fianen ïï®®rp OQ K&O beconcurreert Schouwburg Geen jeugd open in voors telling N. BINK f Nieuws van de universiteit OOK Wat u moet weten —«AGINA 11 VRIJDAG 23 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT stad en streeknieuws Hi-Fi platenspeler Thorens-T.D. 150 compleet met voet, kap en ORTOFONE-element van f599,- voor 477, 6 jaar garantie. FÖTO/FILM/FONO □ATSUN dlau, ALTTüBEDR'JF broertjes SASSENHEIM 02522-12921 ri n I i lil Li K§Êfe&St.&3 LEIOEN t*L2«7/t7 juwelier - horloger eigen graveer- er HOOIGRACHT 45 reparatie-inr. - LEIDEN „MOFA 99 Voor eerste klas gebruikte automobielen met 6 mnd. volledige garantie op on derdelen en arbeidsloon. Ruime keus in iedere prijsklasse. Financiering verzorgen wij voor iedereen. Inruil mogelijk. AUTOMOBIELBEDRIJF „MOFA" Wassenaerlaan 2, Rijnsaterwoude Tel. 01721 - 8599 - 01713- 2215 LEIDSE BANDEN SERVICE DE BANDENSPECIALIST - Alle merken uit voorraad leverbaar. ;ren - balanceren - uitlijnen. Doeslaan 40, Leiderdorp, Telefoon 01710 - 32400 - Geopend dagelijks uur; vrijdagavond tot 10 uur; zaterdags van 8-13 uur. ROOSEN OPTIEK Kort galgewater 1 Leiden ALLE BRILLEN 2 JAAR GRATIS VERZEKERD CARAVANS »r dan 60 Toer- en Sta caravans van Topmerken, vindt u bij ons. O.a. Kip, Cavalier, Gold stream. Rinel, Delmont, Parkland, accesoires, reparaties en verhuur. CHRISPIJN Caravan Bedrijven b.v. Rijndijk 123 Lelden Telefoon 01710-64256 Persoonlijke leningen v.in f Kioo.- tol lu.tmu aflossing 1 lot 5 jaar. 2de hypotheken Aflossing Ti tot 10. jaar. lilt. J I.KFFI.ANG Itrllamvstr. ti - Gouda Telefoon 01820—'150471 „De Herbergh aar u gezellig eet. t specialiteiten restaurant 99 Hoofdstraat 129, Noordwijk aan Zee, Tel. 3900 (01710). HAARPROBLEMEN voor de nieuwste ontwikkelingen op haarwerk (aparte salons). Breestraat 32, tel. 01710-25212 kGa gerust overal kijken want tenslotte koopt u toch leuke FAUTEUIL bij: \}la$ Sinds 1890 waar u ook dat bankje, kastje en dat andere H Kastje en ai beitje kocht. I Lage Rijndijk - Leid Leiden - Tel. 43189 Donderdag ook 's avonds 7.00-9.00 uur geopend! Kinderen apart. Leiden Wie afgelopen zaterdag de voorstelling van „Suiker' in het Rijnlands Lyceum heeft bijgewoond, zal zich ongetwijfeld verbaasd hebben over het grote aantal middelbare scholieren, dat daar die avond aan wezig was. Op een> totaal aantal bezoekers van rond 400 waren dat er ongeveer 350 en de conclusie lag voor de hand dat ook Leiden eindelijk was afgestapt van het oude systeem van de besloten schoolvoorstel lingen en het „verplichte theaterbezoek" van bepaal de groepen jongeren had geïntegreerd in het normale uitgaansleven. Nog verbazingwekkender is derhalve de wetenschap, dat meer dan de helft van deze scho lieren in het bezit waren van een toegangsbewijs, waarvoor de normale prijs was betaald, en dat het aanbod van de directeur van de Leidse Schouwburg om alle jongeren in schoolverband tegen CJP-prijs binnen te laten door de heer Weber, directeur van K en O, bij herhaling „een stommiteit' is genoemd en derhalve door hem verboden werd. Nog vreemder werd de zaak, toen een leraar naar K en O opbelde met de vraag of hij voor zijn leerlingen (niet in het bezit van een CJP) reductie kon krijgen en hem werd medegedeeld, dat dit onmogelijk was, maar dat hij wel voor een nog lagere prijs naar de speciale schoolvoorstelling kon, die na de gebleken belangstelling voor de „gèwone" voorstelling inder haast door K en O (via de Commissie Jeugdvoorstel lingen K en O/LJA) georganiseerd was. Het blijkt dus in Lelden mogelijk te zijn, dat een door de gemeente via de Leidse Schouwburg gesubsidieer de voorstelling duidelijk beconcurreerd wordt door een eveneens door de gemeente Leiden gesubsidieerde