Mil j oenenschade aan riolering komt donderdag in gemeenteraad Koebocht Oud Adé gaat eindelijk weg Volgens het programma moeten ,De Blauwkousen het wel gaan maken W inkelcentrum mag Ridderhof gaan heten rijn- en veenstree| Ongekende hoge aanvoer van narcissen en tulpen op EMM B. en w. Alphen: Belangenverenigingen willen komen tot samenwerking DINSDAG 20 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN- Het herstel van de riolering in de Alphense wijk Ridderveld 1 gaat, zoals nu is vastgesteld, 3.770.000 gulden kosten. Het werk zal fasegewijs de komende jaren worden uitgevoerd. Tij dens de komende raadsvergade ring aanstaande donderdag zal de rioleringszaak aan de orde Bij de aanvang van de bouwwerk- zaamheden in de wijk Ridder- veld is gestart met een ge-1 mengd rioleringssysteem. De hoge aanlegkosten en de proble men welke na verloop van enke le jaren optraden, zoals rugvor ming in de straten en het af breken van de huis- en kolkaan- sluitingen, vormde aanleiding om over te gaan op een geschei den systeem. Hierbij gaat het regenwater via een stelsel zogenaamde zwevende riolen naar het vijverstelsel en het huishoudwater via een eveneens zwevend rioolsysteem naar een aantal onderbeide stamriolen. Dit stamriolensysteem brengt het vuile water naar het gemaal aan de President Kennedylaan, waar ook het water uit het ge mengde systeem wordt ontvan gen. Vandaar wordt het vervol gens afgevoerd naar de rioolwa terzuiveringsinstallatie. In de afgelopen jaren is op ver schillende plaatsen schade ge constateerd aan het onderheide rioleringssysteem. Na een uitge breid onderzoek is vast komen te staan, dat deze schade niet belangrijke mate is bescha- De gemeente heeft nu een i digd. De voornaamste oorzaken zijn de niet toereikende funde ring en de zeer ongunstige bo demgesteldheid. Onder andere met de plaatsing van een pomp- installatie zijn maatregelen ge nomen om het functioneren van structieplan opgesteld, waarbij wordt gestreefd de kosten en de overlast voor de bewoners zo veel mogelijk te beperken. De totale kosten van dit plan be dragen dri driekwart miljoen gulden. De honderden buizen liggen al klaar ROELOFARENDSVEEN Ge zien de zachte winter is de aan voer van tulpen en narcissen zeer hoog op de EMM. Vorige week alleen al werden er 315000 bos tulpen en 65000 bos narcis sen aangevoerd. Vooral dankzij een bijzonder goe de vraag voor export kan van een vlotte afzet en vrij behoor lijke prijzen gesproken worden. Ook is er een ruime aanvoer van forsythiatakken, warvan de prijzen echter matig genoemd moeten worden. Een betere waardering is er voor de free- sia's waarvan de aanvoer dage- r 1 De en lijks weer begint toe te ne Evenals het aanbod - Het zal echter nog wel i weken duren voor de prodiLjc uit alle rozenkassen begin komen. fcee Een redelijke belangstelling n staat er voor anjers waarva ng dagaavoeren nogal uiteen 0i pen. Ook de prijs voor de trok behoorlijk geen gunstig genoemd kan den, aangezien de aanvo nt weer toe gaan i bod van jaarrondchrysantenlc zich in de komende weken e gaan uitbreiden. Caravans veroorzaken problemen in Nieuwkoop NIEUWKOOP Er zijn in Nieuwkoop drie terreinen, aan het Zuideinde, aan de Voorweg en aan de Bosweg, waar kam peren wettelijk is toegestaan. Buiten deze legale terreinen dreigt het landelijk gebied in toenemende mate ontsierd te worden door al maar meer ca ravans, die op willekeurige ter reinen een standplaats kiezen. Zij veroorzaken vervuiling van land en water, aangezien er doorgaans geen voorzieningen zijn getroffen. Reeds in het twee jaar geleden door de raad aanvaarde recreatiestructuur plan wijzen de samenstellers er op dat deze caravans zoveel mo gelijk buiten de daarvoor aange wezen terreinen geweerd dienen te worden. Er is echter nog steeds geen halt toegeroepen aan deze ontwikkeling. Het caravan- probleem zal dan ook ter sprake komen in de raadsvergadering van donderdag 22 februari. t ALPHEN Uit een schrijf bureau in een van de kan toorlokalen van een gebouw