Vicus behoudt sterke positie; Top kampioen Het doek valt definitief voor heren Sanocel/HVL Levi's door de hel van de Vijf Meihal Kangoeroes geeft voorsprong van 2-0 uit handen Volleybal Microkorfbal Zaalhandbal MAANDAG 12 FEBRUARI L3 LEIDEN De verwachting, dat Bona Star» zeker In de Vijf Meihal voor de nodige sensatie zou gaan zorgen is reeds in de eerste wedstrijd van de kampioenspoule bewaarheid geworden. De 1300 dol enthousiaste toeschouwers zorgden er met Bona Stars voor, dat landskampioen Levi's door een ware hel moest gaan om ten slotte (ge- (latteerd) nog met 87—95 te zegevieren. Toch wa ren degenen, die teleurgesteld de hal verlieten, op de vingers van één hand te tellen: dat waren en kele Star-spelers. Iedereen had meer dan genoten van deze prachtige wedstrijd, die alles bood, wat basketbal maar kan bieden. Misschien was het maar goed dat de Stars verloren: de Vijf Meihal zou afgebroken zijn bij winst voor Bona Stars. Winstkansen heeft Bona Stars ze ker gehad. Vóór de wedstrijd verklaarde coach Kallenberg, dat als zijn ploeg bij rust min der dan 10 punten achter zou staan, hij winst voor Bona Stars voorzag. En de ruststand 4650 bood alle perspectieven derhal ve. Diezelfde perspectieven nog steeds ruim 2 minuten voor tijd: 86—87 en balbezit voor Bona Stars. Doch nu bleek Bona Stars weer het nerveuze ras- paardje, dat in de fout springt zoals de vroegere coach Toth het zo treffend typeerde. Maar liefst 4x balverlies van Peter de Jong en Wim Petrici, die verder een voortreffelijke partij speel den en van wie je het eigenlijk niet zou verwachten, stelde Le vi's in staat om met behulp van scheidsrechter Renout, die enke le harde en getructe acties van de Haarlemmers onbestraft liet in deze belangrijke fase, de winst veilig te stellen. Kees Akerboom en Karei Vrolijk wa ren de koele afmakers. Het wedstrijdbeeld was totaal an ders dan een week geleden in Hillegom. Tot de achtste minuut was de strijd In evenwicht, 15—16, maar wat onachtzaamheid in het Leidse spel deed de score verspringen naar 15—24. Wayne Denham opereerde aanvallend nog wat behoedzaam en zocht het eerst ten onrechte in af standsschoten. Hierop gewezen door coach Kallenberg liet hij alle schroom varen en schitter de onder de basket. In hoog tempo vocht Bona Stars verbe ten terug, Har Stol, Rudy van Eyck en Aad van de Nieuwen- dijk kregen beurteling rust en onder groot enthousiasme van de supportersschare, die een enorm geluid wisten te produce ren (het geluid van de scheids- rechtersfluit, van de jurytafel en van de speaker was meestal niet te horen) kwam Bona Stars terug. Elk gemist schot van Levi's was voor de Leidse re- bounders, waarna razendsnel aanvalsspel door Har Stol Way ne Denham en Peter de Jong doeltreffend werd afgerond. De 12 punten achterstand 24—36, werd teruggebracht tot de alle perspectieven biedende 4650 ruststand. Na de hervatting moest Bona Stars Levi's even la ten gaan, 5464 na 5 minuten, doch halverwege was de marge slechts weer een punt of 4.68-72. Meerdere malen zat het erin dat de Stars de leiding zouden gaan nemen, maar even zovele keren lieten zij die kans door aanvallende of verdedigende on achtzaamheid glippen. Toen Ma- rionneaux geblesseerd en Smith met 5 fouten het veld verlieten leek alles nog mogelijk: 8385 bij het ingaan van de laatste 3 minuten. De grotere getructheid en routine van Levi's zou de be slissing brengen. Scores: Den ham 25, De Jong 21, Stol 15, Pe trici 14, van de Nieuwendijk 6, van Eyck 4, Kop 2. Vrije wor pen 20-11-55%. Levi's: Aker boom 27, Marionneaux 20, Smith 18, Ombre 11, Kales 10, Vrolijk 9. Vrije worpen 14-9 - 64%. TRK—Essor 59—77 (24—33). In de Leidse derby tegen TRK heeft het Essor weinig moeite gekost haar koppositie in de districts eerste