Jan Oosterveen hield de eer van „Hooge nband" hoog DUEL VAN HET JAAR WERD VOOR HIJS EEN TOCHT DOOR DE HEL 4500 toeschouwers hij ijshockey wedstrijd iterdag retour George Best bedreigd John van der Lubbe ook trainer Duinoord enkele reis plus een piek Josef Hury ziet af van betrekking Verplicht uitstapje Deltalloyd DINSDAG 20 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT PAGINA 13 O LONDEN De playboy en voetbalster George Best heeft giste ren een vliegreis naar Canada geannuleerd nadat hem telefo nisch door een onbekende gedreigd was dat hij eraan ging als hij naar het vliegveld vertrok. Best zou in Toronto gaan praten over een contract met Joe Martin, de organisator van de Canadese overdekte voetballi ga. Of de waarschuwing ernstig bedoeld was is niet bekend maar Best vond het beter geen risico te nemen. Hij was al eens eerder bedreigd, toen hij nog speelde voor Manchester United. Volgens de politie zouden de bedreigingen het werk geweest kunnen zijn van Noord-Ierse terroristen. John van der Lubbe, de trainer die met VUC kans heeft op pro motie naar de eerste klas, moet proberen Duinoord voor degra datie te behoeden. Van onze sportredactie DEN HAAG De trainer van VUC, John van der Lubbe, traint vanaf deze week het eerste elftal van de zaterdagmiddagclub Duinoord. Deze vereniging kwam zonder oefenmeester te zitten, doordat aan trai ner Hoek ontslag werd aangezegd. Hoek was tij dens dit seizoen de opvol ger van Van Anraad, die zelf ontslag heeft genomen. Duinoord hoopt met Van der Lubbe, die het topteam alleen op woensdagavond traint, de dreigende degra datie te ontlopen. Sportwereld LONDEN Sheffield Wednesday heeft zich gisteravond geplaatst voor de vijfde ronde van het toernooi om de Engelse fa-cup. De ploeg uit Sheffield versloeg in de voor de tweede maal over gespeelde wedstrijd voor de vierde ronde na verlenging Crystal Palace met 3—2. Na 90 minuten was de stand 2—2. Sheffield Wednesday komt nu cp eigen terrein uit tegen Chel- maal lid van de nationale ploeg, is gisteren overleden. Segato, die 43 jaar is geworden, leed al jaren aan een ongeneeslijke ziekte. ROSKILDE Het Nederlands da- nesteam tafeltennis is tweede geworden 'in een vier-landen- toernooi in Roskilde (Denemar ken). De Nederlandse dames wonnen van Denemarken en Luxemburg met 5—2, maar ver loren van Zweden met 50. LUXEMBURG De Italiaanse wielerronde, de Giro, zal op 19 maart in het Belgische Verviers beginnen. Zij eindigt in Dort mund in West Duitsland. TORONTO Via een gemakkelij ke zege op zijn landgenoot en dudbelspelpartner Roy Emerson heeft de Australiër Rod Laver het proftoernooi van World Championship tennis in Toronto gewonnen. De setstanden waren 6—3 en 64. Laver incasseerde 10.000 dollar (bijna 30.000 gul den). Emerson kreeg half zo veel. Overigens is de nederlaag van De wedstrijd was beslist, dat wist 12-4 voor HIJS meer dan ver diend, maar dat het verschil van die afmeting had moeten zijn is niet in overeenstemming met het totale wedstrijdbeeld. Paul Domm de coach van Til burg: „Het verschil is te groot de volle Uithof ook wel. Maar Tilburg wilde meer, het had de Haagse luchtballon lekgeprlkt, maar wilde ook als triomfante lijke toeschouwer meemaken dat die ballon ook helemaal leeg was gelopen. uitgevallen. Wij hadden moeten En toch, tot aan de derde periode winnen, okay. maar met acht doelpunten verschil, neen, dat had beslist niet gemogen." Hoe kon het dan gebeuren? Joop van Morkhoven, directeur van de Tilburgse kunstijsbaan en secretaris van de Cup Inter national: „Vergeet niet dat tot aan de derde minuut van de laatste periode de stand 34 was, een stand waarbij nog al les kon gebeuren". Maar ja, in die minuut begon ook het einde van HIJS. Wat