Wassenaar stelt beslissing over plastic zak uit iSÈ I De1250cc DrumDraaiers. Hun advies: „Blijf niet achter. Draai een Drum!' Wat U OOK moet weten Op volging van drs Melgert in raad Voorschoten Wassenaar legt publieke tribune het zwijgen op WASSENAAR Bezoekers van de Wassenaarse raads vergaderingen krijgen geen gelegenheid vooraf hun zegje te doen over de agendapun ten. Een voorstel in die rich ting, gisteravond door frac tieleider E. H. Schuyer (Open Appèl) gelanceerd, verwierf buiten zijn eigen kring geen enkele steun. Burgemeester en wethouders verklaarden het niet oppor tuun te vinden. Ook de rondvraag keert niet terug. Voor deze suggestie kreeg Open Appèl alleen steun van de heren A. Lod der (Partij Wassenaar) en D. van Klaveren (CCP). In het nieuwe reglement van orde wilde Open Appèl ver der graag zien opgenomen, dat de raadsleden fractiege- wijs aan tafel plaats nemen en niet volgens leeftijd, Ir. G. H. C Theunissen (CCP) was daarentegen van me ning, dat er al hokjesgeest genoeg is in Nederland en dat het juist zo aardig is dat in Wassenaar de vertegen woordigers van verschillende partijen door elkaar zitten. Slechts Open Appèl bleek wijziging op prijs te stellen. De heer Schuyer boekte één succes: voortaan stemmen ook de wethouders, net als de „gewone" raadsleden in een door het lot bepaalde volgorde en dus niet langer aan het slot, nadat alle ande ren hun standpunt al hebben gegeven. Het ambtsgebed is afgeschaft in Wassenaar, onder protest van de heren C. van Rij en A. J. M. van der Klaauw (CCP). Hun fractiegenoot A. C. Duijvestijn verzette zich niet, aldus zijn toelichting, omdat hij niet zo onver draagzaam wilde zijn an dersdenkenden te verplichten naar het voorlezen ervan te luisteren. ALKEMADE In café Heemskerk wordt overmor gen een openbare vergade ring gehouden van de VGA. Aanvang 20 uur. PAGINA 6 DINSDAG 20 FEBRUARI 1973 leidse courant bollen- en vlietstreek WASSENAAR Met hand en tand verzette de Wassenaarse raad zich gisteravond tegen het voorstel de vuilnisemmers te vervangen door plastic zakken. Met 12 van de 21 stem men is uiteindelijk besloten de kwestie eerst nog eens in commissieverband te bespreken. Teruggenomen is ook het voorstel tot reconstructie van het westelijke deel van de Zijde- weg. Aanvaard daarentegen het minstens zo fel betwiste plan de openbare Schout-bij- Nacht-Doormanschool met twee lokalen uit te breiden. De viermansfractie van Open Appèl, minus de jarige nestor Chr. Theil, weigerde zijn stem uit vrees de anderhalve ton niet terug te krijgen van het Rijk. NOORDW1JK Adjudant W. Rendering gaat per I maart het Noordwijkse politiekorps verla ten. Hij is dan 35 jaar werk zaam geweest bij het korps, waar hij op 1 januari 1938 als agent van politie in dienst trad. Vooral de verkeersproblematiek had de speciale aandacht van de heer Rendering. Vandaar dat hij in 1948 lid werd van de ver- keersgroep. Buiten zijn werk ging zijn interesse uit naar acti viteiten van de Vereniging voor Volksonderwijs en de Ouder commissie van de Openbare school. Te zijner ere zal er 23 februari in de raadzaal een afscheidsre ceptie worden gehouden van 16.30 - 18.00 uur. DE KAAG Op hoogtijdagen met warm weer is het dringen bij het over steek je" naar het Kaageilpnd. Het verkeer op het „vaste" land zelfs het weinige verkeer op het eiland is dan danig ontwricht. Een lange stoet auto's staat regelmatig in het zonnetje te stoven, zonder dat de passagiers de frisse lucht krijgen, waarvoor ze toch naar het water zijn gekomen. De gemeente is' dan ook van plan de doorstroming iets te vergemakkelijken door het plaatsen van kaartjesautomaten, zodat in elk geval de tijdrovende afrekening wordt bespoedigd. W aarschuwingen van politie tegen inbraken in Voorhout VOORHOUT De politie van Voorhout heeft in verband met de recentelijk gepleegde inbra ken de bewoners enkele tips ge geven om deze inbraken zoveel mogelijk te vermijden. Zij raad mensen, die op vakantie gaan, aan dit te melden bij de politie. Uiteraard kan er dan geen volle dige garantie worden gegeven, maar er zal dan wel en oogje in het zeil worden gehouden. Het is gebleken, dat de inbre kers hun kans grijpen bij afwe zigheid van de bewoners. Hier door verdient het aanbeveling bij vertrek een licht in hal of gang te laten branden. Ook raad de politie de bewoners aan de buitendeur wel maar de kastdeuren niet af te sluiten. Dit in verband met eventuele braakschade die kan worden angericht en die vaak onvoor stelbaar is. VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdag weer bijeen. Gesproken zal o.a. worden over de opvolging van drs. Melgert (D'66). Het centraal stembureau wilde de heer Creemers benoemen. Deze heeft echter geweigerd. Nu wordt de heer N. Cok voorge dragen. Ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van het gasbedrijf in Voorschoten heeft het bedrijf een schenking gedaan van 10.000.- aan de bejaarden van Voorschoten. De gemeenteraad zal er over beslissen of deze schenking door zal gaan. Om te voorkomen dat bij de res tauratie van de Kimshoeve door vandalisme weer vernielingen plaats hebben, stellen B en W de «aad van een krediet van 7.50.— te verlenen voor het plaatsen van een hek. Het hek zal een hoogte krijgen van 2 meter en van harmonica gaas Andere agendapunten zijn: Het beschikbaar stellen van kredie ten voor de uitbreiding van ka bel en leidingnetten. Het benoe men van leden voor de commis sie advies en bijstand, benoe ming van een hoofdleidster van de „Speeldoos". Het verlenen van een subsidie voor de restau ratie van „Ter Wadding". Het vaststellen van gemeenschappe lijke regeling inzake woonwa gencentra. Vuilpraat je in Lisse LISSE De afdeling Lisse van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde maakte gisteren kennis met de V.A.M. Een ver tegenwoordiger van het vullver- brandingsbedrijf hield een cau serie over de betekenis die men in de loop van de geschiedenis aan het vuil heeft gegeven. Zo is bekend dat reeds in 1500 t 1600 bekend was wat men met vuil kon doen, maar men hecht te er geen waarde aan. Men gooide al het vuil gewoonlijk naar buiten. Pas in 1925 ging het probleem in Den Haag spe len. Men wilde een vuilverbran ding in navolging van Rotter dam en Amsterdam. Dat er wat gedaan moest worden is duide lijk, wanneer men bedenkt dat Nederland 26 miljoen ton vuil per jaar produceert. Spreker maakte een en ander aanschou welijk door dia's. HAZERSWOUDE Het standaardkwartet van de Ha- zerswoudse biljartvereniging „Het Scheepje" heeft zich hersteld van de minder goe de resultaten in de laatst ge speelde wedstrijden' in de hoofdklasse van de Leidse Biljart Bond. Het Scheepje versloeg het Zoeterwoudse De Vriendschap namelijk met 9—0. Na deze monster zege op de hekkesluiter heeft het „schippersteam" overi gens geen kijk meer op de titel, want de concurrentie won eveneens met ruime cij- i fers. HAZERSWOUDE De aan vankelijk voor 23 februari geplande wijkavond in het voormalige raadhuis te Ha- zerswoude-dorp, waar de burgerij uit het oosten van het dorp de milieuproblema tiek zou kunnen aansnijden, is uitgesteld. De commissie milieuhygiëne heeft de bij eenkomst nu vastgesteld op vrijdag 9 maart, eveneens in het voormalige raadhuis; - aanvang: 20 uur. HAZERSWOUDE Ir. A. Kamphuis is fractieleider ge worden van de AR-fractie in 1 de Hazerswoudse gemeente raad. De heer Kamphuis 1 maakt al deel uit van de commissie algemene zaken, financiën en openbare wer ken. De ARP'er De Wit blijift deel uitmaken van de com- f missie onderwijs en planolo gie. Het nieuwe raadslid i 4 Boot komt in de commissies onderwijs, en middenstand. Tevens zal hij deel uit gaan l maken van de Sportstichting. VALKENEVRG Woens dag 21 februari vanaf 20.00 uur, komt de gemeenteraad in een openbare zitting bij een. De agenda bevat o.m. de volgende punten: Verkoop woning gemeentelijk woning- bedrijf; diverse subsidieaan vragen; Subsidie Stichting Gezondheidscentrum; Kre diet inrichting Openbare School; Gemeenschappelijke regeling woonwagencentra; Vaststelling verordening Krot- I opruiming en doörstroming; Beheer gemeentelijk woning, bedrijf; Vaststelling voorbe- reidingsbesluit voor gebied gelegen tussen 't Joght en de nieuw ontworpen secundaire- weg nr. 4; Kosten Openbaar ondèrwijs; Nota inzake plan ning. 1.45 per pakje. De bezwaren tegen plastic huis- vuilzakken waren deels van fi nanciële, deels van milieuhygië nische aard. Wethouder mr.dr. W.F. van Gunsteren (financiën) kon de eerste wegredeneren door op te merken, dat het niet invoeren van de arbeidsbespa rende maatregel de gemeen schap ongetwijfeld op een nieu we verhoging van de reinigings rechten (40% maar liefst) zou komen. Zijn collega van openba re werken, mr. N.W.A. Brink, ontzenuwde vlotweg de andere bezwaren. Hij citeerde bij voorbeeld dr.ir. P.J. Bakker van het TNO, die heeft verzekerd dat plastic niet schadelijk is voor het grondwater en evenmin schadelijkse gassen teweegbrengt. Het gebruik van strokarton is heel wat schadelij ker voor het milieu, aldus de heer