instelling (K en O). Deze concurrentiepositie wordt nog vergemakkelijkt door de van de gemeente uitge gane verordening betreffende de Leidse Schouwburg commissie, die o.m. bepaalt dat aard en data der voorstellingen, keuze van de stukken en toegangsprij zen, publiciteitsmiddelen en verkoopmethoden slechts in samenwerking met K en O bepaald moeten worden. Allerwegen in den lande is men gedurende de afgeloper jaren teruggekomen van het oude systeem van de bc sloten „culturele" jeugdvoorstellingen voor de hoger klassen van de middelbare scholen. De redenen hie voor waren zowel van praktische Eds van ideële aard Enerzijds eisten deze voorstellingen natuurlijk een ge heel aparte organisatie buiten het normale schouw burgprogramma om, anderzijds bleek de „motivatie' in een korte spanne tijds aan ingrijpende wijzingen onderhevig te zijn geweest. Als voornaamste oorzaak van deze wijziging kan de versnelde en vervroegde emancipatie van de jeugd worden genoemd. Op steeds jeugdiger leeftijd wordt men voor vol aangezien, als 18-jarige kan men zelfs al meebeslissen over ons landsbelang. Zuiver didac tisch gezien zijn de zgn. schoolvoorstellingen een in breuk op deze ontwikkeling. Het is voor een 17-jarige scholier zonder meer gênant te noemen dat hij cultu reel nog niet voor vol wordt aangezien en klassikaal onder leiding van een leraar naar de schouwburg moet. Men kan hem niet kwalijk nemen dat hij, nu zijn onvolwassenheid nog eens extra benadrukt wordt, zich ook extra onvolwasen gaat gedragen en probeert het „uitje" door een paar onordelijkheden een beetje meer op te fleuren. Ook andere argumenten pleitten vóór afschaffing van de traditionele schoolvoorstelling. Een belangrijk edu catief doel was van meet af aan de jeugd zover te krijgen dat zij op eigen initiatief de schouwburg ging bezoeken en het zal iedereen zonder meer duidelijk zijn, dat er in dit verband van een „gewone" voor stelling een grotere stimulans zal uitgaan dan van een schoolvoorstelling, een gang van zaken die door de instelling van het Cultureel Jongeren Paspoort in grote mate bevorderd is. Tot slot kan men zich afvra gen of het wel juist is, dat de artistieke daad van een toneelvoorstelling ondergeschikt wordt gemaakt aan en als kapstok wordt gebruikt voor educatieve doel einden. Op grond van al deze overwegingen is door het WIKOR, het dienstverlenend instituut voor de musische vor ming van de jeugd, enige jaren geleden het zgn. WI- KOR-regio-plan ontworpen. Dit houdt in dat de schouwburgen een aantal voorstellingen openstellen voor groepsbezoek door de jeugd, tegen gereduceerde prijzen. Niet alleen wordt aldus de jeugd geïntegreerd in het normale schouwburgbezoek, maar ook worden leraren en leerlingen op deze manier in staat gesteld uit een groter geheel juist die voorstellingen uit te kiezen, die zij zelf belangrijk vinden voor hun culture le en algemene ontwikkeling. De Leidse situatie is nog geheel gebaseerd op het oude systeem. Twee leraren, die pedagogische waarschijn lijk zeer wel onderlegd zijn, maar meestal geen enke le deskundigheid op toneelgebied bezitten, keuren een stuk en leggen hun oordeel voor aan de Commissie Jeugdvoorstellingen. De normen voor deze keuring zijn nooit vastgelegd en dus volledig subjectief. De kans bestaat dus dat een leraar een bijzonder goede voorstelling afkeurt „omdat er niet beschaafd genoeg in gesproken wordt". (De mening van de leerling doet niet ter zake). Een ander nadelig punt is, dat er altijd gemikt wordt op een uitverkochte voorstelling. Hebben in geheel Leiden maar enkele leraren interesse in een bepaalde voorstelling, dan komt deze niet als schoolvoorstelling in aanmerking. Het