aan de Pr. Hendrikstraat is een hoeveelheid rookartike len gestolen. De dieven kwa men het gebouw binnen via een WC-raampje. De rookar tikelen hadden een waarde van 35,-. Eilandjes in Nieuwkoop worden beschermd tegen het afkalven NIEUWKOOP De drie in de gemeentevaart liggende eiland jes in Nieuwkoop, zijn momen teel zodanig aan het afkalven, dat op korte termijn maatrege len getroffen zullen moeten wor den. Als dit niet gebeurt zullen de eilandjes volledig verdwlj- De afkalving wordt veroorzaakt doordat een beschermende riet kraag ontbreekt en water en wind vat krijgen op de toch al zo zachte grond. De gemeente Nieuwkoop wil het niet zover la ten komen dat straks deze fraaie natuurgebiedjes helemaal verdwijnen. Men is daarom van plan een oeverbescherming aan te brengen, bestaande uit hou ten palen met een vlechtwerk van wilgentenen De kosten hiervan bedragen 7.500 gulden. Burgemeester en wethouders van de gemeente zullen in de volgende raadsvergadering een voorstel doen om dit krediet be schikbaar te stellen en daarmee de eilandjes te redden. De veelomstreden koebocht. ALPHEN AAN DEN RIJN De oprichting van een protestants- christelijke kleuterschool nabij het Alphense Ericapark zal tij dens de raadsveregadering van aanstaande donderdag aan de orde komen. De nieuwe school zal ruimte moeten bieden aan 38 kleuters en zal twee lesloka len bevatten. Het gebouw van de schooi zal een geheel gaan vormen met het tevens te bou wen schoolcomplex van de bij zondere lagere school. De Alphense raad gaat donderdag ook een verzoek behandelen van de stichting vrijetijdscentrum „De Ridderhof" in Kudekerk aan den Rijn om de naam van het winkelcentrum Ridderhof te wijzigen. De Koudekerkse stich ting vreest, dat een gelijke be naming van het winkelcentrum en het vrijetijdscentrum een verkeerde „beeldvorming" tot gevolg zal hebben, die verwar rend zou kunnen werken. Onder tussen is advies ingewonnen van de stichting winkelcentra Al phen en deze heeft negatief geoordeeld. Dat wil zeggen, dat de stichting er niets voor voelt de naam te veranderen. Zoals bekend is de naam Ridderhof in 1971 aan het winkelcentrum ge geven naar analogie van de naamgeving aan de wijk Rid derveld. Beide namen zijn ont leend aan de nabijgelegen Rid- derbuurt en staan in nauwe re latie tot elkaar. Het winkelcen trum en het vrijetijdscentrum liggen in verschillende gemeen ten, op een afstand van enkele kilometers van elkaar, t. en W. van Alphen menen, dat de beide zaken zo van elkaar verschillen, dat een misverstand c.q. verkeerde beeldvorming hoogst onwaarschijnlijk is. Een praktisch bezwaar is verder dat verschillende winkeliers reeds drukwerken hebben besteld, waarop de naam „winkelcen trum Ridderhof" voorkomt. B. en W. zullen de raad daarom voorstellen de naam niet te ver anderen. Ook de Alphense drinkwatervoor ziening komt donderdag aan de orde in de raadsvergadering. Er zullen met het oog op de toe komst namelijk maatregelen moeten worden genomen om deze voorziening veilig te stel len. Aan het winwatergebied van het waterleidingbedrijf Al phen mag per jaar namelijk maar een beperkte hoeveelheid water onttrokken worden. Deze hoeveelheid wordt snel bena derd en daarom denkt Alphen er nu over om zich aan te slui ten bij de Leidsche Duinwater leiding Maatschappij. Met be trekking tot dit alles zal het pompstation moeten worden uit gebreid en hiervoor is een be drag van twee en een half mil joen gulden nodig. ALKEMADE/OUD ADE De be ruchte of zo men wil minstens veelbesproken „koebocht" te Oud Ade zal worden verplaatst. Zo de gemeenteraad van Alke made daaraan meewerkt vol gende week maandag. De zgn. „koebocht" is al vanf 1949 gelegen in de nabijheid van de karakteristieke „oostenrijk- se" woningen in Oud Ade en is eigendom van de veehouder A. C. van der Meer. Uit die Oosten rijkse woningen zijn ook de klachten gekomen en wel van de heren Van Zoen en Olijer- hoek, die al eind december het gemeentebestuur wezen op de overlast van stank en vliegen. Na