Til burg in die periode bezielde zal altijd wel en raadsel blijven. Als gedrogeerd ging de ploeg over het ijs, met een inzet die niet voor mogelijk te houden is. Tilburg speelde zoals waar schijnlijk zelden tevoren. De machine werd op „volle kracht vooruit" gezet en binnen drie minuten werd het tot dan tegenspartelende HIJS, gedefor meerd tot een brokje ellende. Viermaal schoot Tilburg de puck achter John Dave Fischer en bracht de stand op een on overbrugbare stand van 4—8. was er nog van alles mogelijk. HIJS Veronica had in de eerste periode met twee doelpunten de score geopend en leek regel recht op de Coupe Nationale Nederlanden af te stormen. Maar in deze eerste periode manifesteerde zich al het ver schil in inzicht tussen het zeer professionele Tilburg en het toch te amateuristische HIJS. In plaaats van de puck uit eigen Het is geen bok, bok, bok, hoeveel horens verdediging vak te schieten, leidende scheidsrechter Savelkouls bij e zoals de sterverdediger van Til burg Petrnousek als deze onder twee<le lijn van HIJSDarcy, druk staat dat doet, wilde Rob De Graauw en Bakker - die de productie van de Hagenaars tot drie doelpunten opvoerde bracht de hoop In de Haagse harten weer terug. Maar twee fouten van Roomer werden ge nadeloos afgestraft en toen keek HIJS bij het begin van de derde periode tegen een achterstand van 43 aan. Hagendoorn toch iemand passe ren. Dat mislukte. De Heer ondanks zijn vermeend provoce rend spelen, een speler van in houd onderschepte de puck en schoof naar topscorer en eveneens uitblinkende Tuma. Fischer was, onnodig, versla gen. Henri Hunting weer de eerste lijn die een fout maakte Tegen Thiolf of eigenlijk elke an- wilde in eigen vak langs dere ploeg kan een verdediging Krikke, verslikte zich en toen zich fouten permitteren, maar lag de scoringskans panklaar. De stand was gelijk. 2—2. Tilburg openingen die voor ge vaar konden zorgen. John Dave Fischer die direct na afloop zeer teleurgesteld was weggeslo pen: „Wij hadden geen enkele break, zij ontelbare. Hoe kan dat toch. Daar heb je het hele jaar voor gewerkt. Naar deze wedstrijd leef je toe en zoiets. Ik ben vanavond door de hel gegaan." was begonnen, ging aan eiigen fouten ten onder. Het gaf ook een psychische nekslag, want HIJS geloofde er ineens niet meer in. Er werd niet meer ge- passed en iedereen speelde voor zichzelf. Captain Wil Ooms: „Wij speelden met twee man achter en drie individuelen voor. En dan kan je van een team dat met vijf man samen- speelt nooit winnen". als je deze ook""tégen"Tilburg Als HIJS ooit in de slotperiode to- tna8<-e maakt, worden die wel genade- taal we«"d weggetikt, dan was De Tilburgse spelers vonden el kaar blindelings, de inzet steeg met de seconde en het zelfver trouwen van HIJS brokkelde met verdubbelde snelheid af. Zenuwen en nog eens zenuwen hadden de ploeg dermate aange tast dat er van een ijshockey- team weinig meer over was. Doelman Vincent van Schilt van Tilburg, toch geen held kreeg in de eerste helft van de derde pe riode slechts twee schoten. Fi scher twaalf, waarbij de scho ten die net naast of net over gingen niet eens zijn begrepen. HIJS snakte naar 't einde, maar Tilburg wenste wraak voor de nederlaag in eigen huis en wilde dat HIJS de beker tot de laatste druppel ledigde. Ook Fischer stortte op een gegeven moment in, zoals het hele team al eer der had gedaan, maar hij hoeft zich voor de grote nederlaag niet te blameren. Desondanks is het voor de uitpui lende bak een aantrekkelijke ijshockey avond geweest. Al was het alleen maar om te ge nieten van Tilburg. Li. fiSJ .Schoten op Fischer: 61. op Van Schilt: 24. Behalve met de ijshockeystick werd er ook nog met de vuisten gewerkt. Terwijl Ron