WIKOR-regio-plan zou in deze si tuatie zonder meer een uitkomst betekenen. Veel werk, dat nu door docenten in hun vrije tijd moet vorden gedaan, zou hierdoor overbodig worden, er ok zouden voorstellingen, die minder in de algemenr >elangstelling staan, tegen een sterk gereduceerd' irijs door de schooljeugd bezocht kunnen worden, en het plan echter anderhalf jaar geleden in Leider ter tafel kwam, stuitte het op heftige tegenstand var. K en O, die het niet nodig vond dit belangrijke aan deel in de culturele ontwikkeling van de Leidse jeugd aan de schouwburgdirectie in handen te geven, omdat er „door de commssies genoeg gedaan werd". Beslo ten werd dit punt niet op de eerstvolgende commissie vergadering te bespreken (er wordt door de Commis sie Jeugdvoorstellingen één, soms tweemaal per jaar vergaderd). Toen de toenmalige secretaresse van K en O in haar nevenfunctie van voorzitster van de Commissie CJP te Leiden het onderwerp toch ter tafel wilde brengen, werd haar door de heer Weber een soort spreekverbod opgelegd dat erop neer kwam, dat zij als secretaresse alleen maar voor de notulen had te zorgen. Een en ander, culminerend in de vreemde gebeurtenis sen rond „Suiker", was voor ons natuurlijk aanleiding om de heer Weber, momenteel directer van K en O, over enkele zaken om opheldering te vragen, aller eerst over de gang van zaken bij de Commissie Jeugdvoorstellingen K en O/LJA in het algemeen, en vervolgens over de gebeurtenissen rond „Suiker" en het WIKOR-regio-plan in het bijzonder. Over het werk van de commissie toonde de heer Weber zich bijzonder tevreden: „In geen stad gebeurt het zoals hier, dat de docenten er zo bij betrokken zijn, dat het allemaal zo goed voorbereid wordt", moest hij toegeven dat de subsidie, waarvoor op de gemeentebegroting voor school- en bedrijfsjeugd men bijna 60.000 is uitgetrokken, niet altijd naai „culturele voorstellingen" ging, zoals die op dezelfde gemeentebegroting worden genoemd: „Ach, het hoeft niet allemaal zo cultureel te zijn, als het maar leuk is", waarbij het begrip „leuk" even later omschreven werd als „wel educatief". Hieronder viel bijvoorbeeld een voorstelling van rfe Leidse amateur-toneelvereni ging „Litteris Sacrum", enige weken geleden, „die krijgen geloof ik ook weer een subsidie als ze voor schooljeugd spelen". Mede om deze goedlopende schoolvoorstellingen zoveel mogelijk te beschermen en zelfs nog meer op te pep pen, is door de Commissie Jeugdvoorstellingen a directie van de Leidse Schouwburg verboden om de gewone voorstellingen, die wel toegankelijk zijn voor CJP-houders, d.m.v. affiches e.d. reclame te ma ken op middelbare scholen. „Een open afffichering kan immers gevaar opleveren, het zou ten koste kun nen gaan van de schoolvoorstellingen". Wel is enige tijd geleden de schooljeugd tegen gereduceerde prij zen toegelaten bij een „gewoon" concert in de Stads gehoorzaal, een experiment waar men van K en O-zij- de bijzonder tevreden ouer is („erg leuk, helemaal geen rotzooi"). De premature toezegging van de heer Van Dam, direc teur van de Leidse Schouwburg, om schooljeugd in groepsverband tegen CJP-prijzen bij „Suiker" toe te laten, werd hem door de heer Weber bijzonder kwa lijk genomen. „De heer Van Dam en ik zitten samen in de sectie Vorming van de Culturele Raad, waar het CJP onder valt. Als je nu ook andere mense gen CJP-prijzen binnen laat, ga je fout. Dit kan ik niet maken, hier kan ik de hand niet mee lichten. Het is bovendien onredelijk tegenover de werkende jeugd". Onze argumenten, dat dit toch in andere ste den blijkbaar wel mogelijk is en dat er bovendien voor „Suiker" meer belangstelling was dan in één schoolvoorstelling gehonoreerd kon