Productie bij Hollandia mag niet stagneren Ook in Zevenhoven nadert carnaval mm Financiering Pippeloentje moet zaak van de ouders zijn Nieuwe hal bij kwekerij Boot rijn- en veenstreek VAKBONDEN EISEN: Rijk moet kosten van verbetering niet op ons afwentelen Overlegorgaan Rijnstreek komt niet tegemoet aan Hazerswoude 15-! PAGINA 5 DINSDAG 13 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN De drie bij de voorgenomen sluiting van Hollandia Trico in Alphen' betrokken vakorganisaties heb ben er bij de directie van het moederbedrijf Hollandia Trico- tagefabrieken BV in Veenendaal op aangedrongen de produktie in het Alphense filiaal niet te la ten stagneren. Met name wijzen de vakbondsvertegenwoordigers er op dat de aanvoer van grondstoffen en andere beno digdheden voor de produktie op dezelfde voet moet doorgaan. Bovendien vinden de bonden, dat voor de Alphense vestiging geen personeelsstop mag worden in- Hazerswoude: IAZERSWOUDE Burgemees- wethouders van Hazers woude hebben bij de minister Verkeer en Waterstaat een onderhoud aangevraagd. pujDeze had het college op 31 janua ri j.l. een schrijven gestuurd, waarin aandacht wordt besteed aan de beveiliging van rijksweg (de Rijndijk). ,,Wij kunnen tos met deze brief niet vereni- gea", aldus B. en W., die het, wils bekend, niet kunnen ver tappen, dat de gemeente Ha zerswoude onder andere een groot gedeelte van de plaatsing verkeerslichteninstallaties zélf zal moeten financieren. gevoerd. Mocht de directie daartoe toch besluiten, dan gaat men daar alleen mee akkoord wanneer eenzelfde gedragslijn bij de andere Hollandia-bedrij- ven wordt gevolgd (Veenendaal, Loppersum en Hechtel). Zoals eerder reeds gemeld, zullen de bonden en vertegenwoordi gers van het personeel de situa tie van het gehele Hollandia- concern onder de loupe nemen, waarna beslist zal worden of de geplande sluiting van Hollan- dia-Alphen terecht, is. Dit onder zoek zal zo spoedig mogelijk plaatsvinden, aldus de bonden. De onder het 170 man tellende personeel van Hollandia Trico in Alphen ontstane ongerustheid over de sluitingsplannen, heeft ook de aandacht van het Al phense gemeentebestuur getrok ken. Loco-burgemeester, wet houder J. C. Duin heeft ver schillende gesprekken gevoerd met de Hollandia-directie en de vakbonden. Ook is veel contact geweest met het Gewestelijk Ar beidsbureau. De heer Duin ver klaarde moeite te hebben met het sluitingsplan van de Hollan dia-directie en zei de voortgang van het bedrijf van groot be lang te achten. Concrete stap pen kan het gemeentebestuur echter niet ondernemen. HAZERSWOUDE De gemeente heeft plannen gemaakt om een voetpad aan te leggen van de Jacob van Lennepkade naar de zuidelijke zijde van de protestants-christelijke school. Dit is gebeurd op aandrang van ouders en onderwijzers van leerlingen van de basisschool ,,Rhynenburch". De huidige situatie is dat de leerlingen het voetpaadje moeten nemen, dat parallel loopt aan het rijwielpad langs de Rijndijk. In de nieuwe situatie zullen de kinderen op aanzienlijke afstand van de rijksweg kunnen blijven. HAZERSWOUDE Als het aan burgemeester en wethouders van Hazerswoude ligt zal het verzoek van het bestuur van dc peuterspeelzaal Pippeloentje te Hazerswoude-dorp, om het ex ploitatietekort te subsidiëren, worden afgewezen. Het tekort, de periode tussen fe bruari 1972 en juli 1973 bestrij kend, wordt begroot op 1.081,79. B. en W. wijzen de raad erop, dat de bijdragen van de ouders per HOOGMADE Ter hoogte van Albert Corner worden elektriciteits- s. leidingen aangelegd dwars door de polder heen. Het zijn ringleidin gen die dienst kunnen doen in noodgevallen. Het ligt in de bedoeling de leidingen van Leiderdorp door te trekken naar Hoogmade en eventueel zelfs naar Zoetermeer en Rotterdam. Geen bus in Hazerswoudse Potgieterlaan IAZERSWOUDE In de Potgie terlaan in de Hazerswoudse wijkf Rhynenburch kan men op diverse ramen van woningen nog wel eens tekeningen, door kinderen gemaakt, aantreffen. De artistieke uitlevingen van het Rhynenburchse kroost zijn dan veelal voorzien van teksten in de trant van: stoplichten (op Rijndijk): ja; autobus (in Pot gieterlaan): nee. 