, broche, damesring, bont muts, armband. mandje, bankbiljetten, elementsteu- nen, herenhandschoen, dames handschoenen, kinderschoen tjes, damesbril, borduurlap, schoudertas, trouwring, sportkleding, koffer, borduur lap, schoudertas, dekzeil, beurs, bedelketting, blokfluit, accu, contactlenzen, kinder- bril, boodschappentas, tas met wasgoed. Inlichtingen hierover zijn te krijgen op Nieuwsteeg 8 op woensdag tussen 14.00 en 17.00 uur. LEIMUIDEN In de kan tine van sv Kickers '69 is weer geklaverjast. Uitsla gen: 1. C. van Steyn 5928 2. A. Vernooy 5767 3. L. Zemel 5751 4. .1. Markwat 5570 5. Van Alkemode 5525 6. Van van Velzen 5442 7. B. van der Klauw 5372 8. Th. van der Voort 5346 9. mevrouw de Lange 5933 10. W. Lunen burg 5032. LEIMUIDEN De LTB or ganiseert vanavond een kla- verjasavond bij J. Keijzer. Aanvang 20.00 uur. LISSE Pe Lissese afde ling van de Nederlandse Christelijk Vrouwenbond hield haar maandelijkse bij eenkomst in Salvatori. Spreekster was mevrouw Van der Pias-Korenhof. Zij besprak de gevolgen en de nadelen van de menopauze. Na afloop van de inleiding konden de leden vragen stel len in verband met het on derwerp. LEIMUIDEN Schaakver eniging „De doorzetters" heeft in de onderlinge com petitie de volgende uitslagen behaald: Groep I: C. Beuk sr.-J. Brand C—1; P. Vroom- land—G. Stemhart 1—0; L. Hogeboom—C. Zemel 1—0; J. v. d. Meer—C. Beuk 1—0; C. Beuk sr.—L. Hogeboom 01. Groep II: J. Stiens—A. Hillebrand 1—0; A. v. d. Bos B. Blom V?'/zl L. Stiens C. Kraakman 0—1; A. Hil lebrand—J. Stiens 0—1. SASSENHF.IM Op het kruispunt bij het Postviaduct zijn een v.w. bestelwagen en een personenwagen. De be stelwagen verleende geen voorrang aan een van rechts komende personenauto. De bestuurder van de personen auto werd zwaargewond. De wagens werJen totaal ver nield. SASSENHEIM In de re creatiezalen van „De Schut- se" en „St. Bernardus" wordt de wereldgebedsdag gehouden met een liturgie. Zowel katho'ieke als protes tante leden van het vrouwen comité hebben deze liturgie, die in de Schutsc om 9.15 en in St. Bernardus om 11.00 uur begint, samengesteld. SASSENHEIM - Bij de po litie komen herhaaldelijk klachten binnen van bewo ners die hinder hebben van loslopende honden. De politic wijst erop aut het verboden is honden los te laten lopen, zodat proces-verbaal kan vol gen. WASSENAAR Folk- en blueszanger Ben Brouwer treedt morgenavond (20,30 uur) op dc sociëteit Time Out aan de v. d. Wcrve- straat. Ook niet leden zijn welkom. Smém LISSE Ter hoogte van de ruine van Dever heeft bloembollenex portbedrijf Onderwater en Co een nieuw gebouw laten bouwen. Hiertoe werden zij gedwongen door het al maar groter worden van het bedrijf. De architecten A. Paardekooper uit Lisse heeft bij zijn ontwerp zoveel mogelijk rekening gehouden met het landschap. Het gebouw wordt omringt door allerlei struiken en een waterpartij. Deze eiken wapenstoel Deze prachtige eiken wapcnstoclen zijn bekleed met eersteklas skai (geen plastic) en voorzien van een mooi eiken schildje in de rug. De normale verkoop prijs van deze fraaie stoelen is 480.- per 4 stuks, maar nu als extra voordeeltje voor (Leverbaar in rood, tabak, beige en groen). Haarlemmerstraat 150-154 LEIDEN Den Heag-Rotterdam-Voorschoten Jeugdcarnaval in Oegstgeest OEGSTGEEST - De Katholieke Jeugd en Jongerencommissie organiseert voor de vijftiende maal een kindercarnaval. Op zondag 4 maart barst het feest om 11.30 uur los In de grote zaal van het Willibrordgebouw. Het feest is bedoeld voor de kin deren van 0 tot 10 jaar. Er zijn evenals vorige jaren weer de leukste, origineelste en op vallendste kleding. Ook groepen kunnen een prijs krijgen. 1000 Bridgers verwacht in „Kaasdrive" BODEGRAVEN Dc jaarlijkse Bodcgraafse kaasdrive gaat een evenement worden In de brld- gewereld. Reeds heeft dc tele visie zijn belangstelling getoond. De voorronden starten op 30 maart; de finale Is op 11 maart. Huiskamerbridgers en grootmees ters zullen in twee poules strij den om de prijzen. De gemeente heeft twee legpenningen be schikbaar gesteld. Als sponser treedt op het kaasbedrijf Baars- Kaas. De finalisten krijgen al len kaas. Deze kaasdrivc op landelijk niveau verwacht 500 paren en tegelijk een stuk pro paganda voor Bodegraafse kaas en. bridge. Bevolking van Alkemade weer gegroeid Alkemade De bevolkingscijfer zijn per 1 jan. 1972: 5826 man nen, 5442 vrouwen, in totaal 11268. Vermeerdering door ge boorten 102, mil., 104 vr. is 106; vestiging 176 mn, 211 vr. is tO' taal 387; in totaal 593. Vermin dering door overlijden 33 mn. en 16 vr.; vertrek 124 mn., 181 vr. is 305; totale verminderin 354. Bevolkingscijfer per 1 jan. 1973 is 5947 mn en 5560 v. is to' taal 11507 is 239 meer dan op I jan. 1972. Aantal verhuizingen binnen de gemeente 476. Hej aantal voltrokken huwelijken 115.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9