worden, terwijl het niet te verwachten was dat de gewone voorstel ling uitverkocht zou raken, werden beantwoord met: „Ik wil geen precedent scheppen. Als dit één keer ge beurt. bestaat de mogelijkheid dat scholen en ouden- van-dagen-tehuizen bij slecht lopende voorstellingen als opvulling gebruikt worden". Commentaar van de heer Wber op het WIKOR-regio- plan: „Als de commissie, dus de docenten, dus de scholen de voorkeur geven aan de huidige situatie er dit nog in opgaande lijn is, ga ik dit echt niet veran deren. Ik vind dat het uitstekend functioneert en ik zie geen noodzaak deze werkwijze te wijzigen". Onze laatste vraag betrof het feit dat de Commissie Jeugdvoorstellingen aan zijn monopolie-positie toch wel verplicht was om iets alerter te reageren i.p.v. zoals bij „Suiker" pas een schoolvoorstelling af te sluiten zodra gebleken is hoeveel belangstelling er voor de openbare voorstelling is. Het antwoord luidde kort maar krachtig: „Je kunt niet overal bovenop springen. We hebben het hier al druk genoeg". WÊKÊÊÊMI Burg. Smeets- weg moet afgemaakt ZOETERWOUDE Bij de rond vraag kwam de heer J. v. Die- men terug op een zaak waarop hij al eerder de aandacht had gevestigd. Het ging om de moei lijkheden die de chauffeurs van grofere wagens ondervinden bij de bochtige aansluiting van de Ommedijkseweg met de Burge meester Smeetsweg nabij de spoorovergang. De voorzitter m2ende dat haastige automobilisten zichzelf daar in moeilijkheden brengen. Men stoort zich weinig aan de snel heidsbeperking van 30 km. en ook de paaltjes met reflectoren welke in de berm zijn geplaatst worden niet ontzien. Burge meester Detmers zag hierin een nieuw argument om zo snel mo gelijk tot volledige aanleg te kunnen overgaan KVP-lijst van Zoeterwoude is nu uitgeput ZOETERWOUDE Gisteravond werd de heer J. van Nierop, lid van de K.V.P., geiinstalleerd als lid van de gemeenteraad. Dat was het zevende raadslid dat vervangen werd sinds de ver kiezingen van 1970 (ruim 50%). Brugeraeester Detmers sprak dan ook de wens uit dat de nu zittende leden de rest van de reis geheel zouden meemaken want het behoeft geen betoog, dat de vele wisselingen het goed functioneren van de raad niet bevoderen. Voor de K.V.P. zou den er bij een nieuwe vacature levensgrote problemen opdoe men want de kandidatenlijst is uitgeput. Weliswaar komt daar als laatste de naam van de heer P.J. Overdevest op voor maar deze is inmiddels van het Julia- napark verhuisd naar het Lei- derdorpse Ocketirode. Voor de K.V.P.-ers geldt nu meer dan ooit: blijf zitten waar je zit. RIJPWETERING In oktober vcrlg jaar is het volksdansen, onderdeel van de jeugd- en sportver. „De Rippers", nieuw leven ingeblazen. Maanden lang hebben een viertal leidsters met een groep van on geveer 40 jeugdige leden enthou siast en intensief geoefend, om morgenmiddag (zaterdag) een verantwoorde eerste openlijke uitvoering te geven in de grote zaal van het Dorpshuis. Zij hebben zich ook beijverd om, zelf prachtige uniformen en hoofdtooien te vervaardigen, zodat het geheel een kleurrijk aanzien heeft. Het programma omvat een groot aantal dansen uit verschillende landen. Volksdansers van Rippers vooreerst in het openbaar Tijdens de pauze worden onge veer 100 schitterende kleuren dia's vertoond, waaronder velen van de laatst gehouden kamp- week in Breda. De toegang tot deze uitvoering, welke om half drie begint, is voor iedereen ge heel gratis. Rentabiliteit boom kwekerijen BOSKOOP (ANP)- den van 510 tot 1970, de op brengsten van 470 tot 3080. De bedrijven met een hogere op brengst dan 1.000 per are had den gemiddeld een netto over schot van 43 per 100 kosten; die met een lagere opbrengst een netto overschot van 