klasse te handhaven Al leen na rust kwam TRK aan een tegenoffensief toe, doch dichterbij dan 7 punten kwam TRK nooit. Halverwege was Es sor reeds veilig, 42—59 en kon freewheelen naar het einde. Topscorers Essor: Ad van Slin gerland met 16 en Ton Slagwijn en John van der Voort met 15 punten. TRK: Frank Verbeek met 21 en Huub Hasselbach met 14 punten. AchillesForwodians 5545 (29 30). Tot halverwege de tweede helft wist Forwodians het sterke Achilles in Delft bij te benen: 40—40. maar toen was het ge daan met de Voorhouters. De thuisclub beschikte over meer spelers en een betere conditie, wat de doorslag gaf en het ein de betekende van eventuele kampioensaspiraties. Topscorer was Christiaan Uhlenbeck met 17 punten. LEIDEN Kangeroes heeft de kans om aansluiting met de kopgroep van de eerste divisie B (heren) niet benut. In de uitwedstrijd tegen Heer/Ploum VC namen Wybe Pera c.s. een duidelijke 0—2 voor sprong maar In de volgende drie sets moesten zij hun meerdere in de Maastrichtse ploeg erkennen, ondanks het feit dat Kangeroes in de laatste sets tot twee maal toe met 12—14 op matchpoint stond. De vliegensvlugge Peter de Jong scoort en brengt de stand op 9—9, onder toezicht van v.!.n.r. Van Eyk, Denham, Marionneaux, Kales, Akerboom nog net zichtbaar en Smith. (Foto Henk van den Ende). Een vooral aanvallend goed spe lend Kangeroes drukte in de eerste en tweede set duidelijk zijn stempel op de wedstrijd. In de eerste set wist Heer/Ploum VC de schade nog tot 13—15 te beperken, maar in de tweede set drukten de Leide- naars hun meerderheid ook in punten uit: 4—15. De gebruike lijke terugslag volgde in de der de set. Zonder al te veel moeite won Heer met 1(57. Eerst in de vierde set brandde de strijd in volle hevigheid los. Bij de stand 12—14 voor Kangeries ging het publiek zich In de strijd mengen en de niet zekere arbiter ging toen door de knieën. Duidelijke fouten van Heer werden niet meerg ezlen en 't geroep van het publiek bij de aanvallen van Kangeroes „touché" werd steeds door de arbiter gehono reerd. Gevolg: 17—15 verlies voor Kangeroes. Maar de Leid se ploeg kreeg in de vijfde set wederom alle kans op de zege. Vanaf het begin nam ze een voorsprong om ten slotte op set- en matchpoint (12—14) te falen. Tegen het elndoffensief was het team van Pera niet opgewas sen. Door een nipte 16—14 eiste Heer/Ploum VC de overwinning met 3—2 voor zich op. De reserves van Kangeroes zetten door een 1—3 zege op het De- try/Haag '68 weer een belang rijke stap op weg naar behoud in de tweede divisie D. De Lei- denaars, met als grote animator Pieter Bas van Duivenbode Pieter Bas van Duivenbode wonnen verdiend en staken vooral aanvallend met kop en schouders boven de Hagenaars uit. Setstanden: 11—15 15—12 11-15 en 8—15. OvraLeython AC (d) O—S Het Haarlemse Ovra heeft op ei gen veld de kracht van Leython AC ondervonden. De Leidse da mes wonnen in de Kennemer- sporthal overtuigend met 0—3 (8—15 9-15 en 7—15) en zijn nu duidelijk favoriet voor het kam pioenschap van de derde divisie G. Vooral Wil v.d. Wijngaard en Alie Oudshoorn scoorde vele punten, in positie gemanoeu vreerd door Ellie Kouwenberg (ex-Karanoi), die de geblesseer de spelverdeelster Lenle Knep- pers goed verving. Vicus Orientis behield door de 2e zege op Pernlx (10—7) de uitste kende uitgangspositie vóór de Hensen ploeg naar ZKV gaat. De Algemene krijgt het steeds moeilijker de aansluiting met Die Haghe te behouden. KVS hield de blauw witten op 77. De eerste klas gaat een sensatio neel slot tegemoet, want buiten de 2 degradanten Terheyden en Ons Eiland, dat verloor van Ro zenburg, kunnen de overige teams allemaal nog kampioen worden. KNS verloor namelijk van De Regenboog (106) en Zuiderkwartier klopte Sperwers sensationeel