Krikke gebogen ligt over zijn geblesseerde doelman strat,cn: HIJS 4: Tilburg 10. Van Schilt heeft linesman Van Berkel de grootste moeite Bob Tunstead (7) en Hans Christiaanse van elkaar te scheiden. BART HOOGDUIN Iets nieuws van NS: een zaterdagretour! Een retourtje voor de enkele-reisprijs plus een gulden. Een tijdelijk aanbod op de zaterdagen in februari, maart en april. Profiteer ervan. voordelig uit met NS ROTTERDAM Het publiek riep „geld terug" en „stop maar" toen de beide Dortenaars Raaymakers en De Rooy een partijtje sparren ten beste gaven dat moest dienen om Raaymakers aan de kampioenstitel zwaarweltergewicht A-klasse van Zuid Holland te helpen. Er werd niet eens onverdienstelijk gebokst maar het publiek wenste voor de entree prijzen van 6.10 tot 17.60 strijd te zien. En die kan niet verwacht wor den van twee „stalgenoten", waar mee eens temeer werd aangetoond dat het houden van prestatiepartijen onzin is. Het publiek ondergaat het trouwens als boe renbedrog voor forse prijzen. En daardoor werd een vlek geworpen op de strijd in de B-klasse en een enkele partij in de A- klasse d ie gisteravond in de goed bezet te Rivierahal in Rotterdam werd geleverd. Twee partijen waren erbij waaraan het pu bliek het hart kon ophalen. In de finale zwaarweltergewicht gaf Gommers zijn gis teren zeventig jaar geworden instructeur Herman van 't Hof, die in de oertijd nog Europees kampioen bij de profs is ge weest, een fraai verjaarscadeau door de Hagenaar Hermans (Hoogenband) te ver slaan. Hermans is een beloftevolle ama teur, die echter ringervaring tekort komt. Daardoor kon hij de partij ook niet beëein- digen toen hij in de eerste ronde met een rechtse hoek Gommers acht tellen rust gaf. Hermans wilde te driftig het einde for ceren. De kalme Gommers bouwde met gevarieerder en toch ook technisch beter boksen in de volgende twee ronden van deze uitstekende partij aan de puntenzege en zijn titel. Hij was er dolgelukkig mee en dat mag ook wel met de score 3—2, die bewijst hoe goed Hermans zich heeft ver weerd. De „goede hand" van de Jury bleek niet uit alle partijen. Weltergewicht h oe weinig boksers kwamen uit in het gewicht waar voor zij hadden ingeschreven! Jan Oos terveen (Hoogenband) versloeg in de halve finale A-klasse de Rotterdammer Bob Groot omdat hij veel feller was, in de clinch veel meer scoorde, conditioneel ij- zersterk is en volkomen de partij maakte. Een onbetwiste puntenzege maar jurylid Kleinood, die tevoren als scheidsrechter ook al een zwakke beurt had gemaakt, presteerde het toch om Groot tot winnaar te verklaren. Hij was dan ook de enige. In het middengewicht werd Hans v.d. Berg kampioen. Hij versloeg in de halve finale eerst Van Duuren (Hoogenband), di etwee- maal neerging op de zwaaihoeken van v.d. Berg, en kwam tegen Koogje die de te slap boksende Van Setten had verslagen. Van der Berg viel in de finale toch tegen. Koogje bokste bangelijk, kon van de twee de ronde af de keiharde zwaaistoten meest al niet ontwijken maar maakte ook geen gebruik van het vele aantal missers dat v.d. Berg ook produceerde. Ook Troost overtuigde niet als kampioen halfzwaargewicht. Hij is een afgetrainde zwaargewicht, die er de oorzaak van is dat boksvereniging „Westland" verstek liet gaan want Troost is door die club ge royeerd maar bokst inmiddels elders. De om zijn k.o.