8 per 100 kosten. Het inkomen De kostenstijging ten opzichte van boomkwekers op 26 onder zochte bedrijven in Boskoop was over 1971/1972 gemiddeld 38.800 zo vermeldt een publi- katie van het Landbouw- Econo misch Instituut in Den Haag. Van de ondernemers had 26 procent een inkomen van meer dan 40.000, 57 procent verdien- De bruto-investering de tussen 25.000 en 40.000 enHMMM 17 procent tussen 15.000 en 25.000. Kosten en opbrengsten van de 26 bedrijven liepen soms ver uit een. De kosten per are varieer- van 1970/71 was 18 procent. Deze was het gevolg van hogere arbeidskosten (8 procent), stij ging rente en afschrijvingskos ten (4 procent), hogere mate riaalkosten (3 procent). De overige kosten stegen met 3 procent. duurzame produktiemiddeien was over 1971 gemiddeld 4300 per be drijf. De netto investering (bru to investering minus afschrij ving) bedroeg gemiddeld 900 per bedrijf. Leiden Op een proef schrift getiteld: „Het fami liesysteem der Volkscreolen van Paramaribo" is de heer Buschkens gepromoveerd tot doctor in de Sociale weten schappen. Dr. Buschkens, hoofdmedewerker bij het in stituut voor Culturele Antro pologie en Sociologie geeft in zijn proefschrift een be schrijving en analyse van het familiesysteem van de Volkscreolen en hun voorou ders, de negerslaven die in dertijd naar Suriname zijn gevoerd om arbeid te ver richten. Veel aandacht wordt besteed aan Afrikaanse cul tuurelementen die in het fa milieleven van de Volkscreo len een belangrijke rol spe len. In 1964 en 1965 verbleef dr. Buschkens in Suriname voor studie. Tot doctor in de sociale we tenschappen is cum laude gepromoveerd, de heer J. de Leeuw uit Katwijk aan Zee. Hij promoveerde op een proefschrift geiteld: „Cano nical analysis of categorical data". Dit zeer fraaie eiken wandmeubel Vervaardigd van uitgezocht Slavonisch eikehout e zeer praktisch ingedeeld. Overal is aan gedacht: aan uw boeken, uw TV, uw glaswerk, uw servies goed. Voorzien van 3 grote laden en zeer veel opbergruimte in de 6 bovenkastjes. De normale winkelprijs van deze unieke wand is f 1290.- Nu extra voordelig voor 1090.- Haarlemmerstraat 150-154 LEIDEN Den Haag-Rotterdam-Voorschoten Philaleliste in Noordwijk actief NOORDWIJK De postzegelver zamelaars van Noordwijk zetten dezer dagen de zakelijke feiten van hun verenigingen in jaar- of maandelijkse vergaderingen op een rijtje. De Internationale Ver. Philatelica hield een jaarvergadering waar in werd aangekondigd, dat dit jaar een actie gevoerd zal wor den om het 100ste lid in te schrijven. De gelukkige krijgt een kroningszegel van 1898. Me degedeeld werd, dat de rondzen dingen een omzet van 8000 werd gehaald. De Ver. van Postzegelverzame laars „Noordwijk" gaat dit jaar het 25-jarig bestaan vieren. Een commissie bestaande uit mevr. Vos en de heren Schipper, On derwater, Van Ruiten en Braun gaat een programma op zetten. Tijdens de laatste maan delijkse vergadering werd me degedeeld, dat 23 april (Tweede Paasdag) in de St. Willibrord Mavo een ruildag wordt ge houden. Bij Hollandia commissie van deskundigen ALPHEN A/D RIJN - De geko zen leden van de ondernemings raden van Hollandia Tricotage- fabriek BV te Veenendaal en van de vestigingen te Lopper- sum. Alphen a/d Rijn en Hech- tel (België) hebben gisteren in verband met de adviesaanvraag van de directie over de voorge nomen sluiting van een van de vestigingen besloten een com missie van deskundigen in het leven te roepen. Deze commis sie zou advies moeten uitbren gen over de adviesaanvraag van de directie aan do onderne mingsraden. Het besluit van de or-leden is genomen in overieg met bestuurders van de indus triebonden. De commissie zal bestaan uit één lid aan te