met 5—12. Fluks (N) kon ondanks een 5—3 voor sprong Crescendo niet voor de 2e maal kloppen (5—7). Een niet bijster imponerend Fluks won niettemin van Kwiek (6— 8). In de derde klasse kreeg Top na een uiterst moeilijke par tij (6—6 tegen Fiks) de kam pioensmedaille omgehangen. Ve- locitas koestert nog weinig hoop op behoud na de 6—2 nederlaag tgen Albatros. PERNIX—VICUS ORIENTES Ondanks het wegvallen van Wim Meyer en Lenie Niessing. bei- den geblesseerd, klopte Vicus Pernix voor de 2e maal. De kampioensgegadigden namen een 3—0 voorsprong door tref- j. fers van Jan Sjerdijn, Conne Carree en Diet Rijsbergen, die echter door Pernix snel was aangetast. Jan van Seggelen, die nog steeds Fred Breedveld vervangt, en Flip v.d. Koo/ zorg den voor 2—3, waarna Pernix weer even terugviel. Ruud Nies sing, Diet Rijsbergen en Wim Niessing profiteerden daarvan (2—6). Na het omkeren kroop Pernix in een opvlieging weer dichterbij tot 4—6 dankzij acties van Flip" v.d. Kooy. Zijn directe opponent Dik Onderwater be taalde meteen met gelijke munt terug, wat 4—8 tot gevolg had. Twee missers van Ruud Nies sing voorkwam erger voor Per nix, dat fanatiek voor beter bleef vechten. Jacob Bakker en Jan van Seggelen knabbelden ondanks de Vicus treffer van Conne Carree iets van de ach terstand af (6—9). Dik Onder water schoot de Vicus zege naar de dubbele cijfers, waarna Jacob Bakker via een juweel van een combinatie met v.d. Kooy het mooiste doelpunt van de wed strijd maakte. (7—10). DE ALGEMENE KVS Het Scheveningse KVS startte zo overdonderend, dat de jeugdige De Algemene ploeg na 20 minu ten spel tegen 04 aankeek. Het eerste Leidse doelpunt, gescoord door Ruud van Vliet, wekte de Leidse ploeg. De droom van KVS kon echter voorlopig niet verstoord worden, want de be zoekers liepen verder uit naar 1—6. De formatie van trainr Fi- lemon toonde echter karakter en zat nog voor de rust KVS al flink op de hielen dankzij tref fers van Ar:' r.uc*rjan, Ruud van Vliet en Heny Rusman. (4 —6). Na de wisseling zette De Algemene het herstel voort. Wim van Vliet bracht zijn ploeg toch sensationeel naast KVS, dat de genadeklap had kunnen krijgen als Henny Rusma van vier meter had gescoord en de zwak leidende Duyndam een glaszuivere treffer van Ruud van Vliet niet had doorge streept. Via 6—7 moest Henny Rusman valk voor tijd zijn ploeg opnieuw behouden voor de nederlaag (7—7). SPERWERS—ZUIDERKWARTIER Zuiderkwatrier, tot vorige week eigenlijk nog in moeilijkheden, heeft zich door de sensationele 5—12 zege op Sperwers ge mengd in de kampioensstrijd. Voor de pauze ging de strijd ge lijk op, alhoewel ZKW dat in de score niet wenste uit te druk ken. Hen Zierikzee (2x), Nico van Leeuwen en Albert de Groot zorgden voor 24, wat na de hervatting door Co de Haas uitgebouwd werd tot 2—6. Albert de Groot en de voor Nico van Leeuwen ingevallen (trainer) Ruud v:d. Horst brachten hun ploeg op 4—8, van waaruit door- gesprint werd naar een onge looflijke 4—12, bewerkstelligd door acties van Carla Akse, Hen Zierikzee, Ruud v.d. Horst en Co de Haas. Sperwers kon de beschamende nederlaag niet meer afwenden (5—12). DE REGENBOOG—KNS Louter strafworpen schiepen het zou blijven, want de thuisclub kwam door 4 strafworpen op 4 —0. Henny en Wim Brakel, die wegens een blessure voor de rust werd vervangen door Piet Glasbergen, konden de achter stand niet overbruggen (6—2). Na 63 van Hen Brakel kwam De Regenboog zelfs op 8—3, waarna KNS terugkwam tot 8—5 dankzij Lenneke Hoogerdijk en Hen Brakel. Via 105 bepaalde Ton Bey de nederlaag op 10—6. Wim Brakel is voor de rest van de zaal competitie uitgescha keld. ONS EILAND—ROZENBURG Ons Eiland wekte tegen Rozen burg geen moment de indruk te vechten voor de laatste kans. De Rotterdammers, de zoveel