Wassenaarder wil schutting tegen Duitse toeristen en Ursulapatiënten PAROCHIERAAD VAN OEGSTGEEST NODIGT MGR. SIMONIS UIT P CM verdiende open doekje Doormanschool breidt uit als het rijk maar wil betalen stadbollen en vlietstreek „In principe bereid te komen Waak zaam OOK Wat u moet weten iv ;s PAGINA 6 DINSDAG 13 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT WASSENAAR De schut ting van gevlochten hout, waarmee de Wassenaarse familie R. A. A. J. Ruig- rok-Van der Werven zijn tuin aan de Eikenlaan hoek Rijksstraatweg tegen onge wenste belangstelling wilde beschermen, moet verdwij nen. Burgemeester en wet houders van Wassenaar hebben dit verordonneerd, omdat het verboden is in het uitbreidingsplan Villa dorp een schutting als erf- afscheiding aan de open bare weg te plaatsen. De rechtskundige commissie uit de Wassenaarse raad hield gistermiddag zitting, om de bezwaren van het echtpaar Ruigrok tegen weigering van een verzoek om vrijstelling te horen. De Haagse advocaat mr. J. W. Meijer verklaarde namens re clamanten, dat de ingreep die vijf mille kostte onver mijdelijk was, omdat de tuin grenst aan de afdeling revalida tie geestelijk gestoorde patiën ten van de Ursulakliniek, en dat sommige van deze mensen wel eens naar binnen kwamen. In paniek, zoals de commissie te horen kreeg, had de moeder on middellijk de 1.60 meter hoge schutting laten plaatsen toen haar beide kinderen hevig wa ren geschrokken van een pa tiënt in de tuin. Volgens de advocaat stoppen er ook wel bussen met Duitse toe risten voor de deur en dan ge beurt het vaak, dat deze de tuin in lopen en foto's maken. Ook al met het oog op de aanwezig heid van een privé zwembad in die tuin vond hij de schutting noodzakelijk, om de bewoners hun privacy te garanderen. Om aan de bezwaren tegemoet te komen, aldus zijn toelichting was de heer Ruigrok graag be reid de schutting van klimop te voorzien, eventueel in overleg met de gemeentelijke plantsoe nendienst, zodat de zaak over drie maanden achter groen weggemoffeld zou zijn. Het raadslid A. J. M. van der Klaauw (CCP) merkte op, dat elke afrastering voldoende be veiliging biedt tegen binnenwan delende patiënten en dat de fa milie Ruigrok in de tuin zelf maar een dichte groengordel, bijvoorbeeld op een dijkje, moet aanleggen. Hij vond de beslis sing van burgemeester en wet houders juist. NOOIT KLACHTEN De heer E. H. Suyver (Open Appè) was van mening dat de heer en mevrouw Ruigrok voor af hadden kunnen weten, dat ze raast de Ursulakliniek kwamen De schutting rond d i de familie Ruigrok aan de Eikenlaan zou ook niet geweten hebben, dat die patiënten daar gewoon maar naar binnen zouden lo- wonen. Hij vroeg zich af waar om er in het verleden nooit klachten over Ursulapatiënten zijn geweest. Omdat er nooit ge- pen", zinnen met kinderen hebben ge- Tijdens de zitting kwam verder woond, veronderstelde de heer aan het licht, dat voor de aan- Ruigrok. En zijn advocaat: ,,Ik leg van het (plastic) zwembad al evenmin vergunning is aan gevraagd. De firma Blaauw zou dat regelen, weerde de huiseige naar af, maar de gemeente bleek nergens van af te weten. uitzicht voor het verkeer zou be lemmeren, bestreed mr. Meijer met behulp van een foto. Over tuigen deed hij het raadslid niet. Lelden Meer dan een keer hebben we het studentenkoor en -orkest „Collegium muslcum" in de oren