Brink. Het verwijt van raadslid E. H. Schuyer (Open Appèl), dat net college zich laat leiden door de uitspraak van slechts één deskundige, terwijl de deskundigen het onderling nog lang niet eens zijn, pareer de de wethouder met de opmer king: „Vanuit de raad heb ik niet één naam gehoord van een deskundige, die het tegendeel beweert." Argumenten dat plastic zakken zo gemakkelijk scheuren en bij voorbeeld niet bestand zijn te gen de kaken van een hond, Mr. Brink: „Plastic niet schadelijk" waardoor het Wassenaarse straatbeeld er niet op vooruit zal gaan, sneden volgens de heer Brink geen hout, omdat emmers net zo goed omgekiept worden. Veel belangrijker vond hij de opgedane ervaring, dat mensen van de reinigingsdienst cm lichter werk vragen vanwe ge hun gezondheidstoestand. De raad bleef echter onvermurw baar en zo moest stemming be slissen, dat er gisteravond nog geer. definitieve beslissing zou vallen. Het voorstel de Zijdeweg af te sluiten voor het verkeer In de richting Rijksstraatweg viel evenmin in goede aarde. Slechts de heer A.J.M. van der Klaauw (CCP) zwaaide het college lof toe voor de uitstekende wijze waarop het fietsverkeer ter plaatse wordt geregeld. VVD-fractievoorzitter mr. A. van Vuure daarentegen wilde juist de voormalige tramtunneltjes in het viadukt (een ervan is voor fietsers bestemd) gebruiken, om het van de Zijdeweg komende verkeer een mogelijkheid tot rechtsafslaan richting Benoor- denhoutseweg te bieden. Wat volgens de heer Van der Klaauw strijdig was met het kort tevoren geopperde verlan gen van de heer Van Vuure niet meei geconfronteerd te worden met detailoplossingen. Wethouder Brink verweet de raad wel erg lichtvaardig te oordelen en toen volgde in razende vaart een historisch overzicht van alle besprekingen met Rijkswater staat en gemeente Den Haag, resulterend in het voorliggende plan. Verwerping zou kunnen in houden, dat van overheidswege niet langer ontheffing wordt verleend van een verbod tot het gebruiken van de Zijdeweg als uitrit op de Rijksstraatweg, zo viel uit het betoog van de heer Brink op te maken. Toen de Zijdeweg blijft open raad desondanks weinig enthou siasme toonde liet hij weten het voorstel in te trekken. De heer E.H. Schuyer (Open Ap pèl) had onoverkomelijke be zwaren tegen het voorstel de openbare mulo met twee per manente lokalen uit te breiden, omdat hij sterke twijfels had aan de uiteindelijke terugbeta ling van de te investeren ander halve ton door het Rijk. „Ook het departement acht die kans klein", zei hij. Wethouder mevrouw A.J. Ie Coul- tre-Foest (onderwijs) legde uit, dat het ministerie alleen maar akkoord wilde gaan met de houw van deze lokalen wanneer de gemeente Wassenaar kans zou zien een koper te vinden voor de drie houten noodlokalen van de openbare mavo, die al enige tijd op het terrein van het Rijnlands lyceum als depen dance in georuik zijn. Dat was inmiddels gelukt. Wethouder Ven Gunsteren (finan ciën) gaf toe normaliter tegen dit voorstel te hebben gestemd, maar dit nu als lid van het col lege moeilijk tP kunnen doen. Telefonisch contact met het mi nisterie had hem niet de vol strekte zekerheid opgeleverd, dat het geïnvesteerde geld inderdaad terug komt. Deson danks had de wethouder weinig twijfels. De heren A. van Eesteren (CCP) en ir. K.W. Nieuwzwaag (WD) vonden de prijs per kubieke me ter nogal hoog en laatstgenoem de vroeg zich dan ook af of het verschil tussen deze kostprijs en het van rijkswege uit te keren normbedrag niet griezelig groot was. Wethouder Brink (Openbare werken) legde uit, dat het ver schil in werkelijkheid lang niet zo groot is, omdat de heer Nieuwzwaag een paar posten niet en andere weer wèl over het hoofd had gezien. De heren E.H. Schuyer, G.J. Gordijn en J.G. Stegeman (Open Appèl) weigerden hun steun aan het voorstel. Elke dag komen er meer Drumdraaiers bij. Logisch. Want Drum is een heel bijzondere melange van 17 superieure tabakken. Lang van draad. Pittig van smaak. En toch niet scherp. Drum kan niet uitdrogen want het wordt zo veel verkocht dat het nooit lang in de winkel ligt. Bovendien houdt het handige blauwe pakje de versheid vast. Kortom: Drum is help beste half zware shag. En d'r zitten er nog ruim 40 in een pakje ook. WASSENAAR Een kijkje in de werkput bij het Kerkehout in Wasse naar, waar de herstelwerkzaamheden volop aan de gang zijn. De Rijksstraatweg krijgt zo te zien een grondige beurt, een niet onnodige zaak. Het verkeer zal er wel bij rijden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6