ste kandidaat voor de titel in de le klasse A, lieten de roodbroe- ken kansloos. Ons Eiland mocht van geluk spreken, dat Rozen burg het met de kansen niet zo nauw nam. Nan Deegenaars opende, waarna Rozenburg op 14 kon komen omdat Julia Smits 3 strafworpen onbenut liet. Deegenaars ging bip zijn 2e strafworp accurater te werk (2—4). Na de rust miste Julia Smits opnieuw 2 strafworpen, wat Rozenburg gretig gebruikte om op 26 te komen. Nan Dee genaars voltooide zijn hattrick, waarna Rozenburg op 3—8 be landde. Coby Deegenaars be paalde de eindstand op 48, omdat Rozenburg nog 2 maal faalde van 4 meter. FLUKS NOORDWIJK— CRESCENDO Fluks leek aardig op weg Cres cendo voor de 2e maal te klop pen, want 10 minuten na de her vatting leidde de Noordwijkse ploeg verrassend met 5—3. Crescendo vermande zich echter en boog 5—3 om in 5—7. Louis Kok, die wegens een enkel blessure bij 2—2 zou uitvallen, opende voor Crescendo, waarna Jan van Drongelen 1—1 liet no teren. Piet v.d. Berg schoot zijn ploeg vanaf de stip naar voor sprong, die Crescendo echter nog voor de rust uit handen nam. Lenie Kok en Marjan Rijsdam zorgden daarvoor (2 3). Na de thee kwam Crescendo in moeilijkheden toen Siem v.d. Haak, Piet v.d. Berg en Coby j Schellevis Fluks op voordeel zetten. De Leidse ploeg vond het toen welletjes. Marian Rijs dam, Jan Hensing, Lenie Kok en Piet l'Amie schoten hun ploeg in het laatste kwartier naar de 7—5 zege. Fluks blijft I daardoor op de onderste plaats. KWIEK-FLUKS Ondanks dat Fluks niet in de bes te vorm verkeerde, bleek Kwiek niettemin te weinig kwaliteit te hebben om daarvan te profite ren. Met 68 kwam de volgens Fluks coach de Haas „zwakste ploeg van de afdeling" er nog goed vanaf. Roel v.d. Berg (3x), Hans Kukler en Greet Heinrichts zorgden voor de 3—5 ruststand. In het begin van de 2e helft kwam Fluks even voor problemen te staan (4—5). Roel v.d. Berg en Ap Niessing von den echter de juiste oplossing (4—7), die de produktieve v.d. Berg bij 6—7 nogmaals vond. (68). Fluks behield de theore tisch kleine kans op de bovenste FIKS—TOP De 6—6, waartoe streekgenoten Fiks en TOP besloten, was voor beide teams zinvol. TOP kon zich kampioen noemen en Fiks liep wat verder weg van de on derste en in deze klasse enige fa tale plek. TOP dus kampioen, maar wat heeft het de Sassen- heimers moeite gekost. Na het verlies van vorige week was Fiks dit maal op weg TOP voor de 2e maal met een nederlaag te confronteren. Fred de Gruyl (2x), Trineke Paauw Leo Stronks en Kees v.d. Mey zetten TOP halverwege op 51. waar bij h"t r senheimse punt van Dir'; Meyer kwam. Na de wis seling gooide de ploeg van trai ner Hans van Zonneveld de ze nuwen overboord en stevende daarna op een gelijkspel af. Rob Meyer (3x) en Wilma Kuhn (2x) brachten TOP na de zesde Fiks treffer van Jack van Ber- kum 5 minuten voor tijdwaar het zijn moest (6—6). Het kampioensteam van het Sassenheimse TOP. Staande v.l.n.r.: Kees Zuurmond, Dik Imandse, Rob Meyer, Dirk Mey eren trainer/coach Hans van Zonneveld. Zittend v.l.n.r.: Annemiek Keuning, Gre Hagen, Wilma en Marfo van Eg mond. LEIDEN - In Waterin gen hebben de Fore- holte-dames na een grandioze eerste helft en een op resultaat spelende tweede helft met 79 gewonnen van Velo. Ook hun bei de concurrenten, PSV en Sittardia kwamen tot winst zodat dit trio voorlopig nog in onze kerheid blijft over een eventuele promotie naar de hoofdklasse. Voor de heren van Sa nocel/HVL is het doek gevallen. Zelf verloren zij van de Hermes-re serves en mcdekandl- daat Actief pakte bel de punten bij stadge noot Rodo. Hierdoor zijn de Leldenaars de finitief gedegradeerd. De heren van Apollo verdedigden hun kop- Door een gelijkspel, in Den Haag behouden zij hun voorsprong van 2 punten op de Hage naars. De heren van MMO maakten korte metten met het pas opgerichte \Vn»*r- naarse Olympla en tenslotte konden de re serves van Jong Ade vla een overwinning op concurrent EHC 4 alleen de ranglijst gaan aanvoeren. In de eerste helft speelde Forehol- te zeer steprk tegen Velo ln Wa teringen. 