gefluisterd, dat er lets mis was met de planning van hun concerten, die meestal samenvielen met een ander concert. Zo ook met de uitvoering op dinsdagavond in de Zuiderkerk, die tegelijkertijd plaats vond met een concert elders In de stad. Noodgedwongen, want wij wilden het toch beslist niet missen, hebben we toen de generale repetitie bezocht. .Voor een indruk van de muzikale prestaties is een „generale" niet ideaal te noemen, maar wel om inzicht te krijgen in de bergen werk die zijn verzet om tot een redelijke interpretatie te komen. Dirigent André Kaart heeft nogal wat moeten schaven, om niet te zeggen, moeten beitelen op het laatste ogenblik, maar ook dat gaf een beeld van muzikale vorming vooral. Dit kwam tot uiting in de levendige contrasten in Haydn's 70ste Symphonie, een van de stilis tische kenmerken van dit klassieke werk, waaraan de dirigent veel aandacht heeft besteed. In dit goed gekozen en originele programma, vormden 't Symphonisch gedicht „Pastorale d'été" van Honneger en de 5 Fabels van La Fontaine, op muziek gezet door Rudolf Koumans de exquise hoofd schotel. Beide werken liggen in de sfeer van het impressionisme. Honeger poëtisch, het thema met een danskarakter telkens opdui kend in een andere harmonische kleur in verschillende instrumenta le combinaties. De Fabels van Koumans, geestig door de vondsten in de instrumentatie, die de karakters typeerden, zoals bijvoorbeeld de klarinet, die de schildpad een „belegen" tempo meegaf in de wedstrijd met de haas, die de schildpad won met een voorsprong van een tel op het koor. De opzet van dit gehele werk was voor schoolorkest en -koor, maar het is wel duidelijk, dat de moeilijk heidsgraad zo hoog ligt, dat zelfs gevorderden hieraan een kluif hebben. Enige „open doekjes" lijken gerechtvaardigd. In de eerste plaats de hoorniste Ingrid Al, die met haar fraaie sonore toon opviel in Honeg- ger. Voorts waren er de twee fluitisten Maarten Otto en Margriet Wortelboer, trompettist Herman Nolet en klarinettiste Pieter Kra mers, om vooral niet de beide pianisten te vergeten: Loes Geuse- broek en Annemar'e Brunnekreeft, die allen een heel belangrijk steentje hebben bijgedragen. Tenslotte nog een (heel) groot compliment voor de dirigent André Kaart, die de eer toekomt voor dit origineel gekozen programma. SASSENHE1M Mevrouw Klein- Marbus, wonende in het bejaar dencentrum „De Schutse" in Sassenheim heeft een kolossaal borduurwerk gemaakt. Het is maar liefst 140 bij 110 cm en hangt in een mooie lijstin de hal van „De Schutse". Het is een hele tellerij geweest voor de 82-jarige borduurster, want het patroon was niet voorge drukt op het doek. Mevrouw Klein heeft aan het kunststuk 4 maanden gewerkt. Zij maakt deel uit van de handwerkgroep van „De Schutse", die enkele maanden na de opening in 1968 werd opgericht. OEGSTGEEST Op verzoek van de parochieraad van de Willi- brordus te Oegstgeest heeft Pas toor Kooijman Mgr. Simonis uit een eerlijke gedachtenwisseling De actie „Samen-Kerk-Zijn" heeft zonder dat de emoties de boven- 40 aanmeldingen opgeleverd van toon gingen voeren. mensen die zich op de een of andere manier voor de Kerk genodigd een spreekbeurt in de Hoewel de belangstelling voorzich- willen inzetten. parochie te vervullen. De bis schop van Rotterdam is hier voor ontvankelijk en heeft in principe toegezegd. Dit werd meegedeeld