'ajWant dat de bussen van de maat schappij West-Néderland door de Potgieterlaan zullen gaan rij den, zodra de reconstructie .van de Rijndijk een aanvang neemt, zit veel bewoners van de laan niet zo lekker. Dat de busmaat- laara schappij dat rijden door hun straat nu blijkbaar ook niet zo n iiit meer ziet zitten, moet de bewo ners prettig klinken. Zevenhoven Ook Zevenhoven is zo langzamerhand in een feest roes gek: men en wel in de carnavalssfeer. Zaterdag j.l. was de voetbalvereniging bijeen om dit feest groots te vieren. Op zaterdag 24 februari staat geheel Zevenhoven in het teken van Carnaval. Prins Carnaval en zijn Raad van Elf zullen 's middags om 2.00 beginnen aan een intocht. Zij zullen vergezeld worden door de gehele jeugd van Zevenhoven. Het muziekkorps uit Nieuwkoop zal voor de nodige marsen zor gen. De jeugd wordt 's middags in het Dorpshuis verwacht om een groot feest mee te maken. Er zullen daverende lach- en teken films worden vertoond. De toe gang voor deze middag is ge heel gratis. 's Avonds kunnen de ouderen (en iedereen is welkom) zich in dit feestgebeuren helemaal uitle ven. Aanwezig zijn vanzelfspre kend Prins Carnaval en zijn Raad van elf, de 12 man sterke Boerenblaaskapel uit Uithoorn en de feestmuziek zal worden verzorgd door de zo langzamer hand in Zevenhoven bekend ge worden ALLROUNDERS uit Aalsmeer. Men wordt verzocht in gekostu meerde kleding te verschijnen. Voor de meest originele kos tuums zullen enkele mooie prij zen beschikbaar worden gesteld. Tevens zal er een grote verlo ting worden gehouden om de Carnavalsvereniging wat uit de financiële nood te helpen. In verband met de grote toeloop die men verwacht en uiteraard het beperkt aantal personen dat kan worden toegelaten, kan men nu reeds kaarten afhalen. Niet-leden betalen 6 voor een kaart. Leden echter betalen slechts 2,50. Men kan echter nog lid worden voor 7,50 per jaar. In 1973 worden zeker nog 4 avonden gegeven, die leden tegen korting kunnen bezoeken. Kaarten voor deze Carnaval kan men afhalen bij: de heer H. Herman, Schoolstraat (i en J. v.d. Broek, Dorpsstraat 15. ALPHEN Loco-burgemeester J. D. Duin heeft gisteren de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan mejuffrouw B. Goudswaard. Al veertig jaar is mej. Goudswaard in dienst bij de familie Enkelaar als huishoudster. Tal van vrienden en bekenden kwamen de huishoud ster feliciteren met haar jubileum. Op de foto: de heer Van Duin speldt de jubilares hel koninklijke eremetaal op. SKOOP De enorme paklood- rijzen in Boskoop als pad- lestoelen uit de grond. Ook de irma Boot en Co. heeft zijn pomkwekerijbedrijf aangepast ian de eisen des tijds met een ieuwe hal. in in de grote bedrijfsruimte een kantine voor de werkne- k met fraai uitzicht op de -JÜggende kwekerijen en een Womaat, die behalve koffie °*>k tomatensoep en bouillon •tan leveren. .Ja", zgt de heer W. H. van Eek, medefirmant en gemeente raadslid (Prot. Christ.), „ze noemen deze loodsen statussym bolen hë, maar als ik nou privé zoveel geld overhad, dan kocht ik wel een huis aan de rivier. Nee, we hebben dit gebouw dringend nodig. Wij zijn bijzon der blij met de 1250 vierkante meter beton oppervlakte en al was het heien van de zeshon derd palen hieronder erg duur, we prijzen ons gelukkig met deze pak- en verzendhal". De nieuwe loods van de firma Boot kind per ochtend 2,75 bedra gen. De ouders van de peuter speelzaal Het Wonderland, aan de Rijndijk, betalen 3,50 per ochtend. De betere accommoda tie daar hoeft, volgens het colle ge, niet de belangrijkste factor tc vormen met betrekking tot de vaststelling van de hoogte van de bijdrage per kind per ochtend. Het college meent, dat ook het bestuur van Pippeloen tje de bijdrage zal moeten ver hogen gezien de exploitatiekos ten. Dat zou bijvoorbeeld 3,50 kunnen zijn. Door zo'n verhoging zullen de inkomsten stijgen met 2.160, waardoor een royaal sluitende begroting mogelijk is. Het college wijst de raad er nog op, dat Pippeloentje voor de huur van de grote zaal van het voormalige raadhuis een reduc tie van f 700 per jaar geniet en slechts 1.700 per jaar betaald behoeft te worden. „Geen onbe langrijke tegemoetkoming", vin den B. en W., die menen, dat de financiering in eerste instantie een zaak van de ouders is. Tegen de keer in ivekt afkeer HAZERSWOUDE - Dienstver lenende bedrijven In Hnzcrs- woude-dorp willen in hun service ten opzichte van hun cllëntèle nog