veel onderhandelen, waarbij van beide zijden de nodige rap porten werden uitgebracht, is de gemeente uiteindelijk tot een De akkoord gekomen, dat ter goed- HAZERSWOUDE De drie Be langenverenigingen in de Leidse afdeling van de KNVB zullen meer overleg moeten plegen. Tot deze conclusie kwam men na een vergadering van de be langenvereniging „Duin- en Bol lenstreek", Rijn- en veenstreek en de Leidse clubs. Programma in 't Hok VOORHOUT De Jongerenver eniging „Kontakt" heeft weer een programma opgesteld voor de komende week. Woensdag a.s. wordt er een discussie avond gehouden over drugs met de film „Een tevreden roker is geen onruststoker" als toelich ting. Zaterdag 24 februari is er een open baravond. 's Middags wordt er een volleybalwedstrijd gehouden in de St. Bavo. Aan vang 15.00 uur. Op zondag 25 februari kan er weer gedamd, geschaakt en ge kaart worden. Onder leiding van Hans Guicherit wordt er dinsdag 27 februari een creatie ve avond gehouden. Woensdag 28 februari wordt er een biljart wedstrijd gegeven. Deelnemers kunnen zich in ,,'t Hok" opge- seerd. „De Rijn- en veenstre- kers voelen een vergadering van de belangenverenigingen meer als een sociëteit waar de bestuursleden nuttige informatie kunnen uitwisselen", aldus de voorzitter van Koudekerk de heer Van Oosten. De belangenverenigingen willen op de eerstvolgende vergadering komen tot het benoemen van een vaste voorzitter. Hierdoor wordt het mogelijk een straffere leiding te krijgen in de vergade ringen. Men wil echter voorko men dat er een vereniging bin nen de Leidse afdeling wordt gevormd. De hoofdmoot van de vergaderingen blijft het uitwis selen van gegevens voor de ver tegenwoordigers. Schetsplan voor een recreatiebad wordt gewijzigd VOORSCHOTEN De plannen van de Stichting Recreatiebad Voorschoten zullen worden ge wijzigd. Dit doet zij op aanra- i b. In de vorige raadsvergadering is namelijk gebleken dat het eer der gemaakt schetsplan te duur was voor de gemeente. De voor zitter van de Stichting heeft nu toegezegd te onderzoeken in hoeverre het mogelijk is aan de wensen van de gemeenteraad tegemoet te komen. ALPHEN In de nacht van zondag op maandag is gepoogd brand te stichten in de houten LTS. De brand stichters hebben door een stukgeslagen ruit een grote hoeveelheid brandende luci fers naar binnen geworpen. ALPHEN Het afigelopen weekeinde is een gesloten geparkeerde „Morris Mini" gestolen. Het kenteken van de auto is 68 36 JT. keuring van de raad wordt voorgelegd. De gemeente zal tij delijk de eigendom krijgen van een perceel grond van de heer Van der Meer om er een schuur op te bouwen. Dat gaat de ge meente f 33.000,- kosten. Na de bouw van de schuur wordt alles overgedragen aan de heer C. M. Olijerhoek voor de prijs van 6000,-, zodat de gemeente aan deze manoeuvre 27.000,- be taalt. De heer Olijerhoek zal voor eigen rekening een water en elektriciteitsleiding laten aanleggen. Dat laatste bespaart de gemeente dan weer 9.000,--. Olijerhoek zorgt tenslotte voor een veekerende afrastering en voor verwijdering van de ge wraakte koebocht. De kosten voor de gemeente zijn dan tot ongeveer 18.000,- gereduceerd. belangrijste agendapunten zijn verder het instellen van een commissie van advies ei stand voor de ruimtelijke ning en tot vaststeling van verordening regelende de menstelling en bevoegdhi t van deze commissie. Bes< an baar stellen van een kri or voor het treffen van voorzit gen aan de brandweergarag Roelofarendsveen, alsmede het treffen van enkele ningen in het „alkebad" het pontveer te Kaag. Voorstel tot het aankopen van strook grond langs de Boek sterweg te Oude Ade; het nieuw vaststellen van een ape teringsplan; het vaststellen het bedrag per leerling voor het jaar 1973; het verlt 1 van subsidie aan het Ka Jeugdcomité en voorstel tot aanvaarden van het lidn schap van de raad der Eur se gemeenten. NIEUWKOOP In Nieuwkoop zal een aantal woningen aan de Dorpsstraat en één aan de Noordensei m onbewoonbaar worden verklaard. Burgemeester en