tijdens de vergadering van de Willibror- ken. dusparochie-raad. Tijdens het zakelijke Aan de orde was van de onder werpen „Eucharistie-Avond maal", het vertrouwen van de parochianen in het priester team, de ontwikkeling van de oecumene en de houding van de bisschoppen in dezen. Het werd ting groeit, zal de parochieraad Een studiegroep uit de Raad van Oegstgeest pas werkelijk Kerken heeft een rapport zijn functie waarmaken, als alle parochianen hun belangstelling tonen en zich duidelijk uitspre- gedeelte zijn. mengesteld over de samenle vingsopbouw van Oegstgeest. Dit zou als actiepatroon voor verdere uitwerking geschikt uitgebreid kan worden, wegens gebrek aan geld. Totdat dat probleem opgelost is, is er dan ook geen plaats voor ingezonden brieven. bond en de Hervormde Gemeen te willen uitbreiding met een RK- en gereformeerd-lid in ver band met het godsdienstonder wijs op openbare scholen. WASSENAAR De openba re Schout-bij-Nacht-Door- manschool in Wassenaar wordt uitgebreid met twee permanente lokalen. Het Rijnlands Lyceum koopt Weer project \an zelf bouwers aan LISSE Opnieuw hebben zich 'n aantal zelfbouwers gemeld bij het gemeentebestuur. De zeven bouwlustigen kunnen eveneens geholpen worden met een per ceeltje grond aan de Brahms- laan, waar reeds zes andere zelfbouwers aan de slag konden. B en W stellen de raad voor de zeven gegadigden een kavel te verkopen voor 15.800 excl. BTW; een perceeltje grond voor de bouw van zes garages zal verkocht kunnen worden voor 6.000 excl. BTW. Dezeven bou wers zijn: C. van Berkel, De Zilk, D. J. Lengers, De Zilk, A. P. Cats, G. J. Wassenaar, H. J. van Vaneveld, P. A. M. Wasse naar, allen te Lisse. J. A. Versluis begri aven 'fOORSCHOTEN Op de be graafplaats „Rosenburgh" te Voorschoten is met grote deel neming begraven de zaterdag op 60-jarige leeftijd overleden heer J. A. Versluis. ')e heer Versluis was voorzitter van de Koningin Wilhelminaver- eniging en enige jaren president kerkvoogd van de Nederlands Hervormde Gemeente Voorscho ten en Veur. Op 55-jarige leef tijd werd hij gepensioneerd als kapitien-luitenant ter zee Spe ciale Diensten. Ie Koningin Wilhelm inavereni- ging mist thans binnen een maand de voorzitter Versluis en de secretaris G. Nasveld, die vorige maand op 65-jarige leef tijd overleed. SASSENHEIM/VOORHOUT De kapel van de BNS Voorhout was gisteren tot de laatste plaats bezet met koorzangers van alle parochies uit het dekenaat Bollenstreek. Zo'n 350 dames en heren studeerden Latijnse en Nederlandse kerkliederen in. Voor deze avonden, die sinds 1965 één of meer keren per jaar worden gehouden door de dekenale dienst voor liturgie en kerkmuziek, bestaat altijd veel animo. De leiding berustte voornamelijk bij kapelaan Kuypers uit Sassenheim. De „Kleine Barokmis" van C. van Harpen stond onder leiding van de heer Van der Zanden, eveneens uit Sassenheim. Organist Postma uit Noordwijkerhout begeleidde. Deze compositie was door de koren al van te voren goed ingestudeerd. Rector Wortel die de avond uitluidde, wees op het plezier van het samenzingen. Hij meende dat avonden als deze inspirerend zullen werken. Behalve verschillende pastores waren ook aanwezig pastoor Geensen uit Den Haag, voorzitter van het I diocesane bestuur en voorzitter van de Gregoriusvereniging en deken Tervoorn uit Noordwijkerhout. Geëindigd werd met het magistrale