-stoot gevreesde Hagenaar Bourgonje gaf weliswaar in de eerste ron de een knallende rechtse maar Troost ver werkte die rustig. Op een „toevals-recht- se" van Troost wankelde Bourgonje acht tellen uit en even later ging hij k.o. op een korte rechtse hoek. In de eindstrijd kwam Troost tegenover De Haan, die pas in volle actie kwam nadat hije en rechtse op de milt had moeten incasseren en daardoor acht tellen had moeten rusten. Maar De Haan miste net het stukje lef om Troost onbevangener tegemoet te treden en dat had gekund want met aanvallen pareren wist hij niet goed raad. Ultslager Ooster Bob Groot Hul2> B-klasse: halve (Inales midden» HERMAN VAN BERGEM Jan Oosterveen overtuigende zege UTRECHT Josef Hury, kandidaat voor de funktie van bondscoach bij het Ne derlandse Handbalverbond, komt niet naar Nederland. De Hongaarse Westduitser heeft gisteren een telegram gestuurd naar de voorzitter van het Verbond, A. B. Schimmel, waarin hij mee deelt zich niet meer be schikbaar te stellen voor de aangeboden funktie. De 36-jarige, in Hongarije gebo ren, trainer had de heer Schim mel al eerder telefonisch van zijn beslissing op de hoogte ge steld Hoewel de in opspraak geraakte trainer zich heeft te ruggetrokken, zal het NHV toch in West-Duitsland een onderzoek instellen naar de antecedenten van Hury. De bondsfunctionaris- sen SJef van Kan en Gerard Uüjn zijn gisteren naar Frank fort vertrokken, opdat tijdens de volgende bondsvergadering een compleet rapport over „de zaak Hury" kan worden over gelegd. Mary Peters in Rotterdam LONDEN De Olympische kam pioene vijfkamp, Mary Peters, neemt deel aan de Europese ln- door-atletlekkamploenschap- pen, die op 10 en 11 maart In het Rotterdamse sportpaleis Ahoy worden gehouden. De Britse komt uit op het hoog- springen, dat zij tijdens de vijf- kamp van Münchcn won met 1.82 meter. De Britse ploeg telt verder weinig bekende namen. Zo zijn hoog springster Barbara Inkpen (1.86) en middenafstandloper Ian Stewart absent. Het nieuwe verspring-talent Phil Scott (7.74 meter) is wel gekozen. AMSTERDAM De tegenstander van landskampioen tafeltennis (heren) Delta Lloyd, Spartacus uit Boedapest, mag op last van het Hongaarse ministerie van sport de halve finale wedstrijd In het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen niet ln Amsterdam spelen. De beide clubs hadden onderling geregeld dat deze halve finales op 28 februari in Amsterdam gespeeld zou worden. Het Hon gaarse ministerie van sport maakte echter bezwaar tegen het vele uitspelen van de Hon gaarse kampioen en na de be vestiging van de ETTU dat Spartacus officieel een thuis wedstrijd had geloot, weigerde het ministerie de uitreisvisa. Na druk telefonisch overleg tus sen manager Anton Zwiebel en de coach van Spartacus, ex-we- rcldkampioen Ferenc Sldo, werd besloten om de halve finale nu op 2 maart in Boedapest te spe len. De finale van dit toernooi, waarvoor het Joegoslavische Vjecnik zich reeds heeft ge plaatst, wordt op 10 maart in Zagreb gespeeld. DEN HAAG Wat voor ongeveer 4500 toeschouwers gister avond op „De Uithof" de ijshockeywedstrijd van het jaar had moeten worden is uitgedraaid op afgang van het jaar. HIJS Veronica dat vorige week in Tilburg lands kampioen, het onverslaanbaar geachte Tilburg Trappers een verrassende nederlaag toebracht, heeft gisteren op een verschrikkelijke manier de wraak voor deze snode daad moeten voelen. Daarvoor wachtte Tilburg op de uit zijn voegen barstende „De Uithof" tot de laatste periode, normaal een speeltijd waarin HIJS Veronica definitief toeslaat. Maar nu werd van HIJS niets overgelaten. Met een opmerkelijk gemak sloeg een als een furie over het ijs gaande Tilburg Trappers acht bressen achter de toch zeker niet slecht spelende doelman John Dave Fischer. Acht doelpunten, gevoegd bij de reeds eerder gemaakte vier, bracht het totaal van Tilburg op twaalf. HIJS Ver onica kon daar slechts vier treffers tegen overstellen. Men moet ver in de ijshockey geschiedenis teruggaan om zo'n verschrikkelijke afstraffing van HIJS te vinden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13