wethouders zullen de raad tij dens de raadsver dering van 22 februari hierover een voorstel doen. Het gaat om de panden 159, 161, 163, 165 aan Dorsstraat en om het pand Noordenseweg 16. Maar naar het oordeel van de inspecteur van de vof huisvesting in de provincie zijn de woningen ongeschikt voor verdere bewoning en kunnen ze meer worden opgeknapt. Uit een onderzoek is onde r andere gebleken, dat onvoldoentde daglicht in^°_ hu-zen kan komen, dat er verder onvoldoende luchtverversing kan plaatshebben, dat er een hoge voel heid heerst en dat er een slechte indeling is. Over het algemeen maken de huizen een oude en vallen indruk. HAZERSWOUDE Hazerswou- de komt zo langzamerhand al in carnavalssfeer. De begin dit jaar opgerichte carnavalsver eniging „De Blauwkousen" gaat het deze week proberen te „maken" Hedenavond 20 februari makvn Prins Benno en zijn raad van elf een uit stapje naar de overkant van de Oude Rijn, om er vanaf tien uur in hotel Van Egmond Koudekerk aan den Rijn car- naval-minded te maken. Zaterdag 24 februari moet, wat de Blauwkousen betreft, het hoogtepunt van de carnavals viering in eigen woonplaats plaatsvinden. Benno c.s. had het liever een week later hét vastenavordweekend uit eindelijk gezien maar dan blijkt de hiervoor geschikt geachte accommodatie (het Groenendijks parochiehuis, alias Pleyn 681 niet beschik baar. Goed, zaterdag 24 februari hét carnaval van de Blauwkousen, 's Morgens vanaf 9.30 uur trekken Prins Benno en zijn raad van elf met majorettes van het kindercircus Capriole, met een muziekkorps en met de Leidse Baker Street Jazz Band door Koudekerk aan den Rijn en de Hazerswoudse wij ken Groeneïteir en Rhynen- burch. Monrnteel worden al de nodige werkzaamheden ver richt, om de wagens, waarop prins en raad van elf zitting zullen nemen, te versieren. Kinderen van 8 tot 16 jaar zijn of om 13.30 of om 15.30 uur te gen betaling van twee kwar tjes welkom in het Groenen- dijkse parochiehuis, waar dan de film, gemaakt tijdens de wereldkampioenschappen voet bal in Mexico, wordt vertoond. Om 19.45 uur gaan de poorten van het Groenendijks paro chiehuis open voor het grootse carnavalsfeest. Het publiek, dat in carnavalskle ding wordt verwacht, staat di verse attracties te wachten: de verkiezing ven prinses car naval; optreden van de caba retgroep de Freeckickers, die de nodige huisgein zal presen teren; de sensationele intrede van prins Ben/o en zijn elf raadsleden; de grootse ridde ring van de oprichters van de Blauwkousen; optreden van The Baker Street Band uit Leiden; surprises (om 21.00 en 01.00 uur). De 'estiviteiten zul len niet alleen plaats bieden in het Groenendijks parochiehuis, maar ook i een tent, die daarnaast zal worden opge trokken (capaciteit: 300 perso nen). Voor de oudere carna valsvierders zal een speciale feesthoek worden gecreëerd. Voor de begeleiding van de jeugd bij het bezoek aan de filmmiddag b«j het oversteken van de rijksweg (Rijndijk) wordt door de organisatoren zorg gedragen. Slagen de fes'iviteiten dit jaar, dan willen de Blauwkousen volgend jaar nog beter voor de dag komen. Een bejaarden- feest, een gehuwdenbal en een kinderoptocht behoren dan on der meer tot de mogelijkhe den. Andere carnava'sactiviteiten die Hazerswoude de komende week te wachten staan: De Hazerswoudse Tennis Club-da mesleden kiezen op zaterdag 3 maart in het Groenendijks pa rochiehuis hun eerste Prins HTC. En deze op zijn beurt F gaat prijzen uitreiken aa vier gekst of zotst gekledeF carnavalisten. Dit feest begint F1 om 20.00 uur. En dan is er opj 3 maart, vanaf 20 uur, nog een carnavalsfestijn voorIB verloofde en gehuwde paren i het Michelshuis. The Bouquets! zullen de camavalsgekken inf de vereiste sfeer proberen te r1 brengen. iezelfde 3 mairt is Hazerswou-k des jeugdcircus Capriole vanL de partij op het kindercarna-L val van de Aphense Cascar-r vieten. De Capriolisten gaanr er optreden voor een 500-kop- pig Alphens kirderpubliek.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4