liedl „Kom Schepper. Geest daal tot ons neer" van J. W. Schulte Nordholt. Verder werden ingestudeerd het 16e-eeuwse „Bone Jesu" en Denk dan aan ons, Heer". Dezer dagen zag de echtgenote van een Noordwijkse politie man in het dorp een auto irondrijden, waarvan de inzit tenden haar nogal verdacht voorkwamen. Zij volgde de langzaam rondrijdende wa gen, die aanvankelijk op de Voorstraat, later in de omge ving van het Lindcnplein en na een poosje op het kruis punt Voorstraat—Herenweg werd gesignaleerd. Inmiddels gewaarschuwde poli tiepatrouilles gingen op zoek naar de auto en troffen haar aan op de Zeestraat nabij de Coöperatieve Raiffeissen- bank. waar de bestuurder zonder enige aanleiding stop te. Er werd reeds rekening gehou den met een overval, maar na een poosje reed de be stuurder door om op de Voorstraat nabij het Linden- plein weer stil te houden. Toen de inzittenden uitstap ten. zagen zij zich tot hun verbazing door politieman nen omsingeld. Al spoedig bleek dat de jongelui niets met bankovervallen te ma ken hadden. Zij hadden in de omgeving een feestje gehad en waren op zoek geweest naar een etablissement om het festijn voort te zetten. Dat zij door de parate pa trouilles waren geschaduwd hadden zijn niet eens be merkt. voor 90.000 gulden de drie houten noodlokalen op zijn grondgebied, die nu nog als dependance van de Door manschool dienst doen. Met dit plan van wethou der mevrouw A. J. Le Coultre hoopt de gemeente Wassenaar te voorkomen, dat de openbare MAVO per 1 augustus niet alle leerlin gen zou kunnen opvangen. Ofschoon de wethouder triomfan telijk voorrekende zo een aardig centje aan gemeenschapsgeld te besparen, reageerde de commis sie voor onderwijs allesbehalve enthousiast. WD-er S. J. van den Bergh wees erop dat al in 1970 was beloofd dat de toen met tegenzin aanvaarde noodlo kalen slechts een jaar of vijf zouden staan en dat het Rijn lands Lyceum dan permanente lokalen zou hebben. Noodlokalen acht hij gevaarlijk en „boven dien geen gezicht". Omdat het Rijnlands Lyceum ech ter niet meer bovenaan het bouwlijstje staat, heeft de wet houder er een hard hoofd in dat die permanente lokalen voor het Rijnlands bipnen afzienbare tijd komen. De heer Schuyer (Open Appèl) vond het plan dan ook een aar dige meevaller voor het Rijn lands. maar was beducht voor een financiële strop. Het rijk zou wel eens erg lang kunnen treuzelen met het terugbetalen van de bouwkosten voor de twee nieuwe lokalen voor de Doormanschool. De heer Theu- nissen (CCP) was zelfs bang j dat het rijk uiteindelijk zou zeg- j gen: Wassenaar doe het zelf Hij wilde zijn stem nog even „be waren" tot de wethouder ze kerheid heeft over de terugbeta ling van de bouwkosten van de twee permanente Dóorman- school-lokalen. Mevrouw Le Coultre hoopt hierover in de raadsvergadering van maandag meer te kunnen meedelen. LEIDEN In de Rem brandt scholengemeenschap aan de Vijf Mei-laan is van nacht ingebroken. Koffie, suiker en specerijen plus wat postzegels voor een tota le waarde van 80 gulden zijn meegenomen. Men kwam via de binnenplaats binnen. ALPHEN De dakbedek king van de Adventskerk is opnieuw vastgetimmerd. Ter beveiliging van de voetgan gers is er om de kerk een omheining geplaatst, kerk wordt voor enige tijd gesloten. BOSKOOP In het vereni gingsgebouw aan de Rozen- laan houdt het NKV morgen avond zijn