wijzen door de onder nemingsraden en de vakbonden, één lid aan te wijzen door de di rectie en een neutrale voorzit- LEIDEN De Duitse her dershond is het onderwerp van een lezing met lichtbeel den, die de heer J. G. Haan dinsdagavond, 27 februari a.s. houdt voor de Kynolo- genvereniging „Rijnland". De voordracht, belangrijk voor fokkers, exposanten, candidaten „Bewegingsleer" en zo-maar-hondenliefheb bers, begint om kwart over acht in de Stadsgehoorzaal. BOSKOOP De heer W. H. G. Brouwer is benoemd tot hoofd van de openbare basisschool, in Snijdolwijk west 1. De heer Brouwer was reeds per één augustus 1971 in tijdelijke dienst als hoofd van genoemde school. Deze school heeft voorlopig onderdak gekregen in enige lokalen van de nieuwe r.k. basisschool de „Zeven sprong,, eveneens in Snijdel- wijk. HAZERSWOUDE De geplande Kaartavond in de kantine van St. Bernardus gaat niet door. De avond zou morgen gehouden worden. HAZERSWOUDE - De Ha- zerswoudse afdeling van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen houdt a.s. dinsdag haar jaarvergade ring. Na ifhandeling van de huishoudelijke zaken, zal de eenacter „De remmen los" opgevoerd worden. Tevens zal het werk van de wand kleden- en sieradencursisten worden geëxposeerd. Aan vang 19.45 uur. HAZERSWOUDE - Jeugd leden van Avanti" houden volgende week zaterdag weer een oud-papler-actie. LEIDERDORP - De club voor slankhliivers van Gra tia van Oer Oye start ook in Leiderdorp. Leidster is me vrouw L. de Lruyn-De Man, Irenestraat 32 Mannen zijn ook hartelijk welkom. Cur susgeld is 45 gulden per maand met een inlegbedrag van 15 gulden. LEIDSCHENDAM Deel nemers aan de Stille Om gang kunnen zich melden bij A. Zuydwiik, Prinses Anna- laan 320, H. Peters, Burg. Velthuysenlaan 264, H. Dui venvoorden Burg. Duyven- dijklaan 49 en C. Pouw Nieuwstraat 153. LEIDSCHENDAM Kleu ters van „Spcrtlust" geven zaterdag een demonstratie in de gymzaal Prinsenhof-I. Aanvang i2.00 uur. LEIDSCHENDAM Stich ting Het Schor lconcert orga niseert a.s. dinsdag drie uit voeringen n het Tip-Top-ont- moetingscentrum. Het pu bliek maant samen met Se rai Marcells, Walter van Cancy en Justus Jeasayes tekst en muziek. De uitvoe ringen beginnen respectieve lijk om half tien, elf uur en half twee. LEIDSCHENDAM De groep „Pan" treedt morgen avond in „Sater" op. De voorstelling begint om half negen. De toegangsprijs is 2,50. LISSE Op woensdag 28 febr. (4e woensdag) wordt in Lisse grof hulawil opgehaald in Wijk 2 Poelpolder met de flats en des middags in Wijk 1 (het niet in de Poelpolder gelegen gedeelte van de Maandagwijk. LISSERBROEK In de Lisserbroek zal op a.s. woensdag 28 febr. (4e woens dag van de maand) grof huisvuil worden opgehaald door de Reinigingsdienst Haarlemmermeer. OEGSTGEEST In het Gemeentecentrum wordt vanavend etn Eucharistie- avondmaal gehouden. Aan vang 20.00 uur. OUD ADE - Nadat reeds het eerste team van Jong Ade kampioen i9 geworden, spelen Dames-Senioren 2 a.s. zondag ook de belangrijke wedstrijd tegen Westlandia. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de veilinghal te Poeldijk. Aanvang 12.1 uur. Bij winst zijn zij ook kampioen. r SASSENHEIM - Zondag avond 25 februari a.s. is er 's avonds om 5 uur een geza menlijke jeugddienst in de Gerfprmeerde kerk, waarin zal voorgaan ds. A. Westra, die als thema heeft „(S) AMENUU. Medewerking zal worden verleend door „The Revival Singers" uit Katwijk a.d. Rijn. TER AAR - Donderdag 1 maart a.s. organiseert de af deling Ter Aar van de Ne derlandse EHBO-<vereniging in het Dorpshuis een krings electiewedstrijd, waaraan acht ploegen deelnemen. De beste ploeg gaat naar de di strictwedstrijden, De avond begint om half 8, toegang