'n Sterk bcglnoffenslef resulteerde in drie fraaie tref fers van Nora v. Niekerk twee van Hannie Boskamp en twee van Elly Hoek. Met snelle com binaties werden de Wateringse dames van het kastje naar de muur gestuurd en alios leek erop dat Foreholte een gemakkelijke en royale overwinning zou beha len. Met 2—7 werd van speel- helft gewisseld en ook nu open de Foreholte de score door Han nie Boskamp 2—8, Twee straf worpen brachten Velo op 48 en met een speelster mirt'er in het veld wist Anske Broekhui zen 4—9 aan te tekenen. Toen volgde een fel tegenoffensief va-1 Velo dat niet meer dan één treffer opleverde omdat Anuska Fontein in uitstekende vorm stak. Het antwoord van Forehol te op dit offensief bleef echter onbeloond omdat Hannie Bos kamp een strafworp miste, schoten van Mariëtte Lange- veld, Ans Bakker en Leni Hoek de paal raakten en de wissel- keepster van Velo het voorbeeld van Anuska Fontein goed volg de. De stand bleef lange tijd 5 —9 en Foreholte ging behou dend spelen, zelfs zo behoudend, dat het goed leidende Eindho- vense scheidsrechtersduo moest affluiten voor spelophouden. In de laatste 5 minuten nam Velo heel veel risico door met een speelster minder te verdedigen en met succes. Tweemaal kon de ver vooruit opgestelde aan- valster goed worden aange speeld en scoren, hetgeen de eindstand voor Velo een beter aanzien gaf: 7—9. De overwin ning van Foreholte is echter niet in gevaar geweest. Apollo heeft in Den Haag concur rent AHC 2 van het lijf gehou den door een 16—16 puntenver deling. Toch hebben er voor de mannen van Fred Koets betere mop.e1! beden ingezeten. Bil de rust leidde Apollo in deze geHJk- opgaande strijd met 6—11 en slechts nervositeit was er de oorzaak van dat Apollo niet kon doordrukken. Routinier Thijs de Haan had nog het beste zijn ze nuwen in bedwang en vond dan ook liefst 8 x het net. Van de overige geel-wltten kwam Benno Nieuwenhulzen tot 3 treffers en Rob Sloos tot 2. Fred Koets, Joop StaBse en nieuwkomer Van Beek voegden daar ieder een goal aan toe. Verdedigend miste Apollo echter de nodige zelfver trouwen keeper Eric Vos kon door een blessure niet van de partij zijn om de produktie-e score met een overwinning te bekronen. Het doek is definlt ef gevallen voor de heren van Sano cel/HVL. Het terughalen vnn de oude kern en het aanstellen van Herman Hoops als trai ner/coach ten spijt zijn de Leid se heren duidelijk de mindere gebleken in de derde klasse re gionalen. Volgend jaar mogen de Sanocel/HVL heren het gaan proberen in de eerste klas van de afdeling Den Haag. Over de wedstrijd tegen de reserves van Hermes valt weinig te zeggen. Het veldspel van de Leldenaars is nog niet zo slecht verzorgd maar schotkracht Is er onvol doende en ook verdedigend kent de ploeg teveel zwakke momen ten. Zo ook tegen Hennes dat met 15—10 zegevierde. De MMO heren besloten de zaal kompetitie met een schutters- feestje tegen het arme Olympia in Wassenaar. Na een 1 10 ruststand besloten zij met 2—19. Scheidsrechter v.d. Zalm bleef een bewonderenswaardige con centratie aan de dag leggen in dit eenzijdige duel. Na een enerverend duel hebben de reserves van Jong Ade ook de laatste concurrent EHC 4 aan de zegekar gebonden. De meisjes van trainer Steur gaan nu fier alleen aan de leiding na enige weken achter elkaar hun concurrenten een voor een te hebben uitgeschakeld. Na een 2—1 voorsprong bij de rust ze gevierden zij met 5—3.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11