jaarvergadering. Na afloop is er gelegenheid tot kaarten. BOSKOOP Vanavond komt het NKV bijeen „Het Vijfde Wiel" om 20. HAZERSWOUDE Burge meester en wethouders vin den het niet zinvol medede lingen te doen uit de verga deringen van het college en de commissies van bijstand Wèl wil men de voorlichting optimaal laten zijn. LISSE In het clubgebouw van „De Luchtklievers'" heeft voorzitter Dol van d pluimvee- en konijnenfokver- eniging de prijzen uitgereikt van de clubshow. Hij wenste de prijswinnaars, die MlH der in dit blad vermeld zijn, geluk met de behaalde suc cessen. LISSE - In Hof van Lisse werd gisteren de maandelijk se bijeenkomst gehouden van de afdeling Bollenstreek van postzegelvereniging Philateld- ca. Het financieel overzicht sloot met een batig saldo van ruim 5000 gulden. De be groting voor 1973 vermeldt een eindbedrag van ruim 11.000 gulden. NOORDWIJK - De volgende werkers van de Noordwijkse Reddingsbrigade zijn ge slaagd voor het EHB O-exa men: Theo Jansen, Dick Ha- zenoot, Simon Duindam, Koos Beurse, Frank v.d. Berg, Leo Turk, Mevr. Van BeeJen, Mevr. Hesselink, Mevr. Prins, Mariëtte v.d. Bosch, Marja v.d. Drift, Ani ta van Duijvenboden, Mir' jam v.d. List, Carola Looyenstien, Joje Steenvoor den, Ria van Beelen en Ria de Haas. NOORDWIJK - De geünifor meerde dienst van de Noord wijkse politie volgde de laat ste herhalingscursus voor EHBO-ers. Zij kregen structie in uitwendige hart massage op het Academisch Ziekenhuis in Leiden door dr. J.J. van Zanten, hoofd intensive care. Door onmid dellijke toepassing van deze methode kunnen mensenle vens worden gered. RIJPWETERING H wekelijkse prijsjassen t.b. de bejaardenkas wordt a.s. vrijdagavond gehouden café Bakker. Aanvang 20 uur. SASSENHEIM - De postze gelboekjes-automaten aan de voorgevel van het postkan toor zijn veranderd. Men moet nu twee maal een gul den inwerpen en krijgt dan ofwel 5 zegels van 35 cent en een van een kwartje of 7 ze gels van een kwartje en vijf van een stuiver. VOORHOUT De woning aa^ de Leidsevaart 8 zal worden aangesloten op het electrici- teitsnet. De bewoner had B en W verzocht dit te doen te gelijk met het aanbrengen van straatverlichting langs de vaart. Dit bleek echtei niet mogelijk. Toch zal en ander wel te combineren zijn. Hierdoor zullen de aan- sluitingskosten beperkt kun nen blijven tot 4.700. De genaar heeft zich bereid ver klaard 2.500 in de kosten bij te dragen. VOORHOUT De raad Voorhout komt morgenavond om 20.00 uur bijeen. Punten van bespreking zijn o.a.: Verdaging van beslissing vaststelling bestemmingsplan Landelijk gebied; vaststel ling van exploitatiekosten voor de kleuterscholen; vast stelling van exploitatiekosten voor het basisonderwijs; de legatie benoeming onderwij zers openbare basisschool en begrotingswijzigingen. oud >rd WOUBRUGGE Zonderf enige ceremonieel is gisteren yid de uitbreiding van de textiel- ijzc zaak Stigter geopend. vernieuwde winkel aa Comriekade is aanzienlijk vergroot. Ook heeft men een kantoor en een magazijn het pand toegevoegd. C ZOETERWOUDE - Dt ver- '"k paderingen van de Dekenale Raad zijn voortaan open baar. Zij zullen beurtelings in de diverse parochies den gehouden. Morgenavond het zaaltje van de C.D. Kerk. Hoofdpunt van de agenda: „Jongerenpasto- ,ta'8 raat". Iedereen is welkom. aar *kk tpii E

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6