VOORSCHOTEN De raads commissie voor strafver ordeningen. verkeer en ver voer komt maandag a.s. om acht uur 's avonds in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis. Op de agenda staan o.m.: voorstel len voor het instellen van verkeersmaatregelen voor de Essenlaan, de Veurseweg. de Oranjekade en het verbin dingspad Noord-Hofland Adegeest. Voorts komt een parkeerverbod aan de orde voor de Bloklaan. WARMOND Supporters van Warmu.ida kunnen zon dag met een bus mee naar Delft om de competitiewed strijd Concordia D—War- munda te volgen. De ver trektijden van de bus zijn: 12.30 u. vanaf het sportpark en 12.45 uur vanaf de Baan. WARMOND In het club huis van Wurmunda wordt morgen een klaverjasavond gehouden. Aanvang 20.00 WOUBRUGGE De plaat selijke afdeling van de Plat telandsvrouwen houdt op maandag 26 februari om 7.4 haar jaarvergadering in Het Oude Raedthuys. Bestuurs verkiezingen en bespreking programma volgende sei zoen. Op 27 februari start de cursus ..Ouderworden, bij blijven" bij mevrouw Faber. WOUBRUGGE In de By- zondere school wordt op maandag 26 februari om 7.45 uur een vergadering gehou den van de kiesvereniging van de CHU, Spreker het lid van GS, Ir. N. Buizerd over actuele politiek. ZOETERWOUDE - In het a.s. weekeinde zijn er twee bijzondere eucharistievereni- igingen. Zaterdagavond ver zorgen de geüniformeerde jeugdgroepen de dienst van 7 uur in de C.D.-kerk. Dit l.v.m. de gedenkdag van Ba den Powell. Zondagmorgen om II uur is er jongerenmis 1n de Sint Jan met als the ma; Wat Is geloven? Het jongerenkoor o.l.v. mevr. M. Scheffer van Haaster en de combo verlenen medewer king. ZOETERWOUDE De Sint Jansfanfare geeft mor genavond een herhaling van het succesvolle concert in het lichte genre, dot onlangs plaats vond in het Centrum. Plaats van handelingen „Ons Huls" aan de Dorpsstraat. Aanvang 8 uur, toegang gra lis. ZOETERWOUDE De K.P.J. ontvangt vanavond in het Don Boscohuis een bij zondere gast in de persoon van de Amsterdamse telc- paathypnotiseur Paul des Chats. Het zal er aan sensa tie niet ontbreken met de monstraties van doen insla pen- veranderen van smaak suggesties van hitte en koude, pijn en angst enz. POLITIE EN STUDENTEN IN ATHENE OP DE VUIST ATHENE (Reuter) In het cen trum van Athene Is het gister avond tussen de politie en stu denten, nadat laatstgenoemden het gebouw van de faculteit van rechtsgeleerdheid hadden ont ruimd, dat ze dertig uur bezet gehouden hadden. ten van Athene en vroegen om steun voor hun eis dat ze groter academische vrijheid krijgen. Op het Omoniaplein gingen drie honderd politiemannen tot een charge over. De vijfhonderd studenten vluchtten in zijstra ten. Gisteren is in het Arespark van Athene een bom ontploft. Twee personen liepen zware verwon dingen op. Kritiek directie astmakliniek op bestuur DEN HAAG (ANP) - Gtneei- heer-dlrectcur P. Zuldcma en directeur J. van Zljverden van de astmaklfniek „Eugenia" in Davos hebben In een open brief een stroom van kritiek geuit op het bestuur van de „vereniging tot behartiging der belangen van Nederlandse longlijders", die de kliniek exploiteert en die „Eugonia" per 1 april wil slui ten. Zij stellen dat het bestuursbesluit van maart 1972 om de kliniek te sluiten spanningen in de kliniek heeft veroorzaakt en een ver mindering van de patiëntenbe zetting tot gevolg heeft gehad. „Indien uw besluit niet in de we reld wos gekomen, hadden wij een pntiëntenbe/rtting gehad welke die van 1970 geëvenaard zou hebben". „Wij vrezen dat een aantal, ern stige en langdurige zieken, die tot nog toe in Dnvos komen, straks geen behandeling meer zullen krijgen in het hoogge bergte".

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11