wel eens ver gaan. In woonwijk zuid is in diver se straten eenrichtingsver keer geboden, maar toch ge beurt het vrijwel dagelijks, dat zo'n dienstverlenend be drijf „tegen de keer in" rijdt. Voor hemzelf waar schijnlijk gemakkelijk, voor diverse bewoners van Zuid een doorn in het oog. „Waar om hij wel. en wij niet?" re deneert men. Goede klucht van KRAS- jeugd BODEGRAVEN Het is een tra ditie geworden, dat de jeugdve- reniing KRAS voor leden en ou ders van leden een feestavond geeft. Ze was de zaal bij van Haatten eivel toen toen KRAS met eigen krachten voor het vellicht kwam met een kluch tig blijspel van Tom Dekkers in drie bedrijven, getiteld -.Storing in het Lunapark. Het spel werkte danig op de lach spieren van de aanwezigen, te meer daar hoofdrolspeler Aad v.d. Poll. alias vader Neutelaar. zo nu en dan komisch improvi seerde, terwijl hij letterlijk het heen en weer had op de plan ken. Ook de overige spelers konden vaak hun lachen in dit carna valsstuk niet onderdrukken. Het tuk werd met vaart gebracht en goede rolkennis .De meisjes de Jong hadden een groot aandel in het succes, daarbij geassis teerd door de Zwetsloten, Bak kers, Hans Post, Ben v. Dijk, Petra Bruynen en Helma v. Zoest. In dit gezelschap verdien den Ada de Jong (als Tante Martha, en Carla Zwetsloot (als Molletje) wellicht en plusje ex tra. Open brief van Vredesv erkgroep kuilen de orde HAZERSWOUDE De „open brief, die de Vredeswerkgroep Hazerswoude richtte aan de ge meenteraad en haar voorzitter, bevat voor het college van B. en W. diverse onduidelijkheden. De brief, waarin de groep aan de gemeenteraad diverse vragen omtrent de derde-wereld-proble matiek stelt, treedt volgens B. en W. op verschillende punten duidelijk buiten het terrein van de gemeentehuishouding. Het college acht het weinig zinvol hierover te discussiëren en stelt de raad, die op donderdag 22 fe bruari vergadert, voor. om het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. HAZRSWOUDE - Burgemees ter en Wethouders van Hazers woude zijn ernstig teleurgesteld in de houding van de raad van het intergemeentelijk overlegor gaan Rijnstreek. De Hazers woudse gemeenteraad besloot destijds tot dit overlegorgaan toe te treden, mits aan een aantal voorwaarden zou worden vol daan. Die voorwaarden werden niet in de gemeenschappelijke regeling opgenomen; de raad van over leg zag geen aanleiding om de wijziging, die de Hazerswoude- naars voorstonden, te bevorde ren. De Hazerswoudse raad Is er na melijk voorstander van, om na de periode van vijf jaar te be zien, of het nog rut heeft om bij Rijnstreek aangesloten te blijven dan wel als gemeente toenade ring te zoeken tot een andere overlegorgaan. Tevens zou dan, aldus nog steeds de Hazers woudse raad. eventueel moeten worden bezien, of een samen gaan van de regio Alphen met een ander overlegorgaan oppor tuun zou zijn. Dc argumentatie van het college van overleg in een brief van 11 juli 1972 wordt door het Hazers woudse college bijzonder zwak genoemd. „Dat dient nu geen consequenties te hebben", aldus B. en W. die erop wijzen, dat de samenwerking thans dient te worden voortgezet. Een kritische begeleiding door raad en college achten zij echter noodzakelijk en daarom wordt deze kewstie in de eerstvolgende raadsverga dering van 22 februari weer aan de orde gesteld. Bestuur van St. Christofoor werd herkozen ROELOFAR ENDSVEEN - In haar club- en oefenlokaal in café Heemskerk kwam de E.H.B.O.-vereniging St. Christo foor voor het houden ,van haar jaarvergadering bijeen. Voorzit ter A. C. de Jong mocht in zijn openingswoord niet alleen vele leden verwelkomen, maar daar naast de rayonbestuurder, de heer van Dam. Na de gebruike lijke jaaroverzichten zagen voorzitter A. C. dc Jong en be stuurslid mevr. Zandvliet zich weer herkozen. Medegedeeld werd hierna dat de verbandpost bij mevr. van Velzen-v. d. Meer verplaatst was naar mevr. R. Hoogenboom-Waasdorp, Groene- woudsekade 8. Voorts, dat er een nieuwe verb» dpost is bij gekomen n.l. bij in.vr. dc Rid der, Leliestraat 24. De voorzit ter besloot de vergadering met de opwekking om vooral toch de oefenavonden voor dit sei zoen nog 4 te blijven bezoeken. Hierna bleef men nog enige tijd bijeen voor een spelletje kaart.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5